Tweede Kamer over landbouw WIN ZO'N PRACHTIGE NESCAFE IOil Prijsregeling met Benelux niet bevredigend visie op televisie beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! E9S3S3SR9 Geen maximum-snelheid buiten de bebouwde kom Ontwerp nieuwe winkelsluitingswet Uit de zomerdienstregeling van de KX*Mt WOENSDAG 20 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Nescafé geeft U weer een kans op zo'n sierlijke, handige Nescafé kan!* De prijswinnaars op onze tweede limerick advertentie hebben inmiddels ook reeds bericht ontvangen. Was U wéér niet b|) de gelukkigen? Ziehier dan Uw derde kansDoe als volgt Maak deze limerick afl Charlotte, een schoonheid in Rijen, houdt dolveel van baklekkernijen. Voor Nescafé-crème kent zij haast geen rem Schrijf op de achterkant van het volledige etiket van een bus Nescafé (formaat doet er niet toeUw naam en adres in blok- letters plus de laatste regel van de limerick en zend dit aanNescafé, Postbus 1300, Amsterdam. In linkerbovenhoek ver melden- PRIJSVRAAG Laatste datum van inzending 28 maart 1957 Alléén prijs winnaars krijgen vóór 12 april a.s. bericht n Uw wlnksllar op. Baat s.v.p. da i Nescafé Is h«t gedeponeerde erk oplosb Junior bus f L43 Norms»! f 2.55 Familie bus 9-20 CoffelnevriJ Nonju»! I 2.90 Pamtllo bus f 10 45 srvoor de kan ls ontworpep- De Tweede Kamer heeft gister- zal een ernstige bestudering behoe- middag de algemene beraadslagin- f ven. Een uitspraak van prol. Thijsse gen over de begroting 1957 van het; als zou de Westlandse tuinbouw moe departement van landbouw, visserij ten worden verplaatst naar Flakkee, en voedselvoorziening en die van j is in hoge mate voorbarig, verklaart het landbouwegalisatiefonds waarbij tevens aan de orde is de motie van de heer Vondeling (arb.) betreffende de verbuur van aan de staat toebehorende jachtvelden voortgezet. Minister MANSHOLT vervolgt zijn vrijdagmiddag afgebroken, ter beant woording van de in eerste termijn door veertien sprekers gemaakte op merkingen. Hij verklaart het program van de cultuurtechnische dienst nog eerst te zullen bezien om na te gaan of blijvende binnen het geraamde eindcijfer tegemoet kan worden gekomen aan wensen der Kamer t.a.v. de boerenwerken. Hij geeft te kennen, dat hij de voorkeur geeft aan grote werken boven kleine, omdat de grote meer mogelijkheden bieden. Het vraagstuk der teeltregelingen voor de tuinbouw is een zorgenkind voor de minister en de produktschap- pen. Al jarenlang zoekt spr. naar een middel om te voorkomen, dat handel in teeltrechten wordt gedreven. Voorbarig Met zorg zal moeten worden toe gezien dat de „tuinbouwindustrie" van 'het Westland behouden blijft. Dit vraagstuk, samenhangend met het zoeken van vestigingsplaats voor 'be langrijke industriële ondernemingen, de minister. Over het vraagstuk van de huis vesting van landarbeiders zal de mi nister overleg plegen met zijn ambt genoot van volkshuisvesting en bouw nijverheid. Hij geeft vervolgens een toelich ting op de organisatie van het in stituut voor landibouiwhuishoudkunde te Wageningen en het program, dat er gevolgd wordt. Met betrekking tot de opmerkingen over de wateroverlast in 1956 erkent spr., dat de schaderegeling lang heeft geduurd; er is veel overleg nodig ge weest. Thans is er een regeling, die z.i. redelijk te achten is. Ze kan naar zijn mening voldoende bevrediging bieden. De prijsregeling in Benelux-ver- band werkt niet bevredigend. Men zit in een moeilijke verhouding. I to"t hedenmiddag* waarin spr. de oplossing nog niet zegt te zien. staande kleine bedrijven zullen ech ter moeten worden gehandhaafd. De heer Engelbertink