Ddoj fah LWTELGAT üéymiSTAD RIJNSTREEK Leidse raad gaat maandag vergaderen WOENSDAG 20 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 25 maart a.s. te 14.00 uur. Te behandelen onderwer pen zijn o.m.: Benoeming van een viertal leer krachten bij het openbaar lager on derwijs. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mejuffrouw W. H. M. Voorhoeve uit haar betrekking van tijdelijk lerares aan de gemeentelijke hogere burgerschool voor meisjes. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan een viertal leerkrachten uit hun betrekking bij het openbaar lager onderwijs. Voorstel inzake het omzetten van de gemeentelijke hogere burgerschool met 5-jarige cursus, gelegen aan de Burggravenlaan, in een lyceum. Voorstel inzake het voorlopig vast stellen van de bedragen, bedoeld in artikel 55ter, le lid, der Lager-onder- wijswet 1920, over het jaar 1954. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de vergoeding be doeld in artikel 103, 6e lid, der Lager- onderwijswet 1920 over het jaar 1957. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor het aanschaffen van vier filmstrookprojectoren met scherm, zulks ten behoeve van de scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Munnikenstraat en de Hoge Morsweg en voor uitgebreid lager onderwijs aan de Asserstraat en het Noordeinde. Voorstel tot verhoging van het be schikbaar gestelde krediet ten be hoeve van de uitbreiding en verande ring van inrichting van het school gebouw van de Vereniging voor Chr. Onderwijs aan de Hoge Morsweg 12. Voorstel inzake het beschikbaar- ftellen van een krediet voor het aan- j kopen van gymnastiekmateriaal, be stemd voor plaatsing in de aula's van de openbare scholen voor g.l.o. aai Du Rieustraat en de Telderskade. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een rijwielbergplaats en een bergruimte voor speelmateriaal bij de hulpschool aan de Timorstraat. Voorstel inzake het voorlopig vast stellen van de bedragen, bedoeld in artikel 33, le en 2e lid, van het Besluit buitengewoon lager onder wijs 1949, over het jaar 1954 en het 5-jarig tijdvak 1950 tot en met 1954. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten op de vergoeding, be doeld in artikel 35, 6e lid, van het Besluit buitengewoon lager onder wijs 1949, over het jaar 1957. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan schaffing van spel- en ontwikkelings materiaal ten behoeve van een vierde klasse aan de' openbare kleuterschool in het zuidwestelijk stadsdeel.' Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Inrichting van Lief dadigheid voor rooms-katholieken om medewerking voor het aanschaf fen van meubilair en spel- en ontwik kelingsmateriaal ten behoeve van de r.'k. kleuterschool aan de Haarlem merstraat 26 (f2.789. Voorstel inzake het verlenen var een garantie ter dekking van het tekort in verband met te organiseren wedstrijden om het politie-voetbal kampioenschap van Europa. Voorstel inzake het toekennen van een subsidie aan de vereniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer voor Leiden en omstreken, als bijdrage in de kosten, voort vloeiende uit haar extra werkzaam heden om het vreemdelingenverkeer te bevorderen 13.500). Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de inrichting van het perceel Vliet 45 als tentoon stellingsruimte voor documenten en andere voorwerpen, verband houden de met de Pilgrim Fathers. Voorstel inzake openbare verhu ring van de exploitatie van de buf fetten c.a. van de Stadsgehoorzaal. Voorstel tot het invoeren van ver weer tegen het door een drietal pachters van in de Meerburger polder gelegen gronden bij de Pacht- kamer van het Kantongerecht, te Leiden, ingediende verzoek om ver lenging van de desbetreffende pacht overeenkomsten na eind 1957 met 6 jaren. Voorstel tot het verlenen van de termyn van ontruiming van de on bewoonbaar verklaarde woningen Groenesteeg 104 en Waardgracht 68, 70, 90, 91 en 104. