LMtLGAT RIJNSTREEK dinsdag 5 februari 1957 de leidse courant pagina 2 p VGfi (L ling geologie in Nederland. Op werk- afzet van schuurpoeder. Het personeel da een van 1012 en 24 uur 's Zon- nu wilde de herdenking van de stich tingsdag niet stilletjes voorbij laten DE VERKEERSAGENT BIJ DE DE GIJSELAARSBANK KRIJGT ZIJN HUISJE. Het verheugt ons te kunnen mede delen, dat het gemeentebestuur over weegt om de verkeersagent bij de De Gijselaarsbank een eigen huisje te geven, zodat hij in het koude jaar getijde beschut is tegen weer en wind. Het wordt een uitneembaar bedie ningshuisje, met elektrische verwar ming dat in het winterseizoen voor de De Gijselaarsbank wordt opge steld. Het college van b. en w. heeft eerst overwogen om een voetverwarming aan te brengen. Maar deze enkele verwarming leek het toch niet vol doende. De kosten voor dit huisje met ver warming bedragen 1.885,—. Dit bedrag zal de gemeente in drie jaar afschrijven. Maandag a.s. is het woord aan de Leidse raad om dit voorstel van b. en w. te bekrachtigen. Kapers op de kust. De Leidse politie heeft gisteravond tegen half acht weer een massale opruiming gehouden voor de socië teit Minerva. Er stonden weer eens tientallen fietsen, als sprekende il lustratie van het feit, dat de tijd alle wonden heelt. De studentenfietsen werden in auto's geladen en naar het politie bureau overgebracht. Er zijn echter ook andere kapers op de kust. Een heer, die gistermorgen om half acht aangifte kwam doen van de vermissing van zijn rijwiel, kreeg van de dienstdoende agent te horen dat hij ondanks het vroege uur al de derde was, die van zijn ont goocheling melding kwam maken. Vastenavondfeest K.A.B. Op het Vastenavondfeest, voor de leden van de K.A.B. in de St. Petrus- en St. Lodewijksparochie geeft de toneelgroep van de Stedelijke K.A.V. een opvoering van de klucht „De Tante uit Amerika". Na afloop van de toneelvoorstel ling is er een gezellig samenzijn on der leiding van de heer Evert Cas- telein. Daarbij wordt de dansmuziek verzorgd door „The Rhythme Club" onder leiding van Theo van Wisse. Kaarten voor de avond, die ge houden wordt in het St. Antonius- clu'bhuis, zijn te verkrijgen bij: C. J. van Leeuwen. Langebrug 79; P. „GROENOORD" AMUSEERDE ZICH De buurt- en speeltuinvereniging „Groenoord" organiseerde gisteren in de grote zaal van „Den Burcht" een gezellige amusementsavond. Men hoopte hiermede, aldus de heer A. C. de Vriend in zijn openingswoord, de kas van de feestcommissie, die ge vormd is om het 20-jarig bestaan van deze vereniging te herdenken, be hoorlijk te vullen. De personeelsver eniging van de Kon. Ned. Grofsme derij verzorgde de gehele avond met medewerking van „The Metal Music Players" o.l.v. de heer A. Veen, de „Konogro Boys" oi.v. de heer M. Col- pa en de conferancier Antoon Slin gerland. GEEST No. 520 Horizontaal: 1. werpstrik, 6 familielid, 8. bid (Lat.), 10. metaal houdende delfstof, 12. vlek, 13. mu zieknoot, 14. zijtak Donau, 16. boom, 17. rivier in O. Azië, 18. muzieknoot, 20. vreemde rriunt, 21. sipl van een wiel, 23. op die tijd, 25. ruwe soda, 27. telwoord (Eng.), 29. gebod, 30. ap pel. Verticaal: 1. hoofddeksel, 2. stuk hout, 3. welaan, 4. familielid, 5. klap, 7. voor, 9. soort van hert, 11. jongens naam, 12. gem. in Friesland, 15. ge vangenis, 18. zuilengang in het oude Athene, 19. elektrisch geladen atoom, 21. zangstem, 22. boom, 24. achting, 26. Europeaan, 28. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 519. Horizontaal: 1. does,4 .walm, 8. als, 10. mei, 11. as, 12. Kro, 14. ar, 15. trens, 17. Veen- dam. 19. neder, 21. of, 23. ter, 24. ho, 25. ten. 27. das, 28. slap, 29. gors. Verticaal: 1. daar, 2. Ols, 3. es, 5. A.M.. 6. Lea, 7. mirt, 9. grendel, 12. kreet, 13. onder, 15. ten, 16. sar, 18. rcts, 20. t06s, 22. fel, 24. har, 20. na, 27. do. Schouten, Mulderstraat 2; mevr. Pee- ters, De Laat de Kanterstraat 30b; P. Kramers, Lange Raamsteeg 63 (hoek Garenmarkt); W. Lut, Gerrit v. d. Laanstraat 18; De Ridder, Veil. Lammenschansweg 76. De avond begint om acht uur. Leidse Agenda DINSDAG 5 FEBRUARI K. O. Toneelgroep Theater. „Het bezoek van een oude dame". Schouw burg, 8 uur nam. Bejaardensociteit St. Leonarduspa- rochie. Feestelijke herdenking eerste lustrum. Parochiehuis Haagweg, 8 uur nam. Leids Politie Muziekgezelschap. Concert en Cabaret. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Aanvangsoursus 8 uur. R.K. Lyceum. WOENSDAG 6 FEBRUARI. Kath. Bond voor het Gezin. Gezel lige Kindermiddag. Dansschool Cas- telein, Hooglandse Kerkgracht 48. Diesviering Leiden. Toneelopvoe ring: „The Philanderer". Toegang gang voor genociigaen. Schouwiburg. 8 uur nam. Rozenkruistocht. St. Petruskerk, Half acht nam. Mij voor Toonkunst. Jeugdconcert. Les solistes de Zagreb, half drie nam. Ned. Bond „Het Molibisatiekrus". Ltz. II Lemaire: „Het Smaldeel V naar Rusland". De Harmonie. 8 uur nam. DONDERDAG 7 FEBRUARI Soc. Char. Centrum: G. W. J. Hol landers over „De Huidige Welvaart" „Het Gulden Vlies", 8 uur nam. Diësviering Leiden. Toneelopvoe ring „The Philanderer", Schouwburg, 8 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Vervolgcursus 8 uur. R.K. Lyceum. VRIJDAG 8 FEBRUARI Diësviering Leiden. Redevoering door Rector Magn. prof. dr. P. A. H. de Boer. Stadsgehoorzaal, 2 uur nam. „Levend Geloof", Rector G. A. Beek. „In de Vrolycke Arke", 8 uur nam. L.P.K.V. Provinciale kampioens tentoonstelling, Oud Hortuszicht, 8 uur nam. ZATERDAG 9 FEBRUARI K.V.V. Volksdansweekend. Roma nuszgal, zes uur nam. Diësviering Leiden. Toneelopvoe ring „The Philanderer", Schouwburg Diësviering Leiden. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Demonstraties mo dern museumwerk 1617.30 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera- dagen van 1012 en 24 uur 's Zon dags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling „Het leven van Boeddha". 10 uur v.m. tot 4 uur nam. (t.e.m. 14 febr.). Academiegebouw (Ac. Hist. Mu seum) Tentoonstelling van kunst zinnig werk van hoogleraren, stafle den en studenten, (t.m. 14 febr.). Lakenhal: Schilderijententoonstel ling Kees Bol (tot 4 maart). BIOSCOPEN. Casino: „Les enfants du Paradis", volwassenen. „De schat van Afrika", 14 jaar. „The king and I", alle leef tijden. „Kruispunt Bhowani", 14 jaar. Rex: „Godzilla", volwassenen. De avond, en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest dt waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; LEIMUIDEN gaan. De heer v. Dam werd dan ook Gemeenteraad. De gemeenteraad van zijn huis afgehaald en op de fa-vergadert woensdag, 6 februari des briek werden over en weer waarde- namiddags te 7.30 uur. Agenda. O.a. rende woorden gesproken en wen-subsidie aan het R.K. Dameszang- sen geuit. Als tastbaar aandenken i koor „Gloria Deo het verlenen van kreeg de heer v. Dam een radiopor- 1 een subsidie aan de Kerkvoogdij der table aangeboden. Als tractatie ont-1 Ned. Herv. gemeente in de exploi- ving het personeel een dubbel week- I fa^e van jeugdgebouw over het loon. Tot ver in de namiddag vormde iaar 1955; de openbare verlichting een feestelijk samenzijn het slot van van ^et gedeelte der gemeente liggen- de langs de Amstel; voorstel van b. en w. inzake het bouwen van 12 wo ningen. NOORDEN L.T.J, en L.T.M.gezamenlijk. Donderdag 31 