F. SOUPART WINKELHUIS LOONSTATEN Sae&amóüge amOaóócide den, V,.S~ te SXen Staag. ...daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder u proeft de natuur jn Natuurzuivere Planta Sitamen meid ataeien uteg Se££ctafle Pastorie Hartebrug BERINI M-21 f 498.- De „Brillenspecialist" C. v. MUI JEN, Hooigracht 54 Bijrijders een Meisje Incasseerwerk Net Dagmeisje WOENSDAG 20 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Dit is een vooraanzicht van het nieuwe ambassadegebouw der Verenigde Staten dat naar het ontwerp van architect Marcel Breuer zal worden gebouwd op de hoek van het Lange en Korte Voorhout in Den Haag. De hoofdingang komt, zoals de foto toont, aan het Lange Voorhout. Het proces-Adams In het proces tegen dr Adams, de Engelse huisarts, die er van ver dacht wordt enige rijke weduwen in het plaatsje Eastbourne door inspui tingen om het leven te hebben ge bracht waarna hij voordeel trok uit hun testament heeft er in den be ginne niet zo best uitgezien voor de dokter. De verpleegster van de weduwe Morrell had n.l. verklaard, dat <fe dokter zijn patiënte nog inspuitingen met verdovende middelen gaf, ter wijl zij reeds half bewusteloos was. Dat was een ernstige aanwijzing, doch de verdediger van dr Adams heeft deze getuigenis krachteloos we ten te maken door een verpleegsters- boekje voor de dag te brengen, waar in bedoelde verpleegster allerlei aan tekeningen had gehouden over de verpleging. De verdediger noodzaakte de ver pleegster toe te geven, dat mevrouw Morrell op 2 november 1950, de laat ste dag waarop de verpleegster haar had verzorgd, volgens haar eigen aan tekeningen had ge.geten: Als ontbijt: een gekookt ei, boter hammen met jam en boter en twee potten thee; als lunch: patrijs, selderij, pudding en bosbessenpam. De verdediger merkte op, dat dit een bijzonder zwaar maal voor een „halfbewustc- loze" vrouw was. Ook wees de verdediger op het punt, dat de verpleegster eerder verklaard had, dat dr Adams elke avond kwam en een inspuiting gaf, maar dat hierover geen aantekening te vinden was in het boekje. Dat is het, mevrouw! Niets is beter voor jeugd en frisheid dan een glas vruchtesap nu en dan. Natuurzuiver voedsel, U weet het, is onmisbaar voor gezondheid en vitaliteit! Daar om geeft U Uw gezin iedere dag verse groente, vers fruit. En... Planta! Want Planta is puur natuur, uit de edelste plantevetten bereid. Proeft U maar: alléén Planta smaakt zo zuiver! De natuurUw rijkste provisiekast Vroeger hoorde men wel eens, dat Planta alleen gebruikt werd door dieetpatienten. Moderne mensen denken daar anders over! Juist omdat zij gezond zijn en gezond willen blijven, voeden zij zich met wat de natuur hun van haar rijk dom biedt. Daarom eisen zij vruchten,groente... daarom ook natuurzuivere PlantaPlanta, licht- verteerbaar en met hoge voedingswaarde. En... zo zuiver van smaak! De politieke chaos in Indonesië De machtige, communistische fede ratie van vakbonden, de Sobsi, heeft woensdag gedreigd met een „totale staking in geheel Indonesië", indien een kabinet mocht worden gevormd, waarin wel de Masjoemi, doch niet de communisten zullen worden opge nomen. Bij de Sobsi zijn aangesloten de vakverenigingen van de havenarbei ders, ondernemingsarbeiders en de arbeiders in de olieindustrie, die in geval zij tot een staking zouden over gaan vrijwel 't gehele transport, als mede de produktie van olie en land- bouwprodukten zouden doen stilligen. In Zuid-Sumatra hebben