Slwulgat DUINSTREEK Brand bij Boclee liep goed af K.A.V.-Herensingel sloot Iste halfjaar af A. H. Winkelmolen nam afscheid van onderwijs te Leiden Gezellig toneelstuk voor de jubilerende huisvrouwen „Problemen rond de moderne zielzorg' DONDERDAG 31 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 v f* itofi cb Ernstig gewond. Een ernstig ongeluk gebeurde gis termiddag tegen half twee op de Nieuwe Mare aan de zijde van de Oude Singel. Een voetganger, de 62- jarige P. van Polanen, passeerde langs een stilstaande vrachtauto aan de rechterkant en kwam op deze wij ze op de middenstraat. Een auto, die van de richting Oude Singel kwam, reed met de linker voorzij de tegen de geparkeerde auto aan. De chauffeur was waarschijnlijk door de plotse linge schrik bij het zien van de voet ganger de macht over zijn stuur kwijt geraakt. De voetganger geraak te jammerlijk tussen de twee auto's bekneld. Hij brak de beide schouders en een rechterarm. Zijn toestand is ernstig maar niet levensgevaarlijk. Bij het stoeien gevallen. Op de speelplaats van de Leidse Houtschool aan de Antonie Duyck- laan is gistermorgen om half negen een 13-jarige jongen uit Katwijk aan Zee bij het stoeien gevallen. De jon gen liep een lichte hersenschudding en gekneusde enkel op. Om lö.4*0 uur gistermiddag, ont stond het begin van brand bij de brandstoffen- en grinthanidel Joh. H. Boelee aan de Morsweg te Leiden. In de kolenopslapjlaats stond een metalen vat, waarin een cokesvuur brandde. Dit vuur was aangelegd voor het drogen van jutezakken, die aan de zoldering hingen. Een van de zakken viel echter in een onbewaakt ogenblik naar beneden en vatte vlam. Naast de cokespot stond e$n vat met carboleum en dit vatte door het vuur van de brandende jute eveneens vlam. In het zeer brandbare carbo leum onstond een steekvlam, die vuur spoot in de richting van het trapgat naar de bergzolder. Perso neel, dat hier hout hakte, had de te genwoordigheid van geest het luik, dat de bergzolder afsluit dicht te werpen. Een zoon van de heer Boelee wierp hierop koelbloedig de brandende co kespot en het vat met carboleum in het Galgenwater. 300 Zakken ver brandden hierna, maar de brandweer was in staat deze brand spoedig met de nevelspuit te blussen. Burgerlijke Stand Geboren: Marijke dr van N. van Hooidonk en P. de Leeuw. Jean Hen- drikus Matheus zn van H. J. van der Wijst en K. Roesla. Nicolaas zn van J. van Gooswilligen en W. van der Meij. Edgard Howard zn van C. Jong en P. Burgerhout. Cornelis zn van P. Sebregts en K. Romeijn. Overleden: M. Th van Buuren, 70 jaar, huisvr. v. Lommerse. Leidse Agenda DONDERDAG 31 JANUARI: Ouderavond voor de ouders van de leerlingen van de Don Bosco- school, Leliestraat lb, van half 8 tot half 10. Leidse Christelijke Oranjevereni ging. Feestavond; Den Burcht 8 uur nam. R.K. Lyceum St. Bonaventura. To neelavond: „De verrader", St. Anto' nius Clubhuis, 7.45 uur nam. VRIJDAG 1 FEBRUARI. „Levend Geloof". Voordracht door rector G. A. Beek. „In de Vrolijcke Arke, 8 uur nam. „De Lakenhal". Opening tentoon stelling Kees Bol. De Lakenhal, 8 uur nam. ZATERDAG 2 FEBRUARI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, districts E.H.B.O.-wedstrij den. aanvang 3 uur n.m. r.k. Tech nische School Don Bosco, Boerhaa- velaan 44. „St. Bonifacius". Feestavond. To neel door toneelgroep van de K.A.V.; na afloop bal. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Leids Volkshuis. Culturele film avond, Leids Volkshuis, 8 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 25 jan. 1 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De dood van een wielrij der", volwassenen. Lido: „Gevaarlijk spel", volwas senen". Luxor: „Gervaise", volwassenen. Trianon: „Don't knock the rock", 14 jaar. Rex: „Haaien van Marseille", 18 jaar. Enkel gebroken Om half elf gisteravond reed de 44-jarige mejuffrouw C. A. v. L. uit Voorschoten tegen een hek, langs het fietspad aan de Haagweg tegenover het pand 220. Waarschijnlijk heeft zij door een meegevoerde tas het even wicht verloren. Met een gebroken linkerenkel werd zij naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. K.R.O.-revue Dinsdag 19 februari komt de K.R.O. in Leiden met een geheel nieuwe revue: „Revue-menu voor u" Incasseerlier Leidse firma te Den Haag gearresteerd De politie van 's Gravenhage heeft gisteren een 36-jarige incasseerder uit 's Gravenhage, die in dienst is van een in Leiden gevestigde finan cieringsmaatschappij aangehouden, verdacht van verduistering in dienst betrekking. De man was belast met het innen van termijnbetalingen, maar heeft de geïnde gelden, naar wordt ver moed, slechts gedeeltelijk aan de f nancier in gsm aia tschappij aifged r a gen. Een bedrag va*n 2.500 is niet bij de maatschappij terechtgekomen. Arka -Bollenstreek in het zilver Op 29 jan. j.l. bestond de afdeling Bloembollenstreek van de Algemene R.K. Ambtenaren vereniging 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan recipieer de het bestuur der jubilerende afde ling dinsdag j.l. in „Het Bruine Paard" te Sassenheim, waar talrijke autoriteiten uit de streek, alsmede afgevaardigden van vakorganisaties Verslag gaf beeld van bloeiend leven In de zaal aan de Maria Gijzen- steeg legde het bestuur van de K.A. V.-afdeling van de Herensing.elparo- chie gisteravond verantwoording af aan de leden van het beleid, dat ge voerd is in het eerste half jaar dat de afdeling bestaat. Na haar woord van welkom deed Nadatde heer A. H. Winkel molen ruim twee en veertig jaar ln het onderwijs heeft gewerkt, waarvan 9 jaar in Zoeterwoude en 33 jaar in Leiden, heeft hij vanmiddag afscheid genomen als onderwijzer aan de r.k. Jongens school aan de Caeciliastraat, omdat hij de pensioengerechtig de leeftijd heeft bereikt. Antonius Hubert us Winkelmolen werd geboren te Beesel (L.) op 15 januari 1892. Na de bisschoppelijke kweekschool te Echt doorlopen te hebben, werd ihij als onderwijzer aangesteld aan de r.k. jongensschool aan de Zuidbuurt te Zoeterwoude. Door een benoeming te zelfder tijd in Brabant was hij in staat een keus te maken uit de twee provincies. Hij AFSCHFXD VAN DE HEER J. v. d. NAT AAN DE LICHTFABRIEKEN. De heer J. v. d. Nat, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken, afd. Electriciteit, nam gisteren wegens het bereiken van de 65-jarige leef tijd afscheid van Directie, chefs en collega's. Door verhindering van de directeur, de heer ir. Y. Ykema, nam de heer ir. If. J. G. Klinkert de hon7 neurs voor hem waar. De heer Klinkert wees er in zijn afscheidswoord o-p dat de heer v. d. Nat een door ieder gewaardeerde kracht was die altijd met opgewekt heid en grote plichtsbetrachting zijn werkzaamheden vervulde. De heer Klinkert betreurde het, zulk een kracht te moeten missen. Hij wenste de heer v. d. Nat het beste voor de toekomst. In gelijke geest uitten zich de ove rige bij dit afscheid aanwezige he ren, waarbij de vertegenwoordigers van de Personeelsvereniging namens het gehele personeel een aandenken als herinnering aan zijn diensttijd bij de fabrieken aanboden. Hierbij werd tevens de wens uitge sproken dat de heer v. d. Nat het con tact met het personeel zou blijven onderhouden door middel van de Per soneelsvereniging. Ook in de kring van zijn naaste collega's vielen de 'heer v. d. Nat sympathieke woorden ten deel. Deze dankte voor de tot hem gerichte woorden en voor het ge schenk. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Kerk. voorber. ex. de heer H. van Nieuwenhuize te Brouwershaven. liet echter zijn voorkeur voor een buitengemeente gelden omdat hij ook van huis uit aan het dorpsleven gewend was. Deze eerste periode in zijn loop baan werd in de mobilisatietijd on derbroken door 3 jaar actieve mili taire dienst. In maart 1922 kwam de heer Winkelmolen naar Leiden, en al spoedig werden hem de zorgen voor de hoogste klas van de katho lieke jongensschool aan het Rapen burg toevertrouwd. In de loop van 28 jaar onderwijs aan de jonge men sen, die de eerste treedjes der we tenschap beklimmen, heeft hij hon derden jongens opgeleid voor de middelbare school. Na de oorlog werd de school aan het Rapenburg gesplitst met het gevolg, dat de heer Winkelmolen de r.k. Jongensschool aan de Caeciliastraat verkoos, waar hij ook les gaf in de zesde klas. In de wereld der zangers is de heer Winkelmolen een bekende fi guur. Hij was vele jaren voorzitter van het St. Petrus-zangkoor, maakte deel uit van het bestuur van de r.k. Oratorium vereniging, later van het r.k. Alma Materkoor. Hij is voorts ruim 20 jaar secretaris geweest van de r.k. kinderuitzending in Leiden. Nu hij van het onderwijs afscheid heeft genomen kan hij zich geheel wijden aan zijr^ hobby's: '.lezen, Vis sen en tuinieren. Ten huize van het hoofd der school, de heer N. B. M. Vreeburg, vond van middag het afscheid plaats. Aanwe zig waren onder meer de collega- onderwijzers, vertegenwoordigers van het schoolbestuur, pastoor G M. J. Lohuis o.f.m. en de rijksinspec teur voor het lager onderwijs, de heer J. Machielsen. de voorzitster, mevrouw W. C. van Dam-Borst mededeling van een sta tutenwijziging, waardoor bepaald wordt, dat het bestuur voortaan zal bestaan uit drie leden van het da gelijks bestuur en 18 wijkleidsters. Aan het eind van dit jaar zullen daardoor zeven bestuursleden aftre dend zijn. Vervolgens behandelde zij enige interne aangelegenheden, waar op mejuffrouw L. de Jeu, secretares se, het verslag over het afgelopen halfjaar voorlas. Het financieel over zicht, voorgelezen door de penning- meesteressé, mevrouw M. van Ger- ven-de Laaf, gaf een batig saldo te zien, dat met groot enthousiasme werd begroet. Beide dames werden door de voor zitster bedankt. De kascommissie die benoemd werd, bestaat uit de dames J. van Belkum- v. d. Zon, J. Vogelezang-Snijders en P. Vogelezang-Huibers. Het we- d-uwenfonds werd toevertrouwd aan de zorgen van mevrouw P. Wijsman van Dinten. Mevrouw C. Driessen-van Dijk wekte de led-en op deel te nemen aan de cursussen, die georganiseerd worden door de Commissie van Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting. Onder de titel: „De kroon op het leven" hield hierna mevrouw C. v. d, Eshof-v. d. Zon een inleiding op het winterprogram, waarin ze de zorg voor de ouden van dagen belichtte en ze de jonge mensen waartoe leer alle aanwezigen gerekend moch ten worden aanspoorde, aandacht te wijden aan de bejaardenzorg. Naar aanleiding van deze inleiding, die met warme aandacht door de da mes gevolgd werd, kwamen er enkele vragen uit de zaal. Men wilde weten waarom er niet meer verzorgingshui, zen voor bejaarden waren in Lelden en waarom er niet meer bejaarden naar de „bejaardensociëteiten" kwa men. Mevrouw M. van Gerven-de Laaf gaf een antwoord op de vragen, waar bij ze ter zijde werd gestaan door de geestelijk adviseur, kapelaan J. van Adrichem. Van het verlangen naar excursies en show-avonden, dat door de zaal geuit werd, maakte het bestuur noti tie. Aan het eind van de vergade ring verzocht de voorzitster de leden, ieder een lid te winnen, waardoor het aantal