Eerste gronden in het Langeveld nog dit jaar in cultuur 411e raadsleden (op twee na) verwierpen motie tegen B. en W. ZATERDAG 9 MAART 1957 DE LEPSE COURANT PAGINA 3 Voor 1 mei moeten gegadigden zich melden Kwaliteit: goed tot best In de gisteravond in hotel van der Geest gehouden jaarvergadering der afdeling Noordwijkerhout van de L. T.B.K.V.OJB. Is voorlezing gedaan van een brief van de Stichting ter be vordering van de vestiging van mid delgrote en kleinere agrarische be drijven over de uitgifte van teelgron den in het ruilverkavelingsplan Lan geveld. De Stichting heeft zich de eigen dom kunnen verwerven van een aan zienlijk gedeelte van deze terreinen met het oogmerk om deze te gelege ner tijd, overeenkomstig haar doel stelling uit te geven aan vakbekwame bedrijfsgenoten, die door een tekort aan land in de noodzakelijke ontwik keling van hun bedrijf worden ge remd. In verband met het zeer nijpend te kort aan bloembollenland in de ge meenten Noordwijkerhout en Noord- wijk zullen de in het Langeveld be schikbaar zijnde gronden in ieder ge val voor inwoners van deze gemeen ten worden gereserveerd. Vóór 1 mei a.s. dienen aanmeldin gen, uitsluitend schriftelijk, worden ingediend bij de Secretaris van de Stichting, Mr. G. J. Vermeulen te Haarlem. In zijn toelichting op deze kennis geving zei de voorzitter der Stichting, de heer P. S. van Leeuwen, dat de juiste datum van uitgifte nog niet be kend is. Zodra echter cultuurrijpe grond beschikbaar is, zal deze wor den uitgegeven. De Stichting verwacht de eerste gronden dit najaar of voorjaar 1958 cultuurklaar te hebben. De beschikbaar komende grond iets minder dan 100 ha varieert van le klasse tot goede 2e klasje bol- lengrond. Een gedeelte is zeer goed, een ander gedeelte eist een jaarlijkse kalkbemesting en weer een ander ge deelte zal moeten worden omgespo- ten. In het algemeen kan de grond van goed tot best worden gekwalifi ceerd. De percelen zullen worden uitgege ven in kavels van tot hoogstens 3 ha, waarbij het oogmerk voor zit zo veel mogelijk mensen te helpen, zon der het ontstaan van dwergbedrijfjes in de hand te werken. - De heer van Leeuwen legde er de nadruk op, dat de Stichting er niet is om alle problemen, verband hou dende met het tekort aan bollenland en de financiering van-grondaankoop te regelen. Dit is zeer bepaald niet het geval. De Stichting heeft dit ob ject aangevat; zij heeft de gronden cultuurrijp gemaakt en biedt de gron den thans aan gegadigden die tot de autochtone bevolking van Noordwij kerhout en Noordwijk moeten beho ren, ten verkoop aan. Omtrent de prijs, die voor de gron den betaald zal moeten worden is op dit moment nog niets bekend. Wel kan worden gezegd, dat deze gronden de prijs zullen moeten opbrengen, die overal elders voor land van gelijke kwaliteit moet worden betaald. De kostprijs der gronden bestaat rekening houdende met het boven staande in het algemeen uit twee elementen, de ruilverkavelingsrente op de gronden rustende en de z.g. kale grondprijs. Wat de ruilverkavelingsrente be treft, deze zal in 30 jaarlijkse annuï teiten kunnen worden betaald, ter wijl het rentebestanddeel van de an nuïteit is gebaseerd op een percenta ge van 2 7/8. Degenen, die zich aanmelden als gegadigden zullen voor een bespre king met een Commissie worden op geroepen, waarbij onder meer gelet zal worden op de vakbekwaamheid van de gegadigde en de noodzakelijk heid van zijn behoefte aan bollen- grond. De heer van Leeuwen wees op