.Vlees hoort erbij Slwclgat &,ytMlSTAD De Leidse jeugd Actie viert haar tweede lustrum Scherp Leidse Diesherdenking besloten met traditionele bijeenkomsten MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 „Tien jaar overleg en samenwerking" De Leidse Jeugd Actie, het over koepelende orgaan an alle plaat' selijke jeugdverenigingen, her denkt haar tweede lustrum. De eerste van een aantal avonden, die in het teken van deze ver jaardag staan, gaf de LJA rater- dagavond in het Leldsch Volks huis aan Je Apothekersdijk. Zo als de he^r H. Zunderman, ver- tegenwoordiger van de humanis tische groepering in de Leidse Jeugd Actie, aan het slot van de avond zei, zal het tienjarig be- j staan gepaard gaan met een offi ciële herdenking, een volksdans- bal, 'n openluchtspel en een ster- tocht van Leidse jeugdorganisa ties; het geheel zal gemarkeerd worden door een herdenkingste ken, waarvoor zaterdagavond aan de uitgang van het Leldsch Volkshuls reeds gelden ingeza meld werden. Na zijn welkomstwoord gaf de se cretaris van de LJA, de heer G. Stein bach, het woord aan voorzitter ds P. L. Schoonheim, Hervormd predikant, die de Protestants-Christelijke groe pering in de LJA vertegenwoordigt. Dr Schoonheim zette in zijn toe spraak; „Voor de jeugd door de jeugd" uiteen, dat de Leidse Jeugd Actie de jeugd wil helpen, een op vangcentrum voor haar wil zijn en zich één wil voelen met de wensen van de jeugd. „Alle aanwezigen", al dus dr. Schoonheim „willen vanavond jong zijn en de ouderen onder ons willen een stimulans zijn voor alle activiteiten ten behoeve van de jeugd". Onder de aanwezigen wat en o.m. de heren J. C. van Schaik, wethouder van onderwijs, Th. Scholte, vertegen woordiger van de kath. groepering in de LJA, J. A. van Zonneveld, dis tricts jongeren commissaris in de K. V.P., de heer A. C. J. Duindam, na mens de katholieke jeugdraad, en pater J. Sweerts, directeur van het St. Francisca Romanawerk te Leiden. Fris „Mlnjon". Voor het voetlicht trad vervolgens de Leidse afdeling van „Minjon", de Jeugdomroep van de AVRO, die in 1953 door Herman Broekhuizen in het leven geroepen werd naar aanleiding van diens „Kinderuurtje", 'n Fris pro gramma van liedjes en declamaties regen pianist en leider Joop Stokker- mans en conferencier Henk Fuchs aaneen tot een amusant geheel, waar in als gast optrad Martin Smitt, met bewonderenswaardige staaltjes van .iongleerkunst. De geluidstechniek liet merkwaardig overigens voor radio-artistcn nogal te .wensen over, maar het „Aquarel" (van gelui den) als zodanig, onder welke titel de Minjon-ers hun programma brach ten, oogstte terecht veel waardering. Volksdans. Een tweede gast was de volksdans groep „Oud Poelgeest" onder leiding van de heer De Klerk, die met zijn gezelschap een tiental keurig uitge voerde dansen aan de toeschouwers voortoverde. Die dansen zouden aan charme gewonnen hebben, indien ze in folkloristische dracht waren uitge voerd, maar de grammofoon vergoed de veel en verleende 't geheel een „lo cal color", die de correcte en harmo nieuze beweging van de jonge men sen een typisch accent verleende van de gecultiveerde volkskunst van Ita lianen, Yougo-Slaven, Oostenrijkers en andere volken. Terecht kreeg o.m. De films in de week van 815 fe bruari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Les enfants du Paradis", volwassenen. Lido: „Tussen 14 en 17", 18 jaar. Luxor: „De postmeester", volwas senen. Trianon: „High society", 14 jaar. Rex: „Een kus voor je sterft", strikt volwassenen. POTLOOD en GEEST No. 526. Horizontaal: 1. Deens sprookjesdichter, 9. buitenhaven. 