DUINSTREEK RIJNSTREEK NIET-BEZORGING Adres van K.V.P. over weg- afsluiting met veel risico's KORTE golf RECHTZAKEN ZATERDAG 26 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HAARLEMMERMEER Géboren: Neeltje d. van C. M. Breure en A. W. van Leeuwen; Mia Brigitte d. van K. A. Piet en H. Me- ihagnoul; Gerrit z. van J. Koelman en A. Oudekerk; Gerhard Wouter z. van W. van Turenhout en J. C. W. Dek ker; Maria Geertruida d. van J. J. Fontaine en J. K. Doeswijk; Joanna Christina d. van G- J. Schuurman en A. Chr. Stam; Roland Gerhard z. van A. S. Lageveen en S. F. Numan; 01- ga d. van G. J. Hoffman en M. B. A. Meegdes; Willem z. van W. Kamer man en G. Lammers; Gerarda Elisa beth Maria d. van J. Zeldenthuis en E. W. van Wouw; Ronny z. van A. Kaslander en H. J. Spitse; Catharina Gerarda Maria d. van J. Th. Ruijg- rok en G. J. van Tongeren; Johanna Jacoba d. van T. van den Boogaard en B. A. Wilhélmis; Dirk Berend z. van J. H. Sparnaaij en D. van der Galiën; Petronella Margaretha Maria d. van J. J. Brands en P. H. Bosman. Ondertrouwd: Röbertus Petrus Hinz 20 j. en Leonie Klaver 19 j.; Jan de Groot 25 j. en Dina Steenbergen 24 j.; Jan van Verseveld 27 j. en Pleuntje Luiing 23 j.; Cornelis Mool- huijsen 23 j. en Willy van Tien deren 20 j.; Johannes Hendricus Loogman 26 j. en Jdhanna Geertruida Bles graaf 20 j. Gehuwd: Joseph Adolf Mulder en Johanna Clasina Du wel; Lammert Leidse Agenda ZATERDAG 26 JANUARI: R.K. Instuif Haagweg. „Disco-Va ria" gevarieerd programma. Leonar- dushuis Haagweg, 8 uur nam. Accelerando. Mondaccordeon- avond en cabaret. Na afloop bal. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Zeeverkenners „De Paulus" Ouder avond. Lyceum Mariënipoelstraat 8 uur nam. V.E.G.L.O.: Gezellige bijeenkomst. Oud Hortuszicht (Witte Singel 59) 8.15 uur nam. ZONDAG 27 JANUARI: R.K. Instuif O. L. Vr. Hemelvaart. Gezellige dansavond. Maria Gij zen- steeg, 8 uur nam. Kon. Ned. Nat.hist. Vereniging: Drieparkenexcursie. Bijeenkomst om 10 uur v.m. hoofdingang „Marlot", Bezuidenhoutseweg, Wassenaar. Johnny Jordaan, Cees de Lange e.a. Variétévoorstelling. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. MAANDAG 28 JANUARI: Kath. Emigratiebureau. Zitting, ,,'t Karrewiel", Steenstraat 55. Rijksuniversiteit. Opening Sociolo gisch Instituut, Rapenburg 59.. 4 uur nam. „Verbum Dei", lezing voor ruet- katholieken Gods Liefde en Lijden, H. Brans, pr. Plantage 16. 8 uur nam. R.K. Lyceum St. Bonaventura. To neelavond: „De verrader". St. Anto- nius Clubhuis, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. 's Zon dags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Dienst der apotheken. Zaterdag 26 jan. zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaar maken van spoedrecepten: Apotheek Herddnigih Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steen straat 35, tel 20136; Apotheek Oegst- geest, Wilhelm!napark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag 27 jan. is van 's morgens 8 uur tot 's -avonds 12 uur alleen ge opend: Apotheek Herdingh Blan ken en Apotheek Oegstgeest. Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. weekend 26 jan. zal die dienst worden waargenomen door: dr. Kortmann, Schafer, Teeuwen, Verhoef en Gaasbeek. Te Oegstgieest door: dr. Van Wal cheren. Burgerlijke Stand Geboren: Willem Johannes Jacobus z. van J. van der Bent en G. J. Heu- sen. Joanna Cornelia d. v. H. Busse en F. Vöpel. J&cobus Willibrordus z. van P. J. Hartman en J. Spierings. Johanna Maria d. v. P. J. Hartman en J. Spierings. Anton Ronald z. v. J- Teeler en J. den Otter. Bianca Alexandra d. van M. G. Moojen en T. Agerbeek. Jacobus z. van W. van Kampen en J. P. Lemmerman. Hen drik z. van H. van der Linden en N. Wilde. Elisabeth Maria d. v. H. van Es en E. M. Kluivers. Jeremia Pieter Willem z. v. E. E. van der Ziel en E. Pillekers. Johannes Siman z. v. S. J. Braat en J. G. Spies. Johanna Elisa beth d. v. J. Deijn en W. A. Raap horst. Mariëtte Constancia d. v. D. F. P. van Eek en A. M. C. Janssen. Leo Maarten z. v. L. M. van Rooij en H. J. J. Pronk. Ondertrouwd: H. Th. Ritmeijer en A. Levarth. G. M. Zwetsloot en Th. M. van Kesteren. P. G. Bekkering en M. Merens. J. P. J. Ramb en C. J. van Steenbergen. D. J. Ramp en L. W. Schrijer. P. J. Gordijn en M. G. var Veen. J. C. Baris en A. J. C. Bruijn- ooge. J. B. Kist en A. Th. Clous. H. G. Souman en C. W. M. Bouter. E. Lu cas en M. A. F. Freusberg. Overleden: J. Mulder, zoon, drie weken; B. van Eek, huisvr. van F. H. Kranenveld, 61 jr; J. H. Thiel, wed. van Ket, 52 jaar; E. Benning huisvr. van W. H. Warners, 83 jaar. Gehuwd: H. van den Berg en W. E. Bokma; J. J. Huizing en M. A. de Vries; M. Polman en M. G. Kooien. van Gulik en Adriana Maria de Lely; Gerrit Zekveld en Grietje van der Maarl. Overleden: Maria van Rijssel, ong. 20 j.; Cerrit Cornelis Blom, 82 j. wedn. van A. van der Moren; Ge- rharda Alberta Nout, 88 j., wed. van P. de Koekkoek. KATWIJK AAN DEN RIJN De dokterdiensten worden voor de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. M. Hueting en E. E. v. d. Laan te Rijnsbung, voor Katwijk Volken'burg en Rijnsburg waarge nomen door dokter E. E. v. d. Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. Bestrating Achtersteeg gevraagd. Door de bewoners van de Achtersteeg is een verzoek gericht aan b. en w. om deze weg, de enige weg die in Katwijk aan den Rijn nog onbestraat is, wegens de geregeld desolate toe stand, van een bestrating te voor zien. Ni-et alleen de bewoners van de Achtersteeg miaken van deze weg ge bruik doch ook de achteruitgangen van de woningen in het „Veereinde", 'het „Nest" en de „Ba-ziar" komen -hierop uit. NILLEG0M Geboren:; Margaretha Helena d. van D. Stork en J. Planting; Johan nes Wilhelmus Joseph z. van J. W. J. van Haaster en C. G. de Winter; Ambrosius z. van J. Holleman en'A. de Moor; Maria Sara d. van J. van Berkel en M. M. van Lierop; Marti- nus Nicolaas Maria z. van N. C. de Groot en M. A. van der IGauw; Ge- rardus Jozef z. van H. A. van Ame- rongen en L. H. IJzermans. Ondertrouwd: P. Muller en E. Klinkhamer. Getrouwd: H. C. van der Meer en W. M. Kleverlaan. Overleden;: N. J. J. Assendelft m., 61 jaar. DE KWAKEL KDO. Zondag speelt het le elftal op eigen terrein tegen P en T. I, aan vang 2.3-0 uur. De reserven spelen ook thuis en wel tegen RKAVIC VI. aanvang 12.30 uur. Het 3e elftal speelt een uitwedstrijd tegen HRVC 6, aan vang 12 