Auto met 4 personen te water Geen lichter maakte CU de „Vittangi" lichter Tijd, tij en wrakkenwet vijanden van de bergers De raad van Warmond uitte mis noegen tegen Ned. spoorwegen DONDERDAG 21 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Drie doden Gistermiddag om ongeveer één uur is in de omgeving van Beek en Donk, bij het plaatje Stiphout, een auto met vier inzittenden te water geraakt. Op de bestuurder na kwamen alle inzit tenden om het leven. In de auto be vonden zich de heer en mevrouw Pe- ters-Cremers, die een banketbakkerij drijven in Helden-Panningen, en de ouders van mevrouw Peters, het echt paar Cremers. De familie was op weg naar Amsterdam om daar een ban ketbakkerij te openen. De 4Prjarige heer Peters heeft het ongeluk over leefd. Hij beliep een shock en werd opgenomen in het ziekenhuis te Hel mond. Het ongeluk gebeurde toen de auto, Kerftabak duurder Sigaren niet Bfj het ministerie van economische zaken is geen aanvraag ingediend om de prijs van sigaren te mogen ver hogen. Er is wel een mogelijkheid, kartel vernemen wij, dat het inder daad in het voornemen ligt de siga ren vooralsnog niet in prijs te ver hogen. Er is awel een mogelijkheid, dat de kerftabak duurder wordt. Vandaag heeft de kerftabakindustrie b« de minister een verzoek inge diend de prijzen te mogen verhogen. PRODUKTSCHAP VEE EN VLEES Ingaande maandag a.s. zal de prijs voor de baconvarkens (63 tot 70 kg) gesteld worden op f 2,32 per kg. Deze prijs geldt voor een kwantum van 13.000 tot 15.000 stuks. Alle bacon varkens, die de boeren verder zullen aanbieden, zullen betaald worden te gen dezelfde prijs, zij het dan ver hoogd met 15 cent per kg, te putten uit het Landbouwegalisatiefonds. De maatregel, waartoe het produkt- schap voor vee en vlees vanmorgen in Utrecht heeft besloten, beoogt een regelmatige spreiding teweeg te bren gen in het aanbod van varkens. In de maanden maart en april zal er naar verwachting een groot aantal varkens zijn. De prijzen van de varkens dalen nog steeds op de Engelse markt. Voor de baconvarkens is de prijs inmiddels teruggevallen van 2,37 op 2,32 per kg. Dit laatste bedrag ligt 10 cent beneden de prijs, die de boer aan de teelt ten koste ligt. Daarom is re geling van de markt noodzakelijk en heeft het Produktschap voor- vee en vlees, na een korte schorsing van de openbare vergadering voor een ge heim beraad, vandaag tot deze maat regel besloten. In tegenstelling tot de varkens, brengen de koeien constante prijzen op en blijft ook de invoer van dit vee zich handhaven op eenzelfde peil. Frankrijk heeft een aanvraag gedaan voor 1-jarige ossen. Nederland wil en kan deze dieren leveren, zij het in zeer beperkte mate en daardoor van zelfsprekend ook tegen een goede prijs. NEDERLANDS-AMERIKAANSE OVEREENKOMST INZAKE ATOOMENERGIE De minister van Buitenlandse za ken heeft de Staten-generaal de tekst doen toekomen van de op 22 juni 1956 met de Verenigde Staten geslo ten overeenkomst betreffende het niet-militair gebruik van atoomener gie. De overeenkomst zal het Neder land mogelijk maken, 5O0 kg uranium 235 uit de Verenigde Staten te be trekken. De nieuwe overeenkomst vervangt die van 18 juli, die alleen betrekking had op onderzoekingsreactoren voorzag in de levering van slechts kg. uranium 235. Zij zal voor tien jaar gelden. Dank zij de nieuwe over eenkomst zal Nederland kunnen put ten uit de vertrouwelijke en gehei me gegevens van de Verenigde Sta ten. PROEFLANDINGEN BIJ ZIEKEN HUIS MET EEN HELIKOPTER. Om het verlies aan kostbare tijd bij het vervoer van geredde, doch ge wonde patiënten