J)LWTÜQAT DE LEIDSE BIOSCOPEN? jM Sarco globine rSbJ (MfflD DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Johannes Passion OMGEVING ZATERDAG 16 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 FV jS C Gezin aan Voldersgracht I won 61/: duizend gulden „Had toch het geld genomen!" zei mevrDe Graaf-Husch te Lei den min of meer verstoord tot haar echtgenoot. De heer De Graaf, die als schilder voor eigen rekening werkthad n.l. in de avonduren in het huis van mevr. A. v. d. Meer- v. Buren Schele, collectrice van de Staatsloterij, geschilderd en toen het karwei klaar was, werd hij door mèvrouw voor de keuze gesteld: geld of een kwart lot uit de loterij. De heer De Graaf koos het lot en dat had het genoemde echtelijk me ningsverschil tot gevolg. Nü heeft mevr. De Graaf echter geen reden meer om boos te zijn, want op dit lot viel de premie van f 30.000 en een prijs van duizend gul den. Het gezin De Graaf aan de Vol dersgracht 25 is dus na belasting aftrek verrijkt met een slordige zes en een half duizend gulden. En het kan dit goed gebruiken. Wij spraken met mevr. De Graaf, die haar rijkdom eigenlijk nog niet „op kan". Toen mevr. v. d. Meer de ge lukkige tijding kwam brengen, had zij het gevoel alsof zij van de kaart ging. „Mevrouw maakte een stel be rekeningen, maar ik kon er niet zo gauw bij hoe rijk we nu eigenlijk geworden waren". Nu begint het toch langzamerhand tot haar door te dringen, dat het lot voor haar en haar gezin dank zij dit lot een gunstige wending heeft genomen. Er waren veel moeilijk heden sinds haar huwelijk in 1946: ziekte en werkloosheid. Het gezin De Graaf telt negen kin deren. Het behoeft dus niet nader verklaard te worden, dat deze prijs een welkom onthaal zal vinden. Het geld wordt in veilige handen gesteld en stukje na stukje kan de inventaris, die er slecht aan toe is, vernieuwd worden. „Voorzichtig aan" is 't wijze devies van mevrouw De Graaf-Husch. Een ander kwart van deze premie is ten deel gevallen aan een Leidse mevrouw, die onlangs naar Curasao is vertrokken. Het bedrag blijft in Nederland op haar naam staan. izy2 Jaar „Verbum Dei". Donderdag: 28 maart a.s. wordt het IZ1A-jarig jubileum van „Verbum Dei" te 'Leiden feestelijk herdacht. Hector H. L. J. M. Sondaal zal in „Het Gulden Vlies" een herdenkingsrede uitspreken. De heer Henk Schaer draagt voor op deze avond. Sociaal Charitatief Centrum. Leiden donderdag a.s. organiseert in „Het Gulden Vlies". Lt. Kol. Aal moezenier P. C. Groenendijk zal spre ken over „Menselijke verhoudingen in het sociaal charitatieve werk". Johannes Passion. Dinsdag a.s. om 8 uur nam. geeft het Nederlands Madrigaalkoor onder leiding van Willem Mizée in de Stads gehoorzaal een uitvoering van de Johannes Passion van J. S. Bach. Solisten zijn o.m. Maria Suchèl, Chris van Woerkom, Paul Hameleers, Meine Pot en Wilhelmine Matthès. Het Resi dentie Kamerorkest verzorgt het in strumentaal gedeelte. Bedrijfsgewijze onderzoek. Het plaatselijk comité bevolkings onderzoek tuberculose heeft zich tot de directies van Leidse bedrijven ge wend met het verzoek mee te doen aan het bedrijfsgewijze onderzoek van de Leidse burgerij op tuberculose. Met de bedrijven wordt overleg ge pleegd over het tijdstip van onder zoek. Voorwaarde is, dat met één be drijf met vrouwen en kinderen mee tenminste 300 personen wor den onderzocht, omdat het bij een ge ringer aantal niet lonend is de appa ratuur daarvoor te verplaatsen. Secretaris