de com munistische vakbonden maandag j.l. een sitdown-staking gehouden, die 24 uur duurde. Hierbij waren de olie- bedrijven, de ondernemingen, spoor wegen en havens betrokken. Het militair commando van Zuid- Sumatra beschouwt deze staking als onwettig en heeft de leiders der vak- bondén opgeroepen om verantwoor ding af te leggen. Deze laatsten heb ben echter tot dusver aan deze op roep geen gevolg gegeven. Commissaris Sempu Muljono, van de veiligheidspolitie in Djakarta, heeeft woensdag berichten tegenge sproken, als zou een poging zijn ge daan om oud-vice-president dr. Mo hammed Hatta te ontvoeren. Het dagblad „Berita Indonesia" in Djakarta had maandagavond gemeld, dat een „bepaalde groep" had ge tracht Hatta uit zijn woning in het hartje van de hoofdstad te ontvoeren en dat onmiddellijk daarna een sterke bewaking rondom Hatta's woning werd ingesteld. In een commentaar op hetzelfde be richt, merkte de onafhankelijke „In donesia Raya" op, dat de communis tische partij niet heeft geaarzeld om tegenstanders van Soekarno's „con ceptie" te terroriseren. Arrestatie. Omar Tusin, de voorzitter van de Indonesische industriële raad en te vens vertegenwoordiger van de op standige „Garuda-raad" in Zuid-Su matra, is dinsdagavond door de mili taire politie in Djakarta gearresteerd. Te Stuttgart woedt sinds 1948 een melkoorlog. In het kader van de melksanering heeft het administra tief gerechtshof de stad in wijken verdeeld en de boeren ieder een wijk toegewezen. De boeren uit Zoeschin- gen een dorpje buiten Stuttgart zijn het niet eens met de nieuwe indeling omdat de prijzen in de nieu we wijken lager liggen dan in die, waar ze voorheen de melk leverden. Zolang het hof zijn uitspraak niet herziet, wordt dagelijks 1200 tot 1400 liter melk door de goot weggespoeld, van welke trieste bezigheid de foto een beeld geeft. Hongaarse „leiders" te Moskou Een Hongaarse delegatie onder lei ding van premier Janos Kadar is vanochtend per vliegtuig naar Mos kou vertrokken voor politieke, econo mische en militaire besprekingen met Russische regerings- en partijleiders. Van de afvaardiging, die zowel de regering als de communistische par tij vertegenwoordigt, maken behalve de premier ook president Istvan Dobi, de minister van buitenlandse zaken Imre Horvath, de minister van defensie, generaal Geza Revesz, de minister van industrie Antal Apro, de minister van cultuur Gyula Kal- lai en de voornaamste organisator van de Hongaarse communistische partij, Karoly Kiss, deel uit. Het ge zelschap reisde met een Russisch straalvliegtuig van het type TU-104. voor (m) alle gevallen Voor normale gevallen ruit u dagelijks van „Sellotape" plezier hebben. Koop „Sellotape" bij uw kantoorboekhandelaar, maar let er op, dat u ook werkelijk „Sellotape" krijgt U herkent het aan de merknaam op Zolfplakkend Kleefband IMP. N. V.-..DE ATLAS" DELFT 2 Solex Standaard ƒ349.50. p. m. ƒ17 30. So lex de Luxe f 399.50, p. m. 20.24. inclusief All Risk verzekering. Service Sta tion Gebr. Huisman. Ho eewoerd 66—68 tel 31292. 2 Iedereen is enthousiast, als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. vanaf 19.50: twee-pers. vanaf f 26.50. Smits bedden en tapiiten- magaz. Mare 98. Vrouwen- steee 9 tel. 23913. 2 Voor 7.50 hebt U uw Illustraties gebonden in 2 stevige banden. Gave afle veringen. Tegen inlevering advertentie. Magnus. Lan- gè Haamsteeg 31. Leiden. Télef. 31591. <2* Ze zijn er weer. De kwaliteits EWE Anker Horloges. 