A. v. Lent uit Boskoop bouwde 'if fabriekje in badplaats bij Sidney Meubelmaker roeide tegen de stroom op NIVEA WIE WEET.... MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 1 .i9e WEET IK WEL DAT DE HEER A. VAN LENT het wat overdreven zal vinden, indien ik hem als voorbeeld stel, dat het voor een immi grant mogelijk is voor zichzelf te beginnen. Ik heb de vraag reeds te vaak horen stellen, om hier op niet een duidelijk antwoord te geven. Hoewel de heer Van Lent heus niet zo vreselijk enthousiast is, levert hij het bewijs, dat er voor de zakenman toch genoeg te bereiken is. In Boskoop, aan de Bieze 95, werkte de heer Van Lent in het meubel- makersbedrijf van zijn vader, toen hij plannen tot emigreren kreeg. Wat hem daartoe bewoog? „Ik dacht dat er hier beter kansen zouden zijn dan in Holland," luidt zijn verklaring, hetgeen een goed motief kan worden ge noemd. Bovendien, de heer* Van Lent was toentertijd niet getrouwd, zodat hij geen al te grote risico nam en hij zich in het vreemde land wel zou redden. Hij had dus niet te kampen met ac- comodatie-problemen, zoals de meeste gezins-emigranten, al is hij geduren de zijn vrijgezellentijd dan ook me nigmaal verhuisd. Bovendien wisselde hij driemaal van werkgever, hetgeen hem echter de mogelijkheid gaf de Australische werkgevers beter te leren kennen. Hij kwam al dadelijk in zijn vak te recht, al verschilt dat van de meu belmakerij in Holland. Zijn eerste kennismaking met het nieuwe land was zodanig moedge vend, dat mej. Sluis uit Boskoop als verloofde, hem al spoedig naar deze zijde van de wereld volgde en met hem in het huwelijk trad. Toen liet de kwestie van de huis vesting zich wat meer gelden. In Belgowlah, één der voorstadjes van Sydney, werd een flat gevonden, waarvoor 70 gulden per week moest worden neergeteld, hetgeen precies het bedrag was, dat de heer Van Lent verdiende. Na een halfjaar begon dat „gelijkspelen" hem wel te verdrieten, want men moest leven van het sala ris, dat mevr. Van Lent verdiende. Er werd een andere flat gevonden, iets goedkoper. Er volgden nog wat omzwervingen op andere kamers, tot dat in de buurt van Manly, één van de drukste badplaatsen bij Sydney, een stuk land kon worden gekocht. HIJ BOUWDE EEN FABRIEK. De heer Van Lent had inmiddels plannen gemaakt voor een eigen fa briek, waarvoor het land bestemd was. Hij begon te bouwen aan een werkplaats en maakte er een stuk bij, waarin men voorlopig zou gaan wo nen. Dat bracht een einde aan de om zwervingen, al was het dan ook erg behelpen voor mevr. Van Lent. Langzaam bouwde de heer Van Lent zijn bedrijf op en nu na vijf jaar heeft hij een oordeel gevormd over het bedrijfsleven in dit land. „Er zijn beslist mogelijkheden, maar de afbetalingen bemoeilijken veel, al heb ik in mijn bedrijf prac- tisch geen moeilijkheden meer", zo vertelt hij. De kwestie is nl. dat de heer Van Lent zijn klanten veelal onder de be ter gesitueerden heeft gekregen, ge volg van zijn grote vakkennis. Hij bouwde bijv. onlangs een kast, die te vens een bar, radiotoestel en andere „extra's" herbergde. Terwijl ik op bezoek was, stonden de tafels volge pakt met sieradendoosjes van bijzon dere uitvoering o.a. met muziek. De heer Van Lent had in enkele maan den tijd daarvan enorme hoeveelhe den aan de grote magazijnen in Syd ney geleverd. Daarnaast leverde zijn timmerbedrijf andere materialen af, zodat hij juist rond Kerstmis een zeer drukke periode achter de rug had, waarin zelfs mevr. Van Lent haar deel ontving. Tot diep in de nacht werd aan het afwerken van de doos jes