Deken Nieuwenhuizen van Alphen a. d. Rijn gehuldigd bij 't afscheid van zijn pastoraat De Ringeling schat Vele sprekers; vele geschenken Gemeenteraad van Wassenaar besprak de sociale zaken nn DONDERDAG 7 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Oud-deken L. H. M. Nieuwenhuizen, tevens pastoor van de Sint Bonifacius- parochie te Alphen aan den Rijn, die zelf zo vaak sympathieke en waarde- rende afscheidswoorden tot vele van zijn kapelaans heeft gericht in de loop van zijn bijna 12 jaren pastoraat alhier, mocht woensdagavond in dezelfde Sint Josephzaal een stroom van loffelijke woorden aanhoren, welke thans door zijn parochianen tot hem werden gericht, bij gelegenheid van zijn afscheid. De van welgemeende dankbaarheid getuigde toespraken gingen vergezeld van de aanbieding van stoffelijke blijken van waardering, waarbij bij'n grootbeeld-televisietoestel,dat hem door zijn parochianen was geschon ken, letterlijk en figuurlijk domineerde. Rondom langs de wanden van de Sint Josephzaal prijkten de vaandels» van de vele organisaties en verenigingen. Zij schonken aan deze gebeurtenis samen met de statige, fris-groene palmen, een voornaam cachet. En de aan wezigheid van burgemeester Z. Bruins Slot. met de wethouders C. M. Dee- renberg, A. J. Dekker, G. Nijman en J. v. d. Berg en de gemeentesecretaris, de heer A. Veenhuysen heeft de deken merkbaar verheugd, toen hij in gezelschap van zijn broer, pastoor H. J. M. Nieuwenhuizen uit Amsterdam, de Sint Josephzaal betrad, door een luid applaus der aanwezigen begToet. ging en de R.K. Voetbalvereniging „Alphense Boys"; in het bijzonder de laatstgenoemde vereniging heeft veel aan de deken te danken. De heer F. S. I. Knaapen vertolkte de e -kente- lijkheid van het Wit Gele Kruis; de heer G. Ponsioen deed dit namens de R.K.S.V. „Wilskracht"; de heer H. S. Kroft namens de kerk-collectanten; de heer Lenting vertegenwoordigde de K.A.J.; de V.K.A.J., de L.T.J. en de L.T.M., de K.J.M.V. en de V.K.J. gaan, eerbiedigen. Een lichtpunt noem-1 M.V.; dr. J. A. S. Grevelink sprak na- <-)n Viooi- "Rroulrol Vif»+ rlat rlit af- w-.a-nc r~\,-n T? V I? U Rn Kt TVfartiniis"* De heer A. J. A. Breukel, voorzitter van de K.A., sprak het eerst een kort dank- en afscheidswoord tot de deken voor diens priesterlijke arbeid onder de parochianen van „St. Bonifacius", die het besluit om met emeritaat te de de heer Breukel het, dat dit af scheid geen aanleiding zal zijn tot verbreking van de vriendschapsban den, daar de deken zijn intrek neemt in het Sint Josephpension. Hij wenste de deken een lang en gelukkig leven en prima gezondheid. De heer Treukel riep een hartelijk welkom toe tot de aanwezigen, la het bijzonder de burgemeester en zijn wethouders en zegde het burgerlijk bestuur steun en gebed toe in zijn werk. Kapelaan J. v. d. Stap sprak na mens de parochianen de deken toe. Hij wees er op, dat het geen gemak kelijke taak is, iemand uit te luiden, vooral niet nu het onze deken betreft en wel op een leeftijd waarop nie mand er aan zou denken emeritaat aan te vragen. De gezondheidstoe stand van de deken heeft hem er ech ter toe genoopt. Kapelaan Van der Stap noemde drie kenmerkende karaktertrekken welke de deken sieren, t.w. blijmoedigheid, zachtmoedigheid en edelmoedigheid, waaraan hij zeker elk een hoofdstuk zou wijden als hij van deken Nieu wenhuizen een levensbeschrijving zou moeten maken. Deze drie punten werkte spr. in details uit. Daarna bood hij het groot-beeld televisietoe stel aan en sprak het vertrouwen uit, dat de deken zich hiermee thuis en uit zal voelen. Toespraak van de burgemeester. Burgemeester Z. Bruins Slot her innerde aan het gezegde: „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan". Zo is het mensenleven getekend. Toen de burgemeester naar Alphen gekomen