De Rus Gontsjarenko werd Europees kampioen op de schaats 5)e &eóie pa&tduif. aan Cutapa De drie Nederlanders - Pesman als beste - bij eerste vijftien Goede eerste dag van de Nederlandse schaatsploeg Roeivereniging Die Leythe bezint zich over nieuwe bouwplannen VAN HET TAFELTENNISFRONT MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 De Rus Gontsjarenko heeft voor de derde maal een kampioenschap ver overd, tweemaal werd hij wereld kampioen: in 1953 te Helsinki en het vorig jaar te Oslo, en dit jaar voegde hij voor hét eerst ook de Europese titel aan zijn reeks overwinningen toe. Door zijn uitstekende rit over de 1500 meter had hij zijn voorsprong op zijn voornaamste rivalen Knut Jo- hannesen, de winnaar van de 5000 meter en de favoriet voor de 10.000 meter, vergroot. En door tenslotte ook op de 10.000 meter niet ver achter Johannesen te eindigen, hetgeen voor de lange afstandrijder niet moeilijk was, kwam Gontsjarenko in het be zit van de titel. Winst voor Nederland. Vergeleken met het vorig jaar heeft de Nederlandse ploeg enige winst ge boekt. Was het een teleurstelling, dat Broekman het niet verder dan de vijf tiende plaats in het eindklassement bracht, met Wim de Graaff als veer tiende Jan Pesman zorgde ervoor, dat er voor onze landgenoten toch vooruitgang te zien was. Want dank zij het goede rijden van Pesman mag Nederland het volgend jaar weer met vier rijders uitkomen. Hij eindigde op de tiende plaats en volgens de reglementen mag elk land met drie rijders deelnemen plus zoveel als er in het laatste kampioenschap bij de eerst twaalf zijn geklasseerd. Op de tweede dag heeft deze 24- jarige, lange en donkere jongen zich weer kranig geweerd. Daar dit pas zijn eerste belangrijke internationale jaar was, had Pesman nog niets te verliezen en zou hij al gauw voldaan hebben. Maar hij toonde de echte mentaliteit van de vechter. Op de 1500 meter kwam hij uit tegen Gun nar Stroem, de Zweed die hij wist te verslaan. De klokjes wezen 2 min. 20.2 seconden, een uitstekende tijd voor deze jongen, die nog nooit be neden de 2.21.2 was gekomen. Met zijn lange slag gleed hij gemakkelijk over het ijs, één arm gedurende de gehele rit los mee zwaaiend. Nog wat meer ervaring, vooral in de bochten, die hij vaak nog te ruim neemt, en Pesman wordt een bedreiging voor de besten. Ook op de 10.000 meter maakte hij een sterke indruk. Voor hem waren als het eerste paar Roald Aas en Vo- ronin gestart, waarbij Aas een tijd had genoteerd van 17.24.1. Allerminst geïmponeerd door de oudere Noorse rijder, reed Pesman in de tweede rit tegen Sjoelin zijn eigen race. Tevo ren had Schenk hem gezegd, dat hij moest proberen binnen de 18 minu ten te komen en met zijn jeugdige overmoed had Pesman daarop geant woord „komt in orde". Na een openingsronde van 44 se conden ging hij over op een van 40, gevolgd door een van 39, waarna er nog vier van 40 seconden volgden. Daarna zakte hij iets af en noteerde weer enige ronden van 41 en 42 se conden, maar na 5000 meter had hij een tijd van 8 min 30 sec., twaalf se conden sneller dan de tijd. die Aas had gemaakt. De vraag was nu of hij het tempo zou kunnen volhouden. Nog steeds telde hij elf tot twaalf slagen op de rechtse einden en de