$LWaGAT &3Ltm$TAD Mr dr Hugenholtz uit Leiden, de grote „vriend van Veere" Scheep Opgravingen op 't kasteel te Caen Auto van prins Bernhard aan ongeluk ontsnapt WOENSDAG 30 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Een boek in voorbereiding De vereniging „Vrienden van Vee- re", waarvan de Leidse advocaat, mr. dr. W. Hugenholtz uit Leiden voorzit ter is, bereidt zich voor op het con gres, dat men op 25 en 26 mei a.s. te Veere gaat houden. Het zullen dagen worden van waar achtig „Veerisme" zoals de heer Hu genholtz dat uitdrukt, dagen die in de reuk staan van een zilte zeelucht en in de goede klank van een vrien delijk oud-Hollands carillon, dat zyn tonen uitstrooit over de verzamelden tussen de oude huisjes op het eer biedwaardige plein. Veere staat thar.s in de belangstel ling en het prachtige havenstadje verdient het. Juist nu haar ziel wordt belaagd door het delta-plan en zij op het punt staat van haar geloof af te vallen is het zaak te strijden voor de historierijke schoonheid. Het bestuur beijvert zich bijvoorbeeld de ontwer pers van het Deltaplan zo ver krij- fen, dat er in de dam, die in het eeregat wordt gelegd, ook plaats aan een sluis wordt gegeven. „Een economisch belang, maar ook een cul tureel belang wordt hiermee gediend, zegt de heer Hugenholtz, want wat zou er van Veere overblijven, als het zijn haven prijs moest geven". Omdat de heer Hugenholtz een ge boren Zeeuw is, heeft hij belang stelling voor dit alles. Bovendien zit er een zakelijke kant aan zijn inte resse, omdat hij adviseur is van Veere's gemeentebestuur en adviseur in de „commissie van dertien" die de visserij van Ierseke verdedigt tegen de voor haar noodlottige gevolgen van het Deltaplan. Veel belangstelling. Het „Veerisme" staat op het punt een veelverbreide „kwaal" te worden. De ledenlijst geeft een inzicht in de uiteenlopende geaardheid van de „Veeristen". Het behoeft geen verwondering te wekken onder de leden dichterlijk ge stemde zielen als dr. Ritter, A. Vi- ruly en mr. Elias aan te treffen, maar daar staan namen van captains of industry tegenover, directeuren POTLOOD en GEES 7 De foto toont een gezicht op de haven van Veere. van grote scheepswerven en rederijen in Rotterdam en omgeving. Talrijke Belgische harten worden ook door een oude liefde bij het horen van de naam Veere geroerd. Het is dan ook in vro?ger eeuwen een belangrijke haven geweest. De admiraal van Holland en Zeeland heeft er gewoond, het admiraliteits college was er gevestigd en het arse naal, dat de vloot van alle benodigd heden moest voorzien, was hier even eens gehuisvest. De heer Hugenholtz heeft zich terdege in dit onderwerp verdiept. Liefdesverklaring. Hij is aan de stad van zijn hart in een boek een liefdesverklaring aan het afsteken, dat de rijke historie van dit Zeeuwse plaatsje tot onderwerp heeft. Zijn liefde ging zover, dat hij in de Oliemollenstraat een huis heeft gekocht en het voor eigen rekening heeft laten restaureren. Voorafgaand aan het congres op 11 mei wordt dan het grote feest van de inwijding ge vierd met een-maaltijd, die een Bour gondische allure zal krijgen. Slachoffer van brand Vridemo-flat overleden De 41-jarige G. F. Franck, die bij de binnenbrand in de Vridemo-flat aan de Burggravenlaan vorige week dinsdag zeer ernstige brandwonden opliep, is in het Academisch Zieken huis overleden. Het 9-jarig meisje, dat bij de sprong uit het raam een bekkenfractuur op liep en de 16-jarige jongen, die ook door het vuur gewond werd, zijn nog in het ziekenhuis. Hun toestand laat voorlopig niet toe, dat zij naar huis kunnen terugkeren. Het 14-jarig meis je, dat slechts lichte venvondingen opliep, heeft inmiddels het ziekenhuis