was als burgemeester en in die functie was geïnstalleerd, kon hij nauwelijks vermoeden, dat zo vlug na die eerste kennismaking voor de deken de tijd van gaan zou zijn aan gekomen. Het afscheid is een moeilijk moment, maar wij zullen het moeten aanvaarden. Gewapend met betrouw bare voorlichting, betuigde de 'burge meester van de prettigste verstand houding tussen de kerkelijke en de burgerlijke autoriteiten in Alphen. U heeft uw taak als dienaar Christi goed opgevat en vervuld. Namens het gemeentebestuur bracht de burge meester hem hiervoor zijn waarde ring naar voren en wenste de deken een goede rustperiode toe. Voorts verklaarde spr., dat het gemeentebe stuur er prijs op stelt, dat de deken als goede burger in de gemeente blijft wonen. Dank voor de leiding. De heer A. F. Ruyssenaars sprak uit hoofde vm een driedubbele func tie: namens het kerkbestuur, het schoolbestuur en tenslotte als voor zitter van de pl. afd. K.A.B. Het is bekend welk een grote uit breiding de gemeente ondergaat. Die zelfde sterke groei verhoogt ook de verantwoordelijkheid van de paro chies. Met enthousiasme heeft de de ken zich immer geschaard achter het streven tot aanpassing van de paro chiële behoeften. Onder zijn stimule rende leiding zijn vele besluiten ge nomen. Spr. hoopte, dat de deken nog getuige zal mogen zijn bij de realise ring van twee meest urgente plan nen: de bouw van een streek-b.l.o.- school aan de Paradijslaan en een i l.o.-school in plan „West". Wat het eerste plan betreft is de wacht nog slechts op de rijksgoedkeuring. Na mens de K.A.B. bood de heer Ruysse naars een draaibare tafel aan ter aan vulling van het parochiegeschenk. De heer Jac. P. Smit vertolkte de waardering van de R.K. Armbestuur voor het werk en de leiding van de deken die met velen in de parochie inlief en leed ook daadwerkelijk heeft meegeleefd. Namens de drie parochiële scholen, de ulo-, jongens- en meisjesscholen, sprak de heer J. J. M. van Gils. Hij noemde de deken een buitengewoon goed en beminnelijk mens, Zijn de vies: Laat niet het kwade overwinnen maar laat het kwade overwonnen worden door het goede, strekte leer krachten en de leerlingen steeds tot prachtig voorbeeld. Namens de leerlingen sprak Cootje Venne, waarna door een aantal scho lieren, vertegenwoordigende alle mens de R.K. E.H.B.O. „St. Martinus' mevr. J. van Egmond namens de R.K. Bond van bejaarden en gepensioneer den „St. Joseph", zij noemde het de jongste vereniging met de meeste be jaarden; de heer Th. J. van Leeuwen vertegenwoordigde het R.K. Gem. Zangkoor „Sint Bonifacius" en bood de deken het ere-lidmaatschap aan. Dankwoord. Ontroerd door de vele hartelijke toespraken en de evenvele fraaie ge schenken, zei de deken in zijn dank woord het erg moeilijk te vinden on der woorden te brengen vat in zijn hart leeft. Met een enkel welge meend woord dankte hij allen. Dt deken richtte zich tot de burgemees ter en zei te hopen, dat hij van zijn wethouders even zoveel medewerking mag ondervinden als de deken van zijn kapelaans. Tot slot toonde de de ken zich zeer dankbaar jegens God voor de vele gelukkige jaren, -welke hij in Alphen heeft mogen doorbren gen. Driemaal werd de lange rij sprekers onderbroken door het ge mengd koor „Sint Bonifacius", dat o.l.v. de heer Chr. A. v. d. Mark op passende wijze de avond omlijstte met het zingen van „Hymne" van Chr. W. Glück, „Die Himmel rühmen" van Ludwig van Beethoven en „Gebet" van G. F. Handel. Allen namen hierna met een hand druk een persoonlijk woord afscheid van de oud-deken. De normen, die de afdeling Sociale Zaken aanlegt bij het beoordelen van verzoeken om steun en de politiek van zuinigheid, die het college volgt bij het beschikbaar stellen van bouw grond hebben gisteren de bijzondere aandacht gehad van de gemeente raad van Wassenaar. De