DUINSTREEK Raad besloot tot kasgeldlening voor de woningbouw WOENSDAG 20 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 KATWIJK AAN DEN RIJN Geboren: Gerda dr van C. Ho- gewon ing en P. van Duyn; Jacobus C. zn van M. Hazenoot cn M. Ouwe hand; Cornelis zn van A. van Boelen en J. Jonker; Cornelia dr van C. de Jong en L. Koekebakker; Leendert zn van L. van der Plas cn P. Hus; Eric Willem zn van J. Westhoek en M. van Aken; Johannes P. zn van J. Mastenbroek en A. Wildschut; Adriana J. dr van J. van Duyn en L. Kloos. Getrouwd: Th. M. van Dorp en B. Moene; C. van den Oever en W. Zandbergen; C. P. Heemskerk en A. Zwitzer. Overleden; W. Hogewoning 62 j., echtgcn. van M. Barnhoorn; P. Boe- zaard 65 j., echtgen. van W. Schaap; M. van Rijn 69 j., weduwe van G. Verdoes. LEIDSCHENDAM Groene Kruis. Onder voorzitter schap van de heer J. Koerts is het Groene Kruis in jaarvergadering bij een geweest. Daarbij heeft de secr., mej. Wigt haar jaarverslag uitge bracht. waaruit bleek dat de afdeling 1181 leden telt. De zusters brachten 3997 ziekenbezoeken, 10 bezoeken voor kraamzorg, voor zuigelingen zorg 432, kleuterzorg 291 en 130 be zoeken van maatschappelijke aard. De ontvangsten bedroegen 17.484.12 en de uitgaven 17.426.52. In het bouwfonds voor een eigen wijkge- bouw werd 2000 gestort, waardoor dit fonds is opgelopen tot 10.651.88. De plannen voor het wijkgebouw zijn reeds ontworpen en de onderhande lingen met het gemeentebestuur zijn hangende. Daar de heer Koerts zich voor het voorzitterschap niet meer herkiesbaar stelde, werd in zijn plaats gekozen dr. J. A. Wiegand. DE KWAKEL Speeltuin geopend. Dezer di9igen is de speeltuin „Jong Leven" weer voor de kinderen opengesteld. Al da delijk stroomden de kinderen toe en werd druk gebruik gemaakt van de diverse speelgelegenheden. De speel tuin is iedere dag, behalve zondags, geopend van 9 uur tot half zes. Ouderavond. Heden, woensdag avond, na het lof van 7 uur, zal in zaal Leenders een ouderavond ge houden worden. Deze avond is toe gankelijk voor de ouders van al de schoolgaande kinderen, dus ook van de kleuterschool. Tevens zal deze avond de onderwijsfilm worden ver toond. Stille Omgang. De afdeling De Kwakel zal haar Stille Omgang in de nacht van zaterdag op zondag a.s. houden. Om kwart voor twaalf wordt een kort lof gehouden, waarna om ongeveer kwart over 12 wordt ver trokken. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Th. v. Veen, Jaagpad 15, M. W. Voorn. Boterdijk 85 en J. v. d. Meer, Vuurlijn 5. De dames kunnen hun omgang houden zondag a.s. NOORDWIJK LEDENVERGADERING K.V.P. Gisteravond hield de KVP een le denvergadering in café „Flora", waar voor een grote belangstelling be stond. De voorzitter, de heer E. Boeters, opende deze bijeenkomst met een bijzonder welkom aan burgemeester G. F. W. v. Berckel, de vele raads leden en de spreker van de avond, weth. J. van Leeuwen. Ingevolge de besprekingen op de vorige vergade ring inzake de opgedrongen contri butie-verhoging door het H.B., was een schrijven uitgegaan naar het kringbestuur, waarin werd geprotes teerd tegen de manier waarop deze verhoging werd voorgeschreven. Hierop was de mededeling ontvan gen, dat het schrijven aan het H.B. zal worden voorgelegd. De heer v. Leeuwen het woord verkrijgende over het onderwerp: „Badplaats-bloembollencultuur-indus trialisatie", begon met de medede ling, dat deze onderwerpen de volle belangstelling van het gemeentebe stuur hebben en meerdere malen zijn besproken. Na een uitvoerige en belangwek kende uiteenzetting over de vóór- cn na-oorlogse economie, stelde spr. de vraag, welke houding men nu in Noord wijk moet innemen tegenover industrialisatie. De vooruitgang in de badplaats, in 1890 begonen met 480 gasten, gaf in 1947 buiten de parti culiere huisverhuur 26400 gasten aan. Na