10. wereldtaal. 11. pers. voornaamwoord, 13. nauw, 15. en omstreken (afk.), 16. eikenschors, 18. kathedraal, 20. twijg, 22. inhoudsmaat, 24 zuiver, 26. korte kous, 29. teken, 31. gebod, 32. look, 34. zwak. 36. Europeaan, 37. eer. Verticaal: 2. nummer (afk.), 3. ri vier in Engeland, 4. zwemvogel, 5. muzieknoot, 6. gem. in Gelderland. 7. aantekening, 8. jongensnaam, 12. maal, 14. kleefmiddel. 17. jongens naam, 19. vogel, 21. klinknageltje, 23. soort van hond, 25. inwendig lichaamsdeel, 27. huisdier, 28. bene dendeel van een gevel, 30. nieuw (Gr 33. dat is (afk. Lat.), 35 mu zieknoot. Oplossing morgenavond. veel applaus de Yemenitische „Dodi Li", een rituele dans van duizend jaar her of nog langer, die door zijn eenvoud en zijn verstilde armen- zWaai-naar-omhoog de toeschouwers in oprechte verrukking bracht. De andere vertolkingen waren niet min der fraai. Een-acter. pretentieloze een-acter „Een dinertje bij Lucrezia Borgia", geschreven door de Engelsman A. J. Talbot en door Elisabeth reesing vertaald. Het werd uitgevoerd door aanstaande jeugd leiders en -sters van de cursusgroep „Jeugd en Toneel" onder leiding van minnares en degene, die zij niet aan haar hand kon zetten was gedoemd een vroegtijdige dood te ster-en door vergiftiging of op andere wijzen ge pleegde moord. Al heeft Victor Hugo een zwart-witte afschildering gege ven van haar leven en dat van haar broer, er zijn ook schrijvers geweest, die hen ten voorbeeld stelden als voorbeeldige lieden. In „Een dinertje bij Lucrezia Borgia" weigert hun tijd genoot Leonardo da Vinei een af beelding van haar te maken. Vrouwe Borgia laat voor hem een „bokaal" wijn inschenken, die, in tegenstelling tot een gewoon „glas", vergif bevat. De dienster vergist zich echter en vermengt de wijn met een door da Vinei meegenomen minnedrank en het stuk eindigt met lachwekkende liefdesverklaringen. De costumering was buitengewoon, de intonatie der spelers echter een enkele keer min- dre fraai, maar het applaus (ook voor de hond?) was er niet minder om. In zijn slotwoord gaf de heer Zun derman behalve een overzich' van de feestelijkheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de LJA te- de heer J. C. Bartelsman. Zoals be- vens een blijk van waardering en kend was Lucrezia Borgia een fel dank voor de optredenden. Christen Studentenraad en Studium Generale De herdenking van de stichtings dag der Leidse universiteit is zater dag voortgezet met de voordrachten, colleges en demonstraties in de di verse faculteiten, welke de jaarlijk se dag der oud-alumni vormen. Er bestond voor die bijeenkomsten als steeds veel belangstelling. Gisteren was net de laatste dag der dies-herdenking, waarbij de ge bruikelijke bijeertkomst van de Christen Studentenraad en het Stu dium Generale het waardig sluitstuk vormden. De bijeenkomst van de Christen Studentenraad werd wederom in de Zuiderkerk gehouden. Daar werd door twee sprekers gesproken over „De invloed van het geloof op het maatschappelijk leven". Prof. dr W. Banning uit Leiden belichtte dit on derwerp van christelijk standpunt bezien, terwyl de heer'W. L. Helwig uit Rotterdam de katholieke visie hierover gaf. Prof. Banning merkte o.m. op, dat wij er voor moeten zorgen, dat Gods boodschap blijft doorklinken. Verder moeten wy een eerlijke houding van critische solidariteit weten te vinden, waarin de christenen niet uit dc hoogte een oplossing trachten op te dringen, doch waarin zij in een open gesprek