chronometers bleven 41 tot 42 secon den aanwijzen. Drie Nederlanders stonden langs de kant om hem op zijn tijden te wijzen; Klaas Schenk natuurlijk, Jeen van den Berg en ook de oud-rijder Jan Langendijk. In niets gaf Pesman blijk, dat de ver moeidheidsfactor begon te gelden. Het zo kundige Noorse publiek, dat bij de voorgaande afstanden al op merkzaam was geworden op Pesman, begon plezier te krijgen in de Hol lander en gescandeerd klonk het, alsof een van hun eigen mensen de baan was: „Heya Jan, Heya Jan". De Jan bleek van het goede soort. Twee ronden voor het einde verhoogde hij het tempo. Weer gin gen de ronden als in het begin, in seconden. Een eindspurt kon er tenslotte ook nog van af, zijn muts vloog weg en onder toejuichingen van het publiek schoot hij blootshoofds op de finish af, met een totaaltijd van 17 min. 02.6 sec. Zijn hele donkere kop straalde van genoegen toen hij uitgereden bij het drietal helpers aankwam. Op dat mo ment had hij de beste tijd gemaakt, welke hem later de vierde plaats van de 10.000 meter zou opleveren en bo vendien had hij ook op deze afstand zijn persoonlijk record, dat op 17.06.8 stond, verbeterd. Zijn derde verbe tering tijdens dit kampioenschap (500, 1500 en 10.000 meter). Broekman weer onfortuinlijk. Onze beide andere landgenoten re den dit jaar niet zo sterk. Wim de Graaf kwam op de 1500 meter te gen Knut Johannesen vit. Wim ging iets te laat weg maar hij behoefde Johannesen toch Aiet te ver te laten uitlopen. Op het laatste rechte eind, moest hy de Noor echter laten gaan. Johannesen noteerde 2.17.8 en voor Wim werd 2.19.5 afgedrukt. Kees Broekman had op de 1500 me ter helemaal geen steun aan de Pool Kuch, bij wie men nauwelijks nog van hardrijden kan spreken. Broek man had weer de slechtste man van het hele veld tegen zich en zijn tijd van 2 min. 20.4 sec. was onder deze omstandigheden nog redelijk te noe men. Op de 10.000 meter trof hij zijn tegenstander van de 5 km., Olie Dahl- De klassementen. 500 meter: 1. Grishin 43 sec.; 2. Mikhai- lof 43.1 sec., 3. Hodt 43.5 sec., 4/5 Voro- nin en Jaervinen, beiden 43.7 sec.; 6. Elvenes 43.8 sec., 7. Salonen 43.8 sec., 8/9. Shilkov en Sakunenko, beiden 44 sec., 10. Gontsjarenko 44.2 sec., 11/12. Kris- tiansen en Aas, beiden 44.4 sec.; 13/14. Magierowski en Sjoelin, beiden 44.6 sec., 15. De Graaff 44.7 sec., 16/17. Johannesen en Dahlberg, beiden 44.8 sec., 18. Ham berg 44.9 sec.. 19/20. Karenus en Jokinen, beiden 45.2 sec., 21. Stroem 45.3 sec., 22. Pesman 45.7 sec., 29. Broekman 46.9 sec. 5000 meter: 1. Johannesen 8.15.9, 2. Gontsjarenko 8.16.6, 3. Broekman 8.20.2, 4. Dahlberg 8.20.5, 5. Pesman 8.21.7, 6. Sjoelin 8.21.8, 7. Aas 8.21.9, 9. Veronin 8.30.4, 10. Shilkov 8.32.1, 11. De Graaff 8.34.-. 12. Jaervinnen 8.34.8, 13. Eminger 8.36.-, 14/15. Johansson en Sakunenko 1500 meter: 1. Grishin 2.14.8, 2. Shilkov 2.14.9, 3. Aas 2.15.1, 4. Mikhailov 2.15.3, 5. Jaervinen 2.15.4, 6. Gontsjarenko 2.16.8, 7. Sakunenko 2.17.4, 8. Johannesen 2.17.8, 9. Salonen 2.18.4, 10/11. Kristiansen en Voronin, beiden 2.18.6, 12. Haugli 2.18.9, 13. Sjoelin 2.19.-, 14. De Graaff 2.19.5, 15. Dahlberg 2.19.6, 16. Elvenes 2.19.7, 17. Pesman 2.20.2, 18/19. Broekman en Stroem, beiden 2.20.4. 10.000 meter. 