de unieke kans, die thans geboden wordt om een oplossing te verkrijgen in het nijpend tekort aan bollenland. Dit stuk land is wel het laatste, dat tussen Den Helder en Leiden voor dit doel beschikbaar is. Deze gelegenheid komt nooit meer. Op een vraag van de heer Th. Lan geveld deelde de heer van Leeuwen mede, dat nog geen enkel perceel is uitgegeven of zelfs maar toegezegd. De heer J. Hogervorst wist zich de tolk der vergadering toen hij de Stich ting dankte voor het werk, door haar verricht. Hij twijfelde er niet aan of Noordwijkerhout had geen roe van het Langeveld gekregen als deze Stichting er niet geweest was. Daar voor sprak hij zijn grote waardering uit. Eerder op de avond vroeg de voor zitter der afdeling de mening van de leden over een ter gelegenheid van de viering van het 40 jarig bestaan der afdeling te houden bolbloe- mententoonstelling. Het voornemen is dan de tentoonstelling in februari 1958 te houden. Unaniem waren de de leden vóór dit plan. In de mei-vergadering hoopt het bestuur met concrete voorstellen de tentoonstelling betreffende, ter ver gadering te komen. Het voorstel van het bestuur om een éénmalige contributie te heffen van 20 boven de normale contri butie, zulks ten bate van het Bouw fonds van de L.T.B., werd zij het na enige aarzeling met algemene sternen aangenomen. In het jaarverslag van de secreta ris, de heer Th. Jordaan, klonk het verwijt, dat nog zovele katholieke bloembollenkwekers hun plicht niet verstaan en hun belang niet begrij pen, omdat zij nog niet of niet meer aangesloten zijn bij de voor hen ge- eigende stands- en vakorganisatie. In 2 jaar tijd is het ledental der afdeling teruggelopen van 204 tot 176. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Keyzer bij het gemeentebestuur aan te dringen op wat meer spoed met de electrificatie van de onrendabele ge bieden. Bij monde van de heer J. Jonkheer uitte de vergadering de klacht, dat het postkantoor voor een plaats van meer dan 10.000 inwoners veel te klein is. Meestal is er maar één loket geopend en men moet veel te lang wachten voor men aan de beurt is. Op voorstel van de heer M. Braun, die daarbij gesteund werd door de heer Th. Langeveld zal op de voor jaarsvergadering van de K.V.O.B. in mei a.s. verzocht worden te bevor deren, dat de binnenlandse minimum prijzen zullen worden opgetrokken, uitgaande van de berekening van het Landbouw Economisch Instituut. KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst. De zondagsdienst, voor zover betreft de patiënten van de dokters Visser, Slagmolen, Lodder, Cleveringa en Borleffs wordt waar genomen door dr C. Hagen, Koningin Julianalaan 5. KATWIJK Personalia. Tot directeur van het r.k. kerkkoor is met ingang van 15 maart benoemd de heer W. Ver burg te Leiden. De heer Verburg is ook reeds dirigent van de r.k. ge mengde zangvereniging „Semper Melius". Zondagsdienst. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, E. E. van der Laan en J. Bergman voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door doktor E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. LEIDSCNENDAM Riolerings- en bestratingswerken aanbesteed. Door de directeur van gemeentewerken is gisteren in het Raadhuis namens b. en w. open baar aanbesteed: Het opnemen van een bestaande riolering, het leggen van eenriolering met nooduitlaat, grondwerk en bestratingswerk in de Weidestraat. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: A. Hoogenboom, Rijpwete- ring 39.040; v. Eerden en Veldman, Den Haag, 34.890; Koster, Waddinx- veen 34.700; C. v. Pelt, Rotterdam, 33.700; J. Mens, Lisse, 32.500; J. Stam, Voorschoten 32.000; Weptl. Wegenbouw Rijswijk 31.950; N. Overdevest, Zoeterwoude 31.500; H. Zanen, Bergambacht 30.985; L. P. v. d. Geer, Leiden, 28.950; Visser, Wassenaar 27.650; de Vries en van Schie, Delft, 25.500; H. van Ringen Wassenaar 15.400. De gunning is aangehouden. NOORDWIJK JAARVERGADERING „STILLE OMGANG". Het is verheugend, dat de belang stelling voor de jaarvergadering van de „Stille Omgang", steeds zeer goed blijft, zodat de grote zaal van het Juvenaat gisteravond goed bezet was. Wegens ontstentenis van de voorzit ter, de heer Th. de Ridder, werd de ze bijeenkomst geopend door de se cretaris, de heer J. Buyze, welke al len welkom heette, in het bijzonder deken Brinkman en pater Van der Weijden. Een kort gebed werd gestort voor de overleden leden Adr. Kapel, Petrus Vink, Nic. v. d. Berg en de algemene voorzitter van de „Stille Omgang" Alphons van Elsenburg. Het jaarverslag van de secretaris gaf een goed overzicht over het af gelopen jaar, terwyl het jaarverslag van de penningmeester een nadelig saldo te zien gaf van ƒ50.52. De re serves konden dit verlies echter ge makkelijk opvangen en er bleef nog een kassaldo van 274.56. Bij monde van de heer Zonneveld werd een gunstig rapport uitgebracht over het beheer der gelden. In de nieuwe kas- commissie werden benoemd de heren Schipper en Smit. De bestuursverkiezing had tot uit slag, dat de heren J. Wassenaar en F. Kooien werden herkozen. Mededeling werd gedaan dat de afd. Noordwijk de bedetocht zal hou den in de nacht van 23 op 24 maart a.s., terwijl wederom was toegewe zen de kerk van de H. Thomas v. Aquine. Voor de leden die de tocht vanaf Haarlem te voet maken, zal zaterdagavond te kwart voor negen het Lof worden gehouden, waarna vertrek per bus naar Haarlem. Voor degenen, die de bus nemen naar Am sterdam zal het Lof aanvangen te half twaalf, waarna vertrek per bus. De Stille Omgang in Amsterdam zal aanvangen te kwart voor twee uur. De reiskosten zullen dit jaar bedra gen 2.75. Zondag 17 maart a.s. kun nen deelnemerskaarten worden afge haald in het Juvenaat van 11 tot 12 uur en als laatste gelegenheid woens dag 21 maart van 89 uur 's avonds, eveneens in het Juvenaat. Voor de leden van Zee, zal er gelegenheid bestaan om de kaarten af te halen op zondag 17 maart na iedere H. Mis in de pastorie. De reductie op de reiskosten voor de jeugdleden kon niet worden gehandhaafd, wel zullen deze vrijgesteld worden voor de con tributie-afdracht. Na de pauze werd door pater Van der Weijden een lezing gehouden over zijn missiewerk in Kenya, wel ke spr. toelichtte met een prachtige serie lichtbeelden. Coöp. „De Verbetering". De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Coöp. „De Verbetering mocht zich wederom verheugen in een mas sale opkomst. Bij de opening kon de voorzitter, de heer P. Ruigrok, me dedeling doen, dat het afgelopen jaar De verkeerde. Zy: „Je draagt je trouwring aan de verkeerde vinger". Andere zij: „Dat weet ik. Ik trouw de met de verkeerde man". Spiritisme. Tijdens een spiritis tische séance stond een jongetje van negen jaar er op, dat hij wilde spre ken met zijn grootvader. Eindelijk gaf het medium toe: wel nu beste jongen hier is je grootvader. Een lage stem klonk: ./""oeden dag, mijn beste kleinzoon, hoe maak je het?" „Grootvader" zei de kleine jongen, „wat doe je daarboven? Je