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1956. Voorstel tot het oninbaar verklaren van een aantal bedragen, welker ont vangst in de gemeenterekening 1955 zou moeten worden verantwoord en van enkele vorderingen van takken van dienst. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Ha- zerswoude inzake de uitvoering van de Keuringsdienst van vee en vlees in die gemeente door de gemeente Leiden. Voorstel tot het vaststellen van de herziene begroting van de psychia trische inrichtingen „Endegeest" c.a. voor het jaar 1957, en van de tarieven voor de verpleging in „Endegeest" en in „Voorgeest". Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf fing van twee auto's en een station car ten behoeve van de politie. Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende wijziging van die op vergunnings- en verlofslokali teiten en logementen. (Controle op hotels en logementen.) Voorstel tot het vaststellen van een verordening, houdende wijziging van die op de Winkelsluiting 1953 I. (Dinsdagmiddag handelaren verf en verfwaren.) Voorstel inzake het toekennen van een jaarlijks subsidie aan de Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau en de Stichting Katholieke Geestelijke Ge zondheidszorg, beide te Leiden. TRAGISCHE VONDTS Naast de Zijlpoortsbrug in dé Zul- singel te Leiden heeft een voorbij- gangster vanmorgen het stoffelijk overschot aangetroffen van een jon ge man. Het lijk was in verre staat van ontbinding. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de man. Voor zover bekend wordt géén burger vermist. Laatste Berichten IN AANBOUW ZIJND KEURINGS LOKAAL INGESTORT. Vanmorgen om halftien is het in aanbouw zijnde keuringslokaal van de Pijnackerse groentenveiling gestort. De beide zijmrren bleken het gewicht van de daarop rustende dakconstructie niet te kunnen dra gen. De muren weken uit en stortten in elkaar. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Het gebouw heeft een lengte van 19 meter, is elf meter breed cn 4,50 meter hoog. THEATERAGENT ZOU TAL VAN MENSEN HEBBEN OPGELICHT. De Rotterdamse politie heeft een 25-jarige theateragent aangehouden en voor de officier van justitie geleid, omdat hij in de loop van 1956 en 1957 door flessentrekkerij en oplichting vele leveranciers uit Rotterdam en elders voor duizenden guldens zou hebben benadeeld. Verdachte, die de vereiste vakbe- Politie voetbalkampioenschap van Europa te Leiden De besturen van de Leidse Politie Sport Vereniging en de Sportstich ting zijn voornemens in de week van 24 tot en met 29 juni a.s. in deze ge meente wedstrijden om het politie- voetbalkampioenschap van Europa te organiseren. Voornamelijk als ge volg van de goede organisatie van een in 1947 hier ter stede gehouden soortgelijk toernooi is de keuze thans weer op deze gemeente geval len. Aan de wedstrijden zullen deel nemen vertegenwoordigers uit Bel gië, Denemarken, Frankrijk, Noor wegen, Oostenrijk, West-Duitsland, Zweden, Zwitserland en Nederland. Blijkens de in de leeskamer ter inzage gelegde begroting wordt ver wacht, dat het evenement een tekort zal opleveren van 11.500.De Sportstichting en de Nederlandse Politie Sportbond stellen zich ga rant voor bedragen van respectieve lijk f 500.— en 2.500.—, terwijl aan de deoartementen van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, Binnenlandse Zaken. Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorga nisatie. Justitie en Defensie is ver zocht subsidies toe te Vennen tot een totaalbedrag van 2.500. De genoemde besturen verzoeken thans de gemeente een garantie tot een bedrag van ten hoogste f 6.000— te verlenen voor het dekken van het tekort, dat naar verwachting res teert. Maandag a.s. zal hierover in dc raad beslist worden. tf/t V M O tfctydk Het wordt tijd dat er in Leiden eens een anti-lawaaicampagne wordt ondernomen, zo horen wij van een verbolgen abonnee van ons blad. De klachten over burengerucht zijn dan ook talrijk. Wij vernamen, dat bij een bevoeg de instantie het burengerucht in een perceel van een niet nader te noe men straat als volgt omschreven werd, door de geplaagde buren be neden: 7 uur v.m. vrouw staat op, trekt klompen aan. 7.10, man staat op trekt klompen aan. Run naar de douchecel. Vrouw wint de race. Man lucht ergernis door wild op de deur te bonzen. 7.30 ochtendgymnastiek. Eerste kalk komt van het plafond. 7 45 Man slaat broodrooster van tafel, geeft er een schop tegen om te laten zien wie de baas is. Wederom wat kalk. Tot 8 uur. Ochtendklanken van de radio. Marsmuziek, 8.305 uur: gezegende rust. 5.10 uur: mevrouw trekt metalen pantoffels aan, zorgvuldig alle kleed jes vermijdend. 5.45 man komt thuis. Radio op vol le kracht. 5.30—6 uur. Man oefent op een schuiftrompet. Vrouw gebruikt stof zuiger. Ruzie tussen echtelieden. Man vindt rekening modezaak te hoog. Vrouw vindt van niet. 8.30 tot 9.30 hoorspel. Voorkeur voor gillende moorden en hevige ge moedsontladingen 9.45 Laat bezoek. Er wordt gedanst, kalk komt wéér van plafond. 11.45 Vrouw gebruikt nog even stofzuiger. Man veegt het gebroken glaswerk op. Leids zwembad en de nieuwe bepalingen In antwoord op vragen van de heer H. Zundermann over de leng te van de te bouwen overdekte zweminrichting, met het oog op de nieuwe bepalingen van de F.I.F.A. delen b. en w. van Leiden o.m. mee, dat het aanbrengen van een 50 me ter lang basis in de hier ter stede te bouwen overdekte zweminrichting een aanzienlijke stijging van stich- tings- en exploitatiekosten van de inrichting met zich zal brengen. Mede in verband met deze financi ële gevolgen hebben zij de commis sie van advies voor de bouw van een nieuwe zweminrichting verzocht hen van advies te dienen over de vraag, of het aanbeveling zou verdienen, bij de bouw van het nieuwe zwembad rekening te houden met het door de F.I.F.A. uitgevaardigde voorschrift. Buffetten Gehoorzaal worden openb. verhuurd In het voorstel van 28 april 1956 van b. en w. te Leiden betreffende de verlenging voor het tijdvak 1 mei 1956/1957 van de verhuring van de exploitatie van de buffetten e.d. van de Stadsgehoorzaal met de heer W. F. van Ingen Schenau jr., deelden zij de vergadering mede. dat het in hun voornemen lag in 1957 over te gaan tot het houden van een open bare verhuring van deze exploitatie. In overeenstemming met het ad vies van de commissie voor de Open bare Werken, komt het hun gewenst voor thans hiertoe over te gaan. 12 uur. Man en vrouw gaan naar bed. Vier slagen op de vloer voor twee paar schoenen. 12.10 uur. Hevig bonzen op de vloer wegens tikkende klok bij be nedenburen. De bevoegde instantie, waarover v/ij spraken heeft geen commentaar op dit hartverscheurend relaas ge geven. O.K.O. St. Leonardus. O.K.O. St. Leonardus nodigt alle parochianen uit tot het bijwonen van een lezing met lichtbeelden over Canada, welke lezing gegeven zal worden door pater R. Maarschalker- weerd. Belangstellenden worden donder dagavond a.s. om acht uur verwacht in het Leonardushuis aan de Haag- weg. Arm gebroken. Het elfjarige meisje, E. A., wo nend in de Julianastraat te Leiden ie bij het spelen gevallen van een hek, dat rond de Willem de Zwijger- school staat. Het gebeurde omstreeks half negen gisteravond. Het meisje brak de linkeronderarm. De E.H.D. bracht haar over naar het Acade misch Ziekenhuis. Wassenaar krijgt giraffe goedkoop De directeur van het dieren park Wassenaar krijgt dezer da gen plezier van het voordelige koopje, dat