die tijd heeft zich de accomo- datie nog sterk uitgebreid. Het spe ciale karakter heeft Noordwijk ge maakt tot een luxe-badplaats, welk cachet in de toekomst bestendigd moet worden. Dit neemt niet weg, dat ook gezorgd zal worden, dat gasten met de „smalle beurs" ook in Noordwijk hun vertier zullen kunnen vinden. In dit verband wees spr. op de ont sluiting van het Langeveld en spoor de hij de Noordwijkse middenstand aan op hun qui-vive te zijn, want juist voor hen liggen hier grote be langen. Door de geografische ligging van Noordwijk zijn nimmer serieuse aan vragen binnen gekomen voor de ves tiging van industrieën. Toch ligt in onze gemeente in de omgeving van de Noord wij kerhoek op het uitbrei dingsplan 13' j ha beschikbaar voor industrieterrein. Deze gronden zullen echter bruikbaar worden als de pro vinciale weg achter „Offem" tot stand zal komen. Intussen is het ge meentebestuur ernstig bezig met ver betering van de Lageweg en van de Noord wij kerhoekbrug, die aansluiting op deze provincale weg zal verkrij gen. Als deze ontsluiting is tot stand gekomen, dan zal het gemeentebe stuur bij aanvrage haar medewer king aan industrievestiging zeker niet onthouden, echter alleen op be scheiden manier; waardoor de lande lijke omgeving niet geschaad zal worden. Dat deze kleine omschake ling gewettigd en zelfs noodzake lijk is, baseerde spr. op de ver wachting, dat de bevolking van Noordwijk in 1977 zal toenemen tot 22.000 zielen. Wat betreft de bloembollencultuur verheugde spr. zich, dat deze zich door de intensieve bewerking, on danks de vermindering van de cul tuurgronden van 2171 ha naar 1050 ha, in Noordwijk goed kon handha ven. Het gemeentebestuur zal, hoe wel veel grond door de woning bouw nodig is, zoveel mogelijk de cultuurgronden sparen. In dit ver band wees spr. op de egalisatie van het golfterrein. Men zal zich ernstig beraden, of in de noordelijke duinen verdere mogelijkheden voor de wo ningbouw geschapen kunnen worden. In deze zal het streekrapport moe ten worden afgewacht. Eén ding moest spr. nog van het hart, en wel, dat hij betreurde, dat Bloembollen cultuur zich nog niet had aangeslo ten bij de stichting V.V.V., want ook deze tak zal moeten meewerken aan de bloei en opbouw van Noordwijk. Dat deze belangrijke causerie, die met grote aandacht werd gevolgd, d'/ nodige discussie zou voortbrengen, was te verwachten. De heer J. C. v. d. Meer wees er op, dat het zeer moeilijk was, dat de vereniging B.B.C. zich bij V.V.V. zou aansluiten omdat een financiële af dracht aan deze stichting niet mo gelijk was. De bollenkwekers zijn toch al zwaar belast door de pet., welke zij moeten afdragen aan het fonds van B.B.C. voor het weten schappelijk onderzoek en de onper soonlijke reclame. Hij zag liever, dat iedere persoon, die belang heeft bij de badplaats zich bij V.V.V. aansloot en dat de Noordwijkse industrie voor de badplaats een zeker percentage zou afdragen. Ook wees deze spr. op de primitieve toegangswegen naar Noordwijk en op het ongenietbare vaarwater, hetwelk men moet passe ren om in Noordwijk te komen. De heer v. Leeuwen vestigde er de aan dacht op, dat hoewel iedere geldelijke bijdrage bij WV welkom is, dit niet het noodzakelijkste is, want men kan zijn bijdrage ook verlenen door ver richting van diensten, hetwelk hij met enkele voorbeelden illustreerde. Daarom vond hij het noodzakelijk dat B.B.C. in de stichting vertegenwoor digd moest zyn. Voor enige verplich ting van bijdragen door de particu liere bedrijven, welke voor de bad plaats werken is spr. direct te vin den, temeer daar de investeringen door de gemeente voor eèn goede voorziening van licht, water en gps zeer groot zijn. Wat betreft de ver betering der wegen deelde spr. mede, dat het gemeentebestuur besprekin gen heeft gehouden en de plannen reeds