géytumm J LWmGAT O.K.O. - St. Leonardus gaf succesrijke feestavond een Geslaagde feestavond van| Laatste Berichten Marine Sanatorium Fonds Godfried Bomans was aanwezig bij opvoering van „Erik" R.K. Transportarbeiders kregen tante uit Amerika over MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 SNOUCK HURGRONJE 8 Februari a.s. is het honderd jaar geleden, dat prof. Christiaan Snouck Hurgronje te Oosterhout in Noord Brabant werd geboren. Zijn naam leeft in Leiden voort in de gevel van het pand aan het Rapenburg, dat hij na zij na dood aan de universiteit naliet. Prof. Snouclc Hurgronje doceerde aan de Leidse Universiteit Arabisch van 1906 tot 1927, hij stond bekend als een eminent geleerde. Hij was een groot kenner van de Islam, die hij bestudeerde door in Mekka als zo genaamd gelovig Mohammedaan, on der de Mohammedanen te leven. Voor de toen nog zeer oppervlak kige kennis van de Mohamme daanse godsdienst waren de gegevens dje hij verzamelde van onschatbare betekenis. Later heeft hij zi h ook verdiensten verworven door de rich ting aan 4e geven in het slepende Atjeh-vraagstuk. K.R.O.-revue. Op dinsdag 19 februari a.s. komt de K.R.O.-revue in de Stadsgehoorzaal te Leiden. De vaste klanten en nieu we belangstellenden krijgen een „Revue-menu" opgediend door Berry Kievits en Gerard Walden, die ter zijde worden gestaan door Harry Boda. Voorts staan op het program ma: Jan de Cler, de opkomende re vue-ster Nol Kievits en een keur van andere artiste^. Dekens veranderen van uiterlijk. Van Wijk Co. te Lelden heeft een expositie ingericht van wollen dekens, die moderne dessins tonen. De ontwerpen voor deze dekens wer- Leidse Agenda MAANDAG 4 FEBRUARI. Buurtver. „Groenoord". Feestavond. Den Burcht. 8 uur nam. R.K. Emigratiebureau. Zitting, 't Karrewiel Steenstraat 19.3020.30 uur namiddag. Schoolver. Meisjes HBS. „Ende dis- pereert niet" speelt „Erik". Schouw burg. 3 uur nam. „St. WillibrorcSus" (Detailhandel textiel) „Gulden Vlies". 8 uiur nam. DINSDAG 5 FEBRUARI K. O. Toneelgroep Theater. „Het bezoek van een oude dame". Schouw burg, 8 uur nam. Bejaardensociteit St. Leonarduspa- rochie. Feestelijke herdenking eerste lustrum. Parochiehuis Haagweg, 8 uur nam. Leids Politie Muziekgezelschap. Concert en Cabaret. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Aanvangsoursus 8 uur. R.K. Lyceum. WOENSDAG 6 FEBRUARI. Kath. Bond vcor het Gezin. Gezel, lige Kindermiddag. Dansschool Cas- telein, Hooglandse Kerkgracht 48. Diesviering Leiden. Toneelopvoe ring: „The Philanderer". Toegang gang voor genodigden. Schouwburg, 3 uur nam. Rozenkruistocht, St. Petruskerk, Half acht nam. Mij voor Toonkunst. Jeugdconcert. Les solistes de Zagreb, half drie nam. Ned. Bond „Het Molibisatiekrus". Ltz. II Lama ire: „Het Smaldeel V naar Rusland". De Harmonie. 8 uur nam. DONDERDAG 7 FEBRUARI Soc. Cliar. Centrum: G. W. J. Hol landers over „De Huidige Welvaart" „Het Gulden Vlies", 8 uur nam. Diësviering Leiden. Toneelopvoer ring „The Philanderer", Schouwburg, 8 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Vervolgcursus 8 uur. R.K. Lyceum. VRIJDAG 8 FEBRUARI Diësviering Leiden. Redevoering door Rector Magn. prof. dr. P. A. H. de Boer. Stadsgehoorzaal, 2 uur nam. „Levend Geloof", Rector G. A. Beek. „In de Vrolycke Arke", 8 uur nam. L.P.K.V. Provinciale kampioens tentoonstelling, Oud Hortuszicht, 8 uur nam. ZATERDAG 9 FEBRUARI K.V.V. Volksdansweekend. Roma- nuszaal, zes uur nam. Diësviering Leiden. Toneelopvoe ring „The Philanderer", Schouwburg 8 uur. Diësviering Leiden. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Demonstraties mo dern museumwerk 1617.30 u. nam. De avond, en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zuider Lammenschansweg 4, tel 23553; Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274, Oegst geest. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doeü toekomen. DE ADMINISTRATIE. den gemaakt door bekende kunste naars op het gebied van moderne de coratie. De tentoonstelling laat dui delijk zien, dat de woning-cultuur in Nederland zich definitief wijzigt. De dekens vertonen frisse kleuren en vrolijke dessins. In twintig plaatsen in Nederland zullen deze exposities, die bezocht worden door vertegenwoordigers van de handel, worden gehouden. Van daag opent men de eerste in hotel Centraal te Den Haag. STEDENONTMOETING LEIDEN— AMSTERDAM KAPPERSBEDRIJF Eerste 4 prijs voor stadgenote In de „Harmonie" is door de afd. Leiden en omstreken van de Tech nische clulb voor het Kappersibedrijf (dameskappers) de jaarlijkse steden- ontmoeting tussen Leiden en Amster dam (gehouden. De eerste prijs viel ten deel aan onze stadgenote mevrouw R. Putten Lepelaar met 77 put. De andere prijzen werden gewonnen door de heren Bont (76 p.); E. Speet 74 p.); J. J. de Jong (71 p.); en mej. Aartsona (70 p.), allen te Amsterdam. Burgerlijke Stand Geboren: Mieke Elisabeth dr van J. J. Mönnich en J. E. Rosenberg; Mark Pim zn van C. W. van den Akker en M. N. de Bruijn; Leonar- dus Johannes Maria zn van L. F. C. van der Hoeven en C. J. van Leeu wen; Ronaldus Johannes Hendrikus zn van J. H. de Rooij en Th. J. de Does; Marie Louise Thérèse dr van P. H. Mars en B. Stole. Gehuwd: J. M, Thompson en M. J. Munk. Dr J. G. Bomhoff hoogleraar Bij Koninklijk Besluit van 25 januari 1957 is dr. J. G. Bomhoff benoemd tot hoogleraar aan de Leidse universiteit om onderwijs te geven in de algemene literatuurwetenschap. Prof. Bomhoff kreeg zijn middel bare opleiding in het seminarie van de missionarissen van het Heilig Hart te Tilburg. Hij studeerde filosofie en theologie in de hogescholen van dezelfde con gregatie te Arnhem en Stein, volgde te Nijmegen de colleges van de pro fessoren Van Ginneken en Michels en een half jaar aan de Sorbonne te Parijs. In 1939 ving hij te Leiden de stu die in de Nederlandse taal- en letter- terkunde aan. Wegens sluiting van de Leidse universiteit in de oorlog, deed hij zijn candidaats- en doctoraal examen te Utrecht. Bij het. laatstgenoemde examen ver kreeg hij het judicium „cum laude". In Leiden promoveerde hij op een dissertatie „Bijdrage tot de waarde ring van Vondels drama". Verder pu bliceerde hij een aantal opstellen over Nederlandse en Franse literatuur. Thans is hij leraar Nederlands aan het Amsterdams lyceum en docent aan het seminarium der Nederlandse Hervormde Kerk te Driebergen. Als zodanig is hij ook belast met het af nemen van examens in de wijsbegeer te voor de „Vereniging tot bevor dering van de studie der pedagogiek". LANDBOUWFEEST IN „DEN BURCHT". De personeelsvereniging van de N.V. Leidsche Melkinrichting „De Landbouw" organiseerde zaterdag een feestavond, of wel „hèt Landbouw- feest" in de grote zaal van „Den Burcht". De voorzitter van de personeels vereniging heette iedereen hartelijk welkom en in het bijzonder de com missarissen van „De Landbouw", de heren L. Menken, Th. He „ïsherk en M. van Tol. De heer Ten Brink was deze avond verhinderd. V erder waren aanwezig de adjunct-directeur, de heer J. Heemskerk jr, de heer Goeres van het Melkcontrole-station, de heer Vergeet je zorgen Bezield feest en innerlijke vreugde Het bestuur van de O.K.O. in de St. Leonardusparochie heeft geen woord overdreven, toen! het voor de jaarlijkse feestavond een zeer bijzon der programma aankondigde. Het had de hulp ingeroepen van het Noord hollandse Cabaret