heenwijzen naar een gege ven norm. Daarbij is een houding van dienstbaarheid van het grootste belang. De heer Helwig wees er o.m. op, dat de christen als het ware gedwon gen wordt aan zijn geloof een sociale dimensie te geven. De kerk is in haar diepste wezen Christus zelf. De tegenwoordige maatschappelijke crisis zag de heer Helwig als een analogie van de adventstijd, doch te vens als een tijd, welke een grote belofte inhoudt. Het Kruis van Golgotha zag spre ker als een teken van onmacht van de machthebbers van toen, doch te vens als een bron van verlossing, van bevrijding. Tenslotte werd in de Stadsgehoor zaal het Studium Generale gehou den, waar prof. dr G. W. J. Drewes, f 210.- voor kinderen uit Oostenrijk Inmiddels zijn weer verschillende giften voor de kleding van enkele kinderen van het transport uit Oos tenrijk bij het r.k. huisvestingscomité te Leiden binnengekomen, waarvoor hartelijke dank. Jammer genoeg blijkt de oproep om steun door verschillen de pleegouders niet goed begrepen te zijn. Men voelt zich beledigd en zegt: ,Door zich op te geven voor de op name van 'n pleegkind, neemt men vrijwillig alle zorgen op zich, ook die van de kleding. Dat deze laatste nu erg groot zijn is 'n risico, wat genomen moet worden". Deze geld;n zijn echter bestemd voor enkelen. De kinderen zijn in Wenen ingedeeld, de Charitas aldaar pro beerde zoveel mogelijk ,,'t bestelde" af te leveren. Er waren echter ouders, die 'n kind van 7 jaar vroegen, en er met de kleding op rekenden, en er één van 12 kregen. Andere weer had den nog wat kleding voor 'n meisje, maar niet voor de grote pleegzoon, die ineens kwam opdagen, en omge keerd. Weer anderen vroegen één pleegkindje en namen er, omdat broertjes of zusjes niet te scheiden v/aren, 2 mee. En deze onkosten zijn voor verschillende nu wat groot. En daarom kwamen deze bij ons aan kloppen. We zijn hier nu eenmaal niet zo gelukkig als in 'n plaats in de buurt, waar de winkeliers vrijwillig 30 pet. korting geven, 'n firma een grote partij nieuwe kleertjes gratis gaf, en de pastoor bovendien nog een kerkcollecte toestond. Lïaar we komen er ook, dank aan de hulp van vele stadgenoten en van de om geving. Uit Voorhout werden we op gebeld. daar kunt u uw bijdrage bij mevr. v. Turnhout, Spoorstr.. bren gen. die 't zal dóór sturen. Dat is ge makkelijker. Tot en met zondag kwa men de volgende giften binnen: Vorige opgave 72.50 N.N. 20,— L. C. 10 Als ieder minstens nu eens 2.50 gaf W. P. 2.50 B. H. 10.— N.N. 2.50 Z. Th. 75.— N.N. 5.— N.N. 10.— S 210.— hoogleraar in de geschiedenis der in stellingen van de Islam, sprak over „Snouck Hurgronje en de Islamwe- tenschap", zulks naar aanleiding van het feit, dat deze Leidse geleerde en grondlegger van de Islamwetenschap op de jongste dies honderd jaar ge leden geboren werd. Snouck Hurgronje heetf drie vra gen centraal gesteld bij zijn studie van de Islam, namelijk hoe het stel sel van de Islam tot stand gekomen is, wat de betekenis van de Islam is voor het leven van zijn belijders en hoe de Islamieten de nieuwe wereld ingeleid kunnen worden en tot me dewerkers gemaakt bij de verwezen lijking van een universele beschaving. Zijn wijze van studie was vooral ook de Moslim in zijn leven waar te nemen en te begrijpen naast de stu die van de Islam zelve. Spreker lichtte dit toe aan de hand van en kele meesterwerken van de geleer de, die met Goldziher als grondleg ger van de moderne Islamietische wetenschap kan worden beschouwd. Baanbrekend werk heeft hij verricht op het gebied