Alpheuse bedrijven schonken 'n draaimolen aan kinderpension te Malden De heer Groenendijk tot erelid benoemd Jongen meegelokt en mishandeld Plechtige installatie van pastoor van Meye-Zegveld MAANDAG 11 MAART 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 6 Geschenk dankbaar aanvaard Een deputatie van naastenliefde trok zaterdagmorgen en -middag uit Alphen aan den Rijn naar het Gel derse dorpje Malden, onder de rook van Nijmegen gelegen. Zij verte genwoordigde enerzijds de werkers die ter liefde Gods, geheel in vrije tijd een draaimolen hebben ge maakt en anderzijds de patroons, die de financiële consequenties van het hieraan ten grondslag liggend initiatief hebben gedragen. Deze mensen speelden met elkaar het happy end van een sociaal stukje, dat tot hoofdthema had de aflevering van de fraaie, stevige molen, die, zoals wij eerder schre ven, tegelijk plaats biedt aan circa dertig kinderen. Behalve voor het spel is het bezit van deize attractie voor de arbeids- therapie ten bate van de bijna vijftig zwakzinnige kindertjes, van wie ve len behoefte hebben aan ontwikke ling van lichaamskrachten door het doen van spier-, arm- en beenoefe ningen. Deze draaimolen is daar uit stekend voor geschikt. Het liefderijke werk, dat op de prachtige particuliere instelling, Kin derpension „De Elshof", onder lei ding van de grondlegster, mej. R. van der Kallen, sinds een zestal ja ren, met assistentie van een vijftien tal gediplomeerde en leerling-ver pleegsters, alsmede keuken- en huis personeel, wondt verricht, trof ons in iho-ge mate. De stichting De gedachte tot de stichting van dit tehuis rijpte bij mej. v. d. Kal len, die haar leven lang in Den Bosch en in vele andere steden een bijzon dere aanleg voor sociale werkzaam heden aan de dag heeft gelegd en later het sociale werk tot haar levens doel heeft gekozen, toen vooral in de nia-oorlogse jaren, een grote be-' hoefte aan dergelijke opnemingscen tra aan de daig trad voor geestelijk gestoorde patiëntjes, jongens en meis jes, variërend van 0 lot 12 jaar. Het tehuis „De Elshof" is zes jaar geleden door mej. v. d. Kallen per soonlijk ingericht in de in 1864 ge bouwde villa, staande op het gelijk namige landgoed Van de Gebr. Hane- kaspel. De draaimolen van de Alphense bedrijven is een van de eerste attrac ties, waarmede men het gestelde doel hoopt te bereiken en zoals er nog enkele in de tuin zullen worden ge plaatst. Een kleiner type van de draaimolen wordt vervaardigd door de Scheepswerf „Alphen" van De Vries Lentsch. Deze zal in het na jaar worden aangeboden en opgesteld in een dier speelzalen van het huis. De deputatie De deputatie, die uit ongeveer 17 personen bestond, stond onder lei ding van de heer C. H. van der Wolf, boekhouder bij D. en Joh. Boot n.v., de initiatiefnemer van het con strueren van de draaimolen. Dat juist „De Elshof" hiervoor in aanmerking komt, spruit voort uit de bekende Sint-Ni colaas-actie, in welk kader de behoefte aan een draaimolen ter sprake was gekomen. Toen het vorig jaar het aandeel voor dit tehuis in die actie, een be drag van pl.m. ƒ300 werd overhan digd, was reeds vóór het bereiken van het einde der actie het besluit tot het miaken van een dergelijke attractie genomen en de grondslag voor een voortgezette Sint-Nioolaas- actie gelegd. Er is nadien door de bedrijven niet getalmd; men heeft niet bij de pakken neergezeten, de werkers niet en de directies niet. En zie hier nu reeds het resultaat. Al dus sprak de heer W. de Heij, voor