hij het vorig jaar bij oen warenhuis te Amsterdam heeft gesloten. Hij ontvangt n.l. de giraffe „Heidemarie", die hij na een reclame-aanbieding bij dit warenhuis heeft besteld. Het zit zo; de reklamechef van de Amsterdamse firma had speel goedgiraffen aan te bieden, en omdat hij wilde laten blijken dat zijn zaak voor niets staat had hij daar ook een spotkoopje bijgevoegd: levende giraffen 7.500. Hij verkeerde waar schijnlijk in de mening, dat er onder zijn cliënten toch wel nie mand zou zijn, die het er voor over had een stuk uit zijn pla fond te laten breken, om dit langhalzlge dier een gunstig plaatsje te geven. Voor de zekerheid had hij er toch nog maar een catalogus voor levende dieren op na geslagen om te zien wat voor prijs hij on geveer voor deze viervoeter moest rekenen. Onfortuinlijk voor bem en zijn firma was deze catalogus al tien jaar oud. Giraffen staan op het moment hoog genoteerd: boven de tienduizend gulden zelfs. De directeur van ons Wassenaars dierenpark las toevallig de ad vertentie en het warenhuis kreeg nog dezelfdé dag een giraffe be steld voor de spotprijs van f 7.500. Het is voor bet warenhuis een strop van 3.000. maar het heeft zijn verlies sportief gedragen: op het moment wordt het driejarige, vier meter hoge dier, bij Hagen beek te Hamburg ingepakt. In het papier, dat met de naam van het warenhuis is bedrukt. Men blijft correctook in de afle vering. kwaamheid als theateragent zou missen, heeft - verschillende voorstel lingen georganiseerd, maar deze le verden hem altijd een nadelig saldo op. Het resultaat was dat hij zijn toevlucht nam tof bovengenoemde praktijken. Er zijn op het ogenblik artisten, die nog op hun gage wach ten, onbetaalde advertentiekosten en taxiritten. Door 'n ongedekte chèque af te geven kwam hij in het bezit van een bromfiets. Hij bezat plak boeken met namen van gerenom meerde artisten en door hiermee te schermen wist hij tal van winkeliers te intimideren en allerlei artikelen zonder betaling in handen te krij gen. Het is een keer voorgekomen dat 34 leveranciers voor zijn deur op betaling hebben staan wachten, maar hij bekende geen geld te heb ben. Werden goederen wegens wan betaling bij hem weggehaald, dan „kocht" hij prompt nie' /e. Tenslot te staken de leveranciers de koppen bij elkaar en gingen naar de recher che, die de man in Dordrecht in de kraag greep. Leidse Agenda WOENSDAG 20 MAART Selskip „Fryslan". Fryske joun. Praetsje troch it bounsbistjierslid A. P. de Vries. Foardrachten troch de heer J. v. d. Heide en Harsenkraeb- jen. Jacobazaal, kwart over acht nam. Rozenkranskruistocht. St. Petnus kerk; b.45 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Juridisch Studiecentrum Gravensteen. Prof. dr. B. H. M. Vlekke over „Ont wikkeling van de internationale ver antwoordelijkheid"; 8 uur nam. Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. er Plant k. Ledenvergadering. Gerecht No. 10, 8 uur nam. Rijksmuseum v. Volkenkunde. Kracht- en behendigheidsspelen in China, door Gan Tjiang Tek; 8 uur nam. Vereniging „Koninginnedag". Jaar vergadering „In den Vergulden Turk" 8 uur naim. K. O. Haagsche Comedie. „Drie koningenavond". Schouwburg, 8 uur nam. Collegium Musicum. Concert. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. DONDERDAG 21 MAART. O.K.O. St. Leonardus. Lezing met lichtbeelden over Canada, door pater R. Maarschalkerweerd. Leo nardushuis, 8 uur nam. R.K. E.H.B.O. Leiden. Vervolgcur sus. Lezing dr. Van Dongen, r.-k. ly ceum. 8 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Voor de Vrouwenorganisaties. „De bestaansvoorwaarden voor het kind in de onderontwikkelde gebieden", Leids Volkshuis, Apothekersdijk 14.30 uur nam. Kon. Ned. Nat.