van 188 leden zou wor den verdubbeld. Een wedstrijd sjoe len en prijsjassen besloot de bijeen komst. „De Spaanse Edelman,, De feestelijkheden van de jubi lerende Ned. Ver van Huisvrouwen, afdeling Leiden werden gisteravond voortgezet met een opvoering in de Schouwburg door de Rederijkerska mer „Jan van Beers" uit Utrecht van „De Spaanse Edelman", ge schreven door W. Somerset Maug ham. De voorstelling werd bijge woond door wethouder Menken, Vereniging voor Katholieke Gezinsvoogdij te Leiden NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Inleiding door pater Nieuwenhuysen Voor de vereniging voor Katholie ke Gezinsvoogdij en Patronage be sprak gisteravond pater J. H. I. Nieu- wenhuysen O.F.M. de problemen rond de moderne zielzorg. Nadat de voor zitter, mr. J. G. Bergmeyer, de aan wezigen had verwelkomd en hij eni ge interne mededelingen had gedaan, sprak hij de hoop uit, dat de aanwe zigen, naar aanleiding van het door pater Nieuwenhuysen behandelde, mochten komen tot een openhartig gesprek. In een korte inleiding stelde hij vervolgens, dat het in tegenstelling tot vroegere opvattingen de Kerk is, die naar de mensen moet komen. Slechts de tijd en de omstandighe den die de manieren, waarop Zij kon- takt kan zoeken verschillen. Dit kontakt wordt vooral gelegd door de priester1. Daarom ging pater Nieuwenhuy sen, aansluitend aan de inleiding door mir. Bergmeyer, uit van het priester zijn. Als bedienaar van Gods geheimenissen, moet de priester zelf een overtuigd geloof hebben. Hij moet bezitten een onbeperkt Gods vertrouwen en een grote liefde, die hem moet doen waken tegen de sleur ten aanzien van het heilige. De per soon van de priester en zijn taak zijn twee ongelijke grootheden. Deze priester staat tegenover de dwongen wordt om critisch te zijn. De stormachtige opeenvolging van nieuwe feiten en ideeën, doet hem het vertrouwen verliezen in al het oude. Hij gaat de betrekkelijkheid van de dingen inzien en hoewel hij zich geen problemen wil scheppen, wordt hij toch geconfronteerd met het steeds ingewikkelder wordende leven. Werd vroeger het geloof verbreid door lering, de mens, die vraagt naar reden en doel, verzet zich tegen de leefregels, die worden opgesteld door welke overheid dan ook. Wat de Kerk biedt moet met volle overgave aanvaard worden. Daarom wordt van de Kerk een persoonlijke leiding verwacht1 naar een eigen en goede keuze. Het wezen van het Christendom moet niet langer ge zocht worden in het massale. Achtereenvolgens belichtte spreker o.m. als voorbeelden van moderne zielzorg de misweken, het veranderde karakter van de preek, waarbij niet langer de klemtoon ligt op het mo raliseren, het werk van „Verbum Dei" en „Open Deur". Vóór alle andere middelen om tot de mens te komen, achtte pater Nieu wenhuysen het huisbezoek echter fundamenteel. - Na een pauze ontbrandde een le vendige discussie. Er werden ver schillende vragen gesteld aan de in leider, die daar hij niet gespecia liseerd is in het werk van de Gezins voogdij terzijde werd gestaan door pater dr. S. v. Egmond, rector van moderne mens, die steeds meer ge- het Cortona-tehuis aan de Haagweg. gasten van bevriende organisaties en verenigingen, van andere afde lingen uit de provincie Zuid-Hol land en door de introducé's van de leden. Voor -deze aivon-d -geen zwaar pro- fa leemstuik, met nadrukkelijk spel, maar een charmant niemendalletje om het oude thema: de liefde. Dit maal voor een jonge bekoorlijke we duwe uit 1-850, die haar vakantie in Boulogne doorbrengt samen met een bevriend echtpaar, haar zusje en diens verloofde en een Fransman en zijn Engelse vrouw. De rust en vrede wordt verstoord door een vurige Spanjaard, die