betoogt ver der o.m., dat de rechtvaardigheid dif ferentiatie in de garantieprijzen eist. Dat de minister nu nog onderhan delingen moet voeren over de bouw volume voor landbouwscholen, heeft hem teleurgesteld. Goede melk De heer VAN DER WEIJDEN (K.V.P.) meent, dat de gemeenschap pelijke Europese markt nog wel even zal duren. De minister moet daaróm reeds nu opkomen tegen Engelse dumpingsmethoden met betrekking tot de eieren. De heer Van der Weijden bestrijdt 's ministers argumenten tegen het be schikbaar stellen van volle melk. Hij hoopt, dat de bewindsman een mid del zal weten te vinden, dat in Ne derland, evenals in andere landen, goede melk kan worden gedronken. De heer EGAS (arb.) geeft o.m. te kennen niet tevreden te zijn over de verruiming der credietmogelijk- beden voor de landbouw. Deze be hoort groter te zijn. De heer BIEWEINGA (A.-R.) op merkend, dat er over de regeling voor vergoeding van wateroverlast nog overleg wordt gepleegd, vraagt de minister t.z.t. daarover nadere mede delingen aan de Kamer te doen. Om half zes werd na repliek van de minister de vergadering verdaagd K.L.M. in de toekomst ook via de Pool naar Japan? „Voor een lijn van Amsterdam over de Noordpool naar Tokio heeft de KLM bijzondere belangstelling en wij hopen die In de toekomst nog eens te kunnen realiseren", zo heeft de president-directeur van de KLM, de heer I. A. Aler vanmiddag me degedeeld op de jaarlijkse perscon ferentie die in het hoofdkantoor van de maatschappij werd gehou den. Ten aanzien van het prachtige pi onierswerk van onze Scandinavi sche collega's volgen wij met veel belangstelling de ontwikkeling. Zo- woi uit geografische als economi sche overwegingen is dit verkeer voor ons niet zo urgent als voor de Scandinaviëi's. Wij hebben ook een dergelijk plan voor de toekomst en op zijn vroegst over twee of drie jaar zouden we er aan kunnen be ginnen. Dat komt voornamelijk om dat niet direct alles kan worden on- van vervoer te bieden is altijd aan- van vervioer te bieden is altijd aan merkelijk groter dan het produktie- vermogen mogelijk maakt, aldus de heer Aler. Het verdrag inzake de Euromarkt i MifljstCr AloCra t al vermoedelijk maandag in Rome 2 zal vermoedelijk maandag in Rome worden ondertekend. Het zal dan in de Kamer behandeld moeten worden en dan zal er gelegenheid zijn dieper op deze zaak in te gaan. De pluimveestapel heeft zich in ons land en ook elders te snel ontwikkeld. De minister is van oordeel, dat de gemeenschappelijke markt hier eigen lijk uitkomst zou moeten brengen. Hierna wordt gerepliceerd. Stijging ambtenarental De heer v. KOEVERDEN (K.V.P.), o.a. nog het personeelsbeleid bespre kend, zegt dat het ministerie en er onder ressorterende diensten op 31 januari 1055 6625 amlbtenaren had den. Een j.aar later waren het er 761'3 en voor 1057 zijn er 8911 ge raamd. Tegen een zodanige stijging heeft hij bezwaar. Met betrekking tot de jachtwet, zegt spr. wel te gevoelen voor de motie van de heer Vondeling, waar- eerste serie cocktails van de 1 wordt uitgesproken, dat de ver- VERSCHEIDENHE1D VAN K.R.O.