Plannen voor vijfdaagse werkweek in Limburgse ondergrondse kolenmijnen K.N.A.C. wil linksaf slaan op de drukke rijkswegen verbieden Waarschijnlijk stierf echtgenoot van weduwe aan hartverlamming Door zachte weer zijn scheeps- vrachttarieven sterk gedaald Sigarettenverbruik gaf sterke uitbreiding te zien Bezitters van 'n telefoon werden uit bed gebeld DINSDAG 5 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Voorlopig een Zaterdag in de maand? In de Limburgse mijnindustrie be staan plannen nog dit jaar te starten met een vijfdaagse werkweek voor de ondergrondse arbeiders. Hierin is tus sen de werkgevers en werknemers zonder moeite overeenstemming be reikt. Men wil de vijfdaagse werk week in twee fasen bereiken. In de eerste fase, die binnenkort ingaat ont vangen alle ondergrondse werkers elke maand één vrije zaterdag. De zaterdag wordt zodanig gekozen, dat er in de week geen feestdag is, waarop toch al niet gewerkt wordt. In de volgende fase wordt de vol ledige vijfdagenweek werkelijkheid. Deze regeling is mede ontstaan onder invloed van het feit, dat de Duitse kolenmijnen reeds in oktober van het vorig jaar een overeenkom stige regeling hebben ingevoerd.. Daarnaast moet als belangrijk ar gument gelden een argument, dat ook door de Nederlandse Katholieke Mijnweikersbond naar voren is ge bracht, dat de mijnwerkers een zeer zware arbeid hebben en meer risico's lopen dan in vrijwel alle andere in dustrieën. Antwoord aan prof. Romme: Verhoging suikerprijs was verantwoord" De afschaffing van de consumen tensubsidie op suiker is verantwoord geweest. De socialistische ministers Mansholt (Landbouw) en Hoftra (Fi nanciën) delen dit mee op schriftelij ke vragen van prof. Romme. Deze subsidie werd vrij onverwacht afge schaft op 1 januari, tegelijk met het herstel van de omzetbelasting op dit produkt, waardoor de prijs van de suiker ineens met zeven cent per ki lo steeg De ministers schrijven dat op 1 september 1955 de omzetbelasting op suiker was opgeschort. Er werd toen echter geen consumentensubsidie op dit artikel gegeven Op 1 oktober 1955 steeg echter de garantieprijs voor sui ker. De prijs zou toen verhoogd moer ten worden, maar deze verhoging werd uitgesteld totdat er opnieuw aanleiding zou zijn de consumenten prijs te herzien. Deze prijsverhoging is nu doorgevoerd. De maatregel gaat naar het oordeel van de ministers ook niet verder dan het SER-advies, zoals prof Romme veronderstelt. Andere lastenverzwa ringen, die in het advies werden aan bevolen, zijn per 1 januari niet door gevoerd, zo stellen zij. De ministers geven geen direct antwoord op de vraag van prof. Romme of deze maat regel niet strijdig was met een vroe gere verklaring van minister Hofstra in de Kamer, dat bij de discussies over de te erwachten bestedingsnota nader kon worden bezien of, en zo ja in hoeverre, de door de minister ver strekte cijfers aanleiding moeten zijn, in bepaalde opzichten verder te gaan dan het SER-advies. Haarlem zag zich een hotel ontgaan De plannen van de gemeente Haar lem tot aankoop van Grand Hotel Funckler, dat ligt aan de Kruisstraat, zijn dezer dagen door Gedeputeerde Staten gedwarsboomd. Alleen de vier leden van de WD-fractie waren er tegen geweest, dat de gemeente 200.000,voor 't beoogde doel zou uittrekken. Op grond van financiële bezwaren hebben Gedeputeerde Sta ten er een stokje voor gestoken. CENTRUM VOOR METAAL BEWERKING. In het metaalinstituut te Delft van de nijverheidsorganisatie TNO is als nieuwe afdeling een centrum voor metaalbewerking opgenomen. Dit ge schiedde op overeenkomstige wijze als vroeger met het gieterij centrum, namelijk als een min of meer zelf standige eenheid met een eigen bud get. Op het gebied van de metaalbewer king groeit in ons land de behoefte aan voorlichting de laatste jaren voortdurend, en in het buitenland ondervinden voorlichtingscentra op dit gebied zeer grote elangstelling. Het eerste initiatief om ook hier te lande tot een dergelijk centrum te komen is ongeveer twee jaar geleden genomen