iljps radiotoestellen cadeau! PHILIPS RADIO'57 RIVALEN De Ringel'mgsch Als een sprookje uit Duizend-en-één-Nacht... 501 kopers van Philips radiotoestellen krijgen het door hen bestede bedrag terug Nog eens 500 krijgen 'n tweede toestel van f98.-cadeau Opgelet! Morgen start Ronde 1 StsES—- DE ZWOLSE VIERLING WORDT VEERTIEN JAAR WC "USD AG 30 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT Oorspronkelijke Nederlandse Roman 29). „Hallo, ben jij het, Joe?", riep Hall onderdrukt. „Ja, waar zit je?" „Hier, bij de helling". Joe steeg af, kluisterde eveneens zijn paard en kwam op de helling toe. Hall liep hem tegemoet en spoedig zaten "ze in het hol, waar Hall nu de petroleumlamp ontstak. Joe keek verbaasd rond. „Is dit je nieuwe woning? De ranch, die ik be doel, is heel wat ruimer. Waarom zit je hier? Het lijkt wel, of je je voor de mensheid verbergen wil. Iets op je geweten? Jim Pavlick soms neer geschoten? Dat zou een weldaad ge weest zijn". Hall glimlachte. „Niets gehoord van de brand?" „Ja, er gaan praatjes, dat jij die aangestoken hebt, maar dat geloof je toch zelf niet? Wie het mij in mijn gezicht zou durven zeggen, zou met mijn knuisten kennis maken. Je wilt toch niet zeggen, dat je je verstopt, om aan die bakerpraatjes te ontko men?" Hall vertelde hem, wat hij van Marion gehoord had. Joe trok zijn voorhoofd in vervaarlijke rimpels. „Weer die vermadelijke Jim! Ik denk, dat ik mijn revolver maar weer ga laden, ik heb er een paar jaar voor over, om de wereld van een dergelijk sujet te verlossen". „Bega geen dwaasheden, Joe, we kunnen niets bewijzen, Het zou im mers nog mogelijk zijn, dat hij er per slot van rekening niets mee te ma ken heeft, al geloof ik het niet. Maar luister nu naar mijn plan. Heb je papier, pen en inkt meegebracht?" Joe haalde het gevraagde te voor schijn. Hall zette zich aan de wan kele tafel, Joe keek niet begrijpend toe, Een ogenblik was niets anders hoorbaar dan het gekras van de pen over het papier, dan zette Hall met een stevige haal zijn handtekening onder het geschrevene, hield het bij de olielamp en las dan voor: „Bij deze verklaart ondergetekende, Hall Pennock, dat hij al zijn geld, zijnde honderdzesduizend dollar, in volle vrijheid aan Joe Blackburn geschon ken heeft". „Luister, Joe, de bedoeling is deze. Als ik vervolgd mocht worden om die brand en ik zou veroordeeld wor den, wat wel waarschijnlijk is, dan zal ik natuurlijk de schade moeten betalen. Kunnen ze mij niet vinden, maar horen ze, dat jij voor mij die ranch hebt gekocht, dan zullen ze jou natuurlijk aanspreken. Nu heb ik geen zin om iets te betalen, wat ik niet schuldig ben en zo de verzeke ringsmaatschappij een voordeeltje te bezorgen en daarom krijg jij het geld in eigendom. Later, als het mogelijk geworden is, vraag ik dit papiertje wel van je terug. We zullen het ook nog laten tekenen door Marion en een van de boys. Hier is het geld. Ik zelf zal een paar duizend houden. Ga nu en koop de ranch. Richt je in met de boys en breng het bedrijf tot bloei. Mijn dank zal zich later in da den omzetten". Ontroerd drukte Joe hem de hand. „U moet wel een groot vertrouwen in mij stellen, om zo te handelen. Maar ik beloof u, dat ik dit vertrou wen niet beschamen zal. U kunt op mij rekenen." „Nog een paar kleinigheden", zei Hall, „hier, neem jij het papier mee en laat het door een paar getuigen tekenen. Ik zal even een volmacht daarvoor schrijven". Hij reikte Joe het bedoelde over en voegde er aan toe: „Laat Marion weten, waar de ranch precies ligt. Neem Black-Devil mee, het dier zou mijn aanwezigheid ver raden. Als