Viering met Halters Mis en 'n rijke kunstavond Alphcns „Kunst na Arbeid" speelde een sterk dramatisch stuk 1. 11 1957 DE LEIDSE COURAIN PAGINA 5 Tweede lustrum van „Santa Lucia" in Zoeterwoude Burgemeester ere-voorzitter De R.K. Gemengde Zangvereniging „Santa Lucia" heeft gisteren op grootse wijze het tienjarig bestaan Ecvierd. Bij de kerkelijke viering was et hoogtepunt het zingen onder de Hoogmis door het gehele koor en op de jubileumavond was het concert van het eigen koor met het gastkoor „Arti et Chantati" van Leidschendam begeleid door het Haagsche Sympho nic Orkest, een groot evenement. De inzet van het feest was een plechtige H. Mis, opgedragen door de geest, adviseur Deken P. Juffermans met assistentie van kapelaan G. Kap- teyn en kapelaan M. Huibers, oud geest. adviseur der vereniging. Voor deze jubileumviering was kerkelijke goedkeuring verleend voor het zingen onder de H. Mis voor ge mengd koor. Uitgevoerd werd de Missa Sexta B. van Michael Halier voor gemengd koor en de wisselende gezangen werden gezongen door de miannestemmen van „Santa Lucia". Br ging van deze kerkzang een zeer hoge bekoring uit waarbij de sopraan- stemmen door de goede acoustische werking van de hoge gewelven heer lijk verklonken. De intense studie van het koor onder leiding van di rigent F. Cappendijk is wel met suc ces bekroond. Na de Communie zong het koor Jesu Dulcïs van Bernard Kothen en na de H. Mis werd het Exultate Justi van Vidiana uitge voerd. In dit laatste werk werden de polyphonische moeilijkheden heel goed overwonnen, doch de fraserin gen die de hoogste schoonheid zo be vorderen, waren nog niet goed ge plaatst en misten hun uitwerking. De begeleiding van organist J. Dobbe was zeer verdienstelijk. Feest-ontbijt Bestuur en leden met hun echtge noten verenigden zich na de schone kerkelijke viering, waaraan zo intens was deelgenomen, in het Parochie huis, waarbij deken Juffermans, bur- femeester H. J. J. A. Smeets, mevr. meets-Van Heel en kapelaan Hui- bers ook aan het feestelijk ontbijt waren. De voorzitter van de feestcommis sie, de heer P. Loos, hield een feest rede om met trots te getuigen van het 10 jaar bestaan van „Santa Lu cia". Met een terugblik op het ver leden noemde spr. de koren die reeds eerder bestonden onder leiding van de heer C. H. do, Boer, pater Strings, de heer P. Broxtenman en mej. J. Kortmann, waaruit nu tien" jaar ge leden onder de leiding van de heer F. Cappendijk, „Santa Lucia" als ge mengde zangvereniging werd opge richt. Bij de huldiging van het bestuur kan spr. mededelen, dat als feestgave zeven nieuwe leden zijn toegetreden. Tenslotte werd de vereniging een schild aangeboden waarop oalligra- pfiisch de letters S.L. en de oprich tingsdatum zijin aangebracht. De heer P. de Vogel, als waarne mend voorzitter het woord verkrij gende, deelt met grote dankbaarheid mede, dat burgemeester J. J. A. Smeets het beschermmeesterschap van „Santa Lucia" heeft aanvaard. In zijn installatie-rede wijst spr. op de grote plicht van de leden de ver antwoordelijkheid van deze aanvaar ding niet te licht te nemen en steeds alles te zullen doen om deze eer de vereniging waardig te doen blijven. Burgemeester Smeets zeide zich niet lang te hebben beraden en hèel graag het beschermheerschap aan vaard te hebben. Vele jaren zal ik deze steun niet meer kunnen geven, maar de korte tijd die mij daartoe nog gegeven zal zijn, zal spr. gaarne aan de vereniging wijden. Sprekende namens het gemeente bestuur zegt de burgemeester, dat met grote waardering „Santa Lucia" geluk gewenst wordt met het be reikte in 10 jaren. Zoeterwoude heeft toch zo weinig cultureel leven, dat elk streven op dit gebied moet ge steund worden. Om de