televisie LIGTvoei Rotterdams schooljeugd wil ook vrij hebben Raad van Leiderdorp had andere opvattingen dan B. en W. weeckelykse cRonycke Katwijkse en Noordwijkse „Nat Reserve" tegen opheffing ZATERDAG 2 MAART 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Lawaai op de Coolsingel Politie dreef betogers uiteen Eén uur lang heeft het verkeer op de Coolsingel te Rotterdam gister middag hinder ondervonden van hon en ook vielen spoedig de ijzeren deu ren, die de zij-ingangen kunnen af sluiten, in het slot. Onneembaar bleek het stadhuis. Rake klappen Agenten verzamelden elders span. derden scholieren, die op rumoerige doeken met opschriften als: „Van der en luidruchtige wtfze uiting hebben Vlerk, doe uw werk", Stel Paal en gegeven aan hun ongenoegen. Han- j Perk aan het werk vun Van der denvol werk bezorgden zij de politie, j Vlerk" en „In andere steden heeft die probeerde orde en rust te her-men vrij, maar wij?" en weer op an- stellen en menigmaal moest wapen-1 dere plaatsen trachtte men eveneens en gummistok eraan te pas komen j de rust te herstellen. De politie kreeg om onwilligen to bewegen door te j nogmaals versterking, nu met recher- lopen. cheurs en nog enige agenten te -d-h. Et werden hier en daar rake i klappen uitgedeeld. Langzamerhand winlf i keerd* de rust weer- Onwilligen gin- «e"..in de strafbank, te weten een gemeentescholenhebben morgen en maandag vrij, maar hun minder ge lukkige collega's Rotterdamse ge- m-eentesaholieren „namen" het niet. Besloten werd een poging te wagen de wethouder van onderwijs, de heer V. cL Vlerk te bewegen ook hun twee snipperdagen te geven. Een deputa tie werd gekozen, spandoeken ver vaardigd en omstreeks half vijf ver toonden die eerste groepen scholieren zich op de Coolsingel en het Raad huisplein. Er waren enige agenten op de been en eerst keek men ce zaak wat aan. Toen zich echter een stoet begon te formeren greep de politie in, weldra geassisteerd door twee agenten te paard, die charges uitvoerden. Geloei was het antwoord van de jongens en meisjes, die joe lend uiteenrenden. Aan sommaties naar huis te gaan werd geen gevolg gegeven en spoedig verschenen agen ten met motoren-met-zijspan ten to nele en geprobeerd werd trottoirs en vluchtheuvels schoon te vegen. On der de bedrijven door trachtte de deputatie aan de voorzijde het stad huis binnen te komen, kennelijk om een smeekschrift een grote rol papier onder de arm van een der jongelui aan te bieden. Tevergeefs, de deuren waren hermetisch gesloten Kinderbijslag voor zelfstandigen De Nederl. Kath. Middenstands bond heeft aan de minister van Soc. ZaJcen een schrijven gericht waarin wordt verzocht „de grootst mogelijke spoed" te betrachten met de indie ning van het wetsontwerp kinder bijslag voor zelfstandigen. De bond wijst in dit verband op het advies van de S.E.R. van 14 mei 1964 met betrekking tot het vóór- ontwerp van wet kinderbijslag voor zelfstandigen, waarin deze als zijn oordeel uitspreekt dat het aanbeve ling verdient de invoering van de kinder bij slagverzekering te doen sa menvallen met die van de wettelijke ouderdomsvoorziening, hoewel de S.E.R. in een later advies prioriteit van de weduwen- en wezenverzeke ring boven de kinderbijslagverzeke ring aanbeveelt. De bond wijst er op dat de in voering van de ouderdomsverzeke ring zodanige lasten legt op de zelf standigen met grote gezinnen, dat deze door gelijktijdige invoering van de kinderbijslagregeling tegemoetge komen dienden te worden. Door de ontwikkeling in onze economische situatie is de urgentie daarvan nog