Drogisten protesteren tegen wetsontwerp geneesmiddelen Verkoop eenvoudige middeltjes moet kunnen doorgaan Monopolie voor apotheker Wrakhout en kogel op Terschelling aangespoeld De Duitse papegaaiendief is een goede bekende in „Artis" weeckelykse cponycke Politieman geloofde niet, dat jongeman zich had vergiftigd ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Meer dan 2.000 drorLsten hebben gistermiddag in de Dierentuin te 's-Gra- venhage, in aanwezigheid van leden van de Tweede Kamer, vertegenwoor digers der regering alsmede afgevaardigden van de middenstandsbonden en organisaties van leveranciers en fabrikanten, geprotesteerd tegen het wetsontwerp geneesmiddelenvoorziening, dat de verkoop van eenvoudige geneesmiddelen door de drogist dreigt te beperken. Aan het einde van de bijenkomst werd een resolutie aangenomen waarin de federatie van dro gistenbonden en „de pharmacon" (pharmaceutische Heinhanielsconventie) er bij de regering op aandringen het wetsontwerp te wijden. „De wet zoals zij er ligt is een slag in ons gezioht", zo riep de voorzitter van de Pharmacon, P. F. M. Net te sheim, tijdens zijn toespraak uit en hij herhaalde hierbij de woorden die op een spandoek voorkwamen dat op liet podium boven de bestuurstafel was aangebracht. „De verkoop van eenvoudige geneesmiddelen wordt de drogisten onmogelijk gemaakt en de apothekers zullen voortaan een mo nopoliepositie innemen", zo betoog de hij verder. Spreker wees er op dat het wetsontwerp de 6500 drogis ten in Nederland iedere verantwoor delijkheid als geneesmiddelen verko per ontzegt. Bovendien zial de volks gezondheid, zo zei hij, worden ge schaad, indien bepaalde geneesmid delen, die nog wel buiten de apotheek verkocht mogen worden, voortaan niet alleen meer bij de drogist, doch ook bij de kruidenier verkrijgbaar zullen zijn, zoals op grond van het door de S.E.R. gepropageerde paral- lelisatiebeginsel het geval dreigt te worden. Spreker drong er tenslotte op aan het wetsontwerp te herzien en hier in ten gunste van de volksgezond heid de groepen op te nemen die zich met de verkoop van geneesmid delen mogen bezighouden. Na de opening der bijeenkomst door de voorzitter vam de Federatie van Drogisten bond en, M. Grevestuk, voerde dr. Th. Schlichting, huisarts en lector in de geschiedenis der ge neeskunde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, het woord, die erop wees dat naar zijn oordeel de drogisterij een leemte vult in de verstrekking van geneesmid delen. Tot nu toe verrichten de dro gisten in Nederland, vooral in de plattelandsgemeenten, aldus zeide hij, zeer verdienstelijk werk bij de ver koop van eenvoudige geneesmiddelen en bestrijken zij een gebied dat de 800 apotheken nooit zouden kunnen omvatten. Probleem bestaat niet Ook mr. Jan Derks, die als een „geneesmiddelengelbruiker" sprak wss van oordeel dat de mogelijkheid zich eenvoudige huismiddeltjes bij de dro gist aan te schaffen moest blijven bestaan. Men wil thans een probleem gaan regelen dat niet bestaat, zo ver klaarde hij en hier dreigt een groot onrecht wettelijke gestalte te gaan aannemen. In een uiteenzetting schrijft de Federatie van Drogistenbonden nog, dat zij in het ontwerp een regel rechte' aanslag op de drogistenstand ziet, waaraan de specifieke taak wordt ontnomen. Het wetsontwerp ontkent in het bijzonder dat de Ne- derlandse drogist in de Nederlandse maatschappij een bepaalde status in neemt. De federatie keert zich geens zins