van de Islamietische plichtenleer, een evenwichtige com binatie van geloofsleer en mystiek. Met rechtmatige trots mag de Leidse Universiteit deze Islamken ner tot de grootsten onder haar gro ten rekenen. Maar niet alleen als geleerde was hij van bijzonder formaat, ook als mens. Hij was een geducht en on vermoeibaar voorvechter van idealen in het menselijk verkeer en (de menselijke samenleving, naar de ver wezenlijking waarvan wij thans nog streven. Pas eerlang, als ook de thans nog niet gepubliceerde en voor publicatie vrijgegeven geschriften van hem aan de openbaarheid zullen zijn prijsgegeven, kan zijn grootheid als nationale figuur ten volle wor den onderkend. Begin van brand bij Krantz, Leiden Nog is de grote brand, die een groot gedeelte van de wolspinnerijen van de firma Krantz aan de Langegracht verwoeste, niet uit het geheugen van de vele Sleutelstadbewoners gewist, die hun nachtrust opofferden om naar het vuurwerk te gaan kijken en reeds komt van hetzelfde bedrijf opnieuw melding van een begin van brand. Hedennacht om half drie ontdekte een nachtwaker, op zijn ronde door 1 de gebouwen van de tweede fabriek van Krantz aan de Ververstraat, een begin van brand in een grote baal wol, die in het gebouw lag opgesla gen. Met behulp van de naast het ge bouw wonende bedrijfsleider heeft de man de baal naar buiten gerold, waarna het vuur met eigen middelen werd bedwongen. Het betrof hier een baal, bestaande uit een mengsel van geplozen en nieuwe wol, die bestemd was om er uniformen van te maken. In het ka der van het fabriekageproces wordt deze wol wol in de natuurlijke staat schijnt niet te kunnen broeien met olie bespoten, waardoor ze zeer brandbaar wordt. Om het brandge vaar tegen te gaan brengt men de balen in betonnen cellen, afgesloten door een stalen deur. De baal, waarin hedennacht het vuur ontdekt werd, lag niet in de cellen. Nadat het brandje geblust was, vond de bedrijfsleider geen termen meer aanwezig om politie of brand weer nog te alarmeren. Burgerlijke Stand Geb.: Anthonius Cornelis Jozef zn v. A. C. Vermeulen en M. W. de Kor te; Jacquline Hubertina dr. v. J. M. J. Reijnders en H. Schepers; Marjan- ne Johanna Sara dr. v. C. van der Zeeuw en J. W. de Tombe; Frederik Johannes Theodoras zn. v. F. van der j Klauw en W. Witteman; Manon dr. v. E. A. G. E. van der Pool en A. C. C. Verboom; Catharina Lydia Maria dr. v. L. J. M. Vlekke en A. P. J. Ede laar; Maria dr v. J. Loosbroek en M. Rhijnsburger; Andries zn. v. A. Ak- kerman en C. van Dijk; Wilhelmina Clasina Maria dr. v. J. Akkerman en M. van Leeuwen; René Jan Maarten zn. v. J. D. Schreuder en A. J. Vro lijk. Overl.: R. Kersbergen, 2 maanden zn. Getr.: G. G. Waasdorp en R. Tig- gelman. Morgen is het „Klapstuk-dag" bij Uw slager Hutspot met klapstukeen koningsmaal voor weinig geld Hoe *t ook lij: Geslaagde vastenavond van K AB-wijk St. Petrus- en St. Lodewijksparochie Gisteravond opende voorzitter C. J. van Leeuwen in een stampvolle St. Antoniusclubhuis de vastenavond viering van de KAB-wijk St. Petrus- en St. Lodewijks-parochie. Er heerste een geanimeerde stemming in de zaal; terecht want het programma, dat leboden werd deed veel goeds ver wachten voor een avond rijk aan amusement. De heer Van Leeuwen vedwelkom- de de geestelijk adviseur, pastoor W. E. Blok, afgevaardigden van de KAB, WAV en de andere v/ykbestu- ren en gaf uiting aan zijn vreugde over de uitstellende opkomst. Hij ver zekerde de aanwezigen, dat de goede naam van de toneelclub der stede lijke KAB borg stond