uur, vertrek per lijndienst om 10.25 uur véynaf Uithoorn. De junioren- spelen ook een uitwedstrijd en wel tegen VDO te Uithoorn, aan vang 1.15 uur, vertrek gezamenlijk per fiets om half één vanaf Lecn- ders. Loop der bevolking in 1956. Ge vestigd 184 m., 187 vr.; geboren 143 m., 13>9 vr.; vertrokken 1-64 m., 174 vr.; overleden 21 m., 8 vr. Aantal in woners per 3,1 dec. 1955 3934 m., 39,13 vr. Aantal inwoners per 31 dec. 1956 4676 m., vr.; totaal 8133 zielen. LEIDSCHENDAM TANTE POS IN DE WAR. Een voor de afdeling -bevolking van het gemeentehuis temde pair3ij kaarten, vermeldend de gegevens van hen die voor de algemene ouderdoms- uitkering in aanmerking komen en afkomstig van Sociale Verzekerings bank te Amsterdam heeft door eën vergissing van de posterijen haar be stemming niet bereikt. De kaarten moesten op de gemeentesecretarie be zorgd worden oim daar met het be volkingsregister gecontroleerd te wor den. In plaats van bij de gemeente secretarie zijn de kaarten bezorgd, -bij de in de kaart genoemde ouden van dagen. Dat door deze vergissing veel ongerief is ontstaan is duide lijk want het onmiddellijk gevolg is dat de ouden van dagen hun kaart eerst naar de secretarie moeten bren gen en eerst later op het postkantoor op uitkering in ontvangst kunnen nemen. Ruim 300 kaarten zijn door de Ver zekeringsbank naar Leidschendam gezonden en van deze 300 hebben tot nu toe slechts 130 gegadigden hun kaart naar de secretarie gebracht. Gevreesd wordt dat er velen zullen zijn, die him kaart laten liggen of reeds weggegooid hebben. Ook voor de gemeentesecretarie is -het een moeilijk vraagstuk, omdat het veel moeite zal kosten om de ge wenste gegeven alsnog op kaart te brengen. N00RDWIJK Raadsvergadering. De raad van Noord-wijk zal in openbare zitting bijeen op donderdag 31 jan. a_s. des avonds te 8.30 uur ter behandeling van de navolgende agenda: toeken ning van wezenrente, tegemoetko ming ingevolge art. 13 L.O.-wet, in gebruikneming van grondstroken, verhuur gronden aan de Karei Door manstraat en in het Langeveld, aan koop van onroerend goed nabij de algem. begraafplaats, onderwijsver- goedingen en voorschotten daarop, verzoek tot instelling van een advies commissie voor woonruimteverdeling, plannen voor de bouw van 165 wonin gen. Raadsvacature. Tot opvolger van de heer D. v. d. Niet, die wegens zijn leeftijd bedankt heeft als lid van de gemeenteraad, is benoemd de heer J. P. Passchier. Damkampioenschap. Maandag a.s. start de damvereniging „Noord- wijk" met de wedstrijden om het kampioenschap van Noord wijk. Er- zal worden gespeeld in 3 klassen, waarvan de laagste klas bestemd is voor de zogenaamde huisdammers. Het inleggeld bedraagt 1,per per soon en de wedstrijden zullen onge veer 8 weken duren. Ook niet-leden kunnen aan deze wedstrijden, welke plaats hebben in de „Osewa", deel nemen. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. de Beer, te lefoon 2751. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 45 uur. Voor» spoedgevallen doorlopend. Geboren: Petronella dr van G. J. v. d. Lippe en J. C. v. Poelgeest; Aï- noldus H. M. zn van M. F. v. Schie en C, G. Rooijers. Ondertrouwd: P. Bulk 21 jr en E. A. Admiraal 20 jr; A. G. Caspefs 63 jr en A. J. Winters 61 jr. Getrouwd: C. Dubbelaar en C. Hou- waart; J. A. de Wit en G. A. Middel. Overleden: Helena v. d. Plas 54 jr geh. met C. Wassenaar. SASSENHEIM Geboren: Maartje d. van Johan nes Oudshoorn en Galina Antje de Kooker. Ondertrouwd: Cornelis Jacobus van der Eist 54 j. en Elisabeth van Eg- mond 57 j.; Johan Christiaan te Hoon- te 36 j., te Amsterdam, en Catharina Eikelenboom 35 j. Getrouwd: Paulus Ciere, te Leiden, en Christina Gerarda den Hollander. Overleden: Cornelis van Schoten 84 jaar. Op zondag a.s. wordt die dokters- dienst waargenomen door: Dr. G. v. Raay, Sasseniheim, tel. 7771. OEGSTGEEST Geboren: Wilhelmina Maria Cornelia d. van J. Th. van Ryn en M. E. Engeringh; Johanna Maria Ja coba d. van G. A. de Graaf en D. Se- pers; Aernout Peter z. van Chr. Th. Breebaart en J. M. Westerbrink; Dirk Cornelis z. van C. van der Vijver en G. Baas. Ondertrouwd: C. Sentel en L. S. van der Veen; J. D. Verschoor 34 j. en A. A. Kist 28 j.; N. Favier 24 j., te Leiden, en H. de Gelder 25 j. Getrouwd: J. B. J. Hogen boom en J. A. P. Strijk; F. van Rossum en F. Toepoel. WARMOND Op zondag a.s. wordt de dokters- dienst waargenomen door: Dr. G. v. Raay, Sassenheim, tel. 7771. VOORHOUT Op zondag a„s. wordt de dokters- dienst waargenomen door: Dr. G. v. Raay, Sassenheim, tel. 7771. BOSKOOP Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. AANBESTEDING BEURSGEBOUW Voor rekening van dc tentoonstel- lingsvereniging „Boskoop" werd in dc aula van het Proefstation voor Ned. Boomkwekerij vrijdagmiddag aanbesteed de bouw van een Beurs gebouw met bijkomende werken in Reijerskoop. Er waren 7 biljetten in gekomen. Fa. Reinierse zn., Over- veen 416.000; fa. Oudenes en Tur kenburg, Alphen a. d. Rijn 403.000; fa. P. Rehorst, Waddinxveen f 399.345; fa. Bontenbal, Reeuwyk ƒ2388.000; fa. S. Langeveld, Alphen aan den Rijn 361.000; fa. Deerenberg en van Wijk, Alphen aan den Rijn ƒ356.300; fa. G. Strien en J. van Baren, Polsbroek 346.500. De aanbesteding vond plaats door het architectenbureau Stuurman en zn. te Waddinxveen. De begroting was 353.100. De gunning werd aan gehouden. HAZERSW0UDE Samen Sterk. Dc R.K. Damver- vereniging „Samen Sterk" hield een onderlinge competitiewedstrijd. De uitslag was als volgt: P. Verdegaal N. Schoonderwoerd Wl; A. Stolwijk J. Jansen 20; Th. Wortman—A. v. d. Meer 11; G. Kerkvliet—W. Verdegaal 20; J. LourierC. Kraan 02; Jac. KraanJ. Wortman 02; G. v. d. MeerH. Verdegaal 11; Jac. KraanTh. Wortman 02; J. Wortman—J. Wesselingh 02; totaal 7—11. Gemeenteraad Alkemade De eerste raadsvergadering van Al kemade in 1957 stond onder presi dium van loco-burgemeester, weth. d. Meer, aangezien burgemees ter Kolfschoten alhoewel bijna weer geheel hersteld van een kleine operatie nog niet aanwezig kon zijn. Ook gem. seer. W. A. van Harte- veld was nog met ziekteverlof afwe zig. De heer L. A. N. van Dommelen trad als plaatsvervanger op. Na opening met gebed sprak voorz. C. v. d. Meer de wens uit, dat burge meester en secr. weer spoedig hun Werkzaamheden zullen kunnen her vatten. Namens burgemeester Kolf schoten las voorz. C. v. d. Meer ook diens nieuwjaarsrede voor. Na dank gebracht te hebben aan