|aarvergadering Genootschap Den Stillen Omgang te Leiden e.o. k unstleven in Leiöen L Scherp ID^hfr '$LWTaGATy 26JUWHJH0 OMGEVING VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 DE I.ETDSE COURANT PAGINA 2 Oproep aan de jongere generatie Als voorbereiding op de stille om gang. die in dc nacht van za'erdag 9 op zondag 10 maart gehouden wordt, hield het Genootschap van de Stille Omgang te Leiden en omge ving „In den Vergulden Turk" zijn vier en dertigste jaarvergadering Nadat de voorzitter, de heer A. Sommers, in een kort openingswoord de aanwezigen had verwelkomd, las de secretaris, de heer W. van Noort, de notulen, die onder dank door de vergadering werden aanvaard. Begeleid aan de piano door de heer A. v. d. Spek, zong vervolgens de heer J. Castelein het bekende Largo van G. F. Handel: „Ombra mal fu". Hierop hield pater B. J. M. van den Barselaar o.f.m. een rede over dc betekenis van de H. Eucharistie in ons leven. Reeds Adam heeft bewezen, dat «onde voortkomt uit een innerlijke gesteldheid: hij handelde om zijn eigenliefde te bevredigen en hy han delde uit ongehoorzaamheid, De men9 had zichzelf op één lyn gesteld met God: het enige wat de Oneindig Goede niet kan verdragen. Maar, hoewel de verkeerde gesteldheid van de mens hem steeds weer zet tot zon dige daden, komt Christus op aarde om hem te redden. Zijn houding is precies tegenge steld aan die van de eerste Adam: hij is het toonbeeld van gehoorzaam heid aan de Vader. Zyn allesgevende Liefde wordt maar pover door de mensen beantwoord. De scheiding tussen brood en wyn, Lichaam en Bloed in het Heilig Offer, is het symbool van de dood als toppunt van gehoorzaamheid. Het symbool van ons geluk is de H. Eucharistie en dit is een werkzaam leken. Laten we de uiterste pogin gen doen om ons geloof te beleven. Te leven, zoals Christus ons het voorbeeld heeft gegeven. We moeten de andere mensen zoeken, zodat we onszelf vergeten als we ons aan an deren wijden. De ouders moeten het geloof in het gezin vóórleven, zodat ook de kinderen het overnemen, aldus pater Van den Barselaar. Farizeïsche inslag en koop mansgeest onder de katholieken verhindert echter te vaak het belangeloos schenken van lief de aan de naaste. In de Eucha ristie vinden we steun: het le ven van God in onszelf. Het be grip Leven, houdt echter in, dc cehonrienheid om iets met dat leven te doen. Zo ook met het Goddelijk Leven. Wij moeten hel voorbeeld van Christus de gehoorzaamheid aan de Vader in praktijk brengen. De toespraak werd afgesloten door de heer J. Castelein, die een bezielde Voordracht gaf begeleid aan de piano van het lied „Die Ehre Got- tes" van Ludwig van Beethoven. Bespreking Stille Omgang. Na een korte pauze gaven secre taris en penningmeester hun jaar verslagen. die beide met algemene stemmen werden goedgekeurd. Bij de bespreking vaii de ko mende Stille Omgang werd be kend gemaakt, dat de reis zal plaats vinden per bus, omdat bussen vele voordelen bieden boven vervoer per trein. Een wezenlijke verandering doet zich voor in het verloop van de be devaart: de deelnemers uit Lei den zullen eerst de Stille Om gang maken, zij wonen daarna een II. Mis bij in de Moses en Aaronkerk. De buitengemeenten komen eerst samen in een H. Mis en maken vervolgens Omgang. De voorzitter besloot zijn bespre king met een dringend