verlaten. Een S US-auto viel te Leiden Huiseigenaar slaapt nog De bezitter van het SUS-lot, ge nummerd E 306761, waarop bij de zaterdagavond voor de radio gehou den trekking een heel woonhuis viel, heeft zich nog steeds niet gemeld. Ook in Leiden is echter een geluk kige winnaar. In de textielhandel Adr. van Ooy aan de Breestraat werd een lot ver kocht, waarop een auto is' gevallen. De gelukkige eigenaar, naar men ons verzekerde een heer op leeftijd, die heel goed een buitenkansje gebrui ken kan, wenst echter geheel buiten de publiciteit te blijven. Stedelijke K.A.V. hield jaarvergadering De vele leden van de stedelijke K.A.V.die gisteravond op de jaar vergadering in de Stadsgehoorzaal van hun belangstelling, blijk gaven, werden verwelkomd door de presi dente, mevrouw C. Uphoff-Visser, die in haar openingswoord haar vreugde uitsprak over de goede opkomst. Al spoedig gaf ze het woord aan de secretaresse, mevrouw J. Kerstens- Kamphuis die in haar jaarverslag een optelling maakte van de door de stedelijke K.A.V. ontplooide activitei ten: een optelling met een indruk wekkende uitkomst, die door de le den in dank werd aanvaard. De geestelijk adviseur, pater J. E. van Swelm O.F.M. vroeg hierna het woord. De historie opslaand, mêmo- reerde hij, dat de massale geloofsaf val van thans een natuurlijke reac tie is op de geschiedenis van de kui tuur der mensheid. Christus blijft van ons geloof eisen. Wij kunnen echter niet geloven van nature: geloven is geen kwestie van zich getroost voelen, maar van vol komen overgave. Spreker illustreer de dit aan de hand van het bekende „Gebed van Patton" en vergeleek de invasie in Normandië, die geleid heeft tot onze bevrijding met de in vasie van het Christendom in de we reld. Het is een lange tocht van bloed, zweet en tranen. Geloof in Gods liefde voor ons persoonlijk, ge loof en ge zult een licht zijn voor anderen, zo besloot pater van Swelm zijn toespraakje. Na een verslag over het weduwen- fonds en een kasoverzicht ging men over tot de verkiezing van de wijk- leidsters. De acht gestelde candida- ten werden gekozen. Mej. A. Nijen- huis, die aftredend was als penning- meesteresse, werd, daar geen tegen- candidaten waren gesteld, geacht bij acclamatie herkozen te zijn. Na de rondvraag, die de eensge zindheid van de stedelijke K.A.V. manifesteerde er was maar één vraagje over een organisatorisch on derwerp kwam zuster M. van Len- nep een korte uiteenzetting geven over het werk van „Verbum Dei". Uitgaand van de mogelijkheid, die ons geboden wordt om allen, die ver langen naar God, de goede weg te wijzen, kwam spr. terecht bij de „ge mengde verkering". „Verbum Dei" zou u kunnen helpen bij dit, mis schien ook in uw gezin rijzend feit. Na dit ernstig gedeelte, tot slot waarvan enkele interne mededelin gen werden gedaan, volgde een drie tal lachfilmpjes, die te oordelen naar de reacties uit de zaal in de smaak vielen. Serie Archeologische lezingen Boeiend relaas door dr W. C. Braat No. 516. Horizontaal: 1. kleefmiddel, 3. gebaar, 8. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 9. kruisband met elas tiek. 10. luohtbel, 12. staat meestal boven drukwerk, 13. bastaardiuitgang 14. voorzetsel, 15. leeg. 17. zw-emvo gel, 19. deel van de bijbel (afk.), 20. gem. in Gelderland, 21. landibouw- werktuig, 22. notitieboek, 24. stad in Z.H., 26. hangt aan de mast, 27. ge reed. 28. deel van een boom. Verticaal: 1. scheepstros, 2. meisje» naam, 3. onderaso-ds gewelf, 4. tel woord, 5. sint (afk.), 6. kweken, 7. boom. 9. haarlok, 11. geweven band, 14. twijg, 16. hemelgeest, 17. lusthof, 18. fabelachtig monster, 20. zijtak El be, 21. iedere, 22. gravin uit het Holl. Huis, 25. geluid van