door prof. ir. P. Landberg van de Technische Hogeschool te Delft. Het nieuwe centrum voor metaal bewerking, waarvan de leiding is op gedragen aan ir J. L. Remmerswaal en dat voor zijn onderzoekingen nauw zal samenwerken met het laborato rium voor werkplaatstechniek van prof. Landberg, wordt gesteund door vooraanstaande metaalverwerkende bedrijven en door de nijverheidsorga nisatie TNO. Behalve op onderzoe kingswerk zal het zich toeleggen op het geven van voorlichting over pro blemen van produktietechnische en economische aard. Zelfde loonpeil. Voorts heeft men op het oog, dat ter wille van de personeelsvoorzie ning de loon- en arbeidsvoorwaarden in de ondergrondse mijnindustrie gunstig moeten zijn. Het loon zal bij de verkorting van de arbeidsduur op hetzelfde peil worden gehandhaafd. De stijging van de kosten zal zo vernemen wij in de kolenprijs worden opgenomen. Nog géén besluit Naar aanleiding van d"1 medede lingen van de heer Aquino, voorzitter van de afdeling „Concordia", van de Nederlandse Katholieke - Mijnwerkers- bond betreffende de invoering van één vijfdaagse werkweek per maand, deelt men ons van de zijde der staats mijnen mede, dat het verslag van de commissie, die over deze aangelegen heid rapport zal uitbrengen, nog niet is verschenen. De Mijnindustrieraad (MIR) heeft deze commisise voor de bestudering van het vraagstuk van de arbeidstijd in het mijnbedrijf in juli 1956 inge steld. De leden van de commissie, 7 uit werkgeversorganisaties en 7 uit werknemersorganisaties, werden op 3 september daaraanvolgend geïnstal leerd. Als voorzitter van te commissie treedt op de voorzitter van de MIR, mr. Van Thiel. Het rapport dat de commissie zal uitbrengen, zal welisv/aar binnenkort verschijnen, doch moet dan nog be studeerd en besproken wórden door de MIR, zodat niet met enige zeker heid mededelingen over de toekom stige verdeling an de arbeidstijd kunnen worden gedaan. ring toekomt. Indien het verbod tot linksafslaan niet ingevoerd zal wor den pleit de KNAC voor het maken van verkeerslichten op verschillende punten. Wat betreft de algemene situatie op de drukkere rijkswegen, het steeds Gevaarlijke situatie bij Wassenaar In een brief aan minister Algera wijst de KNAC erop dat het de veilig heid van het verkeer zeer ten goede toenemende verkeer eist dat het links- zou komen als het linksafslaan op afslaan daar kruisingvry kan geschie- alle drukke rijkswegen zou worden i den, tenzij een tussenoplossing moge verboden. I lijk is, bij voorbeeld door een weg ter De KNAC wijst inzonderheid op de hoogte van een kruising te scheiden situatie op de rijksstraatweg door en in deze scheiding uitvoegstroken Wassenaar. Ongevallen, die daar de te maken, afgelopen jaren plaatsvonden en met name weer een ongeluk op 26 januari, waarbij twee mensen omkwamen, hebben aangetoond dat de risico's van het linksafslaan ontoelaatbaar groot zijn, ook voor degenen die zich geheel conform de voorschriften gedragen. De algehele reconstructie van de rijksstraatweg in Wassenaar ligt wel in het voornemen maar aldus de KNAC het zal nog wel tal van ja ren duren voordat men aan uitvoe- TWEE ARRESTATIES Fraude bij Haarlems reklamebureau? De Haarlemse recherche heeft de 52- jarige boekhouder J. M. en de 34-ja- rige boekhouder G. G. van het recla mebureau V. te Haarlem gearres teerd. Zij worden verdacht van ver duistering van 11 a 15.000 gld. en van valsheid in geschrifte. Het bureau werkt over geheel Ne derland. Van Haarlem uit worden be dragen naar rayonhoofden verzon den. Een aantal kwitanties is vernie tigd en de inspecteur wordt er van verdacht een valse handtekening te hebben gezet op nieuwe kwitanties, die hogere bedragen aangaven dan in eerste instantie waren uitbetaald. Drie jaar wegens poging tot moord Vrouw hitste jongeman op Drie jaar gevangenisstraf, met af trek van voorarrest, heeft de procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch geëist tegen mevr. W. E. H. K. uit Helden, die wordt beschuldigd van poging tot moord en het