tegen een wettelijke regeling van de verkoop van geneesmiddelen, doch slechts tegen het feit dat de regeling, die men thans beoogt, de door het particuliere initiatief ge schapen en niet onbevredigende toe stand, eenvoudig terzijde schuift. De drogisten willen geen apothekers zijn, al zijn deze wat hun verkoop betreft voor een niet onbelangrijk deel dro gist, zo heet het tenslotte. Doch zij wensen ook niet als drogist gene geerd en met kruideniers gelijkge steld te worden. De „Lutine" laat weer van zich horen Bergingskansen niet gestegen „Er is op Oosterend een staaf goud gevonden van de Lutine", ging het gerucht over Terschelling. Heel het eiland leefde natuurlijk mee met de geslagen is, vind je niets van de la ding terug", zeggen ze. Het is heel goed mogelijk, dat het brokstuk, dat nu gevonden is, omhoog werd gebracht door de baggermolen Karimata. Want dat het afkomstig is van de Lutine, staat voor de Ter- schellingers als een paal boven water: de kogels, die er aan vastge- vondst en er waren mensen, die hele- roest zaten, waren van hetzelfde kali- maal van West naar Oosterend kwa- ber als die, welke vroeger gevonden men fietsen om de baar goud te zien. I zijn. Er was er een bij van 25 pond, Wel viel het hen tegen, toen ze on- de andere varieerden van tien tot derweg reeds hoorden, dat er geen twintig pond. Behalve de kogels, goud gevonden was maar een grote heeft men nog een gedeelte van een bonk hout van vier bii vier meter, oude zandloper gevonden, die onge- waarop enkele kogels zaten vastge- j twijfeld van de grootste historische roest, maar de eilandbewoners be- waarde is. schouwen de Lutine als iets wat bij i het eiland behoort en dus trok het i Weer verdwenen, wrakstuk vele belangstellenden. j Van het gevonden wrakstuk is nu De Lutine heeft de laatste tijd weer I al niets meer over. Toen de vinder Nieuwe actie van de K.A.B. Ledental gestegen tot 417.800 Dezer dagen heeft het Algemeen Propaganda Comité van de K.A.B. besloten een nieuwe, grootscheepse actie onder de ongeorganiseerden in te zetten. Wat de methode en de aan wenden middelen betreft, zal de nieuwe actie zich onderscheiden van de vorige en wil men vooral het zwaartepunt gaan verleggen naar de grote steden en de industrie-centra. Een nieuw, propaganda-' rant on der de titel „Pak aan" heeft de plaats ingenomen van het bekende „Lopend Vuurtje" uit de vorige actie. Mobiele gardes, bestaande uit de beste pro pagandisten ter plaatse, zullen met name in de grote steden gaan opere ren. Vervolgens wil men de beste pro pagandisten uit het gehele land in een soort club onderbrengen „De Ploeg", waarvoor degenen in aanmer king komen, die per jaar minsten? 25 nieuwe leden inschrijven. Dttr* lidmaatschap duurt een jaar: iemand die in 1957 dit aantal in-1 schrijft, wordt daardoor lid van Ploeg '58 en zo vervolgens elk jaar. De lei-1 ding van de actie wil tussen deze wer kers 'n sterke vriendschapsband gaan leggen. Zij zullen van tijd tot tijd tot bijzondere bijeenkomsten worden uitgenodigd, terwijl er bovendien aan het ploeg-lidmaatschap nog verschil lende van jaar tot jaar variërende voorrechten zijn verbonden. De Ploeg, een symbool van het bewerken en omwoelen van de grond, maar ook van teamverband en samenspel, zal moeten uitgroeien tot een club van „super"-propagandisten, het zal de ploeg worden in de K.A.B. Uiteraard zal de actie weer met al lerlei moderne middelen worden on- JS dersteund. Binnenkort zullen 500.000 