januari hielden de L.T.M. en de L.T.J. haar jaarlijkse ouderavond in de zaal van café De Leeuw. De voorz. opende precies om half acht de ouderavond, waarna hij de ouders van de leden, de genodigden van de zusterverenigingen donateurs van harte welkom heette. Burgemeester M. P. v. d. Weijden had bericht van verhindering gezonden. De voorz. sprak de wens uit, dat nu dit jubileum. Biljarten. De uitslagen van de verenigde biljartverenigingen „Tus sen Rijn en Gouwe" luidden als volgt. Afd. I. KOT 1—TOG 2 4-2; TOG 1— Rijnzicht 1 4-2; Afd. II Touché 1 TOG 4 6-0, Rijnlust 2—TOG 3 6-0; Rijnzicht 2TOG 4 4-2. LANGERAAR In L.T.B. ruilde tuinder met bloemist De afdeling Langeraar van de Apotheek Zuider Lammenschansweg l.T.B. hield gisteravond in het pa- ^r ^tel 23553^ Apotheek^^Oegstgeest i rochiehuis de jaarvergadering. De de L.T.J. aan haar zijde de L.T.M. LT"BH I BT' had gekregen, er een hechte band zou groeien tussen deze beide jeugd organisaties, welke beide toch het zelfde doel nastreven, n.l. ontwikke ling op maatschappelijk en cultureel gebied, doch op de eerste plaats komt een gezond godsdienstig leven. Hierna werd het L.T.J.-lied door allen gezongen, waarna het toneelstuk „Tot wederdienst bereid" werd op gevoerd, waarin alle speelsters en spelers de hun toebedeelde rol op prachtige wijze vertolkten. Een speelster, n.l. Charly Green speelde haar rol op zo'n uitnemende manier, dat haar zeker een woord van lof toekomt. In de pauze en na het toneelstuk zorgde The Cupido's voor de muzi kale omlijsting. De beide jeugdorganisaties mogen met grote voldoening op deze avond terugzien, welke op buitengewone wijze was verzorgd. Wilhelminapark 8, tel. 26274, Oegst-1 voorzitter, de heer J. Th. Volgering, geest. J sprak het openingswoord; hij liet de gedachten teruggaan naar 1956, het !jaar met de buitengewone omstan digheden. Voor de tuinbouw, zo af hankelijk van het weer, was het dik wijls zo dat men vol zorg was. Eerst f. Toren j. u. v. a. TLwaaK; jacooa.de koude winter met moeilijke Helena Maria d. v. J. P. Zandbergen J brandstofvoorziening voor de stook- en H. M. Duineveld; Annie d. v. A. v. I bedrijven, en daarna de koude en d. Eijkel en A. Jungerius. i natte zomer met geringe oogst. Toch Overl.: Leuntje Driebergen, 81 jr. is de uitkomst zowel voor tuinbouw wed. van P. v. d. Kwaak. J als bloemistenbedrijven in het alge- Getr.: L. Star, 24 jr. en A. M. van j meen zeer behoorlijk geweest. Voor Klaveren 23 jr. logie (Garenmarkt lb). Tentoonstel- M. Bloemendal. KATWIJK JubileumDe bakkerspatroons- vereniging „Katwijk en Omstreken" viert vandaag, dinsdag 5 febr., het 40-jarig bestaan met een feestavond voor de leden met hun dames. Maar bovendien zijn er enkele ju- bilarisssen, n.l. de heren De Kort en Parlevliet die vanaf de oprichting lid en bestuurslid zijn en de heren Den Duik, Boonekamp en H. van Maanen, die reeds vijftien jaar een bestuurs functie uitoefenen. Na afloop van de officiële viering is er een gezellig sa menzijn. LEIDSCHENDAM Het bestuur van Herwonnen Le venskracht gaat a.s. zondag het 40- jarig bestaan van de Leidschendamse afdeling herdenken, eerst des mor gens op kerkelijke wijze en des avonds met een feestavond in 't R.K. Verenigingsgebouw. Deze feestavond waartoe alle medewerkers en dona teurs zijn uitgenodigd zal verzorgd worden doorheen groot cabaretgezel schap. WARMOND Geboren: Antonius Clemens Jo zef z. van C. J. A. v. d.Voren en W. Hekker. Jacobus Fredericus Maria z. van J. J. Kerkvliet en A. M. Ingen- bleek. Catharina Adriana d. van J. C. v. Winsen en J. A. v. d. Drift. Ma ria Jacoba Gerarda d. van J. Sikking en A. J. van Schie. Overleden: J. Versluijs 81 j. echt genoot van G. de Groot. M. J. Weijter burg 100 wed. van A. J. W. H. Kuij- per. J. Bergman 75 j. echtgenoot van ALPHEN AAN DEN RIJN Door ijzeren balk getroffen Bij bouwwerkzaamheden op het terrein van de Genie in de Hoorn te Alphen a. d. Rijn werd maandagmid dag omstreeks 13 uur, de 36-jarige G. Versluis, wonende te Schiedam en in dienst bij de Pletterij Enthoven te Delft, toen hij op een ongeveer 8 me ter hoge ladder stond, getroffen door een ijzeren balk van ongeveer 1600 kg, die losschoot uit de takel. Nadat de man was getroffen, brak de ladder in drie stukken en viel de werknemer bovendien van die hoogte in een bouwput. Dr. Zwartendijk, die de eerste hulp verleende, constateerde een gebroken neusbeen en een gebroken enkel. Het slachtoffer is overgebracht naar 't gemeenteziekenhuis te Schie dam. AMATEURS TOONDEN HUN KUNSTEN. Onder auspiciën van de pl. muziek vereniging „Crescendo" werd onder de titel „Amateurs zetten hun beste beentje voor" een drietal avonden georganiseerd, waarop amateurs uit Alphen en omgeving gelegenheid kregen in wedstrijd-verband hun „kunsten" te tonen. Maandagavond vond de finale plaats in de grote zaal van het Nuts- gebouw. De heer W. v. d. Louw, de initia tiefnemer, zeide in zijn openings woord een dergelijk groot succes niet te hebben verwacht. De drie avonden waren tot de laatste plaats uitver kocht. De baten waren bestemd voor het instrumentenfonds van „Crescen do". Daarom was de heer v. d. Louw erg teleurgesteld, dat voor deze avon den rond 300.vermakelijkheids belasting moet worden afgestaan. Dit zal wel volgens de letter zijn maar hij hoopte dat de geest zal overwinnen, anders zal het instrumentenfonds er weinig beter van worden. Hierna kwamen in de finale uit een De prijzen werden behaald: 1. „De Colpanen", Groenendijk en acroba tiek, 171 pnt, een beker; 2. George v. d. Heuvel, Alphen, goochelkunst, 150 p., 'n lauwertak; 3. de twee Johnny's, Alphen, trompetsolisten, 150 p.; 4. J. Schut, Leiden, Napolitaanzanger, 144 p.; 5. W. Bouwman, Leiden, zanger 141 p.; 6. „Tja Haye Lease, Woerden, Hawaiianband, 141 p., een plaquette; 7. „Mulder Boys", Boskoop, blaas- ensemble, 140 p.; lauwertak; 8. mej. Truus Heemskerk, Ter Aar, deklama- tie, 141 p.; 9. De Lola's, Alphen, band 138 p.; 10. Wim Bouman, Alphen, snelrekenen, 131 p.; 11 en 12, Corrie Vianen en A. Kers, Alphen, accor deon-duo, 129 p. Rinie Mieremet, de jongste deelne mer buiten mededinging als accor deonspeler kreeg een troostprijs. Ter opluistering verzorgden muri- kale omlijsting „The Blue Birds", een amateur Hawaiian-ensemble uit Haarlem, o.l.v. de heer Herman Veld kamp. De heer P. Koren reikte de prijzen uit. Botsing. Omstreeks 9.30 uur maandagmorgen stopte een bus van de dienst „Citosa" op de Steekterweg op een uitwijkplaats bij een halte. De bus werd bestuurd door de heer B. H. v. d. L. uit Delft. De bestuurder van een achteropko mende personenauto, de heer J. M. ten O., uit Winterswijk, wilde passe ren, doch moest vrij krachtig rem men voor e~n tegenligger. Niettemin gelukte het hem op korte afstand achter de bus zijn wagen tot stilstaan te brengen. De achter hem aankomende perso nenauto, bestuurd door de heer L. A. M. S. te Hazerswoude, slipte door de gladheid van de weg door, botste op de voor hei staande luxe auto, wel ke op zijn beurt doorschoot en op de bus botste. Aan de drie wagens ont stond min of meer ernstige schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BODEGRAVEN 1957 is er de vrees, dat mén wat de conjunctuur betreft over het hoog ste punt heen is. Op deze hoogte be hoeft het misschien niet te blijven, als