zitter van de gezamenlijke personeels verenigingen in Alphen aan den Rijn, aan de welvoorziene tafel, die de Alphense deputatie in het souterrain van de villa wachtte. Namens de directie van „Baronie" n.v., werd een kwantum versnaperin gen voor de kinderen en dozen bon bons voor de directrice en haar help sters aangeboden. De directie was van mening, dat hierdoor nog eens extra de Sint-iNioolaas-ged<achte bij de kinderen kon worden opgewekt en dat haar personeelsverenigingbe- stuurders bij kinderen zeker niet zonder -wiat lekkers mochten aan komen. Bij de molen Bij de reeds druk in gebruik zijn de draaimolen in het heerlijke zon nige vroeg-voorjaarsweer, was het de heer Van der Wfolf die sprak over het grote feest, dat nu heerst bij de kinderen van „De Elshof", bij het personeel van dit huis, maar zeker niet minder bij de Alphense werkers en hun directies, nu het doel is be reikt. Zij allen zullen de heerlijke momenten, die zij hier op dit ogen blik mogen beleven, nimmer ver geten. Nadat de heer Van der Wolf het geschenk met een gul gebaar had overgedragen, sprak hij een hartelijk dankwoord tot die aanwezige werkers en de vertegenwoordigers van de respectievelijke directies voor het mooie spontane gebaar, dat zij ge maakt hadden om de bouw van de molen te bevorderen. Hij wees erop dat van geen enkele zijde tegenzin was gerezen tegen het initiatiéf, maar dat een ieder enthousiast mede werking had verleend. Men heeft hieraan zijn vrije tijd besteed en de kosten aanvaard. Zich tot de directrice en haar me dewerksters richtend, zei de heer Van der Wolf grote bewondering te koesteren voor 'het opofferende werk dat in dit huis ter liefde Gods wordt verricht. Mej. Van der Kallen aanvaardde met een kort maar hartelijk gemeend d'ankwoord tot alle medewerkers deze fraaie draaimolen, waarvan zij goed resultaat verwacht. Gretig gebruik Het werd 'n onvergetelijk schouw spel en voor de betrokkenen, zowel de schenkers als de ontvangers was de voldoening des te groter, toen de kin dertjes al dadelijk een gretig gebruik gingen maken van dit historisch ge zien al oud, maar voor „De Elshof" splinternieuw speelwerkfcuig. Het is een beste vorm van chris telijke levensstijl, waaraan de Alphe- naren dit keer uiting hebben gegeven. De lasten, voorzover die er waren tot de slotakte kon worden gespeeld, werden ruimschoots 'beloond door het •geluk van deze kinderen. Om het damkampioenschap. Ook de vijfde ronde van het damkam pioenschap van Alphen had een vlot verloop. Alleen de wedstrijd tussen J. Baerveldt en J. Vrolijk kon niet doorgaan wegens ziekte van laatst genoemde. De uitslagen in de hoofd klasse waren: W. VerboomH'b. de Vos 2—4), Hk. de Vos—C. Zijlstra 02, J. NollenM. de Groot, afge broken; J. DisselW. Verboom 02, G. van WinkelR. Overes afgebr., C. VerboomR. Verkade 20, A. v. End'Hb. de Vos 11. In de eerste klasse won L. Ver- degaal van A. Verboom. Ook A. de Groot behaalde de volle winst tegen P. H. Spek. R. Wortman en W. Ra vens berg konden hum partij niet be ëindigen, zodat deze in gelijke stand werd afgebroken. R. de Leeuw won, tegen de verwachting in, van A. Ro denburg. C. Looyestein leek regel recht op de overwinning af te steve nen; doordat hij echter een kostbare fout maakte, wist zijn tegenstander, W. van Of wegen, nog juist de remise haven te 'bereiken. Hengelsport. De H.V.C. „Ons Genoegen" hield haar laatste onder linge wedstrijd in het Aarkanaal bij Ter Aar. De vlangst was niet slecht en het weer evenmin. De