kaas Sleepboot „Poolzee" na twee en halve maand van Suezkanaal terug Geringe terugslag van de hamster-inkopen Manusje van alles in Egypte^ |ager schoot medejager in oog Melkfabriek en vijftien huizen brachten in Bartiehiem veertigduizend gulden op Ontslag van rechtsvervolging gevraagd voor wachtmeester Kleinhandel niet geweerd van tuinbouwveilingen VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 DE t-ETDSE COURANT PAGINA 8 Winkel-omzetten in j.l. december Uit de gegevens die door het Eco nomisch Instituut voor de Midden stand zijn gepubliceerd betreffende het onzetverloop in een aantal bran ches uit het midden- en kleinbedrijf gedurende december 1956 kan wor den afgeleid, dat in al deze branches ten opzichte van december 1955 een toeneming van de geldomzet werd behaald, die in november 1956 in hoofdzaak ten gevolge van de extra aankopen van het publiek in verband met de gespannen internationale toestand een belangrijke omze.toe name ten opzichte van november 1955 boekten, ondervonden daarvan in de cember j.l. in het algemeen slechts een geringe terugslag. Bij de vergelijking van de geldom- zettcn in de genoemde december maanden dient te wórden bedacht, dat december in 1956 twee verkoop dagen minder telde dan in 1955, ter wijl het aantal zaterdagen daaronder in beide maanden gelijk was. Wat de sector voedingsmiddelen be treft varieerde de omzetstijging in december j.l. t.o.v. december 1955 van 5 tot 9%, waarbij het kruideniersbe- drijf de grootste en het bakkersbe drijf de kleinste stijging boekte. Wat duurzame consumptiegoederen betreft bedroeg de omzetstijging in de detailhandel in schoeisel 8%, te genover een omzetvermeerdering met 14% in de eerste tien maanden van 1955 en 1956. Voor de detail en tex tiel handel bedroegen deze percenta ges resp. 13 en 10%. Hieruit blijkt dus, dat de omzet in schoeisel e.d. wel een zekere terugslag ondervond na de hoge omzet in november j.l., doch het verschil in aantal koopdagen in de beide decembermaanden ve/rsterkte dit effect. Een terugslag bij de de tailhandel in textiel was in dit ver band in het geheel niet waar te ne men. De aanzienlijke omzettoename met 24 pet in de detailhandel in alcohol houdende en alcoholvrije dranken moet in hoofdzaak worden toege schreven aan extra aankopen van het publiek in verband met de in janu ari 1957 ingaande accijnsverhoging. De omzetvermeerdering in de eerste tien maanden van 1956 t.o.v. de over eenkomstige periode in 1955 bedroeg „slechts" 7% gemiddeld per maand. Van veel geringer omvang was de omzetstijging in het banketbakkers bedrijf en in de detailhandel in ta baksfabrikaten met resp. 7 en 5%. Ook het drogisterijbedrijf behoort tot de branches waarin de terug slag na de uitzonderlijk hóge omzet in november j.l. niet merkbaar was. In de verslagmaand steeg de omzet met 6%, ondanks het verschil in aantal verkoopdagen in deze beide decembermaanden, tegenover een ge middelde maandelijkse toeneming met 7% in de eerste tien maanden van 1955 op 1956. Bij de vergelijking van de geldom zet in de verslagmaand met die in no vember j.l. dient te worden bedacht, dat de omzet in november j.l. bij een aantal branches relatief zeer hoog was ten gevolge van de extra aanko- Soep? Geen ideeik eet wel mee! pen van het publiek in verband met de toen heersende politieke spannin- gen. Voorts is het feit, dat december j j.l. twee verkoop dagen minder telde dan november j.l., doch daarentegen een zaterdag meer, wellicht mede van invloed geweest. Daarnaast moet nog worden opgemerkt, dat in een aan tal branches de decemberomzet steeds zeer gunstig afsteekt bij die van an dere maanden tengevolge van extra aankopen voor de in die maand val lende feestdagen. de voedingsmiddelenbranches varieerden de omzetwijzigingen van november op december jl. van een daling met 1% voor het kruideniers- bedrijf tot een stijging met 25% voor het bakkersbedrijf. In de duurzame