raad vergaderde onder voorzit terschap van burgemeester Van Wijn bergen, terwij 1 oud-burgemeester Wiegman met enkele assistenten druk in de weer was met een filmcamera en bijbehorende lampen. De heer Wiegman maakt, zoals be kend, een kleurenfilm over de ge meente Wassenaar en gisteren was het de beurt aan de gemeenteraad, om zijn aandeel in deze documentaire te leveren. De kwestie van het beleid van so ciale zaken, die nog onlangs ter sprake kwam bij de begrotingsbe handeling, werd nu aangesneden naar aanleiding van verzoeken van ouders om reiskostenvergoeding voor kinderen, die een blo-school bezoe ken. De heer Boender (P. v. d. A.) merkte op, dat enkele aanvragen v/orden afgewezen, omdat de be trokkenen met hun inkomsten juist boven de gestelde grens komen, als gevolg van de jongste loonronde. Spr. vond dat niet juist. De heer Van Dillen (KVP) stelde vast, dat de normen te laag liggen. Hij illustreerde dat aan de hand van een concreet voorbeeld. De heer Duyvestijn (KVP) pleitte, in aansluiting op wat hij bij de be groting al opgemerkt had voor een moderner sociaal beleid en de heer Oosterling (Prot. Chr.), die zich bij de vorige sprekers aansloot, vroeg voortaan de normen direct na elke loonronde te herzien, zodat de be trokkenen niet achterop raken. Wethouder Rees van den Ende (KVP) beantwoordde de sprekers. Ook hij noemde cijfers van concrete gevallen en daaruit bleek, dat men sen, die een royaal inkomen hebben niet schromen bij de gemeente aan te kloppen voor een bedrag van 1.50 vervoerkosten per week. Behalve steun in de vorm van geld geeft Maat schappelijk Hulpbetoon aanvullende- steun in natura, waarvan de waarde niet gemakkelijk in geld is uit te drukken. Met de toezegging van de wethou der, dat enkele gevallen nog eens be keken zullen worden, werd het debat besloten. De bouwgrond-voorwaarden. Een adres van de afdeling Den Haag van de Ned. Bond van Bouw ondernemers met bezwaren tegen de voorwaarden, die b. en w. stellen bij de verkoop van bouwgrond, leverde veel stof tot spreken op. De voorzitter moest enkele rnalen de raad op het hart binden, deze kwestie niet al te breed uit te spin nen, omdat er dan een eindeloos de bat zou volgen over kwesties als uit breidingsplan en woningnood en be hoefte aan recreatie terreinen en de belangrijkheid van agrarische gebie den, die strikt genomen niet aan de orde waren. De heer Van Dillen wees op ver schillende stukken grond in de ge meente, die moeilijk rendabel te be bouwen zijn en die de particuliere ondernemers kan worden aangebo den om er grotere hpizen te bou wen. Het zou verstandig zijn, aldus spr., deze grond nu te verkopen. w Spr. pleitte ook voor eenzelfde mede- scholen, de del en een armstoel werd werking aan particuliere onderne- aangeboden. Namens „De Stille Omgang" en de bibliothecarissen sprak de heer A W. G. van Leeuw; namens 't R.K. Kerk koor en de Schola Cantorum „Sint Caecilia" werd de scheidende presi dent dank gebracht door de heer S. v. L. die ook de St. Vincentiusvereniging vertegenwoordigde. De heer Joh. Straathof dankte de deken namens de L.T.B.; de heer C. J. Winninghoff namens de kath. middenstandsvereni- mers als nu aan de Bouwkas Neder landse Gemeenten gegeven 'wordt. De heer Van Leusden (KVP) vond, dat Wassenaar ook een bijdrage be hoort te leveren in de leniging van de woningnood landelijk gezien door bij voorbeeld 1/3 van de beschikbaar ko mende woonruimte te bestemmen voor mensen van buiten Wassenaar. De heer Duyvestein (KVP) vroeg 't college, met het oog op de ongerust heid, die men onder de ingezetenen vaak aantreft over de bouwactiviteit, eens duidelijk uit te spreken hoe de houding van b. en w. is ten opzichte van de ongeveer 700 woningzoeken den in Wassenaar. Wethouder Hazenberg antwoordde, dat het college er