van Maartje en Jan Buisman uit Schagen en dank zij deze goede greep is de avond een succes geworden. Het was reeds lang acht uur ge weest, toen pater Auxentius van Schalen O.F.M., pastoor van de St. Leonardusparochie, de eivolle zaal welkom heette en zeide, verheugd te zijn, dat de mensen niet alleen in de kerk te laat komen. De goede op komst toonde daarbij bovendien dat de band, die door de O.K.O. tussen parochie en paricchianen wordt ge legd, een stevige band is. In een tijd vol beslommeringen is het goed om feest te vieren en je zor gen te vergeten. O.K.O. (Ontwikke ling, Kunst en Ontspanning) geeft deze gelegenheid en stelt zich ten doel ook het feestvieren te cultiveren. Pater Van Schalen sprak de hoop uit dat het O.K.O.-jaarfeest de aanwezi gen de innerlijke vreugde zou geven en wenste hen een gezellig feest. Cabaret. In een liedje vol zelfspot ze hield ervan gekke liedjes te zingen, zei ze zong Ditty Doornbos: „Ik ben een vrouw van schmink en voetlicht; zonder schmink kan ik geen mens meer zijn". En dat kenmerkte haar optreden en dat van het gehele Noordhollandse Cabaret. De artisten leefden in en voor hun vak. Ze ga ven ieder wat in hun was en legden iets van hun karakter ini hun num mers. Voor Ditty Doornbos was ddt zeker de vrolijkheid. Met een knip oogje of een trekje van mond, wist ze de zaal te laten lachen en als ze zong gekke liedjes of gewone dan was de zaal in haar ban. Henk Borst als zingende zeeman, vertelde zijn gehoor van weemoed en liefde, toonde de zonnige zijden van het zeemansbestaan en het eeuwige heimwee. Ook als conferen cier en speler in de verschillende sketches sloeg hij een uitstekend fi guur. Jong talent. Het evenement van de avond was v/el de zeventienjarige Arno Buis man, Nederlands jongste beroepsar- tist. In 1955 behaalde deze jongen de zilveren medaille op het wereld- goochelcongres te Amsterdam. Wekte zijn manipuleren bewondering bij het publiek, toen hij aan het slot van zijn séance het toneel omtoverde in een exotische bloementuin, waarboven de maan langzaam rees, barstte een wel. gemeende en algemene ovatie- los. Maar hij kon niet alleen goochelen: als tekenaar was hij bijna sneller dan het geluid. Daarbij bleek hij een uit nemend opvoeder van sprekende poppen. Jan Buisman, zijn vader, kwam vertellen wat er öp het dorp allemaal gebeuren kon, En dat waren rare dingen. Vermelden we nog Immy Hofmani als berijdster van wonderlijke wie len en Paula King als charmeus sïan- gemensje. De muzikale omlijsting van het programma werd verzorgd door de bekende radioartist John Crawford. Bijna vier uur lang schit terde een afwisselend programma als de kleuren in een kaleidoscoop, waarvoor het publiek dankte met geestdriftig applaus. Namens het bestuur van de O.K.O. sprak de heer F. v. d. Meyden een kort dankwoordje tot het gezelschap. Tot twee uur was er hierna nog ge legenheid om te dansen onder leiding van de heer Evert Castelein. De Kindermiddag. Het Noordhollands Cabaret van Maartje en Jan Buisman gaf zondag middag een schitterend geslaagde voorstelling voor de jeugd van de O. K.O. Luide kreten uit de zaal en enthousiast applaus bewezen wel, hoe zeer het gebodene in de smaak viel. Nederland's jongste beroepsartist, Arno Buisman, gaf samen met de clown Wipo een verbluffende vaar digheid in het goochelen te zien en daarna zijn vaardigheid als buikspre ker met de pop Jantje op zijn knie. Immy Hofmani amuseerde de jonge lui met virtuoos gefiets-op-één-wiel, en Paula King met haar ongelooflijke staaltjes van lenigheid. Met groot medeleven volgden de kinderen tot slot de wederwaardigheden van ka bouter Geluk, wiens toverstaf slechts met succes door