beroep op de jonge mensen om toch ook lid te worden van het Genootschap. Hij stelde voor een ledenwervingsactie te houden onder dc jongeren. Tijdens de gedachtenwisseling, dit* hierna volgde, vormde deze actie wel het zwaartepunt: een aanbieding van de heer Schrijvers om gebruik te maken van diens tijd en projectie- apparaat om lichtbeelden over de H. Stede te vertonen in de hoogste klas sen van de lagere school, werd in dank aanvaard. In een slotwoord zeide pater J. H. I. Nieuwenhuysen, dat de intentie van de Stille Omgang alleen in ver vulling kan gaan wanneer we leven als goede, eenvoudige mensen en onszelven vaak in de H. Eucharistie met Christus verenigen. Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba Adriana Cathari ne, c!r. v. J. Zwaan en C. Kikkert; Fredericus Maria Jozef, zn. v. W. van Meegen cn W. J. van der Valk; Else Marijke ,dr. v. N. T. van der Meij en E. Sutterland; Arie, zn. v. W. van der Bent en A. Boserup; Laurens Jaap, zn. v. W. J. Kappelle en W. van der Sluys Veer; Christiaan Jan Leonar- dus, zn. v. Ch. J. de Vos en S. A. M. de Bruyn; Frederik, zn. v. W. Gres- sie en C. van Haarlem; Cornelis, zn. v. A. Heemskerk en A. de Hoog; Ro bert Jan, zn. v. A. B. van der Steen en M. G. de Wekker; Willem Cornelis Pieter, zn. v. P. A. Ie Clercq en G. A. Karssen. Getrouwd: J. Hoogkamer en C. M. H. Nieuwmans; L. P. Hemerik en A. G. van den Ing; J. P. Dijkhuis en L. Th. Kohier; J. Disseveld en S. van Vegten; H. Raaphorst en J. van der Mee; C. Springer en A. A. van der Voorn; H. Hiensch en J. H. van Loon. Overleden: K.- Hendriks man, 81 jr.; C. W. van Leeuwen man, 71 jr.; M. Rehmann, wed. van: B. J. van Ber. kei; W. H. de Leeuw dr., 2 weken. Residentie Orkest LIET 7e ABONNEMENTSCONCERT **dat gisteravond onder leiding stond van Lovro von Matacic, Joego- Slaviër, is een groot succes gewor den, waaraan de vurig temperament volle directie ongetwijfeld een groot aandeel had. Het programma ver meldde uitsluitend eigentijdse Rus sische en Joego-Slavische werken. Als solist mochten wij opnieuv. het kunstzinnig vioolspel van Theo Olof beluisteren. Zo stelde de dirigent eerst het symphonisch gedicht „Tha- mara" van Balakirev aan ziin gehoor voor. Het symphonisch gedicht, ge componeerd naar aanleiding van een ballade van de dichter Ljèrmontow, een Kaukasische legende (zoiets als de Lorelei). Illustratief is de muziek ongetwijfeld. Het Thamarathema, Oosters van kleur, beheerst het hele werk, dat aan de componist veel hoofdbrekens heeft gekost. De verscheidenheid van gevoelste- genstellingen wordt effectvol uitge drukt, de instrumentatie is weelde rig, maar 't gehele werk is rijkelijk lang en daardoor vermoeiend. On middellijk valt de virtuositeit van d sidentie-orkest, waarin zijn indrin gende invloed en grote kwaliteiten als dirigent zich terdege deden gelden. Tot besluit een symphonische Kolo van Gotovatsj, een warm tempera ment openbarend op een hechte basis van Joego-Slavische volksmuziek en dans; steunend op de sterk van onze ladders afwijkende toonsoorten, en op krachtig geaccentueerde rhythmen. Er is oprecht en terecht genoten van het geweldig temperamentvol musi ceren. De volle gehoorzaal heeft de dirigent en het in topvorm spelend orkest een ware ovatie gebracht. J. KORTMANN. Ned. Ballet geeft recital lyiEVROUW SONLA GASKELL, de