uitslag was 1. R. Rogeveen, 17 st.; 2. J. P. van Veen, 14 St.; 3. D. van Leeuwen, 13 st.; 4. S. v. d. Hoek, 13 st.; 5. L. Vonk, 10 st.; 6. G. v. d. Horst, 10 st.; 7. J. van Amsterdam, .8 st.; 8. A. Bloos, 8 st.; 9. J. Bloos Jr., 7 10. J. Zondag, 7 st; 11. K. Heinen, 6 stuks. Nieuwkoopse „Rietcultuur" in jaarvergadering Onder voorzitterschap van de heer J. Z. van Hellemond te Alphen a. d. Rijn werd in het Vliegende Paard te Nieuwkoop de jaarvergadering ge- j houden van da afd. Nieuwkoop van 1 de algem. ver. voor de Rietkuituur 1 in Nederland. De voorzitter houdt een korte in- 1 leiding over de stand van zaken in het afgelopen jaar en wenst, dat het voor de telers een goed jaar is ge weest. De rekening van de afdeling laat een totaal van inkomsten en uitgaven van 462,84 zien, waarin een batig saldo aanwezig is van 100,87. De aftredende bestuursle- j den, de heren G. Leliveld te Noor- den en L. C. van Poelgeest te Lei- j muiden worden bij akklamatie her benoemd. Aan de orde komt een ver zoek van de sekretaris-penningmees» ter, de heer C. J. Groenendijk om ontslag uit zijn funktie. De voorzitter kan dit verzoek bil lijken, doch vindt het zeer spijtig. De heer Grooenendijk gaat nu uit voerig de geschiedenis van de afde- j ling na. Spreker werd 28 mei 1937, alzo 20 jaar geleden sekretaris-pen-1 ningmeester van de afdeling. Aan de i vervulling van deze funktie waren1 lasten verbonden, doch er was ook veel aantrekkelijks aan. 20 Jaar geleden werd de vereni ging en ook de plaatselijke afdeling opgericht. Toen verkeerde heel de rietkuituur in een noodtoestand. De geldelijke opbrengst was allerellen digst en het gewas werd van jaar tot jaar slechter. Thans is de geldelijke opbrengst zeer bevredigend en gaat de rietpolder van jaar tot jaar voor uit. Dit hebben we, aldus spr., op de eerste platas te danken aan de Rijks voorlichtingsdienst, die ons telkens met nieuwe vindingen verraste. Braam en hagewinde overwoekerden het gewas en nu.verdwenen zijn ze dank zij de bespuitingen. De heer ir Tuinzing uit Utrecht, lijkslandbouwkonsulent voor griend en riet stelde voor om deze middag een demonstratie te houden met di verse nieuwe soorten gereedschap pen voor ontbossing en uitroeiing van de braam; de heer C. Kwakken - bos zou wel een plaats kunnen aan wijzen, daarvoor geschikt. En wat was diens antwoord: Ik zou in heel de polder geen plek meer kunnen aanwijzen. Alles is overwonnen door de bespuitingen. Dit was voor hen, die niet dagelijks in de polder ko men, een openbaring. Vervolgens, gaat spr. door, mogen we gerust zeg gen, dat aan dit sukses ook de orga nisatie een groot aandeel heeft ge had. Het bestrijden van het onkruid en het toepassen van middelen heeft zij krachtig bevorderd, maar ook is er mede bereikt de samenwerking met de overige rietstreken in den lande, waardoor de prijzen van het riet op een behoorlijk niveau kon den worden gehouden. De heer Groenendijk acht nu zijn tijd gekomen om heen te gaan. Hij is 72 jaar en meent, dat een jongere kracht zijn plaats dient in te nemen. Hij dankte allen voor het vertrou wen en de medewerking, bizonder het bestuur en de voorzitter, die ge durende al die jaren zijn beste krachten voor dit werk gaf. Hij dankt ook de rijksadviseurs, de heren Tuin zing en Kwakernaak met wie samen werken voor spr. steeds een genot was. Allen en alles zal bij hem in dankbare herinnering blijven. De voorzitter stelt nu voor om de heer Groenendijk wegens zijn grote verdiensten voor de rietkuituur