DON JUAN Internationale samenwerking vraagt innerlijke bereidheid Kracht-en behendigheidsspelen in China wrtxssjssr*» sis;;-1 Karewst Maandag ondertekening van Euratomverdrag OMGEVING BÜMATZE DONDERDAG 21 MAART 1957 DE LEIDSF, COURANT PAGINA 3 Lezing te Leiden Over de ontwikkeling van de inter nationale verantwoordelijkheid sprak gisteravond ln het kader van de Leidse week voor Internationale sa menwerking prof. dr. B. H. M. Vlek- ke van het Genootschap voor Inter nationale Zaken. Nadat hij met een enkel woord was ingeleid door dr. ir. H. M. J. Hart, die de bijeenkomst in het Juridisch Studiecentrum van de Universiteit leidde, vestigde prof. Vlekke de aan dacht op de grondslag van de inter nationale samenwerking, nl. dat de mens zich verantwoordelijk voelt voor het lot van zijn medemensen en derhalve dus ook voor het geheel vam de mensheid. Dit universalisme is, aldus spreker, nog maar een be trekkelijk jong begrip. Betrekkelijk immers, omdat de wortels er van reeds voor Christus konden worden aangetroffen. De oude Grieken heb ben het eenzijdig denken destijds doorbroken, terwijl in Azië het boeddhisme meer en meer werd be leden. Wat het Westen betreft, werd in de achttiende eeuw een dringend beroep gedaan op de menselijke rede. In het begin van deze eeuw heeft men een en ander wel bijzonder simplistisch gezien. Wanneer de di plomatieke bijeenkomsten op welk niveau dan ook in het volle licht van de openbaarheid worden gehouden, dan komt er vanzelf ook wel samen werking zo redeneerde men. In 1930 echter scheen de wereld op vele pun ten in elkaar te storten. Men werd totaal ontnuchterd: het ging allemaal vanzelf! Thans ziet men, dat de mas sa bewust gaat worden, aldus spre ker, die het even goed mogelijk acht te deze massa in een oorlogsstemming te krijgen. Legio tekortkomingen zijn er in het verleden geweest. De im migratiewetgeving in een aantal lan den was veelal het gevolg van een verdraaid besef van verantwoorde lijkheid. Over het immigratie verbod voor gekleurde rassen is dan nog niets gezegd. Over de grenzen heen Internationale samenwerking stuit op allerlei moeilijkheden en dat kan ook niet anders. Internationale sa menwerking betekent samenwerking over de grenzen heen. Een grens evenwel is een politieke zaak met alle gevolgen van dien. Bovendien is de grens meer dan eens tot een kloof geworden door de integratie. Naar de mening van prof. Vlekke is er geen integratie zonder desintegratie, waarmede hij tevens de realiteit wil de aantonen. Bij alle moeilijkheden in de regeling van internationale samenwerking komt bovendien nog de ideologische en politieke verdeeld heid. In dit verband wees prof. Vlek ke op de wezenlijke verschillen, wel ke er zijn tussen de V.S., West- Europa, Oost-Europa, de Arabisch Jongeren-forum bij Tuinbouw-Plantkunde sprekende landen, Zuid-Azië en Oo6t- Azië. Uit een warnet van meningen en vooroordelen moet men de menser. doen beseffen, dat zij verantwoorde lijk zijn voor degenen, die zij hun vijand achten. Een moeilijke taak, welke in de loop van de tijd tot resultaten kan leicfen, althans wanneer men begint met het denken over internationale samenwerking iets te vereenvoudi gen. De werkelijke moeilijkheden moeten worden erkend en interna tionaal contact moet pas worden ge legd wanneer men innerlijk daartoe bereid is, aldus prof. Vlekke. ZUSTER RAADSEN ERNSTIG GEWOND. Zuster J. M. Raadsen, oud-stadge note, die in Veghel (N.Br.) een uit gebreide praktijk heeft als verlos kundige, is gisteren op de weg naar Sytaard met haar auto in volle vaart tegen een boom gereden. Zij liep een icnedelbasisfractuur op en werd ln evensgevaarlyke toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Het onge luk geschiedde, doordat zij moest uitwijken voor een paar kinderen, die plotseling de rijweg overstaken. Verbouwing winkelpand. Namens de heer II. I. van Dordt te Rotterdam, heeft het architecten bureau A. C. Gathier te Oegstgeest de verbouwing