-hiat. Ver.: Lezing door ir. N. P. £1. J. Roorda van Eljsinga, dir. „Het Zuidhollands Landschap", Diligentia Den Haag, uur nam. Soc. Char. Centrum Leiden. Lezing ltn. kol. aalmoezenier P. C. Groe nendijk „Het Gulden Vlies" 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Jaarvergade ring met lezing „In den Vergulden Turk" kwart voor acht uur nam. K. O. Rotterdams Philharmonlsch orkest. Soliste Edith Femandi. Stads gehoorzaal 8 uur nam. K. O. Haagsche Comedie. „Een maan voor de misdeelden". Schouw burg 8 uur nam. Zesde Interacademiale. Opening. Grootauditorium 15.30 uur nam. Zesde Interacademiale. Ontvangst deelnemers ten stadhuize. Stadhuis plein 17.00 uur nam. VRIJDAG 22 MAART. NederlandEngeland. Lezing door prof. Palmer: „Cave-men, ancient and modern", „De Doelen", half acht nam. Week van Intern. Samenwerking. Bijeenkomst voor genodigden. Bur gerzaal Stadhuis (ingang Breestraat) 8 uur nam. ZATERDAG 23 MAART. R.-K. Instuif Haagweg. Programma aangeboden en verzorgd door de K. L.M. Leonardushuis, 8 uur nam. ZONDAG 24 MAART. R.-K. Instuif Herensingel. Film avond Maria Gijzensteeg 8 uur nam. 1 Dienst der apotheken. De avond- en nachtdienst van de Apotheken te I Leiden en Oegstgeest wordt waarge- i nomen door: Apotheek Douza, Dou- I zastraat 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst. geest, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. I 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling vün Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol 104 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). BIOSCOPEN. De films in de week van 1522 maart zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De hemelbestormer", 14 jaar. Lido: „La vie Parisienne", 18 jaar. Luxor: „De man, die teveel wist", 14 jaar Trianon: „Michael Strogoff", alle leeftijden. Rex: „Het monster van dr. Quatermass", 14 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN BESSENSAP- EN JAMFABRIEK WED. C. ROK OPGEHEVEN. Een van de oudste en over heel Nederland algemeen bekende be drijven van Alphen aan den Rijn, de bijna anderhalve eeuw bestaande bessensap- en jamfabriek de firma Wed. C. Rok en zn„ wordt in de loop van dit jaar opgeheven. Nieuwe oogst zal niet meer wor den verwerkt en de aanwezige voor raad wordt afgevoerd. Omtrent de bestemming van de te ontruimen fabriekspanden wordt onderhandeld. Een deel van het complex, het ge bouw waarin de magazijnen waren ondergebracht, is reeds een goed jaar in gebruik bij de uitgeverij N. Samsom N.V. te Alphen aan den Ryn. Het nog vijf man tellende per soneel blijft behulpzaam tot de li quidatie voltooid zal zyn. Hiermede verdwijnt uit Alphens bedrijfsleven de laatste van de drie gelijksoortige fabrieken welke vooral in de voor- jaarsperioden aan heel veel los per soneel, vooral vrouwen, eon gretig aanvaard emplooi verschaften. Als wU de overleveringen mogen geloven, dan vindt de fabriek Wed. C. Rok en zoon l.aar ontstaan in de dankbare geste van een Franse of ficier die toentertijd door mevr. de Wed. Rok was verpleeed en die deze rr^nslievendheid wilde honoreren door haar de geheimen van zijn eigen bessensap- en jamfabriek te geven en tevens een startkar>itaaltje te schenken voor de produktie ervan. De start vond plaats ln de voorma lige gemeente Aarlanderveen in de Van Mandersloostraat ter hoogte on geveer van waar nu de bakkerij Dijkstra is gevestigd. Later werd de fabriek overgeplaatst naar de over kant van de Rijn, nabij de Postbrug naar „De Pijper-huis", dat nu „Vaart zicht" heet en in gebruik is bij Sam som N.V. In de loop der jaren, waar in het bedrijf van vader op zoon in de familie De Pijper is gebleven, onderging het vele malen aanzien lijke uitbreidingen, tot het de vorm kreeg van het huidige uitgebreide complex. De heer M. de Pijper is de laatste eigenaar, die bovengemeld besluit heeft genomen. NAZERSWOUDE AUTO