van uit de open zee naar een ziekenhuis zo gering moge-» lijk te doen zijn, zijn er de laatste tijd proeflandingen met een helikopter verricht op een weiland, nabij het St. Bonifacius-ziekenhuis te Leeu warden dat eigendom is van deze stichting. Bij het beproeven van deze red- dinp,smethode is in de eerste plaats gedacht aan vliegers, die door een ongeval met hun machine in zee zijn terecht gekomen ent door koude be vangen of gewond, woeden gered. Indien men de aldus geredde pilo ten eerst naar de vliegbasis te Leeu warden zou moeten vervoeren en daarna per ziekenauto naar een der ziekenhuizen, zou dat veel kostbare tijd vergen. Het onderzoek zal met een op de basis te stationeren Amerikaanse he likopter worden voortgezet, tenein de de gunstigste landingsplaats te vinden. De oud-voorzitter van de Ka mer van Koophandel te Den Haag, de heer Verbeek, is gisteren op 86- jarige leeftijd te Den Haag overleden. In 1894 kwam de heer Verbeek, na een opleiding hier te lande en in Duitsland, in het zakenleven. De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau en in de orde van de H. Gregorius de Grote. komende uit de richting Helmond, slipte bij de fabrieken van Van Tiel te Beek en Don>k, waardoor de auto in het kanaal kwam. De jonge heer Peters overleed onmiddellijk, de bei de vrouwelijke inzittenden werden gewond uit de auto gehaald en naar het ziekenhuis van Helmond overge bracht, waar zij eveneens zijn over leden. De brandweer uit Helmond heeft de auto uit het water gehaald. Strun an Bhaomatliabf Dot dan toeh mos •en bloedzuiverende knor. Met Krnschen Ialts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in ie nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat 't principe waarop Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aanta.t en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde wer king van de bloedzuiverende orga nen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen 1 Advertentie Familiedrama Vermoedelijk in een vlaag van waanzin heeft de 31-jarige veehou der H. A. te Leeuwarden gistermor gen zijn zoontje van elf dagen ver dronken, gepoogd zijn vrouw met een mes van het leven te beroven en daarna de hand aan zichzelf gesla gen. De vrouw en de veehouder zijn in leven gebleven. Het drama werd ontdekt door een postbode, die geen gehoor aan de boerderij kreeg. De man is, nadat hy in het Bonifacius- ziekenhuis te Leeuwarden was opge nomen, overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen. De vrouw is opgenomen in het Bonifa cius-ziekenhuis te Leeuwarden. Olie bij Den Haag Naar wij van de Nederlandse Aard olie Maatschappij vernemen hebben de produktieproeven met de tweede boorput in de omgeving van Maria- hoeve bij Marlot nabij Den Haag po sitief resultaat opgeleverd. Deze put produceert thans door middel van een putpomp. Er ziin thans door de Nederland se Aardolie Maatschappij drie borin gen in dit gebied nabij Marlot ver richt. De eerste boring leverde een spuitende producent op. De derde, op de z.g. koeweide, had geen resul taat. De pogingen om de „Vittangi", de Zweedse erts-tankboot, die voor het Leugenaarshoofd op de Vlissingse rede op een wrak liep, hedenmorgen vlot te slepen zijn mislukt. Het was het plan om twee uur vóór 't opkomen van de vloed, 't schip tegen vijf uur hedenmorgen zo ver moge lijk omhoog te krijgen,, waarna het in het Sloe bij Ritthem aan de grond gezet en gelost zou worden. De laat ste fase van het werk zou zijn het schip weg te slepen naar de werf „De Schelde" in Vlissingen, waar het gerepareerd zou worden. Behalve de sleepboten „Scaldis" en „Poolster", lie reeds van het eerste uur af bij het wrak aanwezig waren, kwamen nog enkele sleepboten, waar onder de „Gele Zee" op weg van Port Saïd naar Rotterdam, en verschil lende bergingsvaartuigen voorzienvan compressoren. Men wilde met samengeperste lucht het water uit de lekke tanks verdrijven maar het is niet gelukt, het schip ver genoeg te laten rijzen voor het opkomen Van do vloed. Boter bij de vis. Het is op het ogenblik niet duide lijk of de berging nog geschiedt op de basi „no cure no jiay", waartoe aan vankelijk zou zijn besloten. Mocht er WIELRIJDER OP ONBEWAAKTE OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN. Op de onbewaakte overweg nabij Apping.edam is vanmiddag om half drie een wielrijder gegrepen door de trein DelfzijlGroningen. Het slachtoffer werd zwaar ge wond door de trein naar Delfzijl te ruggebracht. Het slachtoffer is een 76-jarige heer uit Holwierde. Hy is met hoofd wonden, een hersenschudding en waarschijnlijk een schedelbasisfrac- tuur opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Het onge luk gebeurde toen de man een over weg in een binnenweg van Gronin gen naar Delfzijl passeerde. De trein slingerde hem een eind weg, de fiets werd onder de trein totaal verbrij zeld. Vijf gezinsleden in beklaagdenbankje en Hui» van Bewaring! Voor de Groningse politierechter stonden wegens mishandeling zes le den van een familie terecht. Han gende het onderzoek gelastte de poli tierechter dat de verdachten direct in arrest gesteld moesten worden en overgebracht naar het huis van bewa ring. De familie omvatte de moeder, de 50-jarige J. W., de drie dochters A. D. (19),S. D. (23) en J. D. (26), de zoon K. D (24) en de verloofde van een van de meisjes, H. M. (2ö). De mishandeling was gepleegd op de moeder van M. en was zo hevig, dat de vrouw een lichte hersen schudding opliep en nadien het be wustzijn verloor. Buurtbewoners uit de Nieuwstad te Groningen, waar het gevecht zich op 23 september van het vorige jaar had afgespeeld, wa ren tussenbeide gekomen. Verdachten ontkenden ter zitting pertinent, on danks de verklaringen van vier ge tuigen. Uit de stukken bleek, dat de fami lie als zeer lastig beikend staat. De officier van Justitie vond het optreden van de familie schandelijk en de houding ter zitting ergerlijk. Hij eiste tegen de verloofde H. M., die zijn moeder had helpen mishandelen, 6 weken gevangenisstraf, tegen K. D. 1 maand gevangenisstraf en tegen de moeder V. en de drie dochters drie weken gevangenisstraf. Na schorsing van de zitting gelast te de politierechter dat de zaak zou worden teruggewezen naar de rech- ter-commissaris voor nader onder zoek, en dat de familie in arrest moest worden gesteld. inderdaad „no cure" in worden ge zien, dan is het niet onwaarschijn lijk dat, evenals dat destyds met de „Faustus" te Hoek van Holland is geschied, de z.g. „wrakkenwet" wordt toegepast en dat Rijkswaterstaat op dracht geeft het wrak op te ruimen. Zover is het echter thans nog niet. De kapitein van het schip, de 59-ja- rige Goesta Emiel Maniëtte, is gis teren weer aan boord gegaan. Aangezien de „Vittangi" hinderlijk voor de scheepvaart ligt, is gisteren besloten dat schepen groter dan twee duizend ton voorlopig niet het Oost gat in mogen varen. RECHTZAKEN ZONDAGSRIJVERBOD Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse economische politie rechter een bloembollenkweker uit Lisse tot 150,boete of 60 dagen, waarvan 75,of 30 dagen voor waardelijk met twee jaar proeftijd, De verdachte had op 16 december te Sassenheim het zondagsrijvfifbod overtreden. Hij