R IJ N S T R EEK Cxcunen vaat „Vliegende MoiCandAe" GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Weer daling van aanbod arbeidskrachten DINSDAG 26 FEBRUARI 1957 DE I.E'DS" "OURANT PAGINA 8 AlPHEN AAN DEN RIJN SPEELTUINVERENIGING „BLOEMHOF". De bijna 27-jarige, en met deze leeftijd oudste speeltuinvereniging „Bloemhof" te Alphen aan den Rijn, heeft, haar traditite volgend, maan dagavond in de overbezette Nutszaal, een ouderavond gegeven. Behalve afgevaardigden van de ove rige vijf plaatselijke speeltuinvereni gingen, genoot „Bloemlust", als eer ste, de bijzondere belangstelling van burgemeester Z. Bruins Slot, die in gezelschap van de heer H. Brokaar, gedelegeerde der gemeente in het be stuur van de speeltuinvereniging, en diens echtgenote, de gehele avond bij woonde. Tijdens de pauze zocht de burge meester de kleedkamers op, maakte kennis met de bestuursleden en met degenen die hun beste krachten ge ven voor de vrije-tijdsbesteding der kinderen en liet zich door de voorz., de heer W. Schouten, voorlichten over de gang van zaken in de ver eniging. De burgemeester prees hen allen voor hun bemoeiingen voor het speel tuinwerk en zeide zeer prettig getrof fen te zijn door de prachtige resul taten waarvan deze avond een duide lijk bewijs leverde. De burgervader richtte zich op leuk- eenvoudige wiize tot de schare kin deren, stak hen een flinke pluim op de hoed en sprak met een aantal hun ner persoonlijk. Met dit hartelijk medeleven moet het hoofd der gemeente de „Bloem hof"-familie wel een hart onder de riem hebben gestoken en haar de moed hebben gegeven om op de inge slagen weg voort te gaan. Voof de pauze voerden de kinde ren op loffelijke wijze „De Schone in het slapende bos" op, een leuk zang spel van Hendrika van Tussenbroek. Het spel verhaalt de geschiedenis van een koning (Hans Schouten), een koningin ,Jopie v. d. Woensel), een prinsesje (Corry Ederveen), een uit verkoren Prins, (Hans de Heij), een toverfee (Jans Beuk) en een tover heks van het onheil (Nel Schouten), alsmede feeën, schikgodinnen en een uitgebreide hofhouding. Leuk waren de vele echt kinder lijke momenten; het spel verliep aardig en vlot; de zang te waarde ren, heel in het bijzonder van de to verfee; en fraai waren de costumes, welke door het damescomité werden vervaardigd. Het décor was send vervaardigd door de heer A. Roos; de muzikale begeleiding (pia no), door mevr. HogerbrugKerk hoven getuigde van een bijzonder goed begrijpen van de moeilijkhe den bij een kinderoperette. Het ge heel was ingestudeerd m.m.v. mevr. HogerbrugKerkhoven, mevr. Eder veen en mevr. v. d. Woensel en de heer P. Zuidam. Het viertal komt alle lof toe. Terecht deelden zij aan het einde van de avond in de hul diging en de geschenken van bestuur en kinderen, evenals mej. R. Verha gen, die ue rhythmische groep onder haar hoede had en het dames-comité voor haar onmisbare hulp bij de vaardiging van de kleurrijke glinste rende costumes. Na de pauze voerde de rhythmische groep in verscheidene variaties dan sen en rhythmische oefeningen uit, waaraan heel veel zorg was besteed en met veel succes gestalte is gege ven, zowel door de jongste als de oud ste meisjes. Bijzonder leuk en gelijk matig waren de oefeningen, welke de grotere meisjes lieten zien, o.a. het Schotse nummer. Liefelijk werkten de jongere groepen. Ter afwisseling zongen de dames Jo v. d. Woensel en Corry Eder veen, alsook de dames Pans Beuk en Nel Schouten enkele liederen, aan de piano begeleid door mevr. Hoger brugKerkhoven. Zij kregen een Nuso-insigne. Met het optreden van het speel tuinkinderkoor o.l.v. mevr. Hoger brugKerkhoven werd de welge slaagde avond besloten. De heer Van Oosterom van de Nuso sprak een waarderend woord. Hij schetste voorts het