tot erelid van de afdeling te benoemen, wat met applaus wordt begroet. Aan de orde komt nu de benoe ming van een opvolger. Het bestuur stelt voor te benoemen de 'heer C. C. J. van Vliet, chef van de gemeen - tesekretarie en schoonzoon van de heer Groenendijk, die zich daartoe bereid verklaard heeft. Het salaris, slechts f 50,is aan de lage kant, doch goedgevonden N00RDWIJK ïn de bossen in de omgeving van de Boerenburgerweg buiten Noord- wijk, is gistermiddag een zeven-ja rige jongen door een onverlaat mee gelokt en mishandeld. De dader is kort na het plegen van zijn euvele daad door de politie gegrepen. Twee jongens, die gistermiddag omstreeks vijf uur langs, de Boeren burgerweg speelden, werden door 'n jongeman benaderd, die hen vroeg met hem het bos te willen ingaan. Hij deelde snoepjes uit en slaagde er in een van de twee, de zevenjarige Fransje van Beek, wonend aan de Zandvoortsestraat te Noord wijk, mee te lokken het bos in. De tweede jon gen vertrouwde het geval niet en ging naar huis. Toen de aanrander de kleine jongen vastgreep, begon deze te roepen, hetgeen door de on verlaat niet op prijs werd gesteld. Hij gaf de kleine een pak slaag, ten gevolge waarvan hij zwaar letsel op liep. De jongen wist te ontkomen en sloeg alarm. De politie slaagde er in even later een jongeman te arreste ren, die door de mishandelde jongen herkend werd als de dader. De man droeg het snoepgoed nog bij zich. Het bleek een ongeveer twintigjarige jongeman te zijn uit Apeldoorn, die reeds in verschillende zenuwinrich tingen verpleegd werd. Het slacht offertje werd, daar men vreesde voor een gebroken kaak en ernstig letsel aan de schedel, naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Hoewel hij zodanig werd geslagen, dat zijn gezicht bijna onherkenbaar was, bleken na röntgenonderzoek de verwondingen niet zo ernstig, dat de jongen in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. NIEUWKOOP MOTORONGEVAL. Zaterdagmiddag reed de 21-jarige J. Kwakkenbos Cz. met zijn BSA de Noordenseweg op, toen vanaf de op rit van de in de lage polder gelegen boerderij van de heer I. Koole een auto, bestuurd door de heer Muller alhier, achteruit naar de weg kwam. Deze heeft de met vrij grote snelheid naderende motorfiets niet opgemerkt, terwijl de heer Kwakkenbos te laat in de gaten kreeg, dat de auto hem geen voorrang verleende. Hoewel hij krachtig heeft geremd, hetgeen een remspoor van 7 m. uit wees, en nog naar uiterst rechts uitweek, kon hij niet verhinderen, dat hij door de ach terbumper van de auto flink geraakt werd. De motorfiets sloeg om en bleef in de graskant liggen, terwijl de be rijder er over heen schoot en naar omstandigheden, gelukkig, in de we tering terecht kwam. Hulpvaardige handen, o.a. van de heer Verhage, uit Aarlanderveen, brachten hem op het droge. Dokter Bremer was spoedig -aanwezig en heeft ter plaatse het lin kerbeen, dat door de bumper was ge raakt en boven do enkel is gebro ken, gespalkt. Nat en koud en met veel pijn werd de onfortuinlijke mo torrijder per auto naar het Katholiek ziekenhuis in Woerden gebracht. Het ongeluk is nog betrekkelijk goed afgelopen, want was de heer Kwakkenbos tegen het hoveling er vlak bij of tegen de weg gesmakt, dan waren de gevolgen waarschijnlijk veel erger geweest. Het motorrijwiel werd vrij ernstig beschadigd. wórdt om dit op een volgende ver gadering te herzien. Na aanbeveling van de» heer C. Kwakkenbos wordt de heer Van Vliet met algemene stemmen be noemd. De heer