persoonlijke brieven op de ongeorga niseerden worden afgevuurd, voor welk papieren bombardement de or ganisatie thans wordt voorbereid. Al lerlei andere middelen zullen worden toegepast, die evenals bij de vori ge actie sfeer en klimaat moeten scheppen, waardoor het werk van de vele duizenden propagandisten zal worden vergemakkelijkt. Intussen groeit het ledental van de K.A.B. gestadig; het officieuze cijfer j per 1 januari bedraagt: 417.800. Sinds j de inzet van de vorige actie betekent dat dus een vooruitgang van niet minder dan 57.000 leden! alle aandacht. Waarschijnlijk zal ir. Van Wienen in de komende zomer een poging doen om de kostbare lading van het schip te brengen. Na de vondst van het grote stuk hout hebben de Ter- schellingers, die al heel wat pogingen sceptisch hebben gadegeslagen, wei nig hoop meer, dat die pogingen ooit succes zullen hebben. Niet bemoedigend. „Van een schip, dat zó uit elkaar Een chimpansee en 2 papegaaien verdwenen in Tilburg Hij viste er eerst naar watervlooien De politie in Düsseldorp heeft in verband met de diefstal van de zeven kostbare papegaaien uit Artis te Am sterdam de 25-jarige Karl Hans Lück uit Till, die voor een andere zaak in Düsseldorp gearresteerd was, in hech tenis gehouden. L., een bekende van de Justitie, die reeds eerder o.a. terzake van smokkelarij van papegaaien is ver oordeeld, ontkent hardnekkig tegen over de Amsterdamse hoofdinspec teur van politie en zijn Duitse col lega's van de Kriminalpolizei, iets met deze diefstal te maken te heb ben. Telefonisch aanbod in Duitsland. Van de zeven papegaaien die in de nacht van 26 op 27 jan. j.l. uit het vogelhuis verdwenen, ontbreekt ech ter nog ieder teken van leven. De die ren hebben in Nederland een groot handelswaarde van 2.000 gulden, Papegaaiendief? Dit is de Duitser Karl Hans Lück, geboren op 12 februari 1932 in Bocholt. die in Duitsland is gearres teerd. onder verdenking betrokken te zijn geweest bij de diefstal van de zeven papegaaien uit de Amster darasc dierentuin „Artis". doch zijn in Duitsland, waar een in voerverbod in verband met de pa pegaaienziekte geldt, zeker het dub bele waard. Dank zy de directeur van Artis, dr. E. F. Jacobi, die daags na de diefstal schriftelijk de groothandelaren in dieren, en diercteuren van dierenpar ken in Nederland, West-Duitsland, Zwitserland en Frankrijk op de hoog te bracht van de diefstal, kreeg de politie vrij spoedig een spoor in han den, dat naar Duitsland leidde. De directeur van het planten, en dierenpark „Wilhelma" te Stuttgart kreeg namelijk de maandag na de diefstal vanuit München telefonisch een Hyacintara en twee edelpape- gaaien aangeboden, toen hij nog niet op de hoogte was van de diefstal. Omdat de dieren niet door officiële papieren gedekt warea ging hij niet op het aanbod in. Nadat hij van de diefstal hoorde deelde hij de politie mede de stem herkend te hebben en wist, dat de man geparenteerd is aan de dierenhandelaar in de hoofd stad. Zo kwam de politie in Amster dam achter de identiteit van Karl Hans Lück, die dan ook internatio naal gesignaleerd werd. Goede bekende in Artis. Uit het onderzoek kwam aan het licht, dat de Duitser vaak in Am sterdam kwam en ook toen hij enige jaren geleden nog bij zijn familie al daar werkzaamheden verichtte, in Artis geen onbekende was. Eén der oppassers van het apenhuis in Artis waar de vogels 's nachts waren ondergebracht heeft Lück van een politiefoto herkend als de man, die hij 2 