van 't winkelpand Haar lemmerstraat 73 onderhands opgedra gen aan de firma Van Gestel te Ede. Veel acrobatiek Voor een groot auditorium hield gisteravond de heer Gan Tjiang-Tek een lezing in het Rijksmuseum voor Volkenkunde over het onderwerp: „Kracht- en behendigheidsspelen in China". De heer Gan vertelde, dat veel van deze spelen in rondreizende cur sussen opgevoerd worden en memo reerde het optreden van het Peking- se Operagezelschap, dat onlangs een bezoek aan ons land bracht. Een Chinees circus heeft weinig overeenkomst met een circus, dat westers georiënteerd is. Zo ontbre ken er de paarden, het optreden van Leidse Agenda DONDERDAG 21 MAART. O.K.O. St. Leonardus. Lezing met lichtbeelden over Canada, door pater R. Maarschalkerweerd. Leo- nardushuis, 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. Lelden. Vervolgcur sus. Lezing dr. Van Dongen, r.-k. ly ceum. 8 uur nam. bestaansvoorwaarden voor het kind wilde dieren, en zelfs het optreden van een clown is er niet te vinden. De bij ons bekende degenslikkers, fa kirs en messenwerpers, kent de Chi nees niet. Hij legt in zijn behendig heidsspelen veel meer de nadruk op de mens zelf en op een zeer strenge lichaamsbeheersing. Vroeger traden de Chinese acro baten veel meer individueel op dan nu, want zij werden meestal gebruikt als blikvangers. Zo zijn verhalen be kend van monniken, die geld inza melden voor nieuwe kloosters, ter wijl als omlijsting hun medebroe ders al6 acrobaten fungeerden! In China kent men wel de jong leurs, die meestal van het platte land kwamen. Zij trokken rond, ter wijl ze hun schoteltjes op stokjes lieten draaien en met waskloppers en vazen goochelden. Boksen is in China een zeer popu laire sport.. Het is meer een menging van worstelen en schermen, wat in de vele boksscholen door uitstekende leraren gedoceerd wordt. De training op zo'n boksschool is zeer zwaar en men oefent zelfs tus sen het werk door! Deze sport is een aangenaam tijd verdrijf. Maar het heeft toch ook zijn nut, want het is een aanmerke lijke versteviging van de burger- in de onderontwikkelde gebieden", Leids Volkshuis, Apothekersdijk 14.30 uur nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver.: Lezing door ir. N. P. H. J. Roorda van Eijsinga, dir. „Het Zuidhollands Landschap", Diligentia Den Haag, 8 uur nam. Soc. Char. Centrum Leiden. Lezing ltn. kol. aalmoezenier P. C. Groe nendijk „Het Gulden Vlies" 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Jaarvergade ring met lezing „In den Vergulden Turk" kwart voor acht uur nam. K. O. Rotterdams Philharmonlsch orkest. Soliste Edith Fernandi. Stads gehoorzaal 8 uur nam. K. O. Haagsche Comedie. „Een maan voor de misdeelden". Schouw burg 8 uur nam. Zesde Interacademiale. Opening. Grootauditorium 15.30 uur nam. Zesde Interacademiale. Ontvangst deelnemers ten stadhuize. Stadhuis- In het federatiehuis aan het Ge- recht verwelkomde gisteravond de I Plein 17.00 uur nam. heer J. Jonker de leden van de Kon. Wed. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde in een gewone ledenvergade ring. Besproken werden de plannen voor de viering van het 80-jarig be staan der Maatschappij, dat 7 juli a.s. op bescheiden wijze zal worden ge vierd en voor welk feest de defini tieve plannen op de volgende verga dering zullen worden bekend ge maakt. De plannen voor excursies naar Aalsmeer en Keukenhof werden be sproken, waarbij de leden werden aangespoord deze mee te maken, daar deze excursies zowel voor vak lieden als voor de liefhebbers zeer leerzaam zullen zijn, Keukenhof vanwege de aanleg en Aalsmeer voor de rijke verscheidenheid van plan ten en bloemen. Na de pauze kreeg de heer J. Ver mande, hoofdopzichter van de plant soenendienst te Leiden gelegenheid om zijn praatje te houden over aan leg en onderhoud van kleine tuinen. De plaatjes waarmede deze causerie verduidelijkt werd, waren vervaar digd door oud-leerlingen van de Tuinbouwtekencursus en gaven blijk van goede