Ncüs Door hattrick van P.Zandbergen won Meerburg met 3-0 van THB ,Xa X i£ f'T* EZJT.ÜÏ rr^ein; S]C kwam tegen ASC met 2-0 voor, doch verloor met 4-2 Fusie tussen Ned. Handbalverbond en de Ned. Kath. Sportbond DAMPO VAN HET TAFELTENNISFRONT De 8000 handballers in éèn bond verenigd MAANDAG U MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 met de volle winst naar huis geko- H dLth, t T ^'an J9et men. Door drie doelpunten, alle van l.n ÜLto£n i"', de voet van P. Zandbergen, die dit- p LïïL???! 1 het maal in de voorhoede opgesteld was, "S *58 5' jIe met de bal bleet Meerburg zgn tegenstander dé 2^» 'abn" baaa. Het feit. d«t ditma.i »en eeh„t. ««t op dewlide wfcze als het twee- baas. Het feit, dat ditmaal een schut ter in de voorhoede opereerde, ken merkte het gemis in de voorhoede, nl. schutters. Misschien dat Meer burg, als zij deze opstelling kan hand haven, nog meer successen kan boe ken. Er waren nog enkele verande ringen in het elftal. J. Brouwer stond op de midvoorplaats en v. d. Werff fungeerde ditmaal als verbindings speler tussen halflinie en voorhoede en heeft deze zware taak voortref felijk vervult. Ondanks dit succes bleef het spel toch beneden de ver wachting. Vooral in de eerste helft mankeerde veel aan het samenspel zowel bij Meerburg als bij THB, zo dat er van enig overwicht van een van beide niet kon worden gesproken. De rust had met gelijke stand in kunnen gaan als THB 'n strafschop, wegens hands van Vervoorn, had we ten te benutten. Ten dele werd deze kans voor THB om hals gebracht door keeper De Gunst, die de bal uit zijn heiligdom dook en daarmede voor zijn club de voorsprong be hield, die P. Zandbergen na een half uur spelen voor Meerburg had ver overd, toen by een aanval van Meer burg de bal werd ingeschoten en afstuitte op het lichaam van de kee per waarop Zandbergen zijn kans kreeg en benutte (01). Met deze stand gaat de rust in. Nog maar pas is met de tweede helft aangevangen als J. Brouwer, wegens een onwillige spier, moet worden vervangen door Th. Zandber gen. Het spel is nu feller en er komt ook meer spanning in. Het is weer Meerburg dat succes boekt als P. Zandbergen door het veld zig-zagt en met een hard schot via de binnen kant van de paal inkogelt (02). Maar ook THB laat zich niet onbe tuigd en bij een van haar aanvallen wordt een boogbal op het doel ge plaatst. Over de keeper heen dreigt deze in het doel te verdwijnen, maar Straman, die zich achter zijn kee per had opgesteld, slaat in uiterste nood de bal uit doel. Opnieuw een strafschop, doch voor de tweede maal laat THB deze kans voorbii- gaas, ditmaal door hard naast de. THB geeft niet op en de Meer burg-verdediging wordt stevig aan de tand gevoeld. De Gunst in doel heeft dan het ongeuk als hij hoog opspringt om een bal te onderschep pen bij het neerkomen zijn voet te verstuiken en er moet even gepau zeerd worden. Hij herstelt zodanig, dat hij de laatste 10 minuten, zij het dan hinkend, in zijn doel blijft, waar het hem nog wel even warm gemaakt wordt. Doelpunten blijven echter uit en als het einde komt heeft Meerburg 2 kostbare puntjes in de wacht gesleept. ATLETIEK ERNSTIG ONGELUK TROF FRANSE ATLEET Een ernstig ongeluk heeft zich zondag voorgedaan in het sportpark van Troyes waar de Franse kampioen kogelslingeren Guy Husson aan het treinen was, De kogel schoot hem plotseling uit de hand en trof met een harde slag de rechter kant van het gezicht van een andere atleet, de 24-jarige Pierre Collequin. De gewonde, wiens kaak verbrijzeld werd. is in ernstige toestand naar het zieken huis van Troyes vervoerd. Men vreest, dat hij nog een schedelfractuur heeft op gelopen. LAWNTENNIS NIET NAAR BOEDAPEST De Ierse tcnnlsploeg, die in de eerste ronde van het toernooi om de Davis- beker (Europese zone! op 27, 28 en 29 aprli a.s. te Boedapest moet uitkomen tegen Hongarije, zal niet naar de Hon gaarse hoofdstad gaan. Deze mededeling werd gedaan door de Ierse tennisbond, die het niet verantwoord vindt de spelers naar Hongarije te laten vertrekken. Ook België, dat in de tweede ronde moet uitkomen tegen de winnaar