ik vluchten moet, kom ik hem op de ranch halen. Vaarwel, ik hoop je spoedig onder betere om standigheden terug te zien". „Vaarwel", sprak Joe, „tot een spoedig weerzien op de nieuwe ranch" Ze gingen naar buiten en floten hun paarden. Hall klopte Black-De vil op de nek, terwijl Joe hem aan zijn paard koppelde. Joe stak nog maals zijn hand uit en was spoedig verdwenen in de nacht. Hall met zijn eenzaamheid alleen latend. Deze strekte zich in het hol op de harde grond uit, maar, ofschoon hij daar wel tegen kon, hielden zijn stormachtige gedachten de slaap ver van hem. Toch sluimerde hij zo nu en ^an^n' want toen hij op een gegeven moment de ogen opende, lagen er vlak naast hem enige dekens en daar boven op stonden een schaal met brood, boter en vlees, een pak boeken en een kan petroleum. Ook was er een briefje bij van de volgende in houd: „Vader stelt een vervolging tegen je in. Ze zoeken je overal. Blijf dus steeds in je hut. Joe is in alle vroegte met de boys vertrokken. Ik zal je van alles op de hoogte hou den. Veel liefs van, JE MARION" Daaronder was bijna onleesbaar gekrebbeld: „Hou goede moed, lieve ling, mijn gedachten zijn steeds bij jou". „Engel", fluisterde Hall, „de ge dachte aan jouw goedheid geeft me de kracht om alles te dragen". Hij at met smaak en bracht verder de dag door met lezen. Het eerste boek, dat hij pakte, was een verhan deling over het leven van de pels jagers in het hoge Noorden, met veel tekeningen en afbeeldingen. Hij las het helemaal door en was toen be sloten naar het Noorden te vluchten, als hij tot vluchten gedwongen werd. Met spanning wachtte hij op een volgend bericht van Marion, maar de dag ging voorbij en er kwam niets. Ook de nacht dreigde geen nieuws te brengen, tot, even na middernacht, de deur onhoorbaar geopend werd en een gestalte naar binnen glipte. „Marion", zei Hall verrukt en druk te haar in zijn armen. Een ogenblik liet zij haar hoofd op zijn schouder rusten, doch dan maakte zij zich los en keek hem aan. Hall zag tranen in haar ogen glinsteren en vroeg on gerust: „Wat is er lieveling, slecht nieuws?" „Heel slecht", snikte ze, „je moet weg, Hall. Vader vermoedt dat ik je schuilplaats weet. Hij is razend en dreigt mij weg te zenden. Ik word angstvallig bewaakt en ik kan je geen levensmiddelen meer zenden. Ik ben nu uit mijn raam geklommen, maar dat zal natuurlijk ook spoedig opgemerkt worden. Je moet vluchten Hall, deze nacht nog, want morgen zal iedere duim grond in de omtrek onderzocht worden. Ze willen je vin den en dat zullen ze ook, als je niet spoedig vertrekt. Ik heb wat meege bracht. Kom eens hier". Heel handig plakte ze hem snor en baard aan, maakte een litteken over zijn rechterwang met behulp van was, zette hem een pruik op en lachte. (wordt vervolgd). Stel u voor dat u Aladdins wonderlamp had! U wreef en - 'hup - daar stond in plaats van uw oude apparaat. een splinternieuw Philips Bi-Ampli toestel! Wat zoudt u verbaasd luisteren: „Was mijn toestel dan zo verouderd?" Jazeker! De radiotechniek is enorm vooruitgegaan in die luttele jaren. Philips Bi-Ampli techniek schiep een volkomen nieuw radiogeluid... Sprookjesachtig mooi! En nu helpt een fabelachtig aanbod van Philips u om dit sprookje tot werkelijkheid te maken. 