PllillSt MUCH gelingschat TELEVISIE in Proces Boedapest Soekarno geen voorzitter Gevecht Marokko in OMGEVING PHILIPS,Infraphil' Coöp. Boerenleenbank „HGOGMADE" DINSDAG 19 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ^ook op Margrietshow nog in duister^ Wijde rokken en „hemd-model -japonnen Na de Parijse modenieuwtjes, die reeds zijn uitgelekt over de „ligne flou" en de wijdafstaande halzen, zijn we gistermiddag, nieuwsgierig naar de nieuwe lijnen in ons land, gaan kijken op de Margrietshow in de Stadsgehoorzaal, de eerste die in Leiden werd gehouden, in de lange rij van shows die ons nog te wachten staan. Aangezien Parijs nog lang niet al haar modegeheimen heeft prijs gege ven kunnen we geen vergelijking treffen, maar slechts een Indruk ge ven van wat er op kledinggebied in de komende maanden te zien zal zijn. Interessant is ook na te gaan in hoe verre de Nederlandse confectionairs reeds een vooruitziende blik hebben De eerste openbare behandeling van een rechtszaal tegen opstande lingen is gisteren te Boedapest be gonnen. Drie rechters, onder wie éen vrouw, moeten oordelen over een vrouw' en elf mannen, die worden beschuldigd van moord, poging tot moord, opruiing en het verbergen van wapens. Ongeveer 300 belangstellenden werden in de rechtszaal toegelaten, onder wie Hongaarse en buitenlandse journalisten en fotografen, De vrouwelijke rechter, dr. Matild Toth, begon de verhoren met het vragen naar gegevens over de per soon van de verdachten. Toen zij de 26-jarige slotenmaker Ferenc Goenczi vroeg of hij goed ge zond was, antwoordde hij: „Neen, de Russen hebben mij hard geslagen". De rechter ontnam hem het woord en zei, dat het nu niet het ogenblik was daarover te spreken. Vier verdachten worden beschul digd van moord. Eén van hen is de 26-jarige medische studente Hona Toth. Zij heeft bekend, dat zy in november in een ziekenhuis in Boe dapest een man gedood heeft, van v/ie haar was meegedeeld, dat hij tot de geheime politie behoorde. Naar het A.N.P. in Djakarta van gezaghebbende kringen heeft verno men, heeft president Soekarno be sloten niet zelf voorzitter van de door hem beoogde „nationale raad" te worden. Volgens bedoelde kringen heeft hij dit plan laten varen met het oog op zijn positie als constitu tioneel hoofd van de staat. Ook is de „conceptie" van de president nog niet in haar definitieve vorm gego ten; veranderingen in het ontwerp zouden niet uitgesloten zijn. Neutrale waarnemers wezen in dit verband op de bezwaren van de islamietische katholieke en christe lijke partijen tegen het deelnemen van de communisten aan de natio nale raad en een eventueel nieuw ka binet op basis van de partijverhou dingen in het parlement. De „Sobsi", de door communisten gedomineerde federatie van vakbon den, heeft maandag een algemene staking tegen alle Nederlandse be drijven in Indonesië aangekondigd, „indien Nederland volhardt in het behouden van West-Iriajn". De Sobsi, waarbij zowel vakver eniging-en van havenpersoneel, als van arbeiders in de olie-industrie en van ondernemingsarbeiders zijn aan gesloten, heeft eveneens een beroep gedaan op de Verenigde Naties „om een eind te maken aan de halsstar rige houding van de Hollanders". gehad voor wat straks „en vogue" zal zijn. Voor het grootste deel houdt Mar griet zich aan de „princesse of empi- relijn", die in Parijs reeds heeft uit gediend. Op de coupe valt veel aan dacht, en het materiaal is ook voor het komend seizoen veredelde katoen, dat in een nieuwe bewerking onder de naam gebrocheerde katoen (ka toen met een brocaateffect) zich bij uitstek leent voor cheque pakjes. De rokken van de imprimé's zijd wijd, klokkend en met een lichte rimpeling in de taille, en met klokplooien. Veel japonnetjes werden gecomple teerd met een jasje van dezelfde stof. De rokken waren dikwijls ver vaardigd van hetzelfde materiaal in dezelfde kleur als de mantels. De wijdafstaande halzen zullen naar onze mening weinig flatteus staan. De mannequin kan zich aan een dergelijke creatie nog wel wagen, maar ze zal voor de gemiddelde Ne derlandse vrouw niet geschikt zijn. Gemakkelijk model. Evenzo de flou-lijn, die gebracht werd in een blauwbruin gestreepte japon met bruine ceintuur, die van de schouders recht-toe-recht-aan naar beneden valt, zonder taillenaad of figuurnaadjes, zodat men een der gelijke japon ook wel met „hemd- model" betitelt; deze kan een vrouw met een onberispelijk figuur wel charmant staan, maar ze moet dan toch wel mèt de ceintuur worden gedragen en niet, zoals de Pariaienne dat doet: zónder. Een voordeel van dit model is de stof besparing. Het ja ponnetje dat werd getoond kostte maar vijf julden aan stof, omdat men maar een paar meter nodig had. Daar komt nog bij dat iedereen in staat is een dergelijk model zelf te naaien, daar het heel weinig vaardig heid van de maakster vereist. Een uitkomst voor hen die veel in regen moeten fietsen brengt de 3/4 regenmantel met bijpassende rok, die over de gewone rok heen gedragen kan worden, zodat men geen regen meer op de rok hoeft te krijgen, doordat de mantel niet ver genoeg sluit. Het jonge meisje gaat dit seizoen niet gekleed in een aangesloten pak je, dat blijft gereserveerd voor haar oudere zuster en mama. De teenager is het vlotst in de plooirokjes met wijde jasjes, van een eenvoudige tweed of een ruitje. De aangesloten mantelkostuums, klassiek van lijn, trotseren de mode door de' tijden heen. Stippels en sterren zijn zeer in trek voor japonnen. Eenvoudig be drukte katoen voldoet ook voor och tendjaponnen, terwijl de combina tie japon-schort voor ie huisvrouw geslaagd is. De show werd besloten met eni- ?;e avond- en cooktail-japonnen van raai materiaal. De bruidsjapon, naar een ontwerp van Balmain, uit gevoerd in witte zijde, kon in een oogwenk omgetoverd worden in een avondtoilet, door weglating van het jasje met de lange bouwen en de hoogesloten hals. De rok van de ja pon was aan de voorzijde voorzien van een bloembladvormig uitgesne den rok, die achter met drie gedra peerde sjerpen in een sleep verliep. De collectie wekte de indruk van soberheid, van praktisch nut en van smaak. HET GA DEZE „GRÜNE" WEL. In de kerk van de H. Willibrordus Binnen de Veste (De Duif) te Am sterdam is vanochteid het huwelijk ingezegend van de heer Joep Henne- beul, een 46-jarige tabakshandelaar, en mejuffrouw Sis van Putte. Enkele dagen geleden mocht de bruidegom een felicitatie-telegram ontvangen van Z.H. de Paus. Térstond na