artistieke leidster van het Neder lands Ballet, was door ambtsbezig heden naar Parijs geroepen, zodat zij de toegezegde inleiding niet kon geven. In haar plaats was de heer Joop Schulting, danscriticus, hiertoe bereid gevonden. Hij vond een volle schouwburg, hoofdzakelijk bezet door meisjes, die zich blijkbaar meer voor de balletkunst interesseren dan jon gens. De heer Schulting behandelde hevig geëmotioneerde dirigent c\ de dans vanaf de volksdans- van de POTLOOD en CFFST' in het illustre gezelschap van het Re- Het Residentie-Orkest speelde uit muntend, vaardig en toegewijd. Theo Olof vertolkte het eerste viool-concert in D van Prokofieff, waarin het orkest voornamer optreedt dan uitsluitend begeleidend. Het con cert is driedelig, moeilijk te spelen, mèer symphonisbh dan cortcerterend en zonder cadenzen. Na 't v/eemoedig Andante, een grillig, zelfs grimmig Scherzo en de brede Finale (mode rato) voert uiteindelijk terug naar het ingetogen fraai-melodische van de aanvang. Het werk deed het on der leiding en vaardige handen van Olof uitstekend en de artistieke ze kerheid, waarmede hij zijn opvat ting verdedigde, overtuigde ook de luisteraars. Het orkest, uitstekend voorgegaan, heeft de solist fraai en slagvaardig ter zijde gestaan; beter gezegd: heeft samengewerkt met de violist. die Sjostakowitz op 19-jarige leef tijd componeerde en waardoor hij in ternationaal bekend werd. Haast on gelooflijk op zo jonge leeftijd! On middellijk na Prokofieff staat deze aan de spits van de huidige Sovjet componisten. Al moge hij onder in vloed staan van anderen, zo men zegt, zelfs van een heterogeen gezel schap en niet vrij zijn van pose, enz. toch zijn er genoeg momenten waar in hij zichzelf is, ogenblikken van demonische beklemming en eenvou dige berusting. Meegesleept wordt men ontegenzeggelijk; ontroerd door de thematechniek. Van belang is de leerzaamheid om de latere componist (Leningrad Symphonie) te leren be grijpen, want in de le Symphonie vinden wij al dadelijk de eigenaar digheden en dwalingen van de latei'e componist. Geweldig en imposant was von Matacic in zijn leiding, hij betoonde zich een betrouwbare peiler No. 537. Horiionlaal: 1. bosvogel. 5. water in Z.H., 6. handvat aan ma chines. 8. muzieknoot, 9. morsdoekje, 10. tussenzetsel, 13. voorzetsel, 14. zonderling. 17. tijdrekening, 18. be- weging, leven. Verticaal: 2. groente. 3. kraam, 4. plechtige gelofte. 6. graansoort, 7. viervoetig dier, 8. lidwoord (Fr.), 11. welaan, 12. Republiek in Z.-Amerika, 15. achting, 16. tam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 536. Horiiontaal: 1 kümmel, 5. Se, 6. do. 7. tik, 9. ten, 10. rei, 11. ruïne, 13. Inn, 15. pat, 17 enk. 19.ar. 21. o.a., 22. reiger. Verticaal: 1. kei, 2, ma. 3. Ede. 4 lont. 5. sta, 8. kruit, 9. tinne, 12. spar, 14. Oka, 16. are, 18. nor, 20. eg. BOTSING DIEFSTEEG. Op het onoverzichtelijke kruispunt van Diefsteeg, Lokhorststraat en Pie terskerkstraat kwamen gisteren twee wielrijders met elkaar in botsing. De twaalfjarige Aukje S„ uit de Groen- hovenstraat kwam hierbij te vallen waardoor ze haar rechteronderbeen brak. Het meisje werd door de EHD overgebracht naa het Acaden.isch Ziekenhuis. De wielrijder verleende het meisje geen voorrang. Geslaagd. Mej. D. C. Lammens te Leiden is in Delft geslaagd voor het candidaats- examen