een ezel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 515. Horizontaal: 1. Dinsdag, 6. oor, 7. rok, 9. L.s., 10. kan. 12. ma, 13. wagen, 15. fier, 16. vaak. 17. teler, 19. N.M., 21. lol, 22. de. 23. tol. 25. pan, 26. sandaal. Verticaal: 1. dos, 2. Ir, 3. slag, 4. ar. 5. gom, 6. olifant, 8. kalkoen, 10. Karei, 11. nevel, 13. wet, 14. nar, 18. lood, 20. mos, 22. dal, 24. la, 25. pa. De eerste lezing van het winter- programma van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, werd dinsdag avond gehouden door dr. W. C. Braat, die een overzicht gaf van de voorlopige resultaten van de opgra vingen, waarmee hij, in samenwer king met prof. M. de Boüard en de heer J. G. N. Renaud verleden zomer te Caen, in Normandië, een aanvang heeft gemaakt. Het betrof een onderzoek naar de fundamenten van de grote donjon, de zwarte vierkante toren van om streeks 25X27 m., die in het eerste kwart van de 12e eeuw door Henri Beauclerc, zoon en opvolger van Willem de Veroveraar, gebouwd is en tijdens de Franse Revolutie is af gebroken. Het onderzoek der zware fundamenten (de buitenmuren wa ren ongeveer 4.50 m. dik) leverde interessante gegevens op omtrent de bouwgeschiedenis, latere verbouwin gen, enz., die voor onze kennis van de vroeg-middeleeuwse kasteelbouw van belang zyn. Tegen het einde van I de 11e eeuw, toen onder invloed van Byzantijnen en Saracenen, zware belegeringswerktuigen in gebruik kwamen, is er ook een radicale ver andering gekomen in de vestingbouw. Nog in de tijd van Willem de Verove raar waren vele kastelen niet meer dan stevige houten torens ,op een ronde, kunstmatige heuvel; maar reeds deze richtte, tegen het eind van zyn regering, m.n. in Engeland, veel zwaardere vestingen op, zo o.a. de Tower van Londen. Nu had Willem de Veroveraar reeds te Caen een groot paleis op het terrein van het thans nog bestaande kasteel. Het is bekend, dat zijn op volger niet alleen midden op het kasteelterrein de zware donjon liet bouwen, maar ook de geweldige mu ren met vierkante torens van afstand tot afstand, die nog thans het gehele burchtterrein omgeven, liet oprich ten. Van de vele gebouwen, waaruit het oorspronkelijke paleis van Wil lem de Veroveraar volgens een oude beschrijving bestond, is echter niets meer bewaard, behalve een grote vergaderzaal van de raad van Nor mandië (l'échiquier genaamd, vgl. het Engelse exchequer), die zeer waarschijnlijk nog onder Willems re gering gebouwd is. Des te interessan ter is het, dat bij de Z.O.-hoek van de donjon nog fundamentresten voor den dag zijn gekomen van twee mu ren, die behoord moeten hebben tot een veelhoekig gebouw, waarvan de voet versterkt was door een zwaar glacis. Spr. vermoedt, dat dit over blijfselen zyn van een veel primitie vere donjon uit de tijd van Willem de Veroveraar. Er zijn ook nog muren aangetroffen van een ondergronds vertrek en zo bestaat de kans, om bij voortgezet onderzoek ook nog iets van het oorspronkelijke paleis terug té vinden. Tot dusver is ons omtrent de Karo. lingische tijd en de 12e eeuw nog vrij wel niets bekend. Daar, op het kas teelterrein van Caen, bestaat de mo gelijkheid om eindelijk een voorstel ling te krijgen van een dier paleizen in de oude Karolingische traditie, die sedert de 12e eeuw overal plaats heb ben moeten maken voor sterke burch ten, die tegen serieuze belegeringen bestand waren. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. 