consumptiegoede- rensector varieerden de omzetwijzi-1 gingen van november op december I 1956 van een daling met 25 en 14% voor sesp. de detailhandel in textiel en voor die in schooeisel tot een stij- I InnHQ 4>n ging met 21 en 29% voor resp. d«-lüüUü CU boekhandel en de kantoorboekhandel nar[(>vinl(0r Daartussen kon een omzetvermeerde- ring in de genoemde maanden worden waargenomen met 17% voor de detail handel in huishoudelijke artikelen en met 4% voor die in meubelen e.d. In de genotmiddelenbranches kwam van november op december 1956 een omzettoename voor met 13% bij de tabaksdetailhandel en met 48% bij het banketbakkersbedrijf. Voor de de tailhandel in alcoholhoudende- en alcoholvrije dranken bedroeg deze vermeerdering niet minder dan 74%. waarbij de extra aankopen van het publiek van gedistilleerd als gevolg van de op handen zijnde accijnsverho ging, een belangrijke rol hebben ge speeld. Deze toeneming frappeert te meer indien wordt bedacht, dat de omzet in november jl. reeds niet min der dan 35% hoger was dan die in november 1955. EEN MAAND HECHTENIS GEëlST WEGENS „SNIJDEN" Met dodelijk gevolg) De procureur-generaal bü het ge rechtshof te Amsterdam heeft een maand hechtenis geëist tegen de 59- jarige fabrikant R. W. K. uit Rot terdam, die in eerste aanleg door ae rechtbank te Utrecht van het hem ten laste gelegde „snijden" van een bromfietser was vrijgesproken. De officier van justitie had hoger be roep aangetekend. De bromfietser was in aanraking gekomen met de auto, gevallen en aan de opgelopen schedel basisfractuur overleden. Öp vrijd^ 1 juni van het vorig jaar reed deze verdachte in zijn auto over de Koningsweg bij de fortifi caties te Utrecht vlak achter een accountant, die per bromfiets in de richting Bunnik juist over een brug bij dc Kromme Rijn reed. Waar U ook eet, thuis of in 'n restaurant. Uw warme maaltijd is pas compleet met Hollandse kaas. Heerlijk in de groente, als dessert voor elke fijnproever een feest. Morgen meteen proberen! Doé le^rnéér Dessert? Wat 'n vraag KAASèn graag (Advertentie). „Toen stonden we pakkie deftig om b.nnen te stomen, de stuur had zijn beste pet op, wfj hadden el kaar „welkom binnen" gewenst en daar Hitste de seinlamp van Hoek van Holland. Wij belden op en ja, daar klonk het: het spijt me kapi tein, maar u gaat nog niet naar Maassluis, maar u moet naar Vlis singen. Ik heb niet gehoord, wat er beneden gezegd is, maar er zal wel een hartig woordje gesproken zijn. Maar de stemming was wel dra weer helemaal in orde. Van morgen loste de „Gele Zee" ons af en konden we naar huis, maar nu hebben we elkaar voor alle ze kerheid maar geen „welkom bin nen" gewenst", zo sprak gister avond kapitein J. W. H. Hellen- doorn, de 27-jarige gezagvoerder Onvoorzichtig De procureur-generaal bij het Arnhemse gerechtshof, heeft giste ren een geldboete van tweehon derd gulden subsidiair twintig da gen hechtenis geëist tegen de 60- jarige houthandelaar W. H. R. te Wijchen die in hoger beroep te recht stond, ervan verdacht op 25 september i954 te Malden zodanig grovelijk onachtzaam, roekeloos en ondeskundig tijdens een jachtpartij te hebben geschoten, dat hij een medejager, J. J. Klaassen, in het oog had getroffen. Het oog moest langs chirurgische weg worden verwijderd. De eis kwam overeen met het von nis van de Arnhemse rechtbank. De procureur-generaal had echter bij het bepalen van de strafmaat andere overwegingen doen gelden. Volgens deskundigen had verdach te onvoldoende rekening gehouden met de grinderigheid van het pad, dat het konijn, waarop de jager mik te, overstak. De mogelijkheid van richoteren van de hagelkorrels, op spattend van platte stenen, achtten dc deskundigen niet uitgesloten. Daar echter de medejager door drie kor rels in het hoofd werd gteroffen en het tegelijkertijd richoteren van drie korrels een grote zeldzsamheid is, achtte men de kans op een recht streeks schot niet gering. Volgens een der