a 3 weken geleden in Artis heeft gezien. Een ander herkende Lück als degene, die enkele jaren geleden in Artis watervlooien voor de Amsterdamse dierenhandel kwam vissen. De Duitser werd ir» december j.l. aan de grens gepakt toen hij in een Merdeces 27 papegaaien Duits land wilde binnensmokkelen. Een jaar tevoren verdwenen uit een dierenhandel in Tilburg, waar hij zeer geregeld kwam, een Chimpan see en twee papegaaien. Na de diefstal vertoonde Lück zich niet meer in de zaak. Ook een dieren handelaar in Nijmegen heeft min der prettige, financiële ervaringen met Lück opgedaan. De Duitse politie heeft nu de zaak verder in onderzoek genomen omdat een paar kogels had losgewrikt en later bij de vindplaats terugkwam om er nog meer te halen, was het stukje Lutine al weer door zee en zand overspoeld en het kan wel ja ren duren voordat men er iets van terugvindt. Voorlopig behoeft ir. Van Wienen zich nog niet te laten ontmoedigen: De Lutine is er nog, en houdt er de spanning in. Hoofdbedrijfschap Ambachten Kritiek op ontwerp vestigingsbesluit bouwnijverheid Het hoofdbedrijfschap ambachten heeft kritiek geuit op het ontwerp vestigingsbesluit bouwnijverheidsbe. drijven 1956. Men vindt, dat dit ont werp ten onrechte bevordert, dat aannemers verschillende werkzaam heden kunnen verrichten, zonder dat aan redelijke eisen van vakbekwaam heid wordt voldaan. Men vreest daardoor beunhazerij en in overweging wordt gegeven een zodanig ontwerp samen te stellen, dat daarin de tot nu toe bestaande vesti- gingsbesluiten worden samengebun deld, aangepast aan de eisen van tijd en praktijk. Het bestuur meent, blijkens een thans uitgebracht advies, dat aan de zozeer gewenste verhoging van de efficiëncy in het bouwbedrijf geen argumenten kunnen worden ont leend, voor het aan de aannemer toe kennen van een recht tot het verrich ten of het doen verrichten van ver schillende ambachtswerkzaamheden, zonder dat daaraan de eis wordt ver bonden, dat de betrokkene aan rede. lijke eisen van vakbekwaamheid moet voldoen. Eer is het tegendeel het geval. Het ontwerp-vestigingsbe sluit gaat. wat dit betreft, zelfs be neden de minimum-grens die de ves tigingswet bedrijven 1954 stelt en is daardoor in strijd met het doel dezer v/et, dat op het bevorderen ener goede bedrij f suitvoering is gericht. Het bestuur van het hoofdbedrijf schap waarschuwt ten slotte in het belang van het Nederlandse ambacht, tegen het in slaan van de weg, die in het ontwerp-vestigingsbesluit is ge kozen. 400 duitsi reisbureaudirecteuren naar de bollenstreek. De A.N.V.V. en de my. Zeeland hebben 400 directeuren van Westduit- se reisbureaux uitgenodigd voor een bezoek aan ons land op 11 en 12 april. Per trein zullen de gasten uit Keulen te Vlissingen aankomen en vandaar met de „prinses Beatrix" naar Hoek van Holland varen. Van de Hoek vertrekt men naar Rotter dam, waar, na de traditionele haven- rondvaart, een ontvangst in de Riviè- rahal van Blij dorp plaats vindt. De nacht wordt doorgebracht in hotel Huis ter Duin te Noordwyk. Op 12 april worden parken en tui nen in de bollenstreek bezichtigd. Na een lunch in Treslong-Hillegom ver trekt het gezelschap naar Amsterdam. Daar hoopt men een rondvaart door ACTIE „SNOEPTROMMEL" VOOR KINDEREN IN VLUCHTELINGEN KAMPEN. Er syn weer veele luyden hier door Valentyn bedacht; die heefter acn so meenigheen een bloemenbos gebracht. Ick keeck nogh uyt of oock voor my so iet was weggeleghd maer geen en heefter van