vakkennis en beheersing van het geleerde. Het jongeren-forum, dat daarna gevormd werd o.l.v. de heer Ver mande bleek een prachtige vondst. Het beantwoordde uitstekend aan het gestelde doel: de leerlingen ge legenheid te geven hun kennis te spuien. De antwoorden werden klaar en duideliik gegeven, zij gaven blijk van een gedegen vakkennis. De voor zitter bracht dank aan de heer Ver mande en de jongeren, en sloot daarna de vergadering. VRIJDAG 22 MAART. NederlandEngeland. Lezing door prof. Palmer: „Cave-men, ancient and modern", „De Doelen", half acht nam. Week van Intern. Samenwerking. Bijeenkomst voor genodigden. Bur gerzaal Stadhuis (ingang Breestraat) 8 uur nam. ZATERDAG 23 MAART. R.-K. Instuif Haagweg. Programma aangeboden en verzorgd door de K. L.M. Leonardushuis, 8 uur nam. VOLA-feestavond. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. ZONDAG 24 MAART. R.-K. Instuif Herensingel. Film avond Maria Gijzensteeg 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Douza, Dou- zastraat 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 104 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). jes tegen de overvallen van rovers en soldaten moet beschermen. De acrobatiek vindt men nu nog in zijn oude vorm terug, omdat de acrobaten, afkomstig uit de laagste standen van het volk. meestal door de overheid genegeerd werden, zo dat ook geen invloed van buiten mogelfik was. In opera's neemt de acrobatiek een zeer belangrijke plaats in. In deze stukken heeft men altijd vaste rol len, d.w.z. iemand met een zware stem is altijd de boosdoener, terwijl iemand met een sopraanstem bijv. de held van het stuk is. Zo vervul len mannen soms wel vrouwenrol len, maar lonen dan on stelten; de dunne steltnoten stellen dan de vrouwen voetjes voor! Ter illustratie vertoonde men een film. die in Pe>in«? opgenomen werd en die een duidoiiiir beeld gaf van de Chinese acrobatiek. Onder de aan«">71 een bevond zich ook de heer Ku Chi met ziin echtge note, secretaris van de am^^ssade van do Chinese Volksrepubliek. Po directour van het. Museum voor Vnltenkundo dr p h. Poft. sloot doze zepr interessante met lichtbeel den geïllustreerde lezing met een kort woord. Geslaagd. Aan de r.-k. Universiteit te Nii- megen slaagde voor het candidaats- evamen psychologie de eerw. frater Chrvsoloees o.f.m., (H. Lagerberg) vroeger te Leiden. Voor het diploma coupeuse slaagde te Utrecht mej. J. v. d. Hoek te Leiden. De films in de week van 1522 maart zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De hemelbestormer", 14 jaar. Lido: „La vie Parisienne", 18 jaar. Luxor: „De man, die teveel wist". 14 jaar Trianon: „Michael Strogoff", alle leeftijden. Rex: „Het monster van dr. Quatermass", 14 jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Ouden van dagen, Leiden richtten zich tot B en W De voorzitter en de secretaris van dc lgemene bond van ouden van dagen hebben aan b. en w. en de gemeenteraad van Leiden aandacht gevraagd voor het volgende: Met ingang van 1 januari 1957 is de nieuwe A.O.W. in werking getre den. Reeds maanden tevoren werd door do bejaarden deze dag van de verhoogde uitkering tegemoet gezien, menendc.dat zij, die enige bijsteun ontvingen van de afdeling Sociale Zaken, daardoor hun toeatand iets verbeterd zagen en nu de gelegenheid kregen om hiermee hun lin nenkast en brandstoffen wat nan te vullen. De nieuwe A.O.W. is tot stand geko men. omdat de regering er van door drongen was, dat de levenastandaard van de bejaarden dit nodig maakte, om het leven voor hen wat dragelijker te maken. Echter is direct bij de eerste uitkering van de A.O.W. door de aid. Sociale Zaken het verhoogde bedrag in mindering ge bracht aan hen. die een bijsteun ontvin gen van de afd. Sociale Zaken. Wij menen er op te mogen wijzen, dat dit niet de bedoeling der wet is, wat aan uw college ook wel zal zijn gebleken uit de circulaire van de minister van Maatschappelijk Werk. Zij zijn er zich van bewust, dat de