bent niet eens dood". Moest U naar Mars, meneer? Dan bent u in de verkeerde raket gestapt. Voor Matrassen-reparatie altijd weer JAN VONK Goedkoper beter en in één dag gereed. MatrassenmakerIJ - Stoffeerder!) Haarlemmerstraat 81 Leiden Telefoon 2.25.80 K 1710 (Advertentie) voor de Coöp. zeer goed is geweest. Uit het jaarverslag bleek, dat in de bakkerij waren gebakken 83.202 ge wone wittebroden, 99.862 blank wit brood, 71.778 tarwebroeden en 81.755 stuks luxe broodjes. Het ledental was toegenomen met 27, terwijl in de bak kerij en de winkel verbeteringen wa ren aangebracht De omzet was dit jaar toegenomen met 20.000 en be droeg ruim 201.000, waarbij een winst werd geboekt van 17,939.66. Het dividend werd vastgesteld op 1%. Vanuit de vergadering werd aange drongen op een hogere uitkering, LEIDERDORP ZWEMVERENIGING OPGERICHT. Gisteravond vond in het Dorpshuis een initiatiefvergadering plaats, wel ke ten doel had te komen tot een instantie die het plaatselijk zwembad, dat 15 mei zal worden geopend, zal gaan exploiteren. Zoals uit de woorden van de in leider van deze vergadering, de heer H. v. d. Horst, bleek, moest men zich beraden of de exploitatie door de ge meente dan wel door particulieren in handen moet worden genomen, zyj het dan met medewerking van de gemeente. Vooropgesteld kan worden, dat de gemeente garant is voor het bij voorbaat reeds vaststaand tekort dat de exploitatie zal opleveren. Aan vankelijk ligt-het in de bedoeling van de inleider te komen tot een stichting gegroepeerd uit verschillen de kringen der ingezetenen en alleen met het doel de exploitatie te behar tigen en zich te belasten met het or ganiseren van wedstrijden e.d. Uit de vergadering komen evenwel andere suggesties en is men van mening dat dit beter door een zwemvereniging kan worden behartigd. Nadat hier over enige tijd gediscussieerd is, stelt dr. Bakema voor een zwemvereniging op te richten en een bestuur te kie zen. Hierop wendt de inleider zich tot de vergadering met de vraag: Is u het er mee eens om het bad namens de burgerij te exploiteren. Als de vergadering zich hiermee akkoord verklaart, wordt bij handopsteken be sloten tot oprichting van een „alge mene zwemvereniging" die zich wil belasten met de exploitatie en zich met een desbetreffend verzoek daar toe tot het college van b. en w. zal wenden. Een voorlopig bestuur werd samen gesteld uit de heren H. v. d. Horst, voorz.; H. L. E. v. d. Reijden, secr.; K. de Vrij, H. Rens en mej. W. v. d. Voort. Een groot aantal aanwezigen maakte van de gelegenheid gebruik om zich als lid op te geven. Een voorstel van het bestuur om, als aan de exploitatie te veel beperkende be palingen verbonden worden, de ver eniging weer te ontbinden, werd door de vergadering goedgekeurd. Schaakclub. In de le ronde van het door de Leiderdorpse Schaakclub georganiseerde Jubileumtournooi, waaraan in de le klasse het kam pioenschap van Leiderdorp verbon den is, waren de uitslagen als volgt: le kl.: C. MeinemaJ. de Jong 0 1; M. SplinterW. Goedhart afgebr.; A. KarstensCh. Sterk afgebr.; A. P. HelmusR. Marbus 01; H. A. KorswagenP. v. Wijnen afgebr.; H. v.d. Vecht—C. v. Tol 1—0; H. S. Gin jaarP. C. v. d. Leek 1—0; J. Nag- tegaal—S. E. Willems of Brilman 1—0. 