1. Johannesen 16.48.2, 2. Gontsjarenko 16.56.8, 3. Dahlberg 17.02.2, 4. Pesman 17.02.6, 5. Sjoelin 17.16.3, 6. Broekman 17.17.1, 7. Kristiansen 17.18.3, 8. De Graaff 17.21.7, 9. Sakunenko 17.22.1, 10. Aas 17.24.1, 11. Voronin 17.39.-, 12. Eminger 17.39.1, 13. Grishin 17.43.1, 14. Shilkov 17.43.8. 15. Jaervinen 17.51.6, 16. Mikhailov 17.57.8. berg. Het initiatief was echter volko men zoek bij Kees en het was Dahl berg, die de leiding nam. De eerste 5000 meter gingen in 8.34.- en ook op de tweede helft bleef Dahlberg voor. Toen de Zweed tenslotte in de laatste ronden er nog enkele van 40 secon den uitdraaide, bleef Kees achter. In 17.02.2 eindigde de Zweed nog juist binnen de tijd van Pesman, terwijl Broekman met 17.17.1 genoegen moest nemen met een zesde plaats. Wim de Graaff reed de eerste 5000 meter gelijk op met zijn tegenstan der Dimitri Sakunenko. Daarna nam onze landgenoot langzaam aan de lei ding maar hij werd door Sakunenko tegen het einde van de rit weer in gehaald. 17.21.7 was de tijd van de Graaff, en met 0.4 seconde verschil ging Saknenko als tweede door de finish. Heren West le klasse: BMHC—Hilver sum 01 AmsterdamLaren 04, SCHC HHIJC 3—1, TOGO—Be Fair 8—0. Overgangsklasse A: BMHC IIAeolus 3—1. Alliance—HDM 0—2. Tweede klasse C: BMHC VZuid wij ck 71. Dames le klasse: BDHC—Hilversum 10, GooiKieviten 13, TOGOBe Fair 0—2. Tweede klasse B: Rood WitCl. Te Werve 4—0, HBS—Alliance II 2—2. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORBALBOND N.H., le klasse: DTV—Luto 8—10, Rohda—Swift 55. Z.H. le klasse: AlgemeneHet Zuiden 1—9. Tweede klasse A: Regenboog—Zwer vers 83, RozenburgActief 82. PAARDENSPORT Het Nederlandse paard „Emden" met J. Kruithof in de sulky klasseerde zich tweede achter „Gelinottein de inter nationale draverij om de Prijs van Frankrijk te Vincennes. De race ging over 2250 meter en was gedoteerd met in totaal 5 miljoen Franse franken (f50.000). De Franse merrie „Gelinotte winna res van de „Prix d'Amérique" en toe behorend aan mevr. Suzy Karle (Frank rijk) werd gereden door de Ierse pikeur Charlie Mills. Het paard had een handi cap van 24 meter. Uit het veld van 11 paarden had „Gelinotte" het niet moeilijk de overwinning te behalen. Het paard liep in prachtige stijl en liet de kilometer-tijd van 1 min. 18.5 sec. voor zich afdrukken, een nieuw Frans record. De tijd waarin de merrie de afstand van 2250 meter aflegde bedroeg 2 min. 58.8 sec. Voor „Emden" werd 2.59.9 afgedrukt, en derde was het Zweedse paard „Sma ragd", die 3 min. 0.7 sec. nodig bad. Tevreden verliet het kleine groepje Een volgende ronde van 40. sec. Nederlandse hardrijders zaterdag het bracht Pesman echter op de tijd van Oslose Bislet-stadion. En met recht, Johannesen achter en na 3000 meter want Broekman, de Graaff en ook stonden de klokjes voor Pesthan op Pesman hadden zich op de 5000 me- |4 min. 59 sec., terwijl zij bij Johan- ter bij de eerste zestien geplaatst, bij nesen 4,56 hadden aangewezen. Ook degenen dus die in aanmerking ko- in de daarop volgende ronden door men voor de eind wedstrijden over de j Pesman gereden in 40 en 41 sec, bleef 10 km. Broekman en Pesman waren u:; u" w met hun derde en vijfde plaats op de 5000 meter zelfs al vrijwel