aanzetten daartoe. Verdachte stond voor het Hof te recht in hoger beroep van een vonnis van de rechtbank te Roermond, die haar had veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek. De vrouw zou een verhouding heb ben gehad met een jongeman L. Zij had L. beloofd, dat zij met hem zou trouwen, wanneer hij eerst haar man zou hebben vermoord, aldus de be schuldigingen. Ook zou zij zelf enige pogingen hebben gedaan haar man te doden, o.a. met vergif. De pogingen mislukten echter. L. is door het Hof tot drie jaar gevangenisstraf veroor deeld. De procureur-generaal sprak als zijn mening uit, dat L. een willoos werk tuig is geweest in de handen van ver dachte. De verdediger, mr. Hafmans, bestreed deze mening van de proc. generaal. Hij meende, dat de vrouw niet werkelijk van plan vas haar echt genoot te doden. Hij vond L. een agressief persoon. De verdediger bepleitte een straf gelijk aan het voorarrest, aangezien het gezinsleven van verdachte weer is hersteld. ZWARE JONGEN GEGREPEN. In samenwerking met de Rotter damse politie heeft de Zwijndrechtse recherche in Katendrecht gearres teerd de 25-jarige L. K. Deze man wordt er van beschuldigd vorige week op klaarlichte dag een inbraak te hebben gepleegd in de in Zwijn- drecht staande villa „Linquenda", waarbij hij sieraden en geld tot een totale waarde van 9.000.zou heb ben gestolen. Hem worden bovendien nog enkele andere inbraken ten laste gelegd. K. is in Juni van het vorig jaar ontvlucht uit de inrichting Groot Batelaar in Lunteren, waar hij onder toezicht van de regering verbleef. Sinds het tijdstip waarop hij de be nen nam, had men niets meer van hem gezien of gehoord. Ein of twoe Rennies - en dat Brandend maagznnr ia geblnst on-mld-del-lljk! Dat is voordeel extra met Rennies: U bent nooit in twijfel over het re sultaat. „Zou het helpen?" is nooit kolen is eveneens afgenomen. DE HONGAARSE VLUCHTELINGEN IN DEN HAAG. Het plaatselijk comité vluchtelin genhulp in Den Haag heeft tot nu toe geplaatst 122 Hongaarse vluchtelin gen (twaalf gezinnen met zeventien kinderen en vier inwonende gezinsle den, twee echtparen zonder kinderen en zeventig alleenstaanden). Van de tien woningen aan de Ley- weg, die de gemeente 's-Gravenhage voor Hongaren beschikbaar heeft ge steld, zijn er negen betrokken. Vrijwel alle Hongaren in Den Haag, zowel mannen als vrouwen, die daarvoor in aanmerking komen, zijn in het arbeidsproces opgenomen. De meeste moeite kost het intellec tuelen aan een passende betrekking te helpen. Er worden op het ogenblik door het comité voorbereidingen getroffen om een sociëteit voor de Hongaren op te richten en taalcursusen te beginnen voor kleine groepen. Ook zal er voor de huisvrouwen huishoudelijke voor lichting, gericht op de praktijk ir Ne derland, worden gegeven. Het comité zoekt nog woonruimte voor echtparen zonder kinderen. LANGERAARSE PLASSEN Vis in de grote fuik In de Langeraarse plassen zijn gis teren weer 500 kilo rietvoorn uitgezet. Per jaar wordt 200.000 k.g. pootvis in ons land uitgezet, maar dit is niet voldoende. Door de bromfietsen is namelijk de verspreiding van de hengelaars sterk toegenomen. Vooral de snoeken hebben moeite hun den. DE MOORD TE NIEUWLAND in het geding, want Rennies helpen on-mid-del-lyk, van de ene minuut op de andere. En zo is de zuurbrand nauwelijks uitgeslagen of dat simpele tabletje gesmolten op Uw tong heeft die snerpende pijn in de kiem gesmoord. Probeer 't met Rennies, bij de eerste aanval de beste, dat U een hap eten verkeerd valt en de zuurbrand dreigt op te stijgen van Uw maag tot hoog in de keel. „Stop!" zegt Uw Rennie en de brand is ge blust. (Advertentie) nacht in hetzelfde huis was. Hij heeft later tegenover de politie verklaard, dat hij in de nacht van de moord thuis was gebleven, maar toen andere feiten deze verklaring aanvechtbaar bleken te maken, heeft hij de politie verteld, dat hij op het nachtelijke tijdstip een taxi-rit gemaakt heeft. De politie betwijfelt dit alibi echter. Hij blijft ontkennen. Zoals bekend heeft