2e kl.: J. P. VerwijsT. Rasser C. Boon J. Koopmans XAVi\ W. v. d. Leek—A. de Kleis 0—1. Gemeenteraad van Lisse Gisteravond kwam de gemeente raad van Lisse in vergadering bijeen en hoewel de agenda ogenschijnlijk weinig belangrijke punten vermeldde, nam de behandeling van een voor stel van b. en w. om afwijzend te be schikken op het door A. v. d. Zaal in gesteld beroep tegen het weigeren van een bouwvergunning, veel tijd in beslag. Na de opening door de voorzitter en het vaststellen der notulen, werd mevrouw A. Dronkers-Wesselo met meerderheid van stemmen herbe noemd in haar functie als lid van de Gem.dienst voor sociale zaken. In de plaats van de heer Van Riek, die eveneens aftredend was, werd geko zen de heer CEL de Bruin. De voorzitter dankte de heer Van Riek voor zijn bewezen diensten. Hierna kwam het in de aanhef ver melde punt aan de orde. De heer v. d. Zaal had een vergunning aange vraagd om een woning te kunnen bouwen op een terrein gelegen tussen het Vierkant, Gracht weg en School straat. Deze vergunning is echter door b. en w. geweigerd, omdat niet voldaan werd aan de in de bouwver ordening gestelde eisen. Tegen deze beslissing had de heer Van der Zaal echter beroep aangetekend. De heer van Leeuwen meende dat in dergelijke situaties de letter van de wet teveel op de voorgrond werd geplaatst en op deze manier een strijd was ontstaan over artikelen. Spr. vroeg zich af of het niet mogelijk was geweest in een open gesprek met de betrokkene hem de onmogelijk heid van zijn plan onder ogen te brengen en gezamenlijk te trachten een andere oplossing te vinden. De voorzitter betoogde, dat het col lege van b. en w. er niet op uit is overwinningen te boeken en wanneer het gemeentebelang niet wordt ge- chaad, zal zij ieders belangen behar tigen. Ook heeft de voorzitter een on derhoud met betrokkene gehad, doch tot een open gesprek was men niet gekomen, daar betrokkene direct ver klaard had te zullen vechten tot het uiterste. De voorzitter was van mening, dat het initiatief om een andere oplossing te zoeken van betrokkene zelf zou moeten altgaan. De heer van Leeuwen diende hier na een motie in, waarin hij de raad voorstelde in zijn antwoord aan de heer Van der Zaal leedwezen te be tuigen over de noodzakelijke beslis sing en hem de belofte te geven, dat men naar een - der^ oplossing zou zoeken. De burgemeester merkte op, dat naast de voordeur kwestie in het ge val-v. d. Zaal het pand ook nooit goed bereikbaar zal kunnen zijn, daar er een overeenkomst is met de gemeen te, dat heer A. v. d. Zaal het redht van uitpad heeft op de laan die voert naar de Schoolstraat, maar dat die overeenkomst vervalt bij dood en de heer v. d. Zaal Sr. is72. D at redht gaat niet van vader op zoon over. De heer Van Leeuwen vroeg zich af, wat de achtergronden waren. Hoe is men in deze zaak verzeild ge raakt? Er is wel een open gesprek geweest met deze mensen om toch tot een oplossing te komen. Naar zijn mening heeft de firma v. d. Zaal het te netjes willen doen en dat is, zo zei hij letterlijk, de grootste stom miteit, die ze hebben kunnen uit halen. Men had niet met een plan moeten komen, dat precies voldeed aan de bouwverordening en dan had men via het ketenbeeluit wel mogen verbouwen. Spr. vond, dat al zou het gemeentebestuur nu de zege behalen, dit ln feite todh een nederlaag zou zijn, dat men goodwill zou verspelen, omdat dieze zege alleen na strijd te behalen zou zijn. De voorzitter vond het een mach tig interessant betoog, m'aar meende dat voor het voeren van een open gesprek twee partijen moeten zijn en de andere kant heeft zich daar voor nooit aangeboden. Wel is de op merking geplaatst: wy gaan door tot het uiterste. Het gemeentebestuur is helemaal