haar al enkele weken achtervolgt. Dan volgt het ene misverstand het andere op, want de verliefde vreemdeling ziet in alle drie de manlijke huisge noten de echtgenoot of mogelijke min naar van zijn aangebedene en wil om beurten met hen duelleren. Een boe ket bloemen speelt in dit stuk een heel komische rol. De dames wor den om 'beurten het hoofd op hol ge bracht, de mannen zijn woedend, niet zozeer om genoemd feit, maar omdat de Sipanjaard hen persoonlijk bele digt om hen tot een duel uit te da gen. Goed wordt de aard van de nuch tere Engelsman getypeerd in tegen stelling met de Fransman, die een belediging aan het adres van zijn grootmoeder, desnoods aan dat van zijn vrouiw, wel kan verdragen, maar die een beledigende opmerking ten aanzien van zijn vest niet tolereert. Van het gezelschap zouden we de naam willen noemen van Ton van Aelst als de edelman en van Frans Ebell als de door en door fatsoen lijke, enigszins uitgedroogde rechter mr. Proudifoot. Mevrouw Hageman, die ook de avond opende sprak tot slot enkele dankwoorden tot het gezelschap en overhandigde de dames een boeket bloemen in de stijl van het stuk. VOORSCHOTEN Schaakvereniging „Voorschoten". Groep 1: SluijterWaasdorp 10; BraggaarJansen 10; Smitdr. Vermet 01; Maarsenvan Os 10. Groep 2a: Braggaarv. d. Marei 1—0. Groep 2b: v. d. AkkerM. Segaar 01; MaatKuneken 0—1; Groenen- bergRenswouw 01; Kouwenho- venGrobben 01. en zusterafdelingen van bun medele ven blijk gaven. Aan het na de receptie gehouden feestdiner zaten mede als gasten aan de algemeen voorzitter der ARKA, mr. G. A. A. M. Boot, de algemeen secretaris, de heer J. J. Loerakker, de directeur van het AR KA-bureau, dr. W. J. J. Dijselbloem en de voorzitter en secretaris van de afdeling Leiden, mr. J. Verd-uin en de heer W. J. Kriek. Aan de avond was j.l. zondag een bezinnin-gsmorgen voorafgegaan, waarbij de geestelijk adviseur der af deling, kapelaan W. van der Does uit Sassenheim in de kapel van huize _,St. Bernardus" ter intentie van de levende en overleden leden de H. Mis opdroeg. De afdeling telde bij haar 25-jarig bestaan 3 jubilarissen, die sinds de oprichting lid van de afdeling zijn, n.l. de heren Bulten, Eijk en Oude- jans, die tijdens het diner voor hun trouw lidmaatschap een blijk van waardering mochten ontvangen, SASSENHEIM FEESTAVOND DW. DVV heeft wederom haar jaar lijkse feestavond georganiseerd. Dit jaar had zij zich verzekerd van de medewerking van 't cabaret-variété gezelschap „Luna" uit Haarlem. De heer Hogervorst heette de aan wezigen welkom en gaf een overzicht van de toename van het aantal leden. Begon men in 1945 met 173 leden, thans heeft men er in totaal 540. Ondanks het slechte weer kwamen veel kinderen naar de speeltuin. Het blijkt, dat de tuin voorziet in een be hoefte. Ongeveer 2700 kinderen van buiten de buurt bezoeken de speel tuin. Men is echter van mening, .dat de speeltuin nog niet volmaakt is. Men wil een glijbaan hebben, kosten echter f 7000. Ongeveer f 3000 is er, de rest moet zo spoedig mogelijk bij elkaar komen. Hiertoe zou op de avond een verloting worden gehouden. De heer Hogervorst gaf ook de uit slag van de tuintjes-wedstrijd. Deze is als volgt: Grote tuinen Prooy en C. Hogervorst. Voortuinen C. Kiebert en J. v. d. Zwet. Achtertuinen G. Jansen, F. Smit, E. Dijkstra, L. Langeveld, W. Brink en A. Bos. Het gezelschap bracht direct de aanwezigen in de stemming Herman Teunissen met zijn accordeon en hammondorgel mocht veel bijval oogsten. Dit was ook het geval met de zangeres Truus Schot, vooral voor haar liedje uit Wenen en Hongarije. Geraldini, de manipulator, bezorgde de mensen veel plezier. Nico Akker man zorgde voor de