de raadsleden voor de ontvangen wensen bij de jaarwisseling, besprak burgemeester hierin de bevolkingstoename tot 8533 zielen. Betreffende de woningpositie werd medegedeeld, dat er in de ge meente 92 .samenwoningen en per 1 jan. 1957 niettegenstaande het gereed komen van 56 woningen nog 229 wo ningzoekenden staan ingeschreven. Verwacht wordt dat medio 1957 de plannen tot bouw van 78 woningen in de Googerpolder verwezenlijk kun nen worden. De saneringsplannen met betrekking tot de ruilverkaveling Roelofarendsveen zijn gereed geko men. Bij de gemeente zijn thans 268 wo ningen in beheer. Na de grote finantiële lasten voor het onderwijs besproken te hebben, werd een overzicht gegeven van het werk der politie o.a. dat in 1956 niet minder dan 1044 maal procesverbaal is opgemaakt. Betreffende de opge richte vereniging voor Veilig Verkeer welke een steeds groeiende belang stelling der inwoners heeft zijn thans plannen in voorbereiding voor een les- en instructielokaal. De arbeidersvoorziening in de ge meente is ongewijzigd. Met 'betrekking tot de tuinbouw ter plaatse gaf de burgemeester een overzicht met cijfermateriaal van.de veiling, waaruit bleek, dat de omzet met 486,548,— was gestegen. Namens de raad beantwoordde de heer P. v. d. Velde deze boodschap met wederkerig zijn goede wensen aan b. en w. er daarbij op wijzende, dat als de voortekenen niet bedriegen 1957 een zeer moeilijk jaar zal wor den. Medegedeeld werd hierna, dat de heer A. v. d. Bijl met kennisgeving afwezig was. Request uit Nieuwe Wetering.. Nadat een grote lijst van ingeko men stukken was afgehamerd werd hieraan nog toegevoegd een door in woners van Nieuwe Wetering onder tekend request, waarin gewezen werd op de stiefmoederlijk bedeelde po sitie van dit dorp tegenover de an dere dorpen in de gemeente. De heer Verstege verzocht b. en w. als deze bewering niet juist is deze te weerleggen en aan het voorstel van b. en w., om dit stuk voor beraad in het college terug te nemen, te wil len toevoegen, om hierover in de eerstvolgende raadsvergadering in een prae-advies terug te komen. Eveneens was binnengekomen een adres van de K.V.P. Roelofarends veen, waarin een protest te beluiste ren viel tegen de afsluiting van de weg: West-EindeViadukt Nieuwe Wetering, omdat b.v. de schoolkinde ren van Nieuwe Wetering hierdoor via de Provinciale weg zich naai school moeten begeven. Dit is niet alleen een gevaar voor het verkeer, maar ook voor de kinderen. De voorz. deelde mede, dat zowel het request van Nieuwe Wetering als het adres van de K.V.P. Roelof arendsveen na afloop nog in geheime zitting behandeld zouden worden. In vlot tempo werd hierna de agen da afgehandeld. Er werd o.a. besloten om aan C. J. J. van 't Hart en P. Bos man te Roelofarendsveen een perceel grond groot ongeveer 570 m2. gelegen nabij de Cpoorstraat te verkopen voor 8.per m2. Voorts garantie te ver lenen aan de N.V. Bouwkas Ned. ge meenten op een hyp.