beslist niet op uit is, de particuliere bouwondernemers uit te schakelen, maar zich in haar beleid laat leiden door de heersende woningnood. Als wenselijke ontwil; keling van Wassenaar ziet het col lege het rekening houden met belangen van de bevolking van Was senaar, zoals die thans is en met de behoefte aan woongelegenheid, die de bevolking heeft. Het gemeentebestuur is bereid aan particuliere bouwondernemers de zelfde medewerking te verlenen als aan de Bouwkas, wanneer de onder nemers op dezelfde wijze een bijdrage willen leveren in de leniging van de woningnood. Wat de beschikbare bouwgrond betreft: de grond, die in handen is van particuliere bezitters, kan uiter aard voor particuliere biuw gebruikt worden. Bij het uitgeven van grond, die eigendom is van de gemeente moet het college, door de woning nood gedwongen, de voorwaarde stellen, dat de te bouwen woningen tenminste 10 jaren bij voorkeur als huurwoningen beschikbaar komen voor Wassenaarse woningzoekenden. Andere punten. Er waren nog diverse andere agen dapunten, die aanleiding gaven tot opmerkingen en vragen. De heer v. Gorcum (P. v. d. A.) pleitte, in afwij king van het voorste van b. en w., tot het verlenen van subsidie aan de Federatie van verpleeginrichtingen voor langdurig zieken. Zijn voorstel in deze richting kreeg echter te wei nig steun en werd verworpen. Een voorstel van de heer Van den Hou ten (WD) om, ooik tegen het advies van b. en w. in, de KNAC een jaar lijkse subsidie toe te kennen van 50,haalde daarentegen wel een meerderheid. Het voorstel van b. en w. om de gymnastieklokalen bij de openbare lagere scholen uit te breiden met een toestellenbergplaats bood dr. Van den Houten de gelegenheid, nog eens te pleiten voor het aanstellen van een deskundig ambtenaar voor de actie ve recreatie en de lichamelijke op voeding. Na een korte discussie over de vraag, of de Bouwkas Nederlandse Gemeenten winst maakt of niet werd besloten, twee stuikiken grond in het uitbreidingsplan Zijl watering aan de bouwkas te verkopen. Er zullen in Drijf de onzuiverheden uit Uw bloed. Daarmee verlost ge Uzelf van Rhenmatische Pijn. Kruschen Salts is daartoe het aange wezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende organen weer tot jeugdig-krachtiger werking aanspoort. Zodra dat gebeurt kunnen onzuiver heden in 't bloed zich niet meer vast zetten, doch worden prompt afge voerd langs natuurlijke weg. En daar mee behoren Uw pijnen tot het ver leden. Geen wonder dat duizenden lijders aan rheumatische pijnen de werking van Kruschen een verlossing vinden. Advertentie totaal 17 bouwkaswoningen op ge bouwd worden, 12 aan de verlengde Johan de Wittstraat en 5 aan de Van der Marckstraat. Tot onderwijzer aan de openbare ulo-school werd benoemd de heer J. Onderdelinden uit Rotterdam, tot on derwijzer aan de openbare lagere school no. 1 de heer J. van Mame ren uit Leiden. Enkele nieuwe straatnamen werden vastgesteld en subsidieverzoeken van de sociëteiten voor ouden van dagen en van de Nutsbibliotheek werden ingewilligd Een beroepschrift van de exploitant van Bijhorst in verband met het wei geren van een bouwvergunning werd van de hand gewezen. Het voorstel tot het treffen van maatregelen voor zedenbescherming in het strand- en duingebied werd voor de tweede maal uitgesteld tot een latere ver gadering. Aan het slot van de vergadering maakte de heer Van Dillen bezwaar tegen het feit, dat onder de begro tingswijzigingen, die zonder preadvies op de raadsagena waren geplaatst, verschillende uitgaven voorkomen, die toch wel een zekere toelichting van node hebben. De raad ging er tenslotte mee ak koord, dat prof. ir. Froger, stede bouwkundig adviseur en de heer A. J. Bolten, directeur van gemeente werken, de gemeente zullen vertegen woordigen bij de behandeling van