REED TE WATER. Zaterdagavond te omstreeks elf uur kwam een personenauto in de omgeving van de lunchroom aan de Rijndijk in het water terecht. De chauffeur bemerkte, dat er iets niet in orde was met het verwarmings apparaat en daarom remde hij snel af. De bestuurder stapte uit maar tot zyn schrik bemerkte hij, dat de wa gen, waarin nog een dame en een heer zat, doorreed. De bestuurder trachtte, door aan de wagen te trek ken, zijn auto tot stilstand te bren gen doch dit mislukte. De auto zwenkte naar rechts, reed over het rijwielpad en verdween in de sloot. Door hulpgeroep waren omwonen den spoedig aanwezig om hulp te ver lenen. De dame werd met vr{j ernsti ge verwondingen uit de auto gehaald en per ziekenauto naar een zieken huis te Gouda vervoerd. De andere inzittende was niet noemenswaardig gewond. De auto, die licht bescha digd was, werd met behulp van een vrachtauto uit het water getrokken. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Ondanks het late uur was er veel belangstelling. BODEGRAVEN Kljkavonden. Evenals vorig jaar zullen dc beide Kath. scholen ook nu z.g. kijkavonden houden om de ouders gelegenheid te geven het werk van hun kinderen in ogen schouw te nemen en zich te verstaan met de betreffende onderwijskrach ten. Voor de St. Jozefschool is deze datum donderdagavond 21 maart van 7 tot 8 uur. Voor de St. Willi- brordusschool is dit donderdag 28 maart van 7 tot half negen. LEIMUIDEN Koningin Wilhelmlnafonds. Een maal in het jaar organiseert het plaat selijk comité van het Kon. Wilhel mlnafonds een propaganda-avond voor de kankerbestrijding. Deze avond wordt gehouden aanstaande donderdag, des avonds 8 uur, in de zaal van de dames Sneeboer. Het programma is de/.e keer zeer aan- tVekkelyk gemaakt. De heer Van Wijk van het fonds aal een korte uit eenzetting geven over het werk der kankerbestrijding. De film Ouden van dagen-reis 1956 wordt vertoond en bovendien zal optreden dc heer Boeda, een bekend cn bekwaam goo chelaar en telepaat, waarvan wy een dezer dagen nog prima reccnties la zen. NIEÜWVEEN Twee ruiten gesneuveld. Zondag. morgen kwarn een inwoner dezer ge meente met zijn rijwiel in de Kerk straat voor het café C. van der Sluis te vallen. Het gevolg was, dat het rij wiel op het trottoir viel. maar de be stuurder kwam met hoofd en schou- der tegen de grote spiegelruit van het café. De grote ruit, ongeveer 1.60 meter bij 2,40 meter werd ge heel vernield. De jongen kwam er zelf bijzonder goed af, daar alleen de regenjas aan de rechterschouder be schadigd werd De eigenaar van het pand is tegen glasschade verzekerd. Maandagmiddag omstreeks 15.30 uur, kwamen enige schoolkinderen spelend en stoeiend uit school. Voor de grote winkelruit van de wed. C. van Vliet, wonende Dorpsstraat al hier, gaf een der kinderen een ander kind een duw met het gevolg, dat een spiegelruit geheel werd vernield. De afmetingen van dit ruit waren 1.60 m. bij 2.20 m. De wed. Van Vliet is niet tegen glasschade verzekerd. NIEUWKOOP Vergadering veehouders. De vereniging tot bestrijding van tuber- kulose en andere ziekten onder het vee afd. „Aarlanderveen" hield een ledenvergadering in sporthotel De Koker. Voorzitter Splinter opende en moest helaas constateren, dat hij nog geen 10 (er waren er 35) le den van de afdeling begroeten kon, hetgeen hij, gezien de belangrijkheid van de vergadering, betreurde. De notulen werden goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid, de heer W. Mourits werd met grote meerder heid herkozen. Dc secretaris-penningmeester, de heer W. Bourguignon, geeft een over zicht van de financiën. De inkom sten bedroegen f 2647.63; de uitga ven f 1120,84. Saldo f 1526,79. Bij monde van de heer W, Roodenburg wordt meegedeeld, dat de kascom- missie alles in orde heeft bevonden. De