van het werkcomité is J. C. van Eek, notaris, Breestraat 56, Leiden, telefoon 25824. Bezichtiging £t. Lodewijkskerk. Parochianen van de St. Lodewijks- parochie en andere belangstellenden worden morgen (zondag) in de gele genheid gesteld van 12—2 uur nam. de restauratie inwendig van de St. Lodewijkskerk te bezichtigen. Tevens zal het nieuwe portret van mgr. M. A. Jansen tentoongesteld worden. De bezoekers kunnen de kerk be reiken via het poortje en de binnen plaats. STADSGEHOORZAAL Dinsdag 19 maart 8 uur J. S. BACH Ned. Madrigaalkoor en solisten. Residentie kamerorkest. Het geheel o.l.v. W. Mizee Kaartverkoop a f 2.50. Fa. Ben der, Hogewoerd 90, Tel. 20097. J. Trouwee, 40 jaar in overheidsdienst De heer J. Trouwee, werkzaam aan de Lichtfabrieken, herdacht gisteren het fteit, dat hij veertig jaar geleden in Overheidsdienst trad. Wegens verhindering van de dire.c- teur der fabrieken, de heer ir. Y. Ykema, nam de heer ir. H. Klinkert, hoofdingenieur, in zijn plaats de hon neurs waar in de directiekamer, waar de heer Trouwee werd ontvangen. De heer Klinkert wenste de jubila ris van harte geluk met deze dag en wees er op, dat er in brede kring veel waardering en lof is voor de wijze, waarop de heer Trouwee zijn taak vervult, in het bijzonder door de aan. gename wijze van omgang en de ge degen vakkennis, die hij zich heeft eigen gemaakt. Met enige toepasselijke woorden overhandigde dé heer Klinkert de bekende enveloppe. Daarbij bleef het niet, want ook de voorzitter der Ju bileumcommissie bood namens het personeel een herinnering aan deze dag aan. Met de beste wensen voor de nog resterende jaren werd dit gedeelte van de huldiging besloten. In de cantine wachtte de heer Trouwee nog van de zijde der personeelsleden, die dagelijks met hem te maken hebben, een soortgelijke plechtigheid, waar bij hij van verschillende zijden werd toegesproken. De heer A. van Eg- mond gaf daarbij ab het ware een historische schets van de loopbaan van de heer Trouwee, die de vele aan wezigen menig vrolijk moment be zorgde. Tenslotte dankte de heer Trouwee allen, die deze dag voor hem tot een onvergetelijk moment gemaakt had den. K.A.B.-REIZENDE TENTOONSTELLING MET KINDERTEKENINGEN. De K.A.B. zal ten behoeve van de plaatselijke afdelingen een reizende tentoonstelling organiseren van te keningen uit de grote kinderteken wedstrijd, die de bond vorig jaar on der de kinderen van haar leden heeft georganiseerd. De kinderen moesten in deze wedstrijd hun vader uitteke nen, hetzij in zijn werk, hetzij in zijn vrije tijd. Uit de 50.000 inzendingen zijn toen na diverse voorselecties een 1000-tal tekeningen bekroond. Uit dit duizendtal is nu opnieuw een selectie gemaakt en deze tekeningen zijn verwerkt op een twaalftal grote borden, gerubriceerd naar diverse ca tegorieën: pappie als toneelspeler, pappie bij de brandweer, pappie en zijn dieren. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doct.ex. Klassie. ke Letteren de heer T. Moulijn te Amsterdam. DR. J. MUNK 65 JAAR. Dr. J. Munk, kinderarts te Leiden en oud-privaatdocent aan de univer siteit, viert morgen zijn 65e verjaar- Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden toot Geboorteaankondigingen GEM. AANKONDIGING VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de Langegrachtbrug, in ver band met het uitvoeren van herstel lingswerken, van 18 tot en met 21 maart 1957 zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee, alsmede