enkele bezwaren tegen het uitbrei dingsplan voor Gedeputeerde Staten. Rode Kruis-korps organiseerde feest avond. In het verenigingsgebouw heeft een comité van helpsters en helpers van de Wassenaarse Rode Kruis-colonne gisteren de jaarlijkse feestelijke contact-avond georgani seerd. Dat er onder de burgerij van Wassenaar grote belangstelling voor deze Rode Kruis-avonden bestaat bleek gisteravond weer, toen de zaal tot en met de laatste plaats bezet was. Namens de helpsters en helpers sprak de heer C. W. Bachofner een inleidend woord. Hij verwelkomde twee afgevaardigden van het hoofd bestuur, Jkvrwe van Lynden van Sandenburg en overste E. E. Meule- mans, de leden van het afdelings bestuur en enkele Wassenaarse artsen. Hij introduceerde vervolgens het cabaretgezelschap „De jongens van Wolders" uit Rotterdam, dat in een vlot tempo een gevarieerd pro gramma van muziek en sketches en conferences bracht. In de pauze werden loten verkocht voor een tombola, waarvoor niet minder dan 260 prijzen geschonken waren door mensen, die het met de Rode Kruis-colonne goed menen. Na afloop was er bal onder leiding van Wil van der Weyden. Jaarfeest Wassenaars Damgenoot- schap. Het Wassenaars Damgenoot- schap heeft de goede gewoonte, een maal per jaar de borden en de schijven in de kast te laten en de leden met hun vrouwen uit te nodi gen voor een gezellige feestavond. Zo was gisteravond in de zaal van café Flora aan de Oostdorperweg, waar anders gedamd wordt, de WDG met dames bijeen. Het gezelschap, dat de avond zou verzorgen, liet aanvankelijk even op zich wachten. In de plaats daarvan kwam wel een tiental van een be- LISSE Uitbreiding van „Groene Kruis"-gebouw Er zijn belangrijke plannen op til voor een algehele restauratie van het bestaande wijkgebouw van het Groe ne Kruis in de Wagenstraat. Woensdagavond werd hierover een vergadering gehouden onder leiding van de voorzitter, dr J. M. van Dijk, die de noodzakelijkheid van restau-fnmav«T^"aafinC1n" nó' ratie en uitbreiding uiteen zette. Het JlT"™1» aan ln ..De Nachtegaal Hedeman hartelijk voor zijn woorden. Na een gezellige pauze, waarin men kennis nam van eikaars verzamelin gen en aan het ruilen sloeg werd een veiling van mooie kavels gehouden, waarvooy grote belangstelling aan de dag werd gelegd. Een verloting met mooie zegels volgde nog, waarna de heer Gehrels deze geslaagde avond met een dankwoord sloot. Filmavond „Bloembollenstreek". Woensdagavond bood de motor-, auto- en oromfietsklub „Bloembollen streek" haar leden een interessante ratie en uitbreiding uiteen zette. Het huidige gebouw, aldus dr van Dijk, voldoet niet rr.eer aan de eisen des tijds. Dat spreekt wel heel sterk wan neer het Consultatiebureau voor zui gelingen gehouden wordt. Wanneer men thans naar het bu reau komt met de zuigeling moet het kind ontkleed worden op een lange tafel en is slechts van de andere ba by gescheiden door een zeer lage af scheiding, waardoor de kinderen el kaar heel gemakkelijk door hoesten kunnen infecteren. Vervolgens moet men met de ont klede baby door een koude gang naar de spreekkamer. Dit is een toestand die beslist ver anderd moet worden. Ook om andere redenen is veran dering zeer noodzakelijk, o.a. moet het magazijn vernieuwd worden, ter wijl het wijkgebouw verder in slechte conditie verkeert. Daarom zijn plan nen gemaakt tot grondige restauratie. Na de voorgestelde verbouwing zal een consultatiebureau zijn ontstaan, dat aan alle eisen voldoet. Bovendien zullen ook andere specialisten in het vernieuwde gebouw zitting kunnen houden, terwijl ook de concierge in het gebouw huisvesting zal vinden. Dat de uitwerking van deze plan nen veel geld kost, is geen open vraag! Het Groene Kruis heeft de no dige gelden zelf niet. Er moet dus getracht worden bij dragen in te zamelen