Leidse raad toornig over houding van regering UIT DE OMGEVING Formulieren in drievoud en ambtenaarlijke rompslomp Scherp lUVKLGM Dode bij verkeersongeval DINSDAG 12 FEBRUAKI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Ambtenarij van de bovenste plank De Leidse raadsleden zijn gistermiddag met een geheime zitting begon nen. Zij duurde twee en een half uur. Toen de deuren weer open gingen, bleek wel voor de oplettende raadsverslaggever, dat men gesproken had over de benoeming van een nieuwe directeur van de relnigings- en ontsmet- tingsdienst. En het ging niet om de persoon van de beide candidaten, die op de voordracht van b. en w. stonden, maar om het feit, dat het college had voorgesteld een extra toelage aan deze functionaris toe te kennen. De heer Meester en elf leden van zijn fractie schijfcen in de geheime zitting ampel bezwaar tegen deze extra uitkering gemaakt te hebben. Het is zeker niet Leiden, dat zich aan verkwisting heeft schuldig ge maakt, zo riep de heer Knol (Prot. Chr.) uit. Leiden heeft juist een degelijke politiek gevolgd, zijn liqui diteitspositie is nauwkeurig uitge stippeld. De heer Zunderman (P.v.d.A.) zag ook al de vele schone plannen van de gemeente in gevaar gebracht; hij was het verre van eens met de houding H. Hoorn direkteur gemeentereiniging Zij brachten in de openbare zitting een voorstel in stemming „de voor dracht terug te nemen en een nieuwe in te dienen op basis van de geldende salarisregeling". Dit werd echter met 13 tegen 22 stemmen verworpen. Vóór waren de leden van de P.v.d.A.- fractie met uitzondering van de heren Goslings en Sommeling en de twee CPN-leden. De andere raadsleden waren allen tegen. In eenzelfde stem menverdeling werd vervolgens de heer H. Hoorn uit Dordrecht gekozen. (Zie ook levensbeschrijving.) Hier mede was dit langdurige menings verschil achter de rug. Overigens snelden de agendapunten onder het luchtig geklop van de voorzitters hamer voorbij. Het was intussen ook al vijf uur geworden. Slechts de pessimistische nota van b. en w. over de zorgwekkende per spectieven in de gemeentelijke finan ciën hielden enige financieel-deskun- dige raadsleden bezig. Ambtenarij Als de gemeente voortaan een besluit wil gaan uitvoeren, dat meer dan honderdduizend gulden gaat kosten, moet het in drievoud worden ingediend. G.S. beslissen, de minister van binnenlandse zaken moet zijn zegen geven en finan ciën zal zeggen of het mag. Dit is één van de maatregelen, die de re gering heeft bedacht om te voor komen, dat de gemeenten niet zuinig genoeg zijn. De minister heeft de gemeenten verder nog uit gebreide instructies gegeven over de samenstelling van dit drievoud formulier. Dit vertoornde het col lege en de raadsleden. Men zei: „het is ambtenarij van de bovenste plank", „wat een werk extra allemaal", en „maak je maar geen illusies over de snelle afwikke ling van dit drievoudformulier. Daar voor weten we te goed wat ambte narij m^mGoed voorbëëïdT^m Bovendien en hierop legden de heren Hogens (WD) en Stolp (Prot. Chr.) bijzondere nadruk het zijn helemaal niet de gemeenten, die de schuld zjjn van de ongunstige mone taire en budgetaire toestand in Ne derland. Laat het Rijk liever eens met zijn bestedingsnota komen, alvo rens het de gemeenten de wet oplegt. Woorden als „gemeentelijke autono mie" en „eigen belastinggebied" vielen natuurlijk menigmaal. POTLOOD en GEEST No. 527. Horizontaal: 1. spoed, 5- meisjesnaam, 7. rund, 8. zwak, 10. lol, 11. muzieknoot, 12. platbodemd vaar tuig, 13. jongensnaam, 14. enigszins vochtig en koud, 15. telwoord, 18. lichaamsdeel. 