voor een mooie en gezellige avond. Zijn woorden werden niet gelo genstraft. #Met de bekende zwier heb ben de dames-tonelisten van de ste delijke KAV opnieuw een opvoering gegeven van het bekende stuk „"^en tante uit Amerika", klucht in drie bedrijven door Frans Meijer. Het is een dankbaar stuk, dat de dames op hun repertoire hebben genomen, dat GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Tiboel Siegenbeekstraat met ingang van heden, voor de duur der aldaar uit te voeren bestratingen, zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. Advertentie. succes garandeert, maar zij hebben er zich toch kennelyk rekenschap van gegeven, dat door goed oefenen het succes van het spel verhoogd kon worden. De dames oogstten weer het succes, dat zij verdienden met dit vermakelijk spel. Wy hebben er reeds eerder over geschreven. Weer werd hartelijk gelachen om deze klucht van vergissingen, die ont staan, omdat twee ongetrouwde da mes hun rijke tante in Amerika een huwelijk en de aanwezigheid van een dochter hebben gesuggereerd. Alle spelers werden met een har telijk applaus beloond. Hierna bleef men nog tot midder nacht bijeen, dansend op de muziek van „The Rhythme Club" o.l.v. Theo Wisse, terwijl Evert Castelein ballei der was. Dm} fat* GEVAARLIJK SPEELTERREIN. Van de zijde van de politie bereikt ons de volgende waarschuwing: Ten noorden van Sumatrartraat, Timorstraat en Ringkade wordt een terrein opgespoten teneinde 't bouw rijp te maken. Hoewel 't land is afge rasterd, passeren vele kinderen het hek om op het terrein te gaan spelen. De toestand van de bodem, waar op zich modder en drijfzand hebben gevormd, maakt dit spel levensge vaarlijk De oi'Iers van de kinderen, in het Kooi-kwartier woeden ver zocht er op toe te zien, dat hun kroost niet op het gevaarlijke land gaat spe len. Gastherenavond kath. werkgevers. Professor dr F. van Heek, hoog leraar in de sociologie aan de Rijks universiteit te Leiden houdt vrijdag a.s. om 8 uur nam. in „In den Ver gulden Turk" een rede over „beteke nis van de standen en klassen in de maatschappij". Dit is een z.g. gastherenavond ge organiseerd door de A.K.W.V. voor de raad van maatschappelijk en cul tureel overleg en alle bestuursleden van de bij deze raad aangesloten or ganisaties worden van harte voor de ze avond uitgenodigd. Er zijn ook enige plaatsen gereserveerd voor per sonen die uit hoofde van een speciale belangstelling geïntroduceerd willen worden. Botsing in de Oosterstraat. Op het kruispunt van de Ooster straat en de Trompstraat vond he denmiddag omstreeks twaalf uur een botsing plaats tussen een bromfietser en een auto. De bromfietser die uit de Oosterstraat kwam, reed tegen de auto, die van uit de Trompstraat het kruispunt naderde. Beide voertuigen reden met matige snelheid. Ten ge volge van de botsing, bekwam de bromfietser een wond aan het hoofd en brak hij vermoedelijk een sleutel been Het slachtoffer werd ter plaatse in de ambulahceauto van de E.H.D. op zijn verwondingen onderzocht en verbonden. 