speeltuin werk en noemde als voornaamste eisen voor de leiders: engelen-ge duld, takt en liefde voor het kind. Rijksbelastinginspectie. De heer G. van der Neut, commies-titulair van 's rijks belastingen is met ingang van 1 maart a.s. belast met de functie van chef de bureau ter inspectie der be lastingen, alhier. Hij is sedert 1 februari 1930 bij de rijksbelastingdienst werkzaam. Zoals bekend, gaat de huidige bu reauchef J. M. Bokkers 1 mei a.s. de ze dienst verlaten wegens het iii april bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. BÖSXÖGP DE GEMEENTE KOOPT HET ROSARIUM, GEDEELTE PARK- LAAN EN OTWEG. De gronden waarop het Gulde- mondplantsoen (Rosarium), een ge deelte Parklaan en een gedeelte Ot- weg, heeft de gemeente in erfpacht van de Staat. Andere gedeelten van de gronden waarop thans de fabrieks gebouwen van de N.V. Mulder zijn ge vestigd werden reeds eerder afge staan. Door genoemde N.V. worden onderhandelingen gevoerd om de eigendom van het bij haar van de LANGERAAR STUDIE-AVOND DER STANDS ORGANISATIES. Uit de beschouwingen, die kape laan G. Lagerberg als geest. adv. der sociale organisaties, op diverse ver gaderingen heeft gehouden over en kele punten uit de pauselijke ency clieken Rerum Novarum en Quadra- gesimo Anno en het Bisschoppelijk mandement „De katholiek in het openbare leven van deze tijd", is een avond als die gisteren werd ge houden in het parochiehuis voortge sproten. Op een dier vergaderingen kwam de wens tot uiting om meer te vernemen over en dieper in te gaan op de problemen die ons bezighou den, en hieruit ontstond de gedachte om enige studieavonden te organise ren uitgaande van de gezamenlijke standsorganisaties. Zo waren dan le den van de Kath. Middenstandsver. van de L.T.B. en van de K.A.B. bijeen om te luisteren naar de eerste inlei ding door de geest. adv. onder de ti- „Het Maatschappelijk vraagstuk het algemeen. Vooraf wilde de g. a. er de aandacht op vestigen, dat een avond als deze een probeersel is om een bijeenkomst te beleggen waarin we met elkaa; over bepaalde punten van gedachte wisselen. Het gaat om de vraagstukken, waarop onze sociale en economische beginselen gegrond vest zijn. Ook gaan we hierbij eens een kijkje nemen in het kamp onzer I ^onnSvanntrzSo ot hppft hp «staat aJln r«r» h de mens cn de menselijke samenle heeft de Staat geen belang meer bij|vi de eigendom van de dan nog bij de Ten eerste de mens aIs eigen per_ HHThSltZ'lu gf0I|. soonlijkheid en vervolgens de mens ?an m de gemeenschap. Hit persoonlijk 5' I ldoel van 's mensen leven is weerge- gelijkertijd wenst de Staat aan de ge- geven in de eerste les yan de CJ*e_ ^^t eigendom over te dragen chismus: God dienen en de eeuwige het gedeelte Parklaan vanaf de brugzaiigheid bereiken. Helaas geven veel aan de Zijde tot aan het stationsge- mensen een ander antwoord. De ver- bouw, welke gedeelte reeds bij gemeente in beheer en onderhoud is. Tenslotte wenst de Staat in eigen dom, beheer en onderhoud aan de ge meente over te dragen het sintelpad, berm en vaarsloot, zijnde het gedeel te van de Otweg, van de Berkenweg tot de brug bij het perceel van de provincie. liet pad is openbaar in de zin van de Wegenwet. Het beheer en onderhoud berust thans bij de Staat. B. en w. zijn van oordeel, dat de prijs van 2.82 per m2 aanvaard baar is. Aan de verkoop wordt door de Staat geen enkele beperkende be paling verbonden, alleen moet het gedeelte Parklaan de bestemming tot toegangsweg naar het station behou den zodat de gemeente de volle beschikking krijgt over het Rosarium. Gemeenteraadsvergadering. Op donderdag 28 febr. a.s. zal de ge meenteraad in openbare vergadering bijeenkomen, hetgeen dan de eerste keer in 1957 zal zijn. Behalve de be handeling van de begroting 1957 staan