's Zon dags van 24 uur. Door de drjukke werkzaamheden gedwongen zal mr. dr. W. Hugenholtz uit Leiden aftreden als voorzitter van de Wereldfederatie van de Dierenbe scherming en als voorzitter van de afdeling Leiden van de Nederlandse vereniging tot bescherming van die ren. De heer Hugenholtz blijft wel lan delijk voorzitter van deze vereniging. Mr. Hugenholtz bezit een zeer druk ke praktijk, heeft enige wetenschap pelijke werken onder handen, is on der meer adviseur van de commissie tot behartiging van ie belangen der oester- en mosselcultuur en aanver wante bedrijven in Zeeland, actief voorzitter van de vereniging „Vrien den van Veere", over welke stad hij ook een boek in voorbereiding heeft. Maandag tot en met vrijdag. Dienst der apothekenDe avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20i36; Apotheek Oegstgeest Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Leidse Agenda WOENSDAG 30 JANUARI: Ver. „Koninginnedag". Feestavond „Nog vele jaren(zie affiches). Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus. kerk. 7.30 nam. R.K. Lyceum St. Bonaventura. To neelavond: „De Verrader", St Anto- r.ius Clubhuis, 7.45 uur nam. R.K. Gezinsvoogdij en patronage, pater Nieuwenhuysen over: „Proble men rond de moderne zielzorg". Zrs. Carmelitessen, Hazewindsteeg (Oude Vest), 8 uur. 1 Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 40-jarig bestaan. Toneelvoorstelling door Kon. Rederijkerskamer „Jan van Beers", Schouwburg 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel: Verslag afge lopen halfjaar, waarna prijsjassen en sjoelen. Maria Gijzensteeg. 8 uur nam. Kynologenvereniging „Rijnland". Prof. dr. A. J. M. Holmer over „Dog- i achtigen", Zomerzorg Stationsweg 35, I 8 uur nam. Kath. Amateurtoneel: Voordracht Paul Storm. De Kleine Burcht 8 uur nam. DONDERDAG 31 JANUARI: Ouderavond voor de ouders van de leerlingen van de Don Bosco- school, Leliestraat lb, van half 8 tot half 10. Leidse Christelijke Oranjevereni ging. Feestavond; Den Burcht 8 uur nam. R.K. Lyceum St. Bonaventura. To neelavond: „De verrader", St. Anto- nius Clubhuis, 7.45 uur nam. VRIJDAG 1 FEBRUARI. „Levend Geloof". Voordracht door rector G. A. Eeek. „In de Vrolijcke Arke, 8 uur nam. „De Lakenhal". Opening tentoon stelling Kees Bol. De Lakenhal, 8 uur nam. ZATERDAG 2 FEBRUARI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden, districts E.H.B.O.-wedstrij den. aanvang 3 uur n.m. r.k. Tech nische School Don Bosco, Boerhaa- velaan 44. „St. Bonifacius". Feestavond. To-j neel door toneelgroep van de K.A.V.; na afloop bal. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Leids Volkshuis. Culturele film avond, Leids Volkshuis, 8 uur nam. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 30 January 1857. 's-Gravenhage. De Hooge Raad der Nederlanden heeft uit spraak gedaan in de zaken van M. van Leyen, huisvrouw van J. Schaap, en A. Notelaar, wed. van J. de Bock, beiden ter zake van vergiftiging door de Hoven van Gelderland en Zeeland tot de doodstraf verwezen. De Raad heeft het beroep van de beide personen verworpen en het vonnis bevestigd. Parijs. Het Hof van Cassatie zal eerlang zijne einduitspraak vellen in de vraag, of men bij verkiezingen ingevulde stembil jetten van de kiezers uitreiken mag zonder vergunning van den Departements-Prefect. Men acht dit punt van groot gewigt voor de vrijheid der verkiezingen, daar hier te lande bij het alge- meene stemregt het meerendeel der kiezers buiten staat is om zelf het stembiljet in te vullen. Dótf kt itory <b Vergeet je zorgen! „O.K.Ö." in de parochie van St. Leonardus, biedt op zondag 3 februari a.s. aan alle parochianen en belang stellenden een grote feestavond aan, die verzorgd wordt door het Noord hollands Cabaret. Ook voor de schoolkinderen is er aanstaande zondag feest. Er is echter eer. onjuistheid in die aankondiging geslopen. De kinderma- tineé wordt niet gehouden in 't paro chiehuis aan de Haagweg, doch even eens in de grote zaal van Den Burcht. De aanvangstijd van dit matiné is gesteld op half drie 's middags. „Menu voor u". De reizende K.R.O.