teneinde een beginkapitaal voor de verbouwing te vormen. Reeds in december werd bij de be ter gesitueerden een inzameling ge houden waardoor reeds een behoor lijk be'drag binnen kwam. Er moet echter nog veel meer ge beuren! Daarom zal men nu van 11 tot 25 febr. een inzameling op grote schaal houden waarbij ieder naar vermogen kan bijdragen. De verhoogde contri butie is grotendeels nodig voor de ge wone exploitatie-uitgaven voor huis bezoeken der wijkzusters, tuberculo sebestrijding, sociale voorzieningen personeel, enz.! Het Groene Kruis heeft dus voor de plannen veel geld nodig! Met een dringende oproep tot allen om wak ker te zijn voor de belangen van het Groene Kruis eindigde dr van Dijk zijn speech. De heer L. Tibboel kreeg hierna het woord om zich te richten tot de aan wezigen, die zich reeds voor de inza meling beschikbaar gesteld hebben. Hij gaf hun de nodige instructies. Al le leden van het Groene Kruis zullen vóór de komst van de collectanten van de plannen op de hoogte gebracht worden. Verder zullen de inzame laars ook trachten om nieuwe leden te werven. Zij, die geen bijdrage voor de Groene Kruisplannen wensen te geven, dienen wel te bedenken, dat indien de inzameling niet zal slagen, daardoor wellicht een nieuwe contri butieverhoging zal moeten worden in gevoerd. Door diverse instanties werd reeds een bedrag van 30.000.— beschik baar gesteld. Ook de gemeente Lisse zal in de kosten bijdragen. Postzegelvereniging „Phllatelica" bijeen. De postzegelclub „Philateli- ca" heeft in haar clublokaal weer een vergadering gehouden onder leiding van de heer Gehrels. De spreker van deze avond, de heer Hedeman, lid van het hoofdbestuur, werd in het bijzon der welkom geheten. Na ingekomen stukken en notulen werden enkele mededelingen gedaan over de Nieuws dienst P.T.T., waarna de heer Heide- man het woord werd gegeven om een causerie te houden over het onder- vHeSeTs,Ue1findg: SLff Hed 06 hakhVe Hedeman heeft met zijn aandachtig gehoor gegrasduind in alles wat de postzegelverzamelaar maar interesse ren kan. Hij deed dit op een zeer geestige wijze. Tot slot vertelde hij speeld moest worden. De heren bleken zich in de datum vergist te hebben en vertrokken weer naar Hazerswoude. The little miusic-makers kwamen toen inderdaad opdagen en namen, een inleidend woordje door de heer Van Laar, bezit van het podium, waar zij de aanwezigen de verdere avond op aangename wijze bezig hielden. Het programma omvatte een vlotte sportfilm, enkele leuke humoristische filmpjes en als hoofdschotel de mooie televisiefilm „Het dubbele leven van William Nigle". In zijn openingswoord bood de heer Pollé z(jn verontschuldigingen aan voor het late begin van de avond. Dit werd veroorzaakt door een sto ring in de elektriciteitsvoorziening. In de pauze werden de prijzen aan geboden van de wandelritten, die j.l. 9 jan. en 29 jan. zijn gehouden. De uitslagen van 9 januari waren: le pr. W. Marijnis, 2e pr. Sjef Pollé, 3e pr. Joop Vermeer, 4e pr. Bertha Visser. De uitslagen van 29 januari waren: le jr. Cok Warmerdam, 2e pr. Ko Turkenburg, 3c pr. Piet Warmerdam, 4e pr. Cor Turkenburg. De klubkampioen van 1956 was de heer L. Visser, die hiervoor de klub- prijs en enkele hartelijke gelukwen sen in ontvangst mocht nemen. De heer Visser, die op de sterritten altijd begeleid wordt door zijn dochter Stineke, viel een daverend applaus van de zaal te beurt. De rest van de pauze werd gevuld met hersengym nastiek, waar enkele aardige prij zen aan verbonden waren. Het bleek, dat enkel leden, naast hun capaci teiten op motorgebied, ook zeer ge vat waren bij het beantwoorden der vragen. Het hoogtepunt van de avond was inderdaad de mooie film, waarvan de Engelse titel luidde „Something in the City". De aanwezigen hebben hier zeer van genoten. Tot slot van