het echter maar niet zodanig te rugloopt dat men weer in de put raakt. Verder besprak de voorz. de invoering van de A.O.V. Hij vreest, dat de opbrengst van de premie voor kleine bedrijven wel eens bezwaar lijk kan worden. Bij de mededelingen wijst de voorz. op de voorlichtingsdag voor de tuinbouw en spoort de leden aan deze te bezoeken. Ook verzocht hij veranderingen in het bedrijf mede te delen in verband met de contributie berekening, De contributie is ver hoogd. Voor de gewone bedrijven zal dat neerkomen op 15 en voor de bloem enbedrij ven op 25 Van de Rijkstuinbouwconsulent, ir G. W. v. d. Helm, was een brief ontvangen, waarin gewezen werd op de vaak gebrekkige electrische in stallaties op de bedrijven. Deze le veren gevaar op Voor brand en soms voor het leven, en ook voor het uit vallen van de stroom, wat ernstige schade kan toebrengen aan de be drijven. Men Wordt verzocht hier van goede nota te nemen. De secr., de heer P. van der Hoorn, liét in het jaarverslag het verloop in land- en tuinbouw de revue passe ren. Hij memoreerde de totstandko ming van de bloemisten vakbonds kring en de geslaagde viering van de oogstdankdag. De afdeling telt 164 leden. De voorz. besprak de bijdrage in het bouwfonds van de L.T.B. ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan. Het nieuwe gebouw is noodzakelijk. Het secretariaat moet een goede huis vesting hebben. Het bestuur zal bij de leden rondgaan. Er wordt gere kend op een gemiddelde bijdrage van tien gulden per lid. Het financiële verslag van de pen- ningm., de heer P. Hoogervorst, gaf een gunstig beeld. Er is een flink batig saldo geboekt. Het onderzoek van boeken en bescheiden door de controle-commissie leidde tot een gunstig rapport. Naar aanleiding van enkele vragen werden een paar pos ten uit de rekening toegelicht. Door de geest, adv., kapelaan G. Lagerberg, werd aan de hand van het bisschoppelijk mandement een leerzame toespraak gehouden. De gedachten door het Episcopaat hier in neergelegd ten aanzien van de standsorganisaties werden eens flink uitgediept. De grote waarde van de sociale organisatie werden in een helder daglicht gesteld terwijl spr. ook inging op de veel verbeterde sociale toestanden in de laatste halve eeuw. Het is te betreuren, dat er een moeheid en slapheid in de organisa ties valt waar te nemen. Want strijd blijft geboden, willen we ons als ka tholieken in het openbare leven la ten gelden. Spr. stelde tegenover el kaar de principen neergelegd' in de Pauselijke Encvclieken en de leer van Marx en Engels. Laat de sterke geböndenheid der katholieken die in het verleden zo vruchtbaar is ge weest niet verslappen maar voort duren en sterker "worden. N$ar aanleiding van het gespro kene werden verschillende vragen gesteld, en dit gaf aanleiding tot een interessante gedachtenwisseling. Be aftredende bestuursleden P. van Rijn, M. Kleijn en F. Sa«=sen werden bij enkele candidaatstelling herkozen. In de vacature C. v. d. Hoorn, die zijn plaats in het bestuur wilde inruimen voor een bloemist, werd gekozen de heer P. van Smoo renburg. De voorz. dankte de heer v. d. Hoorn voor deze geste. Hij was een ijverig bestuurslid geweest. Slechts in het belang van de verhouding tuinders-bloemisten heeft hij zijn ze tel ter beschikking gesteld. Bij de rondvraag kwam de wens naar voren om meer van zulke leer zame lezingen van de g. a. te horen. Deze bleek hiertoe bereid op voor- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 5 Februarij 1857. Italië. De Paus heeft aan eene maatschappij vergunning verleend tot het droogmaken der moerassen van Ostia. Advertenties: Heden beviel van een