andere poppekast- bewoners hanteerbaar bleek te zijn als zij de toverspreuk maar ken denEen versnapering was het einde van een middag, die de kinde ren niet licht zullen vergeten. MAAR MIEKE TEEK AMP ONTBRAK Ieder jaar geeft het Marine Sana torium Fonds een feestavond. Deze avonden werden in voorgaande ja ren steeds in „Den Burcht" of elders gegeven, doch de belangstelling voor toegangsbewijzen tot deze avonden was zó groot, dat men dit maal besloten had de grote Stads gehoorzaal af te huren. En zichtbaar opgewekt kon de voorzitter van het M.S.F., de heer T. de Jeu, constateren, dat de zaal geheel gevuld was, toen hij om even over achten het welkomstwoord uitsprak. Hij verwelkomde in het^ bijzonder de heer P. D. Beversluis, één der op richters van het M.S.F., nu bijna 39 P. Menken en de afgevaardigden van de Leidse rlijtersverenigingen. De voorzitter bedankte ook hen, die bij de organisatie van deze avond hun steun en medewerking hadden verleend, in het bijzonder de directie. Hierna sprak de adjunct-directeur, de heer J. Heemskerk jr. nog een kort woord. De avond w~rd verzorgd door het Cabaret- c Variétégezelsch-.p „Lu- na", ondcv het motto „Vrolijke Aller hande". Het waren de „Mirlitons" met zang van de ?harmar.te Mitzy Waller, die zorgden voor de muzikale opening. Nadat André Meurs even kennis had gemaakt met het publiek, kwam Mary Scotti met wat vlottd cabaret liedjes en de imitator Frans van Dus- schoen voor het voetlicht. Het hoog tepunt van ue avond waren ongetwij feld wel Gerry en Ferry, of wel twee dwazen met gitaar. Zij amuseerden de aanwezigen op een Kostelijke ma nier. Nadat men onder het genot van een kopje kc'fie de „Traveling Bro thers" beluisterd had, vervolgde het cabaretgezelschap haar programma. Bijzonder aardig was Piltro Nakaro en zijn assistenten, die het podium in een korte tijd wisten om te zfetten in ben fantastische bloemenzee. De avond werd besloten met een gezellig iansj o.l.v. de heer J. J. Me- kel en met medewei'king van „The Mirlitons". Jubileum en afscheid bij Ziekenfonds Dezer dagen was de heer Koeke- bakker 25 jaren werkzaam bij hel zie kenfondswezen, waarvan eerst gerui me tijd bij het ziekenfonds „Vooruit" en thans bij het „Leids Onderling Zie kenfonds". Het jubileum werd, over eenkomstig de uitdrukkelijke wens van de jubilaris, 's avonds met het bestuur en het personeel in intieme kring herdacht. De voorzitter, de heer J. J. van Stralen, herinnerde er aan, dat de jubilaris als jongste bediende was be gonnen bij het ziekenfonds „Vooruit". Toen door de fusie van laatstgenoemd fonds en 't toenmalige „ziekenzorg" toet onderling beheerde ziekenfonds „L.O.Z." tot stand kwam, werd hem, bij wijze van proef, als chef de lei ding van dit grote fonds opgedragen. De proef is een volkomen succes ge worden. De heer H. J. van Gelder, secretaris van de Centr. Bond van Onderl. Be heer Ziekenfondsen, zei dat de heer Koekebalcker geen man is van dorre voorschriften. Voorts spraken de he ren van Leeuwen, chef van de bui tendienst en de heer Lezwijn, perso neelslid. De jubilaris ontving een enveloppe met inhoud en verschillende cadeaux. De heer Koekebalcker dankte hier na voor de vriendelijke woorden en de geschenken. Tevens werd op deze avond af scheid genomen van de heer A. W. I. Teeuwen, in verband met diens -leef tijd, die gedurende lange tijd als vrije agent voor het fonds werkzaam was. Ook tot hem werden, bij monde van de voorzitter en de heren Koeke balcker en Van Diggelen, woorden van waardering gespróken in verband met zijn grote plichtsbetrachting. Een welverdiende rust werd hem van harte toegewest. Hij ontving sigaren en een compleet vistuig en zijn