toegenomen. Belasting-dienst Inkrimping en overplaatsing? Minister H. J. Hofstra wil de be lastingdienst door het gehele land reorganiseren, door inkrimping of verplaatsing van personeel, aldus meldt „De Telegraaf". De bewindsman beoogt hiermee een reeks bezuinigingen, die tevens tot een meer efficiënte werkmethode moeten leiden. Voor het belastingbe talend publiek zal het gevolg zijn, dat de fiscus sneller tot invordering overgaat, zodat men spoediger zal moeten betalen. De wijzigingen in de personeelsbezetting, die in sommige rayons al hebben plaatsgehad, ver wekten grote ongerustheid bij de be. trokken ambtenaren. Vele dienaren van de fiscus vrezen door de komen de reorganisatie gedupeerd te zullen worden. Het reorganisatieplan wil: 1. De deurwaarders die zich be houden met de invordering van de kohierbelastingen, concentre ren op de standplaatsen van de ontvangkantoren. 2. De formatie van de gehele buiten dienst per inspectie opnieuw vast stellen door inkrimping van het aantal buitenposten. 3. De personeelsbezetting herzien, c.q. inkrimpen. 17 JAAR BOVEN BOM GESLAPEN Toen gemeentewerklieden te Woens- drecht gistermorgen in de woning van de familie Montree bezig waren met het aanleggen van een buis voor de waterleiding, stootten zij tot hun verbazing onder de vloer op een niet ontploft projectieL Het helse ding, dat 30 cm. lang was, bevond zich juist onder een bed. Men neemt aan dat de granaat er al sedert de meidagen van 1940 ligt, toen werd nl. de woning die daar stond door granaatvuur vernield. De rijkspolitie heeft het gevaar lijke voorwerp meegenomen. politiebus je, maar gezien de gezich ten maakte ddt weinig indruk op de „martelaren". De jongens en meis jes, die opgepikt waren, werden na enige tijd vrijgelaten. De politie ging door de jongens en meisjes te verspreiden en korte tijd daarna hernam het verkeer zijn rechten. GANGSTJË 12 PRINS BERNHARD DOORBRAK GELUID SGRENS Prins Bernhard heeft vrijdag in de Amerikaanse staat Californië bij Los Angeles de geluidsgrens doorbroken met een oefen toestel van het type Convair F-102a. De prins werd als lid opgenomen in de vereniging „Sneller dan het geluid", waarvan in hoofdzaak testpiloten lid zijn. (Advertentie). d<aat trof. B. en w. van Amsterdam hebben de raad verzocht hen te machtigen aan Ged. Staten te berichten dat zij zich kan verenigen met het voor nemen de wethouderssalarissen van 16.000 gulden tot 20 mille te ver hogen. G.S. hebben namelijk een aohrjjven aan b. en w. gezonden waarin zij mededelen dat deze salarissen ver hoogd kunnen worden. B. en w. stellen tevens de raad voor de presentiegelden voor het bij wonen van raads- en commissiever gaderingen te brengen van 10,— op 20,— per vergadering. DIENSTWEIGERAAR OP DE VLUCHT NEERGESCHOTEN In de legerplaats De Wittenberg, waar hij als arrestant verbleef, is gisteravond de 19-Jarige dienstplich tige soldaat A. H. de Ruiter bij een ontvluchtingspoging door een kogel uit het geweer van de hem begelei dende schildwacht getroffen. De sol daat is in ernstige toestand naar het Jullanazlekenhuis te Apeldoorn ge bracht Soldaat De Ruiter is onge huwd en woont te Amsterdam. Hij behoort tot de staf en stafoom- pa gn ie van 1 L.K. Verbindingsbatal jon en bevond zioh wegens dienst weigering in de legerplaats De Wit tenberg in voorlopige hechtenis. Gis teravond zei hij op het kazerneter- reirt op een gegeven moment tegen de hem vergezellende schildwacht, dat hij een ontvluchtingspoging zou W3>gen. Deze wees hem er daarna op, dat hij dan zijn consignes zou op volgen en zou