in een vergevorderd stadium verkeren. Door de heer Haakman werd een zeer ernstig probleem aan gesneden en wel het „morele pro bleem van de jeugd in Noordwijk". De excessen, welke op dit gebied voorkomen, noemde spr. verontrus tend en dienaangaande waren reeds besprekingen gehouden met de hoofd inspecteur van politie en de hoofden van scholen in Noordwijk, terwijl er ook enige circulaires waren ver zonden aan de ouders om nauwlet tend toe te zien op de gedragingen van hun kinderen. De heer v. Leeu wen was volkomen op de hoogte van deze zeer ernstige materie en kon als voorzitter van de KAB mededelen, dat dit euvel ook de aandacht heeft van de bestuursraad van de K.A.Bè en daar reeds een commissie heeft be noemd om maatregelen hiertegen te beramen. De K.A.B. is ook voorne mens contact op te nemen met de L.T.B. en de Kath. Middenstands vereniging, maar spr. wees er vooral op dat dit een ernstige taak is voor de ouders. Door de heer Doove werd nog het idee geopperd om in de badplaats een gereglementeerde speelgelegenheid te vestigen. De heer v. Leeuwen deel de mede, dat de gemeente hierover niet kon beslissen, maar spr. kon wel mededelen, dat de regering hier tegenover beslist afwijzend staat, en al zou het wel kunnen men wel op principiële bezwaren zou stuiten. Na dat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd, bracht de voorzit ter dank aan de heer v; Leeuwen voor zijn zeer leerzame causerie over de belangen van onze gemeente in de toekomst. N00RDWIJKERH0UT Bouw fabrieksgebouw aan de Leid- Leidsevaart een fabrieksgebouw voor hek- en rasterwerken gebouwd door de fa. H. van Iterson te Valkenburg Z.H. RIJNSBURG Geboren: Johanna dr van Kleys vam Eyk en G. E. Heemskerk; Geer- truida dr van Jacob Heemskerk en G. Bey; Christa Maroella Heléne dr van Marcel W. Brinkhorst en N. van Duyn. Ondertrouwd: Cornelis van Duyn 35 j en Cornelia Hogewoning 27 j.; Abram van Klaveren 25 j. en Grietje van Zuylen 25 j.; Gerrit van Delft 27 j. en Gerritje Wilhelmina van der Gugten 22 j. Getrouwd: Leendert van Delft en Jannetje vati Egmond. in gezelschap van de beide jongeps het ei gaan aanbieden aan de coip- missaris van de Koningin in Den Haag. Deze attentie werd zeer op prtfs- gesteld, en voor de twee vrienden was het een aardig uitstapje. VOORSCHOTEN FORUMAVOND De forumavond, gisteren in het r.-k. verenigingsgebouw gehouden, is door de belangwekkende kwes ties die naar voren kwamen, door een strijdlustig forum en door eeh grote belangstelling in de zaal, be slist. een succes geworden. Het fo rum bestond uit mevr. m. H. M. M. WohlWarendorf, pater Rember- tus O. F. M. Cap. en de heren A. L Maas, G. Schrama en N. Weber. Drs. J. R. E. Eysink Smeek toonde zich een bekwaam gespreksleider. De gestelde vragen waren nogal uiteen lopend maar bewogen zich hoofdza kelijk op maatschappelijk, sociaal en opvoedkundig terrein. Een vraag of de overheid zich dient te bemoeien met godsdienstige zaken, door bij voorbeeld, subsidies beschikbaar te stellen voor kerkenbouw, leverde geen eensgezind forum op. De heer Weber zag hier geen primaire taak voor de overheid doch aangezien deze belang heeft hij een goede mo raliteit van haar onderdanen is het logisch, dat er hulp wordt geboden aan kerkgenootschappen, die in fi nanciële nood verkeren. Hij kreeg vooral de heer Maas tegen zich, die bevreesd was dat het steeds verder verstrekken van subsidies, zou leiden tot belastingverhoging waardoor de staat steedis meer het inkomen van haar onderdanen zou gaan verdelen. Hij was er dan ook voorstander van, dat de kerkgenootschappen deze zaken in eigen kring zouden regelen. De heer Weber betoogde op een op geworpen vraag van de heer Eysink Smeets, dat de huidige belasting- politiek, die ook haar goede kanten heeft, het niet meer mogelijk maakt dat er, zoals