echt genote kreeg bloemen aangeboden. DOOR LEIDSE GEM. ME1SJES-HBS Vorig jaar, nog voor de grote vakantie, is het idee ontstaan om het 75-jarig bestaan van de ge meentelijke H.B.S. voor meisjes te Leiden op bijzonder wijze te vieren. Besloten werd niet alleen een bal- avond te organiseren, maar tevens een opvoering te geven van „Erik of het klein Insectenboek" van Godfried Bomans. Dit laatste al thans in een zeer vrije bewerking, want het geheel moest immers worden verbonden aan leveji en bestaan van de school. De huidige presidente van de meisjes-H.B.S.-vereniging „Ende dis- pereert niet", Marianne Kleibrink, is samen met Aya Zeldenrust met de tekst begonnen, de docenten hpbben een en ander in de zomervakantie verder uitgewerkt en reeds in oktober namen de repetities een aanvang. In aanwezigheid van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en echt genote. wethouder J. C. van Schaik, de chef van de afdeling Onderwijs, dr. J. M. Roosenschoon, de voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, dr. K. Reisma, de directeuren van het Ste delijk Gymnasium en de Gemeente lijke H.B.S. met 5-jarige cursus, resp. dr. W. Wiersma en dr. J. D. A. Boks, de oud-directrice, mej. Van Hoorn, bestuursleden van de Stichting Tine van Hoornfonds en die van verschil lende schoolverenigingen, werd het stuk, dat men zeer toepasselijk „De kleine wereld" genoemd had, in de Schouwburg opgevoerd. Dat ook Godfried Bomans zelf van zijn be langstelling blijk gaf, werd vooral door de leerlingen bijzonder op prijs gesteld. Het openingswoord werd ge sproken door de directrice van de jubilerende school, mej. H. v. d. Vliet. Aardig spel. Het eigenlijke spel wérd op origi nele wijze ingeleid: via de bandrecor der hoorde men n.l. de stemmen van hen, die zich met het geven van onderwijs hebben belast. De meisjes kenden de diverse geuite termen maar al te goed. Aan de opvoering van het kleurrijke insectenspel werk. VERDUISTERING VAN ƒ1.100.—. I De politie heeft de 26-jarige ma- I gazijnbediende C. van de B. aange- j&ar geleden, tevens heette hij harte-1 houden wegens verduistering van lijk welkom vertegenwoordigers van j/1.100 in dienstbetrekking. Van de de zusterverenigingen te Leiden, o.a. B. was in betrekking bij een autobe- namens de Christelijke Onderoffi- drijf, waar hij het beheer over het eieren vereniging de heer Paats, dei magazijn had. Als er uuto-onderde- heer L. W. Lensen namens de Katho- len verkocht moesten woi'den, gaf hij lieke onderofficierenvereniging „St Martinius" en Kapt. Lnt ter Zee Knop- per van het Marine Electronisch Be drijf. Spr. gaf ook nog een overzicht van de uitgaven aan verpleging in de afgelopen jaren; in 1946 werd ruim twintig duizend gulden aan verple ging uitgegeven. Dit is in 1955 tot ruim negondertig duizend gulden op gelopen. Het is dan ook noodzakelijk, dat feestavonden worden georgani seerd om de stijgende kosten het hoofd te kunnen bieden. Na dit officiële gedeelte werd het woord gegeven aan de conferencier van deze avond, Markis Mac Phail, die de optredende artisten gezellig bij de bezoekers inleidde. Tonnie Bakkenes kwam als eerste artist op het podium met virtuoze accordeon nummers. Daarna kwamen Crocket en assistenten de zaal verrassen met een illusie-show. Hij herschiep 't podium in één grote bloementuin en Crocket tracteerde de aanwezigen op advo caat, likeur on jenever uit één fles, die onuitputtelijk soheen. Het pro gramma vermeldde ook de zangeres Mieke Telkamp, dodh deze kon we gens tournee door Duitsland niet aan wezig zijn. Maar het programma werd zeer goed aangevuld door Sonja Oos. ter man. Na de pauze kwam als grote trek pleister de nog