werktuigkundig ingenieur aan de Technische Hogeschool. Zangopnamen Henri Welbooren. Van de zanger Henri Welbooren, te Oegstgeest, die behalve als orato riumzanger bekendheid geniet door zijn regelmatige medewerkingen aan de programma's van de vier Neder landse Radio-omroepverenigingen, waarvan de A.V.R.O. vorig jaar zijn veertigste recital uitzond, worden thans opnamen gemaakt. De eerste opnamen betreffen een serie liederen van Franz Schubert, waaronder: „Der Erlkönig", „Der Musensohn" en „Die Forelle". De kla vierbegeleidingen worden verzorgd door de pianist Jan Nederpelt. Bin nenkort zullen door de V.A.R.A. een achttal opnamen worden uitgezonden. primitieve mens, de ontwikkeling van expressie, de spierbeweging, de objectieve dans van de middel eeuwen, de renaissance, de voettech niek tijdens Lodewijk XIV, de inge wikkelde dans van de edelen rond de XVHIe eeuw, toen de rol van de mar. in 't ballet nog heel onderge schikt was. Vervolgens ging hij over tot de romantiek, het sprookje, in z'n eenvoud en in een 2e deel het bovennatuurlijke. Vervolgens de bloeitijd van de Russische balletten onder Diaghilef rond 1910. Hij legde uit hoe de Pas de deux was ont staan, die Tschaikowsky componeerde voor het Ballet „de Notenkraker", naar de choreographie van Les Iva- r.ov. Linda Manez gaf mooie vrije en tevens beheerste danskunst met Jaap Flier en 't werd een ontroe rend spel van verstilde spanning, de soli geperfectioneerd. r\AN WAS ER RHYTHME en klank naar muziek van Béla Bartok (waarvan het kloppende rhythme wat verlengd was). Sonia Gaskell ontwierp een zeer geslaagde choreo graphie, kort, strak, vaardig van be wegen openbaren de dansers (in casu Willy de La Bije, Linda Manez, Jaap Flier en Conrad van de Wete ring) hun vreugd over de verwor ven lichaamsbeheersing in strakke compositie van passen, waarin een verheugend resultaat van respecta bele technische kennis en kunstzin werd gedemonstreerd. In navolging van de choreograaf Jules Perrot, die in 1845 de vier grootste ballerina's van zijn tijd liet optreden, ontwierp Anton Dolin de choreografie voor een Pas de Ornata naar Pierrot's voor beeld en naar muziek van Pugni. Marianne Hilarides, Willy de la Bije, Milly Emmer en Irene de Vos dansten in navolging van hun be roemde voorgangsters met een gra tie, coquetterie en hautaine jalousie, die kostelijk was. Anton Dolin, die het ballet instudeerde, vond de rech te toets. De diverse solodansen met hun genuanceerde variaties waren terecht aanleiding tot geestdriftig applaus. Nogmaals lichtte de heer Schulting zijn jeugdig publiek in over de betekenis van passen en standen, waartoe twee medewerken den hun beste krachten leenden. Ten slotte behandelde de inleider een ballet: Nachteiland naar de Six épigrammes antiques van Debussy. Weer een uitgroei naar aandoeningen en gevoelens van diepe betekenis. In het ontwerp van Rudi 'van Dant zig is er de Mens; Rudi van Dantzig zijn Innerlijk; Hennie van Leeuwen, zijn Verlangen; Vella Colcher en Pe ter Paul Zwartjes. Wij vinden Nacht eiland meer pantomime en acroba tiek dan feitelijk Ballet. Niettemin: wij hebben respect voor 't vernuft, waarmede van Dantzig zijn figuren en expressiemiddelen 1 eeft uitge dacht en niet minder voor de hierbo ven genoemde uitvoerders van het gegeven. De jonge Van Dantzig heeft het