gearbeid. De heer Van Lent houdt zich in sterke mate bezig met interieur werk, waaraan in de betere huizen, grote kapitalen worden besteed. „Zo lang er goed werk wordt geleverd, gaat het best in de zaken", consta7 teert hij. DE HAAGSE WONINGBOUW IN 1956. In 1956 werden te 'sGravenhage 3.002 nieuwe woningen voiltooid, dat is 209 minder dan in het voorafgaan de jaar. Tevens kwam voor het eerst een aantal (222) woningen, behoren de tot het Haagse woningcontingent, in Voorburg en Rijswijk gereed. De ze woningen medegerekend, ligt de woningbouw in 1956 op hetzelfde ni veau als in 1955. In totaal zijn nu na de oorlog 25.565 woningen in Den Haag gebouwd. Het aandeel van de gemeente in de woningbouw bedroeg jn 1956 rond tweevijfde, evenals dat van particu lieren, terwijl de woningbouwvereni gingen een vijfde gedeelte voor hun rekening namen. HcL. aantal woningen in uitvoering bedroeg 6.013 op het einde van het jaar 1956. Dit aantal is groter dan ooit te voren en ligt ruim 1500 hoger dan bij het begin van het jaar. In Voor burg waren nog 407 „Haagse" wonin gen in uitvoering. Seute. c^fiiciële daad aan e&ïite. kiAyeïeJ Mevrouw E. van Hall—Nijhoff, echtgenote van de burgemeester van Am sterdam, gezien tijdens de doopplechtigheid van het motorvrachtschip „Batu", die zij zaterdagmiddag op de werf van de N.D.S.M. verrichtte. De „Batu" zal de dienst onderhouden tussen Nederland en Indonesië. Er wordt in de omgeving van Mah^ ly veel gebouwd, hetgeen ook beté kent dat al degenen, die bij de bouw nijverheid zijn betrokken, daarin een kans vinden. Er is ook menige Hollander, die ziéh voor zijn woninginrichting met dé heer Van Lent verstaat. In elk geval trof ik nogal wat landgenoten op zijfi kantoor aan! Toch meent de heer Van Lent, dat het niet zo gemakkelijk is zich in het Australische zakenleven te hand haven; men kan beginnen, het bé1 drijf tot zekere hoogte opwerkeöy doch naar hij meent komt er zo gé^- makkelijk een dood punt, waardoor men niet verder kan. Daarvoor kun* nen verschillende oorzaken zijn, ook dat van de ruime credieten en afbe talingen, die het bedrijfsleven in de weg staan. Hetgeen overigens weer niet betekent, dat de mogelijkheden beperkt zijn, daarvan levert de heer Van Lent zelf het bewijs. Want hij hoopt zijn bedrijf spoedig meer uit- breiding te geven en dan definitief een huis voor zich te laten bouwen. Maar om l.et zakenleven in Austra- te onderschatten, is gevaarlijk. Iemand die hard aanpakt, kan wel iets bereiken. Met welke wetenschap een toekomstig emigrant zijn voor deel kan doen! Neen, van z'n emigratie heeft het echtpaar Van Lent allerminst spijt. Dat er kansen zijn in dit land, heeft het bewezen. Duitse zeeman gearresteerd Pleegde roofoverval aan boord Aan boord van de Liberiaanse tan ker „Olympic-Wind", die in de Rot terdamse haven ligt, heeft een 25- jarige machinist zijn collega onder bedreiging en mishandeling bewogen tot het geven van geld. De Rotter damse politie heeft zich over de jon geman ontfermd. In het holst van de nacht klopte de man, en Duitser, aan de hut van de 51 jaar oude tweede machinist die eveneens de Duitse nationaliteit heeft. Toen de laatste opendeed, greep de jongeman hem beet, mishandelde hem en dreigde hem met een schrijf machine, om zijn verzoek om geld kracht bij te zetten. De tweede machinist wees hem naar zijn schrijfbureau, waaruit de rover wat vreemd geld wegnam. De politie heeft de man later in zijn hut gearresteerd. BROMFIETS TEGEN BOOM. Zaterdagavond is op de weg van Spijk naar Roodeschool