vroeger, een betrekke lijk klein aantal personen is, die het benodigde geld bij elkaar brengt, De heer Schrama voelde ook niets voor overheidssubsidies en was van mening dat rijke parochies de arme moesten steunen. Uit reacties uit de zaal bleek wel, dat men ook daar niet eenstemmig was. Een der aan wezigen bleek er voorstander van te zijn, dat bij de wet op ruime schaal de mogelijkheid werd geschapen om woonruimte te vorderen. Het forum bleek daar niet warm voor te lopen, gezien de droevige ervaring, opge daan met samenwoning, zeker als deze gedwongen is! De heer Weber voelde nog wel iets voor de vorde ring van zeer grote woningen maar wilde ook niet verder gaan. Pater Rembertus ging op een ander deel van de vraag in en betwijfelde of de Kerk er wel wijs aan zou doen. het vrijwillig afstam a van woonruimte te bevorderen. Men begint wel met veel goede wil, maar de praktijk heeft nu wel uitgewezen dat het Ne derlandse gezin zich niet erg leent voor samenwoning. werd ook de mening gevraagd het forum over dat deel van de dat hun kinderen op de jere school in zo ruime mate van snoep en geld voorziet. Eenstemmig was men over de verderfelijke in goed die deze wijze van handelen op het kind moet hebben. Er wer den sterke staaltjes daarvan naar voren gebracht. Naast enkele andere vragen, in korter bestek behandeld, speelde de kwestie of het behoefteelement niet een woord mee had moeten spreken bjj de vestiging van de drie nieuwe kruidenierszaken die zich naast de bestaande 18 in het dorp hebben ge vestigd. Mevr. Wohl deelde mee, dat het behoefteelement geen rol mag spelen volgens de wet by het ver lenen van de vergunningen en wet houder Schrama was van mening dat een uitbreidend dorp ook meer kruideniers nodig heeft; een goede en modern-geleide zaak heeft geen concurrentie te vrezen. 120 vluchtelingetjes naar Voor schoten en Leidsendam. Na de reeds 26 kinderen uit vluchtelingen kampen in Oostenrijk die in Voor schoten zijn ondergebracht zullen nog 120 kinderen komen, die in Leid- schendam en Voorschoten zullen worden ondergebracht. De kinderen komen ook weer voor drie maanden om wat op verhaal te komen en een poosje in een normale omgeving te verblyven. Gezien de goede erva ringen die reeds zijn opgedaan met de kinderen die in Voorschotense gezinnen zijn opgenomen, hpopt het hulpcomité dat zich nog nieuwe pleegouders zullen aanmelden. Dit kan voor a.s. zaterdag gebeuren bij drs. J. R. E. Eysink Smeets, Leid- seweg 37, tel. 2301 en by mej. R. Hoogland, r.-k. pastorie. Het comi té hoopt op en bijdrage in de on kosten van hen die geen kind kun nen opnemen, giro 390089 van de Voorschotense Coöp. Boerenleen bank staat daarvoor open. Ook gif ten in enveloppen zullen gaarne op bovenstaande adressen ontvangen worden. Opbrengst Fancy-fair. De door het muziekgezelschap „Benvenuto" georganiseerde fancy-fair heeft opge bracht het mooie netto bedrag van 4000. De gelden zijn bestemd voor de vernieuwing van het instrumen tarium. Geboren: Suzanna Antonia Marigje, dr. v. W. Boet en G. de Man; Brigitte Elisabeth, dr. v. H. Teske en E. Bou- ter; Bernard us Johannes Jozef Maria, zn. v. C. H. M. Stolk en A. W. G. van Vree; Theodorus Joseph, zn. v. W. van Tol en E. M. van Mimpen. Ondertrouwd: C. Scheenjes, won.' te 's-Gravenhage en A. Stammers; St. Fr. van der Hoêk en A. van der Kamp, won. te Oegstgeest. VERGETEN DE OVERWEG TE SLUITEN. Een overvegwachter uit Voorhout, stond terecht, omdat hij in de avond van 26 mei '56, omstreeks 21.30 ver geten had, voor de dieseltrein rich ting Leiden, de overweg te Voorhout te sluiten. Verdachte erkende dit. Hij had na passeren van een trein naar Haarlem de spoorbomen weer opge haald en niet meer om de trein naar Leiden gedacht, die kort daarop door open spoorwegbomen passeerde. De sub. officier van justitie