als voornaamste punten op de agenda vaststelling van een veror dening betreffende pensioen aan ge wezen wethouders en hun weduwen; aankoop van gronden en verkoop van een stuk bouwgrond aan de Goudse Rijweg. De overige agen dapunten betreffen jaarlijkse vast stelling van de vergoeding voor het bijzonder onderwijs. HAZERSWOUDE Dammen. De R.K. Damvereni ging „Samen Sterk" speelde in Was senaar zijn laatste competitie wed strijd. Door met 146 te verliezen, ging hiermede haar laatste compe titie kans verloren, en bezat zij met 7 gewonnen en 3 verloren wedstrij den de 4e plaats op de ranglijst. De uitslag was als volgt: W. v. da Laan v. d. Kraan 2-0; P. Vermeulen N. Schoonderwoerd 1-1; P. v. d. SchaftW. Verdegaal 1-1; A. Schut te—C. Kerkvliet 1-1; N. Konijnen burg A. Stolwijk 2-0; N. Eekhout (res) G. Kerkvliet 2-0; J. Mulder— C. Slingerland 2-0; N. StefhaanP. Verdegaal 1-1; Th. BleijswijkC. Kraan; D. VeermanTh. Wortman 0-2. houding met anderen wordt geregeld door twee deugden, rechtvaardigheid en naastenliefde. Deze deugden moet iedereen beoefenen omdat hij naast individu een sociaal wezen is, een le vend lidmaat van de menselijke sa menleving. Hieraan ontbreekt nog al eens wat. Vaak ziet de mens God niet meer als middelpunt, maar de mens heeft zichzelf tot middelpunt ge maakt. De juiste verhouding tot God, zichzelf en de naaste is zoek geraakt. De bewijzen, dat de mens een ge meenschapswezen is, werden bespro ken alsmede de gemeenschapseigen schappen van de mens, en Gods gebo den, die de verhouding tot de naaste regelen. Verder werd aandacht ge schonken aan vragen als wat is de maatschappij, de rechten van het ge zin, de bemoeingen van de staat met het gezin, liberalisme-socialisme. Het subsidiariteitsbeginsel als de juiste leer volgens de kath. maatschappij leer. Op deze inleiding volgde een nuttige gedachtenwisseling waardoor het een zeer leerzame avond werd. We menen hier te doen te hebben met een geslaagde proef. Kennisma king hiermede zij dan ook aan ieder ten zeerste aanbevolen. LEIMUIDEN ZANGUITVOERING „GLORIA DEO". De dameszangvereniging „Gloria Deo" heeft wederom haar jaarlijkse zanguitvoering gehouden en deze is weer, wat uitvoering betreft, een groot succes geworden. In verband met ziekte van de pas toor, opende pater Poel de avond met een toepasselijk woord.. Daarna begon de zangvereniging onder leiding van de directeur, de heer Chr. v. d. Mark en met piano begeleiding van mevr. BurgerRoe- loffs, met enkele pittige en vlotte zangnummertjes, afgewisseld met zangstukjes door de beroepssolisten mej. Gerry de Groot en de heer van Woerkom. Zowel voor als na de pauze kregen de aanwezigen een zeer afwisselend programma te horen. Zowel koor als solisten oogstten een groot succes. Het was aan de houding van het publiek, de volkomen stilte, die er in GEVESTIGD in de week van 14 t/m 10 febr. 1957 C. Mclchcrts en farn., centrifugist. Lage Rijndijk Ga: L. H. J. M. HagersuLs en fam., teclin. adviseur. Zoetcrw Singel 39; J. W. Rutte en fam.. etaleur. Meerburoer straat 9; R. Roodselnar en fam.. kcllner, Breestraat 51; A. C. Baliet-Tomé en fam.. Hoge Rijndijk 274; D. M. Optendrecs en fam.. meubelmaker. Leeuwkcnstraat 4; P. G. Baljet. productie-leider, Hoge Rijn dijk 274: J. Thomas, elektr. monteur, Brederostr. 5: H. J. J. Verhoeven, va rensgezel. Langestraat 39; J. H. M. Bossink-Witteman. verkoopster. Nieuwe Rijn 100; A. L. B. Stroo. verpleegster, Rijnsb.weg 10: M. C. Davids, winkelier ster. Hoflaan 74; H. G. H. M. Clerkx, on derwijzer, Rijnsb.weg lfl; E. van Fs. 1.1. verpleegster. Kooihof 11; J. G. I Jong-Van Gulik, Plantsoen 77; F. A. M. Mijinke, restaurateur, Breestraat 125; B. Collavino, granietwerker. De Sitter- laan 9a; A. F. Roobol, stuurman Sitterlaan 99; A. Christophersen, Witte Singel 88; G. Stuurwold. verkoopster, Haarlcmmerstr. 