welgeschapen Zoon, Anna Jacoba Ploeg, geliefde Echtge- noote van J. Zaalberg J. Czn. Heden beviel van eene Dochter, W. R. van der Spruyt, geboren de Graaf. Heden beviel, door Gods goedheid, zeer voorspoedig van een welgeschapen Zoon, C. E. A. Spin, veelgeliefde Echtgenoote van C. Sa pp. NIEUWKOOP Kanarievereniging opgericht. In paviljoen „Plaszicht" kwamen een aantal kanarieliefhebbers bijeen om, op initiatief en met medewerking van de heer J. Broekhuizen en het dage lijks bestuur van de Vogelvereniging „De Vogelliefhebbers" uit Alphen, in Nieuwkoop een vereniging in het le ven te roepen. Na de uiteenzetting van de heer Broekhuizen over het doel en streven van zulle een vereni ging werd besloten een afdeling in Nieuwkoop op te richten. In het voor lopige bestuur hebben zitting de he ren C. J. van Leeuwen, voorzitter, A. Schuurman, secretaris en J. J. Hooge- veen, penningmeester. Tevens werd besloten zich aan te sluiten bij de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers. Na enige voorstellen kreeg de Nieuwqoopse vereniging een naam en wel Eerste Nieuwkoopse kanarie- en volièrehouders vereniging „De Colibri". Liefhebbers van vogels we ten nu dus waar zij zich als lid kun nen opgeven of waar zij inlichtingen kunnen verkrijgen. Tien leclen heeft de vereniging reeds geboekt. Polderkeur. Dezer dagen hebben dijkgraaf en heemraden van de pol der Nieuwkoop en Noorden een nieuwe algemene keur of politiever ordening afgekondigd, welke inmid dels van kracht is geworden. De voor naamste nieuwe bepalingen zijn deze: 1. Voorheen was het zonder ver gunning van het bestuur verboden in de polder te varen met vaartuigen, welke konden worden voortbewogen met mechanische kracht. Thans is het verboden in de tot de polder beho rende wateren aanwezig te zijn met vaartuigen, welke kunnen worden voortbewogen door mechanische kracht, tenzij men in het bezit is van een daartoe strekkende vergunning, geldig gedurende ten hoogste het ka lenderjaar, waarin de vergunning is afgegeven. Deze vergunningen zijn te bekomen bij de twee sluiswachters en bij de secretaris van de polder. Hierop wordt een recht geheven van ƒ3,—. 2. Voorts moeten de hoofd vaar ten voldoen aan de maten van de twee sluizen, die na de bouw van de nieu we Ziendesluis precies gelijk zijn. Deze maten zijn: breedte 4.40 rn., riepte 1.90 m. De lengte van de slui zen is 21.50 m. Vaste bruggen? Nadat een Nieuwkoopse industrieel reeds eerder een verzoek aan de polder had ge daan om de draaiplank door een vaste brug te mogen vervangen, blij ken er ook in Noorden gegadigden te zijn voor een vaste brug. Alle bewo ners vanaf G. Kuyf tot en met J. M. Groenendijk hebben zich met een zelfde verzoek gericht tot het bestuur van de polder Nieuwkoop-Noorden. Gelijk bekend kunnen belanghebben den hiertegen gedurende de maand febr. bezwaren indienen. R0EL0FARENDSVEEN LEZING OVER PATER TITUS BRANDSMA. Woensdagavond a.s. komt pater Felix Wezenbeek medebroeder van pater Titus Brandsma naar de Pan- cratiuszaal. Afgewisseld met licht beelden zal hij een voordracht hou den over het leven, lijden en sterven van prof. Titus Brandsma, die in het Laatste Berichten VERGADERING PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Voorzitter ontnam CPN-lid het woord. Namens de vier fracties in de Prov. Staten van Noord-Holland heeft mr. A. de Roos (P.v.d.A.) in de heden gehouden vergadering verklaard, dat de communisten niet thuis horen in de commissies, „omdat zij na de ge beurtenissen in Hongarije in hun houding hebben volhard". Toen het CPN-lid de heer H. Gort zak aan het v/oord was en daarbij de internationale toestand