kwam terugrijden van de kerk met in zijn a-uto een jeugdig gezelschap. Tot zijn verweer voerde hij aan gedacht te hebben dat dit voor kerkgang wel mocht. Later had hij een vergunning gekregen voor het vervoer van ouden van daggen naar de kerk. GEVANGENISSTRAF VOOR JOYRIDING Vier weken gevangenisstraf, waar van veertien dagen voorwaardelijk en binnen een jaar van de drie jaar proeftijd betaling van de schade, legde de Haagse politierechter we gens joyriding op aan een niet ver schenen matroos uit Bodegraven. De officier van justitie had 2 maanden gevangenisstraf waarvan een maand voorwaardelijk geëist. Wel waren verschenen 2 broers uit Alphen aan den Rijn. Eén van die broers kon echter direct weer vertrekken om zijn getuigengeld te halen, want hij had de bewuste avond, 3 september jl., zo veel ge dronken, dat hij zich niets meer her inneren kon. De andere broer ver telde hoe men met zijn vieren een vrolijk avondje had gehad. Toen ze naar huis terug zouden keren was het te laat voor de bus. In een straat zagen ze een auto staan. Verdachte was achter het stuur gaan zitten en de getuige had geduwd. Even later hadden de andere metgezellen ech ter een taxi aangehouden en men had verd. achtergelaten bij de auto. Later bleken contactdraden stuk te zijn. De verdachte was reeds vaker ver oordeeld voor diefstallen. HIJ FIETSTE DE GEVANGENIS IN Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse politierechter een niet verschenen betonwerker uit Koude kerk aan den Rijn tot een week ge vangenisstraf, omdat hij te Alphen aan den Rijn op 23 november jl. een fiets had bereden, terwijl hy onder invloed van sterke drank verkeer de. H'ij was opstandig tegen de po litie, luidruchtig, wilde geen verkla ring afleggen en zei „We zijn hier niet in Hongarije dat jullie me met pantserwagens kunnen oppikken". Diverse malen was verdachte al veroordeeld. VIER FLESJES TONIC „Een dronken daad", zo noemde de officier van justitie bij de Haagse politierechter hetgeen de niet ver schenen fabrieksarbeider uit Roe- lofarendsveen op 29 juli jl. te Alke made had gedaan. De verdachte had daar nl. bij een hotelhouder 4 flesjes tonic gestolen. Hij had ze uit een kist gehaald. „Ik had wel dorst, maar ik wist niet eens welk vocht er in zat. Als ik nuchter was ge weest, had ik het nooit gedaan", had verdachte later verklaard. Hy werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot 20 boete op 10 dagen. MILDE STRAF Een betonarbeider uit Alphen aan den Rijn was voor de Haagse politie rechter gedagvaard, maar, niet ver schenen, omdat hy op 28 oktober jl. Onder voorzitterschap van de heer J. Dekker, Wethouder en loco-burge meester, kwam de raad van Warmond in voltallige vergadering bijeen. In behandeling kwam een rapport van de gemeente architect betreffen de verbetering van tfe situatie by de spoorwegovergang. In hun prae-ad- vies zeggen b. en w. dat verbetering van de situatie daar ter plaatse uit een oogpunt van verkeersveiligheid dringend verbetering behoeft, het treffen van voorzieningen kan ech ter alleen worden bereikt indien ook de Ned. Spoorwegen daaraan mede werken. Blijkens een terzake gehou den onderhoud tussen b. en w. en een vertegenwoordiger der Directie van de Ned. Spoorwegen is deze di rectie bereid bedoeld plan in studie te nemen doch daarvoor is dan een bedrag verschuldigd van f 200.De voorzitter geeft omtren dezet aange legenheid nog een uitvoerige en dui delijke toelichting. De heer van Vliet is ook van mening dat ter plaatse de nodige voorzieningen worden ge troffen. De thans genomen maatrege len zyn