miorele steun van de bur gerij aan te moedigen, zal spr. van avond op het concert krachtig aan sporen tot financiële steun en vooral tot ware belangstelling. Na de voorlezing van de schrifte lijke en telegrafische gelukwensen werden door de heer De Vogel de directeur de heer F. Cappendijk, de voorzitter de heer G. P. van Velzen en de daimes Co van Veen en Anna van der Ploeg, die van de oprichting af hebben meegewerkt, gehuldigd. Vooral tot de directeur spreekt de voorzitter waarderende woorden voor de bekwame krachtige leiding en doorzettingsvermogen. De echt genote van de voorzitter werd een bloemstuk aangeboden. Deken Juffermans hield Santa Lu cia de heerlijke woorden uit het Epistel van deze dag voor: En zing dankbaar God van harte lof met psalmen en geestelijke liederen. De geestelijke liederen nemen op het re pertoire van „Santa Lucia" een be langrijke plaats in. Zang is een uiting van blijdschap en ondanks moeite van het leven moet de zang een uiting van dankbaarheid aan God zijn. De menselijke stemming is ook een schone Godsgave. Dit voor ogen houdende, kunnen de leden goede leden zijn. Als er eensgezindheid blijft bestaan behoeft geen vrees te be staan en zal de vereniging in grote bloei blijven voortbestaan. Kapelaan Huibers wijst op de ver heffing door zang nu er zoveel is dat omlaag haalt. Spr. heeft grote waardering voor de studie, waardoor deze morgen onder de H. Mis zo sohoon is gezongen. Aan het slot van deze feestelijke bijeenkomst bracht directeur Cap pendijk dank voor de waardering en de vele bemoedigende woorden tot de leden. Feestelijk concert Vele genodigden en belangstellen de donateurs vulden het parochiehuis waar de hele avond intens genoten werd van hoogstaande muziekbeoefe ning. Deken P. Juffenmans, de ka pelaan G. Kapteyn en A. Huibers, pater Seb. van Beurden OSC en pa ter J. Huibers OSC, het college van burgemeester en wethouders en de leden van de christelijke zangver eniging „Zingt den Heer", toonden hun belangstelling. Burgemeester H. J. J. A. Smeets opende de avond met een kort over zicht van het wel en wee van de vereniging in de afgelopen tien jaar en riep tenslotte allen op om met belangstelling en financiële hulp (do nateur worden!) de zangvereniging te steunen. Onder leiding van de heer F. Cap pendijk zong „Samta Lucia" aller eerst twee zestiende-eeuwse motet ten van Vidiana en Arcadelt. In dit „Exiulbate Justi" en „Ave Maria" heeft iedere partij gelijke waarde, geen enkele solieert. Ook wanneer in het koor de stemmen zich statisch uitvieren in de homophone passages, trekt elke stem toch nog haar eigen lijn, die wel en niet door de anderen geregeld wordt. Geen dominerende klanken of rythmen, maar wel een groeiende expressie in de afwisse lende polyphone gedeelten, waardoor zo'n motet een uit samenhangende delen bestaande eenheid wordt, die op de meest natuurlijke wijze aan sluit bij het onderverdeelde tekst geheel. Hoewel deze muziek het hoogste vergt dat een koor op kan brengen, wist „Santa Lucia" toch een goede indruk te geven van deze waarlijk machtige muziek. De moeilijkheid blijft altijd om de vloeiende melo dieën van de verschillende partijen tegenover elkaar te markeren. Begeleid door het orkest zong het koor vervolgens uit Haydn's „Sohöp- fung" „Vollendet ist das grosze Werk" waarna „Arti et Charitati" het moeilijke „Haec Dies" van J. Schrijvers ten gehore bracht. Nadat het Haagsoh Symphonie Or kest de Sym/phonia van Johann Christian Bach had uitgevoerd, werd het programma vóór de pauze be ëindigd met Mozarte bekende „Ave Verum". Dit meesterwerk waarin religieuze ontroering en muzikale vormgeving elkaar op zo'n gelukkige wijze vinden, werd bijzonder gaaf uitgevoerd