een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 47-ja- rige bromfietsbestuurder M. W. van Spijk levensgevaarlijk werd gewond. Omstreeks kwart voor acht was hij op weg naar huis. Enige personen, die door hem werden ingehaald, hoorden plotselingeen hevige klau. Tot hun ontzetting zagen zij de bromfiets, die op een recht gedeelte van de weg tegen een 'boom aan de linkerzijde was gebotst, in brand staand. Zij snelden toe en wisten de bestuurder, die onder de brandende bromfiets lag, uit de vlammen te ha len. Het slachtoffer, dat zware brand wonden aan benen en onderlichaam alsmede een schedelbasisfractuur had, is in levensgevaarlijke toestand, naar het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. De bromfiets werd totaal vernield. ACH^MRÏGE JONGEN OFTÏOOD DOOR ONVOORZICHTIG OVERSTEKEN. Op de President Rooseveltweg te Utrecht, is zaterdagmiddag om streeks vier uur de achtjarige A. V. Stormbroek door een auto gegrepen toen hij plotseling de weg overstak. In zorgwekkende toestand werd het knaapje naar het Sint Antonius-zie- kenhuis te Utrecht overgebracht, waar hij zondagmorgen overleed. Het ongeluk gebeurde, nadat hij met vriendjes een defecte auto had helpen opduwen, waarvan hij plot seling genoeg had. Hij stak toen zon der op het verkeer te letten de weg over. Een juist passerende auto be stuurd door de heer R. B. uit 's-Hc •- togenbosch, overreed de jongen. Alleen NIVEA bevat Euceril b(L- voedingsmiddel voor de huid Advertentie. WEET U HET OOK NIET Vraag V. D.: Wat omvat de Land- bquwvoorlichtingsdienst en welke kosten zijn er aan verbonden? Antwoord: De rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst is een onderdeel van het min.van Landbouw, Visserij en Vcjedselvoorzienin/g. Aan het hoofd staat de directeur-generaal (directie van de Landbouw). Naast een afde ling landbouwonderwijs, cultuurtech nische dienst enz. enz. zijn er ook af delingen voor de voorlichtingsdienst inzake veeteeltwezen, akker- en wei- debouw, zuivelaangelegenheden en de plantenziektekundige dienst te Wage, ningen. Hiervoor zijn verschillende rijkslandbouwconsulenten aangesteld, al of niet met een ambtsgebied. Voor uw gebied zal misschien in aanmer king komen de landbouwconsulent in Rotterdam ir. C. P. Scheepers, tele foon 0180028943. Alle adviezen zijn gratis. Alleen als er b.v. op geregel de tijden schriftelijke adviezen in de vorm van bulletins of briefkaarten toegezonden worden zoals dat in de tuinbouw wel voorkomt, moet zo'n abonnement betaald worden. Ook als er werk verricht moet worden b.v. bodemkartering of grondonderzoek, moet dit volgens vaststaande tarieven betaald worden. Vraag H. G.: Wanneer kvyamen de eerste bromfietsen op de weg? Antwoord: Tussen 1890 en 1900 kan men wel zeggen. Meer in het Vragen omtrent premies van zieken fondsen alsmede omtrent uitkeringen van ziekenfondsen. Antwoord: Hierover kan men zich beter om inlichtingen wenden tot een ziekenfonds zelf. Een beantwoording van dergelijke vragen, die gewoon lijk te algemeen en te vaag gesteld word,en, zou al te uitgebreid worden. Vraag: Betreft arbeidsbureaus en gew. bladèn in Zuid-Limburg. Antwoord: Gewestelijke arbeidsbu reaus (of nevenbureaus) zijn geves tigd in Brunssum, Kerkrade, Valken burg en Maastricht. Streekbladen in die omgeving zijn De Zuid-Limbur ger, Hoofdstraat 13, Kerkrade; De Speurder, Slachthuisstraat 4, Sittard; De Nieuwsbron, Dorpsstraat 78, Brunssum; Maas- en Geleenbode, Markt 4, Geleen. Dagbladen met streeknieuws: Limburgs Dagblad, Heerlen; De nieuwe Limburger, Maastricht. Scheepsberichten ABBEKERK 3 te