deskundigen had verdachte tegen de jacht-étiquette gehandeld door zich tijdens het schieten om te draaien. Een waarschuwing voor af aan de jagers, dat het grind op het pad gevaarlijk kan zijn, is niet alleen overbodig, doch zelfs beledi gend, een goed jager is hiermede De bloembollen-uitvoer naar Engeland De Board of Trade te Londen J ..v.. heeft een regeling getroffen voor de Vlak na de brug buigt de weg naar invoer van bloembollen en -knollen rechts af en even verderop weer naar links. In het begin van deze S-bocht haalde de auto de bromfiet ser in. Volgens een uit de tegenover gestelde richting komende wielrijder schrok de accountant toen hij plot seling een auto naast zich zag. Het hof zag zich nu voor de vraag ge steld of de auto te dicht langs de accountant de bocht naar rechts had in de periode van 1 juli 1957 tot 30 juni 1958. De invoer uit Nederland zal iets groter zijn dan in 1956'57. Zoals tot nu toe het geval was zullen geen afzonderlijke licenties vereist zijn en zullen toewijzingen aan Engelse- importeurs worden verstrekt door de Nederlandse autoriteiten. De contingenten voor invoer uit genomen, dan wei of de geschrokken België en Frankrijk zullen gelijk zijn bromfietser per ongeluk was gaan slingeren en daardoor met het ach terste gedeelte van de auto in aan raking was gekomen. Mr. R. Heeg, raadsman, meende dat van grove onachtzaamheid niets was komen vast te staan en vroeg vrijspraak. Het hof zal uitspraak doen op 5 maart a.s. De Haarlemse rechtbank heeft een 52-jarige bloembollenkweker uit Nieuw-Vennep veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs gedurende tien jaar. wegens het besturen van een auto, terwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Hij had op 11 de cember van het vorig jaar op de Vcnneperweg te Nieuw-Vennep een wielrijder aangereden. Bij het von nis is overwogen, dat verdachte in 1953 voor eenzelfde feit veroordeeld is tot een gevangenisstraf van twee maanden en intrekking van het rij bewijs voor twee jaar. In het begin kon men alleen over ig de wal op, maar later ook des avonds. De Nederlanders hebben to- Itaal geen last van de Egyptenaren vin d. Nederlandse sleepboot j ondervonden: je was geen Engels- Poolzee". die na twee en een halve :ian of Fransman. Bij de kapper maand weggeweest te run - het«n plaat van de Nederlandse schip vertrok op 8 december met volkomen op de hoogte, aldus deze deskundige. De verdediger zeide in zijn plei dooi, dat de heer Klaassen, die de jachtclub leidde, de jagers op de hoogte had moeten stellen van de gevaren van het terrein. De opstel ling der jagers was allerminst ge lukkig. Het staat overigens niet vast, dat verdachte heeft geschoten. Plei ter vroeg vrijspraak. Steen viel uit de toren Meisje gedood Een vijfjarig meisje Willie Nieu- wenkamp is in Zwolle om het le ven gekomen, doordat zij getroffen werd door een steen, die van de watertoren op de Turfmarkt viel. Het meisje liep daar juist onder toen zij samen met een zusje en enige vrien dinnetjes op weg was naar de kleu terschool. Het zusje liep schaafwon den op. De steen (40 cm. in 't vier kant) viel van een hoogte van 25 m. en was blijkbaar losgeraakt van een steunpunt vlak onder de dakrand van de watertoren. Enigë tijd geleden bleek reeds tij dens een discussie in de gemeente raad, dat controle en herstel van de toren dringend nodig waren. de bok „KonJor" op sleeptouw naar het Suezkanaal zijn schip weer voor het kantoor van zijn rederij, L. Smit en Co's interna tionale sleepdienst, te Maassluis afmeerde. Nog niet naar huis. Hij had in de nacht van maandag op dinsdag binnen moeten lopen, maar de „Poolzee" werd naar Vlissingen gedirigeerd, waar het Zweedse schip „Vittangi" op een wrak was ge stoten. Over zijn ervaringen van de laat ste maanaen vertelde kapitein Hel- lendoorn onder meer: Op de heen weg hebben we van het Kanaal naar Fimsterre slecht weer gehad, maar daarna klaarde het op