17. rad, 18. godsdienst (afk). 19. lichaamsdeel, 21. niet be. groeid, 22. gebod, 23. bijwoord, 24. adreskaartje. Verticaal: 1. inwendig deel van een vis, 2.-spil van een wiel, 3. stijf, 4. twijg. 5. slede, 6. elpenbeen, 9. voeg woord (Fr.), 10. tweetal, 11. part, 12. uurwerk, 13. waterplant, 14. ^raan, 15. landelijk gelegen herenhuis, 17. rivier in Nederland, 19. uitroep, 20. vast, stevig, 21. gewicht (afk.), 22. voornaamwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 526. Horizontaal: 1. Andersen, 9. ree, 10. ido, 11. ik, 13. eng, 15. e.o., 16. eek, 18. dom, 20. teen, 22. mud. 24. rein. 26. sok. 29. sein, 31. ga. 32. ui, 34. teer, 36. Ier, 37. roem. Verticaal: 2. Nr., 3. Doe, 4. eend, 5. ai, 6. Ede. 7. noot, 8. Piet, 12. keer, 14. gom, 17. Kees, 19. mus. 21. niet, 23. dog. 25. nier, 27. kat, 28. pui, 30. neo, 33. i.e., 35. re. van de regering en liet enige voor een socialist opmerkelijke geluiden hor, i: men is bezig de democratie om hals te brengen, „wij worden in een keurslij! gedrongen, van persoon lijk initiatief is straks geen sprake meer". Natuurlijk vroegen de raadsleden ook welke bestaande werken en plannen in gevaar komen. De heer Ten Broek (KVP) vroeg bijv. naar de plannen voor de vuilverbranding. De wethouder kon hierop geen antwoord geven. In nauw overleg met de raad zal men een urgentielijst van werken opstellen. Woningbouw dat de woningbouw van de beperken de maatregelen is uitgesloten. Maar veel méér dan voor de woningbouw hebben de gemeenten in de afgelopen jaren niet gewerkt. Zij hebben bijv. in de periode van 1 april '54sept. '56 aan schouwburgen, zwembaden etc. 19 miljoen besteed. Bij het de parlement ligt voor meer dan 100 miljoen gulden aan voorstellen. 1100 miljoen werd in het afgelopen jaar aan woningbouw en bijkomende wer ken geïnvesteerd, slechts vierhonderd miljoen resteert voor andere werken. De wethouder kwam tot de conclu sie, dat de nationale economie is ver stoord. De gemeenten zullen gedwon gen hun investeringen moeten beper ken; men zal het offer brengen en men zal alles op alles zetten om de woningbouw veilig te stellen. Hij vroeg de raad om grote disci pline bij het maken en indienen van plannen. v A Q Burgerlijke Stand Laatste Berichten Na autobotsing overleden TIJDEN8 GYMLES GEVALLEN. Bij oefeningen in de gymnastiek zaal van de Leidse Houtschool k/wam gisteren een 12-jarige jongen, woon achtig aan de Sandtlaan te Rijns burg, te vallen. eD knaap brak zijn rechter pols en werd door de E.H.D. ter verzorging naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Motorrijder botste op bakfiets. Op de Maresingel reed gisteravond rond half zeven een vijfentwintig jarige motorrijder uit de Gasstraat tegen een geparkeerde bakfiets. De jongeman liep, behalve schaafwon den aan handen en gezicht een frac tuur op aan de rechterknie. De E.HD. bracht het slachtoffer over naar het Academisch Ziekenhuis. Feestavond „Crescendo". Voor de feestavond van de r.k. korfbalvereniging „Crescendo" op zondagavond 17 februari in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare, waar het toneelstuk „Drie is Teveel" 75 Jaar firma S. van Weesel Vrijdag is het 75 jaar geleden, dat de heer W. H. Marks in het perceel Hogewoerd 112 een koper- en blik slagerij opende en daarmede de grondslag legde voor het thans nog op dezelfde plaats