vond het een ernstige overtreding. Het was ge lukkig nog goed afgelopen, doordat een bromfiets en postauto nog tijdig konden stoppen. Het is ook niet de eerste keer, dat verdachte hiervoor terecht staat. De ïaaisman mr Ver meulen wees er op dat het moeilyk dienst doen is op deze drukke lijn. Zeker voor iemand die tijdelijk dienst doet op deze overweg. Hy vroeg cm clementie. De kantonrechter veroor deelde verdachte tot 50 boete of 20 dagen. WARMOND Van Bevcrningkstraat wordt doorgetrokken VOORHOUT Twee vrienden, de 16-jarige J. Angevare en de even oude K. Turn hout, vonden in de Boekhorstpolder, het eerste in de Provincie Z.-H. ge vonden kievitsei, wat zy aanboden aan de burgemeester. Gistermiddag is de burgemeester. Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de raad van War mond in voltallige vergadering bij een. Na de gebruikelijke opening kon de voorzitter de verblijdende mede deling doen, dat thans goedkeuring is verkregen voor de bouw van vijf tien woningwetwoningen op de hoek Lockhorstlaan-Herenweg, zulks na eindeloze onderhandelingen en strub belingen. Er kan dus met spoed aan de bouw van deze woningen worden begonnen en welke woningen zullen worden gebouwd door de firma M. Kool alhier voor de door hem inge schreven prijs van 197.300, Nu het echter niet mogelijk is ge bleken om voor de ten behoeve van deze bouw te verstrekken grond en bouwv oorschotten een vaste geld lening te sluiten, zal dit project tot het tijdstip waarop consolidatie mo gelijk zal zijn, met kasgeld gefinan cierd moeten worden. Aan de hand van de aan b. en w. ter beschikking staande gegevens zul len de totale kosten bedragen 230.000 gulden. Genoemd bedrag zal dus door het sluiten van een of meer kasgeld leningen verkregen moeten worden. Deze wijze van financiering wordt, gezien het feit dat geen leningen ver kregen kunnen worden met 'n lagere rentestandaard dan 4 y. pet., ook in andere gemeenten toegepast en van hoger hand bestaan hiertegen geen bezwaren. Men vond de wijze van financiering niet ideaal, maar de grote woning nood eist nu eenmaal, dat over deze bezwaren wordt heengestapt. Men vraagt zich echter af, of, waar voorn, kasgeldleningen een rentepercentage van 5 pet. wordt gevraagd, dit niet van invloed zal zijn op de te vragen huurprijs. De raad wordt hieromtrent door de voorzitter gerustgesteld. Voorlezing wordt gedaan van een aantal ingekomen stukken, waaron der de goedkeuring van de aankoop van de Warmonderhekbrug mat en kele bijbehorende eigendommen. De voorzitter deelt mede, dat hy een be^ gemeester Ketelaarstraat 2, het uiter. lijk aanzien en de welstand tei plaatse zeer verhoogd kunnen wor den, hetgeen niet anders dan toege juicht kan worden. Het bevreemdt de heer Van Vliet, it de neer Schrage niet is als erfscheiding een ijzeren plaatsen, hetgeen door de heer Van de Brandeler wel heeft plaatsgevon den. De voorzitter zegt, dat aan de heer Schrage niet kan worden opge drongen een bepaalde afscheiding te plaatsen; voor een behoorlijke af scheiding aal hy wél zorg hebben te dragen. De heer Weyers meent, dat, toen destijds de heer Leenen, vorig eigenaar van deze grond, ontheffing van zijn bouwplicht werd verleend, hy een boete moest 'betalen van 500 in het Lage Land hulp te verlenen. De voorzitter zegt, dat deze nog niet binnen is, maar dat de burge meester van Leiden heeft toegezegd, voor een schriftelijke bevestiging van de mondeling gesloten overeenkomst te zullen zorgdragen. Hierna ging de raad over in ge* heime zitting. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN „STEEDS VOORUIT" Onder grote belangstelling, zowel van de zijde van het pulbliek als van de deelnemers, vonden in Warmond de kampioenswedstrijden plaats van de Warmondse Tafeltennisvereniging .Steeds Vóóruit". Alvorens de wedstrijden een aan vang namen, bood de voorzitter van de bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereniging ingestelde feestcommissie, de vereniging twee nieuwe wedstrijdtafels mét een ge heel nieuwe lichtleiding en vijf licht bakken aan. Dank zy de spontane medewerking van de bevolking, aldus de voorzitter der feestcommissie, zyn wij in staat gesteld dit kostbaar ge schenk aan te bieden. Het was voor hem dan ook een prettige taak by gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereniging deze geschenken te mogen overhandigen. De voorzitter der vereniging, de heer Derriks, zeide zeer getroffen te zijn door dit kostbare geschenk, te meer daar hem hieruit bleek dat de vereniging de volle sympathie zowel van de autoriteiten als van de bur gerij heeft. In het kort memoreerde hy het wel en wee der vereniging in de afgelopen tien jaren, waarbij hy tot de conclusie kwam, dat de vereniging thans rust op een hechte basis van vriendschap en kameraad schap en dus met vertrouwen het derde lustrum tegemoet kan zien. Hierna zegende kapelaan Loos de nieuwe tafels met lichtleidingen en JiiDUWC Laicis IIICL u'-jiuciujiigca cn guiaen. m.men de wedstrijden een aanvang. De voorzitter kan zich met direct Toen om uia-'^et de werd De heer Willemsen wil deze ex cursie toch door doen gaan, omdat er voor de leden wellicht altijd iets te leren is, ook ail is het bouwen van deze woningen in deze gemeente niet direct realiseerbaar. Besloten wordt, dat zij, die deze woningen willen bezichtigen, dit kun nen doen in overleg met het raads lid, de heer Van Vliet, die zich hier voor gaane beschikbaar stelt. Goedgekeurd wordt het voorstel van' b. en w. tot het verlenen van een crediet als bijdrage in de ver andering van de houten bergschuur in de eendenkooi in een stenen schiuur waarvoor een bedrag beschik baar wordt gesteld van 700. De heer Van Vliet had gaarne ge zien dat een duidelijker overzicht ge geven was van de kosten, opdat de -bijdrage juister beoordeeld had kun nen worden. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen het voorstel van b. en w. tot het vaststellen van een rege ling van de vergoeding voor het ge bruik maken van het gemeentelijk gymnastieklokaal, nadat de heer Weijers er nog op had gewezen, dat er wellicht verenigingen zullen zijn die de hogere kosten niet zullen kiui- 'nen dragen en zich. dan voor sub sidie tot de gemeente zullen wenden. Het voorstel van b. en w. betref fende wijziging van de normen voor j óm" later""iüet "voór""een voldongen toekenning van tegemoetkomingen in I fejt worden geplaatst. herinneren hoe de z>aak toen is ge lopen, maar zal hieromtrent een on derzoek doen instellen en in de vol gende vergadering met meer con crete gegevens komen. Aan de orde kwam het in de vo rige vergadering aangehouden pre advies van b. en w. met betrekking tot een ingekomen adres van bewo ners van percelen grenzende aan de Burgemeester Nederburghlaan in zake de voorgenomen doortrekking van de Van Beverningkstraat. De heer Van Vliet zegt, dat het hem en zijn fractie minder aange naam heeft getroffen dat in dit pre advies een uitdrukking is gebruikt waaraan zij ernstig aanstoot hebben genomen. Deze zinsnede stond in geen enkel verband met het prae-advies en geeft slechts aanleiding tot niet ge wenste prikkelingen. Hy hoopt dan ook in de toekomst verschoond te blijven van dergelijke uitlatingen omdat dit verhoudingen sdhept die niet gewenst zyn. De voorzitter zegt dat deze zinsnede nimmer de bedoe ling heeft gehad om de leden op een of andere wijze te kwetsen en wan neer zy dit wel menen is hij direct bereid deze woorden terug te ne men; zij zijn uitsluitend gebruikt om de leden te herinneren aan een des tijds door een raadslid gemaakte grievende opmerking. De heer Van Vliet is van Oordeel dat de voorzitter hier boven