schieten. Soldaat De Ruiter voegde toen de daad bij het woord en liep weg. De schildwacht sommeerde hem, zo deel de de leger voorlichtingsdienst mee, tot driemaal toe te blijven staan, maar de soldaat gaf hieraan geen ge volg. Hierop loste de schildwaoht twee schoten, waarvan er een de sol- Nadat in de Leiderdorpse raad, gis teravond gehouden onder leiding van burgemeester v. Diepeningen, eerst een viertal punten z.h.st. waren aan genomen, n.l. subsidie aan de Chr. Oranjevereniging, vaststelling van de voorschotten op de exploitatie vergoeding aan de bijzondere scholen en de vergoeding voor vakonderwijs aan de bijzondere scholen, zomede de vaststelling van het aantal lesuren voor het vakonderwijs in de lichame lijke oefening, kregen b. en w. een harde noot te kraken bij het punt subsidieverlening aan de fotografen- club. De voorz. lichtte toe, dat zij door een verlening van deze subsidie zich niet gebonden achtten om in 1957 wederom een subsidie te verlenen om als aanvulling te dienen voor het te kopen materiaal. De heer Schoppen opende de oppo sitie tegen het voorstel en verklaar de dat, waar er nog geen tekort wa6 over 1956, hij geen reden vond om subsidie te verlenen, waar deze be stemd was om te investeren. Ook de heer Broxterman argumenteerde te gen de gevraagde subsidie en trok verschillende vergelijkingen om aan te tonen, dat deze betrekkelijk klei ne vereniging een hoge subsidie vroeg. De heer Boot zag de vereni ging als concurrent van de vakman. De heer Moraal is het met de voor gaande sprekers eens en vindt, dat aeze klub zichzelf moet kunnen be druipen. Bovendien vindt hij het te kort gefingeerd, omdat het bedrag niet is uitgegeven. Deze beweringen worden nog eens onderstreept door de heren Kuilenberg en v. Winkel. De voorz. weerspreekt de aange voerde argumenten en zegt, dat een culterele raad van Leiderdorp advies uitbrengt, dat evenwel niet bindend is. Hij heeft bewondering voor de wijze waarop deze raad zich van haar taak kwijt. Met het bezwaar, dat er nog geen uitgaven zijn gedaan en er dus eigenlijk geen tekort is, kan hij het niet eens zijn. Anderen geven eerst uit en vragen dan subsidie. Dan wordt men voor een voldongen feit gesteld. Ditmaal is er eerst aange vraagd en dan wordt er ev. uitgege ven. Dit vindt hij eleganter. B. en w. hebben gezegd: laten we dit geven maar daaraan geen consequentie ver binden voor een volgend jaar. De heer Broxterman vindt de sub sidie te hoog. Hy releveert een voor heen besproken subsidie-aanvrage voor vrijetijdsbesteding hetgeen ook in het preadvies van b. en w. werd genoemd inzake de aanvraag van een fotografenklub n.1. de va- cantiebezigheden, waarvoor de raad destijds niets voelde en hier wil men 320 geven. Hij vindt 150 meer dan genoeg. Gezien de besprekingen komt de voorz. met het voorstel deze subsidie te verlenen, met de nadrukkelijke verklaring, dat in 1957 geen subsidie zal worden verleend. De heer Moraal wil er nog een jaar bij, dus ook over 1958. De heer De Graaf merkt nu weer op. dat '56 geen tekort oplever de en wil afwachten of er een tekort ontstaat. De voorz. antwoordt nu, dat de heer Nievaart opgemerkt heeft, dat meerdere verenigingen hetzelfde doen en dit dus geen reden is om geen subsidie te verlenen. De heer Broxterman herhaalt zijn zienswijze en stelt voor ƒ150 subsidie te ver lenen voor dit jaar. Zijn voorstel wordt ondersteund door de heer Kui lenberg. Hierop komt eerst het voorstel van b. en w. in stemming, n.l. een subsi die te verlenen over 1956 en 1957. Met 7 tegen 3 stemmen wordt dit voorstel verworpen, waarna