de huwelijksmis is het bruidspaar naar Haarlem gereden v/aar het in een bijzondere audiën tie door mgr. Joh. Huibers, bisschop van Haarlem, werd ontvangen. Joep Hennebeul heeft de laatste 4 jaar van de bezettingstijd deel uitge maakt van dd Grüne (de z.g. Ord- nungs) Polizei, gelegerd in het toen malige koloniaal instituut. Hij werd veelvuldig belast met arrestatie en vervoer van ondergedoken en illegaal actieve landgenoten. Enkele honder den van dezen zijn de bruidegom van vandar.g zeer veel dank verschul digd, doordat deze gevreesde „Grün" hen naar de vrijheid wist te leiden. Mgr. Joh. M. Groot, vicaris van het bisdom Haarlem, was één van die gelukkigen. Enige tientallen weten dat zij zelfs aan Joep Hennebeul het behoud van hun leven hebben te dan ken. In het zuiden van Marokko, in de nabijheid van de Algerijnse grens, zijn bij een hevig gevecht tussen Franse troepen en Marokkaanse re bellen gisteren twintig Fransen ge sneuveld. Het was de hevigste strijd tussen Fransen en Marokkanen se dert Marokko zijn onafhankelijkheid heeft gekregen. Ongeveer driehonderd man van het ongeregelde Marokkaanse bevrij dingsleger overvielen een Franse woestijnpatrouille, die daarop de hulp van parachutisten inriep. „Talrijke" aanvallers werden gedood. Het Marokkaanse nationale bevrij dingsleger wil de Fransen tot de laatste man uit Marokko verdrijven. Ook erkennen vele van deze vrijheids strijders het gezag van sultan Moham med V niet. In Algerië zijn de afgelopen 24 uur 68 opstandelingen gesneuveld. HILLEGOM MARMEREN KISTJE ONDER MOLENBRUG IN HILLEGOM Zoals waarschijnlijk bekend, wordt op het ogenblik de historische Molen- brug in de Wilhelminalaan te Hille- gom gesloopt, om plaats te maken voor een nieuwe brug. De oorsprong van de naam „Molenbrug" moet ge zocht worden in het feit, dat hier in vroeger tijd een molen gestaan heeft. Met de molenbrug, die in 1731 ge bouwd werd voor rekening van de toenmalige ambachtsheer van Hille gom, Mr. Jan Six, verdwijnt een van Hillegoms oude monumenten. Aan beide zijden van de brug waren de wapens aangebracht van de familie Six-Van den Bemden en daaronder 't jaartal 1731, uit welke tijd ook de molen en de brug dateren. De naam Molenduintje herinnert nog aan de plaats, waar vroeger de molen ge staan heeft. Bij het slopen van de brug heeft zich dezer dagen een verrassing voor gedaan. Bij de fundamenten werd n.l. door de slopers een marmeren kistje aangetroffen. Helaas werd het beschadigd en in twee delen naar boven gebracht. Bij onderzoek bleek dit kistje nog een ander kistje te be vatten, dat van rood-koper was. De inhoud hiervan bestond uit drie plaatjes, twee van rood-koper en een van zilver. Voorzijde; „Anno 1731. Mr. Jan Six, Heer van Hillegom en vromade oud burgemeester en raadt der stad Am sterdam, meesterknaap van Hollandt en West-Vriesland, en Vrouwe Anna Elisabeth van den Bemden zijne Huysvrouwe hebben deze brugh ten nutte van 't dorp Hillegom gestight". Achterzijde: „En is door haere zoon Jan Six de Jong Postmeester van 't Antwerps postkomptoir tot Amster dam, oud negen maanden en negen dagen den eersten steen aan dezen brugh geleght op de 23 mey 1731". Het gemeentebestuur van Hille gom is voornemens de familie Six te