200 Philips radiotoestellen moeten in de periode van 31 januari tot 19 februari gewonnen worden! Was er ooit ceo beter moment om een Philips radiotoestel te kopen? Nimmer! Sprookjesachtig is de Bi-Ampli klank sprookjesachtig is die aanbod: als u voor 1 Mei 1957 een Philips radio toestel koopt - dan hebt u een beste kans op een van die 1001 prijzen! Hoe het precies gaat 1 Als u vóór 1 Mei 1957 een Philips radiotoestel koopt, dan krijgt u er van uw handelaar een prijsvraag-vouwblad bij. O Wat doet u nu U gaat genieten van de prachtige klank van uw nieuwe toestel. En dan wilt u natuurlijk ook méér weren van de Bi-Ampli techniek, die de Philips toestellen tot de beste ter wereld maakt Al die bijzonderheden vindt u helder en duidelijk verteld - in de folder. O Daardoor kunt u gemakkelijk het kleine aantal eenvoudige vragen beantwoorden, die u op het prijsvraag-formulier van de folder aantreft. Tenslotte iets gezelligsu gaat de laatste regel maken van een leuke limerickHiernaast staat een voorbeeld van zo n 5-regelig versje. Iets om met de hele familie knus rond-het-toeste! te doen C Nu stuurt u het ingevulde prijsvraag-formulier uit de folder naar Philips Nederland nv. Eindhoven. De jury bestaande uit Notaris E. Bennink Bolt te Amsterdam, Alexander Pola en M. W. de Vries, bestuurslid Genootschap voor Reclame beoordeelt welke inzendingen voor een prijs in aanmerking komen. A Indien u dos eengeestigea^nvullingopde limerick hebt gemaakt en de vragen goed hebt beantwoord, hebt u alle kans op een gratis toestel.Een beste kans! Er zijn namelijk 5 ronden, elk van 18 dagen. En elke 18 dagen zijn er 200 kansen alléén voor hen, die in dezt periode hun prijsvraag-formulier inzonden. De uitslag hoort u 3 weken later. Als u wint, krijgt u óf het totale bedrag van uw toestel terug óf u krijgt een tweede toestel van f 98.- cadeau. Is dat een sprookjesachtig aanbod of niet? 1001 Philips radiotoestellen cadeau'* staat op de deur van uw Philips-handelaar. Stap binnen in die schatkamerOntdek i de 1001 kwaliteiten van Bi-Ampli tech- niek ontdek de 1001 sprookjes- g achtige kansen-op-prijzen. f - I I I I DIT IS DE LIMERICK die bij Ronde 1 hoort en die u ook in de prijsvraag folder vindt. Als voorbeeld hebben wij hier zelf een laatste regel aan toegevoegd. U moet evenwel een andere regel maken er zijn 1001 mogelijkheden voor een aardige oplossing. Veel succes Zet cent J te hzwrr^ tuia'r sprookjesachtig van klank door Bi-Ampli techniek De Zwolse vierling Kiffers hoopt op 6 februari a.s. zijn 14e verjaardag te vieren. Het viertal gaat dit jaar voor het laatst samen naar de lagere school, daarna gaan Han, Riny en Elly naar de ulo, terwijl Dorothee de industrie- huishoudschool gaat bezoeken. De drie meisjes blijken minder moeite te hebben met de keuze van een beroep, terwijl Han n.l. echt nog niet weet wat hij worden wil. zijn zusjes alles al besloten: Elly wil kinder verzorgster worden, Riny assistente bij een tand- of oe arts en Dorothee, die artistieke aanleg heeft, zou het liefste in een kunsthandel gaan werken. De foto toont de Ag met een logé, de Collie Jacky, bij het aquarium. V.l.n.r.: Riny, Han, Dorothee en Elly. Wilt U iets weten? Vraag: Katholieke reisverenigingen in Leiden of omgeving. Antwoord: Nederlandse Reisvereni- ging voor Katholieken. Penningmees ter: H. Cambier, Heerenstraat 14a te Leiden en: Centraal Reis. en Passa gebureau voor Katholieken aan het zelfde adres. Vraag: Hoofdkantoor levensmidde- lenbedrijf P. de Gruyter. Antwoord: Hoofdkantoor Orthen- straat 14, 's-Hertogenbosch. Vraag L. te V. Bij een huurhuis is een tuin, met een afrastering van ijzerdraad. In de loop van de jaren is dit ijzerdraad verteerd. Voor wiens rekening is de vernieuwing? Antwoord: O.i. zijn de kosten voor rekening van de verhuurder. 'Mx ik óe hoorn tier neerlertenIkzalsites uiHemi en ati ik ver roer, mx ie schieten!

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8