Amsterdam. ALM- KERK 2 v Amsterdam n Bremerhaven. ARTEMIS 3 v Amsterdam n Trinidad. BATJAN 2 v Amsterdam n Hamburg. BATUM 2 te Water. BUSSUM 2 te Am sterdam. EEMLAND 3 A'dam. HESTIA 3 te A'dam. ILOS 3 te A'dam. MAAS 3 v A'dam n West-Indië. PEPERKUST 2 te A'dam. RIJNKERK 2 v A'dam n Hamb. SAWEGA 2 v A'dam n Indonesië. STAD j Wornor mnlnrfiotc" tiai I F~t.1 L- LUEN ERlVEKK 5 te JöOITlbay VerW3Cht. de „Werner-motorfïete Het uiterlijk te R-dam prins JOH AN WILLEM van deze „motorfiets" was vrijwel gelijk aan onze tegenwoordige brom. mers. Genoemd merk is gemaakt in Engeland en komt veel overeen met onze moderne, eenvoudige bromfiets. De tegenwoordige bromfietsen date ren van na de tweede wereldoorlog. In 1905—1907 reden in ons land ook reeds brommers. Dat waren gewone rijwieleh waaraan een derde wiel met motor (bediening vanaf het stuur) bevestigd was aan het achterwiel. Deze „motoren" knetterden geweldig, 2o4a,t menig p^ard op hol doeg. Vraag H. D Als men dikwijls wordt opg.ebeld door iemand en niet te weten kan komen wie die aardig heid uithaalt, hoe moet men dan han. delen? Antwoord: Stel u in verbinding met de chef van de Storingsdienst in uw district. Er zijn wel moeilijkhe den, doch geen kosten aan verbon den. Snappen ze de dader dan komt u dat (veelal) niet te weten, maar er is dan wel bereikt, dat het gebel ophoudt. Vraag mevr. V. S.: Ik kwam door een toeval tot de ontdekking, dat hoe meer ik klopte op de zitting van mijn crapeau, hoe meer stof er uit komt en ik dacht nog wel dat ik alles zo goed onderhield. Hoe kan dat? Antwoord: Inderdaad, hoe meer men met de matteklopper slaat hoe meer er stuk geslagen wordt van het binnenwerk, dus hoe meer men klop pen moet. Behandel uw stoelen met de stofzuiger en borstel de bekleding gewoon, maar goed na, doch slaat u in elk geval niet te veel, want het binnenwerk gaat er aan. Vraag: Mijn definitieve voor de inkomstenbelasting 1955, be rekend naar een vastgesteld inkomen van ƒ6949.bedroeg ƒ91.Ik heb kinderaftrek voor zes kinderen. Is de aanslag juist. Antwoord: Uw aanslag is inderdaad juist. Vraag: Cursus Dokters- of tand- krtsassistente. Antwoord: Stelt u zich in verbin- 'ding met het IMEVO, Instituut voor medische voorlichting, Sarphatie- straat 127 te Amsterdam. FRISO 4 v Haifa n Antw. SIBAJAK 4 FIRO 4 v Haifa n Antw. SIBAJAK 4 v Sydney n Melbourne. SUNETTA (t) 5 te Suva verw. TARAKAN 4 v Londen naar Dakar. Aetherklanken TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.30 Journ. en weerber. KRO: 20.45 Film. 21.15 Filmver- lag HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. huisvrouw. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.15 G-am. 9.35 Waterstanden. .40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.30 Pianorecital. 12.00 Mil. ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Me dedelingen en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw, 15.30 Sopr. en piano. 16.00 Lichte muz. 16.30 Voo.- de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de jeugd. 18.40 Lichte muz. 18.55 Pa ris vous parle. 19.00 Voor de kinde ren. 19.05 d'Oprechte Amateur. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Sopr. en piano. 22.55 Ik geloof, datcaus. 23.00 Nws. 23.15 Beurs ber. v. New York. 23.18 Act. en New York calling. 23.3524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00. KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.55 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor de boeren. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Dansr._uz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Voor de vrouwen van het plat teland. 