van de ontmoeting HongarijeIerland, heeft reeds bekend gemaakt, niet naar Boeda pest te gaan, indien Hongarije zou zege vieren. DELFT—ALPHEN 3—1. In een door Alphen slecht gespeel de wedstrijd en na de rust aan beide kanten te hard, zijn beide punten in Delft gebleven. Reeds na 2 min. heb ben de gastheren succes, als De Bruin te zacht op zijn doelman terugspeelt en van Dijk daar dankbaar gebruik van maakt 10. Deze tegenvaller in spireert Alphen tot enige tegenbezoe ken en enige benauwde momenten ontstaan voor het Delft-doel. Een in geschoten bal wordt door de rechts achter uit de doelmond gekopt, de te rugspringende bal wordt door Fr. Mees juist op de lat gelepeld. Boon mist, alleen voor de keeper gekomen, een kans door naast te schieten. Dit zijn dè enige wapenfeiten in de eer ste helft en met deze 10 stand breekt de rust aan. De tweede helft begint reeds goed voor Alphen. Ook nu na 2 min. een goede combinatie tussen v. Geen, Dusschoten en Fr. Mees. Deze laatste zet goed door en met een hard schot passeert hü doelman v. Wijk 1—1. Dit geeft de grote Alphenaanhang goede moed. Hoe geheel ander is het uit gekomen. In plaats van door te druk ken, gaat men in de verdediging en voor het heiligdom van Jansen ont staat paniek-voetbal. Een aantal cor ners is hiervan het gevolg. Uit één dezer schiet v. Enthoven keihard in eigen doel 2«1. Delft ruikt een over winning en probeert door forser spel dit te bereiken. In de 20ste min. pas seert Roover hard en laag doelman Jansen 31. Alphen legt nu ook het accent op ruwer spel en het is aan de lankmoedigheid van arbiter Pikaar te danken, dat hy niet één of meer spelers naar de kleedkamers stuurde. De omzetting, die bij Alphen nu plants vond, was helemaal hopeloos. De stemming wordt steeds slechter, maar verdere doelpunten blijven uit. Kort voor het einde ziet aanvoeder Jansen zich nog genoodzaakt Eder- veen, wegens wangedrag, van het veld te sturen. Iedereen was blij met het einde van deze vertoning. BOSKOOP—STOLWIJK 3—0 Er bestond voor deze ontmoeting een zeer grote belangstelling op het SJC-terrein en de vele aanwezigen hebben kunnen genieten van een zeer sportieve strijd, waarbij ASC wel op zeer fortuinlijke wijze beide puntjes wist te veroveren. In de eer ste helft had SJC een technisch over wicht, waaraan de bezoekers niet konden tippen en al had de thuisclub bij de rust een nuttige 20 voor sprong, dit gaf lang niet de verhou ding weer, want als de score enkele doelpunten hoger ware geweest, had dit een beter beeld gegeven van deze periode. De thuisclub nam direct het spel in handen en reeds na enkele minu ten wist de midvoor uit een hoge voorzet de gastenkeeper te passeren (10). De gasten trachtten direct de ze voorstand teniet te doen, doch het schot in de voorhoede was geheel zoek, zodat deze felle tegenaanval op niets uitliep. Door een betere com binatie in het spel van SJC werd de gastenploeg op eigen helft terug ge drongen en kreeg de Leidse verdedi ging heel wat werk te verzetten, doch in de 7e minuut moesten zij zwichten voor een prachtige kopstoot van de linksbuiten, waarbij de bal door de rechtsbuiten afgemeten was aange- geven (20). Gesteund door deze voorstand bleef SJC de toon aange ven en wij telden even later al het derde doelpunt, doch op sublieme wijze wist de gastenkeeper het harde schot van P. Vink te redden. Wel stelde ASC alles in het werk om de bakens te verzetten, doch van hun voorhoede ging geen enkele kracht uit, zodat het SJC.