- COCKTAILS. De K.R.O., onder regie van Luc van Gent, is ons zeker niet tegengeval len. Er zat een climax in, met de reeds bekende „Open doekjes" van Jan Willem Hofstra als hoogtepunt. De nieuwe theaterstukken werden met een duidelijk woord besproken en er was ook deze keer een gast in de studio. De costuumontwerpster Ruth van OostrumHelmer had een aardig dialoogje met haar intervie wer. We kwamen hierbij aan de weet, dat zij thans de eostuums maakt, voor de Nederlandse film „Vliegende Hollander" over het le ven van Anthonie Fokker. Een an der gesprek was dat van Pieter van der Valk met de voorzitter van de RijksfilmkeuriMg, mr Bijdendijk. Men zat wel wat stroef bij de mo nitor, maar er kwamen toch vlot enkele actuele mededelingen voor de dag. In deze „Blik in de monitor" werd Frankrijk op zijn filmische waarden bekeken. De mensen aan het toestel moesten raden en de win naars hebben kans op een reis naar een heuse filmstudio in het buiten- jeg( land. We zullen de uitslag niet voor tijdig bekend maken; men heeft de tijd voor inzending tot 22 maart aan de K.R.O. Dit programma-deel was lang niet af en behoeft wat meer le vendigheid. Aan levendigheid had intussen de „Poppenkast" geen ge brek. Henk Zoutendijk liet vader landse politieke figuren als poppen optreden met suggestieve cartoons van Charles Boost; maar de teksten van mr Jan Derks waren niet zo heel actueel meer na de Kamerde batten van een week tevoren. Onder de titel „Rechter van Lier" werd de eerste van een serie éénac- ters van Rob Geraerds op het scherm gebracht. Het stuk heette „De anti quair", een aantrekkelijk verhaal, waarbij de mens werd gezocht ach ter de misdaad. Het gegeven was boeiend, maar zou méér tot leven zijn gekomen, bijvoorbeeld door de inlas van film-effecten. In zijn epiloog heeft pater Leo pold Verhagen O.E.S.A. vertrouwd op ihet meebidden van 500.000 kijkers, van het gebed van alle christenen: het Onze Vader. Het effect van zulk een experiment laat zich uiteraard niet vermoeden; in elk geval sprak er een modern apostolaat via het t.v.- toestel uit. In het gezamenlijk programma vam dinsdag was opgenomen de film „De slaapwandelaar" (Boniface som nambule) onder regie van Maurice Labro en camerawerk van Pierre Levant. Hoofdfiguur in deze kluch tige comedie is de bekende Fernan- del, die zich deze keer niet slechts een prima detective toont, maar ook een hardnekkig slaapwandelaar. De Opzet van het verhaal is niet onaar dig, maar het geheel is wat stroef van verteltrant en te uitsluitend op Fernandel gericht. van jachtvelden, toebehorende aan de staat publiek en onder ver antwoordelijkheid van één minister dient te geschieden. De heer ENGELBERTINK (K.V.P.) verklaart het er mee eens te zijn, dat door ruilverkaveling men geen kleine bedrijven moet doen ontstaan. De be- Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel (heiarox. Advertentie Proefproces voor rijlessenprobleem Invoering van een maximumsnel heid buiten de bebouwde kom ligt voorshands niet in het voornemen, zo deelde minister Algera van verkeer en waterstaat gistermiddag mede in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Proefondervindelijk is aangetoond, dat in fileverkeer doorstroomsnelheid het grootst is en de capaciteit van de weg het beste wordt benut bij een snelheid van 40 a 45 km. per uur. Er bestaat naar het oordeel van de minister dan ook geen grond voor vrees dat invoering van een maximumsnelheid op eventuele beperking van investeringen een rem mende invloed zou hebben. Toch voorwaarden voor het geven van rijlessen? Ten aanzien van de vraag of arti kel 208 van de grondwet, dat de vrij heid van onderwijs waarborgt, zich verzet tegen een regeling waarbij het geven van rijlessen aan bepaalde voor waarden wordt gebonden, hebben twee hoogleraren in het staatsrecht op verzoek van de minister een rap port uitgebracht. Daarin komen zij tot de conclusie dat deze vraag be vestigend moet worden beantwoord. Zij achten geen aanvaardbaar crité- ruim aanwezig om onderscheid te maken tussen onderwijs, vallende onder de werking van artikel 208 van de grondwet, en onderricht dat niet daaronder zou