PAR IJ S geeft en p 9* s DINSDAG 26 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 - u-afc-y-- - - De sluier van geheimzinnigheid, die de laatste weken in de letterlijke zin van het woord over de nieuwe Parijse modecreaties hing, is nu opgetild. Een paar dagen geleden mochten de mannequins zich omwikkeld met lakens e.d. even naar huiten wagen om de fotografen gelegenheid te geven hun opnamen te maken, doch eerst nu mag „men" ook zien, wat koning mode voor de zomer 1957 voor ons in petto heeft. Uit de zeer omvang rijke collectie hebben toy tien modellen gekozen. 1. Maggy Rouff schiep deze cocktailjapon van mousseline en bedrukte taft, in helder rose en witte kleuren. 2. Een merkwaardig toilet van Jaques Griffe, gemaakt van donkergrijze mousseline met smalle witte streepjes. 3. „Martha" een weelde van gedrukte chiffon in £eel, oranje en groen: een avondjapon van Geneviève Fath. 4. Een ensemble, bestemd om in de namiddag te dragen, ontworpen door Jean Dessès. Een lich te zwarte cape, gedragen over een jurk chiffon. Bij dit geheel komt dan een dopje in de vorm van een grote zwarte organdie roos. 5. Een ensemble van Jacques Heim. Effen blauw en grijs. De impressie uit de twintiger jaren wordt nog versterkt door het hoofd deksel van suede. 6. Een zomermantel van Lola Prusac, gemaakt van rips in grijs pastel, bleu en naturel. 7. Lange zwarte handschoenen geven een aparte bekoring aan deze avondjapon van Christian Dior. 8. De blikvanger van deze avondjapon is onge twijfeld de (dure) diamanten gesp, die deze avondjapon van Guy Laroche siert 9. Beige met crème zijn de strepen van dit en semble van Geneviève Fath. De plooien in dc rok zijn messcherp en vouwherstellend. 10. Een „teiescopische" tailleur van drie „étala ges" maakt deel uit van de collectie van Jao ques Heim. Het is gemaakt van een wit/mari neblauwe stof.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8