voor voetgangers in beide richtingen. De door het verkeer te /olgen route zal ter plaatse worden aangegeven. Burgerlijke Stand Geboren: Eelco Simon, z. v. F, de Roos en A. G. Cuiper; Johanna Ma ria, d. v. W. Boom en J. den Os; Josephine Marijke, d. v. G. G. Brinks en E. J. M. Segaar; Diderika Cathari- na Petronella, d. v. B. A. Rijkhals en L. van den Oever; Monica Petronella Francisca Maria, d. v. J. L. M. Plou- vier en M. R. van den Broek; Mat- theus Clarence, z. v. J. W. Planjer en G. Colla; Johannes, z. v. N. Noort en L. C. Zijlstra; Sonja Louise, d. v. C. van Egmond en J. van Brussel; Rudolf Frans, z. v. Vledder en A. van Leüveren; Johanna, d. v. M. van den Vlekkert en T. Slagter; Pieter Jacobus, z. v. J. van Nieuwkoop en M. W. C. van Dam; Augusta Elise, d. v. J. van der Linden en A. Krom wijk. Ondertrouwd: L. F. Th. M. van Berkel en P. M. Verhoeven; G. Boo gaard en M. Tegelaar; P. J. Calkho- ven en C. Potters; J. J. Kluivers en J. J. Nijssen; P. A. H. Hannen en F. L. E. M. Beltgens; C. H. Munnik en J. Koren; J. F. van der Zeeuw en H. M. Hollebeek; Th. H. Dickhoff en M. C. A. Juffermans; A. G. Humme en A. Oudshoorn; M. van de Wetering en M. H. Geuke; J. van Nierop en P. Loomans; A. van der Hoogt en W. J. van der Vlist; U. Verstrijden en M. F. Verburgh; I. Tomei en R. Wetse- laar; A. P. van Houten en G. Vlas veld; J. Wiewit de Jonge en B. G. H. M. Knippenberg. Overleden: C. Dekker 48 j., man; H. L. Schra 45 jaar, man. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 104 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). BIOSCOPEN. De films in de week van 1522 maax-t zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De hemelbestormer", 14 jaar. Lido: „La vie Parisienne", 18 jaar. Luxor: „De man, die teveel wist", 14 jaar. Trianon: „Michael Strogoff", alle leeftijden. Rex: „Het monster van dr. Quatermass", 14 jaar. WAT BRENGEN Casino. De film „De Hemelbe stormer" vertelt van het leven van Douglas Bader, de RAF-piloot, die na een vliegtuigongeluk zijn beide benen verloor en toch door een ijze ren wilskracht wist te bereiken, dat hij weer een beroemd vliegenier werd. Het is een sympathiek verhaal. Het leven van deze wilskrachtige onge luksvogel is het vertellen waard. Van de film kregen wij echter een wat rommelige indruk. We hebben het idee, dat de filmmaker uit de veel heid van filmfragmenten moeilijk 'n keuze kon maken. Dit lijkt ons ook een zware opgave als dat moet ge beuren uit enige honderden meters rolprent met duikende, schietende, stijgende en dalende vliegtuigen. De montage is daarom niet altijd logisch, de overgang van de verschillende scènes is dikwijls te plotseling. Toch kunnen wij de film aanbeve len. Zij geeft een hartveroverend beeld van het enthousiasme van de luchtvaartpioniers, van het eeuwig verlangen van „hemelbestormers" naar lucht, wolken en zon. (Toegang 14 jaar). Rex. „Het monster van dr. Quatermass" is een film, welke „een supersensatie voor mensen met sta len zenuwen" wordt genoemd. Het is inderdaad niet meer dan wat goed kope sensatie: spanning zit er niet in de rolprent, die al evenmin uit munt door aardige opnamen of goede vondsten. Ook vechtpartijen zijn er deze keer niet bfj en dus is het griezel-element het enige, waardoor de film aan de reclameslogan kan be antwoorden. Een bemande raket komt terug uit de wereldruimte. Onderweg is een levend soort energie aan boord ge komen, dat in staat a^e plant