het voor. stel van de heer Broxterman met 6 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Bediening van de brug. Ook bij het volgend punt, inzake bediening van de Doesbrug, moeten b. en w. bakzeil halen. Het voorstel behelsde dit wederom voor een jaar te verpachten aan de heer J. J. Wolff voor 2500 door de gemeente te be talen aan de pachter. Ditmaal was het de heer Moraal die aantekening wenste, dat hij het bedrag te hoog vond in verband met de tegenpresta tie. Meerdere raadsleden waren even eens deze mening toegedaan en be toogden, dat deze brug zeer weinig geopend werd en dat een openbare inschrijving voordeliger voor de ge meente zou kunnen zijn. En of de voorz. nu al zei, dat het dit jaar prima was gegaan en er zich geen ongelukken hadden voorgedaan, wat voorheen nog wel eens het ge val was, en zei dat, wanneer er een andere bediening van de brug zou komen er een huisje aan de brug zou moeten komen, omdat de brug niet zonder toezicht mocht blijven, het geen nu wel het geval is, omdat de heer Wolff vlakbij de brug woont, de oppositie in de raad liet zich niet van haar stuk brengen en stelde voor openbare inschrijving. Bij een gehouden stemming staak ten de stemmen, daar door de afwe zigheid van de heer Los, de uitslag 5 tegen 5 was. Hierdoor komt het voorstel tn de volgende raad opnieuw aan bod. Het gymnastiek-onderwijs. Door het uitblijven van de vergun ning voor het bouwen van een cen traal gymnastieklokaal blijven de zorgen voor een oplossing voor dit leer-vak nog steeds bestaan. De eer ste jaren zal het Dorpshuis voorals nog ook gymlokaal blijven en daarewn heeft de vakleraar een lange lijst van materialen en toestellen opgemaakt, nodig om goed onderwijs te geven. Daarbij kwam men voor de moeilijk heid om bij toewijzing van dit mate riaal ook voor een bergruimte te moeten zorgen. De gemeente-archi tect heeft daarvoor een plan ontwor pen voor het bijbouwen van een der gelijke ruimte die vanuit de zaal toe gankelijk is. De kosten hiervoor be dragen 7500. Voor aanschaffing toe- stellen enz. is een bedrag gemoeid van ƒ11.000. Z. h. st. aangenomen. Aan de orde was nog een ver pachting van het Dorpshuis. Ingeko men waren 3 inschrijvingen o.a. van de heer Diseraad, de huidige pach ter, die weliswaar niet de laagste was, maar, gezien de accurate wijze waarop deze het beheer over het Dorpshuis heeft gevoerd, toch weer door b. en w. werd aanbevolen als pachter. De raad kon zich hiermede verenigen en besloot aldus 'en werd de heer G. J. Diseraad voor 3 jaar de pacht toegewezen, waarbij de ge- 0EGSTGEEST EEN HOOGTEPUNT IN BOUW BEJAARDENCENTRUM. Gistermiddag waren 't volledig col lege van b. en w., een tiental raads leden, de gem. secr., de heer Jac. de Visser, de directeur van gemeente werken, het stichtingsbestuur van 't centrum en de commissie van toe zicht verzameld op het terrein bij de Hazen bosch laan, alwaar de eerste paal van het hoofdgebouw zou wor den ingeheid. Na een kort welkomst woord van de voorzitter, do heer Jac. Vos, verrichtte de 79-jarige heer Van Laar, een der toekomstige be woners van dit gebouwencomplex, deze inheiing. De 14 meter lange paal vloog de grond in, al bleken de laatste loodjes het zwaarst te wegen. Nadat de voorzitter nog een korte uitleg had gegeven van de voorbe reidingen van het grote object, ver zamelde het gezelschap zich vervol gens in de Hofdijkschool, alwaar de burgemeester in hooggestemde be woordingen hulde bracht aan het stichtingsbestuur en de in de grond gedreven paal bestemde als de „be jaarden-paal". De beste wensen