conferences tus sen de verschillende nummers. Het hoogtepunt was wel het optreden van de bekende Kees Stet uit Ierswoud, die in het onvervalste Westfries dia lect de aanwezigen deed lachen. Het geheel is bij de aanwezigen zeer in de smaak gevallen. Het be stuur kon weer op een geslaagde avond terug zien. VERGADERING KAV. De KAV hield gisteravond een ver gadering in „De Oude Post". De voor zitster, mevrouw Van Nobelen, me moreerde de oprichting van de afdeling, welke plaatsvond 14 maan den geleden. Begonnen werd met een ledental van 42. In februari 1956 bedroeg het ledental 60; thans is het gestegen tot 160 leden. Mevrouw Van Nobelen bracht dank aan de wijkleidsters en allen, die verder hun medewerking hebben I verleend. In verband met de verkiezing van een definitief bestuur waren geen kandidaten naar voren gebracht. Dit definitieve bestuur werd als volgt samengesteld: Mevr. Van Nobelen, voorzitster; mevr. Van Kesteren Dubbelaar, 2e voorzitster; mevrouw Zwaan, le secretaresse; mevr. v. d, Helm-De Zwart, 2e secretaresse: mevr. Noordermeer, penningmeeste- resse. De secretaresse memoreerde in haar jaarverslag de activiteiten van de vereniging in het afgelopen jaar. Hierna gaf de penningmeesteresse een overzicht van de inkomsten en uitgaven. Het batig saldo bedroeg f42 .25, welk bedrag is vastgezet voor de aankoop van een vlag. Na de pauze sprak rector Vester over emigratie, toegelicht met licht beelden. Rector Vester is in Canada geweest en vertrekt binnenkort op nieuw naar dit land, dat grote toe komstmogelijkheden biedt. Rector Vester wees er op, dat voorlichting op dit gebied zeer gewenst is en hij randde iedere adspirant emigrant aan een voorbereidingscursus te .volgen, waartoe de mogelijkheid wordt ge boden door de diverse standsorgani saties. In de praktik is het namelijk herhaaldelijk gebleken, dat de emi granten zelfs niet of nauwelijks de Engelse taal machtig waren, hetgeen vanzelfsprekend grote moeilijkheden met zich meebrengt. Voor ons land met zijn grote be volkingsdichtheid blijft emigratie noodzakelijk. Elke adspirant emigrant dient echter over een behoorlijke dosis wilskracht en doorzettingsver mogen te beschikken, want vooral de eerste jaren zijn dikwijls zeer moei lijk. Is men echter door de eerste moeilijke tijd heen en komt men zover, dat er een vakantiereis naar Nederland af kan, dan is het toch wel zo, dat men dolgraag naar het nieuwe vaderland terugkeert, waar men veel meer vrijheid geniet. De bij de causerie vertoonde licht beelden gaven een interessant en leerzaam inzicht in het leven van de emigranten in Canada. Hierna dankte de voorzitster rector Vester hartelijk voor de prettige wijze, waarop hij een en ander had verteld. LISSE BRANDWEER HIELD JAAR VERGADERING. Rode haan kraalde 16 maal in 1956. In „De Taveern^" trof men gister avond de brandweer. Daar zette men de heer Beelen, die 25 jaar aan de Lissese brandweer is verbonden, in de bloemetjes hem figuurlijk en zijn vrouw letterlijk daar hoorde men wat er in het afgelopen jaar alle maal is gebeurd en deed de burge meester de mededeling, dat de rijks goedkeuring op het plan om het voormalige gebouw van Openbare Werken aan de Gladiolenstraat om te bouwen tot brandweerkazerne wel licht al in maart te verwachten is. De heer J. v. d. Drift, de comman dant van de brandweer, opende met een woord van welkom speciaal aan de burgemeester, adjudant Hen- drikse, de commandant van de Rijks politie, groep Lisse en de heer Roelofs, Rijksbrandweerinspecteur te Utrecht. Hierna werd wijlen de heer Suijkerland, die deze week is over leden en als directeur van Openbare Werken de brandweer 30 jaar heeft gediend, herdacht. De heer