-revue „Menu voor u" bezoekt ook Leiden. Op dinsdag, 19 februari a.s., des avonds om acht uur komt het gezel schap in de Stadsgehoorzaal voor het voetlicht. Nadere bijzonderheden worden nog békend gemaakt. Feestavond „St. Bonifacius". De r.k. Transport-arbeidersbond „St. Bonifacius", afdeling Leiden, houdt zaterdagavond a.s. in het St. Antonius Clubhuis een feestavond, waarvoor nog een beperkt aantal plaatsen te verkrijgen zijn bij A. Spiering, 3e Binnenvestgrachtl2, G. de 'Vrind, Utrechtse Jaagpad 88a, A. P. Schmidt, Julianastraat 8b en bij de bode der afdeling, de heer Mostert. Beiaardier Leen 't Hart naar Heidelberg. Morgenavond vertrekt de stads- beiaardier van Delft, Rotterdam en Leiden en directeur van de nationale beiaardschool te Amersfoort, Leen 't Hart uit Delft voor een week naar Heidelberg, waar hij bij de klokken gieter F. W. Schilling de klokken zal inspelen, die zijn bestemd voor een beiaard voor Kassei. Het betreft hier de eerste klokken, die na de oorlog door de firma Schilling werden gego ten. Leen 't Hart is ook uitgenodigd om in maart met een bespeling de beiaard te Kassei in te wijden. Wederom is zaterdagavond j.l. een contactavond gehouden van de Leidse Volksdansgroepen, verzorgd door de volksdansgroep „Nieuw-Holland". Het openingswoord werd gevoerd door de voorzitter W. van den Berg, waarin hij de groepen van harte wel kom heette. Na het openingswoord werd er vro lijk gedanst; iedereen nam hier aan deel. Door dr. De Kier en de heer T. Juffermans werd de Oxen-dans gedemonstreerd, waarna de groepen afzonderlijk lieten zien tot welke dansprestaties zij in staat zijn. Toen ieder moe was gedanst en even zat „uit te blazen", nam mej. Neervoort de leiding van de volkszang. Dit klonk aardig uit zo veel monden. Dr. de Kier studeerde de aanwezigen nog een paar Russische- en Oosten rijkse dansen in, waarna de avond met een grote kringdans en een woord van dank door de voorzitter werd gesloten. H. Th. v. d. Krogt Op ruim 81-jarige leeftijd is te Lei den overleden de heer H. Th. v. d. Krogt, die vóór zyn pensionering on der wijzer was aan de R.K. school a. d. Haarlemmerst. Na enige jaren in Noord wijk te zijn werkzaam ge weest, heeft hij bijna zijn gehele le ven als onderwijzer gewijd aan de opvoeding van de katholieke jeugd in Leiden. Hij was nog een der wei nige overgeblevenen, die het katho liek onderwijs gediend hebben door het brengen van zware geldelijke of fers. Ook in het organisatieleven nam de nu ontslapene een vooraanstaande plaats in. Sinds 1910 had hij zitting in het hoofdbestuur der St. Augustinus- ver. van R.K. onderwijzers. Hem werd daar het penningmeesterschap opge dragen. Later bij de uitgroei der ver eniging tot de St. Willibrordusfede- ratie bekleedde hij ook daar een gelijke funktie. Uit 't feit dat hij voor deze vertrouwenspositie steeds her kozen werd, kan blijken dat zijn fi nanciële bekwaamheden gewaardeerd worden. Eerst in 1946 trok hij zich uit het verenigingsleven terug. Met hem is heengegaan een man die zijn plichten als vader van een groot gezin, als onderwijzer en als vere'nigingsman gewetensvol heeft verricht. KORTE golf Engeland heeft alle landen die betrokken zijn bij de scheepvaart en het luchtverkeer in het gebied van de Stille Oceaan gewaarschuwd, in de periode van februari tot augustus het gebied van Christmas Island te mij den. Engeland treft voorbereidingen voor zijn eerste proeven met de wa terstofboni. Te Natrick in Massachusetts zal het Amerikaanse leger een reusach tige zonneoven bouwen, waarmes een hitte kan worden opgewekt gelijk