myn werek één tickeltjen geseghd. Het sy dan so, al hoopte ick: er was oock iet voor my, eilaecie, 'k sagh de bloemenman, hy gingh myn deur voorby. Oock Rembrandt is niet meer in tel, in Leyden seecker niet, al doet sulx ons, toch niet die Rembrandt meer verdriet. Die isser al drie eeuwen dood, so dood als eenen pier en off er nou syn beeld'nis staet, dat geeft voor hem geen sier. Wy eeren onse luyden graegh, maer costen magh 't niet veel, die Rembrandt Harmenszoons van Rhyn kreegh al genoegh syn deel. In Boscoop comt een nieuwe beurs, ick heb de plaet gesien, was daer die oude wracke beurs voor all* te smal misschien? Dat gaet daer goed, dat gaet daer flinck, is d'oude beurs niet breed dan wordt er voor een hoope geld een and're aenbesteed. Oock myn beurs is al jaeren smal, om niet te segghen plat; ick wilde dat, als in Boscoop, ick 't oock voor 't segghen had. Was 't Voorhout eens waer mannenwerek door vrouwen wierd gedaen, nu is het land'lyck Haeserswou met groote eer belaen. Een kynd dreeff daer het waeter in en was al bynae dood, dogh vrouwe Harkes dacht niet langh en sprongh er in de sloot. Sy redde daer een leeven mee; ick hoop dat het sal syn dat volgend jaer sy wordt bedacht door broeder Valentyn. Hoe vruchtbaer is ons Koudekerck. Ick las daer deese weeck dat daer een grootjen honderdvoud een lieve Oma bleeck. Ick wou daer wel het jaerfeest sien dat Oma weeral viert met heel dat cleyne naecroost al' in eenen langhen sliert. Hoe moet het dan als yeder kynd een vaersjen segghen gaet, geschreeven op een mooy pampier of eenen fraeyen plaet? De kerrecksangh dat isser wat, 't geeft elcke weeck weer feest; het eene jubilee comt aen, het ander is geweest. In Oegstgheest, vlackby in de buurt, daer waeren het er twee die met het paus'lyck cruys gesierd nogh langhe singhen mee. In Haeserswou de organist die daer in 't silver stack. Het lyckt me alles by malkaer togh wel een aerdigh vack. De vastenaevond gaet al door, een hooghty van de vreughd, en boeren, borghers, buytenluy, sy allen syn verheughd. De potsenmaeckers op 't toneel vieren hun lusten bot, gestoocken in eens anders pack als vastenaevondsot. Het leeven rolt in deese tyd genoeghelyck daerheen en wie van 't leeven niet geniet die isser wel van steen. Het glas omhoogh van heisa hop, hoe schuymt het koele bier. Van brandewyn met suyeker daervan raeck je tierelier. Het rost en host, het springht en singht, het leeven is zo goed en denck by al die druckte niet dat je 't besuuren moet. Want 's anderendaeghs dan isset mis, dan steeckter in je kop een kriebelende kaeterbeest syn loose streecken op. En als het feesten is gedaen, dan syn we allen braef. Dan isset uyt met het geros en met het rauw gedraeff. We weeten van de prins geen quaed, we syn weer vroom en net, de feestneus en de mombackes syn in de kast gezet. Lichtsinnighheyd is nimmer goed, maer.menschen als we syn we vinden togh éénmael per jaer soo'n cleyne sonde fyn. WILLEM VAN HORSTENDAEL. De Actie Oostpriesterhulp van het R.K. Nederlands Huisvestingscomité heeft van de Katholieke Schoolraad toestemming gekregen tot het houden van een nationale snoepinzameling, de actie „Snoeptromrnel" voor de kin deken in Europese vluchtelingenkam pen.' Ook de diocesane katholieke onder wijzersbonden hebben Oostpriester hulp hun steun voor deze actie toe gezegd. In de «erste twee weken van de Vasten zal Oostpriesterhulp tien duizenden spaardozen, bedrukt met een viertalige