naar zijn mening niet doel treffend. De situatie van thans biedt voor de voetgangers èn wielrijders geen oplossing, spr. wil hierin ver betering brengen door een gemar keerde strook en bovendien een één richting verkeer in te voeren van Huize St. Liduina naar het station. Hij laakt de wijze waarop de Ned. Spoorwegen medewerking willen ver lenen nl. door een bedrag te vragen van 200.In geheime zitting wil hij op deze aangelegenheid nog nader terug komen. De heer Schepers wil ook een één richting verkeer invoe ren voor de Sweilandstraat. Besloten werd tenslotte eerst het rapport van de Ned. Spoorwegen af te wachten alvorens een definitieve beslissing te nemen. Met betrekking tot het door de af deling ingediend rapport aangaande verschillende financiële kwesties had men gaarne gezien dat het was toe gezonden aan de financiële commis sie omdat verschillende punten in dit rapport diverse vragen opwierpen. Op voorstel van de Voorzitter werd besloten het rapport te vermenigvul digen en het aan de leden toe te zenden, waarna het in de eerstkomen de vergadering een onderwerp van bespreking kan uitmaken. Besloten werd in de jeugdsubsidie- verordening een wijziging aan te brengen volgens welke de aftrek wegens het lidmaatschap van meer dan één vereniging komt te verval len. Goedgekeurd werd het besluit tot het verstrekken van voorschotten op de vergoeding volgens de Kleuter onderwijswet t.b.v. de bijzondere kleuterscholen. Doortrekking v. Beveringkstraat Aan de orde kwam hierna het prae- advies van b. en w. met betrekking tot een ingekomen adres van bewo ners van percelen grenzende aan de van Beveringkstraat en de Burge meester Nederburglaan inzake dc voorgenomen doortrekking van d« Beveringkstraat. In dit uitvoerig prae-advies zeggen b. en w. dat het adres een punt van uitvoerig beraad in het college heeft uitgemaakt. Te dien aanzien is het college evenwel niet tot een eenstem mig standpunt kunnen komen. De minderheid is van oordeel dat het haar is gebleken dat personen met grote gezinnen,in de van Beveringk straat woonachtig (in het verleden wel eens aangeduid met het begrip „gewone man") geen prijs stellen op de onderhavige doortrekking, zulks om het voor de kinderen mogelijk te maken in de straat op rustige, weinig te Nieuwkoop zou hebben gebrom fietst, terwijl hij onder drankinvloed verkeerde. De rijkspolitie had ver klaard dat verdachte zo slingerde dat automobilisten, fietsers cn voet gangers moesten stoppen. Verdachte had erkend drie glazen bier en vier cognacjes te hebben gedronken, maar hij had gezegd „Uit bravour slin gerde ik. Ik ben nog jong en een beetje vrolyk". Vonnis 15 of 5 dg. Hoge boete voor zondag-rijders De politierechter te 's-Gravenhage, mr. J. Rutgers, heeft dc chirurg S. van R. te Utrecht overeenkomstig de eis veroordeeld tot een geldboete van 100, subsidiair 40 dagen hechtenis, omdat de chirurg het zondagsrijver bod had overtreden. De chirurg, die vanmorgen verstek had laten gaan, had als verweer gezegd dat hij die zondag op weg was naar Leiden, waar een collega hem wilde consulteren over een patiënt. De officier van justitie, mr. jhr. W. Ch. J. v. d. Poll, zeide in zyn requisi toir dat hij het vreemd vond dat die Leidse collega had geweigerd de naam van de patiënt te noemen. Hiertegen zou toch geen bezwaar kunnen be staan. Hij vond dat de noodzaak van de autorit voor de chirurg niet was aangetoond. Voorts veroordeelde de politierech ter de bloembollenkweker J. J. B. uit Lisse, eveneens conform de eis van de officier van justitie, tot een geld boete van 150 subsidiair 60 dagen