niet op overwinningen uit, maar moet alleen de wet hanteren. En met de bouwverordening in de hand kan men de heer v. d. Zaal niet ter wille zijn- De heer Aangeenbrug beantwoor dend op zijn vraag over de huizen zonder zichtbare voordeur van het Laboratorium, zei de voorzitter, dat een vergissing in het verleden nooit de grond kan zyn om maar weer eens buiten de wet om te gaan, te meer daar de Prov. Directie in een rapport uitdrukkelijk heeft gewezen om de onmogelijkheid de heer v. d. Zaal nu terwille te zijn. Enfin: er werd nog veel meer over gezegd en het slot was dat de voor zitter de vergadering schorste, toen de heer Van Leeuwen een motie in diende, waarin hy b. en vr. verzocht een oplossing te vinden die aanvaard baar was voor reclamant en niet in strijd was met de bouwverordening. Het duurde zeker twintig minuten en toen maakte de burgemeester het standpunt van het college bekend; men had bezwaren tegen deze motie, omdat deze tevens een morele ver oordeling van het standpunt van b. en w. in deze zaak bevatte. Ook de K.V.P. kon niet meegaan, zo deelde de fractievoorzitter, de heer J. de Koning, mede, om de redenen door de burgemeester genoemd, terwijl de heer Steenwinkel (AJl.) hetzelfde mededeelde mede namens de CJH.U. en de S.G.P. Zo stond de heer Van Leeuwen daar slechts gesteund door zijn frac tiegenoot, de heer Van 't Wout en bsd men ook dit weer achter de rug. Verder waren er diverse aanvra gen van schoolbesturen om gelden ter beschikking te stellen voor de aanschaf van leermiddelen e.d., die alle vlot onder de hamer doorgingen. Ook de onbewoonbaarverklaring van een serie huizen op de Stations weg stuitte op geen enkel bezwaar. Bestedingsbeperking Tijdens de behandeling van het voorstel om een vierde tennisbaan aan te leggen (kosten 6700) vroeg de heer Van Leeuwen of de voor zitter vast iets kon meedelen welke gevolgen de bestedingsbeperking nu voor 'het gemeentelijk beleid zullen hébben. Hoewel de beraadslagingen ln de Tweede Kamer nog niet zijn beëin digd, aldus de voorzitter, kan men er toch wel op rekenen, dat Lisse zo'n 25 30.900 gulden per jaar zal moe ten bezuinigen. Destijds is gesproken over het handhaven van het huidige voorzie- zieningtsipeil in de gemeente. Dat zal vermoedelijk niet gaan. Dan zou men immers al snel voor de aanschaf van een tweede vuilnisauto komen te staan, waarop men drie mensen zou moeten zetten, wat op plm. 28.000 zal komen. Het kon er wel eens van komen, dat men inplaats van twee maal per week, slechts éénmaal per week de vuilnis komt ophalen. De mensen moeten hun huisvuil dus op sparen en dat impliceert, dat men er een tweede vuilnisemmer bij zal moeten nemen. Op eigen kosten Verder zal men de kosten der plant soenen niet evenredig kunnen laten stijgen met het aantal meters plant soen dat er straks bijkomt, enz. De raadsleden kunnen t.z.t. over dit al les een uitvoerige nota verwachten. De brandweerkazerne. Na dit intermezzo over de beste dingsbeperking, kwam het punt brandweerkazerne ter sprake en de heer Mesman (K.V.P.) wilde nu meteen maar de noodzaak van be stedingsbeperking ter harte nemen en de brandweerkazerne voorlopig maar in de motteballen leggen met de motivering „Ze hebben nu al zo lang zonder gedaan, dan moet nog maar een poosje. Dat bespaart bijna ƒ30.000". De voorzitter antwoordde, dat men in Lisse een uitstekend brandweer corps heeft met een groot enthou siasme voor zijn taak. Het is de taak van de gemeente dat enthousiasme groot