altijd gewaardeerde Lou Bandy met zijn stro-hoed. Al spoedig wist deze artist de zaal met zijn moppen en liedjes in stemming to brengen; men zong uit volle 'borst mee. Het Rivers Trio toonde meester lijke staaltjes van acrobatiek. Het eer ste deel der avond werd besloten door Tonnie Bakkenes, die een potpourri van bekende melodieën bracht. De zeer geslaagde avond werd be sloten met een gezellig dansje o.l.v. de heer C. van Leeuiwen met dans muziek van de Mariniers Kapel o.l.v, adj. K. F. Kokelaar. De netto-opbrengst van deze avond bedroeg ruim 2000.—. de klant wel een bon, doch de an dere droeg hij niet aan de administra tie af maar stak deze met het geld in zijn zak. NEDERLANDSE „MICHEL SWENDEN" IN GEVAARLIJKE POSITIE. De 342 ton metende Nederlandse kustvaarder „Michel Swenden", die sinds zaterdag bij Aberavon (Wales) aan de grond zit, bevindt zich in een gevaarlijke positie. Twee sleepboten hebben vier maal tevergeefs getracht het vaartuig vlot te trekken. Het schip, waarvan het roer en de schroef zijn vernield, zit vijftien me ter van een golfbreker. Er staat een hoge zee. De tien leden van de bemanning hebben besloten aan boord te blijven. MERKWAARDIGE MANIER VAN DOEN. Toen gisteren de heer J. K. uit de Van Goghstraat te 's-Gravenhage met zijn echtgenote op de Loosduin- seweg fietste, wezen een paar jeep agenten hem er op, Jat zijn voorlicht niet brandde. K. ontstak daarop in woede en wierp zijn vrij nieuwe fiets in de Loosduinse vaart, waarop hij de benen nam. Del fiets is later op het droge gebracht. De politie onder zoekt de mogelijkheid van diefstal. DE EERSTE KASKOMKOMMERS. Heden werden aan de Loosduinse groentenveiling door de heer C. A. van Beveren jr. dc eerste kaskom- kommers aangevoerd, een partij van 91 stuks. De prijzen waren: voor de eerste soort 6.05 per stuk, voor de tweede soort ƒ3.95 per stuk. De ko per was de firma Romeus uit Rotter dam. JAARFEESTST. BON1FACIUS" Hulde aan drie „oudgedienden" Dc jaarlijkse feestavond van de bond van r.k. transportarbei ders „St. Bonifacius", die gister avond in het St. Antoniusclub- huis werd gehouden, trok een boordevolle zaal. De voorzitter van de afdeling Lei den, de heer A. Spierings, heette allen van harte welkom, in het bij zonder richtte hij zich tot de afge vaardigde van het hoofdbestuur, de heer L. van Spanjaard en tot de drie heren wier veertig-jarig lidmaat schap van de bond op deze feest avond met enige plechtigheid werd herdacht. Spreker wekte de leden op de niet- of niet-katholiek georganiseerde transportarbeiders in hun omgeving op te geven bij het bestuur, opdat een nieuwe wervingscampagne ge opend kan worden. Voorts brak hij een lans voor de kwartjesactie van „Herwonnen Levenskracht" en ves tigde hij de aandacht op het bestaan van dc Centrale Volksbank, de spaarbank van de K.A.B. Hulde. Na de heer Spierings kwam het hoofdbestuurslid, de heer Van Span jaard, aan het woord. Hij bracht hul de en dank aan de drie jubilarissen, de heren Th. v. d. Voort, S. Bos en J. A. Does, voor de opoffering en de moeilijkheden, die zij zich, vooral veertig jaar geleden, voor hun lid maatschap hebben moeten en willen getroosten. Namens het hoofdbestuur speldde hij hen de eremedaille van de K.A.B. op. Ook de dames werden in de bul- de betrokken: zij ontvingen een prachtige ruiker. Het afdelingsbe stuur liet zijn hulde bij monde van de heer Spierings vergezeld gaan van een doos sigaren. Het toneel. Na deze korte plechtigheid voerde de toneelgroep van de stedelijke K.A.V, een klucht op onder de titel „De tante uit Amerika". Het is natuurlijk een rijke tante, die uit Amerika terugkomt en ze is een beetje zonderling. Ze heeft