vallen. Overeenkom stig een door deze hoogleraren ge dane suggestie zal de minister trach ten de bedoelde vraag aan het oor deel van de rechter te onderwerpen. De minister is voornefnens door middel van een proefproces een ambulance-auto's. rechterlijke uitspraak omtrent de verbindendheid van die verorde ning uit te lokken. Wel zal een oplossing kunnen wor den bereikt door een wijziging van het wegenverkeersreglement in die zin, dat aan degene die onder zijn toezicht een motorrijtuig doet bestu ren, speciale eisen var» vakbekwaam heid worden gesteld Kon wijziging van deze strekking is in voorberei ding. Bromfietsers, voetgangers en zieken. Het komt de minister raadzaam voor zijn standpunt omtrent het al of niet invoeren van een bromfietsdiplo ma thans nog niet definitief te be palen. Teneinde te bevorderen dat de in het Koninklijk Besluit van 17 mei neergelegde bevoegdheid tot het aan leggen van zg. „beschermde" voet gangersoversteekplaatsen door de v/egbeheerder op zoveel mogelijk uniforme wijze zal worden toegepast heeft een door de minister ingesteld klein contactorgaan in januari j.l. aan de gemeentebesturen een aantal richtlijnen gezonden. In de regeling van de oversteek plaatsen moet nog een kleine wijzi ging worden aangebracht, die beoogt iets meer speling te geven wat be treft de maten van de zebra's en de daarbij horende palen met knipper- bol. Verwacht wordt dat de inwer kingtreding van de regeling op of kort na 1 mei a.s. zal kunnen geschie. den. Tenslotte wil de bewindsman wèl aan bestuurders van politie- en brandweerauto's het recht toekennen om door een rood-stoplicht te rijden, evenwel niet voor chauffeurs van De regering meent dat de winkelsluitingswet 1951 moet worden gewijzigd om tegemoet te komen aan behoeften die in de praktijk zijn gebleken. Zij heeft daartoe bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend. De wij zigingen die worden voorgesteld zijn deels van materiële, deels van tech nische aard. Zij betreffen geen van alle principiële punten. Voorgesteld wordt onder meer de koopavonden rond Sint Nicolaas en de Kerstdagen te verlengen. In plaats van om negen zouden de winkels om tien uur 's avonds mogen sluiten. Alleen op 24 december zou geen koop avond meer zijn. Op die dag zouden de winkels normaal om zes uur moeten sluiten. Voor de sabbat- of zevendedag houdende winkeliers wordt voorge steld dat zij op zondag hun winkels geopend mogen houden van 10.00 tot 18.00 uur in plaats van, zoals nu, van 8.00 tot 14.00 uur. Voorts wordt voorgesteld, aan de markt- en straathandelaren en aan de handelaren te water toe te staan in juni, juli en augustus op werk dagen tot 's avonds negen uur zacht fruit te verkopen. Op het ogenblik is dat toegestaan tot zeven uur. Voor broodbezorging wordt be paald! dat deze op werkdagen des J.vonds geheel vrij zal zijn. Tot nu oe is deze ook aan een bepaald uur gebonden. Een arrest van de hoge raad heeft uitgemaakt, dat het houden van lezingen in boekwinkels in de tijd dat de winkels gesloten moe ten zijn verboden is. Voorgesteld wordt nu, dit soort gebeurtenissen toch mogelijk te maken door aan burgemeester en wethouders de bevoegdheid te geven, ontheffing van het winkelsluitingsverbod te verlenen. Vakantie sluiting. In het wetsontwerp wordt ook een andere regeling voorgesteld voor de De opzet van de tegenwoordige re geling is geweest, dat geen sluiting, van winkels gedurende een halve dag per week of gedurende een of meer perioden in verband met va kantie door de gemeenteraad zou worden voorgeschreven dan met in stemming van het bedrijfsleven. Indien een bedrijfstak geen prijs