aardige en dierlijke cellen te absor beren. Deze energie is overgegaan in de enig-overlevende en het verspreidt Leidse Agenda ZATERDAG 16 MAART R.K. Instuif Haagweg. Pater Ray mond Sasse van Ysselt o.f.m. over films on de vervaardiging daarvan. I Leonardushuis, 8 uur nam. Meisjesjeugdzorg „Fnuicisca Ro- mana" Geluidsfilm „De geheimzin nige Wildstroper" „In de Vrolijke Arke (Iedereen is welkom) 7.30 uur nam. Leidse Accordeon Vereniging D.V.V. Contactavond, St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. ZONDAG 17 MAART H. Mis voor niet-katholieken. Op zondag 17 mrt. is in het St. Lidwina- huis aan de Zoeterwoudse Singel 34 (zij-ingang) een H. Mis waaronder een uitleg wordt gegeven. De dienst begint om 9 uur en is toegankelijk voor niet-katholieken, eventueel ver gezeld van een katholiek. St. Paschalis Baylon". Sociale zondagmorgen. Na de H. Mis in ka pel St. Elisabeth-Ziekenhuis te 10 uur, ontbijt in De Burcht. R.K. Instuif Herensingel. Optreden Hongaarse violist Boris Lensky, Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG 18 MAART Oudercomité Don Boscoschool. Ouderavond. „De problemen van het schoolgaande kind", drs Stolker. „In den Vergulden Turk" 8 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Opening UNESCO-tentoonstelling „De weg tot elkaar" Boerhaaveza- len, 14.30 uur nam. „De Natuurvriend". Lezing over waterplanten. Steenschuur 6. 8 uur nam. Leidse Balletschool. Uitvoering. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Kath. Emigratiebureau. Zitting, 't Karrewiel, 19.3020.30 uur nam. DINSDAG 19 MAART. Week van Intern. Samenwerking. Bijeenkomst schooljeugd en pol. jongerenorganisaties. Stedelijk Gym nasium. 8 uur nam. Credo Pugno-bijeenkomst. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236. 8 uur nam. K. O. Haagse Comedie „Drieko ningenavond" Schouwburg, 8 u. nam. Nederlands Madrigaalkoor. Resi dentie Kamerorkest. Johannes pas sion J. S. Bach. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Toneelgezelschap Jan Nooij. „Een •huis vol herrie". Cantine Doelenka zerne, 8 uur nam. WOENSDAG 20 MAART Rozenkranskruistocht. St. Petnus- kerk; 6.4/5 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Juridisch Studiecentrum Gravensteen. Prof. dr. B. H. M. Vlekke over „Ont wikkeling van de internationale ver antwoordelijkheid"; 8 uur nam. Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en Plantk. Ledenvergadering. Gerecht No. 10, 8 uur nam. Rijksmuseum v. Volkenkunde. Kracht- en behendigheidsspelen in China, door Gan Tjiang Tek; 8 uur nam. Vereniging „Koninginnedag". Jaar vergadering „In den Vergulden Turk" 8 uur nam. Week van Intern. Samenwerking. Poppenkastvoorstelling Boerhaave- zalen, half drie en half vier nam. K. O. Haagse he Comedie. „Drie koningenavond". Schouwburg, 8 uur nam. Collegium Musicum. Concert. Stads, gehoorzaal, 8 uur nam. DONDERDAG 21 MAART. IXerveuse, bleke kinderen... hebben iel» extro's nodig. Geel ze Sorco-globine. Dit krachttonicum bovat alle Moffen voof de opbouw en versterking van het jonge lichaam. Rijnlands beroep verworpen De Kroon heeft een beroep ver worpen, dat was ingesteld door dijk graaf en hoogheemraden van Rijn land op een beslissing van Gedepu teerde Staten van Zuid Holland In zake het aanbrengen van zand op het strand van Katwijk aan Zee door de gemeente. Het waterschap had zich hiertegen namelijk verzet, zich beroepende op een artikel van de belemmeringen- wet verordeningen ten behoeve van het op diepte houden van Rijnlands uitwateringskanaal te Katwijk aan Zee. De Kroon heeft nu belist, dat de gemeente Katwijk aan Zee een vergunning ingevolge van de belem- meringenwet verordeningen niet no dig heeft. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN. Algemeen. Het aanbodcijfer vertoonde per 9 maart j.l. een daling n.l. van 275 tot 260 als gevolg van het plaatsen in gelegenheidswerk los werk en korte duur van een aantal 'inge schrevenen. Een vergelijking met de standcij- fers van he overeenkomstige tijd stip in 1954, 1955 en 1956 wijst uit, dat de werkloosheid nog steeds uiter mate gunstig bij genoemde jaren af steekt. De voordelige verschillen be dragen resp. 1300, 630 en 150. Een analyse naar vorm van werk loosheid levert het volgende beeld op: wrijvingswerkloasheid 39 (v.d. 100); seizoenwerkloosheid 100 (v.o. 110) en overige vormen van werk loosheid 70. Vraag. De vraag handhaafde zich op on geveer gelijk niveau en beliep 430 aanvragen, waarvan er 180 betrek king hadden op jeugdigen, 15 t/m 18 jaar. In de textielindustrie, de metaal industrie alsmede in de betonwaren- industrie bestaat een permanent te kort aan arbeidskrachten. Jeugdigen kunnen in vrijwel alle bedrijfstakken geplaatst worden. Vrouwen. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten nam iets of en bedroeg op 9 maart 1957 65. Het aantal geregistreerde aanvra gen beliep 260, waarvan ruim 45% betrekking had op jeugdigen. In de huishoudelijke sector en in de textiel- en confectieindustrie be staat een permanent tekort aan vrou welijke arbeidskrachten. zich, vóór de wetenschap het gevaar kan vermoeden. Bij de achtervolging vallen de eerste slachtoffers onder symptomen, die toeschouwers met en zonder stalen zenuwen misselijk kun nen maken. Waar iedereen tegenwoordig een slachtoffer is van complexen en neu roses, menen wij, dat deze film be ter bewaard had kunnen blijven voor een in dit opzicht geschikter tijdperk. Desondanks is hij toegankelijk ver klaard voor 14-jarigen Trianon. Wij weten niet of de tegenwoordige jeugd nog in opwin ding geraakt alleen reeds door het horen van de magische naam van „Michael Strogoff, de koerier van de Tsaar". Vroeger werd dit bekende boek van Jules Verne „verslonden". Maar in elk geval is de allernieuw ste verfilming; van dit verhaal best in staat jong en. oud opnieuw te boeien door de avonturen, welke deze dappere officier uit het tsaris tische tijdperk beleefde op zijn ge waagde tocht door Siberië, dwars door een gebied, dat door de Tar taren werd geterroriseerd. Hij werd gevangen genomen, als koerier ont maskerd en blootgesteld aan een helse beproeving, nl. blind gemaakt worden door een gloeiende sabel kling. De opzet mislukte en aan het eind komt Michael Strogoff als triomfator tevoorschijn. De film is groots opgezet en fraai uitgewerkt. Het Siberische landschap en de kleur rijke menigte van Tartaarse ruiters met hun fantastische entourage vormt een aantrekkelijk décor voor dit spannende verhaal van de eminente Franse verteller Jules Verne. De film is te genieten door allen, die smaak hebben voor een goed vertelde avon turenroman. Luxor heeft „De man, die teveel wist" geprolongeerd. Toegang 14 jr. BODEGRAVEN JAARVERGADERING LTJ Er was een vry goede opkomst van de leden toen voorzitter W. Bak ker deze bijeenkomst opende. In zijn openingswoord gaf hij een kort overzicht van het voorbije jaar en Week van Intern. Samenwerking, memoreerde o.a. het bezoek aan het Voor de Vrouwenorganisaties. „De boerencentrum „Ons Erf' en Vij- bestaansvoorwaarden voor het kind j verduin. Kort en bondig zette hij in de onderontwikkelde gebieden", nog eens doel en streven van de or- Leids Volkshuis. Apothekersdijk ganisatie uiteen. Secr., C. van Ros- 14^30 uur nam. i sum releveerde in een keurig jaar- Kon. Ned. Nat.