onder de lou pe nam verzocht de voorzitter, dr. M. J. Prinsen, hem zich te beperken tot de verklaring van mr. de Roos en de provincie. De heer Gortzak antwoord de hierop, dat het noodzakelijk is over de internationale toestand te spreken om de achtergrond der ge beurtenissen in Hongarije te kennen. Toen hij mdanks het verzoek van het thema „internationale toestand" niet liet varen, ontnam de voorzitter hem het. woord. Lassers ontslagen Op de werf van Wilton Feyenoord te Schiedam zijn gisteren 240 lassers ontslagen. Dit is een uitvloeisel van het conflict dat enkele weken geleden uitbrak en waarbij de lassers ver schillende eisen stelden inzake de loonregeling. Dit conflict duurde slechts kort, maar nadat de lassers aan het werk waren gegaan, begon nen zij een langzaamaan-actie. Deze heeft gisteren geleid tot het besluit van de directie, hen te ontslaan. DE NEERGESTORTE STRAALJAGER 16 km ten noordwesten van de dijk van Oost-Flevoland is thans een olie vlek waargenomen. Een helikopter cirkelt erboven, terwijl een politie- boot van de rijkspolitie te water uit Enkhuizen de watervlakte af ?kt. Waarschijnlijk een napalmbom. De luchtmachtvoorlichtingsdienst is, na bij alle vliegtuigbases in Neder land inlichtingen te hebben ingewon nen, tot de conclusie gekomen, dat het geen straaljager geweest kan zijn, die men in zee heeft zien storten. Op geen van de bases wordt een vliegtuig ver mist. De kans is groot, dat het vallende voorwerp een napalmbom is geweest, die voorzover men heeft kunnen na gaan, ongeveer ten tijde van de waar neming in het IJselmeer moet zijn ge worpen. De helikopter van Valkenburg heeft het zoeken boven het IJselmeer ge staakt. GEWEZEN PROCURATIEHOUDER BERECHT De Utrechtse rechtbank veroor deelde vanmorgen de 46-jarige admi nistrateur C. D. B. te Loenen aan de Vecht tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Geëist was eenzelfde straf. B. was ten laste gelegd, dat hij in zijn hoedanigheid van procuratiehou der bij de Rotterdamse Bank te Zeist ernstige fraude had gepleegd door het knoeien met de rekeningen van cliënten en het plaatsen van valse handtekeningen op chèaues. De aldus verkregen bedragen beliepen onge veer ƒ56.000. Tevens had B. als pen ningmeester van het plaatselijke Ne derlandse Rode Kruis een gedeelte van de ledencontributie achtergehou den, alsmede van de opbrengst van collecten. Hierdoor werd deze instel ling voor ongeveer 7.000.bena deeld. waarde, dat er voldoende belangstel- j concentratiekamp te Dachau om het ling getoond wordt. De heer J. v. d. Berg bepleitte een electrische lei ding door de Langeraarse polder anaf de Smidskade tot de Geerweg, Zilveren jubilé. Op 3 februari 1932 begon de heer L. v. Dam in de „.P. Kerkstraat met een kleine zeepoe- - twintigtal groepen en individuele per- denj en 1 man personeel. Door taaie opdat men op de bedry ven van sonen uit, welke met z'n allen ruim 1 volharding staat thans aan de Noord- i stroom wordt voorzien. Nog andere tweehonderd nummers zang, muziek straat een fabriek, werkende met 40 punten werden besproken o.a. ruil- acrobatiek, goochelkunsten enz. ten man personeel. De heer v. Dam heeftverkaveling en kinderbiislag voor beste gaven. in ons land de op een na grootste I zelfstandigen. Hierna sluiting. leven is gekomen. Velen zullen deze avond niet willen missen. Bovendien is pater Felix Wezenbeek een alom bekende en graag gehoorde spreker. Daarom uit Roelofarendsveen en om geving, morgenavond naar de Pan- cratiuszaal. Aanvang te 8 uur, waar voor wy ook verwijzen naar de ad vertentie in ons blad van heden. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2