Amsterdam van deze vonds in ken nis te stellen, terwijl in het gemeente lijk archief foto's van de plaatjes zul len worden gedeponeerd. In het Hil legoms archief neemt de familie Six, wel een zeer belangrijke plaats in, waaruit blijkt, dat de naam am- bachtssheer niet zo maar 'n erenaam is. Naast de bouw van bovengenoem- (31) OuSTiOS MIBiEVi SUrPENDIS msntoowif- wnmrs oebkeven EN NUDEKT 'N WROTE mi wmr wee SCHIIDWRCWENEEN OESTKEK WEKEN Hel was een ongeluk... }0a 'to W geleden.. hef «oeie mem Kerm gestorven... een heks norspetde del het ventx een he roemd drakendoder zou worden, Maar helaas, men heeft hem £n toch geloof Ik dat het nog leeft en nog eens zal tewgkeren\ Het moet nu at een hele man zon... en tk vraag me af wal Biek\ tried... zo heette het ventje, zou zeggen.. Spiemijlheid Philip. „Infraphil" topprestatie! |Mltlwi PHILIPS „Infrtphil" bi] dt sport: grotere preitotloc, inoller fit I met dieptewerking Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tick, spit, verstuikin gen, verwondingen, steenpuisten, verkoud heid, winterhanden en wintervoeten. (Advertentie'. de Molenbrug heeft Mr. Jan Six zich nog in vele andere opzichten ver dienstelijk gemaakt In 1724, twee jaar nadat hij Hillegoms Ambachts heer geworden was, liet hij de hou ten Beekbrug door een stenen ver vangen. In het begin van deze eeuw werd deze brug door een nieuwe ver vangen en vond men bij de funda menten ook een koperen plaat met een herinneringstekst. De familie Six heeft ook de Hippelaarsbrug doen bouwen, de Hillegommer pomp, een weeshuis en nog vele andere instel lingen. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanrijding. Een hevige botsing was het gevolg van het feit, dat een personenauto, komende vanuit de Molentuinweg, de Wassenaarse weg wilde inrijden, toen een luxe wagen vanaf de Tulpstraat de Wassenaarse weg wilde inrijden. Beide wagens liepen erge schade op, maar de bei de bestuurders kwamen er af met een proces-verbaal vanwege de poli tie. DE KWAKEL R.K. Bond voor Bejaarden. De r.k. Bond voor Bejaarden heeft zon- dagmiddag in de grote zaal van Leen- ders voor haar leden en donateurs een geslaagde feestelijke bijeenkomst gehouden. Nadat voorzitter Vermey, beter bekend als „Ome Willem", met een kort woord de aanwezigen een welkom had toegeroepen, was het woord aan het bekende duo Van VeenHelder. De stemming zat er zodoende al spoedig in. Gelachen werd er om de geestige stukjes, en als er gezongen moest worden, wa ren allen van de partij. Verder kon er onder het genot van een kopje koffie of thee, een babbletje worden ge maakt of een kaartje worden gelegd. Er werd een verloting gehouden, met mooie prijzen; de lootjes vonden een gretige aftrek. Het bestuurslid De Blieck sprak een propagandistisch woordje, en dankte de leden en do nateurs voor hun vlotte afdoening van de contributie-gelden in de afge lopen weken. ï'egen het einde werd nog een polonaise gelopen, met de bestuursleden voorop. Omstreeks 6 uur togen allen zeer voldaan huis waarts. Kapelaan Brandsma woonde een gedeelte van deze middag bij. Handbal. Na een zeer lange ge dwongen rustperiode kwamen de dames eindelijk weer in 't veld. Het moet gezegd worden: zij hebben weer niet teleur gesteld. De