-hist. Ver.: Lezing verslag o.m. het geslaagde zomer- door ir. N. P. H. J. Roorda van. j feest, vastenavondviering, de PBO- avond, de lezingen over de bemesting, belastingzaken en de toespraken van de geestelijk adviseur, kap. J. Voor- twist op sociaal en godsdienstig ter rein. Penningm. A. van Vliet moest een klein nadelig saldo doen horen. Het ledental was gelijk gebleven. De voorzitter dankte de functionarissen voor hun arbeid in het afgelopen verenigingsjaar. Bij de bestuursver kiezing werden G. Arkesteyn en C. Broekhuizen gekozen in de plaats van de aftredende leden J. Vergeer en M. Veldhuizen, die zich niet meer herkiesbaar stelden. Na een korte rondvraag sloot de voorzitter deze jaarvergadering. Eijsinga, dir. „Het Zuidhollands Landschap", Diligentia Den Haag, 8 uur nam. Soc. Char. Centrum Leiden. Lezing ltn. kol. aalmoezenier P. C. Groe nendijk „Het Gulden Vlies" 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Jaarvergade ring met lezing „In den Vergulden Turk" kwart voor acht uur nam. K. O. Rotterdams Philharmonisch orkest. Soliste Edith Fernandi. Stads gehoorzaal 8 uur nam. K. O. Haagsche Comedie. „Een maan voor de misdeelden". Schouw burg 8 uur nam. Zesde Interacademiale. Opening. Grootauditorium 15.30' uur nam. Zesde Interacademiale. Ontvangst deelnemers ten stadhuize. Stadhuis plein 17.00 uur nam. VRIJDAG 22 MAART. Week van Intern. Samenwerking. Bijeenkomst voor genodigden. Bur gerzaal Stadhuis (ingang Breestraat) 8 uur nam. ZATERDAG 23 MAART. R.-K. Instuif Haagweg. Programma aangeboden en verzorgd door de K. L.M. Leonardushuis, 8 uur nam. VOLA-feestavond. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. ZONDAG 24 MAART. R.-K. Instuif Herensingel. Film avond Maria Gijzensteeg 8 uur nam. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN A.s. weekend 16/17 maart zal de dienst worden waargenomen door de volgende doktoren: De Jong, Lange- aaal, Pieterse, Postel, Jansen. Dienst der Apotheken. Zaterdag 16 maart zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaar maken van spoedrecepten: Apotheek Douza, Douzastraat 31, telefoon 21313; Apotheek Nieuwe Rijn, Nwe Rijn 18, telefoon 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgecst, tele foon 26274. Zondag 17 maart zijn van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend: Apotheek Douza en Apotheek Oegstgeest. Doktersdlenst Oegatgeest. F W. N. Hugenholtz en J. B. Hiugenholtz. Scheepsberichten ALKAID 15 te Antw. ANNENKERK 15 te Las Palmas. ARKELDIJK 14 van Now Orleans n Charleston. ARNEDIJK 16 te Brownsville. BAARN 15 v Chlsto- bal n Curacno. BALI 22 Southampton verw. BALÓNG 10 Bahrein verwacht. BLOEMFONTEIN 15 v Southampton n Antw. BUSSUM ft) 16 te R'dam. DIE- MERDIJK 15 te Oakland. ENGGANO p 15 Kp de Gata n Marseille. ERINNA (O 16 te Singapore. GAASTERLAND p 15 Ouessant n Las Palmas. GRAVELAND 15 Ouessant n A'dam. HERA 15 te Antwerpen. HOUTMAN 16 te Surabaja. HYDRA p 15 Florcs Az n Adam. KARA (t) 15 te PaulUac. KORATIA (t) 15 van Curacao n Buenos Aires. LEUVEKERK p 15 Gibraltar naar Le Havre. LOUIS LANTZ 