nieuwe kascommissie bestaat uit de heren J. N. Kempenaar en G. v. Hasten. De spreker, de heer J. H. G. van Wij he. dierenarts van de gezond heidsdienst, geeft een uiteenzetting van de plannen tot bestrijding van de „abortus bang", een gevreesde en veel voorkomende ziekte. Hij dringt er op aan melk- en bloedonderzoek te laten toepassen en te trachten zo spoedig mogelijk een „vrU-verkla- ring" te kriigen. Op 1 mei 1958 zal de bestrijding waarschijnlijk wet worden en diegenen, die dan niet vrij zijn, zullen dan verplicht wor den hiervoor te zorgen met alle niet geringe financiële offers van dien. Na afloop werden tal van vragen op vlotte wijze beantwoord. Hierna dankt voorzitter Splinter spreker voor zijn betoog, waardoor veel van wat straks in werking treedt, duidelijk is geworden. NIET-BEZORGING BIJ eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) WIJ kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE Scheepsberichten AARDIJK 18 v Beaumont naar New Orleans. ABBEKERK 19 v Singapore n Manilla. ANNENKERK 19 nm te Ceuta. BANDA 19 v Belawan naar Djibouti. BORNEO 20 te Cheribon. CLEODORA (t) 19 v Calcutta n Perz. Golf. CORYDA (t) 19 te Palembang. CRANIA (t) 20 te Brisbane. GUINEEKUSTS 19 te Cape Cost. HECTOR 20 te Lissabon. HOOG KERK p 19 Amsterdam eU n Fremantle. JASON 19 te Mobile JOSEPH FRERING 20 te Las Palmas, KARIMATA 19 van Belawan n Colombo. KOTA AGOENG 20 te Marseille. KOTA BAROE 19 van Colombo n Rotterdam. LEERSUM 20 te Le Havre. LEUVEKERK 20 te Le Havre. LIMBURG 20 te Cheribon. LOENER- KERK 19 v Mombpsa n Beira. MAL- te New York. ROGGEVEEN 19 v Singa pore n Penang. STAD DORDRECHT p 19 Ouessant n Rotterdam. STATENDAM 19 te St. Thomas. STRAAT MALAKKA Marktberichten ,s-HERTOGENBOSCH, 20 maart vee. Aanvoer6941 stuk? vee, zijnde 2939 runderen, 344 graskalveren, 630 vatte kalveren, 1043 nuchtere kalveren, 238 schapen, 9 geiten, 58 fokzeugen, 272 slachtvarkens, 30 lopers, 1329 biggen, 49 lammeren. De prijzen waren, behoudens nlt- zondering vr»r dieren van buitenge wone kwalitiet, als volgt- melk- en kalfkoeien 750—1140, guste koeien 650950, kalfvaarzen 675975, klamvaarzen 675840, guste vaar zen 575—800, pir :en 475600, graskalveren 301475. nuchtere kalveren voor fok- of mestery 90 175, weideschapen 6590, drachtige ooien 140175, drachtige zeugen 275—350, loperr 6585, biggen 3458 per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 754 stuks. Extra kwaliteit 3.25—3.40 per kg gesl. gew., le kw. 3.10„.20, 2e kw. 2.70—2.95, 3e kw. 2.60—2.70, vet te stieren 1.803.10, woistkoeien 2.45—2.60, vette kalveren le kw. 3.003.30, per kg levend gewicht. Vette kalveren 2e 1 w. 2.402 70, 3e kw. 2.05—2.30, nuchtere slachtkal- veren f 1.001.25, slachtvarkens 1.601.67, slachtzeugen le kw. 1 45—1.50, slachtzeugen 2e kw. 1,401.43, vette schapen 100130 per stuk, vette lammeren f 95—115, nuchtere slachtkalveren f 3047.50 per stuk. Verdere mededelingen: Melk- en kalfkoeien aanvoer ruimer, handel rustig, prijzen gehandhaafd Guiste koeien aanvoer groter, handel rede lijk, prijzen hoger. Jongvee aanvoer ruimer, handel kalm, prijshoudend. Vete kalveren aanvoer groter, handel stroever, prijzen minder. Nuchtere slachtkalveren aanvoer groter, han del matig, prijzen onveranderd. Scha pen en lammeren aanvoer normaal, handel redelijk, prijzen weinig ver anderd. Fokzeugen aanvoer norm ral, handel iets vlotter, prijzen iets vas ter. Lopers en biggen aanvoer groter, handel vlot, prijzen gehandhaafd. Slachtvee aanvoer ruimer, handel vloter, prijzen iets hoger. Slachtzeu gen aanvoer minder, handel williger, prijzen vaster. LEIDSCHENDAM, 19 maart. Groen te. Sla A 14—20; idem B 10—15; idem C 5—7; stoofsla 29—40; selderij 34; prei 2225; spinazie 2140; ra barber 58—74.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3