Wij herinneren eraan, dat de inza melingsactie, welke in de afgelopen dagen is gevoe d ten bate van de op richting van 'n Bevrijdingsmonument ter nagedachtenis aan de gevallenen in de jaren 1940'45, morgen beslo ten wordt met een straatcollecte. Moest kort geleden het Nationale Rembrandt-comité bekend maken, dat de plannen tot de oprichting van een Rembrandt-gedenkteken in zijn ge boortestad Leiden als gevolg van on voldoende financiële medewerking moesten worden opgegeven, het Leid se Oorlogsgedenkteken-comité hoopt en vertrouwt dat Leiden, dat óók voor het Rembrandtmonument een flink bedrag beschikbaar stelde in de vorm van een garantiefonds, ook voor dit doel zich van zijn goede zijde zal laten kennen. Ten aanzien van het Rembrandt monument behoeft de Leidse gemeen schap zich geen enkel verwijt te ma ken; moge ditzelfde ook gezegd kun nen worden ten opzichte van 't Oor- logsgedenkteken, dat straks naby de stemmingsvolle decor en de costuums molen „de Valk" zal verrijzen. Het' Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. Recht mej. J. Hoolboom te Am sterdam; voor het doet. examen Stu dierichting in de Rechtsgeleerdheid de heer A. Jahja te Leiden. Leidse Agenda VRIJDAG 22 FEBRUARI. Baden Powell-herdenking. Avond mis in de St. Leonarduskerk, Haag- weg, 8.15 nam. voor alle aalmoeze niers, leiders en leidsters van de r.-k. Jeugdbeweging van het district Lei den. Predikatie van pater Octavianus van de Barselaar oJ.m. Baden Powell-herdenking Neder landse Gidsenbeweging. „Bonte Ring" Ceciliastraat 14. Kwart over 7 nam. „In de Vrolycke Arke" filmvoor stelling: „De rit op de locomotief", geluidsfilm, 7.30 uur nam. Iedereen heeft toegang. Afrika-lezing. Dr. G. E J- B Brausch te Antwerpen over Maat schappelijke ontwikkeling in Gen traal Afrika. Museum v. Volkenkun de. 8 uur nam. VOLA. Jaarvergadering. Antonius Clubhuis. 8 uur nam. „Levend Geloof". Godsdienstvoor dracht door rector G. A. Beek. Vro lycke Arke, Pieterskerkkoorsteeg 15 te 8.15 uur nam. K. 0.-film!ezing. Mr. G. van den Steenhoven „Canada's Caribou-eski- mo's" Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. ZATERDAG 23 FEBRUARI. R.K. Instuif .St. Leonardushuis. Vastenavondviering. Muzikale mede. werking „The Lucky Stars". In de pauze: pastoor A. van Schalen o.f.m. 8 uur nam. K.V.P.-Kiesking Leiden. Forum- vergadering Antonius-clubhuis 2<30 nam. E.H.B.Ü.- raad. E.H.B.O.-bedrijfs- wedstryden r.k. Technische school „Don Bosco", Boerhaavelaan 44 half vier nam. Baden Powell-herdenking Neder landse Padvinders. Rijnland: Mare- kerk 19.30. R.K. Damesgymnastiekvereniging „Viktorie". Grote uitvoering. Na af loop vastenavondbal o.l.v. Evert Cas telein, m.m.v. The Blue Moon.Com bo. Stadsgehoorzaal, 8 uur n.m. ZONDAG 24 FEBRUARI. R.K. Sportcentrale. „Sport en Ka- takteropvoeding". Na H. Mis van 9 u. Oude Vest 45 (Hazewindsteeg) in Romanuszaal aan de Mare. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door de apotheek Kok, Rapen burg 9, tel 24807, de apotheek „Tot hiilp der Mensfchhéid", Hooigracht 48, Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 20 FebruariJ 1857. Door Russische stoomsche pen wordt een groot getal troepen op de kusten van Circassie ont scheept, zodat men aldaar gewig- tige gebeurtenissen te verwachten heeft. De Duitsche bladen hebben dezer dagen berigt, dat de toon kunstenaar Liszt in de Francis caner orde zou worden opgeno men. Een brief, door den Heer Jules Janin van hem ontvangen, maakt daarvan niet de minste melding. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen nura mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. N00RDWIJKERH0UT TONEELUITVOERING „MEER VREUGDE". In een leutige vastenavondstijl bracht de toneelvereniging van de KAB „Meer Vreugde" gisteravond het blijspel van Theo Marius „Geluk kige Dwazen" voor het voetlicht van de zaal Brama. Het was aan een volle zaal, dat de toneelspeler in ruste Arthur Barrymore na het ophalen van het doek een uitleg gaf van de oorzaak van het niet kunnen genie ten van een normale nachtrust. Een zich aan scheikunde wijdende zoon Denys met een hobby voor tijdbommen zorgde voor het la waai, daarin in mineur bijgestaan door zijn totaal van de kook zijnde broer met een blokfluit en een ge trouwde zuster met een baby-com plex, die haar echtgenote als zool voor haar pantoffel benutte. Het enige normale lid \an de fa- mlie was zijn lieftallige dochter Dol ly, die zich béhoorlyk voor hen ge- neerde tegenover haar nogal conser vatieve aanstaande verloofde en diens freule-achtige tante-Miss Tuttle. De dienstbode Begonia, een neger meisje, dat de heer des huizes van een van zijn tournees uit West-Indië had meegebracht,, voltooide met haar spiristische inslag het rariteiten-kabi net, dat als een steenpuist op een neus het rustige dorpsbeeld van Port Washington ontsierde. Peter, de pantoffelheld, wiens hu welijk met Lisbeth schijnbaar alleen maar steunde op het feit, dat zijn vrouw zo veel van helden hield en die zich daarom voordeed als oorlogs correspondent terwijl hij een, ove rigens bijzonder goede, damesblad werking van de Warmonders de uni formen spoedig bij elkaar te krijgen. De Harmonie zelf heeft de eerste stoot gegeven en hebben reeds twee uniformen bij elkaar gespaard. Maar er moeten ongeveer vijftig uniformen komen en daar is juist veel hulp voor nodig. In de vorm van een vrijwillige bij drage eens per maand hoopt men het benodigde geld bij elkaar te krijgen. Het comité hoopt op ieders hulp te mogen rekenen; het succes zal dan verzekerd zijn en men zal spoe dig de harmonie in keurige unifor men te zien krijgen. PRINS CARNAVAL KOMT. Dit jaar zal Prins Carnaval per soonlijk een bezoek komen brengen aan Warmond. Prins Carnaval komt niet „zomaar", maar zal op zaterdag 23 februari verschijnen in vol ornaat en woixlt bij het tolhek officieel ont vangen om 7 uur des avonds. Met muziek en vliegende vaandels zal de Prins da neen grandioze tocht ma ken door het dorp. Grandioos zal ook zijn de bliksem- loterij ten bate van het r.k. parochie huis. De prijzen verbonden aan deze loterij zullen persoonlijk door Prins Carnaval worden uitgereikt. Voorts zal Prins Cax-naval tegen woordig zijn in hotel „De Zon" waar een fantastisch non-stop-cabaret zal worden gegeven met bal. Daar het feest voor Warmond eens heel anders dan anders zal zijn, ver wacht men heel veel belangstelling. Vastenavond-uitvoering. Zon dag 24 februari, zaterdag 2 en zon dag 3 maart zal de Harmonie, Zang en Toneelvereniging „St. Matthias" een vastenavond-uitvoering geven. Voor de pauze zal de afdeling Har monie onder leiding vtn haar direc teur Alb. Meij enige muziekstukken ten