zeker, dat zij op de 10 km mochten starten, ter wijl Wim de Graaff als elfde op de 5 km, maar weinig kans liep gewipt te worden door een van de andere rijders. De voorspelling van coach Schenk in de afgelopen weken, dat Neder land op het ogenblik zeker drie rij ders heeft die in het eindklassement van het kampioenschap kunnen voor komen, is dus uitgekomen, en onze reserve-man, Jeen van den Berg, kon slechts verzuchten: „Wat jammer, dat wij dit jaar maar met drie man mo gen deelnemen, ik was er anders be slist ook bij geweest". Uitstekend debuut van Pesman. De nieuweling Jan Pesman, die wel met enige plankenkoorts zijn debuut by het Europese kampioenschap te gemoet had gezien, bleek tenslotte de beste van het drietal te zijn. Hij had er tegen op gezien en tot op het laat ste moment adviseerde hij Schenk toch maar Jeen van den Berg op te stellen, want „die had toch meer er varing". Gelukkig had de coach zich daar niet aan gestoord en inderdaad de beste van de twee ingeschreven. De beste ja, want na de eerste dag stond Pesman in het algemeen klassement over de 500 meter en de 5000 meter op de vijftiende plaats, vóór Wim de Graaff en vóór Kees Broekman. Hij begon al goed met de 500 meter. Daar had hij Boris Shilkov als tegenstan der, een veel snellere rijder, maar toch niet zoveel sneller dat Pesman er moedeloos onder zou worden. In tegendeel, Jan, die de binnenbaan had geloot maar toch al gauw Boris langs zich zag komen, zette alles op alles om niet te ver achter te raken. De Rus eindigde met 44 sec. maar Jan noteerde met 45,7 sec. een ver betering van zijn persoonlijk record met 0.5 sec. Op de 5000 meter, een afstand die hem zoals de meeste Nederlandse hardrijders beter ligt, was zijn succes groter. Hij kwam in de dertiende rit aan de start en zou volgens loting te gen Joseph Merenyi rijden. De Hon gaar was echter niet verschenen en daar Johnny Gronshey, die in de ze ventiende en laatste rit tegen Kare- nius zou rijden, verstek liet gaan, kreeg Pesman de Zweed tegen zich. Veel heeft onze landgenoot aan hem echter niet gehad. Pesman was met goede strijdlust aan de start versche nen en begon in een uitzonderlijk hoog tempo. De eerste 600 meter in 6( sec. en daarna ronden van respectie velijk 38, 39 en driemaal 40 sec. Het gevolg was, dat hij na 5 ronden de zelfde tijd had genoteerd als Knut Johannesen, die de snelste tijd had gemaakt Het volle stadion trilde van spanning of deze nieuweling „Kup- pern" zoals de Noren Knut Johan nesen noemen, zou kunnen verslaan. hij bij de Noor achter en zo eindigde hij met een tijd van 8 min. 21,7 sec. Toch een uitstekende prestatie, want hy bezette daarmee de vijfde plaats in het veld van 32 deelnemers en ver kreeg tevens de zekerheid, dat hij ook op de 10 km. mag starten. Pesman was dus terecht tevreden over deze dag, maar toch betreurde hij het, dat hij nog zo weinig routine heeft. „Jammer dat de Zweed geen betere partner was", zei hij na afloop, „want ik ben nog niet zeker genoeg van mezelf om alleen te kunnen rij den, en toen Karenius in het begin al zo ver achterbleef was ik bang dat ik tehard ging. Met wat meer routine had ik zeker vierde kunnen worden". De gevoelens van Wim de Graaff waren meer gemengd. Hij