gevestigde, doch dan sterk uitgebreide sanitaire- en siteitsraad werd tevens bekend ge wordt gegeven en na afloop gezellig samenzijn o.l.v. Evert Castelein is, kunnen de kaarten, voorzover nog niet thuisbezorgd, afgehaald worden bij: P. Spijker, Stieltjesstraat 14, C. Hoogenboom, Haarlemmerweg 56, H. Cornelissen, Munnikenstraat 25, D. v. Vliet, Leidseweg 358, Voorschoten. Leidse deskundige naar Nigeria. Mejuffrouw E. J. Boterenbrood te Leiden heeft voorlopig van twee tot drie jaar, een benoeming aanvaard als „assistent lecturer" in de natuur kunde aan het University college te Ibadan in Nigeria. Zij zal deze nieu we werkkring eind februari aanvan gen. LEIDSE UNIVERSITEITS FONDS In de jongste vergadering van de universiteitsraad van het Leidse uni versiteitsfonds heeft de voorzitter, prof. jhr mr. W. J. M. van Eysinga, mededeling gedaan, dat een ton is bijeengebracht voor het mr. van Vol- lenhovenfonds, dat opgericht is ter nagedachtenis van de Leidse hoogle raar prof. mr. C. van Vollenhoven, die veertig jaar geleden het bestuur van het Leidse Universiteitsfonds heeft georganiseerd. In de vergade ring is besloten het mr. C. van Vol len hoven fonds beschikbaar te stellen voor de bevordering van de verwe zenlijking van plannen voor universi taire gebouwen, waaronder in de eer ste plaats een auditorium maximum, waardoor de Leidse universiteit in 1975 in staat zal zijn op waardige wij ze met haar talrijke gasten uit den vreemde het 400-jarig bestaan te vie ren. In de vergadering van de univer- loodgietersbedrijf, annex radio- en televisiehandel, van de heer S. van Weesel. In 1894 deed de vader van de te genwoordige eigenaar hij was toen twaalf jaar als jongmaatje zijn in trede in dit bedrijf. Door zijn ijver, handigheid en vlug begrip wist deze spoedig niet alleen het vertrouwen van zijn patroon te winnen, doch evenaarde hij weldra diens goede vakmanschap, zodat het geen wonder v/as, dat toen de heer Marks in 1919 de leiding van het bedrijf wat zwaar begon te vallen, hij zijn weetgierige leerling als compagnon in de zaak opnam. En toen de heer Marks zich drie jaar later geheel uit het zaken leven terugtrok, was de heer Van Weesel de aangewezen man om hem op te volgen en het bedrijf alleen voort te zetten. Onder zyn vaktechnisch-bekwame en zakeluk-verstandige leiding heeft het bedrijf, waaraan thans ook een bureau voor centrale verwarming is verbonden, zich in de loop der jaren 5unstlg ontwikkeld. De tegenwoor- ige eigenaar de heer S. van Wee sel is in november 1955 overleden kwam reeds in 1925 bij zijn vader in het bedrijf en werd in 1940 compag non, waarna in mei 1942 de overna me volgde. Ook na die tijd heeft de heer Van Weesel sr nog lange jaren zijn krachten aan de groei van het bedrijf gegeven. Al is dan het karak ter van de zaak in de loop der tijden gewijzigd, doordat niet meer het zwaartepunt ligt in het eigenWike koperslatrersvak, vader en zoon Van Weesel zijn met hun t(jd medegedaan en hebben de goede naam van de firma Marks steeds hooggehouden. In verband met dit jubileum wordt donderdagmiddag van 2.30 tot 4.30 uur in Oud-Hortuszicht een receptie gehouden. maakt, dat de voorzitter, prof. Van Eysinga vandaag op eigen verzoek aftreedt en wordt opgevolgd door mr. K. P. van de Mandere te Rotterdam. BIOSCOPEN. De films in de week van 815 fe bruari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Les enfants du Paradis", volwassenen. Lido: „Tussen 14 en 17", 18 jaar. Luxor: „De postmeester", volwas senen. Trianon: „High society", 14 jaar. Rex: „Een kus voor je sterft", strikt volwassenen. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt 1*0Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. Des zondags van 2—4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam.. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Het leven van Boeddha". 10 uur v.m. tot 4 uur nam. (t.e.m. 14 februari). Academiegebouw (Ac. Hist. Mu seum): Tentoonstelling van kunst zinnig werk van hoogleraren, staf leden en studenten, (t.e.m. 14 febr.). De Lakenhal: Expositie Kees Bol 10—4 uur, 's zondags 1—4 uur (t.e.m. 4 maart). Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek Nieuwe R(jn 18, 20523. Apo- potheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Geboren: J*n zn v. P. Vorwald en A. Schetter; Willem zn v. W. Berkheij en M. Rose; Marinus Adrianus zn v. M. A. Bronk en H. P. van der Klaauw Willem zn v. H. van Rhijn en J. E. van Rijn; Maria Elisabeth dr v. K. P. Bosman en D. Singerling; Robert Cor nells zn v. C. Klein en E. H. Planjer; Willem Peter, zn van A. de Ilaas en J. Bogerd. Overleden: C. A. Nagtegaal 79 jr, man; D. R. Fakkel, 72 jr, man; D. Aanen, 71 jr, man; LI Heins, 77 jr, man; E. van der Steen, 83 jr, wed. v. J. van Dissel; G. v. Leeuwen, 58 jr, man; M. Loosbroek, 2 d., dr.; E. A. Goemans, 81 jr, wed. v. J. v. d. Kraan. Leidse Agenda DINSDAG 12 FEBRUARI. R.K. E.H.B.O., afd. Leiden, Cursus avond. R.K. Lyceum, Mariënpoel- straat. 8 uur nam. „St. Eioy". Adviesavond. Gebou;/ Chr. Soc. Belangen. 7.30—8.30 na—1. L.P.V. „De Vriendenclub" Leden vergadering. Kleine Burcht. 8: uur nam. Ned. Kath. Bond van Werkmeesters. Forum-avond. De Harmonie. 8 uur nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. De heer C. Bas over: „Vormenrijkdom in de Zwammenwereld" Zoologisch Labo ratorium. Kaiserstraat (ingang Ster- rewachtlaan) 8 uui nam. K. O. Filmvoorstelling „Top Secret" Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. „Archeologische Lezingen". Prof. B. v. d. Walle. „Kyrene, een Griekse oase in Noord-Afrika", Rijksmuseum van Oudheden. 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. „De Barbier van Sevilla". Haags To neel. Cantine Doelenkazerne. 8 uur nam. Club de Limetz. Vastenavondvie ring. Jacobazaal 8 uur nam. WOENSDAG 13 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K.A.B.-forumavond, Zoeterwoude. Vertrek Stationsplein, paal 17. 19.20 uur nam. K. O. Toneelgroep „Theater": „Het bezoek van een oude dame", Schouwburg, 8 uur nam. Gemengd Toonkunstkoor. Concert: Mozart, Bruckner. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur nam. „Selskip Fryslan". Opfierine fan „Hert sunder Haven", troch leden fan de toanielploech. Den Burcht, 8 uur nam. DONDERDAG 14 FEBRUARI. „Wiener Sangerknaben". Concert Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. „De Gastspelers" met „Annema- rie.,.. zeg jij het maar!" Schouw burg, 8 uur nam; na afloop bal in het St. Antoniusclubhuis. Veron. Bediening van zenders op afstand. Rehoboth, 8 uur nam. „Oud-Leiden". De heer E. Pte- linck: Historie en heraldiek op roe mer en kelk. De Lakenhal, half acht nam. VRIJDAG 15 FEBRUARI. „St. Christoffel". Ledenvergade ring, De Harmonie, 8 uur nam. A.K.W.V.-Leiden. Prof. dr F. van Heek: betekenis van standen en klas sen. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. ZATERDAG 16 FEBRUARI. „Littcris Sacrum". „Spoken" (Hen. rik Ibsen) Leidse Schouwburg, 8 uur nam. ZONDAG 17 FEBRUARI Verbum Dei. H. Mis voor niet-ka. tholieken, waaronder een uitleg wordt gegeven. Zoeterwoudse Singel 34, 9 uur v.m. Hedennacht om 11.30 zijn op de hoek ValkenboslaanWeimarstraat te Den Haag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Een der inzittenden, de 70-jarige ongehuwde Sjoerdje Boonstra is vanmorgen om half acht in het ziekenhuis aan het Westeinde aan bij deze botsing opge lopen verwondingen overleden. Een auto uit Voorburg, die op de Valkenboslaan in de richting van de Loosduinseweg reed verleende, blij kens het politieonderzoek, geen voor, rang aan een uit Wassenaar afkom stige auto, die van de Weimarstraat in de richting van de Conradkade reed. De bestuurder van de eerst genoemde auto werd aan het hoofd gewond. De 70-jarige S. Boonstra, die in deze auto zat, moest in het zieken, huis worden opgenomen, waar zij vanochtend is overleden. Een andere inzittende, kreeg een bloeduitstorting boven het linkeroog en-kon na be handeling huiswaarts keren. Vanmorgen omstreeks 8 uur is cj de rijksstraatweg ArnhemDieren ter hoogte van de N.V. betonfabriek „De Meteoor" bij De Steeg, een El- lekomse industrieel bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. Het slachtoffer reed met zijn auto van Ellekom in de richting Arnhem en wilde ter hoogte van de betonfa briek de Schaarweg naar het dorp Rheden inslhan. Hij merkte daarbij een hem tege moetkomende autobus van de Gelder se Tram Wegen te laat op. Zijn auto werd gegrepen en een tiental meters meegesleept. Met zware verwondin gen is het slachtoffer naar het zie kenhuis te Velp overgebracht, waar hij enkele ogenblikken later overleed. AANRIJDINGEN OP ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Maandagavond half zeven is op een onbewaakte overweg bij Emmen pen personenauto aangereden door een goederentrein. De chauffeur, afkom stig uit Emmen, is licht gewond naar het ziekenhuis in Ecmmen overge bracht. De auto werd zwaar beschadigd, de machinist van de trein, die niets van het ongeluk merkte, reed door. Gistermiddag, kwart over vier, is op de onbewaakte overweg tussen Neede en Borculo een tractor aange reden door een goederentrein waar bij de bestuurder van de tractor licht werd gewond en de tractor geheel werd vernield. BRONOVO KRIJGT WALKIE- TALKIES. De diakonesseninrichting Bronovo te 's-Gravenhage wordt het eerste ziekenhuis in Nederland, dat zijn dok toren en hoofdverpleegsters draadloos berichten in het gebouw doorgeeft. Het signaal, of mondelinge bood schap, is uitsluitend voor het opge roepen staflid hoorbaar met behulp van een elektrpnische ontvanger vulpenforn-aat. Het zo storend geluid van bel of telefoon kan hierbij ach terwege blijven. Daarom zal deze zeer recente uitvinding door de patiënten zelf met instemming begroet wor den, omdat zij de zo nodige rust in het ziekenhuis in sterke mate bevor dert. LEIDSCHENDAM HERWONNEN LEVENSKRACHT VIERDE 40-JARIG BESTAANS- FEEST. Met veel grotere belangstelling dan verwacht was, heeft de Leidschen- damse afdeling van Herwonnen Le venskracht "zondag haar 40-jarig be staan gevierd. In de morgen werd eerst .in de pa rochiekerk een H. Mis uit dankbaar heid opgedragen door de g^stelijk adviseur pater A. Beldero M.S.C. Na deze kerkelijke herdenking zaten be stuur en medewerkers aan een gezel lig gemeenschappelijk ontbijt in het parochiehuis. Het was een echt fees telijk samenzijn, waarbij de aanwezi gen het vaste voornemen