15 te Emden. MACOMA (t) 15 v Calcutta n Abadan. MACUBA <t) 15 te Stockholm. MARISA it) 15 v La Spezia Istanbul. MATARAM p 15 Durban n Napels. MYLADI 15 te Miami. ORANJE STAD 15 v Dover n Trinidad. PRINS ALEXANDER 12 v St John n Lo Havre. PRINS WILLEM III 16 te Takoradi RONDO 16 R'dam verw. RIJNDAM 15 te Cobh. SAMARINDA 15 v Mombasa n Kaapstad. SCHIEDIJK 15 v Newport News n New York. STAD BREDA p 15 Ouessant n Monrovia. STAD DELFT 15 te Bremen. STAD DORDRECHT 15 van Gibraltar n R'dam. STRAAT COOK 16 te Lorenco Marques. STRAAT MOZAM BIQUE 16 te Yokohama. TALISSE 16 te Ummsaid. IJSSEL 15 te Baltimore. Marktberichten LEEUWARDEN, 15 maart. Kaas. Goudse volvet f 2.23—2.24, Edammer 40 plus ƒ2.11—2.12, broodkaas 40 pl. ƒ2.12—2.13. Stemming redelijk. KATWIJK A. D. RIJN, 14 maart Groente. Waspeen A 30.0052.00; waspeen B. 39.00—50.00; spruiten A 38.00—76.00; spruiten B 36.00—40.00; Witlof A 28.00—34.00; Witlof B 7.00— 19.00; rode kool 6.008.00; peterselie 6.00—8.00. TER AAR, 15 maart Groente. Witlof 1, 25—37, idem 2, 11—23, id. stek 210, spinazie 3851, idem B. 2127, prei 1017, glasandijvie 56— 58, spruiten B. 25—28 ct. alles per kg. Sla A. 17—20. idem B 10—15, idem C. 58, knolselderij 611 ct. alles per st., peterselie 10, radijs 1018, raap stelen 4 ct., alles per bos. Bloemen: blauwe druifjes 4 ct. tulpen 2325 ct. anjers 78 ct. alles per bos. R'VEEN, 15 maa t, Bloemen. - Irissen 215, Blauwe Druifjes 515, Anemonen 2138, Freesia's 1542, Lathyrus 185—190. Tulpen: v. d. Eerden 3962, White Sail 3058, Bandoeng 47—68, Rose Copland 4471, Golden Harvest 41— 72, E. Eddy 33—58, Albino 42—70, Bartigon 33—55, W. Pitt, 39—70 Cor- dell Huil 46—62, Reforma 6R—75. Wintergold 3646, John Gay 5368, Nansen 3743, Nizza 7780, Zenober 2047, Bruno Walter 6067, Paul Richter 7077, Carara 4960, Ibis 3138, Elmus 6776, Purper Copland 5180, Telescopium 6065, All Bright 4651 Piccadilly 4561, Sensation 63 —64 Queen Elisabeth 4669, Crown Imperial 3046, Athleet 5666, dub bele tulpen 22—48. Narcissen: King Alfred 1424 l'lnnocence 1828 Actea 2033, Cheerfulness 1832, Daisy Schilfer 2021. Frühling 1618, Fortune 16 24. Narcissen volle gr. 816 p. bos, Seringen 913, Am. Anjers 5—17 ct. per stuk. Groente. Witlof 1, 20—27, idem 2, 1024, spinazie 39 ct. 11—15 Maart 1957. Laagste hoogste vrijdag 15 maart 1957 Alg. Kunstzijde Unie 191 1/4 Van Berkels' Patent165 Van Gelder Zonen 188 1/4 Kon. Ned. Hoogovens 289 Ned. Kabelfabriek 258 Philips 249 Unilever 359 Wilton-Fijenoord 211 Kon. Petroleum 164,90 Holl.-Amerika Lijn 166 Kon. Ned. Stoomboot Mij.152 Ned. Scheepvaart Unie 171 Van Ommeren 279 1/2 Amsterdam Rubber 75 1/2 H.V.A91 1/2 Ver. Deli Mijen 95 3 y, Staffellening 1947 89 1/8 3 Invest, cert. NcJ92 1/4 3 Nederland 1962-64 92 1/4 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen Deze week (voorl. Aandelen A.N.P.-C.B.S. beursindiccs 1953 192 1/4 4 295 264 252 362 3/4 215 170,70 169 1/2 155 1/2 177 1/4 280 1/2 79 1/4 M Ui 98 90 1/2 92 1/2 92 7/16 8.525.756 7.580.609 251 1/8 362 1/4 214 1/2 170,25 109 3/8 155 1/4 177 1/4 280 1/2 77 1/4 91 1/2 96 89 1/4 92 1/4 1/4 1 5/8 3/8 2,50 3 1/8 1/4 5 3/8 1 1/4 3/4 2 1/2 1 1/8 3/1 1/1 Obligaties 11.591 f Obligaties f 10 457.1 vrijdag 8 mrt "57 vrijdag 15 mrt Internationale concerns 276,06 Industrie 147,43 Scheepvaart160.84 Banken 118.48 Indonesische fondsen 99,87 Algemeen200,46 277,23 140,90 162,71 116,52 99.05 231 77

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3