kon tevre den zijn over de 500 meter die hij in 44,7 sec., zijn snelste tyd voor Noor wegen, had gereden. Zijn tegenstan der Kurt Eminger struikelde vlak na de start en betekende dus geen con current voor Wim. Dat hij er deson danks toch 44,7 sec., uitdraaide schonk voldoening. Op de 5000 meter wilde het echter niet vlotten. De zon was inmiddels verdwenen en door het op vriezen was het ijs niet alleen harder maar ook stroever geworden. Schenk had hem willen laten starten op een schema van 8 min. 22 sec., maar Wim voelde zelf, dat dit iets te hoog lag. Ook Grishin, die met hem reed, gaf de Graaff geen aanleiding om het tempo te verhogen, Wim won zijn rit met een tijd van 8.34, wat voor hem maar matig te noemen is. Toch bleek dit nog voldoende voor een elfde plaats, waarmede zijn kansen op de 10.000 meter vrij gunstig staan. BroekmanDahlberg geen reprise. De rit tussen Kees Broekman en Olie Dahlberg is geen herhaling ge worden van de dolle rit in Moskou in 1955. Olie had zich blijkbaar voor genomen het tempo niet te forceren en bleef Kees trouw volgen. Het ge volg was, dat Broekman het initiatief moest nemen waarbij hij echter wei nig houvast had aan de tijden van zijn voorgangers. De sterke rijders moes ten nog komen en in de vier ritten voor hem was de snelste tijd gemaakt door Gunnar Sjoelin met 8 min. 21,8 sec. Broekman opende met 60 sec., en daarna volgden ronden van 39 sec. en 40 sec. Na 3000 meter stond hij op 4 min. 57 sec., een seconde snel ler dan Sjoelin. Nog altijd is deze Noorse Nederlander geliefd bij het publiek en toen door de microfoon de mededeling werd gedaan, dat Broekman voor de tiende maal aan het Europese kampioenschap deel nam, klonk er een oorverdovend ge juich. Het Noorse publiek besefte heel goed wat voor een uitzonderlijke prestatie dat is. In de laatste ronden In Huis over 't Hoff aan 't Gerecht te Leiden werd de jaarvergadering van die Leythe gehouden. Aan het begin van de vergadering memoreerde de voorzitter ir G. J. Flim het feit, dat de secretaresse mej. A. Hiemstra dit jaar 25 jaar deel uit maakt van het bestuur, waarvan 22 jaar als secretaresse. Wat dit wil zeg gen, kan men begrijpen als men weet welke werkzaamheden aan deze veel om vatende functie zijn verbonden. Mede door haar relaties en kennissen van andere roeiverenigingen en haar stipte plichtsbetrachting is mej. Hiemstra één der belangrijkste steun pilaren van de vereniging geweest. De voorzitter stelde de vergadering voor mej. Hiemstra als erelid te be noemen, hetgeen de vergadering on der luide bijval bevestigde. Mej. Hiemstra dankte de vergadering voor de haar gegeven eer en zeide, dat het haar ontzaggelijk speet, dat zij geen kans zag om nog meer'nieuwe leden te roeien. De aftredende bestuursleden waren mej. Hiemstra en de heer ir D. Y. Lem, die zich beiden herkiesbaar stel den. Daar geen tegencandidaten wa ren binnengekomen werden beiden gekozen verklaard. De voorzitter ver zocht de leden zich te beraden op een verjongingskuur van het bestuur, ge zien de zeer drukke werkzaamheden van vele bestuursleden, die zelf de indruk hebben, dat zij niet voldoende tijd aan de vereniging geven. Het jaarverslag van de secretares se, de penningmeester en de commis