en op nieuw jaarsdag was de sleep in Port Said aangekomen. Men voer onder de vlag van de Verenigde Naties, doch deze bad op de Nederlandse schepen niet, zoals op de Engelse en Franse, de plaats van de nationale vlag inge nomen. Op de Engelse schepen werd 's nachts geschoten, zei de kapitein. Wanneer men aan wal ging, moest men een speciale band, blauw met witte letters, om de arm dragen. De Poolzee nam de taak over van de „Gele Zee", die eerder was gearri veerd en dienst deed als hotelschip. Met de havensleepboot „Atlas" heeit de gezagvoerder van de „Poolzee" zelf het Suezkanaal verkend. Hij fungeerde daarbij als loods en dit scheepje heeft als eerste het kanaal weer bevaren. Andere schepen wer den van proviand en voedsel voor zien. „Je was gewoon een parlevin ker". Goede stemming Ook over het werk vertelde de ka pitein en hij zei, dat men van alles deed. Als er een schip leeggemaakt moest worden, dan zocht je de be nodigde mensen bij elkaar en de hoogste in rang nam de leiding. Men maakte lange dagen, maar de stem ming is altijd goed geweest. Men was van tevoren op de hoogte van de lange dagen, die men zou maken. Er is dan ook niet geklaagd. „Er is goed verdiend. De Nederlanders wa ren de best betaalde en de anderen hebben ons wel eens met scheve ogen aangekeken." sleepdienst voor het raam en altijd kregen de jongens er koffie. In acht dagen tijds zijn toen zes sleepboten gelicht, waarvan er enkele al weer varen. Deze bootjes noemde men „peanuts", de drijvende bokken „white elephants" en het was een ge wone vraag, die zelfs aan generaal R. Wheeler werd gesteld: „Have you ever sean a white elephant lifting a peanut?" Onvoorziene moeilijkhe den werden afgedaan tot het ge zegde „The show must go on". Toen de Engelsen weggingen, was het alsof een begrafenisstoet voorbij ging, zo vervolgde de kapitein. We hadden gehoopt een schip mee naar Nederland te kunnen brengen, bijv. de „Edgar Bonnet", de destijds in Nederland gebouwde sleepboot. Maar daar hoopte iedere sleepboot kapitein op. Anders zijn we vrij in ons doen en laten, maar daar we nog onder de vlag van de Verenigde Naties voeren, mochten we niets doen. Behalve de „Gele Zee", die ook op weg naar huis is en eerst nog naar Vlissingen gedirigeerd werd, is ook de „Tyne" onderweg naar de thuis haven. De eerste trein reed Velser tunnel binnen In de spoorwegtunnel te Velsen is gisteren de eerste trein binnengere den. Het was de direktietrein van de N.S. onder welks passagiers zich o.m. bevond ir. F. Q. den Hollander, president-direkteur van de Neder landse Spoorwegen. Daar het voorlopig nog onmoge lijk is per trein de tunnel aan de noordzijde boven te komen, verliet het gezelschap halverwege de wa gons om zich te voet naar het station te Beverwijk te begeven. Onderweg werd men door de di- rektie van het aannemersbedrijf Welzenes en de uitvoerend direkteur van de N.S., ir. E. F. H. van Wouden van de verschillende bijzonderheden van het werk op de hoogte gesteld. Tante Pos herstelt verzuim De organisatie, die Tante Pos met één blik moet overzien, is zo omvang rijk, dat ze wel eens wat vergeet. Maar het pleit voor d'r dat ze een verzuim naderhand toch weer goed maakt. Ook al was ze vergeetachtig drie en twintig jaar geleden, op 3 sep tember, toen een zekere J. T. een prentbriefkaart wilde sturen naar mejuffrouw Spruit. M'yuffr.Spruit is vroeger hoofd van de gere school geweest in Nederhorst ten Berg. Maar het is sinds gistermo jen, toen een ambtenaar vna de PTT de brief toch maar ergens wilde bezorgen, en hem in handen reikte van de plaatselijke commandant der rijkspolitie, maar de vraag, of de kaart na zeveel jaren haar bestemming nog kan vinden. Mejuffrouw Spruit is namelijk twin tig jaar geleden uit Nederhorst ten Berg vertrokken en .nen weet nog niet, waarheen! aan die voor 1956-'&7. Hiervoor zul len wederom afzonderlijke licenties vereist zijn. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Uruguay" (25 febr.)s.s. „Andes" (2 maart); Australië: via Engeland (2 maart); Brazilië; m.s. „Montferland" (25 febr.), s.s. „Andes" (2 maart); Ca nada: m.s. „Seven Seas" (27 febr.), s.s. „Groote Beer" (2 maart); Chili: via New York (27 febr.); Indonesië: m.s. „Oranje" (26 febr.); Ned. An tillen: m.s. „Osiris" (25 febr.); Ned. Nieuw-Guinea: m.s. „Osiris" (25 fe bruari); Nieuw-Zeeland: via Enge land (2 maart); Suriname: m.s. „Nes tor" (25 febr.), m.s. „Bonaire" (27 februari). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Friezen gaan het platteland verlaten De coöperatieve melkfabriek te Bartiehiem, tussen Leeuwarden en Beerta, die bij alle elf-stedenrijders bekend zal zijn als de plaats, waar gratis warme chocolademelk werd verstrekt, Is gisteren met directeurs huis en veerden arbeiderswoningen voor nog geen veertigduizend gulden verkocht aan de Noordnederlandse Papierwarenindustrie te Groningen. Een provisionele veiling, die veer tien dagen geleden aan de verkoop vooraf ging, kreeg een zeer rumoerig verloop, doordat de „strijkgeld - schrijvers" staakten. Een notaris be paalde het strijkgeld op twee, in- plaats van op de gabruikelijke drie procent. De heren vonden dit te laag en gingen in staking. Er werd daar op nog maar één bod gedaan: 10.000 gulden voor de fabriek, woning en veertien huizen. De fabrieksmventaris, die ongeveer 300 kopers uit alle delen van het land had aangetrokken, bracht de GEMERKTE VIS IN HET JULIANA- K AN AAL UITGEZET. Gistermiddag is in het Julianaka- naal gemerkte vis uitgezet, n.L 2000 pond voorn en brasem. De vissen werden in het water gelaten in de zwaaikom te Stein en bij de brug te Elsloo. De Julianacombinatie, deze uitzetting bekostigt, wil graag van de hengelaars, die deze gemerk te vissen naar boven halen, verne men waar zij dit gedaan hebben. Zo hoopt men waardevolle gegevens te verkrijgen over de gedragingen van de vis in het Julianakaanal. volgens insiders zeer goede prijs op van 125.000 gulden. De lage prijs, die de gebouwen In Bartiehiem hebben opgebracht, wordt Friesland gezien ais het symbool van de trek naar de steden: bijna overal in deze provincie loopt het in wonertal van de dorpen terug en dit verschijnsel wordt nog verhaast, wan neer de vaak schaarse industrieën worden opgeheven of naar elders verplaatst. Noodlottige slag met gummistok Kersenbloeding in ziekenhuis opgelopen De officier van justitie bij de recht bank te Breda heeft gisteren ontslag van rechtsvervolging gevraagd voor de wachtmeester der rijkspolitie uit Zevenbergen, die op 2 juli 1955 tij dens het optreden van een aantal dronken lieden een van hen, afkom stig uit Dordrecht, een klap met een gummistok heeft gegeven om deze man tot de orde te roepen. Het slachtoffer zakte toen in elkaar, werd overgebracht naar het zieken huis te Dordrecht en overleed daar op 12 juli daaraan volgend. In zijn requisitoir zei mr. Thijssen, officier van justitie, geen bewijzen van mis handeling te hebben kunnen aantref fen, evenmin van lichamelijk let sel, de dood tengevolge hebbend. Evenmin had hij bewijzen kunnen vinden voor een schulddelict, de dood veroorzakende of lichamelijk letsel. Mishandeling bewezen. Alleen mishandeling achtte mr. Thijssen bewezen, maar deze mishan deling was volgens hem niet straf baar, omdat de wachtmeester met een redelijk doel zich met redelijke en toegestane midden had verdedigd. Hij vroeg daarom dan ook ontslag van rechtsvervolging. In deze zaak trad dr. Hulst als ge tuige op. Deze bleef bij zijn verkla- Moeilijke vergadering produktschap Bijna vijf uur lang hebben de be stuursleden van het produktschap voor groenten en fruit gepraat over het al of niet aanvullen van de ont worpen tuinbou waf zetrege ling. De meningsverschillen liepen vaak hoog, waarbij de standpünten in den brede werden uitgemeten. De gesprekken bleken vaak zo on vruchtbaar, dat op een gegeven mo ment de