onder leiding van Henk Hbgervorst, de dirigent van het or kest. Tijdens de pauze werd bekend gemaakt dat aan de pop, waarvan de naam geraden moest worden, bij de geboorte de naam Agnes gegeven werd!! Na de pauze vertelde de heer Ho- gervorst op een interessante manier het belangrijkste over de in het or kest voorkomende instrumenten, waarbij een uitweiding over de kos ten van de dure instrumenten als een openbaring werkte op de aan wezigen. In de „Beelden uit het Weaier Woud" van Johann Strwus©, kwam de instrumentenkennis meteen te pas. De blazers deden de vogeltjes kwetteren, en met behulp van de strijkers ging het zwoeltje door het lover! Toen het koor ging vertellen over de geschiedenissen die zich daar in het woud bjj Wenen etfspelen, sloeg de goede stemming over en de uit voerenden werden dan ook met gul applaus beloond. Het koor kreeg tijd om uit te bla zen tijdens de magnifieke „Water- m/usic"-®uite van Handel: de supreme amusementsmuziek van de hoofse kringen in een hoofse tijd. Tenslotte posteerde de heer Oap- per.diijk zich voor koor en orkest om de avond te besluiten met Handels „Hallelujah" uit „The Messiah". Dit majestueuze werk dat ons in een wervelwind Van klanken in de oren davert, dat „Hij waarlijk is verre zen", leent er zich altijd weer toe om een hartveroverende climax te 'bereiken. Deken Juffermans was in zijn slot woord de tolk van alle aanwezigen, toen hij alle medewerkers compli menteerde met en dankte voor hun kunstzinnige prestaties. Alleen deze avond heeft al de betekenis aange toond van „Santa Lucia". Nog ver heugender is dat de vele aanwezigen zo lang met interesse en kennelijk voldaan naar deze muziek geluisterd hébben. Ieder die het goed meent met Zoeterwoude hoopt dan ook dat zo'n evenement over niet te lange tijd herhaald wordt. Rectificatie. In de aankondiging van de kaderforumavond van de K.A.B. stond als datum 23 februari, du moet zijn woensdag 13 februari. ALPHEN AAN DEN RIJN Jongen door auto meegesleurd Slechts lichte ontvellingen Het 4-jarig jongetje J. Rietveld, wonende aan de Steekterweg is za terdagmorgen op wonderlijke wijze aan een ernstig letsel ontkomen. De bestelauto van de bodedienst Tli. B. Vis, bestuurd door de heer M. Angenent, reed- in de richting Bodegraven toen dit kind kort voor een uit de tegenovergestelde richting komende auto plotseling de weg q, overliep. Het knaapje had de bestel-' auto niet opgemerkt eh kwam voof 1 deze auto. Toen de heer Angenent ongeveer 20 meter verder zijn wagen tot stilstaan had gebracht, lag het Haar tweede lustrum heeft de r.k. Toneelvereniging „Kunst na Ar beid" zondagavond in de Sint Jo- sephzaal gevierd met een toneeluit voering. Deze avond werd gedeelte lijk ook bijgewoond door de nieuwe deken. Dit was de eerste verenigings avond, die de deken zo kort na zijn installatie in zijn parochie bijwoon de. De voorzitter der vereniging, de heer P. v. d. Zwet, achtte dit een eer voor Kunst na Arbeid. Ook kape laan J. W. Schrama woonde de uit voering bij evenals de heren A. Goe- demondt en M. W. v. d. Linden, twee van de mede-oprichters die uit Bra bant voor dit feest waren overgeko men, De heer v. d. Zwet vertelde dat in de loop van de tien jaren veel stukken zijn opgevoerd en er werden vele successen geboekt. K.N.A. heeft voor haar jubileum uitvoering een niet bijzonder gemak kelijk stuk gekozen, maa rzij heeft ze over het algemeen wel op redelijke wijze vertolkt. Het stuk „De zon te gemoet", een sterk dramatisch to neelspel door Maarten v. Vught voor drie bedrijven geschreven, behandelt een reeks van conflikten tussen twee broers, welke scènes aanleiding wor den tot een ondragelijke huiselijke sfeer. De situatie verergert