de taxi-chauf feur naderhand talrijke bezoeken aan de weduwe gebracht. Deze is enige tijd in een zenuwen-inrichting geweest, en toen zij weer thuis was heeft ze aldus H. goedgevon den, dat haar beschermer de geldza ken beheerde. De politie heeft na de moord huiszoeking gedaan bij deze bezoeker, en sinds zij enkele hon derden guldens bij hem thuis vond zijn de geruchten steeds sterker ge worden. H. is nog steeds in het huis van bewaring te Middelburg, maar blijft ontkennen. Japan tweede bloembollenexporteur ter wereld Japan volgt Nederland als tweede op de lijst van bloembollen-exporte rende landen, zo is van officiële zijde in Tokio bekendgemaakt. Na de oor log werd de tijdelijk stilgelegde bloembollen-cultuur hervat en de vraag naar Japanse bloembollen stijgt nog steeds. Momenteel zijn de Ver. St. de beste afnemer van Japan se bloembollen, doch de Japanners Het uitzonderlijk zachte winterweer biliteit aan de markt te geven en zij overwegen ook te gaan exporteren in West-Europa heeft een scherpe da-1 voo,r,zie"!. dat de I?iarkt weer e.en naar Europa, Azië, Zuid-Amerika en snelle stijging te zien zou geven, in- Australië. De export omvat tulpen, dien er een plotselinge koude periode gladiolen, irissen, narcissen en lelies, mocht komen. Volgens anderen moet worden aangenomen, dat het kwaad ste gedeelte van de winter thans voorbij is en het recente omvangrijke charteren van kolentonnage minder dringend zal worden. Deze bronnen wijzen erop, dat de tarieven in de zo mer gewoonlijk dalen en zijn van me ning, dat de matige daling door het milde weer kan leiden tot een alge mene daling in de komende zomer. Taxi-chauffeur weet nergens van Toen op 8 januari van dit jaar de moord aan het licht kwam op de weduwe F. M. Kodde-Roose, bracht men zich de enigszins mysterieuze dood van haar echtgenoot te binnen. Die echtgenoot is zaterdagmorgen j.l. opgegraven, omdat er in het dorp Nieuwland geruchten gingen, dat de taxi-chauffeur H. uit Nieuw, en St. Joosland ook wel eens dt man die op 17 september overleed, vermoord zou kunnen hebben. Zaterdagmorgen heeft dr. J. Zel- denrust in het gasthuis te Middel burg sectie op het lijk verricht, welk onderzoek wordt voortgezet in zijn laboratorium te Den Haag. Tot op he den is echter komen vast te staan, dat de echtgenoot gestorven is aan een normale hartaanval. Taxi-rit. Geen dubbele moord dus. De heer Kodde heeft inderdaad enige weken in het gasthuis te Middelburg ver toefd na een hartaanval. Onder hevi ge krampen stierf hij enkele dagen later in zijn eigen woning, toen hij jorai ae snoexen neooen moeite t kop onder water te water te hou- ult het «Wwnhuto was ontslagen. Toe. 1 vallig is, dat de taxi-chauffeur die ling in de scheepsvrachttarieven ver oorzaakt als gevolg van de verminder de vraag naar voedergranen, omdat de velden nog steeds groen zijn. De dringende behoefte aan steen- vraag naar kolentonnage betreft hoofdzakelijk voor verwijderde maan den op basis van meerdere reizen en voornamelijk voor Franse rekening. De vorige ,week werden schepen voor nabije verscheping gecontracteerd voor 97 1/2 sh. per ton naar Antwer pen/Rotterdam tegen een eerder be taalde hoogste prijs van 12 sh. per ton De meningen over de vooruitzich ten lopen uiteen. Sommigen opperen, dat er genoeg te doen valt buiten het kolen- en graanvervoer om de sta- In het afgelopen jaar zijn in ons veelheid tabaksprodukten bedroeg land weer heel wat sigaren en siga retten in rook opgegaan. Vooral het sigarettenverbruik gaf, in vergelij king met 1955, een belangrijke uit breiding te zien. Per hoofd der bevol king werd in 1956 een bedrag van 78,38 voor tabaksprodukten uitge geven, tegen 72,80 in 1955, aldus mag worden geconcludeerd uit een overzicht van het G.B.S. van de ta baksprodukten, die voor binnenlands verbruik ter beschikking kwamen. In het afgelopen jaar waren per hoofd der bevolking 87 (v.j. 84 sigaren, 14 (onv.) cigarillos, 1208 (1092) sigaret ten en 0.75 (0.77) kg kerftabak be schikbaar. Voor het gehele Nederlandse