voor het welsla gen van deze grootse onderneming van 2 miljoen gulden sprak burge meester Du Boeuff tilt. Hierop werd de erewyn rondgediend. Eind van dit jaar hopen de bewoners van de afzonderlijke huisjes al hun Intrek te kunnen nemen. Met de voltooiing van het gehele object is een veel langere tijd gemoeid. B(j de rond wandeling werden we weer eens op nieuw overtuigd van de prachtige omgeving, waarin dit bejaardencen trum, omgeven door waterpartijen en plantsoenen, zal komen. Fancy-fair in het jeugdhuis. De vrouwelijke jeugdbeweging heeft het prijzenswaardig initiatief genomen om een groot feest te organiseren ten bate van de onderontwikkelde ge bieden. Zondag van 12 tot 4 uur zullen er voor dit doel in het jeugdhuis aller hande aardige attracties zijn. Er is o.m. een wafelbakkerij, 'n vistent, grabbelton, verloting enz.; de Gid sen voeren enige aardige toneelstuk jes op. Ongetwijfeld zullen vele parochia nen naar het jeugdhuis komen en op deze carnavalszondag daar enige prettige uren kunnen doorbrengen, waarmede zij tegelijkertijd een goed doel steunen. KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Kat wijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 der Wederopbouwwet vergunning te ver lenen tot de bouw van een dubbele bungalow in het uitbreidingsplan „Overduin" en van een constructie werkplaats op een terrein gelegen aan de Berghavenv kadastraal bekend gemeente Katwijk,, respectievelijk nrs. 13987 ged. en 13972. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden tot 9 maart a.s. in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verle nen van bedoelde vergunningen schriftelijk bü hen in te dienen. (Advertentie). KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst. De zondags dienst, voor zover het de patiënten betreft van de huisartsen Visser, Slagmolen, Lodder, Borleffs en Ha gen, wordt waargenomen door dr J. Cleveringa, Zeeweg 11. 0UKT-ADE SLACHTOFFERS VAN HET DRUKKE VERKEER. Vrijdagnamiddag keerde de 13-ja- rige A. B., leerling van de Techni sche school uit Leiden per fiets huis waarts. In het Lageland, ter hoogte van het Middelbruggetje, waar de Leidseweg zeer smal is, raakte hij bij het passeren van een vrachtauto de macht over zijn stuur kwijt en kwam juist achter de auto te vallen. Jammer genoeg werd de vrachtwa gen op zeer korte afstand gevolgd door een personenwagen, die on danks krachtig remmen, toch nog vrij onzacht met de jongen in aanraking kwam. Dokter v .d. W., die zich, evenals de E.H.B.O., spoedig over het slachtoffer ontfermde, constateerde een gebroken rechteram en verwon dingen aan het hoofd. Z0ETERW0UDE (H. R Bouw woonhuis segund. Namens de beer Rijlaarsdam heeft architect J. Visser te Alphen a. d. Rijn het bouwen van een woonhuis aan de Besjeslaan opgedragen aan de heer N. Mol te Leiderdorp. meente jaarlijks 11300 aan de pachter vergoedt. Tot slot een paar nagekomen pun ten, voortvloeiende uit een weigering van Ged. St. om de besluiten goed te keuren voor aankoop grond van de heren v. d. Velden, Baars en Los, die voor hun grond 2 per m2. vroe gen. Toegestaan was ƒ1.70, waar mede de eigenaren geen genoegen namen. Daar deze pond nodig is voor het bouwen van 111 woningwetwoningen welke door de weigering om te ver kopen dreigt te stagneren, stellen b. en w. voor om tot onteigening over te gaan. Z.hat. aangenomen, evenals het laatste punt, n.l. het doortrekken van de elektriciteitskabel in de Hoog- madese weg naar de percelen 66, 62a en 62, waarvoor een bedrag uitge trokken moet worden van ƒ8.889. Voor rekening van de