als een der jongens blind terugkeert uit een zie kenhuis, waar hij na een vliegtuig ongeval ter behandeling was opge nomen. Toen bleek, dat hij zijn menslie vendheid, die hij had getoond door zijn kameraad uit een vliegtuigwrak te redden, met niet meer te genezen blindheid had moeten bekopen. Hij was hierom door zijn meisje verla ten en werd aangegrepen door een gevoel van gekwetsteafhankelijkheid. Hij ziet geen uitweg meer. Maar la ter komt alles toch weer op zijn poot jes terecht. Maar voor de zon werkelijk begint door te breken hebben de toeschou wers vele trieste en ontroerende scènes moeten verwerken. Hiervoor zorgde vooral Frank Doodselaar, de blinde luitenant vlieger, een van de twee zoons van de wed. Roodselaar. Deze rol werd heel goed vertolkt door de heer P. v. d. Zwet, die af en toe zelfs wat té sterk uiting gaf aan zijn verbitterd heid om zijn afhankelijk leven. Zijn goede rolkennis stelde hem in staat een voortreffelijke creatie te geven aan de persoon die hij uit beeldde. Zeker niet minder goed speelde Truus van Wijk de rol van Beryr, zijn zuster. Enig waren de scènes waarin zii samen met haar blinde, sterk uit heden bespraken; hij nukkig en wars van alle hulp van allen die hem met zorgen omringen, zij een en al de liefdevole, alles begrijpende, zonni ge zus, die hem aldoor tracht op te beuren uit zijn depressies. De contrastrijke broer Jan Roodse laar, die tijdens het verblijf van zijn broer in het ziekenhuis de genegen heid van diens meisje heeft verwor ven, werd gespeeld door Leen van Gils. Deze voldeed voor de wat zwa re opgave niet, wellicht mede door -wakke rolkennis ontbrak, hetgeen zich vooral liet gelden in de vaak voorkomende heftige scènes met zijn broer en zijn moeder. De rol van mevr. Roodselaar kreeg in het alge meen wel een acceptabele vertolking door mevr. Van FrankfoortEakker. Iets meer acteren en mimiek ge paard aan een duidelijker uitspraak zou haar vertolking wel wat meer glans hebben gegeven. Dit laatste zouden wij ook willen opmerken ten aanzien van de rol van majoor-vlieger Merendaal, welke door H. van Nieuwland werd ver tolkt. Hij kwam wat autoriteit te kort. Marja van Veen die de rol van Suzie van Brunswijk, het meisje van blinde Frank, vertolkte, dat hem om zijn invaliditeit prijs geeft in ruil voor de genegenheid van diens broer, bewoog zich soms wat onwen nig op het toneel. Ze ljad echter meerdere verdienstelijke momenten Mevr. Van ZeijlArts was aardig als de werkster bij de familie Rood selaar. Zij trachtte op geestige, maar ook op verstandige wijze iedereen te troosten in de moeilijkheden. Zij speelde haar rol goed, maar steunde wat teveel op de souffleur. Een euvel dat trouwens meerdere spelers parten speelde. De rol van sergeant-vlieger Kees de Bie, die met eigen levensgevaar door luitenant-vlieger Frank Rood selaar was gered werd uitgebeeld door H. van Frankfoort. Een beetje sterker acteren en luider articuleren zou aan zyn aardige rol meer fleur hebben gegeven. De regisseur, de heer W. Ouwer- kerk, heeft het ongetwijfeld evenmin als zijn medewerkers(sters) gemak- kelijk gehad. Maar het gezelschap, dat een kern blijkt te vormen van K.N.A., heeft dan toch ook niet on verdienstelijk opgetreden. Na afloop heeft de heer A. F. Ruyssenaars de gelukwensen aange boden van de K.A.B. en als onder afdeling hiervan kreeg zij een ge schenk onder couvert. ventje onder zijn auto. Het moet on geler die afstand zijn meegesleurd, maar bleek bij onderzoek door dr Gill van Zwammerdara slechts lichte ontvellingen te hebben opgelopen aan handen en benen. Het jongetje is blijkbaar door geen der wielen over reden, doch is waarschijnlijk met zjjn kleren aan iets onder de auto blijven