de avond dankte de heer Pollé de filmoperateur en wees de leden op de klubavond die op 19 februari in café „de Duif" gehouden zal worden. Aan deze avond zal we derom een wandelrit verbonden zijn, die uitgezet wordt door de heer L. Visser jr. VOORSCHOTEN Koningin Wilhelmina Vereniging. In het begin van het jaar houdt de Koningin Wilhelmina-Vereniging al tijd haar jaarvergadering, waar, naast de huishoudelijke aangelegenheden, ook steeds de nieuwe plannen voor het jaarlijkse Koninginnefeest wor den besproken. Zo kwam de ruim duizend leden tellende vereniging bijeen in Het Wa pen van Voorschoten om zakelijke en feestelijke aangelegenheden te be spreken. Er hadden meer leden aan wezig kunnen zijn, te meer daar ook contributieverhoging op het program stond. De heer B. Hoogwerff Kroon open de de vergadering en heette een ieder welkom. De heer Nasveld, secretaris, gaf notulen en jaarverslag en het Ko ninginnefeest van het vorig jaar ont rolde weer voor onze ogen. De heer J. G. van Gent gaf verant woording van de ontvangsten en uit gaven en deelde mede, dat de kas momenteel nog 1200.— bevat. Maar aan de hand van de begro ting, die de leden op de vergadering ter hand werd gesteld bleek wel, dat, wil het Koninginnefeest dit jaar sla gen, de financiën aanzienlijk beter zullen moeten worden. De begroting sluit met 'n nadelig saldo van 1000. Natuurlijk zijn de begrotingscijfers voorlopig, maar het dient als werk schema. Het bestuur legde dan ook aan de leden het voorstel voor om de minimumcontributie te verhogen van 1.— tot 1.50 per jaar. Dit lijkt ogenschijnlijk misschien veel, maar wanneer de ouders bedenken, dat de Kon. Wilh. Vereniging alleen al cir ca 1600.uitgeeft voor de kinderen van Voorschoten, dan is deze verho ging alleszins verantwoord. De vereniging zou het ten zeerste op prijs stellen, wanneer iedere inge- iets over zijn verzameling en liet een Voorschoten lid was en de album zien met oude locale zegels orz,lii,er wekte leden op zoveel van verschillende plaatsen uit Noor-|m^ propaganda te maken. wegen. De causerie werd zeer op prijs gesteld om de vorm waarin deze ge goten was. De voorz. dankte de heer (21) De heer H. van Biemen zorgde de ze avond voor een bijzondere verras sing, waarmede het bestuur ten zeer ste ingenomen was. Hij overhandigde het bestuur een lijst met 34 nieuwe leden, die alle maal de nieuwe contributie of zelfs meer hadden betaald. De aftredende leden de heren B. Hoogwerff Kroon, L. J. van Aken en G. Nasveld werden herkozen. Daarna gaf de voorzitter een over zicht van de feestelijkheden, die 30 april a.s. gehouden zullen worden. Koninginnedag valt dit jaar op dins dag. Getracht zal worden op de voor avond van Koninginnedag een grote Taptoe te houden, waaraan alle plaat selijke sportgroepen zullen deelne men. Tevens zal op deze avond in het Cultureel Centrum een Cabaretavond gegeven worden. Op Koninginnedag zelve zullen traditiegetrouw plaats hebben kinderoptocht, kinderspelen, puzzleritten, volksspelen. De attracties zullen dit jaar niet worden opgesteld op de Voorstraat, maar op het terrein nabij hot Cultu reel Centrum, dat nu nog braak ligt en onbebouwd is, terwijl daareen- tegen de Volksspelen op de Voor straat gehouden zullen worden. In overleg met de Sportraad zal ge tracht worden op deze dag sportde- monstraties te doen plaats vinden, terwijl ook zo mogelijk een voetbal wedstrijd gespeeld zal worden tegen een elftal van elders en dan tegen 'n combinatie van S.V.L.V. en Rouw koop. De feestelijkheden zullen be sloten worden met een fakkeloptocht. De leden, die aanwezig waren opper den zelf niet veel ideeën voor de vie ring van Koninginnedag, maar lieten dit rustig over aan het bestuur, aan wie de organisatie van deze dag wel

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9