14.40 Gevar. progr. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17 00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.Neder land en de wereld: Mr. J. A. U. M. van Grevenstein: „De voltooiing van het speciale emigratieprogramma naar de Verenigde Staten. 18.00 Lich te muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Cabarat. 19.5530.30 Act. 20.45 De ge wone man. 20.50 „En Gij zult het aan schijn der aarde vernieuwen, klankb. 21.30 Kamerkoor. 21.45 Cello en pia no. 22.05 Klein koor en Radiofilharm. ork. 22.45-Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hirohito houdt troonrede op de trap Staande voor de zetel met de rijzende zon opent keizer Hirohito van Ja pan de 26ste jaarzitting van het Japanse Hogerhuis. De bekendmaking van het belastingbeleid 1957 maakte het voornaamste punt van de zitting uit. DOOR I. F. J. 33). „Groot gelijk", bromde Tom, „ab sinth vermoord je zenuwen, vooral dat bocht, dat je hier overal krijgt. Ik had ook liever een goed glas whisky, maar die is alleen in Ierland te krij gen. Ik maakte ze in die tijd zelf, maar de ambtenaren kregen er de lucht van en namen alles in beslag. Ik heb er ec* in het ziekenhuis geslagen. Tom en Baby deden de rest en daar om, wel, daarom zitten we hier. We hebben maar niet afgewacht, wat ze er van zeggen zouden, maar we kro pen in een vrachtboot, die ons netjes over de plas bracht, zonder dat het een cent kostte". „Dat is waar", zei Pat, „maar ik heb nu nog pijn in de rug van het werken, dat we op die smerige schuit moesten doen". De waard had de glazen opnieuw Oorspronkelijke Nederlandse Roman GROOTHEDDE. gevuld. Er werd geklonken op Hali's gezondheid. Pat begon te zingen en dadelijk vielen de twee anderen in. Ze zongen een Ierse melodie: „O Shamrock, green immortal Shamrock". Het was verwonderlijk om te zien, hoe ernstig de mannen ineens wer den, nu ze het zinnebeeld van hun vaderland bezongen. Hall moest be kennen, dat het niet kwaad klonk, maar hij had niet veel zin, om het verdere deel van de dag in de her berg door te brengen. Hij rekende af met de waard en riep: „We gaan mannen". Black-Devil ontlokte uitroepen van bewondering aan de drie en dat Hall ook nog een pakpaard bezat, vervulde hen met eerbiedige verbazing. Hall steeg op en reed vast naar de weg. Het duurde nog al lang, voor de an deren kwamen. Omziend schoot Hall in een lach. De kleine Baby was op een hoog, stevig gebouwd paard ge zeten. De stijgbeugels had hij opge knoopt, om dat hij er anders niet bij kon. De twee grote kerels zaten te zamen op een klein, mager schar minkel, dat dreigde door te zakken onder de zware vracht. Hun lange be nen raakte bijna de grond en zowel paard als ruiters keken zo melancho lisch, dat Hall schaterde van het la- chen. „Waarom ruilen jullie niet?", slaag de hij er op het laatst in te vragen. „Hij wil niet!", snauwde Pat, op Baby wijzend, die op zijn paard troon de, als een Maharadja van Indië op een olifant. „Hij liegt", schreuwde Baby ver ontwaardigd, „maar het is ieder jaaf hetzelfde. Ze komen net als ik met goede paarden van het Noordenr maar als hun geld verdronken is, rui len ze ze voor scharminkels in en verdrinken het geld, wat ze er bij, overhouden. Als dat op is,verkopen ze ook nog een van die paarden en1 kruipen samen op het andere. Drank-1: zucht en anders niet. En dan denkem ze maar, dat ik hun weer mijn paardj geef. Maar dit jaar gebeurt het niet. Voor mijn part moeten ze lopen, maarï ik houd mijn eigen beestje". Hij klopte