-doel bijna niet in gevaar kwam. Het SJC-team was daarentegen zeer actief en door de goed opgezette aanvallen kreeg ASC een zware druk te verwerken. Door het cadeau geven van talrijke hoek schoppen moesten zij zich staande houden. De tweede helft kwamen de gas ten in het veld met het voornemen de achterstand weg te werken en al les werd door hen op de aanval ge zet. Doordat SJC zich enigszins liet insluiten werden de aanvallen van ASC zeer gevaarlijk en reeds na 4 min. spelen wisten de gasten met een goede kopstoot van De Lincel on houdbaar te passeren (21). Door dit BODEGRAVEN—V.E.P. 1—2 Op een zwaar, nat en glad veld hebben Bodegraven en V.E.P. een al leszins aantrekkelijke en spannende wedstrijd gespeeld en ten tweede miale heeft V.E.P. op gelukkige wijze op de beide winstpunten beslag ge legd. Gedurende de gehele eerste speelhelft gaf Bodegraven de toon aan. Rechtsbuiten Voordouw miste eerst een -kans en schoot de vol gende rakelings naast, terwijl even later midvoor Scheer een opgelegde kans tot scoren onbenut liet. De eer ste corner was mede voor Bodegra ven en hierbij moest de doelman tot tweemaal toe met veel moeite red ding brengen. Ook V.E.P. kreeg eenmaal een goede scoringskans uit een van rechts genomen corner, waaruit de linksbinnen echter net naast kopte. Een uitstekend schot van Jacobi ver werkte de V.E.P.-doelman nogmaals tot hoekschop en met blanke stand kwam die rust. Ondanks tegenwind was Bodegra ven in de tweede helft aanvankelijk succes aangemoedigd, bleven de gas ten vooral in de aanval en na een kwartier spelen wisten zij in zuiver buitenspelpositie de gelijkmaker te deponeren (22). Dit feit werkte wel iets deprimerend op de SJC-ploeg, waardoor de gasten iets in de meer derheid bleven. Daarvan maakten zij een nuttig gebruik door spoedig het leidende punt in te zetten (23). Doordat de thuisclub het gevaar be gon in te zien, werd hierna het even wicht in het spel hersteld en begon met zeer gevaarlijke aanvallen op het gastendoel, doch tot driemaal toe ontkwam het gastendoel op fortuin lijke wijze aan doorboring. Toch wist SJC na ruim een half uur spelen uit een hoge voorzet, voor de keeper onbereikbaar, te doelpunten, doch dit doelpunt werd door de scheids rechter wegens een vermeend hands- geval niet toegekend. Vanaf de uit trap gingen de gasten direct tot een tegenaanval over en door een formi dabele blunder in de SJC-verdediging wisten zij de bal op kalme wijze in het verlaten SJC-doel te plaatsen (2 4). In deze stand kwam geen ver andering meer en zo gingen de gas ten met de volle buit strijken. OOSTENRIJK—DUITSLAND 2—3. Duitsland heeft te Wenen een ver diende 32 zege behaald in de lan den wedstrijd tegen Oostenrijk, Maar noch bij de winnaars noch bij de overwonnenen reikte het spel an ders dan bij vlagen tot aan de grote internationale klasse. En mocht de prestatie van het Duitse elftal be moedigend heten, de Oostenrijkse ploeg kan niet in de schaduw staan van de vermaarde combinatie uit een nog niet zo heel ver verwijderd ver leden. Dat is in de ontmoeting te Wenen wel duidelijk gebleken. Een van de oorzaken van het te leurstellende spelpeil was de verbe tenheid, waarmee de strijd om de bal gevoerd werd. Vooral de Oostenrij kers, die er op gebrand waren voor hun eigen publiek goed voor de dag te komen na de zware nederlaag te gen Duitsland in het laatste treffen van een jaar of drie terug, speelden vaak veel te fors op de man. Een toen bij de stand 32 voor de gasten een gelijk spel niet tot de onmogelijkhe den behoorde, doch de Duitsers de stroom Oostenrijkse aanvallen met gevaarlijke tegenstoten onderbra ken, toonde het trio Swaboda-Koll- mann-Koller zich weinig ki°skeurig wat betreft de middelen tot afweer. Onze landgenoot Bronkhorst, die de wedstrijd leidde, bijgestaan door twee Nederlandse grensrechters, heeft het niet gemakkelijk gehad. Hij heeft het met zijn beslissingen lang niet iedereen naar de zin kunnen maken. Volgens het publiek, dat al leen oog had voor de overtredingen van de bezoekers, die het overigens met de regels ook niet bepaald nauw namen, zag hij veel te veel door de vingers als het Duitsers betrof. De Duitse spelers van hun kant meen den, dat de penalty waarmee hij een fout van Erhard tegen Buzek be strafte en waaruit Wagner een doel punt scoorde, een onevenredig stren ge maatregel was, en ze achtte zich zeer tekort gedaan doordat Bronkhorst een fout van Kollman in het strafschopgebied tegen hun midvoor Krauss liet passeren en niet naar de witte stip wees. In de Duitse ploeg was de rechts buiten Rahn de grote man. Hij maak te twee doelpunten van zo'n fraai ge halte, dat ze aan zijn allerbeste tijd herinnerden. verkouden (Advertentie.) Den Haag Diocesaan T afeltenniskampioen geenszins de mindere, al was het spel Gedurende de eerste helft was deze nu iets meer verdeeld. Toch waren ontmoeting maar een slappe verto ning. Van beide zijden werd een fut loos spelletje gespeeld, waarbij de spelers met elkaar wedijverden om de bal naar een tegenspeler te plaat sen. Een enkele maal een opleving, waarbij het Boskoopdoel .door het bekende oog kroop. Aan de andere zijde trof een tam sefhot van K'ant wel doel, zodat Boskoop nog vóór de rust op fortuinlijke wijze aan de leiding kwam. Na de hervatting kwamen twee als herboren elftallen in het veld, waar door nu een spannende wedstrijd ontstond. Doordat het plaatsen be ter lukte, was Boskoop het eerst in de meerderheid, hetgeen tot uitdruk king kwam door een doelpunt van v. d. Velde (20). In deze periode moest doelman v. cL Heuvel meer dere mMen zijn kunnen tonen, doch langzamerhand werd Stolwijk ster ker en nu was het de beurt aan doel man Straver om zijn capaciteiten te tonen. Boskoop herstelde zich weer en kon weer meerdere aanvallen on dernemen. Reeds was men tevreden met een 20 voorsprong, toen in de laatste fase van de strijd Kant nog maals kans zag v. d. Heuvel het na kijk"" te geven, waardoor de eind- star -0 werd in het voordeel van Boskoop. de aanvallen van Bodegraven gevaar lijker en deze resulteerden al spoe dig in een tweetal corners, terwijl even later een kogel van linksbuiten De Wit rakelings óver de deklat suis de. Even later ging een goede kans van Jacobi door slecht schieten te loor. Wel nam V.E.P. dan even het spel in handen, doch verder dan een corner bracht zij het ook niet. Op gelukkige wijze namen de be zoekers de leiding, toen bij een vol komen ongevaarlijke aanval de Bode- gravendoelman uitliep om de bal op te vangen en tegelijkertijd een back toeliep, waardoor de toesnellende V.E.P.-speler twee aanvallers tegen over zioh kreeg, waarin de overigens uitstekend leidende scheidsrsechter aanleiding zag aan V.E.P. een penal ty toe te kennen. Pflaff benutte de strafschop onhoudbaar (01). Nog geen minuut later maakte Bodegra ven echter gelijk door Sterk, die met een hard schot de doelman geen schijn van kans gaf. Reeds waanden beide ploegen zich tevreden met een gelijk spel, toen in de laatste minu ten V.E.P.'s linksbuiten Schalkwijk een diagonaal schot inzond, waarbij de Bodegravend oelman misgreep (12). Zo kwam het einde met een kleine en lichtelijk geflatteerde .zege voor de bezoekers.' In de prachtige zaal van de r.-k. tech nische school aan de Boerhaavelaan te Leiden werden gisteren de Diocesane tafeltenniskampioenschappen van Haar lem en Rotterdam gehouden. De deelname voor deze wedstrijden was niet onbevredigend, al was het jam mer, dat het team van Noord-Holland, ineens ingeschreven was, verstek heeft laten gaan. In totaal werden er acht vijfkampen verspeeld, waaronder vier Ln de hoofd klasse tussen Den Haag. Haarlem, Am sterdam en Leiden, omdat Rotterdam nog geen hoofdklasse rijk is. De voornaamste partijen waren die tussen Hogendoorn, Bakker en Driessen, ln aanmerking genomen, dat de Amster dammer Habes de beste prestatie ver richtte in de persoonlijke wedstrijden. De drie andere genoemde spelers eindig den na Habes op de 2e en 4e plaats ex aequo. Bakker had tegen Habes aan vankelijk eveneens een goede kans. HU stond in de derde game nog 1515, maar met 2119 besliste Habes de partij in zijn voordeel. Bakker won daarna in drie games van Hogendoorn, doch werd ver volgens door Driessen in twee games verslagen. De wedstrijden hadden o.l.v. de heer Simons, penningmeester van de Dloc. bond, en de heer H. G. Derriks, voorz. van de afdeling Leiden van de afd. tafel tennis der N.K.S., als wedstrijdleiders een vlot verloop, zodat het programma volgens schema kon worden afgewerkt. De totaal-resultaten werden tenslotte: Einduitslag ploegen: 1. Den Haag 21 gew. part., 2/3. Haarlem en Amster dam 14 pnt., 4. Leiden 12 pnt., 5. Rot terdam 7 pnt. Pers. wedstrijden: Heren, Hoofd/Over gangsklasse: 1. Habes, Amsterdam; 2/4. ex aequo: Bakker. Driessen en Hogen doorn. Ie