moet staan. Ieder heeft het recht zyn eigen mening te zesgen, maar de zinsnede in het prae-advies was geen me ning. De heer Dekker zou het erg op prijs stellen indien ook to. en w. niet geprikkeld werden want anders wordt het meten met twee maten, hetgeen door de heer Van Vliet wordt bestreden. Hierna wordt het voorstel van b. en w., doortrekking van de Van Be verningkstraat, met algemene stem men aangenomen. De heer Willemsen zou gaarne zien dat alle nieuwe kapitaalsuitgaven in de primaire begroting werden opge nomen opdat op die wijze de kapi- taalslasten van deze nieuwe inves teringen in de begroting zelve tot uitdrukking komen, mede in ver band met de raming van de post on voorziene uitsaven. De voorzitter gaf hieromtrent een technische toe lichting waaruit zowel de vóór- als nadelen van dze suggestie naar vo ren kwamen, al kon hij zich met het inzicht van de heer Willemsen ver enigen. De heer Schepers wees op het plan van de gemeente Leiden met betrek king tot het in de toekomst schep pen van uitvalswegen, waarbij naar zijn mening de omliggende gemeen ten dus ook de gemeente Warmond betrokken is. Hij zou gaarne zien dat hieromtrent met belanghebbenden van te voren overleg werd gepleegd vervoerskosten van kinderen die een elders gevestigde lagere school be zoeken, ontmoette geen enkel be zwaar. Aan de orde kwam hierna het voorstel van b. en w. tot het doen vervallen van de bouwplicht rusten de op het door de heer A. H. Schrage gekochte bouwterrein aan de Bur gemeester Nederburghlaan. Nu de heer Schrage eigenaar is geworden van het naast dit bouwterrein gele gen pand, ligt 'het uiteraard niet meer in zijn bedoeling om op het laatst bedoelde terrein nog een woning te bouwen. Inplaats hiervan wil hij dit terrein benutten voor de aanleg van zoek heeft gebracht aan de N.V. Pa- een fraaie bloementuin, aansluitend nagro om de daar staande zgn. hout rijke huizen te bezichtigen, hetwelk! naar hem gebleken is, echter geen houtrijke woningen zijn. Bovendien moeten deze woningen^ willen zy een belangrijk voordeel op- te voldoen. Naar hun mening zal nl. leveren, in serie worden gebouwd en mingwetwoningen komen zij echter nog een excursie te doen maken door de raadsleden, acht hy thans over bodig. op het door hem van mevr. Roorda gekochte perceel. B. en w. zijn tot de conclusie gekomen, dat het geen bezwaar behoeft te ontmoeten om >aan het verzoek van de heer Schrage Jdoor het handhaven van de verplich- wel minstens 100 tegelijk. Als wo- ,ting tot bouwen op dit terrein, toch geen woning tot stand kunnen ko niet in aanmerking, omdat het rijk: men welke dienstbaar gemaakt kan hierin geen bijdrage verleent. Om nu worden aan de leniging van de plaat selijke woningnood. Voorts zal, dit terrein betrokken wordt in De heer Meijers informeerde naar de betegeling van de Tey linger kade. In de volgende vergadering zal hij hieromtrent nader worden ingelicht; de heer Van Vliet of geen plannen op stapel kunnen worden gezet voor de bouw van woningwetwoningen op het plan „Leevliet". De voorzitter zegt, dat terzake nog geen goedkeuring is binnengekomen, maar dat nogmaals op een spoedige afdoening zal worden aangedrongen. Ook zou hij gaarne zien dat werd aangedrongen op de goedkeuring van het besluit tot het aanleggen van een centrale verwarming in de r.