hangen en op deze manier meege sleept. De bestuurder treft geen schuld. Viswedstrijd „Ons Genoegen". Onderlinge viswedstrijd gehouden in het Aarkanaal bij het zwembad. Het was prachtig visweer en de vangst viel ook niet tegen. De prijzen wer den behaald door: lc pr.: S. v. d. Hoek 11 st.; 2e pr. J. P. v. Veen 10 st.; 3e pr.: N.N. 10 st.; 4e pr.: K. Hei- nen 9 st.; 5e pr.: B.,de Wit 9 st.; 6e pr.: D. v. Leeuwen 9 st.; 7e pr.: G. v. d. Horst 6 st.; 8e pr.: J. v. Zwieten 5 st.; 9e pr.: A. Blos 5 st.; 10e pr.: J. Blos jr. 5 st. Er was een extra prijs voor de controleur en een voor de gTootste bliek. Deze is gewonnen door T. Feenstra met een bliek van 20.5. BODEGRAVEN Dam- en schaaknieuws. De com petitiewedstrijd, die het tweede team van de schaakclub Bodegraven tegen de reserves van Boskoop speelde, ein digde na arbitrage in een draw. 55 werd het. Voor de onderlinge com petitie van de Bodegraafse damclub O.G.B. werden de volgende partijen gespeeld. T. KooistraJ. Boef 11; M. BekkerC. van de Vlist 11; C. ScheerA. de Jong 11; J. van de VlietJ. Vermeulen 11; B. Ter louwL. Goor 02. DE MEIJE Van de weg gegleden. Zondag morgen moest de heer Zwijnenburg met een personenwagen kerkgangera ophalen voor een dienst te Bodegra ven. In de bocht ter hoogte van de boerderij van Bunnik haalde hij voor een tegenligger te ver uit met het gevolg, dat de auto achteruit de steile wegberm afgleed en met een plons in de moddersloot terecht kwam. De bestuurder als enige inzittende, kwam met de schrik vrij. HAZERSWGUDE Jongetje uit het water gered Toen mevr. Harkes, wonende in de Kastanjelaan alhier, bezig was de ra men van haar woning te wassen, keek zij onwillekeurig in een voor haar woning ligende sloot en zag toen een tiental meters van haar verwij derd wat in die sloot liggen. Zij liep er naar toe, en zag tot haar verba zing het 3-jarig zoontje van de heer [uist eveneens in de Rastanjel. Ooyachtig, iir de sloot draven. Zij bedacht zich geen ogenblik en liep de sloot in en haaldt het ventje op het droge. Daar het geen teken van leven meer gaf, begon zij direct de kunstmatige ademhaling op het "kind toe te passen, terwijl inmiddels dokter Meijst werd gewaarschuwd. Door middel van een zuurstofapparaat werden de levens geesten bij het ventje weer opge wekt. Het jongetje is in een onbe waakt ogenblik de woning uitgelopen. Wit-Gele Kruis. Onder leiding van de voorzitter, de heer Wesse- lingh, kwam de vereniging het Wit- Gele Kruis aan de Rijndijk in eerste vergadering bijeen. De opkomst was slecht, waarover de voorzitter zijn te leurstelling uitsprak. De secretaris las het jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat het weik van het zuigelin gen- en kleuterbureau sinds juli 1956 in omvang toeneemt. Dokter Blau- wendraad verricht hier het werk en men kon 23 nieuwe zuigelingen en 43 nieuwe kleuters inschrijven. De over leden heer Bisschop werd als trouw en ijverig bestuurslid herdacht. Mevr. Boer, penningmeesteresse deelde me de, dat er een batig saldo was van 5.56. De commissie tot het nazien der boeken zwaaide haar lof toe voor haar nauwkeurig beheer. In deze commissie werden de heren De Jong en Kempers gekozen. De bestuursver kiezing had tot uitslag, dat in de be staande vacature de heer J. Ver- vloet gekozen werd, terwijl secreta ris, de heer Lommerse, werd herko zen. De voorzitter sprak woorden van dan'k aan het adres van mevr. Kriek, die elke v/oensdag op het consultatiebureau aanwezig is. Bij de rondvraag maakten verschillende le den van de gelegenheid gebruik hun waardering uit te spreken voor het vele en goede weik van het bestuur en de wijkverpleegster. Hazerswoudse Droogmakerij. Tot voorzitter van de polder de Hazers