goede training, die zij ondergaan, zal hier van wel oorzaak zijn. Met niet min der dan 26 wisten zij in een uit wedstrijd van het toch waarlijk niet zwak zijnde RODA uit Bovenkerk te winnen, al moet gezegd worden, dat dit elftal met enige invalsters uit moest komen. Na enige minuten spelen wist Tiny Vlasman de score voor KDO te openen (01). De aan vallen gingen over en weer, doch de aanvallen van KDO waren talrijker en gevaarlijker. Uit een goed opge zette aanval wist Thea Voorn raak te schieten (02). Na de rust kwa men de dames van RODA opzetten, zij gaven zich nog niet gewonnen en inderdaad wisten zij hun achterstand te verkleinen (1—2). Tiny Vlasman wist de stand op 13 te brengen, ter. wijl de goed spelende Thea Voorn ook weer eenmaal scoorde (14). De da mes van RODA wisten daarop de achterstand nogmaals te verkleinen (24). Hierna kregen de zusjes Truus en Jeanne van Diemen ieder een kans, die zij prompt wisten te be nutten, zodat het einde kwam met een verdiende 26 overwinning van KDO. STOMPWIJK L.T.J, en K.A.J. Op de L.T.J. en K.A.J.-bijeenkomst in café „De Gouden Leeuw" belichtte pater Holt- huizen de strijd in Afrika. Nadat de heer v. Vliet namena de L.T.J, en K.A.J. het openingswoord had gesproken, hield pater C. H. F. Holthuizen van de Montfortanen uit Voorschoten zijn causerie: „De strijd in Afrika tussen de blanken en de zwarten". Spreker noemde die strijd een ware noodtoestand. Vooral in de streken, waar de negers leven in verdrukking en armoede. Ook de melaatsheid is nog steeds niet overwonnen, aldus spreker. Hier is dus 'n taak voor ons allen weggelegd. Niet allen kunnen wij daar naar toe, maar wel kunnen wij de mis sionarissen bijstaan. Spreker bekriti seerde dit laatste vooral. Kunnen wij ooit iets beters steu nen? Kunnen wij de missionarissen, die hun familie en vaderland vaar wel zeggen, alleen voor zo'ri mooie, maar zware opgave, laten staan? Neen, wij Katholieken hebben allen de taak hen te helpen, zowel door ons gebed als door onze stoffelijke steun. Nadat pater Holthuizen met films het werk in Afrika had laten zien, bena drukte aalmoezenier v. Zijl nogmaals het apostolaatswerk. Zowel de L.T.J. als de K.A.J., die gezamenlijk deze avond hadden ge organiseerd, kunnen op een geslaag de avond terugzien. Vooral de op komst van de jongeren was deze avond zeer goed, en dus hoopgevend voor de toekomst. Na afloop werd nog een kaartje gelegd, waar J. v. Nierop en R. Droog als winnaars naar voren kwamen. VOORSCHOTEN Ledenvergadering Damvereniging „D.E.S.". Op de door de damver eniging „D.E.S." gehouden ledenver gadering werden de aftredende voor zitter en penningmeester, resp. de heren J. van Bemmelen en J. Ooster- om herkozen. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de finan ciële positie der vereniging niet roos kleurig was, dit als gevolg van de hoge reiskosten der competitiewed strijden. Tot contributieverhoging zal worden overgegaan. De behaalde prestaties van de tientallen in de L.D.D.B.