saris materiaal werden alle goedge keurd. Bijzondere vermelding verdient nog de verdienste, welke mej. H. Zand vliet dit jaar heeft gehad met het or ganiseren van kleinere en grote toch ten. In tegenstelling met het wed strijdroeien, dat dit jaar uit spaar- overwegingen en het ontbreken van geschikte ploegen een laagtepunt be reikte, was het toerroeien een groot succes, welk succes hoofdzakelijk te danken is aan het organiseren van mej. H. Zandvliet. De voorzitter stel de de vergadering hierom voor mej. Zandvliet te benoemen tot lid van verdienste, hetgeen bij acclamatie en met applaus werd goedgekeurd. Tevens werden benoemd een kas- commissie, ballotage commissie, exa mencommissie, redactie commissie Leycovaat, toercommissie en socie- teitscommissie. Een der belangrijkste punten van deze avond was de bespreking van de bouwplannen. De voorz. memo- reefde de zeer slechte toestand van de loods en het ontbraken van een clublokaal. In het afgelopen jaar zijn vergunningen gevraagd en in princi pe gekregen van provinciale water staat, domeinen, Rijnland, de heer Noordman, etc, terwijl met de ge meente Leiden bijna overeenstem ming is bereikt. Na afsluiting van de ze fase is het noodzakelijk om met een schetsplan te komen. Daar de kosten hiervan hoog zijn en hij hier noè niet het bouwfonds ten volle voor aan wilde spreken, stelde hij de vergadering voor haar goedkeuring te hechten aan een heffing ineens van 5.per lid ter bestrijding van de kosten van het schetsplan. Dit schets- plan is noodzakelijk om definitieve vergunningen te verkrijgen van eer der genoemde instanties, terwijl het eveneens noodzakelijk is om finan cieringsacties te voeren van elk. aard. De vereniging staat en valt met het verwerkelijken van een nieuw ge bouw. Besloten werd ir Schutte te vragen 'n plan te ontwerpen voor een nieuw gebouw. Na enige discussie over de moge lijkheden van een collectieve schade verzekering en de voor- en nadelen hiervan werd de vergadering geslo ten. WIELRENNEN De KNWU streeft er naar, dat de Ne derlandse wielrenners met ingang van het seizoen 1958 wettelijk-aansprakelijk zijn verzekerd voor ongevallen, die door hen worden veroorzaakt tijdens weg wedstrijden en trainingsritten. Dit i: meegedeeld door de heer C. P. de Voogd, voorzitter van de sportcommissie, tijdens een op zaterdagmiddag te Utrecht ge houden bespreking tussen het hoofd bestuur, de sportcommissie en afgevaar digden van de wielerclubs. In de laatste jaren zijn enkele renners betrokken geweest bij ongevallen. Deze hadden voor hen of hun verenigingen vaak ernstige financiële gevolgen. De KNWU wenst daarom in de toekomst mogelijke consequenties voor zijn leden te voorkomen. Teneinde de kosten zo laag mogelijk te houden wordt het con tract collectief afgesloten. De renners zullen nu voor ca. een gulden per jaar verzekerd zijn. In zijn openingsrede zei dr. P. v. Dijk, de voorzitter van de KNWU. zeer te vreden te zijn over de prestaties van de wegrenners, vooral die der amateurs, in het seizoen 1956. De baansport daaren tegen maakt z.i. een moeilijke periode door. Getracht zal worden de belangstel ling voor baan wedstrijden te stimuleren, mede door het opleiden van enkele jeug dige (amateur) stayers. Bovendien