woudse Droogmakerij is gekozen de heer J. P. J. Voets, wegens het over lijden van de heer Jac. v. d. Eyk. Hervormd verenigingsgebouw. Tijdens een vergadering van Kark- voogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente, onder voorzitterschap van de heer H. van Rijn, is besloten de tekening en begroting gemaakt door de architect de heer J. Dekker voor een verenigingsgebouw, goed te keu ren en de nodige stappen te doen om goedkeuring bij de bouwinstanties te verkrijgen. Tevens is besloten zo spoedig mogelijk met het bouwen te beginnen, en voor de bouw een vrij willigerscorps uit de gemeente te vra gen om met deze bouw te helpen in de avonduren en op zaterdagmiddag. LEIDERDORP Contactavond N.V. Ned. Durisol Zaterdagavond heeft de N.V. Ned. Durisol in haar cantine haar jaar lijkse contactavond gehouden, die werd bijgewoond o.a. door burge meester en mevr. v. Dicpeningen. De heer v. Ham heette de aanwezigen welkom, in het byzonder de directie die tot zyn voldoening in haar geheel aanwezig was. In zyn toespraak roemde spr. o.a. de samenwerking tussen directie en personeel. Het pro gramma voor deze avond meldde een cabaret-revue getiteld „Show Tim". Medewerking hieraan werd verleend door „De Maluku Show Band" met zang van Pia Kersbergen en Joop Koster. Conference Piet v. d. Berg en Ben v. Wingerden. Het geheel o.l.v. Jac. Nieuwesteeg. Het was een be hoorlijk op peil staande avond waar bij de band, o.m. uitgerust met een Hammondorgel in verschillende scha keringen voor het voetlicht trad. Als Tirolers waren zc op zijn best. Bui tengewoon geestig waren de dialogen van de beide conferenciers die de zaal somtijds tranen deden lachen. Dc N.V. Durisol mag zich gelukkig prijzen zulk een prachtige cantine tc bezitten waar zij een dergelijke avond kan organiseren. Na afloop bleef men nog even gezellig bijeen voor een dansje onder leiding van „The Sunny Side Combo"-band. Geboren: Maria Wllhelmina dr van F. Hogervorst en M. C. van Stijn. Martina dr van G. J. Diseraad en J. Leuering. Ondertrouwd: Th. W. Schoenma kers 27 jr, te Delft en L. D. Paulides 26 jr. Gehuwd: Ph. L. van den Ing en L. Nagtegaal. R. Koenen en A. Hol. DE KWAKEL Geboren: W. Lent ing en C. M. van Duin, dochter; W. G. R. Hamelynck en N. Broodman, zoon; G. v. d. Weide cn J. Vos, zoon; W. C. van Dijke en M. N. Pellicaan, zoon; Ph. A. van Tol en G. A. Bakker, zoon; J. C. van Doorn en J. A. Bakker, zoon; C. J. J. v. d. Burg en M. H. van Rijn, zoon; J. F. Westerbos en J. M. C. Bartels, dochter; F. W. Verbeek en A. H. v. d. Berg, zoon; A. W. M. van Dort en A. P. M. Hofstee, dochter; A. J. v. d. Botten en M. A. de Jong, dochter; K. Depping en E. Hoven, zoon. Gehuwd: W. Vork en J. W. v. d. Vlugt. Overleden: A. Th. Voorn, echtge noot van A. M. J. v. Amsterdam, 44 jr. NiEUWVEEN K.L.M. De heer J. van Dijk, is zaterdagmiddag, als grondwerktuig- kundige der KLM van Schiphol ver trokken met bestewvming Tokio, om aldaar voor 3 jaar in genoemde func tie werkzaam te zijn op het vlieg veld ten behoeve van de vliegtuigen der K.L.M. stuurslidmaatschap. Het waren de he ren W. van Woudenberg en C. J. Be- semar. Ook de oud-vooraitter kraeg veel lof te horen voor hetgeen hy voor de vereniging deed in de acht tien jaren dat hy deel uitmaakte van het bestuur. Het verslag van wykzustcr Firet was een overzicht van de dagelijkse werkzaamheden. Voor ziekenverple ging werden 1277 bezoeken afgelegd bij 31 patiënten, bezoeken praenatale zorgll, huisbezoek zuigelingenzorg 385. Het consultatie bureau voor zui gelingen hield 26 zittingen, bezoeken T.B.C.