v. d. Drift dankte het ge meentebestuur voor de betoonde be langstelling en medewerking, waar door het o.m. mogelijk was, dat ruim 20 leden cursussen konden volgen, terwijl het materiaal voortdurend werd aangevuld. Dat de dienstwoning naast de toekomstige brandweer kazerne werd toegewezen aan brand wacht Huis juichte spr. toe. Immers: Huis zorgt voor de auto's en het is nu mogelijk nóg sneller uit te rukken. De burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, dankte het kader en de man schappen voor het betoonde enthou siasme en de bereidheid om de pa raatheid steeds op te voeren. De eerste burger van Lisse onthulde hierna, dat de heer Beelen 25 jaar aan de brandweer was verbonden. Hij bracht namens hét gemeentebestuur de gelukwensen over, overhandigde hem een oorkonde van de Ned. Ver. van Brandweercommandanten en speldde hem tevens persoonlijk het kruis van verdienste op de borst. Voor mevrouw Beelen was er een fraai boeket anjers. Nadat de heer Beelen had bedankt, bracht hij als secretaris brandmeester het jaarverslag uit. De brandweer moest in 1956 16 maal uitrukken: 7 maal voor een binnenbrand, 4 maal voor een schoorsteenbrand, 3 maal werd men gealarmeerd omdat een rietschelf in lichter laaie stond; een maal moest men een bosbrand be strijden en eenmaal was kortsluiting in een elektromotor de oorzaak, dat een winkel in vlam dreigde te ge raken. In het afgelopen jaar behaal den 16 leden het diploma brandwacht eerste klasse en 5 het diploma brand wacht tweede klasse. Dat de reeds vorig jaar in het vooruitzicht gestelde verbouwing van het gebouw van Openbare Werken tot brandweer kazerne nog steeds niet heeft plaats gehad, is een doorn in het oog van alle leden der brandweer. Wat dit laatste betreft liet de bur gemeester doorschemeren, dat er een redelijk kansje is, dat de rijksgoed keuring op de voorgestelde verbou wing in maart afkomt. De rest van de avond werd in ge zellige sfeer doorgebracht, waaraan Dave Petersen, pianist, accordeonist en entertainer het zijne bijdroeg. HILLEG0M Collecte HillegomHongarije. De collecte ten bate van het Hille- gom-hulpconiité-Hongarije 1956 be draagt ƒ2.181.25. VOORHOUT J. van den Berghe t Gisteren na reikte ons het bericht, dat op 76-ja- rige leeftijd is overleden de heer Ja cob van den Berghe, oud-hoofd dei- Christelijke School te Voorhout. De heer v. d. Berghe heeft deze functie 17 jaar mogen vervullen. De heer v. d. Berghe was lid van de Raad van Toezicht van de plaatse lijke Coöperatieve Raiffeisen Bank en nam ook het secretariaat waar. In 1939 was de heer v. d. Berghe aan zijn pensioengerechtigde leeftijd toe en vertrok met zijn gezin naar elders. De laatste jaren vertoefde hij als weduwnaar bij één zijner familie leden te Leiderdorp. De ter aarde bestelling heeft he denmiddag om 12 uur op de Algeme ne Begraafplaats te Leiderdorp plaats gevonden. Marktberichten GOUDA, 31 jan., Kaas Aange voerd 14 partijen. Notering eerste kwaliteit 2.46—2.54. Handel goed. Melkbussen van 2 tot 40 liter, kranen, roerders, melkmaten. melkwattcn. boterzeven, weegschalen, bascules, gewichten, te nen manden, eiermanden, kinoenmanden. A. J. Hart- wijk. Nwe Beestenmarkt 7-9. Leiden, tel. 26627. *2? Gevraagd voor de och tenduren in klein gezin een net meisje boven 16 jaar. Tevens gevraagd een werkster voor 2 halve da- pen Der week. Aanmelden: Leidsestraatweg 9, Oegst- geest. 2e hands kostuums, werkjasjes, broeken. sDortjasjes. regenjassen, winterjassen, jekkers, in alle maten en voordelige prijzen. Wij verkopen ook nieuwe kleding. Meer dan 40 jaren erkende zaak. Groenewegen. Raamsteeg 5, tel. 23759. Leiden.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3