heeft de KNWU een 3-jarenplan ontworpen om de prestaties van de baanrenners op te voeren. Tijdens de besprekingen kwam als al gemene wens naar voren, dat de ver enigingen meer betrokken zullen worden bij de werkzaamheden en de leiding van de organisatie. Voorgesteld werd stem recht voor verenigingen in te voeren er de gezagsverhoudingen te wijzigen. OokN. Kooien. voorlaatste ronde niet aan de regle menten hield. Bij de kruising name lijk moest hy Broekman, die uit de binnenbaan kwam voor laten gaan, maar Dahlberg verhoogde op dat mo ment zijn snelheid zodat Kees, om een botsing te vermijden, even in hield. Dat kostte hem kostbare se conden. Toch bleef hij binnen de tijd van Sjoeling, en met zijn 8 min. 20,2 twerd hij de snelste totdat Gonts- kwam Dahlberg, die nog steeds goed jarenko en Johannessen aan de beurt was blijven volgen, opzetten. Jammer kwamen, de enige rijders die zijn tijd was het, dat de Zweed zich in de zouden verbeteren. Deze fraaie doffer, eigendom van de Tsjech Josef Uhlik, werd aan het einde van het tweedaags congres van postduivenhouders, dat dit weekein de in Amsterdam is gehouden, uitge roepen tot winnaar van de Olympia de, waarmee het dier de concurrenten uit zeventien landen had verslagen. De waarde van het dier is niet te be palen. werd een modernisering van het huidige wedstrijdreglement verlangd Enkele afgevaardigden oefenden kri tiek uit op de organisatie van de jongste wedstrijd om het clubkampioenschap van Nederland. De ploeg van „Kennemer- land" had toen o.m., door verzuim van een der officials, een verkeerde weg in geslagen. BoveuH-or, voldeed het mate riaal van een aantal renners niet aan de reglementaire bepalingen, zo werd gezegd. Oud-wielrenners, onder wie verschei dene ex-wereldkampioenen, en journa listen zullen optreden als ploegleider in Olympia's toer door Nederland voor amateurs, die van 4 tot en 29 mei a.s. verreden wordt. Reeds twaalf ploegen zijn compleet met leider bekend. De oostelijke ploeg uit Enschede en omgeving heeft nog geen leider benoemd, terwijl over een veertiende ploeg nog wordt onderhan deld. De twaalf complete ploegen zijn: Oud-wielrenpers: „De Kampioen", Haarlem, ploegleider Gerard Peters; „De Baronie", Breda, ploegleider A. Simons; „Feyenoord", Rotterdam, ploeg leider André de Korver; „De Rotter damse Leeuw", Rotterdam, ploegleider Wim de Ruiter; „Olympia", Amsterdam, ploegleider Henk Faanhof; „Theo Mid delkamp", Goes, ploegleider Theo Mid delkamp; „Combinatie de Adelaar, Hil- versum/Le Champion, Amsterdam", ploegleider Jan Ladenius; „De Spartaan" Den Haag, ploegleider Jan Ammerlaan; „Kennemerland", Beverwijk, ploegleider Arie Vooren en „De Bataaf", Halfweg, ploegleider Jan de Reus. Journalisten: „Het Zuiden", Eindhoven, ploegleider Frits van Griensven en „Midden Nederland", ploegleider Hans van der Kamp. „Swift-Combinatie". De uitslag' van de gehouden cycle cross is: A- en B- klasse: 1. C. Plasmeijer, 2. L. Sikking, 3. A. Hillebrand; C-klasse: 1. J. v. d. Laan; 2. C. Vertegaal, 3. J. Herder; D-klasse: 1. J. Buschman, 2. B. Zoel, 3. DE HOOFDKLASSE-COMPETITIE Een klein programma werd dit week einde afgewerkt, maar er vielen enkele belangrijke uitslagen. In de hoofdkl. A was dit