stelt op een dergelijke sluiting is het onjuist de ondernemers daartoe toch te dwingen, aldus de memorie van toelichting. En de memorie vervolgt dan: „het is echter voorgekomen, dat een gemeenteraad aan een groep winkeliers tegen hun wil sluiting heeft opgelegd op deze grond, dat zonder die sluiting aan de winke liers cp wier verzoek de sluitings regeling is vastgesteld, een door de zen als onbillijk aangevoelde concur rentie zou worden aangedaan. Op deze wijze worden de economi sche belangen van de ene groep win keliers ondergeschikt gemaakt aan die van een andere. Het tegenwoor dige voorschrift, dat de kamer van koophandel en fabrieken moet wor den gehoord alvorens een regeling voor halvedag- of vakantiesluiting wordt getroffen heeft niet altijd vol doende effect gehad om een derge lijke aantasting van de vrijheid van bedrijfsuitoefening te voorkomen. De regering meent, dat in deze ma- cabine icgejiug voorgesieia voor ae ue regering meent, aat in aeze ma- halvedag- en de vakantiesluiting/ terie de belangen van het bedrijfis- Op 14 april gaat dc zomerdienst regeling van de K.L.M. In en deze kenmerkt zich voornamelijk door frequentieverhogingen op een aantal diensten en door uitbreiding in de loop van het jaar van de luchtvloot met negentien nieuwe vliegtuigen. Op dc lijn AmsterdamNew York zal het aantal passagiersdiensten in het hoogseizoen van 21 tot 24 diensten per week worden opgevoerd. De to tale capaciteit aan plaatsen op deze diensten zal in beide richtingen te zamen bijna 3100 zitplaatsen per week bedragen. Bovendien zullen geduren de de zomerperiode tenminste hon derd chartervluchten tussen Europa en Amerika worden uitgevoerd zo heeft de heer I. A. Aler, president- directeur van de K.L.M. medegedeeld. Het aantal diensten op de lijn Am sterdamCurasao blijft 5 per week, te weten éénmaal via Montreal en Havanna en viermaal via de Azoren. De tweemaal wekelijkse dienst naar Mexico City blijft eveneens onver anderd, maar de éénmaal wekelijkse verbinding tussen Mexico en Curasao Vrachttarieven N. S. omhoog en gewijzigd Voor fabrikanten en verladers is de aangekondigde tariefsverhoging bij de Nederlandse Spoorwegen, die per 1 april aJ. ingaat, een onaan gename verrassing. Het blijkt nl., dat de tarieven niet alléén verhoogd (met 20%) zijn, niaar de bereke ningswijze voor het vervoeren van vracht gewijzigd Ls en wel zodanig, dat voor een aantal belanghebben den een tariefsverhoging van meer dan honderd procent voor de deur staat. In vele bedrijven heerst ontstem ming over dc structuurwijziging van het tarief. Het ernstigst wordt deze gevoeld door fabrikanten, die goede ren, groot van omvang maar klein in gewicht, moeten vervoeren. Ma- trassenfabrikanten bijvoorbeeld heb ben uitgerekend, dat de tariefsver hoging voor hen 80 pet. zal bedragen. De Vereniging van Matrassenfabri kanten heeft zich dan ook in een brief tot minister Zijlstra gericht, waarin wordt betoogd, dat het bij deze stijging van de vervoerskosten, onmogelijk is om de door de rege ring gepropageerde prijsstabilisatie in de producten te handhaven. De prijs verhoging zal enkele procenten van de omzet betekenen. Ook heerst ontstemming in de glas-, aardewerk- en meubelindustrie. Men voorziet in deze sector een tariefs verhoging van 75 tot 125 procent. Het commentaar van de spoorwe gen luidt, dat de verladers van om vangrijke goederen in het verleden te voordelig zijn behandeld. Opening van het bloemenseizoen in Haarlem De negentien Haarlemse bloemen meisjes zullen donderdag 21 maart te Haarlem bloemen aanbieden aan enige stedelijke autoriteiten. Op 1, 2 en 3 april