te hooiden, door de brandweer niet alleen die materialen te geven die men nodig heeft, maar ook het verblijf voor de manschappen aan trekkelijk te maken. Nu moet men na een oefening e.d. maar over een schraag hangen in de garage als er nabespreking plaatsvindt, terwijl het in te richten theorielokaal ook drin gend nodig is voor de B.B. De heer v. d. Aardweg (K.V.P.) vond het huidige gebouw zo slecht nog niet en wat dat minder comfor tabele betreft: als het eens oorlog wordt, dan zal men wel eens onder nóg ongunstiger omstandigheden zijn dienst moeten doen. Waarop de bur gemeester antwoordde, dat zo'n ver gelijking nu niet bepaald gelukkig was getrokken. U laat zich nu uw kopje koffie om half elf ook niet staan, omdat dat straks ook wel eens onmogelijk kon blijken? Het verhoogde crediet wordt be schikbaar gesteld met alleen de stemmen van de twee hiervoor ge noemde heren tegen. De verhoging der presentiegelden voor de raadsleden van 8.op 1.2.50 ging er ook door. Men sprak nog uitvoerig over verschillen de straatnamen en tevens viel ook het besluit grond te verkopen aan de woningbouw ver. Volksbelang voor de bouw van 52 woningwetwoningen op „Meer en Duin". Met de bouw hoopt men het volgend kwartaal te kun nen beginnen. By de rondvraag informeerde de heer Aangeenbrug naar de mogelijk heid oversteekplaatsen voor voetgan gers met knipperlichten te maken op diverse plaatsen in het dorp. Dat is niet mogelijk, zo deelde de voorzatter mede; voor de Rijkswegen krijgen we geen toestemming, dat is al geprobeerd voor de schooi bij De Engel. HILLEG0M FLOR ALIA -TENTOO N S TELLING Vrijdagmorgen werd door de voqr- zitter van de Stichting „Hillegomse Beurs" in Treslong de jaarlijkse Flo- ralia-tentoonstelling geopend. Op deze tentoonstelling laten school jeugd en particulieren van hun kun nen op het gebied van huisbroei blij ken en ook dit jaar is deze show weer ten volle geslaagd. De prijswinnende scholen waren de St. Franciscusschool te Bennebroek (wisselbeker voor de beste kwaliteit) en de Sparrebosschool, eveneens te Bennebroek (wisselbeker voor de grootste inzending). Verschillende firma's kregen voor hun bloemen een eervolle vermelding. In de afdeling bloemschikken vie len de prijzen ten doel aan: 1. mevr. Assendelft, 2. mevr. Berbee, 3. mevr. Griekspoor, 4. mevr. Vermeulen en 5. mevr. Sissink, allen behorende tot de groep gevorderden. In de groep nieuwelingen was maar één prijswin- nares en wel mej. Vermeulen. WARMOND Gevonden voorwerpen. Ten bu- rele van de politie alhier zijn de na volgende gevonden voorwerpen gede. poneerd: met schapenwol gevoerde herenhandschoenen, verschillende wollen en glacé handschoenen, een rijwieltas met inhoud, een actetas met gereedschappen, diverse halsdoeken, gymnastiekschoenen, regenbroek pij pen, een boorschappentas, een da- mesvest, een paar nieuwe sokken met een knot wol, een kinderjopper en diverse sleutels. Uw bad is klaar, meneer. Is bekend. De vier jaar oude An nie was op zondag de kleertjes van haar pop aan het strijken. „Weet je niet, dat je op zondag niet mag werken", merkte haar moe der opvoedend op. Annie: „Denkt u dat Onze Lieve Heer niet weet, dat dit oude strijk- ijzertje niet warm is?" Optimist. Een pessimist is een vrouw, die denkt dat zij niet in staat is een auto in een kleine ruimte t« parkeren. Een optimist is de man, die ge looft, dat zy het niet zal proberen. Schots sprookje. Er was eens een Schots ridder, die maar één spoor kocht. HU war er