zijn rijdier op de nek, stak zijn neus in de wind en stapte weg. Hall begreep dat ze op die manier niet erg zouden opschieten en riep: „stop eens even. Een van jullie tweeën kan het pakpaard krijgen". Pat en Tom lieten zich als de wind van hun paard glijden en hadden tegelijk het pak paard) bij de teugel, die 't met Black- Devil verbond. Deze schrok en sprong steigerend op, zodat ze verschrikt achteruit weken; maar dadelijk scho len ze weer toe, bang. dat de een de ander voor zou wezen. „Kalm aan", lachte Hall, „ik wou maar zeggen, een van jullie kan mijn pakpaard krijgen en dan zullen we zien, of we voor de ander niet een aardig beest op de kop kunnen tikken. Kennen jullie hier niet een fjaardenhandelaar?" Ze kenden er wel tien en twistten Wen klein kwartier, wie de beste was. Met algemene stemmen werd ten slot je besloten naar Bill Howard te gaan. Daar begon het pas goed. Ze gingen ,ite keer als razenden. De paarden ^hadden alle mogelijke en onmogelijke gebreken, waren ondervoed en schro melijk duur. Bill was de grootste op lichter van heel Canada en hij moest ^iet denken, dat ze een karkas wil den kopen. Ze wilden een fatsoenlijk paard voor een fatsoenlijke prijs. Hall knipoogde naar Bill, maar deze maakte een geruststellend gebaar. Hij kende zijn pappenheimers en wist, dat het alleen maar te doen was, om een paar dollar van de prijs af te krij gen. „Zoek er twee uit", riep Hall, „we kunnen toch niet zonder pakpaard". Dat gaf weer nieuwe herrie. Nog maals werden alle paarden stuk voor stuk bekeken, betast en beklopt, Bill moest weer wat van de prijs afdoen, omdat ze nu in massa kochten, nieu we scheldwoorden daalden op zijn hoofd neer, maar het slot was toch, dat Pat en Tom ieder op een glan zende, goedgevormde merrie de poort uitreden. Het magere bezit van Pat en Tom had nog 45 dollar opgebracht en die werden aan Hall overhandigd. Toen deze ze ieder 15 dollar ervan gaf, kende hun vreugde geen gren zen meer en luid zingend verlieten ze Regina, de dag prijzend, die hen ruzie had doen maken om een glas absinth. „Maar denk er aan", waarschuwde Hall, „deze paarden verkoop je niet meer". Toen trokken Pat en Tom zo'n ver ontwaardigd gezicht, dat Hall voor de zoveelste keer die dag in lachen uit barstte, terwijl Baby wijs met het hoofd knikte. Over het stuk naar Prince-Albert aan de Saskatchewan-rivier deden ze drie dagen. Hall had geen spijt, dat hij ze als reisgezellen aangenomen had. Hij lachte in die drie dagen meer dan hij zijn hele leven gedaan had. In Prince-Albert voorzagen ze zich rijkelijk van proviand, want de eer ste plaats van enige betekenis, die ze zouden aandoen, Fort-Reliance name lijk, lag op een afstand van bijna 700 mijl, een afstand waarover ze, als al les goed ging, zeker veertien dagen zouden doen. Het pakpaard kreeg het zwaar te verantwoorden, maar het dier gaf geen blijken van vermoeid heid en hield zelfs de strafste galop bij. En galopperen deden ze nogal eens. De Ieren, waren lettelijk met een zucht tot wedden bezeten en iede re vlakte, die zich aan hen voordeed, werd een wedstrijdterrein. Als Hall meedeed, zegevierde hij altijd en daarom liet hij het meestal aan hen over. Ze reden dan als duivels, want het ging gewoonlijk om een slok ab sinth, waarvan ze ieder een ruimen voorraad hadden opgedaan in Prince- Albert. Op die manier schoten ze flink op en Hall moedigde daarom die wed strijden aan, door een halve dollar als prijs uit te loven, die afwisselend door Pat, Tom en Baby gewonnen werd.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6