brengen zij een bezoek aan Londen, waar zij door de Lord Mayor zullen worden ontvangen. Ter gelegenheid van de opening van het bloemenseizoen te Haarlem heeft Benedict Silbermann een Len telied gecomponeerd waarvoor de heer W. van Willege, directeur van Haarlems Bloei, de tekst heeft ge schreven, die tevens in het Duits, Engels en Frans is vertaald. Het Frans HaJsmuseum is van 13 april tot en met 19 mei 's avonds geopend. In de stad worden histori sche gebouwen verlicht. Ook wor den bijzondere tentoonstellingen ge houden, o.a. in de vishal van foto's van Cor van Weele uit Amsterdam. Elke morgen van 16 april tot 15 mei zal een der stadsorganisten in de- Grote Kerk een orgelconcert geven. leVen met meer waarborgen moe ten worden omgeven. Daarom wordt nu voorgesteld, dat dergelijke slui- tihgsregelingen uitsluitend op ver zoek van de kamer van koophandel kpnnen worden vastgesteld. Voorts wordt voorgesteld, voor verschillende delen van gemeenten verschillende koopavonden moge lijk te maken. Het bijvullen van automaten, hetgeen thans alleen tot het slui tingsuur van de winkel is geoor loofd, wordt in het wetsontwerp mo gelijk gemaakt tot een half uur na sluitingstijd. Margarineverbruik tien procent omlaag Door koelhuisboter In zes weken tijds werd 2750 ton margarine minder omgezet, waar te genover stond een consumptie van 8000 ton koelhuisboter in het binnen land. De vermindering van de marga- rineafzet, gemiddeld wekelijks 450 ton, betekent een daling van ruim 10% ten gunste van de koelhuisboter. Dit is medegedeeld in een nota aan het bestuur van het produktschap voor margarine, vetten en oliën. Het produktschap leidt hieruit af dat de bezwaren die de margarine-industrie destijds heeft gemaakt tegen de aan vankelijke bedoeling van het pro duktschap om de 15.000 ton koelhuis boter tegen een prijs van plm. 55 cent per pakje aan de consumenten te le veren, juist zijn geweest. Wanneer men hiertoe was overge gaan zou de afzet van deze koelhuis boter in het binnenland nog aanmer kelijk groter zijn geweest. Bij het oversteken op de Crocse- iaan is gisteravond omstreeks 20.00 uur de 58-jarige H. van Soest uit Utrecht ter hoogte van de Hoyelka- zerne te Utrecht door een personen auto gegrepen en op slag gedood. De heer S. stak plotseling de weg over, en de bestuurder van de personen auto, de 23-jarige J. B. R. uit Utrecht zag geen kans meer hem te ontwij ken. wordt aanmerkelijk versneld. Op de lyn naar Zuid-Amerika, waarop sinds 1 maart de toeristenklasse is inge voerd, wordt het aantal diensten van twee op drie gebracht. Deze derde dienst gaat evenwel niet verder dan Sao Paolo via Rio de Janeiro. Buenos Aires ei\ Santiago de Chile worden derhalve^ ook in deze zomer twee, resp. éénmaal per week door de K.L.M. bediend. Indien de driemaal wekelijkse vrachtdienst tussen Amsterdam en New York wordt meegeteld, zal de maatschappij tussen Nederland en het westelijk halfrond 78 oceaan vluchten per week uitvoeren. Twee steden, die nog niet in het luchtnet waren opgenomen, zullen In de zjomerdienstregeling worden aan gedaan. Te Bazel zal driemaal per week een K.L.M.