lichtfabrieken komt een bedrag van ƒ2962, terwijl door de bewoners in de kosten zal worden bijgedragen resp. door de he ren Filippo en Hogewoning elk 11467 en door de heer Rijnsburger ƒ2993. Van de rondvraag werd ditmaal geen gebruik gemaakt. IJct feeeten is niet van de lucht. Men weerde rich weeral geducht met singhen ende klincken. Hier wasset Carnaval en daer een guld' of silv'ren Jubllaer waerop wy moesten drlncken. In 't schoone dorp Noordwljckerhout daer maeckte men het selfs zo boud een reuse-noot te kraecken. Sint Deus-Dedit was niet mis, die weet meteen wat feesten is en hoe Je feest moet maecken. Daer stonden een en tachtich man gereed voor de herdencking van 't vereenigd jubilaeum. Een kaemerlid quam selfs daervoor, een borghermeester, de pastoor songh (bynae) een Te deum! 't Was rosengeur en maeneechyn. Sulx moet in Noordwyck anders syn, geen reuck en ia daer soete. Men leefter bly op Noordwyck* grond met all die geuren in het rond waerin sy woonen moeten. In Leyden isset oock niet quaed, want wie ter H.B.S.se gaet kryght extrae vrye dagen. Dat was in onse tyd iets aers, toen was vaekantie ganta wat raers! 't Was blocken ende jaeghen naer kennisse, die só vergaerd ter naauwernood in 't hoofd bewaerd en con. (Ick vond dat alles quatsch was) Een vrye dagh wasser niet by; wy waeren toen al errigh bly als meester uyt de clas was. l/erkenners synder oovertl. (Al doense soms wat vreemd en mal in d'ooghen van veel ouden) In Voorschooten en LI*§e daer (Sy brenghen 't toch maer voor malkaer) sich self een huysken bouwden dat blockhuya heet of selfs een hol! Hoe kryghen sy sulx in de bol, of ben 'k te oud voor deesen? Een hol als woon; een vreemde wys, het is toch waerlyck all te grys, naetuurmln te vertonen door in een hol te wonen! Wie heyt syn spaerpott naegeteld, op soeck naer blaauw pampieren geld dat nu raeckt uyt de mode? Uytleeveren deed ick genoegh, want hoe ick smeeckte, hoe ick cloegh, de fiscus alles van myn vroegh. 'k En sie niet in waerom ick nou myn eyghen só druck maecken sou. 'k Ben heelemael niet ryck, dies haet ick 't aerdse slyck! Welaen, myn leesers saemen, ick segh weer jae en acmen voor deese weeck. En altemael gegroet. WILLEM VAN HORSTENDAEL. Tijdens een bindingsavond van de deel te zijn, dat het door de minister oef en ver band en Katwijk en Noord- wijk van de Nationale Reserve, wel ke vrijdagavond te Katwijk aan de Rijn is gehouden, heeft de voorzitter van het gewestelijk bestuur van het nationaal instituut „Steun Wettig Gezag", mr. E. P. Verkerk, een toe lichting gegeven op de gepubliceer de berichten inzake het door de mi nister van oorlog blijkens het me morie van antwoord aan de Eerste Kamer op de rijksbegroting van het departement van oorlog ingenomen standpunt ten aanzien van de toe komstige statue van de nationale re serve. aangevoerde argument, dat de Na tionale Reserve onvoldoende onder het volk zou leven, van alle grond Is ontbloot, omdat In de afgelopen maanden, blijkens de stroom van aanmeldingen, de belangstelling voor de reserve-organen Juist sterk Is toe genomen. Ze verzoeken de minister daarom dringend zijn standpunt in deze te herzien. Z0ETERWQUDE- LEIDERCJRP Parochieel zangkoor. In het verenigingsgebouw vergaderde don- Spreker had een onderhoud metderdag het parochieel zangkoor om genoemde bewindsman en deelde J het wel en wee van het koor onder naar aanleiding daarvan mede „dat het oog te nemen. Het huishoudelijk door een onvolledige weergave van i gedeelte leverde geen moeilijkheden de tekst van de memorie de indruk 1 op. Het