afd. Sociale Zaken zich bepaalt tot dc normen die zijn vastgesteld, maar houden zich er van overtuigd, dat do armenwet, waarop de gemeentelijke steun is geba seerd, ook nog wel mogelijkheden biedt om verandering in de bestaande normen te brengen. Mogen zij daarom, en op grond van de steeds duurder wordende levensomstan digheden voor onze bejaarden, uw college vriendelijk verzoeken, te willen bewerk stelligen dat bedoelde normen voor be jaarden worden verhoogd, zodat opnieuw bij hen de lang verwachte vreugde wer kelijkheid moge worden. In de brief wordt er voorts op ge wezen, dat op het congres inzake be jaardenzorg gehouden op 10 en 11 oct. 1956 in de Kurzaal te Scheveningen door drs. F. H. J. Nierstrasz dit budget is opgesteld voor de bejaarden: Huur circa fk 8.50 per week, voedsel f 21.50 per week, verwarming en verlichting f4 voor huishoudelijke hulp f 3.—, voor kleding, linnengoed en schoeisel f 5.— p. w., en wanneer dan bovendien, aldus drs. Nierstrasz, nog op bescheiden wijze rekening is gehouden met de kosten voor gezondheidszorg, reparatie, wassen en ontspanning, dan komen wij aan een totaal bedrag van jaarlijkse uitgaven van 12600.tot f2700.dat nog niet eens ruim berekend is. Zij hopen, dat b. en w. en de ge meenteraad bereid zullen zijn hun ver zoek ernstig te overwegen. LEIDERDORP KROON VERNIETIGT BESLUIT VAN B. EN W. Een besluit van b. en w. van Lei derdorp van 16 augustus 1956, waarbij de Hinderwetsvergunning, uitgereikt aan de heer P. J. v. Remundt ten be hoeve van de wasserij aan de Van der Valk Boumanweg zodanig werd gewijzigd, dat de heer v. Remundt werd verplicht een roetvanger op de schoorsteen van zijn bedrijf aan te brengen, is door de Kroon vernie tigd. Het beroep van de heer Van Remundt op de Kroon tegen genoem de beslissing van b. en w. is gegrond verklaard. B. en w. waren van mening, dat zij aan de door hen op 2 april 1955 verleende Hinderwetsvergunning de ze voorwaarden moesten verbinden, om de omwonenden van het bedrijf van de heer Van Remundt te vrijwa ren van de door de wasserij versprei de roet en walm. De heer Van Re mundt voerde in zijn beroep op de Kroon aan, dat de klacht was teniet gedaan omdat hij inplaats van steen kolen, olie was gaan gebruiken voor zijn stookinrichting, waardoor alleen rookvorming ontstaat wanneer de stookinstallatie in gebruik wordt ge steld en dan slechts gedurende korte tijd. Uit een onderzoek is gebleken, dat er van ernstige hinder thans niet meer kan worden gesproken, zodat de Kroon van mening is, dat het om streden besluit van b. en w. niet kan worden gehandhaafd. Viering Koninginnedag 1957. In de jongste vergadering van het comi té Koninginnedag 1957 is het pro gramma vastgesteld vnor de feestelij. ke viering van de verjaardag van H. M. de Koningin. De feestviering vangt reeds maandagavond 29 april aan, met taptoe met vaandelgroet aan de burgemeester, waar alle plaatse lijke verenigingen aan deelnemen. Op de Koninginnedag zelf is er 's mor gens de aubade van de schoolkinde ren, waarna voorstellingen voor de kinderen in het Dorpshuis en gebouw Irene. Ook zal de Ronde van Leiderdorp worden verreden. Des middags weer voorstelling voor de kinderen, hin- dernisrit voor auto's, voetbal- en korfbalwedstrijd. Des avonds een koppelwedstrijd en hosconcert. Geb.: Annemarie, d. v. H. J. Smit- tenaar en J. Stoute; Willemien Be- rendina, d. v. B. Chr. Heijdeman en D. M. J. Smit; Maaike Jacoba, d. v. C. Gordijn en M. C. Ruis. Ondertr.: P. J. Goedhart 28 j. en KL Riettveld 24 j.; F. P. de Jong 30 j. te Maassluis en A. C. J. Prangers 26 j. Wat het verdrag inhoudt Blijkens de bijzonderheden van het Euratom-verdrag, die woensdag te Parijs gepubliceerd zijn, zullen de zes landen van de Euratom in het onder linge handelsverkeer alle in- en uit voerrechten voor grondstoffen voor de kern-energie afschaffen. Deze maatregelen zullen van kracht wor den binnen een Jaar, nadat het ver drag as. maandag te Rome onder tekend