-vliegtuig landen en verder is een nieuwe dienst samen gesteld. van Schiphol via Dusseldorp naar Belgrado. De luchtvloot zal met negentieq nieuwe vliegtuigen worden uitge breid, Le weten tien DC-7C vlieg tuigen met zuigermotoren, en negen „Vickers" Viscount 803 schroeffcur- binevliegtuigen. Daar staat tegen over, dat zeven „Convair 240" uit de vloot worden genomen. Het aantal machines stijgt thans van 84 tot 06 stuks. Alles bij elkaar zal het luchtnet 255.000 km lang zijn, waarbij 116 steden in 74 landen worden bestre ken. De K.L.M. heeft in haar nieuwe dienstregeling nog een nieuwigheid verwerkt, die zij als eerste lucht vaartmaatschappij ter wereld toepast: uit de dienstregeling blijkt nu of de passagier op een vlucht die hij voor nemens is te maken iets te eten krijgt en zo ja, wat hij dan voorgeschoteld krijgt. Bij vrijwel elke vlucht is in de dienstregeling met rode letter tekens vermeld wat de passagiers wordt geboden. Uitbetaling van melkprijs-toeslag '55-56 Nu uit de berekeningen van het produktschap voor zuivel van de net to-opbrengst van alle in Nederland tot zuivel- en melkprodukten ver werkte en in consumptie gebrachte melk in het melkprijsjaar 1955—1956 blijkt, dat de voor dat melkprijsjaar geldende algemene garantieprijs niet is bereikt, zullen dc* toeslagen, wel ke voor bepaalde gebieden van ons land in het vooruitzicht waren ge steld, in hun geheel worden betaald. In de Staatscourant van gisteren is een beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening gepubliceerd, waarbij de uit betaling van de melkprijstoeslag 19551956 wordt geregeld De vol ledige toeslag is vastgesteld op f 1.70 per 100 kg. melk. Dit komt overeen met f 45,94 per 100 kg. melkvet, met 1.70 per 100 liter in consumptie gebrachte volle melk (in Zeeland en op Goeree- Overflakkee), met 23.66 per 100 I kg. Leidse kaas en met 15.16 per 100 kg. Goudse kaas. Dc gedeeltelijke toeslag is vastgesteld op 0.85 per 100 kg. melk, hetgeen overéénkomt met de helft van de hierboven bij de volledige toeslag genoemde bedragen. De eerste betalingen van de toesla gen kunnen in het begin van april 1957 worden verwacht. De bctalings- mandaten worden door dc provin ciale voedselcommissarissen verzon, den. Hiermede ls vermoedelijk een termijn van ongeveer zes weken ge moeid, daar niet alle mandaten het gaat om ongeveer 165.000 betalin gen tegelijk kunnen worden ver zonden. Beroep tegen de berekende toe slag is mogelijk binnen een maand na dagtekening van het betalings mandaat. Ook de veehouders, die geen toeslag ontvangen, doch niette min van mening, zijn dat zij ervoor in aanmerking komen, kunnen in be roep gaan. De datum tot welke dit beroep mogelijk is zal nog nader wor. den bepaald. Voor nadere inlichtin gen over mogelijk beroep kan men zich wenden tot de plaatselijke bu reauhouders. Een beroepschrift moet worden gericht aan de provinciale commissie voor de melkprijstoeslag en geadresseerd aan het bureau van de provinciale voedselcommissaris. Tegelijkertijd dient een waarborg som van 10 te worden gestort op de postgirorekening van de voedselcom missaris, welk bedrag wordt terugbe taald als het beroep geheel of ge deeltelijk worden ontheven. Suppletie tot de algemene garantieprijs. Dc betaling van het verschil tus sen algemene garantieprijs en netto- opbrengst van de melk zal waar schijnlijk eveneens in de loop van april 1957 geschieden door verreke ning via de melk- en zuivelfabrieken dan wel rechtstreeks door het pro ductschap voor zuivel aan de zelf- kazers en veehouders in Zeeland en op Goeree-Overflakk°e. CHRISTUS KONING-KERK TE AMSTERDAM AANBESTEED. Gistermorgen is onder de katholie ke georganiseerde aannemers in de bisdommen Rotterdam en Haarlem de bouw van de Christus Koning kerk met pastorie in Amsterdam oost aanbesteed. Deze kerk is de vo- tiefkerk, die do katholieke Amster dammers in de hongerwinter hadden beloofd, als hun stad voor rampen bleef bespaard. Het aantal inschrij vingen bedroeg 14. De laagste In schrijver was C. J. Strijk, tc Oegat- geest voor byna 800.000.—.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5