-bestrijding 37. Maatschappelij ke bezoeken 42. De commissie van controle zal voor dit jaar bestaan uit de heren Andr. Broer en M. Heijns. Hierna volgde de bestuursverkie zing. De heren Nic v. ',ijk en C. He geman werden met grote meerder heid herkozen. In de vacature C. J. Bcsemer die wegens hoge leeftijd had bedankt werd gekozen de heer L. G. Besemer, terwijl in de vacature mevr. v. d. Giesen, die naar elders vertrok, gekozen werd mej. L. Tur kenburg. De voorz. deed enkele mededelin gen over het onlangs opgerichte kleu terbureau. Eens per maand wordt er zitting gehouden. Ook werd de mo gelijkheid besproken tot het aanstel len van een eigen wijkzuster, ofwel voortgaan in combinatie met Wou- bruggc-Nieuwveen. Zevenhoven, Aar- landerveen en Ter Aar. Uit de verga dering werden stemmen gehooid om een eigen wijkzuster aan te stellen, temeer nu cr in het wijkgebouw woonruimte is voor een zuster. Men wisselde hierover lang van gedach ten, maar tot een beslissing kwam men niet. Het bestuur zal dit nog na der bezien. Vervolgens kwam een bestuurs voorstel tot contributieverhoging in behandeling. Dit is nodig wegens dc steeds stijgende kosten, cn door het pas opgerichte kleuterbureau. Voorge steld werd een verhoging van mini maal 6 gld, maar 8 gld. Niemand had bezwaar en men besloot hiertoe. Dc voorzitter dankte het scheidende be stuurslid voor de vele diensten in de afgelopen 25 jaar aan de vereniging bewezen en sloot dan de vergadering. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt in openbare vergadering bijeen op dinsdag 12 febr. a.s. om zeven uur ten gemeentehuize. Agenda o.a. aan koop van grond gelegen ten zuid-wes ten van de Leidse Vaart; garanderen van door de N.V. Bouwkas Ned Ge meenten aan spaarders te verstrekken geldleningen; beschikbaarstelling cre- dict verbouwing kantoor gemeente werken; beschikbaarstelling crediet aanschaffing vuilnisemmers. KORTE golf het lood geslagen broer, de moeilijk- Jan Busch uit Leiden. LANGERAAR Rouw gymnastieklokaal. Arch, bureau J. G. de Groot te Uithoorn heeft namens het r.k. kerkbestuur Ihet bouwen van een gymnastiek lokaal gegund aan de fa. H. van Win gerden te Zevenhoven voor ca. NIEUWVEEN Bouw. Arch, bureau A. J. de Ko ning en Siekcs te Hoofddorp heeft namens het bestuur der Boerenleen bank het bouwen van een kassiers woning aan de Niouwveenseweg ge gund aan de fa. H. van Wingerden te Zevenhoven. RIJPWETERING Cabaret. Gisteravond werd in café Bakker een cabaret-avond gege ven door het cabaretgezelschap van Rijpwetering, waarvan de opbrengst bestemd was ten bate van de ouden van dagen. Vóór de pauze werd een zeer aan trekkelijk programma gegeven, be staande uit kleine schetsjes met mu ziek, ballet en zang. Na de pauze was het programma minder geslaagd, zodat men besloten heeft er vanavond enige wijziging in aan te brengen. Het slot was evenwel buitengewoon fraai, terwijl ook de lichteffecten het bijzonder aardig de den. TER AAR Auto schoot in Aarkanaal GEEN ERNSTIGE GEVOLGEN Zaterdagmiddag reden twee bestel wagens, een van de fa. L. P. Uytte-1 waal cn een van het levensmiddelen- bedrijf A. Hoogervorst achter elkaar langs het Jaagpad in de richting Kat- tenbrug. Toon de voorste auo van de fa. U. stopte, kon de chauffeur van de achterste auto niet voorkomen, dat zijn auto op de voorste botste. Dit gebeurde met zoveel kracht dat de eerste auto in 't Aarkanaal schoot. Gelukkig konden de chauffeur en een meerijdend jongetje door 't ach terportier uit de auto komen. Door deze gelukkige omstandigheid bleven de gevolgen beperkt tot mate riële schade zij het dan vrij ern stige aan de beide auto's. Boven dien werden de kruideniers- en grut terswaren in de auto van Hoogervorst op zeer ongewenste wijze vermengd De regels van het kookboe* werden niet in acht genomen. Men zal dan echter gaarne vrede mee