klasse: 1. Kesselring (Haarlem) i klasse: 1. Kenter (Amsterdam) 3e klasse: 1. Hogerwaard (Den Haag) 4e klasse: 1. De Ridder (Leiden). Dames: le/2e klasse: 1. mej. Van Etten (Den Haag); 3e klasse: 1 en 2. ex aequo mej. Tonny van Haasteren (Leiden) en mej. Lagerberg (Den Haag); 4e klasse: 1. mej. Dekker (Haarlem). Na afloop werden door de dioc. voor zitter, de heer Houthuizen, de prijzen uitgereikt. Ook de bondsgedelegeerde, de heer Molhoek was bij de wedstrijden tegenwoordig. POVAC 3TREFFERS 7—3 Het werd een verrassende nederlaag, welke Treffers in Amsterdam van het toch heus niet zo sterke Povac te incas seren kreeg. Deze keer speelde J. v. Meer als invaller mee, maar hoewel hij alles op alles zette, kon hij niet tot winst komen. W. Heemskerk won deze keer ook maar 2 maal, terwijl Jos. v. d. Meer niet verder kwam dan één winstpartij. Heel wat meer perspectieven voor de toekomst opende Treffers 2 thuis tegen Wibo 3. De Veenders kwamen zelfs met 54 voor te staan, waarna het dubbel voor Wibo werd, zodat Treffers een punt behaalde door het gelijke spel op no, van de ranglijst. In deze wedstrijd wonnen Nico Heems kerk en Ton l'Ami tweemaal en Wil v. d. Zwet eenmaal. Deze week maandag en vrijdag trainen, hoewel er maandag o.m. 3 wedstrijden op het program staan. A.s. zaterdag Treffers 2 thuis de wedstrijd tegen Wlfra 3, wat wederom een Interessante ontmoeting kan worden. Treffers 1 gaat naar AVGA in Amsterdam. De junioren worden erop attent gemaakt, dat er alleen maandag van 68 trainen is. Vrij dag voor de meisjes junioren, waarna senioren. Uitslagen voor gespeelde wedstrijden. Dames: PIT '54—Treffers 8—2. Heren: Salamanders 4Treffers 4 0—10. DHC—Treffers 3 2—8, Deze week zijn de wedstrijden. Dames: 11 maart Treffers 2Rustenbnrg en Treffers 3—PTT L. 2. Heren: 11 maart Treffers 4Bat- swingers 6. Sparkler. De junioren behaalden een 64 overwinning op TOV 2. De speler B. v. d. Moor won 3 partijen en Joh. l'Ami won 2 partijen. W. v. Diemen kon geen overwinning boeken. Ook het dubbel werd door B. v. d. Meer en Joh. l'Ami gewonnen. Programma: Dames, 14 maart, Slag vaardigSparkler. Heren, 14 maart, SparklerDolfijn 2. Scylla. De dames boekten afgelopen week een overwinning op Netbal (64). Het tweede herenteam bleef door een zege op DHC met dezelfde cijfers de meerdere, terwijl Scylla 3 met deze uit slag het zelfde deed tegen Phoenix. Scylla 4 en Scylla 6 wonnen beiden met 73 van resp. Assumij 2 en Tempo 2, In de hoofdklasse is het voor het eerste team nog niet veilig. Door gelijk spel van Povac en Smash is de degradant nog steeds niet bekend, terwijl SpartaWlfra is uitgesteld in verband met de kam pioenschappen in Zweden. Scylla is zelf uitgespeeld en heeft dus af te wachten. Steeds Vooruit De uitslagen van de afgelopen week waren: Dames, Steeds Vooruit—MVO 2 3—7. Heren, DWLSt Vooruit 19. Steeds Vooruit 2Sparkler 3 46; Steeds Vooruit 4Den Burcht 5 46. Junioren, PIT '54 2—Steeds Vooruit 7—3. Programma voor de komende week. Dames: Maandag te Warmond Steeds VooruitDSB 2. Heren: Maandag te Warmond Steeds VooruitDSS. Dinsdag te Alphen: BaronieSteeds Vooruit 3. Junioren: Zaterdag te Warmond: Steeds VooruitDocos 2. Willen de leden er aan denken, dat de competitiewedstrijden te Warmond aan vangen om precies acht uur en niet om half negen. Ook moeten de leden zorgen dat het inschrijfformulier voor de club kampioenschappen uiterlijk donderdag in het bezit moet zijn van de secretaris, Warmundastraat 1. Er wordt begonnen met adspiranten en junioren. Dubbelspel is ook verbonden aan deze kampioen schappen. Finale om 8.30 uur namiddag. Wim Roozenburg kampioen van Nederland dammen Tot grote verrassing van publiek en deelnemers is Wim Roozenburg er ln geslaagd het Nederlands kampioenschap dammen te behalen. Weliswaar bereikte hij in zijn laatste partij tegen Hulsman slechts remise, maar koploper Van Dijk verloor van Beeke, waardoor zowel Van Diik als Roozenburg met 18 punten ein digden. Door toepassing van het Sonnen- born-Bergersysteem werd Roozenburg kampioen. Dit systeem namelijk geeft een hogere waardering voor