verslag van de penningmees- was gewekt, dat de minister zijn standpunt uitsluitend had bepaald, omdat h(j tot de overtuiging was ge komen, dat de Nationale Reserve on voldoende onder ons volk leeft. Niet gepubliceerd werd echter de zin snede, waarin wordt gezegd, dat de betekenis van de territoriale verde diging afneemt naarmate de zgn. voorwaartse strategie wordt verwe zenlijkt". In verband hiermede zal in ieder geval tot midden 1968 de status van de Nationale Reserve ongewijzigd blijven. Nadien zal in overleg met de minister van binnenlandse zaken worden bepaald, welke nieuwe teak aan de Nationale Reserve kan wor den toebedeeld. Spreker deelde verder mede, dat vrijdagmiddag te Utrecht een ver gadering was gehouden van de voor zitters en secretarissen van gewes telijke besturen van het instituut „Steun Wettig Gezag", waarin deze zaak uitvoerig is besproken. Beslo ten is nader contact met het kabinet op te nemen. De 87 vrijwilligers der Nationale Reserve van Katwijk en Noordwijk hebben staande de vergadering een telegram aan de minister van oorlog gezonden, waarin zij zeggen van oor- VOORSCHOTEN Eerste hulzen in Vlietwijk. Voor de bouw van 107 woningen in de nieuwe Vlietwijk is thans rijksgoed- keuring afgekomen. Volgende week zal met het heien worden begonnen, een deel van de woningen wordt in drie lagen gebouwd, terwijl ongeveer een derde van de te bouwen wonin gen voor marinepersoneel bestemd is. Medische dienst. Voor dokters hulp kan men zich gedurende het weekeinde wenden tot dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, telefoon 2356. Voor een wijkzuster tot het Ge zondheidscentrum, telefoon 2177. ter meldde een kleinere toename van het saldo dan gewoonlijk, hetgeen ook al zijn oorzaak vond in het verbou wen van de kerk. Als bestuursleden werden herkozen de heren Th. Ileijn, M. Heemskerk en P. Stuifzand. Hierna werd besproken een ini tiatiefneming om te komen tot het vormen van een orcelrcstauratie- fonds. Wetende, dat de verbouwing grote financiële offers vraagt van de zeereerw. pastoor, waardoor een grondige restauratie van het orgel hetgeen heus geen overdadige luxe is achterwege' moest blijven, is lang en breed over dit punt gespro ken. Uiteindelijk is een vermoede lijke oplossing gevonden zy het op heel bescheiden wijze waar over met de bevoegde instanties i.e. de heren kerkmeestcren, overleg zal worden gepleegd. Het volgend punt ontbreekt vrijwel op geen enkele jaarvergadering, n.l. het potverteren, maar, ondanks dit permanente agen dapunt is er toch poen jaarlijks per manent uitstapje. De laatste maal dat dit plaats vond is alweer enkele jaren geleden, want een pot laat nu eenmaal niet toe dat dit c!k jaar ge beurt, zodat ieder jaar zijn probleem op dit gebied oplevert. Ook nu wer den wederom de voorhoofden ge fronst, maar tot een oplossing kwam 't nog niet. Er moet te veel gerekend worden. Uiteindelijk zullen enkele leden trachten een plan in elkaar te zetten en dit uit te werken. Het toepasselijk woordje van de directeur, de heer J. v d. Velden ontbrak evenmin en wederom was het repetitiebezoek een van de pun ten waarop hij moest hameren. In zijn slotwoord sprak de vice- president, de heer v. d. Meer er zijn vreugde over uit dat z.owel de di recteur, dc heer v. d. Velden, die I een vry ernstige operatie had onder gaan, als de heer v. d. Mc.l, die een lange ziekteperiode achter de rug heeft, weer op de jaarvergadering aanwezig waren. Anngcvangen met gebed, werd deze vergadering even zo gesloten.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5