W. H. Kwakernaak, se- kretaris van de afd. griend en riet bij het Landbouwschap in Den Haag krijgt nu het woord om een en ander mee te delen over 'het weerstands fonds voor riet, waartoe in de laat ste ledenvergadering het besluit is genomen. Besprekingen zijn daarvoor ge voerd in het hoofdbestuur en in het bestuur van de afd. griend en riet. De medewerking van het bedrijfs leven is echter nog onvoldoende. Sor. zal de zaak op de a.s. ledenvergade ring in Wanneperveen bepleiten. De assistent van ir Tuinzing, de heer P. Roorda deelt een en ander mede over de jongste vindingen voor ontbossing en verwijderen van braam. Vervolgens wordt met de heer W. F. Wansinclc, jachtopziener van de heer O. P. N. Blom te Noorden, over eengekomen, dat binnenkort in diens gebied bij wijze van proef, besproei ingen betracht zullen worden. De heer Kwakernaak wiist op de grote vooruitgang, dat in Wagenin- gen een proeftuin is tot stand geko men voor de akker- en weidebouw, waarvan ook de dienst van ir Tuin zing gaat profiteren. Alle mogelijk heden voor de rietkuituur kunnen daar bestudeerd worden. De voorzitter acht het urgent de kasmiddelen te versterken. Na be spreking wordt besloten de kontri- •butie met 25 te verhogen. De heer G. Sanders betreurt het, dat er nog steeds riettelers zijn, die buiten de organisatie staan. Zij profiteren van het werk van anderen, doch blijven verder toeschouwer. Ook de Vereniging tot behoud van Natuur monumenten met haar thans 280 h.a. bezit alhier is nog steeds geen lid. De zaakwaarnemer van de vereni ging, de heer A. Hoogerwerf licht toe, dat al het rietland verpacht is. en dat de pachters de aangewezen personen zijn om lid te worden. Ook de eigenaar heeft belang bij het werk van de organisatie on een machtig lichaam als deze vereniging is, zou een grote merele steun zijn voor de organisatie. Niets meer aan de orde zijnde volgt hierna sluiting. Schaken. Uitslagen onderlinge kompetitie. J. VerweyG. J. Bremer y, A. Plaizier—P. J. de de Rooy 10; K. C. Angenent—D. v. d. Laan 1—0; H. J. Elferink—J. v. Ginkel 0—1; J. Zekveld—Th. J. F. Teunissen 01. Feestelijk verwelkomd Na dagen van rouw en droefheid over het verlies van haar beminde herder pastoor A. J. A. Schulte ver keerde de parochie O.L.Vr. Geboorte te Meije Zegveld zaterdagmiddag weer in een blijde stemming, toen de nieuwbenoemde pastoor zijn intrede deed. Om circa 2 uur stonden op het terrein van de gebr. Bunnik de ver schillende verenigingen, schooljeugd en het muziek- en tamboercorps D.S.S. uit Aarlanderveen gereed om pastoor Willemse, komende uit de richting Bodegraven, op feestelijke wijze naar de parochiekerk te bege leiden. Om half 3 arriveerden de auto's, waarin pastoor Willemse, de ken E. A. M. Paap van Alphen aan den Rijn en de familie van de pastoor gezeten waren. Als oudste lid van het kerkbestuur sprak de heer G. van Zoest een kort welkomstwoord. Daar na begaf de stoet zich op weg naar de kerk, waarbij zich later nog de misdienaars en bruidjes aansloten. Het geheel bood een feestelijke aan blik, welke nog verhoogd werd door de vaandels welke meegevoerd wer den en de dominerende kleuren wit geel van de sjerpen en vlaggetjes. Ook hadden praktisch alle parochia nen de vlag voor deze gelegenheid uitgestoken. Het kerkplein was een voudig maar smaakvol versierd. Hier aangekomen werd pastoor Willemse toegesproken door pater Lohman o.f.m., die hem namens de parochia nen hartelijk welkom heette en zeide welk een grote verandering het voor