winstpar- tUen, die worden behaald tegen spelers, die in de eindrangschikking gunstige plaatsen innemen. Mevrouw Lieve reikte de „Lieve- wisselbeker", de prijs voor de persoon lijke kampioen, uit aan Wim Roozenburg. De uitslagen van de vijftiende ronde waren: De Jong—Laros 0—2, Huisman— Roozenburg 1—1, BomTerlouw 1—1, Van DijkBeeke 02, Van der Sluis Okrogelnik 2—0, Boer—Grooteman 1—1, Verhoeven—Jurcka 02, Kinnegen— Bergsma 20. De eindstand luidt: 1. Roozenburg 18 p. Van Dijk 18 p. 3. t/m 8 Boer, Bom, Huisman, Van der Sluis, Beeke en De Jong, allen 17 p. 9/10. Kinnegen en Laros, beiden 16 p. U/12, Bergsma en Terlouw, beiden 12 p. 13. Okrogelnik 14 p. 14. Jurcka 13 p. 15/16. Grooteman en Ver hoeven belden 5 pnt. Met een ruime 2/3 meerderheid (52 stemmen voor, 15 stemmen tegen) hebben de afgevaardigden van het Nederlands Handbal Verbond zater dag in Utrecht een fusie-overeen komst aangegaan met de afdeling handbal van de Nederlandse Katho lieke Sportbond. In de afdelings- en districts verga deringen zijn hierover reeds uitvoeri ge besprekingen gevoerd en men was in het algemeen vóór een fusie met de NKS. Er zyn echter afdelingen in het NHV waar de situatie na een fu sie ernstig zal worden gewijzigd. Ze'ts zo, dat de oudeNHV-verenigingen ten aanzien van aantal en stemmen macht op het tweede plan zullen komen. In de kringen van de NKS wenst men de jeugd onder eigen toezicht te hou den. Het jeugdhandbal van r.-k. ver enigingen zal waar dit plaatseiyk mo gelijk is uitsluitend in r.-k. verband worden beoefend, mits dt geen uit sluiting betekent van de niet r.-k. ver enigingen, zulks ter beoordeling van het bondsbestuur. Punt vier van de overeenkomst, die thans is goedge keurd, behelst, dat le, in alle organen namens de r.-k. vc.wnigingen een ver tegenwoordiging plaats vindt, dit overeenstemt met de verhouding tus sen de geregistreerde seniorledental len van alle verenigingen waarover het betreffende orgaan zyn werkings sfeer uitstrekt, 2e dat een plaats al tijd aan de minderheidsgroep zal wor den toegekend, tenzy alle verenigin gen tot één groep behoren, 3e dat wanneer van enig orgaan de voorzit ter gekozen is uit de kandidaten van de niet r.-k. verenigingen, de r.-k. ver enigingen het uitsluitend recht heb ben de kandidaten te stellen voor het vice-voorzitterschap, en omgekeerd. Het waren voornamelyk deze twee punten waarover lang is gedebatteerd door de afgevaardigden. De heer Th. Jonkers van het district West B van het Nederlands Handbal Verbond l trad als pleitbezorger op voor deze fu l sie en grondde zyn mening op een I basis van vertrouwen en vriendschap. Het algemeen karakter van het NHV I maakt het juist gemakkelijk tot deze fusie te komen, zo meende hy. Na de schriftelyke stemming, deelde de heer Max Rykenberg mede, dat leen nog het episcopaat deze fusie moet bekrachtigen, hetgeen overigens een formaliteit is. Op 11 mei a.s. hoopt het nu 8000 leden groter geworden NHV opnieuw byeen te komen ter be spreking van reglementswyzigingen en herziening van bestuursfuncties. HV8—DIOS 6—2 De conditie van HVS, die het handbal- spel met mooi weer is begonnen, heeft tydens de winter zo goed als niets inge boet, Dit bleek gistermiddag tijdens de Vjiftig jaar Donar Receptie en eenvoudige herdenking De Leidse Gymnastiek- en Atletiek vereniging „Donar" herdacht zaterdag haar vijftigjarig bestaan. Reeds in het najaar van 1955 viel dit herdenkingsfeit, want do vereniging werd in 1905 opge richt, doch door omstandigheden was de feestviering uitgesteld. Zaterdagmiddag werd ln de bovenzaal van de Harmonie een receptie gehouden T dezelfde zaal waar de vereniging destijds werd opgericht en verschil- lenden gaven daar blijk van hun sympa thie voor de vereniging. Mét het bestuur was ook de heer Bakker, een der oprich ters van Donar aanwezig, die natuurlilk heel wat verhalen uit de oude doos na'ar voren kon brengen en bU ieder een aan dachtig gehoor had. ®r waren enkele berichten van ver hindering op deze receptie binnengeko men, o.a. van de Leidse Sportstichting, de heer J. C. F. Coers, Verder o.n. van de heer