6 Flats aan Rijn- en Schiekade. De fa. B. Huurman te Leiden gaat aan de Rijn- en Schiekade 12 een flatwoning met 6 flats bouwen. Hiermede zal het in 1944 gebom bardeerde gedeelte weer opgebouwd worden. Reeds eerder zijn op deze plaats een garage met bovenwoning en een werkplaats gebouwd. Men is reeds met de eerste werkzaamheden begonnen. Mejuffrouw J. Loozen verlaat Hartebrug. Mejuffrouw J. Loozen, die geduren de eenendertig jaar belast was met het ophalen van het geld in de kerk kerk aan de Hartebrug, zal haar func tie gaan neerleggen. Leidse Universiteit Woensdag 13 februari a.s. zal het 60 jaar geleden zijn dat mr. J. A. Schorer, geboren te Heinkenszand en thans wonende te Harderwijk, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Toen indertijd pastoor Crombach haar met het innen van het geld be lastte, nam mej. Loozen deze taak met enige tegenzin op zich maar deson danks zijn het pas gezondheirsrede- nen, die in staat zijn'haar haar op dracht uit Randen te doen geven. Mej. Loozen is thans 68 jaar en 't is dan geen sinecure om elke zondag van 's morgens 6 uur tot 's middags een uur, vrijwel onafgebroken, op de been te moeten zijn. De heer J. Kinds, die thans de functie vervult van suisse, zal zich in de toekomst met het ophalen van het geld belas ten. Het kerkbestuur laat het af scheid van mej. Loozen, die een be kende en algemeen gerespecteerde figuur was in de parochie, uiteraard niet ongemerkt voorbijgaan. KW organiseerde volks zang-weekend te Leiden Voor de tweede maal organiseerde de Katholieke Vereniging voor Volks dans, Volkszang en Huismuziek een weekeind voor het zingen van het volkslied. Voor dit weekend hadden ruim dertig onderwijzers (essen), jeugdleiders en andere liefhebbers van het goede volkslied ingeschre ven. En óf er gezongen is in de Romanus- zaal te Leiden. Onder de prettige en deskundige leiding van de heer Jan Cox uit Roermond werd een groot aantal één en meerstemmige liede ren en canons ingestudeerd. De een voudigste kleuterliedjes en de moei lijkste vierstemmige canons en alles wat daar tussen ligt, toverde de enthousiaste instructeur uit de kelen van de zanglustigen. Ter afwisseling werd door een tiental blokfluitisten wat gemusiceerd en tenslotte leerden allen enkele eenvoudige volksdansen. Ook de theorie van het werken met klas of jeugdgroep kwam onder lei ding van de heer Th. Pouw uit Alk maar ter sprake via een onderlinge groepsbespreking en we hoorden daarbij zeer veel behartenswaardige woorden uit de praktyk. Al met al dus een welbesteed weekend voor ieder die, hetzij thuis, hetzij in school of jeugdbeweging de volkszang be oefent. De KVV blijkt met deze weekends, waarvoor de belangstel ling, naar ons verteld werd, overal in het land zeer groot is, een belang rijk stuk volkscultuur te dienen. Het weekend werd onder dank aan de leiding door de secretaresse van de KW gesloten. FORUMAVOND KADERLEDEN K.A.B. De kaderleden van de K.A.B., die woensdag, 13 februari a.s., de kader- bijeenkomst te Zoeterwoude zullen bijwonen, worden er op attent ge maakt, dat de bus naar Zoeterwoude vertrek van het Stationsplein, van paal 17, en wel om 19.20 uur Vóór honderd jaar Uit de Leydscbe Courant van 11 Februarlj 1857. Leyden. (Herdenking ver jaardag onzer Hoogeschoo l): Aan den avond van den dag werden door H.H. Studenten de gebruikelijke serenades gebragt aan den afgetreden en aan den opgetreden Rector, alsmede aan den Hoogl. Kuenen, die als secretaris optrad, na afloop waar van het feest door hen aan eenen gemeenschappelijken maaltijd in het Schouwburglocaal, op eene gepaste en vrolijke wijze werd besloten. Laatste Berichten CHAUFFEUR VRIJGESPROKEN Nadat de rechtbank te Amsterdam de 56-jarige burger-chauffeur F. Verdijk uit Lisse- terzake van achte loos en ondeskundig rijden met een zeswielige auto met aanhangend ka non tot 14 dagen hechtenis voor waardelijk had veroordeeld, heeft het Gerechtehof in hoger beroep de chauffeur vanmorgen overeenkom stig de eis vrijgesproken. Op 7 maart van het vorig