bepaald, dat ze haar vermogen zal nalaten aan het kind van één van de twee zusters, Lucia of Cecilia, die het eerst getrouwd zal zijn. Het tweetal, dat tante ver van huis meende, fantaseerde een man en een lief kind. Totdat ze-na een te legram hun verzonnen verwanten moeten realiseren. De dienstbode, Sophie, metamorfoseert in Susanna, ten enkele tientallen ouderen en jongeren enthousiast mede. Het ver haal van de kleine Erik, die tijdens zijn diepe slaap allerlei avonturen be leefde zowel onder de hooghartige wespen, als onder de eenvoudige bijen en zelfs de hevige strijd tussen de mieren van nabij meemaakte, is alleraardigst geschreven en spreekt bovendien sterk tot de verbeelding van velen. De bewerking van Bomans boekje stond geheel in het teken van één wensdroom: een nieuwe school! de dochter. Het plan valt in duigen door Sophie's moeder, maar alles komt nog in orde, als de zusters be rouw tonen. Een vrolijk stuk, dat bijzonder goed werd opgevoerd en dat terecht met veel applaus uit de zaal werd beloond. Na het toneelspel was er gelegen heid om te dansen op de muziek van „The Game Breakers". De balleiding berustte bij Henny Boes. LEIDERDORP Opvoering van „De rode Pimper nel''. Voor een ei-volle zaal gaf zaterdag in het dorpshuis de toneel vereniging „Ons Genoegen" voor de oranjevereniging een herhaling van het vrijdag reeds opgevoerde toneel stuk „De rode Pimpernel", naar de bekende roman van Baronesse Orczy, in een toneelbewerking van mr. H. M. Planten. Het gegeven van de rode Pimpernel is genoegzaam bekend, mag verondersteld worden on waar schijnlijk is dit een van de redenen dat tot tweemaal toe een stampvolle zaal deze feestelijke herdenking van de verjaardag van de kroonprinses ten volle heeft doen slagen. De goede vertolking van het stuk door „Ons Genoegen" heeft hier ongetwijfeld be langrijk toe bij gedragen. Speciaal de hoofdrollen t.w. Lady Blakeney en de rode Pimpernel, resp. uitgebeeld door mej. M. v. d. Voort en H. v. d. Stoel, waren in hun rollen voortreffelijk. De bijrollen zorgden voor een goed geheel, zodat het uitbundig applaus aan het einde ten volle verdiend was. De voorstelling werd bijgewoond door burgemeester en mevr. v. Diepingen, de beide wethouders, de heren Snel en Boom en de gemeentesecr., de heer Hobo met hun resp. echtgenotes. Het was ditmaal de burgemees io dic een slotwoord sprak, waarin hij op de eerste plaats de oranjevereni ging namens het gemeentebestuur fe liciteerde met deze avonden. In de tweede plaats was hij trots op het feit, dat Leiderdorp een toneelvereniging bezit, die deze avonden op een derge lijke wijze kon verzorgen. Hij vond het een prachtige vrijetijdsbesteding, waarbij de vereniging getoond had door zelfwerkzaamheid de sinds enige tijd genoten steun van de gemeente ton volle waard te zijn. Tenslotte richtte spr. zich tot de hoofdrolspeler, die voor de laatste maal in het dorps huis op de planken stond, in verband met zijn vertrek naar Californië, en dankte hem voor hetgeen hij heeft gedaan als voorzittervan de oranje vereniging en voor zijn prestaties als lid van Ons Genoegen. Met het zingen van een couplet van het Wilhelmus werd de avond besloten. Marktberichten ROTTERDAM, 4 febr. Vee. Aan voer 1664 stuks; vette koeien 1047; varkens 617. Vette koeien le kw. 300—320. 2e kw. 284—204, 3e kw. 270—280; varkens le kw. 201, 2e kw 189, 3e kw. 187. Vette koeien aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen 1ste kwaliteit onveranderd, 2e en 3e kwa liteit niet geheel prijshoudend; var kens aanvoer korter, handel goed. even hoger in prijs, enkele prima's boven notering.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3