zal zijn. Er zal een bureau voor bevoor rading worden opgericht met optie voor de aankoop van mineralen, grondstoffen en speciale splijtbare materialen, die binnen het grondge bied van de landen der Euratom wor den geproduceerd. Het bureau zal ook het uitsluitend recht hebben voor het sluiten van contracten voor de leve ring van deze materialen, afkomstig van binnen en buiten de gemeen schap. Bijzondere controleregelingen zul len verzekeren, dat de beschikbare produkten niet op ongeoorloofde wijze gebruikt worden en dat het leverings stelsel binnen de gemeenschap wordt nageleefd. Het controlesysteem is ge baseerd op het opnemen van voor raden van mineralen en splijtbare VOORSCHOTEN Geslaagde Veilig Vcrkeersavond. De 20ste maart stond in het teken van Veilig Verkeer. De gehele dag reden door de gemeente de propa- gandawagen van Veilig Verkeer en de rijdende verkeerspaedagoog, die de weggebruikers op de fouten wees en verder aanwijzingen gaf hoe het wel moet gebeuren. Alle schoolkinderen en de kinde ren van de Mulo-scholen kregen in structieve verkeerrfilms te zien en de avond was gereserveerd voor de in gezetenen. De plaatselijke Harmonievereni ging St. Laurentius verleende muzi kale medewerking. Met het korps en de drumband werd een wandeling door het dorp gemaakt. Om acht uur begon de grote propagandafeest- avond in het Cultureel Centrum. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven als ere-voorzitter van de plaatselijke afdeling van het verbond van Vei lig Verkeer in Voorschoten sprak het openings- en welkomstwoord. Het was spr. een bijzonder genoegen de landelijke voorzitter van het Ver bond van Veilig Verkeer, de heer K. J. Schummelketel uit Utrecht, wel kom te heten. De burgemeester resumeerde in het kort het verloop van de dag. 1800 kinderen hadden vandaag de mooie instructieve films te zien ge kregen. Aan burgemeester v. d. Hoe ven viel ook de taak ten deel aan de 24 cursisten van de 2e cursus van Veilig Verkeer het diploma uit te reiken. Spr. hoopte, dat de 24 ge slaagden een lichtend voorbeeld zouden zijn voor de overiga ingezete nen. Door de heer G. den Hollander werd aan de instructeur, de heer Robbertson, een presentje aangebo den in de vorm van twee boeken, voorzien van de handtekeningen van de cursisten. Zowel de burgemees ter als de landelijk voorzitter, de heer K. J. Schummelketel, wezen in hun toespraken op de verkeersveilig heid, die gezien moet worden als een verlengstuk van de naastenliefde. Het is de bedoeling bij de wegge bruikers eerbied voor de medemens aan te kweken. Want aan de hand van statistische gegevens werd ge staafd, dat het aantal slachtoffers van het verkeer enorm groot is. 350 Kinderen vallen als slachtoffer van het verkeer. 5 a personen vinden da gelijks de dood bij verkeersongeval len. Bestrijding van de verkeerson veiligheid heeft iedere Nederlander in zijn hand, wanneer eenieder op zijn manier meewerkt aan de veilig heid. Voor de pauze werden drie films vertoond, een komische van Walt Disney en een tweetal bijzonder ge slaagde instructieve films. Na de pauze was er een cabaret- programma, Ingesteld op Veilig Ver keer. Het werd verzorgd door twee artisten, Jie zich noemden Jan Veilig en zijn vrouw. Het programma zat bijzonder goed in elkaar. Het was vermakelijk en tevens leerzaam. Deze avond was er gelegenheid zich op te geven als lid van de plaatselijke ver eniging. Een zeer groot aantal van de vele aanwezigen gal zich op. De Vei lig Verkeersdag in Voorschoten kan zeker bijzonder geslaagd genoemd worden. Woningbouw. Onder architek- tuur van het architektenbureau Tak te Delft, worden door Stikvoor'.s Bouwbureau voor eigen rekening 2 woningen gebouwd aan de Leidseweg. Geen spreekuur. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven is vrijdag verhin derd spreekuur te houden voor het publiek. materialen, terwijl inspecteurs toe gang zullen hebben tot installaties in de aangesloten landen. Het toezicht op materialen, die voor defensiedoeleinden zijn besten.d, zal eindigen op het moment, dat be gonnen wordt met de bewerking van deze materialen voor hun militaire gebruik. Tot op dat moment zijn alle splijtbare materialen eigendom van die gemeenschap, hetzij ze ingevoerd werden, dan wel binnen haar gren zen geproduceerd werden. De gemeenschap in haar geheel zal ook onderhandelen over overeenkom sten met derde landen of internatio nale lichamen, maar het verdrag zal niet beschouwd worden als een hin derpaal voor overeenkomsten, die werden gesloten vóór de onderteke ning van het verdrag, zolang binnen een maand na het van kracht worden van het verdrag van deze overeen komsten kennis is gopevcn. Het verdrag voorziet ook in ge meenschappelijke atoomprojecten van alle of van enkele leden der Eura tom, of met inbegrip van landen, die niet tot de gemeenschap behoren. De doden van de Mont Blanc De lijken van de twee studenten, die in januari op de Mont Bianc om kwamen, sijn woensdagochtend per hefschroefvllegtug naar Chamonix overgebracht. De onders waren bij de aankomst aanwesig. Bergbeklimmers slaagden er in, de stoffelijke overschotten uit het wrak van een hefschroefvliegtuig, dat bij de reddingspogingen verongelukte, te bergen. De jongelieden hadden in de verongelukte helicopter een schuil plaats gezocht. Marktberichten GOUDA, 21 maart Kaas. Aange voerd 16 partijen. Notering eerste kwaliteit 2.48—2.58. Handel kalm. WOERDEN, 20 maart Kaas. Aan voer een partij notering 2.59 per kg. De handel was goed. OEGSTGEEST KATH. VROUWENGILDE OP STILLE OMGANG. Op 19 maart vertrokken om half 8 's morgens 30 dames met de bus naar Amsterdam om voor de vijfde maal de Stille Omgang te maken; dus dc aloude bedeweg te volgen 4er ero van het mirakel van het H. Sacrament De leiding had ook ditmaal weer de heer Schrijvers. In aansluiting hierop werd om 10 uur de Hoogmis bijge woond in de Begijnhofkerk. Aan devotie ontbrak het bij de deelneem sters niet, vooral ook, omdat zij op de heenweg door middel van woora en geschrift volkomen wegwijs waren gemaakt omtrent het wezen en het doel van deze omgang. Na de inwendige mens versterkt te hebben ging het naar het Museum Amstelkring „Ons* Lieve Heer op Solder", een typisch koopmanshuis in 't hart van Oud-Amsterdam met een ingebouwde huiskerk uit de 17e eeuw. Hier kwamen de katholieken na de Reformatie bijeen. Er was een voor treffelijke rondleiding door dit be zienswaardige museum met zijn vele kunstvoorwerpen. De sfeer van voor bije tijden werd echt doorleefd in deze kamers en verborgen hoekjes. Tot slot kreeg ieder de kans even te winkelen en om 4 uur werd vol daan de terugtocht aanvaard. 150 gram SHOW- of GLACE BISKWIE van Lindeboom, voor 25 cent, bij aankoop van 2.50 aan kruidenierswaren. Java-thee. p. 100 gr. 55 ct. Het tweede ons voor 30 ct. Abrikozen op sap, grote pot 1.25 Cacao, per 200 gram 75 ct. Groene erwten, per 3 pond 1. Bruine bonen. per 4 pond f 1. Hele Amerik. rijst, per V> kg 75 ct. Grove spliterwten. per Yt kg 65 ct. Mie, per 14 kg. 55 ct. Dikke sperclebonen. per literblik 75 ct. Verpakte gemalen koffie. per V> pond 95 ct. Morsstraat 50 Hogawocrd 115 VOOR BETERE TELEVISIE-ONTVANGST - VAN BERGE HENEGOUWEN - PRIJZEN VANAF F. 495.- EDDIE CONSTANTINE als de be roemde Amerikaanse detective uit de roman van PETER CHEYNEY: Lemmy Caution en het Mysterie der twee Vrouwen (Dames don 't care) met DOMINIQUE WILMS, NADIA GRAY. DAGELIJKS. 2.30 7 9 15 ZON -EN FEESTD. 2.30-4 45-7-9.15 14 jaar Romantiek, muziek en vrolijkheid. RODGERS' en HAMMERSTEIN'S OKLAHOMA GORDON MAC REA, SHIRLEY JONES GLORIA GRAHAME ONbmaScoPÉ TECHNICOLOR* Dagelijks: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. trr<-.Ttr?T>^uri./.vib FERNANDEL als verleider tegen wil en dank. met de wereldberoemde Spaanse danseres CARMEN SEV1LLA Regie: John Berry Technicolor DAGELIJKS: 2.30 7-9.15 ZON EN FEESTD. 2.30 4.45^-9.15

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3