jaar werd een gehuwde wielrijdster bij het Wete ringcircuit te Amsterdam door het kanon overreden. Zij overleed de volgende dag aan haar verwondin gen. De combinatie stond op de be wuste dag dicht langs het trottoir voor het stoplicht te wachten en reed langzaam op, toen het licht op groen sprong. Daarbij kwaim de wielrijd ster onder het rechterwiel van het kanon. Volgens getuigen was zij la ter komen aanrijden en tussen de lange wagen en het trottoir gaan staan, hoewel daarvoor nauwelijks plaats was. WASSENAAR Aanhouding. Door de recherche werd aangehouden een 20-jarig meis je alhier, dat zich in het sportfond- senbad had schuldig .gemaakt aan diefstal van een dames armbandhor loge. Het horloge kon inbeslaggeno- ir.en worden, hetwelk aan de besto lene werd teruggegeven. Leidse Agenda MAANDAG 11 FEBRUARI. K. O. Toneelgroep „Theater". „Het bezoek van een oude dame". Schouwburg. 8 uuir nam. Fondclub Leiden en Omstr. Jaar vergadering. Kleine Burcht. 8.15 uur nam. Gemeenteraad. Stadhuis 2 uur nam. St. Adelbertver. Voordrachten door prof. dr. J. Groot; en dr. W. J. J. Dijs- seDbloem. Het Gulden Vlies, 8.15 uur nam. Expogé. Pater S. Keulaerds o.f.m. over „Het leven van kardinaal Minds- zenty". De Harmonie. 8 uur nam. Kath. Emigratiebureau. Zitting, 't Karrewiel, Steenstraat. 7.30—8.30 nam. DINSDAG 12 FEBRUARI. R.K. E.H.B.O., afd. Leiden, Cursus avond. R.K. Lyceum, Mariënpoei- straat. 8 uur nam. „St. Eloy". Adviesavond. Gebouvv Chr. Soc. Belangen. 7.308.30 nam. L.P.V. „De Vriendenclub" Leden vergadering. Kleine Burcht. 8 uur nam. Ned. Kath. Bond van Werkmeesters. Forum-avond. De Harmonie. 8 uur nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. De heer C. Bas over: „Vormenrijkdom in de Zwammen wereld" Zoologisch Labo ratorium. Kaiserstraat (ingang Ster- rewachtlaan) 8 uui nam. K. O. Filmvoorstelling „Top Secret" Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. „Archeologische Lezingen". Prpf. B. v. d. Walle. „Kyrene, een Griekse oase in Noord-Afrika", Rijksmuseum van Oudheden. 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. „De Barbier van Sevilla". Haags To neel. Cantine Doelenkazerne. 8 uur nam. Club de Limetz. Vastenavondvie ring. Jaco-bazaal 8 uur nam. WOENSDAG 13 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K.A.B.-forumavond, Zoeterwoude. Vertrek Stationsplein, paal 17. 19.20 uur nam. K. O. Toneelgroep „Theater": „Het bezoek van een oude dame", Schouwburg, 8 uur nam. Gemengd Toonkunstkoor. Concert: Mozart, Bruckner. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur nam. „Selskip Fryslan". Opfiering fan „Hert sunder Haven", troch leden fan de toanielploech. Den Burcht, 8 uur nam. DONDERDAG 14 FEBRUARI. „Wiener Sangerknaben". Concert Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. „De Gastspelers" met „Annema- rie.... zeg jij het maar!" Schouw burg, 8 uur nam; na afloop bal in het St. Antoniusclubhuis. Veron. Bediening van zenders op afstand. Rehoboth, 8 uur nam. „Oud-Leiden". De heer E. P"e- linck: Historie en heraldiek op roe mer en kelk. De Lakenhal, half acht nam. VRIJDAG 15 FEBRUARI. „St. Christoffel". Ledenvergade ring, De Harmonie, 8 uur nam. A.K.W.V.-Leiden. Prof. dr F. van Heek: betekenis van standen en klas sen. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. ZATERDAG 16 FEBRUARI. „Litteris Sacrum". „Spoken" (Hen- rik Ibsen) Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek Nieuwe Rijn 18. 29523. Apo- potheek Oegstgeest, Wiihelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2