-k. Jon gensschool, daar het bestuur de hier aan verbonden werkzaamheden in de zomervakantie wil doen plaatsvin den, zodat nu reeds tot bestelling van de benodigde materialen kan worden overgegaan. Ook hem wordt toege zegd, dat op goedkeuring van het be treffende besluit zal worden aange drongen. De heer Van Sehie informeert of er al een nieuwe zuigslang voor de bandbrandspuitpomp in het Lage Land is. De bestelling is de deur uit. Ook informeert hij of er al een schrif telijke bevestiging is van de gemeen de tuinaanleg van het perceel Bur- te Leiden dat zij bereid is by brand begonnen» hadden zich hiervoor ge plaatst: Adspiranten: P. MeskersL. Mes- kers; junioren: J. MulderN. Waas dorp; adspiranten (niet-leden): L. RitzenD. Hollander; junioren (niet- leden): L. GerlaA.Hollander; he ren: W. KiuijkenJ. v. d. Zwet; da mes: A. HeemskerkC. Heemskerk; heren (niet-leden): B. NijlandJ. Rok; algemeen dubbel: B. Nijland: Hollander, J. v. d. ZiwetWaasdorp. De uitslag werd: adspiranten: 1. L. Meskers, 2. P. Meskers; junioren: 1. Js Mulder, 2. N. Waasdorp; ad spiranten (niet-leden): 1. D. Hol lander, 2. L. Ritzen; junioren (niet- leden): 1. A. Hollander, 2. L. Gerla; heren: 1. J. v. d. Zwet (tevens kam pioen van Warmond), 2. W. Kuijken; dames: 1. C. Heemskerk, 2. A. Heems kerk; heren (niet-leden): 1. B. Ny- land, 2. J. A. Kok; algemeen dubbel: 1. J. v. d. ZwetN. Waasdorp; 2. B. NijlandA. Hollander. Na de wedstrijden reikte de voor zitter de voor deze kampioenswed strijden beschikbaar gestelde pry zen aan de winnaars en winnaressen met een toepasselijk woord uit. Het deed hem groot genoegen dat, ondanks dat de wedstrijden zeer zwaar waren en dikwijls gespeeld moesten worden in een nerveuze stemming, de sportivi teit nimmer uit het oog werd ver loren, hetgeen zeer zeker veel heeft bijgedragen tot dit grote succes. Na mens de niet-leden werd nog het woord gevoerd door de heer Nijland, die de vereniging dank bracht voor hetgeen zij deze dag aan spelers en speelsters geboden had. „Steeds Voor uit" kan met trots op deze wedstrij den terugzien. Het hoogste aantal leden, dat een tafeltennisvereniging kan bereiken, is verre overtroffen. Naast de pas opgerichte eigen junio ren-afdeling met een apart bestuur, zijn thans onderhandelingen gaande voor een ap:xte meisjes-afdeling. Ook de speelruimte begint zorgen te ba ren, mede door het steeds toenemend aantal leden. In de maand oktober zal de feestelijke herdenking van het 10-jarig bestaan plaatsvinden. Z0ETERMEER Jaarvergadering K.A.V. De K.A.V. hield gisteravond haar jaar vergadering in het parochiehuis. Daar de voorzitster door omstandigheden niet aanwezig kon zijn, werd de avond geleid door mevr. Intvaen, die de voorzitster op waardige wijze ver ving. De secretaresse gaf in een uit voerig jaarverslag een overzicht van de vele activiteiten, die de K.A.V. in het afgelopen jaar ontwikkeld heeft: een tiental geslaagde bijeenkomsten, enige excursies en een goed geslaagd St. Nicolaasfeest voor de leden en voor de kinderen. De penningmeeste- resse kon eveneens een optimistisch geluid dóen horen. Een klein batig saldo vormt de reserve voor het nieu we jaar. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures, ontstaan door het aftreden van mevr. Gouweleeuw- Schrama, mevr. v. d. Vlist-v. d. Helm en mevr. Opdam-Dobben gekozen: mevr. Westerman-Gouweleeuw, mevr. Bierman-v. Dorp en mevr. v. Swie- ten. Gewezen werd op de nationale boetedag van 25 maart, waarbij aan gespoord werd tot misbezoek en het bijwonen van het lof. Na de pauze gaf de heer W. Kui per een interessante lezing over bloemschikken. Spr. wees op de grote vreugde en gezelligheid die bloemen in huis geven. Van groot belang is echter, dat men de bloemen goed ver zorgt en goed rangschikt. Het zit hem niet in de grote hoeveelheid, maar wel in het smaakvol opmaken van het bloemstukje. Aanschouwelijk liet spreker zien, hoe men met eenvou dige middelen iets moois kan maken van bloemen. Een aandachtig gehoor genoot van de prettige uiteenzetting van de heer Kuiper. LEIDERDORP Woningbouw. Onder architec tuur van het architectenbureau Dek ker en v. d. Sterre alhier, bouwt de fa. v. d. Velden De Jong 12 mid denstandswoningen aan de Groenen dijk en de Dr. de Bruynstraat.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6