maakten de belangen van „Herwonnen Levens kracht" op nog meer intensieve wijze te behartigen. Tijdens de in de middag gehouden receptie zijn velen het bestuur komen complimenteren. Behalve enige pro minente persoonlijkheden kwamen ook velen hun opwachting maken, dio in de loop der jaren op enigerlei wij ze in zorglyke omstandigheden door Herwonnen Levenskracht zün gehol pen en door toedoen \'an deze instel ling hun gezondheid hebben terugge kregen. Namens het gemeentebestuur was wethouder Groenewegen ter re ceptie, ook de besturen van K-A.B-, Wlt-Gele-Kruis, K.V.P. waren ver tegenwoordigd. Des avonds was de grote toneelzaal van het patronaat veel te klein om plaats te bieden voor de donateurs met hun dames. Het bestuur bood hun een vrolijke avond aan als waarde ring voor de steun, welke Herwonnen Levenskracht van hen ontvangen heeft. Want, zoals voorzitter Q. Heij-, ne mededeelde, was het alleen het werk en de offervaardigheid van de donateurs welke de vereniging in staat heeft gesteld het kostbare werk voor de volksgezondheid tot stand te brengen. Met voldoening maakte spr. gewag dat het aantal donateurs dat weke lijks minstens 25 cent offert, is geste gen tot over de 600. Aan drie t.b.c. pa tiënten verschaft Herwonnen Levens kracht momenteel de midd<!en voor verpleging in het sanatorium Berg en Bogch terwijl vijf kinderen zijn op-' genomen in een vocantie-kolonie en I een patiënt ontvangt kosteloze ver pleging thuis. De heer J. Luijsterberg uit Haar lem, hoofdbestuurslid van Herwon nen Levenskracht, heeft vervolgens een uitgebreid overzicht gegeven van het ontstaan en de werking van de vereniging daarbij met trots wijzend op het naar de laatste eisen des tijds ingerichte sanatorium te Bilthovcn, dat zowel in binnen- als buitenland geroemd wordt als het best ingericht sanatorium. Het amusante gedeelte van de feest avond was toevertrouwd aan het ca baret gezelschap Karei Starre uit Delft, dat alle eer van zijn werk heeft gehad. Daar zeer velen geen plaats in de zaal konden bemachtigen, heeft het bestuur besloten de feestavond te herhalen op donderdag 21 dezer. OEGSTGEEST Personalia. Bü de Nederlandse „Ster"-kampioenschappen 1957 be haalden de heer en mevrouw Henny Boos de 3e prijs in de Leraren Klas se. Voor de 10e maal werden de „Ster" Damkampioenschappen ver- danat in de grote zaal van de Haagse Dierentuin. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 11 Februarij 1857. 's-Gravenhage. Van hier wordt van de Amst. Cour. ge schreven: Ik verneem, dat de Heer F. W. Conrad, President der Commissie voor de doorgraving der landengte van Suez, en die zich thans, zoo als men weet, in Egypte bevindt, zich naar Juru- zalem zal begeven. Brussel. Een spoorweg wachter te Jurbise, Troupin ge naamd, heeft dezer dagen 1*4 kan jenever gedronken, waarop hij spoedig is overleden. Bevel van aanhouding is verleend tegen den persoon, die de drank be taald en tot het verbruik aange zet heeft, alsmede tegen den her bergier, die ze heeft geschonken. N00RDWIJKERH0UT Woningbouw. Voor eigen reke ning werden door de fa. M. G. ven Parera 2 woningen gebouwd aan de Delfweg. Genoemde firma zal voor rekening van de heer N. L. Duindam een woning bouwen aan de Kerk straat. Onder arch, van architect De Groot te Uithoorn bouwt de fa. A. J. Rooyers te Noordwijlc 10 en 2 wo ningen in het uitbreidingsplan Boek horst. SASSENHEIM Aanbesteding. Arch. L. F. Tol te Lisse heeft namens de N.V. Fred, de Meulder