de pastoor moet zijn over te gaan van een grote stadsparochie naar het landelijke Meije-Zegveld. Spr. sprak de hoop uit, dat pastoor Willemse een even grote aanhankelijkheid ten deel Z0ETERW0UDE S.J.Z. RICHT EEN GYMNASTIEK- AFDELING OP! Nadat de sportvereniging SJZ zich gedurende elf jaar uitsluitend met King Soccer heeft beziggehouden is op herhaalde aandrang van vele zij den na een lange incubatieperiode de gymnastiekafdeling tot het bestaan gekomen. „In een behoefte voorzien" is in dit geval geen gemeenplaats; de honderd aanwezige dames toonden dat het zwakke geslacht in Zoeter- woude hunkert naar een gelegenheid tot sportbeoefening. De voorzitter van de r.k.s.v. S.J.Z., de heer L. van der Geest, zette voor dit aandachtige auditorium uiteen welke moeilijkheden bij de oprich ting zoal overwonnen moesten wor den. Allereerst: een zaal. Het onder wijs in Zoeterwoude beschikt zo waar nog niet over een goed gym lokaal zodat de gymafdeling van S.J.Z. zich dient te behelpen met de zaal van het parochiehuis. Voorts is er niet veel materiaal; wat oude stukken van het vroegere turnonder- wijs zijn echter voldoende om te be ginnen. Zo gauw echter in mejuf frouw Van der Linde uit Leiden een bekwaam leidster gevonden was, werden de plannen concreter. Er werd een voorlopig bestuur gefor meerd, waarin zitting namen als geestelijk adviseur kapelaan G. Kan- teijn, de heer F. van der Fluit en na mens het S.J.Z.-bestuur de heren Lelieveld en Zandbergen. S.J.Z. heeft dus voortaan twee afdelingen, n.l. één voor de voetbal en een dames- gym nastiekafdeling. Zoals de heer Van der Fluit hierna vertelde was er onmiddellijk een massaal enthou siasme. Er gaven zich 116 dames op als lid. Dit aantal wordt verdeeld in drie groepen en wel naar leeftijd. Groep I (1215 jaar) komt bijeen op woensdagavond van 19.1520.15 uur; groep II (15—17 jaar) van 20.30— 21.30 uur en tenslotte groep III (bo ven 17 jaar) ook woensdagavond van 21.4522.45 uur. Die drie groepen hebben tot nu toe respectievelijk 50, 31 en 35 leden. De contributie voor de groepen I en II bedraagt 25 cents, die voor groep III 40 cent per week. Het vrouwelijke auditorium werd bewegelijker toen de kledingkwestie ter sprake kwam. De emotionele wijze, waarbij de voor- en nadelen van een groen of een (koren)blauw shirt werden afgewogen toonde wel aan, dat dit alles een brandend vraagstuk is. Hoewel men het over shirt en short gauw eens was, werd het kleurenprobleem aangehouden! Tenslotte sprak kapelaan Kapteijn nog enige ernstige woorden over de positieve waardering van het li chaam, de gezonde ziel in het gezon de lichaam en tenslotte over de ver antwoordelijkheid die ieder in de sport heeft om aan een ander ook een zo groot mogelijk sportief genot te geven. De geestdriftige stemming belooft veel voor de toekomst! Kerkmeester Van Zoest spreekt pas toor Willemse toe. Naast de pastoor deken Paap van Alphen a. d. Rijn. zal vallen als zyn voorganger, pas toor Schulte. In zijn dankwoord toonde pastoor Willemse zijn grote erkentelijkheid voor de grote ontvangst hem hier be reid. Hij hoopte het werk van zijn overleden voorganger met Gods Ze gen voort te zetten. Vervolgens verrichtte deken E. A. M. Paap in het versierde kerkgebouw de installatie door het voorlezen van de bisschoppelijke benoemingsbrief, het overhandigen van de sleutels, biechtstoel, doopvont, sacristie en preekstoel. De plechtigheid werd voorafgegaan met het „Veni Crea tor", met medewerking van het da mes- en