hechtenis, waarvan f 75 of dagen voorwaardelijk met een proeftijd van j twee jaren. Deze bloembollenkweker was op zondag 16 december j.l. aan gehouden. Hij had een vergunning om ouden van dagen naar de kerk te ryden, maar zijn auto zat vol jonge mensen, die nog geen dertig jaar oud waren. Enkele dagen na die zondag had hij een vergunning gekregen voor het ryden van kerkgangers in het al gemeen naar de kerk. gevaarvolle wijze hun vrije tijd te 'besteden. Voorts zal door de door trekking de verkeersveiligheid ter plaatse geringer worden hetgeen, met het oog op de grote gezinnen aldaar, bedenkelijk is. Bovendien acht de minderheid de doortrekking momen teel, gelet op de investeringsbeper kingen, niet verantwoord. Een meerderheid in het college is van mening dat, uit een stedebouw kundig oogpunt bezien, doodlopende straten niet te tolereren zijn. Zij ziet in de doortrekking niet het gevaar dat de kinderen daardoor méér in hun spel belemmerd zullen worden dan thans het geval is omdat ook nu al regelmatig fietsen en bromfietsen in de van Beveringkstraat komen. Het plan voor de bebouwde kom, waarin de onderhavige doortrekking is op genomen, is toch reeds een „lange- adem plan" zodat, als er een gelegen heid is om een begin te maken met de realisering daarvan, deze ook be nut moet worden. De meerderheid wil dan ook de voorgenomen doortrek king van de van Beveringkstraat nu reeds tot stand brengen en deze door trekking thans op korte termijn door de gemeentearchitect volledig doen uitwerken. De heer van Vliet vraagt wie de samensteller van dit prae-advies is. Zijn fractie heeft ernstig aanstoot genomen aan de hierin voorkomende uitdrukking „gewone man". De voor zitter zegt, dat dit advies wordt opge maakt door de secretaris maar dat deze hierin weergeeft de meningen van de burgemeester en de wethou ders. De heer van Vliet meent hieruit te mogen concluderen dat de min derheid gevormd wordt door de bur gemeester hetgeen door de voorzitter wordt beaamd. Hij stelt nu voor om deze kwestie aan te houden totdat de burgemeester weer terug is want hij is er sterk op tegen dat bepaalde stemmingen worden gekweekt. Aldus wordt besloten. Goedgekeurd wordt het voorstel van b. en w. tot overname om niet van het aan H. v. d. Leede te Oegst- geest toebehorende gedeelte van de zgn. naamloze dam. Mede wordt goed gekeurd het voorstel van b. en w. tot vaststelling van de bijdragen aan de woningstichting „Warmunda". Aan de orde kwam hierna het voor stel van b. en w. om de percelen Waagdam 20 en 22 bij openbare in schrijving tijdelijk in gebruik te ge ven als bedrijfsruimte aangezien deze percelen niet meer voor bewoning geschikt zijn. De heer Schepers zou gaarne zien dat. aan degenen, die het eerst op het idee kwam om deze ruimte te huren, mits hij bereid zou zijn de prijs te betalen, die de hoog ste inschrijver geven wil, deze ruim te zou worden toegecezen, hetgeen echter door de voorzitter bestreden werd daar zulks unfair zou zijn ten opzichte van de inschrijvers. Con form het voorstel van b. en w. werd besloten. Bij de gebruikelijke rondvraag in formeert de heer van Bladel naar de wijze waarop de tegemoetkoming in de reiskosten voor schoolgaande kin deren wordt berekend. De secreta ris gaf hieromtrent een uiteenzetting waarby hij tevens mededeelde dat een nieuwe regeling gereed is. De heer Weijers bracht het college dank voor de toegekende kerstgave aan de hiervoor in aanmerking ko mende personen. Verder wees hij op de gevaarlijke toestand bij de afschei ding van het terrein van de boerderij Meerrust. Spr. sprak er zijn