247; M. Donker, Nieuw steeg 31: I. G. I. M. A. van Houten- Grocneveld. astronome, Sterrenwacht 2; J. van Bergen. 1.1. wever. Gasstraat 7 J. A. Boekhout, Wasstraat 60; H. J. van der Bijl, 1.1. verpleegster, Thorbecke- straat 42; H. Meijer, constr.werker. Kas tanjekade 2; J. Walraven, Hooigracht 105 H. Gelderblom. Kam. Onneslaan 6 H. van der Meer, sigarenwinkelier, Nwe Rijn 63; C. E. van der Boog-Van Zeil, Lorentzkade 17; G. Evelecns, 1.1. pleegster. Witte Singel 27; J. M. Nie- land. h. i. d. huish., Steenschuur 19 H. C. E. Mulder, verpleegster. Mezen straat 2; H. H. M. Janssen, verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. Kruts, telefoniste PTT. Zoeterw. Singel 40b: H.'Degen, Middel stegracht 121; P. L. M. van der Putten, Meidoornstraat 20; H. Kleinhuis, Jan van Goyenkade 15: H. Esselink, rijksambte naar, Brederodestraat 34; H. Hoornweg, Oude Vest 47. Koe zorgde voor vjat (meer) leven op vliegveld Schiphol de zaal heerste en aan het applaus, dat na ieder zangstuk gegeven werd, zeer goed te constateren, dat de aan wezigen van de schone zang genoten, De secretaris der gemeente, de heer J. W. de Ren, sprak namens de ge meente een dankwoord en zei, dat de gemeente bij het organiseren van dergelijke hoogstaande culturele avonden, aan de zijde van de vereni ging staat en de vereniging dus ten alle tijde op financiële steun kan re kenen. De voorzitster van de zangvereni ging, mevr. v. d. HoornVerheugd, sloot de avond met een dankwoord tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de eminente directeur, tot pianiste en de solisten. Zij deed daarbij een beroep op alle dames, om, wanneer zij enige belangstelling voor de zang vereniging mochten hebben, als lid toe te treden. Woensdag 13 maart a.s. te 7 uur n.m. kan men zich in het parochiehuis als lid aanmelden men is van harte welkom. Door ver- I' huizing en andere omstandigheden bedanken er steeds enkele leden. Laat het door nieuwe aanmeldingen, I aldus de voorzitster, mogelijk zijn, i dat deze vereniging kan blijven be- (staan. Jammer is het echter, dat er van de zijde van het publiek voor derge lijke mooie culturele avonden te wei nig belangstelling bestaat. Met een beetje meer belangstelling voor het hogere, moest de zaal, die thans niet geheel bezet was, bij dergelijke uit voeringen toch geheel uitverkocht zijn. Een chartervliegtuig uit Engeland met negen koebeesten aan boord was in de nacht van vrijdag op zaterdag gedwongen de oorspronkelijke landingsplaats Zestien hoven te mijden door de weersomstandigheden en uit te wijken naar Schiphol. Acht van de passagiers konden op de luchthaven onder dak gebracht worden. De ne gende kreeg het bij het aanschouwen van de mooie brede startbanen te pakken en ging er vandoor. Na een wil de jacht konden mensen van de K.L.M. de te vlot gestarte viervoeter overmeesteren. De rest van de nacht stevig ingepakt en verankerd aan het hek van de rondleidingen kon zij herkauwend mijmeren over de korte vreugde van de dolle ren over de luchthaven. Z0ETERW0UDE Toneel „In Liefde Blocyende". De getrouwe leden van de toneel vereniging „In Liefde Bloeyende" en enkele debutanten voerden onder re gie van de heer P. Onderwater een klucht op, getiteld „Het hing in de lucht", van Bert Peets. op. Een echt vastenavondstuk waarbij hartelijk is J gelachen. Het is opmerkelijk, dat ook nu weer zo stroef werd begonnen, [doch wfj willen graag aanner .cn dat (dit euvel bij dt 1.rijver ligt. Het tweede bedrijf was verreweg het 1 beste; in het laatste bedrijf, de ont- j knoping, was de speelkracht te zwak. De opgave was niet gemakkelijk want twee heren moesten in het spel voor dame en één dame voor heer gaan spelen. Het waren wel aardige ver wikkelingen. Emmy Groenendaal was op haar best, toen zij de vriend van haar man I moest voorstellen. Nic Groenendaal I Speelde de hospita-rol ook leuk. Jam- [mer, dat die zeekapitein met zijn I prachtfiguuc geen bulderstem had en teveel in de hoge c. stond. Zijn boots man was heerlijk komisch. 