-competitie waren bevredi gend, het ledenaantal was iets toege nomen, terwijl de onlangs gevormde juniorengroep goede perspectieven voor de toekomst opent. Aan S. v. d. Mey werd de wisselbeker uitgereikt voor het behaalde 'kampioenschap van Voorschoten in 1956, terw(jl Wes terbeek de wisselbeker der tweede klasse ontving. Na afloop der verga dering werden gongwedstrijden ge houden. In de 4 gevormde groepen werden Oostergo, H. v. d. Velden, v. Egmond en v. d. Geest winnaars. Marktberichten LEIDEN, 19 febr. Vette varkens. Aanvoer 253 vette varkens. Notering: lichte 172176, slagersvarkens 176— 180, zeugen 152'156. Handel tame lijk. Enkele prima's boven natering. 10 nuchtere kalveren. Geen notering. BODEGRAVEN 19 febr. Kaas. Aanvoer: 19 partijen. Eén prijs: ƒ2.38 2.45. Handel matig, ROTTERDAM, 19 febr. Vee. - Aan voer 3972 stuks. (Weektotaal 5771). 480 vette koeien, 1052 gebruiksvee, 120 vette kalveren, 172 grsakalvercn, 1631 nuchtere kalveren, 109 varkens, 87 biggen, 122 paarden, 14 veulens, 166 schapen en lammeren, 19 'bokken en geiten. Vette koeien: le kwal. 310324, 2e kwal. 233300, 3e kwal. 274^284. Vette kalveren: le kwal. 310340, 2e kw>al. 290—3100, 3e kwal. 270—290. Graskalveren: le kwal. 460, 2e kwal. 360, 3e kwal 275; nuchtere kalveren le kw. 56, 2e kw. 50, 3e kw. 40; big gen: le kw. 60, 2e kw. 50, 3c kw. 44. Slachtpaarden: le kw. 246, 2e kw. 230, 3e kw. 220; schapen: le kw. 140, 2e kw. 125, 3e kw. 100; lammeren: le kw. 125, 2e kw, 110, 3e kw. 95; kalfkoeien: le kw. 1150, 2e kw. 975, 3e kw. 750; melkkoeien: le kw. 1150, 2e kw. 976, 3e kw. 760; vareköeien: le kw. 850, 2e kw. 725, 3e kw. 600; vaarzen: le kw. 776, 2e kw. 576, 3e kw. 475; pinken: le kw. 540, 2e kw. 440, 3e kw. 340. Vette koeien: aanvoer iets meer, handel kalm, prijs als gisteren; vette kalveren: aanvoer iets minder, han del levendig, prijs onveranderd; gras kalveren: aanvoer even ruimer, n«n- del liui, vooral niet hoger in prijs; nuchtere kalveren: aanvoer aanmer kelijk groter, handel flauw, pry zen lager; biggen: aanvoer al* vorige week, handel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend; slachtpaarden: aanvoer groter, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend; schapen: aanvoer als vorige week, handel re delijk, pryzen iets stijver in prijs; lammeren: aanvoer als vorige week, handel redelijk, pryzen iets stijver in prijs; kalfkoeien: aanvoer groter, handel redelijk, prijzen goed prijs houdend; melkkoeien: aanvoer gro ter, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend; varekoeien: aanvoer ruimer, handel kalm, prijs ruim prH«- houdend; vaarzen: aanvoer als vorige week, handel stroef, pryzen ongewij zigd; pinken: aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen onge wijzigd. TER AAR, 18 februari. Groente. Witlof 1 0.23-0.36, idem 2 0.14— 0.24, idem stek ƒ0.02—0.11. prei ƒ0.180.25, boerenkool ƒ0.26, sprui ten 0.42, idem A2 0.370.38, idem afw. ƒ0.17—0.24, alles per kg.; boe renkool 2 per kist, knolselderij 0.140.17, idem stek ƒ0.030.O4 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 18 Febr. Bloemen. Freesia's 5696, Anemo nen 3979, Blauwe Druifjes 1529. Tulpen: Golden Harvest 6993, W. Pitt 58—62, Rose Copland 66—97, Zenober 4658, White Sail 7092, v. d. Eerden 6179, Korniforus 80 91, Rijnsoever 72—84, E. Eddy 66— 81, Weber 4661, White Virgine 70 —74, Wintergold 53—72, Olaf 76—82, Nansen 6184, Bruno Walter 97108, Hillegarde 50-62, Roland *86-90, Te- lescopium 7969, El mus 