diepe te leurstelling over uit dat nog steeds geen voortgang wordt gemaakt met de bouw van woningwetwoningen en hy is van mening dat, hoe dan ook, hierin verbetering moet worden ge bracht. Zowel de voorzitter als de heer van Vliet gaven een uitvoerige uiteenzet ting over de gang van zaken. Alles hangt af van de curve prijs die vol gens de autoriteit nog steeds te hoog is maar waardoor geen enkele aanne mer het wil maken. Op deze wijze zitten wij in een slop waar wij moei lijk uitkomen. Toch zal niets worden nagelaten om tot een doeltreffend resultaat te komen, want ook zij zijn er van overtuigd dat de woningnood 1 in deze gemeente het maximum aan ellende heeft bereikt. Ook de heer van Rijn zegt dat deze zaak moet worden opgelost en hij vraagt zich af of, wat in andere gemeenten kan, niet in Warmond mogelijk is. Het aantal woning zoekenden stijgt met de dag en er is niets te geven. Er moet iets ge beuren anders loopt het mis met alle ellende van dien. Hij denkt aan het plaatsen van houten huizen, ook al is dit niet ideaal. Brandbeveiliging Lage Land. De heer van Schie deelde mede dat de bewoners van het lage land geen prijs stellen op het plaatsen van een baby-brandspuit in het Lage Land en ook niet aan een brandcursus zullen deelnemen. De raad nam met verwon dering kennis van deze mededeling en men zag in deze houding een gemis aan verantwoordelijkheid. De heer Schepers wees er op dat twee wonin gen in het Lage Land noch door de Leidse noch door de Warmondse brandweer te bereiken zijn en hij acht het daarom noodzakelijk dat voor brandbeveiliging de noodzake lijke maatregelen getroffen worden. Willen de bewoners van het Lage Land hieraan niet medewerken dan rust op hen de volle verantwoorde lijkheid. De heer van Schie zegt dat in. het verleden is gebleken dat de Leidse brandweer in staat is direct de nodige hulp te verlenen en de eer ste slag kan worden afgewend met de aanwezige handpomp. Lustrumtournooi „Steeds Vooruit". Vanwege het 10-jarig bestaan van de tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit" organiseerde deze vereni ging ©en junioren tournooi voor bondsleden uit de afdeling Den Haag. Begonnen werd met de 3c en 2e klasse welke werd gewonnen door B. v. d. Meer van Sparkler. De 2e prijs kwam by H. Ilessing en de 3e prijs bij A. v. d Helm. In de le kl. .struikelden in de eerste ronden al direct dc kanspaarden zoals Rob bie Vos. P. Turk en J. Beugelsdyk. Tegen de verwachting in kondon deze spelers zich dus weer naar huis be geven. De halve finale was een zware strijd tussen L. Verburg en B. v. d. Meer en anderzijds tuisen M. Ernes cn A. Klein. Hier werd de uitslag uiteindelijk: le pr(jg B. v. d. Meer, 2e prijs A. Klein, 3e prijs L. Ver burg. Klokslag 6 uur sloot de voor zitter van „Stoeds Vooruit" deze ju niorensportdag, waarna de bondsgc- delegeerde met enkele woorden de bekers aan do winnaars overhan digde. Op 25 februari a.s. wordt dit tour nooi voortgezet voor senioren dames en heren in de klassen 1, 2, 3 en 4. Ook dit tournooi neoft weer zeer vele deelnemers getrokken, welke een sportieve kamp zullen gaan leveren Aanvang 12 uur, finale 8.45 uur. HILLEG0M Feestavond KAV. Woensdag avond kwamen de leden van de Kath. Vrouwenbeweging KAV in hotel Flora voor de jaarlijkse feest avond, in gezelschap van echtgenote of verloofde bijeen. De voorzitster, mw. P. Rom(jn, opende de avond met gebed en en kele woorden van welkom tot de ge nodigden, waaronder de pastoors van beide parochies, de zcereerw. heren Theissen en v. Houten. De avond werd gevuld met een toneelstuk in drie bedrijven „Het blanke negermeisje", door F Ros- tink, uitgevoerd door een toneelgroep uit de leden onder regie van Hub. Turnhout. De Uitvoering van het vrij moei lijke stuk door deze dames, waaron der moeders van vrij grote gezin nen, hetgeen de prestaties nog te op merkelijker maakte, voldeed aan ho ge eisen. Daar de voorzitster verhinderd was het feest geheel bij te wonen^werd het gesloten door de secr. mw. De Zwart. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. RIJNSBURG INSTALLATIE BURGEMEESTER KOOMANS. Ondanks de koude cn de regen heb ben de Rijnsburgers gisteren op spon. tane wyze hun nieuwe burgemeester en zijn gezin begroet. De komst in Rijnsburg begon met een rondrit door het dorp, waarna in een bijzondere zitting van de raad do heer Koomans als voorzitter van de raad geïnstalleerd werd. Onder do talrijke aanwezigen bevonden zich de vertegenwoordiger van de Koningin in Zuid-Holland, de heer Sillevis, burgemeesters van de Bollenstreek, afgevaardigden van diverse vereni gen, en de familie van de heer cn mevrouw Koomans. In een bijzonder prettige sfeer ver liep de middag, die door loco-bur gemeester, de heer C. D. v. d. Vijver gepresideerd werd. Tal van sprekers voerden het woord; veel begroetingswoorden wer- den gesproken. Des avonds werden de ingezetenen in dc gelegenheid ge steld persoonlijk met de nieuwe bur gemeester kennis te maken. Tenslotte bracht de muziekvereni ging „Wilhelmina" een serenade. N00RDWIJK FEESTAVOND NOORDWIJKSE REDDINGSBRIGADE. De iraditionele feestavonden van de N.R.B. zijn in de loop der jaren voor geheel Noord wijk een groot evenement geworden, omdat om deze avonden een aparte sfeer hangt, welke voor velen een grote aantrek kingskracht bevat. Sinds jaren kwam dan de N.R.B. met een revue, waarin naast de onontbeerlijk vrolijke noot, ook het brigade leven werd ver werkt en soms uitgroeide tot een show, die ieders bewondering op wekte. Dit jaar is men voor het eerst afgestapt van de gewoonte om een „revue" samen te stellen, hetwelk toch enigszins te bejammeren is, want hiermede vervalt en stuk eigen cultuur zowel voor de brigade als voor de Noordwijksc gemeenschap, die de N.R.B. een warm hart toedra gen. Zo had dan gisteravond in „Lido" de première plaats van het cabaret in brede formatie, want het zal velen goed gedaan hebben, dat naast de vreemde krachten ook en kele bekende Noordwiïkse artisten (en hierbij behoeven wij enkel maar te verme'-den „Flip", waarby wij echter misten zijn tegenpartner „Flop), die enkele leuke sketches naar voren brachten. Het geheel werd tot een in vlot tempo gebracht gezellig en be schaafd programma, waarbij het be kende radio- en televisie-duo „Ee Notenkrakers" sterk op de voorgrond trad door de buitengewoon mooie mimiek en zang. Verder traden op „The Reilly's", wonderlijke virtuozen op de mondharmonika. Milly Woda als Weense zangeres, Wim Feller met zeer goede zang en de leider van het Kozakkenkoor, dat wegens zijn bij zondere samenstelling de nodige hi lariteit' verwekte. Dc mu/.i" ale bege leiding van het geheel werd op voor treffelijke wijze verzorgd door Gé v. Rijn, terwijl het bekende dansor- kest „Los Habaneros" het gezellig sa menzijn na het cabaret op uitsteken de wijze verzorgde. Alles bijeen genomen was het een goed geslaagde avond, waaraim nog velen in de komende daeen met ge noegen zullen terugdenken. voorstoten De burgemeester der gemeente Voorschoten brengt ter algemher." kennis, dat hij verhinderd is op vrij dag 22 febr. a.s. spreekuur voor het publiek t« houden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5