volk kwamen in 1956 942 (v.j. 906) miljoen sigaren, 151 (150) miljoen cigarillos, 13.149 (11.734) miljoen sigaretten en 8.208 (8.315) kg kerftabak ter be schikking. De kleinhandelswaarde van deze in totaal ter beschikking gekomen hoe- Kogels floten over Schiermonnikoog Kogels van onbekende oorsprong hebben gistermiddag de bewoners van Schiermonnikoog opgeschrikt. Men vermoedt, dat de projectielen afkom stig zijn van een straaljager. De 50-jarige pensionhouder K. van Oostrum werd plotseling opgeschrikt toen hij achter zijn huis in de haag van zijn tuin een vreemd geluid hoorde. Direct daarna ketste een kogel te gen de muur van het huis. Op het moment, dat zijn buur vrouw toesnelde om te zien wat er aan de hand was sloeg een kogel door de ruit op de eerste verdieping van haar huis. De kogel doorboorde een tafel, waaraan de dertienjarige zoon meest al zit te leren. Omdat de kamer ver anderd was, zat hij toevallig deze maal op een andere plaats. Dit alles gebeurde, terwijl een straaljager uit de richting Ameland overvloog. Men vermoedt, dat het de bedoeling van de piloot is geweest de kogels in zee af te schieten. Op de vliegbasis te Leeuwarden neemt men dit geval zeer ernstig. Door de kogels zijn burgers in le vensgevaar gebracht. Er wordt een streng onderzoek in gesteld. Het is ook nog mogelijk dat de ko gels van een oefening afkomstig zijn. 852,6 (782,5) miljoen, waarvan siga- re-. 189,2 (178,4) miljoen, cigarillos 16,0 (15,8) miljoen, sigaretten 527,4 (468,2) miljoen en kerftabak 120,0 (120,1) miljoen. Niet alleen in Nederland nam het sigarettenverbruik in het afgelopen jaar toe. In de Ver. Staten steeg het sigarettenverbruik naar schatting ten opzichte van het voorafgaande jaar met 3 Het verbruik van biadtabak steeg echter in langzamer tempo dan dat van sigaretten, deels doordat de verplaatsing van de vraag naar siga retten van het filter-type, die minder tabak bevatten dan gewone sigaret ten, verder toenam. De jongste ont wikkeling van de technologie in de Ver. Staten heeft verder een meer efficiënt gebruik van tabak tot gevolg gehad. De wereldproduktie van sigaretten- tabak was in 1956 iets kleiner dan in 1955. De produktiebeperkingen in de V.S. hebben een vermindering ver oorzaakt van het totale tabaksareaal, waarvan in 1956 werd geoogst, en een vermindering ten opzichte van-het vorige jaar van 3 van de totale produktie van bladtabak. JONGE LANDBOUWER ONDER TREKKER. Maandagmiddag is te Berg en Ter- blijt bij Maastricht de 15-jarige land bouwerszoon H. Goossens onder een zware landbouwtrekker gekomen, die kantelde terwijl hij ermee werkte. De jongeman is kort na 't ongeluk over leden. Het ongeluk gebeurde bij de zoge naamde kiezelkuil aan de rijksweg bij de weg naar Vilt. Het ongeluk is des te tragischer, omdat onlangs ook de vader van deze jongen dodelijk verongelukt is. MOTELS IN DEN HAAG? De Haagse wethouder van econo mische zaken, mr J. Van Aartsen, heeft maandag tijdens de begrotings behandeling in de gemeenteraad me degedeeld, dat in Den Haag voor eventueel t bouwen motels ruimte is gereserveerd. Hjj noemde in dit ver band het terrein aan de Laan van Nieuw Oost-Indië, vlakbij de spoor baan, wa,r nu een benzine-service- station is gevestigd. De exploitant van dit service-station heeft zelf plan nen in deze richting. Ook bij Kijk duin is, naar de wethouder bekend maakte, een terrein voor de bouw van een motel gereserveerd. Polio in Papendrecht eist 'n slachtoffertje In de gemeente Papendrecht zijn dezer dagen drie gevallen van kinder verlamming geconstateerd. Een pa tiëntje, een kindje van een half jaar, is tengevolge van deze ziekte over leden. Zondag is in Ter Apel een 15-ja- rige jongen uit Buren (bij Tiel) aan getroffen, die op straat van uitput ting in elkaar was gezakt. Het bleek, dat hij van huis was weggelopen, om dat hij was ontslagen en niet naar huis terug durfde. Dertienjarige beheert boerderij De dertienjarige Kierth Janson, lid van een zes jaar geleden naar Austra lië getrokken Rotterdamse familie, heeft het beheer overgenomen over een 65 hectare grote boerderij, Tostaree, (Gippsland) in de Austra lische staat Zuid-Oost-Victoria. De eigenaar van de boerderij, waar hij werkte, is omgekomen bij een auto-ongeluk. iKerth, die met zijn baas bevriend was, besloot de leidinig over de boerderij over te nemen, tot dat bloedverwanten van de weduwe hem van deze taak kunnen ontheffen. Scherven op speelplaats IJzeren kap vloog van sirene Van de B.B.