aan die welke door een kernontpioffing wordt teweeggebracht. De oven is bestemd voor het be proeven van materialen, die dienen om soldaten te beschermen tegen de hitte van kern- en andere wapens, Laatste Berichten Tankauto versperde weg Van bevoegde zijde wordt het vol gende medegedeeld: „Toen gisteravond Prins Bernhard in de door zijn chauffeur bestuurde auto uit de richting Apeldoorn kwam, reed bij Voorthuizen een tankauto, zonder sein te geven uit een ben zinestation de verkeersweg op, waar door deze weg geheel geblokkeerd werd. De chauffeur van de prinselijke auto kon alleen een aanrijding voor komen, door tussen het benzinesta tion en de tankauto in uit te wijken. De tankauto, die doorreed, werd door de auto van de prins ingehaald en, zij het- niet dan na enige moeite tot stilstand gebracht. Desgevraagd heeft daarop de chauffeur van de tankauto zijn rij bewijs afgegeven waarna dit aan de politie ter hand is gesteld. Een paar jaar geleden was een auto van de prins bij een verkeers ongeval betrokken, doordat een voor rijdende vrachtwagen zonder reden plotseling naar de linkerkant van de weg reed, terwijl de auto van de prins passeerde. De bestuurder van die vrachtwa gen is, hoewel hij het ongeval onge twijfeld gemerkt heeft, zonder meer doorgereden en kon niet opgespoord worden. Door deze ervaring geleerd, is nu onmiddellijk nagegaan wie de berij der van de tankauto was". Met ingang van 1 februari a.s. wordt het postverkeer met Hongarije volle dig hervat, aldus deelt de centrale directie van de Nederlandse P.T.T. mede. Aangetekende stukken, waar- de-zendingen en postpakketten met aangegeven waarde kunnen dus weer ter verzending worden aangeboden. Marktberichten 's-HERTOGENBCSCH 30 jan. Vee. Op de markt van heden waren aan gevoerd 5275 stuks vee, n.l. 1908 run deren, 256 graskalveren, 643 vette kalveren, 599 nuchtere kalveren, 241 schapen, 16 geiten, 37 fo':zeugen, 402 slachtvarkens, 27 lopers en 1146 big gen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van ƒ7601120, guiste koeien 615850, kalfvaarzen f 675 950, klamvaarzen 625775, guiste vaarzen 575750, pinken 450565, graskalveren 275425, nuchtere kal veren voor 90175 (fok- of meste- rijWeideschapen 7090, lammeren drachtige zeugen 250330, lopers 6583, biggen 3659, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 693 stuks, extra- kwaliteit van 3.153.25, 1ste kwaliteit 2.953.10, 2e kwaliteit 2.70 2.90, 3e kwaliteit 2.552.65 vette stieren 2.853,worstkoeien 2.45 2.55, alles per kg geslacht cewriht. Vette kalveren le kw. 33.20, vette kalveren 2e kw. 2.602.85, vette kal veren 3e kw. 2.30—2.50, ruchtere slachtkalveren 1.301.75, slachtvar kens 1.741.83, slachtzeugen le kw. 1.551.60 slachtzeugen 2e kw. 1.49 1.53, alles per kg. levend gewicht, vette schapen 90118, vette lamme ren 80100, nuchtere slachtkalveren 42.5075, alle per stuk. Overzicht: Melk- en kalfkoeien: aanvoer ruimer, handel iets vlotter, pryzèn pryshoudend; guiste koeien: aanvoer normaal, handel verliep stil, prijzen even lager; jongvee: aan voer groter, handel stroef, prijzen nauwelijks pryshoudend; vette kal veren: aanvoer iets minder, handel rustig, prijzen ongeveer gehandhaafd nuchtere slachtkalveren: aanvoer ge woon, handel redelijk goed, prijzen weinig veranderlijk; schapen en lam meren: aanvoer normaal, handel rus tig, prijzen wel pryshoudend; fok- zeugen: aanvoer normaal, handel vlotter, prijzen ruim gehandhaafd; lopers en biggen: aanvoer korter, handel willig, prijzen vaster; slacht vee: aanvoer normaal, handel rustig, prijzen onveranderd WOERDEN, 30 jan. Kaas. Aan gevoerd 4 partijen. Notering 2,47 2.52. Handel goed.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2