1 In de overige rollen was niet veel [te bereiken; daar was van gemaakt iwat mogelijk was. Het zeer talrijk 'publiek toonde zich zeer dankbaar, i VERTROKKEN T. J. Circken? en fam., Galgewater 9, Ned. Antillen; R. R. N. de Bruyn en fam.. Hoge Rijndijk 43. Ned. Antillen: M. .T. Bon en fam.. .Tncob Catslaan 105, Wassenaar, Arawcg 5; P. Scliutx en fam., Lorentzkade 66. Cuyk ca, Idastraat 2; N. Ziegelaar en fnm., Leeuwerikstr. 18, Leiderdorp. W. de Zwijgerlaan 44; M. A. FilippoUmmels en fam.. Haarl.str. 247a, Krommenie. H. D. Arendsplein 7; M. M. Th. A. van Gassen, Noordeinde 50. Hulst, Corn, de Vosplein 10; L. L. van der Kaaden, Thorbeckestr. 18. Oegstgeest, Geversstr. 38; J. de Vries. Rijnsb.weg 86, Velsen, Mclklaan 7; M. H. Nauta, Rijns burgerweg 10, Monster, Haagweg 80; B. Sarn, Haarlemmerstraat 216. Katwijk, Boulevard 53; A. Beeuwkes, a'b Zijl singel t/o 55, Zoetermeer, Bcatrixstr. 8; A. van der Aa-Vetter, a/b Zijl singel t/o 55, Zoetermeer, Beatrixstraat 8; A. C. Prins, akkwisiteur, Groningen, Nw. Ebbngerstr. 151a; W. D. Rehmann. Hugo de Vriesstr. 42. De Bilt U., Biltsehoek 127 H. Guldemond, Resedastr. 41, Leimuiden, Dorpsstraat 36: S. Numans, Rijnsburger- weg 140, Veendam, Hotel De Vries; A. Levahrt, Jul. v. Stolb.hof 36, Driebergen- R., Arnh. Bovenwcg 29; H. H. Steen. Langebrug 2c. Renkum. De Sonnenberg D 48; H H. G. Licht. Langebrug 2c. Renkum. De Sonnenberg D 48; R. Muntz, Boisotkade 5. Rotterdam, Mecklenburg- laan 14; H. C. Menalda, Witte Singel 19. 's-Gravenhage, Citroenstr. 27; A. C. J. Emaus, Rijnsburgerweg 10, Utrecht. J. v. Scorelstr, 2; A. G. Bobeldijk. Rijns burgerweg 10, Boskoop. Nieuwstraat 126; M. de Vrij, Rijnsburgerweg 10, Boskoop. Reijerskoop 167; R. Hali. Lammer markt 9, 's-Gravenhage, J. P. Coenstr. 21; K. F. Creutzberg, Apothekersdijk 25n, Leidse Agenda DINSDAG 26 FEBRUARI Kath. Jeugdraad. Leidersbijeen komst. Spreker pater P. Wesseling, Romanuszaal, 8 uur nam. Zesde Abonnementsvoorstelling: „Dundo's Marojé's Dukaten", Schou- burg. 8 uur nam. D.E.V. Jaarvergadering. Café Ani- ba Herenstraat, 8 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel 236, half achthalf negen nam. Ex-politieke Gevangenen. Haagse Operette Zangers. Cantine Doelen kazerne, 8 uur nam. Archaeologische lezingen: Prof. dr. G. van Hoorn over Kyrene, een Griekse Oase in Noord-Afrika. K. O. filmstudiekring: Gebruik en misbruik van het filmjournaal, Casino-Theater, 9.15 uur nam. K. O. Cursus Japanse bloem- sierkunst. Museum v. Volkenkunde, 8 uur nam. Ned. Reisvereniging. Oostenrijk avond. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. WOENSDAG 27 FEBRUARI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O. Georgette Hagedoom. Schouwburg, 8 uur nam. Kath. Werknemende Middenstand. Vastenavondviering. De Gastspelers met „Betje Regeert". Na afloop dan- n. Den Burcht, 8 uur nam. Stedelijke K.A.V. Vastenavondvie ring. St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. Leidse Ver. v. Postzegelverzame- Ondcr de ongeveer vijftig kandidaten, die maandagavond in het Van Niapenhuia in Amsterdam examen deden voor KNAU-Jorylid atletiek bevond xlch ook de befaamde „vliegende Hollandse" me vrouw Fanny Blankers-Koen. We zien haar hier onder het mea b|J de heer G. C. Lancle. laars. Lezing met dia's over Zwit serland. Kleine Burcht, Nieuwe Rijn, 8 uur nam. Ver. v. Ka,th. Gezinsvoogdij en Pa tronage. Bijeenkomst. Carmelitessen- klooster, Hate winds teeg, 8 uur nam. Ky nologen vereniging „Rijnland". Bijeenkomst. „Zomcrzorg", Stations weg 35, 8 uur nam. „Werkmans Wilskracht", 5ö-jarig bestaan. Concert mun.v. Koksschool- en Sleutelstadkoor. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Kleding- en textielarbeidersbond ,,st. Lambertus". n bouw voor Chr. Soc. Belangen. Oude Singel, 8 uur nam. Kon. Ned. Middenstandsbond, jaar vergadering. „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. DONDERDAG 28 FEBRUARI. Kath. Vrouwengilde. Vastenavond viering. „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. L.K.K. „Voor Allen": Johanna Martzy, ..ooi. Aan de vleugel: Jean Antoniëtti. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Buurtverenigingen „Rondom de Haven" en „De Tuinstadwijk". Feest avond. Den Burcht, 8 uur nam. VRIJDAG 1 MAART. „Levend Geloof", Rector G. Beek. In de Vrolijcke Arke, 8.15 uur. „Amicitia et Animo Junoti". Chr. Lyceïstenver.. Schoolavond. Opv. van „Reinaert de Vos" van Pol de Mont. Schouwburg, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt lib). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. Des zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 104 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085; Apo theek Oegstgeest, Wihelminapark 8 Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN. De K.F.C. keuring van de biosco pen, die van 22 februari tot l maart, in Leiden draaien is als volgt: Casino: Les enfants du paradis, vol wassenen. (Geprol.) Donderdag cyclus: The Third Man. Achttien jaar. Lldo: Dr Vlimmen, strikt volwas senen. Luxor: Folies Bergère, volwassenen. Trianon: High Society, veertien jaar (Geprol.). Rex: Congo-desperado's, veertien jaar. Gewestelijk arbeidsbureau Leiden Algemeen. De daling van het aanbod (de arbeidsreserve) zette zich ook over de periode van 11 t.m. 16 februari 1957 voort, nl. van 330 tot 315. De activiteit in de bouwsector vooral schilderwerken, neemt gesta dig toe, terwijl ook in de landbouw sector hier en daar een aanvang wordt gemaakt met de voorjaars werkzaamheden. In tegenstelling met vorige jaren is de werkloosheid in de seizoengevoelige bedrijven van ge ringe omvang. Treedt geen verande ring in de weersgesteldheid op, dan zal binnen enkele weken het aanbod sterk geslonken zijn. Een analyse van het aanbod naar vorm van werkloosheid levert het volgende beeld op: wrijvingswerk-1 loosheid 105 (v.o. 115), seizoenwerk loosheid 135 (v.o. 140) cn overige vormen van werkloosheid 75. Een vergelijking met het overeen komstige tijdstip in 1954, 1955 en 1956 wijst uit, dat de werkgelegen heid nog steeds uitermate gunstig is te noemen. De voordelige verschillen bedragen resp. 1375, 575 en 125. Vraag. De vraag naar arbeids krachten beliep 375 geregistreerde aanvragen, waarvan er 175 betrek king hadden op jeugdigen, 15 t.m. 18 jaar. Het tekort aan arbeidskrachten in de metaalindustrie, zowel groot als kleinbedrijf, de textielindustrie, (ve zel, garens en stoffen-fabrieken) blyft aanhouden. Overigens bestaat in nagenoeg alle bedrijfstakken goe de- tot ruime plaatsingsmogelijkheid. De belangstelling voor jeugdigen duurt voort. Het aanbod is echter mi niem. Eerst in april kan enige ver ruiming van het aanbod verwacht worden. Vrouwenbemiddeling. Het aan bod van vrouwelijke arbeidskrach ten onderging geen wijziging van enige betekenis cn bedroeg 75. De vraag vertoonde een afname als gevolg van administratieve maatrege len cn beliep 280 geregistreerde aan vragen, waarvan 50% betrekking had op jeugdigen. In de administratieve sector, de confectie- en textielbranche benevens in de sector huishoudelijke beroepen bestaat een permanent tekort aan ar beidskrachten. Het aanbod voor deze sectoren is gering.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9