tekst, verzenden naar een aantal scholen in Nedeiland. In de Goede Week verwacht de leiding van actie „Snoepgoed" de dozen van de deelnemende scholen in het maga zijn van Oostpriesterhulp te Den Bosch terug. Onmiddellijk na Pasen expedieert het Huisvestingscomité het ingezamelde snoepgoed naar Oosten rijk, Duitsland en ande.e landen. Oostpriesterhulp hoopt de kans te krijgen een deel van het snoepgoed te zenden ook naar landen, die er nog veel meer mee gebaat zullen zijn. Oostpriesterhulp stelt zich voor, dat deze actie een zeer grote hoeveelheid chocolade en suikerwerk voor de kin deren zal opleveren. Van groter be lang acht zij echter de geestelijke waarden aan deze actie verbonden. „Snoeptrommel""vraagt de kinderen 'n kinderlijk, maar toch ook heldhaftig offer en hierdoor leren de kinderen delen in de zorgen voor de vluchte lingen. Tenslotte zal deze actie een uitgebreide correspondentie bewerk stelligen tussen de kinderen van vele Europese nationaliteiten. Lück's antecedenten -voor haar aan-de grachten te maken, waarna het leiding zijn hem eens zeer grondig gezelschap per trein weer naar Keu- 1 aan de tand te voelen. 1 len zal vertrekken. FABRIEK VOOR NIEUW SOORT STRAATKLINKERS. Te Rhenen wordt een fabriek ge bouwd, waar men een nieuw soort straatklinkers gaat maken uit een mengsel van lavabasalt, cement en zand. De stenen worden met tien te gelijk geperst in een uit Koblenz ge- importeerde machine en hoeven al leen maar te drogen. Bakken is bij dit procédé niet nodig. De afmeting van deze klinkers is gelijk aan die van de traditionele straatstenen, het oppervlak van dit nieuwe produkt is echter stroever. De produktieca- paciteit van de fabriek („Kroon- steen N.V.") zal 25.000 stenen per dag bedragen. Nationale feestdag op zondag Op vragen van het Tweede-Kamer lid de heer Zaal, die bezwaar maakte tegen de viering van de vijfde mei als nationale feestdag op zondag, heeft de minister-president, dr. W. Drees geantwoord: Dat de de aangelegenheid, waar over de gestelde vragen lopen, het onderwerp heelt uitgemaakt van ge- dachtenwisseling met de Tweede zo wel als met de ü-erste Kamer. Duidelijk is daarbij tot uiting ge komen, dat een waardige herdenking van de bevrijding op een zondag aanvaardbaar werd geacht, al zal de feestviering uiteraard een enigszins ander karakter dragen dan op werk dagen. Gegeven de bovenvermelde gang van zaken, ziet de regering geen re den alsnog een ander standpunt in te nemen. De moord te Nieuwland Appèl van taxichauffeur verworpen Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het appèl, dat de 30-jarige*taxi- chauffeur L. H. te Nieuwland tegen zijn arrestatie had aangetekend, ver worpen. Na hem aanvankelijk te hebben beschuldigd van diefstal van gelden uit de woning van de omgekomen weduwe E. K. te Nieuwland, heeft de officier van justitie inmiddels een nieuwe aanklacht tegen hem in gediend, namelijk moord met voor bedachte rade. Hij is echter hiervoor nog niet verhoord. De vrouw van H. en de 42-iarige horlogemaker G. van N. te Middel burg zijn, zoals bekend is, deze week gearresteerd op verdenking aan me deplichtigheid aan de diefstal. Bei den vertoeven eveneens in het huis van bewaring te Middelburg. Aanleiding tot de arrestatie van Van N. waren zijn antecedenten en zijn nauwe relatie met de nu van moord verdachte taxichauffeur. Verdachte overleed tijdens het verhoor Het Betuwse dorpje Varik is in de nacht van woensdag op donderdag getuige geweest