21 st. Anker. waterdicht, schokvrij. antiAmagnetic, onbr. veer. Geen 69.50. Maar slechts 47.50. ..De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn. Haarl.straat 207. Haarlemmerstraat 106 vraagt NET MEISJE van 82 uur. De meester onder de bromfietsen. Alle modellen uit voorraad lever baar. Prijzen vanaf Gemakkelijke betaling. UAARLEMMEftSTRAAT <1Q5J KOOEVAARSTQAA.T 6 verzorgt vakkundig UW BRILVOORSCHRIFT Noordwijk aan Zee - Pr. Bemhardstraat 51 Staenhouwtri) an Natuurateenhandel Specialiteit in GRAFMONUMENTEN HOGE RIJNDIJK 43 - LEIDEN - TEL. 23281 te huur gevraagd. Of woning geschikt voor dameskap salon; in centrum stad. In ruil voor een mooie woning even buiten de stad. Brieven onder no. 4230 aan het bureau van dit blad. R.-k. Hulp in de huishouding gevr. in gezin met 3 kin deren te Wassenaar. In tern. Kindermeisje aanwe zig. Prettig milieu en hoog loon. Event, kan zuster of vriendin in directe omge ving geplaatst worden. Gaarne bericht aan Mevr. C. Dobbelman. Bremhorst- laan 29. Wassenaar. Tel. 9966. gevraagd. Leeftijd 16 jaar. Fa. TH. M. v. SCHIE ZONEN Kerkstraat 2681 Katwijk a. d. Rijn 2 Bad. radio, trapnaai- machine, electr. boortol voor zwaar werk. pracht dressoir. Mechelse dres soirs. kastjes met koppen, 2-pers. ledikanten in soor ten. tafels. W. F. Koore man, Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. tel. 23261. 2 Te koop: 80 a 90 ton rotte ruige mest. Gelegen aan harde weg. Te bevra gen bij C. H. Mens, Lange- gracht 188. Leiden. 2 Tomatenplanten, Mo neymaker. lx verspeend. zw. plant. pootbaar en voor de perspot; tevens pootbare andijvieplanten. J. P. Segaar. Leidseweg 252, Voorschoten. Tel. 2646—K 1717. 2 Motorbakfiets, latten- wagen en bakfiets, alles in prima staat. Wegens aan schaffing auto. Ameuble menten, dressoirs, tafels, kasten, boekenkasten., le dikanten. divans, matras sen. bureaus, opklapbed- den. spiralen. Kelim-fau teuils. Pluym. Hoogewoerd koopt inboedels. Tel. 21266 Gevraagd voor huishouding en win kel. H. J. v. d. Meer. Zuid- buurtseweg 70, Zoeterwou- de. Tel. 274— K 1715. Net r.-k. persoon b.z.a. voor middaguren beschikbaar. Brieven onder no. 1848 bur. v. d. blad. 2 Net meisje gevraagd voor de huishouding. Franchimontlaan 1, tel. 2 Gevraagd voor direct net dagmeisje of werkster. Breestraat 45. tel. 23851, Leiden. 2 Noordwijk-binnen. Vrij-staand woonhuis te koop. Vrij te aanvaarden. Te bevragen: H. Geestweg 4, Noordwijk. 2 Jong echtpaar (arts) z.k. zoekt gemeub. kamers of etage m. gebruik van- of vrije keuken in Leiden of omgev. Br. bur. v. d. blad onder no. 4232. in gezin van 4 kinderen, waarvan 3 schoolgaand. Mevr. Sala. Kam. Onnes- laan 13. Tel. 32111. 2 Nette werkster ge vraagd voor iedere och tend. Franchimontlaan 1. Tel. 26886. 2 R-K. Jongeman. 24 jaar. zoekt vaste betrekking in magazijn of expeditie. Van goed getuigschrift voor zien. Brieven onder no. 1860 bur. v. d. blad. 2 Prijsjassen op donder dag 21 maart a.s. Aanvang 8 uur. Café Leo Hoogen- boom, Voorweg 43, Nieu we Wetering. 2 HJM.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veer elementen. De enigste bromfiets die geschikt is voor 2 oersonen. Prijs 725.Gebrs. Huisman, Hogewoerd 6668. 2 Te koop: een in prima staat zijnde motorrijwiel, merk Puch. met swingarm en vóór-telescoop. Tegen e.a.b. te zien: Lammen- schansweg 74, Leiden. Nieuwste model. Prijs 10 cent per stuk. Bij grotere afname reductie N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10