voorzitter, dr. ir. H. J. Ma thot, informeerde „of het na alle ge rezen organisatorische moeilijkhed n nog wel zin heeft een verordening voor publiekrechtelijke veilplicht op te stellen. Indien de bestuursleden er tegen waren, dan leek het hem beter met dit monnikenwerk op te houden". De bestuursleden bleken echter van mening, dat dc regeling zeker nodig is en dus ploegde men verder door de stenige akker der tegenstel lingen, voornamelijk die tussen te lers en veilingen enerzijds en (groot) handel en industrie anderzijds. Telers, veilingen en 1 leinhandela- ren trokken één lijn toen het ging om de vragen of alleen de groothandel, ring, indertijd na het door hem ver richte onderzoek afgelegd. De dood van het slachtoffer was een gevolg van longontsteking, wel ke wederom een gevolg was van het liggen in het ziekenhuis. Aldus dr. Hulst. De man had een hersenbloe ding opgelopen, wat meestentijds de dood betekent. Dr. Hulst concludeerde als waar schijnlijk, dat deze bloeding zich heeft voorgedaan in het ziekenhuis en geen gevolg is geweest van de klap met de gummistok van de wacht meester. Hij had ook op de schedel geen enkele blessure kunnen ont dekken. Tweede getuige was een Rotter dammer, die zich bij het dronken ge zelschap had bevonden. „Correct gedrag". Hij was de enige man, die nuchter was en niet had deelgenomen aan het gevecht. Hij bevestigde, dat het slachtoffer agressief was opgetreden en hy belichtte dit uitvoerig. Op een vraag van de president antwoordde hij: „Ik zou ook zo gehandeld hebben als de wachtmeester in dit geval". Tenslotte trad als getuige op adju dant Vlaskamp, die een zeer gunstig rapport over de verdachte uit bracht. De verdediging was in handen van mr. Toxopeus, die het ondanks het re quisitoir van de officier, nodig achtte, dat de rechtbank zou komen tot een principieel vonnis. Deze man, aldus verklaarde de ver dediger, heeft in alle opzichten cor rect gehandeld en zijin plicht ge daan. Hij heeft een revolver getrokken en eerst met de vuist en later met de gummistok toegeslagen. De uitsnraak in deze zaak is over veertien dagen. Gooise schaapherder kreeg zijn congé Wegens onbehoorlijk gedrag Het bestuur van het Cooi Natuur reservaat heeft van de heer Ch. A„ herder van een der weinige schapen kudden in ons land, zijn congé gege ven. Al eerder waren bedenkingen tegen hem gerezen, maar het onbe hoorlijke gedrag tegen een familielid van een vooraanstaande figuur in het Gooise leven heeft de doorslag gege ven. Reeds enkele malen tevoren had de herder vrij onbeleefde bewoordingen industrie en exporteurs op veilingen zouden mogen kopen, waarna ook een voorstel om kleinhandelaren bij aan koop een heffing op te leggen en een voorstel om «Jkleine kopen" extra te be lasten van de baan gingen. Een frontale aanval op de autono mie der veilingen door een voorstel om het produktschap bij uitvoerend besluit het recht toe te kennen in te grijpen in veilingvoorwaarden minimumprijzen liep vast in een sta kende stemming, welke in de ver gadering van 14 maart moet worden herhaald. Verwerping van dit voor stel zal betekenen, dat het produkt schap het „administratieve veilen" niet zal regelen en ook, dat de verte genwoordiger der exporteurs verc r niet meer aan het debat zal deelnt> gebruikt tegen enkele bezoekers van Een nadere beschrijving van „open baar veilen" zal onder de loep wor den genomen. Namens de veilingsor ganisaties werd kenbaar gemaakt, dat men zich tegen iedere bevoegd heid van het produktschap zich te bemoeien met de verhouding vei ling-telers zal verzetten. de Gooise heide, die naar zijn mening te dicht b(j de schapen kwamen. Men verklaarde zulks als een blijk van grote liefde tegenover de dieren, die onder zijn hoede stonden, die hij zo veel mogelijk rust wilde geven. Voorlopig zal een arbeider van het Goois Natuurreservaat de zorg voor de arme schaapjes op zich nemen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8