Ant. Metz. oud-leider en voorz ?,e. Tui-nJtring Lelden en Amsterdam! Schriftelyke gelukwensen waren er voorts van Brunhllde, Victoria, LPSV en Sleutelring. Onder de aanwezigen merkten we af vaardigingen van Nieuw Brunhilde, Jahn. Excelsior en Rouwkoop, terwijl voorts de heer De Haan rijksconsulent L.O., blijk van belangstelling gaf. Vóór deze receptie waren do Junioren en adspiranten reeds ln de Harmonie in een gezellige bijeenkomst bijeen geweest. Amarco, goochelaar, en Plpo. clown, hielden de jongen» uitjtekend berlg, ter. WUI de heer A. Westgeest voor de mu- zikale omlijsting zorgde. Des avonds waren de senioren van Donar benevens verschillende oud-leden weer in de Harmonie bijeen voor de her-, denking van het gouden Jubileum. Dit is een genoeglijke avond geworden, waar bij de leden konden kennis maken met de oude garde, al waren niet alle oud leden verschenen. De voorzitter van de Jubileumcommis sie. de heer J, Dletz, sprak aan het begin van de avond een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de heer Bakker, een der oprichters en erelid van de vereniging. Hij richtte voorts een woord van gelukwens tot het bestuur en dankte tenslotte de leden de bijdragen in het jubileumfonds. um Jleer k' Vermond, voorziter der jubilerende vereniging, sprak de hoop uit, dat deze herdenking, ertoe moge blj- dragen. dat Donar moge groeien en bloeien, dan kan de vereniging dank zij grote clublJcfde en goede teamgeest de volgende vijftig Jaar met vertrouwen tegemoet gaan. Tijdens deze avond vernamen we nog, dat het clublied van Donar in de loop der jaren was zoekgeraakt. Deze Donar- mars was indertijd door de heer Jordaans gecomponeerd. Een der oud-leden kende het lied ovenwei nog en diens zoon zette het weer op papier. Een exemplaar daar van werd des avonds bij dc heer Bakker thuisbezorgd en natuurlijk klonk later de Donar-mars door de zoal. De avond werd verder gevuld met conferences, zang en muziek van A. Westgeest, die vooral in zijn creatie als sneldichter de gemeente spoedig op zijn hand had. Voorts trad op Amarco als goochelaar, deze met Henk en Suus in enkele schetsjes en de band van Ed. Wil liams zorgde voor een algehele muzikale omlijsting, zodat het een geslaagde en genoeglijke avond werd. i wedstrijd HVS—DIOS Hier en daar Min tj loth nog enige fouten te zien zU de HVS-ploeg, die, ondanks een vrij rommelig begin het eerste doelpunt wtsLte mkra <ioVan dit ogenblik af werden er na enkele tegenaanvallen van het zwak spelende DIOS felle aan vallen gedaan op de DIOS-koepster. doch nadat iedereen dacht het tweede doel punt door HVS te zien maken, wist DIOS door een goed gericht schot de gelijk maker te scoren (11). Hoewel het spel wat moeilijk verliep, konden er na resp. 10 h 10 min. spelen voor de rust door beide elftallen nog doelpunten gemankt worden (32). Na rust was de DIOS-plocg zeer zwak te noemen. Behoudens enkele felle aan vallen van DIOS Wist HVS de voor sprong le vergroten door prachtige schUnsehoten van de rechtsbinnen (1) en midvoor (2). De eindstand was deze keer voor de HVS-ploeg met 62, die hier door een goed en sterke indruk maakt* voor de wedstrijd tegen de op 2 plaatsen boven haar staande Velo-ploeg, waar tegen volgende week to Wateringen ge speeld wordt. HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKKYBOND Heren West Overgangsklasse A: Am sterdam IIGroen Geel 21. Tweede klasje C: Leiden II—HGC III 1—5, Hudito—Cl. te Werve 5—2. SiseoLeiden 5 53 (Heren). De laatste wedstrijd van deze competitie heeft Siseo toch nog een overwinning opgeleverd. Siseo zette direct na de beginbully enige aanvallen op. doch voorlopig wist Lelden alles nog te keren. Na 10 min. kreeg Siseo een licht veld- overwicht en niet een vlotte combinatie werd hot eerste doelpunt gescoord. Nog Reen minuut later was de stnnd al 20 toen Siseo meteen na de middenbully de bal goed opbracht en met een prachtig schot de Lelden-keeper weer 't nakijken gaf. Leiden kwam nu moer opzetten en wist Siseo een strafcorner af te dwingen, die de Siseo-back met de voet stopte, zodat Lelden een strafbully kreeg