zeker van dat als de ene zyde van het paard vooruit ging, dat de andere zUde wel zou volgen. Raadseltje. Een Engelsman maak te een praatje niet 'n kantoorbedien de uit het Ambassador-hotel. De klerk gaf hem een raadseltje op: „Mijn moeder schonk het leven aan een baby. Het was niet mijn broer en ook niet myn zuster. Wie was het?" Engelsman: „Dat kan ik niet raden". Kelk: „Ik was het zelf". Engelsman: „Die is goed, die moet ik onthouden". De Engelsman vertelde de geschie denis in zijn club: „Nou heb ik een raadseltje, jongens! Mijn moeder schonk het leven aan. een baby. Het was niet myn bioer en ook niet myn zuster. Wie was het dan wel?" „Wat? Weten jullie het niet? Ge ven jullie het op?" „Ja." „Ha, ha, het was de klerk in het Ambassador-hotel". doch het bestuur wees er op, dat in de naaste toekomst meerdere belang rijke investeringen in het bedrijf zul len moeten plaats vinden, zodat het zaak is de reserves zo stevig mogelyk te maken. In het bestuur werden de aftre dende heren Haasnoot en Ruigrok herkozen. By de rondvraag werd uit de ver gadering dank gebracht aan het be stuur en het volijverige personeel, waarna deze bijeenkomst besloten werd met een grote gratis verloting van taarten, koek en krentenbrood. Geslaagd. Woensdag 6 maart 1.1. is onze plaatsgenoot de heer J. A. Schumacher voor de president van de arrondissementsrf'chtbank te s Gravenhage, beëedigd als makelaar in onroerende goederen. Volleybal-competitie. In de vol leybal-competitie van sportverenigin gen uit NoordwUk en omgeving wer den de volgende wedstrijden ge speeld: Dames: PTTTeylingen 03, Sios —PTT 2—2. Heren: RaadhuisKVC 22. Wie I kampioen wordt in beide afdelingen staat lang nog rjiet vast, doch by de dames heeft de beste kans Teylingen, en by de heren zyn er nog 5 vereni- gingwn welke nog een ernstig woord je zuilen meespreken het be halen van de begeerde titel. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Muldre, tel. 2230. De Duinrandapotheek is ge opend van 121 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. VOORHOUT Zondagsdienst. Op zondag 10 maart wordt de doktersdienst waar genomen door dr G. van Raay, Sas- senheim, telef. 7771. WASSENAAR Onderhoud van parken plantsoe nen aanbesteed. Taor de directeur van Gemeentewerken is gisteren in „Huize Klimop" openbaar aanbe steed: het onderhoud van Park de Pauw en Bospark Ruys; hoogste in schrijver J. M. Hermus te Veghel voor 7600 en 21.600; laagste in schrijver J. Bats, Wassenaar ƒ4465 en 13.325 voor 1 en 3 jaar. Park de Kieviet: hoogste inschrij ver Van Egmond en Marbus. Was senaar 14.800 en 44.000 (voor 1 en 3 jaar; laagste inschriiver J. v. d. Berg, Wassenaar 10.425 en 30.000; P. J. van Lint, Boskoop 9.900 (1 jaar). Plantsoenen Kerkohout: hoogste inschrijver J .Hermus, Vcghel (N.B.) 3800 en f 10.200; laagste inschrij ver Van Egmond en Marbus, Was senaar I960 en 5780 (voor 1 en 3 jaar). Plantsoenen en bermen Nieuw- Waasenaar: hoogste inschrijver: Jan v. d. Rerg, Wassenaar 7200 en 20.000; P. J. van Lint, Boskoop 2650 en 7950 (1 en 3 jaar). Plantsoenen Oostdorp: J. Hermus, Veghel 6000 en f 17.000, hoogste inschrijver; P. L. van Lint, Boskoop 2700 en f 8100, laagste inschrijver. Voor het maaien van bermen werd door de fa Hermus, Veghel voor 5800 en 16.500 als t-oogste inge schreven; de laagste was de fa Jan v. d. Berg, Wassenaar, voor 3175 en 8750 (voor 1 en 3 jaar). De gunningen zijn nog aangeihou- den.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5