herenkoor. Deken Paap maakte in zijn toespraak tot de paro chianen gewag van de vreugde welke in Meije Zegveld is weergekeerd door de benoeming van een nieuwe her der. Christus maakt zich zichtbaar onder de mensen en daarvoor zendt H(j ons de priester. Moge deze aan u gezonden priester gelijk Christus een goede herder zijn voor zijn parochie. De plechtigheid werd besloten met het Laudate Dominum. VOORSCHOTEN Stille Omgang. Met 110 deelne mers uit Voorschoten-dorp en met 70 mannelijke personen van de Rijndijk heeft Voorschoten deelgenomen aan de Stille Omgang te Amsterdam. In beide parochiekerken was het des avonds om kwart voor een Lof, waarna met vijf autobussen naar Am sterdam werd gereisd. Na de omgang volgde een H. Mis in het van Nispen- huis te Amsterdam. De H. Mis werd opgedragen door pastoor De Greeve van de Haagse Schouw; conrector B. van Bommel van Huize Bijdorp hield de predikatie. Na het ontbijt eveneeng in het van Nispenhuis werd weer af gereisd naar Voorschoten, waar men om kwart voor zeven arriveerde. Hengelsport. De eerste Voor- schotense Hengelsportver. „Ons Ge noegen" hield zaterdag haar laatste hengelwedstrijd in dit seizoen. Deze werd gehouden aan de Krimkade. Er verschenen 19 deelnemers aan de start. Dank zij het prachtig voorjaars weer werd er goed gevangen. Men viste twee uur en bracht 1690 gram aan de schaal. De resultaten waren als volgt: 1. Beukenholdt 530 gram; 2. Boendermaker 210 gram; 3. Smoren- burg 205 gram; 4. Woltman 200 gram; 5. Schoonbeek 155 gram; 6. v. d. Krogt jr. 135 gr., 7. van As 130 gram, 8. Bol le 75 gr., 9. van Maanen 50 gr. Na de wedstrijd werden door de voorzitter prachtige prijzen uitgereikt. Z0ETERWQUDE- LEIDERC0RP Stille Omgang. Onder leiding van de voorzitter, de heer P. van Zaal, waren de leden van de Stille Omgang afd. Meerburg bijeen in het parochiehuis voor het houden van de jaarvergadering. Het goed verzorgde jaarverslag van de secretaris, oc luer Goddijn, werd met dank van de vergadering goedgekeurd. De penningmeester, de heer v. d. Hoeven, gaf een overzicht van de fi- nantiön; inkomsten 470,30, uitga ven/ 473,58, alzo een nadelig saldo van 3,28, met een saldo in kas van 123,48. Het vaandelfonds, waarover geluk kig nog steeds geen besluit is geno men, was door een gehouden collecte en het weiden van een schaap door de heer Zwetsloot gestegen tot een bedrag van 185,45. Namens de kas- commissie verklaarde de heer P. Rotteveel, dat alles in orde bevonden was. De voorzitter, de heer P. Zaal, werd bij acclamatie herkozen. Mededeling werd gedaan, dat de bedetocht weer geheel op zichzelf ge houden zal worden op zondag 17 maart a.s. Het lof in de parochiekerk zal gehouden worden orn kwart voor één uur, na het Lof vertrek per bus sen. Bij aankomst in Amsterdam be gint de omgang om 2.45 uur, om 4 uur de H. Mis in de kapel van de zusters, na de H. Mis gezamenlijk ontbijt in het.zusterhuis. Dc kaartjes voor deelname kosten 3,35 en zijn tot uiterlijk donderdag 14 maart verkrijgbaar bij de heren P. Goddijn, Koningstraat te Leider dorp en II. v. d. Hoeven, Hoge Rijn dijk 113 te Zoeterwoude. De leden, die door omstandigheden verhinderd zijn de omgang mede te maken, moe ten echter wel hun jaarlijkse contri butie voldoen. Kapelaan Kceson hield na enige filosofische stellingen een toespraak over „De Weg" die wij in het leven hebben te gaan. Met een aanpassend filmpje en enige vrolijke puntjes werd de bijeenkomst besloten.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5