90'107, Crown Imperial 5467, Orange Won der 8090, Dubbele Tulpen 39—76. Narcissen: King Alfred 65—70, Early Glorie 5165, Buxton 4737, Whrestler 51—59, Am. Glorie 50—57, alles per bos; Am. Anjers 7—15 p. tt. RIJNSBURG 19 februari. Bloemen. Tulpen: Snouwdon 1.251.46 Cordell Huil 1.20—1.55, Prunus 1.201.40, Queen of the Night 1.40 —1.55, Camfire 1.10—1.30, Champier 11,20, Carara 1.051.20, Demeter ƒ1—1.10, Albino 1.05—1.15 W. Vir gine ƒ0.90—1.10, Grotius ƒ0.90—1.10, AJbrio ƒ0.80—O.90, White Sail ƒ0.75 O.90, Copland ƒ0.80—1, Dubbel 0.700.90, Oranje Wonder f 0.80 1, Fr. v. Nansen 0.800.90, v. d. Eerden 0.6O—0.90, Golden Harvest 0.70—0.85, W. Gold 0.00-0.75, Edith Eddy 0.75—1 Zenober 0.50 0.70. Narcissen: Golden Harvest 0.65—0.70, King Alfred 0.60—0.75. Rembrandt 0.76—0.70, Helios ƒ0 55 0.60, Laur. Koster 0.500.60, Crng- ford 0.480.57, Blauwe druifjes ƒ0.30—0.37, Fresia ƒ0.85—1.10, alles per bos. Hyacinten: Gemengde ƒ0.22 —0.29, Pink Pearl ƒ0.20—0.28, l'Inno- cence ƒ0.20—0.27, Bismarck ƒ0.16— C.26, Ostara ƒ0.13—0.24 per stuk. Crocus 1.802.90 per 100, VINKEVEEN. 18 febr. Groenten. —Boerenkool 31—39, prei 14, veld sla 91, waspeen 36, witlof A II 29— 37, idem B I 22—02, idem B II 16— 26 alles per kg, knolselderij 7—18 ct. per stuk, peterselie 13 ct. per bos, selderij 21 ct. per bos. op radio en televisie op komst! NU kopen is voordeli ger, want wij leveren U nog alles tegen OUDE PRIJZEN! Inruil en gemakkelijke betaling. Voor contr6le en rentebfjschrijvlng van de spaar- en voorschotboekjes zal het Bestuur zitting houden op WOENSDAG 20 FEBRUARI a s. van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. HET BESTUUR SWoensdag Markt. Leu ke zwarte damesslips mot mooi kant 98 ct, lange on derbroeken en i'-oi Btrokker» alle maten ƒ2,98, nachtje. ponnen tot 52. 5.J8, ca- mes hemden met mouw ties 98. Kindergoed 63 ct. Hoek Stadhuisplein Jaole. 2 Net meisje gevraagd voor vier dagen per week. I sen in café Groenem M. Kennis, Spoorstraat 8, A. N. C. v. d. Voort, Rijn- Roelofarejidsveen, 1 dijk 96. Hazerswoude. 2 Accordeonlief hebbers! Wij hebben de grootste sortering accordeons vanaf 2,p. w. Bij aankoop van een accordeon 3 maan den gratis les. Guitaren en banio's v.a. 1,p. w. Ae- cordeonhandel John Boo- lee. HeemskeH-straat 84, Leiden, tel. 20928. 2 Net meisje gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr. Gribnau, Laan van Arenstein 27. Oegstgeest, tel. K 1710—26591. 2 Net meisje gevraagd voor de ochtenduren, des gewenst met warme maal tijd. L. v. d. Kerkhof, Schildersbedrijf. Burg. Ke telaarstraat 36. Warmond. 2 Te koop opvouwbare kinderwagen. Te bevragen Levendaal 193 boven. 2 IJzeren dakspanten; aangeboden 4 stuks ijzeren dakspanten 6,75 mtr breed, 2,60 mtr hoog, eiken moer en kinderbinten. Fa H. de Bolster. Overrijn 8. Leiden 2 Ervaren Coupeuse vraagt werk aa-n huis. Da mes- en kinderkleding. Mevr. Nederpel, Queries v. Uffordstraat 68. Noord- wijk aan Zee. 2 Sleutels bijmaken! Lips, Yale, auto-contact, voor deur sleutels, klaar terwijl u wacht. Stalen kruiwa gens met luchtbandwiel, losse wielen, binnen- en buitenbanden. A, J. Hart- wük, Nwe Beestenmarkt 7—9, Leiden, tel. 26627. ADVERTEERT IN DIT BLAD

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3