toe gewezen. die in een stafdoelpunt werd omgezet. (21). Siseo bleef in hoog tempo «pelen en uit een van de aan vallen werd kort voor de rust dc stand op 3—1 gebracht. Na de rust was Lelden meer in de aanval en met een hard schot werd de stand op 32 gebracht. Siseo had het antwoord spoedig klaar en na goed door zetten van Siseo maakte de spil er 4—2 van. De strijd ging nu vrijwel gelijk op maar door een fout in de Siseo-achter- hoede kon Leiden de achterstand tot 4—3 terugbrengen. Hoewel Leiden nog alles op alles zette om de gelijkmaker te scoren was het Siseo, dat voor het laatst het doel van de tegenstander wist te vinden 53. SiseoBDHC 4 (Dames) 0—5. Nadat Siseo vorige week haar kampioens kansen vrijwel verspeeld had. leek zij deze keer haar tweede nederlaag tegen de dames van BDHC. Keer op keer werd de achterhoede gepasseerd en de voor hoede miste alle kansen. Voor de rust wist BDITC driemaal de Siseo-keepstcr het nakijken te geven. In de tweede helft, waarin een van dc Siseo-speelsters werd geblesseerd, wist Siseo haar aan vallen iets beter op te zetten, doch zon derder succes. Wat ze er ook aan deden, hel ging deze keer niet. Door deze wed- strijd te verliezen verloor dit elftal definitief de kansen op de eerste plaats en werd Leiden kampioen van haar af deling. De overige uitslagen zijn. Heren: Siseo 2HDS 4 0—3. Jongens: Gr. Geel f— Siseo u 21. Dames: HDM 5Siseo 2 0—3. Meisjes: HLC b—Siseo a 0—3 OLYMPISCHE SPELEN VOORBEREIDINGEN VOOR ROME De kanselier van het internationaal olymp. comité, de Zwitser Otto Mayor, heeft zaterdag te Rome besprekingen gevoerd met leden van het Itallaan« olympisch comité, dat belast is met de organisatie van de «polen in 1960. De heer Mayer heeft o.m, verzocht om tij dens de spelen te Rome het olympisch vuur ook te laten branden in Napels en Albano, waar de zeil- en kanowedstrij den worden gehouden. Voorts heeft de heer Mayer er op aangedrongen om zoveel als mogelijk het aantal officiële ontvangsten te beperken, aangezien te Melbourne is gebleken, dat het grote aantal recepties het verloop van de spelen heeft geschaad. MOEILIJKHEDEN TE SQUAW VALLEY De president van het IOC, Avery Brundnge heeft de organisatoren van de winterspelen I960 te Sqauw Valley tele grafisch verzocht hem onmiddellijk te berichten of zij in staat zijn op korte termijn dc moeilijkheden uit de weg te ruimen, die gerezen zijn over de aankoop van de voor de spelen nodige terreinen. Alhoewel hij dit niet uitdrukkelijk zegt in zijn telegram, laat Brundnge door schemeren dat. zonder waarborgen van de kant van cle organisatoren, nieuwe maatregelen zullen moeten worden ge nomen. De moeilijkheden waarover Brundagc bezorgd Is, zijn ontstaan, door dat de eigenaren van oen terrein van ongeveer 20 hectare, dat onontbeorlljk is voor de verwezenlijking van de plannen voor de spelen, weigeren hun grond te verkopen. De organisatoren trachten nu van de staat Cnlifórnlë te verkrijgen, dat een onteigeningsprocedure zal wor den ingesteld. Het parlement van da staat heeft reeds een credlet van 5 mil joen dollars verleend voor de inrichting van Squaw Valley tot staatspark na af loop VBn de spelen. SCHAKEN VAS KAMPIOEN VAN NEDERLAND Voor de competitie van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond is in Rotterdam de hoofdklasse wedstrijd gespeeld tussen Rotterdam en het Verenigd Amsterdams Schaakgenootschap. De Amsterdammer» wonnen met 64 en behaalden hierdoor het kampioenschap van Nederland. HET WERELDKAMPIOENSCHAP De derde partij van dc tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Botwinnlk en Smyslov, die zaterdagavond te Moskou werd gespeeld, ia na 40 zetten afgebroken. Botwinnlk speelde met wit. Dc partij is gisteren zonder meer remise gegeven. De stand is thans: Smyslov 2 pnt., Botwinnlk 1 pnt. WIELRENNEN Swlft-Combinatie. De uitslag van da gisteren gereden tralnlngsrit over ean afstand van 90 km luidt: 1. A. du Pati 2.0136; 2. P, Turk. 3 N. Kooien. 4. -oet, 5. B. Slingerland, 6. A. Brussée 7. J. Buschman, 8. O. Sikktog.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9