van 'n drama, waar bij een 22-jarige inwoner om het le ven is gekomen. Toen hij zich bij de politie moest verantwoorden voor het ineooien van de ruiten bij de ouderlijke wo ning van zijn vroegere meisje, is de jongeman tijdens een verhoor aan vergiftiging overleden. Nadat hij woensdagavond een mis lukte poging had gedaan om het meisje te spreken te krijgen, had hij de ruiten van de woning van haar ouders ingegooid en was toen naar huis gegaan. Daar had hij in de schuur enkele druppels ingenomen van 'n vergiftig landbouwpreparaat, zoals die op het moderne landbouwbedrijf dikwijls gebruikt worden. Thuisgekomen vertelde hij zijn zus ter, wat hij gedaan had maar inmid dels kwan de Rijkspolitie hem ha len. De wachtmeester geloofde zijn verhaal niet, toen hij van zijn wan hoopsdaad vertelde. Ondersteund voerde de politieman hem naar de politiepost. Toen Je jongeman tijdens het verhoor erg benauwd werd, mocht hij even naar buiten om over te geven. In een i e- venverblijf zakte hij daarop dood in elkaar. Vliegverbod voor „Fireflies" Hangende het onderzoek naar de beide recente ongevallen met „Fire- f!y"-opleidingstoestellen van de ma rineluchtvaartdienst is voorlopig voor dit vliegtuigtype een vliegverbod in gesteld. Aldus deelt de marinevoor lichtingsdienst ons mede. Het verbod is ingesteld naar aan leiding van twee ongelukken, n.l. het ongeluk dat op 21 december j.l. is gebeurd met een Fairey „Firefly"-op- leidingstoestel van de M.L.D. dat bij Scheveningen in de Noordzee is ge vallen en dat van donderdag. Bij het ongeluk van 21 december kwamen de twee inzittenden van het toestel om het leven. Het ongeval dat donderdag een „Firefly" „operational trainer" bij de Haagse Schouw over kwam kostte de enige inzittende van dat toestel het leven. De marineluchtvaartdienst van de Koninklijke Marine heeft reeds ver scheidene jaren „Firefly"-jachtvlieg- tuigen en „Firefly"-lesvliegtuigen in dienst. Een bijzonderheid van de les- vliegtuigen van dit type is dat de achterste bestuurdersplaats dertig centimeter boven de voorste plaats uitsteekt. De achterste plaats is be stemd voor de instructeur, de voorste voor de leerling. WAGENINGS STADHUIS KRIJGT VN-EMBLEEM. Over enige maanden zal de voor- gevel van het stadhuis van Wagenin- j gen voorzien worden van het em bleem van de Verenigde Naties. Daarmee heeft Wageningen waar schijnlijk een wereldprimeur. Men wil hiermee uitdrukking geven aan de gedachte, dat de wereldeenheid gedragen moet worden door de wil tot samenwerking van de kleinste eenheden en de individuen. Gemeentesecretaris van Heeze ontslagen De gemeenteraad van Heeze heeft op voorstel van b. en w. besloten de ge meentesecretaris, tevens ambtenaar van de Burgerlijke Stand ontslag te verlenen. Hij was op 13 maart 1956 reeds ge schorst met het oog op het feit, dat hij strafrechtelijk moest worden vervolgd. Tegen het ontslag stemde de heer Bosman, die de secretaris nog de ge legenheid wilde geven zijn recht te zoeken, ofschoon hij er de aandacht op vestigde dat het doen van valse aangiften niet voor hem pleitte. De heer H. Trouwen verwonderde er zich over, dat de gemeentesecreta ris dergelijke malversaties had kun nen plegen onder het oog van b. en w. Hieruit bleek volgens spreker het ontbreken van elke vorm van con trole. Hij sprak daarom de hoop uit, dat b. en w. een andere houding zou den aannemen ten aanzien van het te voeren beleid.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8