gehore brengen. Na de pauze komt de afdeling toneel voor het voetlicht met het blijspel „De Voet balpool" door Arnold Ridley. „Oud" en „jong" KVP. Op 25 februari a.s. zal de 2e algemene J.O. KVP-bijeenkomst worden gehouden van dit seizoen. Op deze avond komt de heer Cor Kleisterlee, jongste 2e kamerlid der KVP, zijn beloofde in leiding houden over „Bezitsvor ming". Voor dit onderwerp is zoveel belangstelling, dat deze avond ook zal worden aangeboden aan de Se- nioren-KVP. Deze gecombineerde vergadering is iets nieuws, maar men is er van colporteur was, krijgt hulp van Dol-overtuigd dat zij tea volle zal sla- ly en de bommen-maniak om zyn gen. huwelijk op een wat hechtere basis te plaatsen. Het plan is waarlijk niet slecht en heeft dan ook alle kans van slagen als Dolly zich niet door haar hulpvaardigheid zelf in de nesten steekt en haar geluk op de klippen van een misverstand dreigt te stran. den. Dank zij het optreden van papa Barrymore of liever ondanks zijn op treden komt alles nog op de pootjes terecht en zal de zich nog erg jong voelende toneelspeler de eer van het grootvaderschap te beurt vallen, zelfs Marktberichten LEIDEN, 22 febr. Vee. Op de i veemarkt te Leiden werden heden- i aangevoerd: 3 stieren, 55 melkkoeien, 190 vette koeien, 36 vare e.a. koeien, 25 pinken, 31 vette kalveren, 235 nuchtere kalveren, 8 geiten, 45 vette schapen, 90 fokschapen, 1139 vette lammeren, 48 zuiglammeren, 29 var kens, 299 schrammen en 604 biggen. Totaal 2867. Notering: melkkoeien 9701080; vette koeien schoon 2,803,20; vare koeien 600850; pinken 325475; vette kalveren levend 2,503,25; nuchtere kalveren levend 1,101,25. Vette schapen 95135; fokschapen 140185; vette lammeren 100140; drachtige zeugen 300375; schram men 65110; biggen 4555. Overzicht: de handel was voor vet- spel is een amusant niemen- delletje en als zodanig heeft het ge zelschap onder de leiding van de re gisseuse, mej. Mank, het ook opge vat. Het werd rolvast en tot in de kleinste rolletjes bijzonder vlot ge speeld. De vertolker van de rol van de heer des huizes heeft, dank zij zijn lange toneelervaring, het juiste midden tus- £n EÜJLVb.uIderen «'e- te koeien luierig, melkkoeien stroef. Pete^ TuU*e door een i varekoeien ruettg, pinken lui vette nitrnmnir nn kalvei-en kalm, nuchtere kalveren To?'letfu^^Xlv^Jwert {TT" "V SChS" te niet weinig de mooie decor, en P*" vlug fokttehapen w.lhg, zeugen de smaakvolle verlichting van de fa. «brammen stug, biggen wil- Gebra mede. Het onmisbare meubi- lair was belangeloos beschikbaar ge steld door Je Coöp. Ons Belang te Lisse. Voor de uitvoering deelde de voorzitter van de KAB, de heer J. J. Duivenvoorde, nog mede, dat de R.K. IN LEIDEN, 22 febr. Kaas. Op de kaasmarkt te Leiden werd, heden aangevoerd: 9 partijen Goude kaas. Notering: 2.402.46. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, Eieren. tel. 21060, en de apotheek te Oegst- Landarbeidersbond St. Deus Dedit op Op de weekmarkt waren ditmaal geest, Wilhelminapark 8, tel 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk- óagen van 102 en 24 uur. 