bloemenexportbedrijf alhier onderhands aanbesteed: Het bouwen van een pakplaats aan de Hoofd straat alhier. De inschrijvingen wa ren. Ing. Bur. voor Bouwnijverheid, Oegstgeest 75.800, Th. J. Leenen, Warmond f 74.900, D. Schaap, Lisse 73.867, fa. Gebrs. Reeiiwijk, Sas- senheim 73.447. Het werk is aan de Gebrs. Reeuwijlc gegund. VOORSCHOTEN Woningbouw. Arch. K. Landers te Rotterdam heeft namens de comb, van Amersfoort van Smirren en Ker sten te Rotterdam, het bouwen van 8 woningen aan het Kon. LodewJjk Na poleonplantsoen en het'bouwen van 8 woningen aan de Rijksweg opgedra gen aan de fa. L. C. v. d. Marei te Katwijk aan Zee voor een totaal be drag van 480.000. WASSENAAR Jeugdige dieven aangehouden. De recherche heeft processen-verbaal opgemaakt tegen de 17-jiarige B., de 17-jarige De G., beiden uit Den Haag en een 16-jarige jongen uit Leiden, die zich aan diverse diefstal len hadden schuldig gemaakt. B. had zich door verbreking toegang verschaft tot de clubtent van N.L.S- aan de Buurtweg cn zich daar het een en andor toegeëigend. De G. naim enkele flessen chocomel weg en de ander maakte zich sohuldig aan dief stal van een tegelsnijder en een bankblijet van f 25.op een bouw werk aan de Doornweg. ALPHEN AAN DEN RIJN PASTOOR VLOOTHUIS. Naar wij vernemen is emeritus pastoor S. A. J. Vloothuis, te Alphen a. d. Rijn, eertijds pastoor te Nieuw koop, die onlangs voorzien is van de H.H. Sacramenten der Stervenden, voor nader onderzoek en specialisti sche behandeling opgenomen in het St. Eüsabethziekcnhuis te Leiden. Bouw 14 woningen gegund. Na mens het pensioenfonds Gebroeders Boot N.V. heeft de architect de heer W. Brouwer alhier het bouwen van 14 woningen en vier garages aan de Van Lennepstraat gegund aan J. van Vliet te Aarlanderveen voor de som van 253.000,—. Zoals bekend loopt de Van Lennep straat vanaf het Toussaintplein jn oostelijke richting parallel met de van Boetselaerstraat. R0EL0FARENDSVEEN Uitvoering in Cultureel Centrum voor het jeugdwerk. De zaal van het Cultureel Centrum te Nieuwe Wetering had voor de uitvoering ten bate van het jeugdwerk der parochie „Maria Presentatie" een behoorlijke bezetting, toen de voorzitter van de financiële jeugdcommissie, de heer J. Verdel, met een woord van welkom deze avond opende. De mandoline club van Nieuwe Wetering oogstte met haar programma van muziek en zang veel succes. De toneelclub van DGV voerde het reeds door ons eer der beschreven toneelspel „Levens- schaduwen" op en verkreeg wederom voor dit aangrijpende verhaal een zeer aandachtig gehoor. Een zeer aan trekkelijke verloting, waarbij de mooie prlje op 117 nog niet is afge haald, bracht een prachtig financieel resultaat voor het jeugdwerk. Aan het slot van de avond sprak kapelaan J. v. Roode een dankwoord, inzonder aan het bestuur van het Cultureel Centrum, dat zijn gebouw voor het jeugdwerk beschikbaar had gesteld, zodat opnieuw begonnen kan worden met de opbouw van het ver enigingswerk voor de jeugdbeweging. Na dank gebracht te hebben voor de belangeloze medewerking van de mu ziek en toneel voor dit mooie doel, zei kapelaan Van Roode, dat Nieuwe Wetering er in geslaagd was, niet alleen een mooie avond te verzorgen, maar tevens, dat het hiermede een belangrijk steentje voor dit aller noodzakelijkste werk van jeugdop- voeding had bijgedragen. Met een gezellig samenzijn o.l.v. het duo Turk- Van Zanten werd deze avond be sloten.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2