het geval met de wedstrijd Sparta 3—Scylla, die beide een strijd om het bestaan voeren. Het werd een pun tenverdeling: 55, waarbij de punten wel zeer wisselvallig vielen, want geen enkele speler slaagde erin de volle winst te boeken. Ook Wim van Zoelen niet, want hij verloor van Cogh, die tevens van Van der Voort won. De tweede wed strijd bracht een 82 zege van de lei ders Nedlloyd op Wifra. In de B-afdeling twee 100 overwin ningen. PSV klopte Blue Star, Wibo deed hetzelfde met Vaals, onder volle winst. Luck Raek won met 82 van Bat- swingers en deze club won tenslotte van Vaals met 73. De standen zijn nu: A-afdeling: Nedlloyd 918, Quick 914, Povac 912, Wifra 98, Sparta 2 97, Sparta 3 106, Scylla 105, Smash 94. B-afdeling: Sparta 1020. Wibo 1016, Carbon 912, Batswingers 1112, Luck Raeck 10—9, VTV 12—9, PSV 10—3, Blue Star 10—1. DOCOS—TREFFERS 3—7. In de uitwedstrijd tegen Docos wist Treffers wederom een 73 overwinning te behalen. In deze wedstrijd was W. Heemskerk nog weer eens in prima vorm door 3 maal te winnen, zodat hij dus revanche heeft genomen op de in de thuiswedstrijd geleden nederlaag tegen Bakker. Deze sterke speler moest, buiten verwachting, ook het hoofd bui gen voor de jeugdige Ton L'Ami van Treffers, die hiermede voor 2 kostbare winstpartijen zorgde. Jos. v. d. Meer zag zich een 2019 voorsprong in de be slissende game toch nog verliezen tegen Bakker en kwam desondanks niet verder dan 1 winstpartij op de Docos-speler v. d. Berg. Volgende week speelt Treffers thuis tegen Maccabi, terwijl Treffers 2 in Den Haag Batswingers 2 zal ontmoeten. Deze week dinsdag- en donderd.avond trainen. bij de heren HPSV—Treffers 4 3—7; Wibo 7Treffers 3 46. Bij de dames: WilhelmusTreffers 3 91; Treffers 4 ATTC 28 en Te WerveTreffers 73. Bij dit eerste damesteam wisten mevr. Hodes-Heemskerk en haar zus Jeanne Heemskerk eenmaal tot winst te komen. Mej. Tr. van Ruiten, die voor mej. N. Stockmann inviel, wilde hier niet voor onder doen en zorgde ook voor een winstpuntje. Deze week zijn de wed strijden: Dames, 5 febr. Treffers Kitno; 7 febr. Treffers 2—MVC 2; Treffers 3—Slag vaardig. Heren, 7 febr.: Treffers 4 FSA; 9 febr. Treffers 3St. Hooger 5. Deze week dinsdag, donderdag en zaterdag trainen. Sparkler. Het tweede herenteam be haalde deze week twee overwinningen en wel tegen Scylla 5 met 73 en van PTT (L.) 3 met 8—2. De speler C. J. v. Klink won zijn 6 partijen en bleef daar door nog ongeslagen en door deze presta tie staan zij thans 4 punten voor op hun concurrente De Baronie. Programma van 4 t.m. 9 febr. Dames: 7 febr. PIT '54Sparkler. Heren: 7 febr. SparklerLPSV; Sparkler 3Wilskr. 2. Junioren: 9 febr. SparklerDocos 2. PIT '54. De dames hebben zich afgelopen week niet onbetuigd gelaten. Het le team versloeg, spelende met 2 dames. PTT L. 2 met 73. Zowel F. Schuur als A. Beereboom wonnen alle partijen en tevens het dubbelspel. Het juniorenteam viel enigszins tegen door slechts gelijk te spelen tegen TNSA. Programma. Dames: PIT '54Spark ler. Heren: Haf a 3PIT '54 2; Sportief 6 —PIT '54. De leden worden er op attent ge maakt, .dat er a.s. zaterdag 9 febr. geen trainen is, i.v.m. werkzaamheden in de zaal.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10