's Zon dags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japznse prenten, 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol 104 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). zou in hoge mate beschamend zijn wanneer de Leidse burgerij niet be reid zou blijken deze plannen te hel pen verwezenlijken. De ervaring heeft geleerd dat er een rechtstreeks verband bestaat tus sen het aantal collectanten en de op brengst van de inzameling. Wie het uiteindelijke resultaat in dubbele zin gunstig wil beïnvloeden, melde zich morgenochtend vanf 9 uur als collectant(e) aan het stadhuis. persoonlijk ontworpen. Goede mu ziek vertolkt op 2 vleugels, of als solo of als vierhandig klavier; muzikaal uitgevoerd door Peter Rester en Jan Kruyt. De ganse schouwburg heeft het Ned. Ballet uitbundig toegejuicht. Dankwoord van de heer Van der Pompe voor het balletensemble en de inleider de heer Joop Schulting. Bloemen namens K. en O. voor de ontwerper van Nachteiland: Rudi van Dantzig. J. KORTMANN. ST0MPWIJK Feestavond HVS. Dinsdagavond 26 febr. organiseert de dames-hand balver. HVS een feestavond voor ouders van de leden en donateurs. Deze avond wordt geheel door de leden zelf verzorgd met zang, toneel en muziek, waardoor men in de ge legenheid wordt gesteld hen ook eens op een ander gebied dan handbal bezig te zien. Ook andere belangstel lenden kunnen deze avond bezoeken. Kaarten hiervoor zijn te verkrijgen by R. de Winter. woensdag 27 febr. in de zaal Brama aangevoerd 43300 kipeieren. De prij- een feestavond organiseert ter hul-zen waren voor 1600 eieren no. 0 van een aantal leden, die een', 14.14.20, 6200 eieren no. 1 11.35 jubileum vieren als lid van de bond. Op deze avond zal tevens aanwe zig zijn de alg. voorzitter van de bond, het lid der Tweede Kamer der Staten Generaal, de heer C. J. van der Ploeg. OEGSTGEEST Personalia. Voor het candidaats- 12.45,12800 eieren no. 2 10.25—11.35. 15900 eieren no. 3 9.5010.40, 4800 eieren no. 4 9.35, 2030 eieren no. 5 8.9.80. Teevns werden verkocht 5 kippen 1.905.25, 2 hanen 3.90. Groente. Sla A 3031, sla B 1924, sla C 11—16, stoofsla 159—161, groene kool 2931, spruiten 3046, waspeen 1921, boerenkool 3941 ROELOFARENDSVEEN. Bloe examen werktuigbouwkundig inge-1 menveiling 21 febr. 1957. Fresia's 52 nieur is geslaagd de heer C. J. Vol- 85, anemonen 4979, blauwe druif- WARMOND jes 1533, tulpen Rijnsoever 7076, v. d. Eerden 5983, Rose Copland 71 —98, E. Eddy 67—79, Namen 51—75. Golden Harvest 6489, Wintergold 67—75, Korniforus 78—97, W. Pitt 70 —78, White Sail 64—81, Weber 61— 66, Fruno Walter 90—1.05, Early Queen 5269, Telescopium 3594, Crown Imperial 5568, Golden Mea- WAAROM GEEN UNIFORM VOOR „ST. MATTHIAS"? Vele Warmonders zullen zich vaak afgevraagd hebben: waarom heeft de Harmonie „St. Matthias" nog geen sure 9098, Elmus 100—111, dubbele uniformen? Het antwoord hierop kan i tulpen 48—77, Narcissen: Early glorie eenvoudig zijn, omdat het geld daar-1 4965, King Alfred 5869. Am. voor nog lang niet bij elkaar is. i Glorie 5161, Actea 5860, Mount Men is daarom gekomen tot de n\wvimefio- aïro oprichting van een comité, bestaande uit P. M. de Vetten, voorzitter, Jac. Zwetsloot, penningmeester, mej. C. Schakenbos. T. Moerkerk en P. van den Kerkhof. Dit comité zal trachten met mede- Hood 70—75, Whrestler 43—58, Mag nificence 5057, Buxton 46—55, Co- vent Garden 5158, l'Innocence 54— 59, Fortuna 5561, Semper Avanti 58 60 p. bos Am. anjers 920 p. stuk. Narcissen van buiten: Early glorie 34 38 per bos.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2