nemen nu deze botsing niet veel ernstiger ge volgen had. Groene Kruis. In 't wykgebouw heeft de afd. Ter Aar van het Groe ne Kruis de jaarvergadering gehou den. De voorzitter, de heer L. Koning, sprak het openingswoord waarin hy de twee wijkverpleegsters Zr. Ton en Firet alsmede de ere-voorzitter de heer H. Bos bizonder verwelkomde. De secretaris, de heer C. Heijboer, las het jaarverslag. Hieruit vernamen wij dat de vereniging in het afgelopen jaar veel nieuw materiaal had aange kocht. Het ledental is nog steeds groeiende. Deze telt thans 350 leden. Het financiële verslag dat werd uit gebracht door de penningmeester de heer C. Hegeraan gaf een nadelig sal do aan van 392.48. In het afgelopen jaar werden twee bestuursleden ge huldigd vanwege hun 25-jarig be- BINNENLAND. Onverwachts de weg overste kend, liep zaterdagmorgen np de Te- gelseweg te Vcnlo een vijfjarig jon getje onder een personenauto. Het slachtoffertje overleed onmiddellijk. De gemeente Utrecht zal op Koninginnedag 1957 de gastvrouw zyn van het jaarlijkse défilé van troepen, dat op die dag gehouden wordt. De parade van de troepen te voet, de vliegtuigen, gemotoriseerde en gemechaniseerde eenheden, zal worden afgenomen door de minister van defensie. Bij het oversteken var. dc Scho- terweg te Haarlem, werd zaterdag om half acht een 59-jarige dame uit Haarlem door een auto gegrepen. Ze overleed kort na het ongeluk. Aan de uitgang van de Velser tunnel te Beverwijk, zal een groot motel verrijzen. Het telt volgens dc plannen 31 twee-persoons-slnapka- mer8, voorzien van toilet-, was- en douchcgelegcnheid. Bij elke zes ka mertjes wordt een keuken ingericht. Voorts zal het motel bevatten een ruim restaurant, een cafetaria en twee vergaderzalen. Het gemeente bestuur heeft de grond reeds ter be schikking gesteld. Bij het spelen op het industrie terrein aan het Dollegoor te Almelo, misten een groepje jongens zaterdag middag een negenjarig vriendje. On gerust geworden waarschuwden ze de ouders cn tevens de politie, die met een speurhond een onderzoek instel de. Eerst zondagmorgen om half elf werd door de politie bi) het dreggen in een van de insteekhavens het stof felijk overschot van de jongen opge haald. De arbeiders bij de scheeps werven in Slees wijk—Holstein zul len waarschijnlijk deze week weer aan het werk gaan, wanneer hun vereniging zich akkoord verklaart met door een bemiddelingsraad ge dane voorstellen. Zij zouden het wer ken haast verleerd hebben, want zij staken reeds van oktober af. BUITENLAND. De boycot van de tram, autobus sen en ondergrondse in Madrid uit protest tegen de hoge kosten van levensonderhoud en een verhoging der vervoerskosten, is geëindigd. Za terdagochtend was de toestand weer normaal. De boycot had twee dagen geduurd. Duitse atoomdeskundigen zullen plannen bestuderen om radio-actieve afval van atoomccntrales in het Noord- en Zuidpoolgebied np te slaan. In Engeland wordt dit afval verpakt in beton en ver in zee, bui ten de scheepvaartroutes, „begra ven". De Oostenrijkse autoriteiten zUn een onderzoek begonnen naar de her komst van valse dollarbiljetten ten bedrage van ongeveer 50.000 dollar, die door Hongaarse vluchtelingen in omloop zijn gebracht. Volgens zekere berichten zou het gaan om byzonder goed nagemaakte biljetten, die de voormalige Hongaarse politieke poli tie aan haar agenten zou hebben ge geven. De mythe van de begraven goudschatten van Paul Krugcr is nog niet verdwenen. Een groep Ameri kanen is naar Johannesburg vertrok ken om er naar te zoeken. Ze weten waar ze 't zoeken moeten, zoggen ze. De kunst is nu maar om to weten te komen waar ze de schat vinden kun nen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5