-sirene op een school aan de Van der Does Willeboissingel te 's-Hertogenbosch is maandagmid dag om twaalf uur met een enorme klap de kap afgevlogen, toen een proefalarm gegeven werd. De giet ijzeren kap, die afgedekt is met een zinkplaat van een meter doorsnede en een gewicht van twintig a vijfen twintig kilogram heeft, werd enkele meters weggeslingerd en kwam in de tuin van een huis terecht. Scherven van de kap vlogen in het rond en twee ervan kwamen terecht op de speelplaats van de school, waar op dat moment kinderen speelden, zonder dat echter een van hen er door werd geraakt. Aetherklanken „Misschien, dat u reeds sliep, i.iaar Philips slaapt nooit". Met deze leuze zijn vele Amsterdamse telefoonbezit- ters zaterdag-, zondag- en maandag nacht uit hun bed gebeld. Een stern zei: „Kier is Philips Pho- nografische Industrie te Baarn. Wacht u even?" Direct daarna volgde dan de stem van een man, die de vele voordelen en de kwaliteit van de Philipspiaten in het zoeklicht van de oelangstelling plaatste. Men begrijpt, dat deze vorm van reclame een averechtse uitwerking had. De verbolgen lieden belden Philips op, waar zij echter de mededeling kregen, dat het in ieder geval geen stunt is van Philips. Zij bezwoeren hen te geloven, dat Philips zich nooit aan het verstoren van nachtrust zal bezondigen. Ook de telefoondienst werd over stroomd met klachten van mensen, die door deze onbekende stuntmaker uit hun bed waren gebeld. 1 HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.23 De ontbijtclub. 8.00 Nieuws 8.18 De ontbytclub. 8.50 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VA RA: 10.20 Gram. 10.45 Gram. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb. (meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondtrio. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellin'gsagenda. 13.16 Dansmuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Orgel en klein koor. 17.25 Gram. 17.50 Rege- nnigsiuitz.: Rijksdelen Overzee: Jeugd- uitz. De brievenbus gaat open. Cor respondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: Prof. dr. G. L. Smit Sibinga: De ijstijden in de aardgeschiedenis. Der de lezing. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Socialisme redplank of strohalm, toespr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. 20.00 "vïieuws. 20.05 Comm. 20.15 Herodiade, opera. In de pauze (pl.m. 21.40): Het is we tenschappelijk bewezen, caus. 23.15 Nieuws. 23.30 Lichte muz. 23.50—24.00 Soc. nieuws in Esperanto. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nieuws. 8. 5 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 9.35 Idem. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.20 „Het vol maakte wasmiddel", hoorsp. 12.05 Instr. Trio. 12.30 Land- en tuinb.me- ded. 12.33 Clavecimbelrecital. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad ,caus. 13.20 Marinierska pel. 14.00 Gram. 15.33 Strijkkwart. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Koorzang. 18.20 Lichte muz. 18.45 Spectrum v. h. Chr. Org.- en Verenigingsleven, caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Orgelconc. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radiofilh. ork. en solist. 21.15 Weg en werk der Kerk hervormers, caus. 21.35 Geestelijke liederen. 22.05 Reisbeschrijving. 22.15 Salonork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 24.00 Gram. Televisieprogramma. AVRO: 17.0017.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Mensen, dingen nu! 20.10 Filmrep. 20.30 Blijspel.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6