-lening aan de bouwspaarder J. W. A. Zandvliet. Ook de verhoging van huren van di verse woningen in het woningcom plex der gemeente werden goedge keurd. De verordening vervoerkos ten schoolbezoek onderging enkele administratieve wijzigingen. Aan het bestuur van de Kleuterhof „St. Anna" werden gelden verstrekt voor aankoop van enig meubilair. Op de beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weterschap- pen d.d. 28 dec. 1956, waarbij voor de bijz. Chr. lagere school te Oude We tering de vergoeding volgens art. 101 L.O.-wet 1920 over het jaar 1956 is vastgesteld op 44.per leerling voor het gewoon lager onderwijs en op 60.voor het voortgezet lager onderwijs werd overeenkomstig voor stel b. en w. besloten om tegen deze Besloten werd voorts tot de gebrui kelijke voorschotverlening op de ver goeding over 1957 ingevolge L.O.-wet aan de besturen bijzondere lagere scholen in Ue gemeente. Evenzo ge lijkelijk aan de besturen der bijzon dere kleutetecholen. Beschikbaar ge steld werd vervolgens een krediet groot 1500.voor betaling van de kosten van plannen, rapport, bestek en tekening voor het aanbrengen van een rioolwaterzuivering in de Goo gerpolder. Voorts werd aan de agenda nog toegevoegd het voorstel om tot ver koop van een perceel grond in de Spoorstraat aan H. B. en C. van Am sterdam over te gaan, waartoe tegen de geldende voorwaarden werd be sloten. In de rondvraag bepleitte de heer van Scheppingen in de wonin gen met een douchecel met houten vloer, deze door een betonnen vloer te doen vervangen, zonder dat daar bij tot huurverhoging wordt overge gaan. Waterleidingtarieven. 'De heer Rietbroek noemde de ver hoging van de waterleidingtarieven volgens de nieuwe norm op basis van huurwaarde onrechtvaardig. Dit heeft bij vele ingezetenen ontstemming verwekt. Spr. gaf het bestuur van de waterleidingstichting in overwe ging zich hierover nog eens ernstig te beraden, omdat vele huurders van woningen steeds noodgedwongen een huis met huur boven hun draagkracht moeten bewonen en door de verhoog de tarieven van de waterleiding dub bel worden belast. Na een toelich ting van weth. v. d. Poel, waarin de ze erop wees, dat de hierdoor verkre gen meerdere inkomsten voor het waterleidingbedrijf allernoodzake lijkst waren, werd er door voorz. op gewezen, dat de definitieve goedkeu ring op deze verhogingen nog moet komen. De heer Versteege merkt op, dat het meerdere malen voorkomt dat bij uitgevoerde werken door S.L. F. en P.T.T. opgebroken weggedeel ten soms in langer dan 4 of 5 weken niet hersteld zijn. Dit betekent een groot gevaar voor het verkeer en hij vroeg daarom hiervoor de speciale aandacht van b. en w. Na sluiting ging de raad ever tot een geheime i zitting. BELANGRIJK VOOR DE KOUDE DAGEN die nog „kunnen" komen. PATENT-STEEK DAMESVESTEN welke kleur U wilt! Flessengroen, zwaart, geel, zee- bleu, wijnrood, wit, oudrose, paars, oranje, Bordeaux-rood. v. 00Y, Breeslraat 39 Leiden heeft alle kleuren in die fraaie patentsteek damesvesten VOORRADIG. Nu nog exceptionele prijs van ƒ25.00 p (Zie zijkastje in het portiek recht over het postkantoor). 10 mode tinten steeds voldoende voorradig (alléén-verkoop voor Leiden). Het SUCCES van Leiden Onze RECLAME voor oude en nieuwe relaties. Ook schriftelijke orders worden direct uitgevoerd. Bet. zonodig in overleg, ook giro. (3 mnd rekenen wij als contant!) Haast U, want de prijzen van deze zuiver wollen patent-steek damesvesten waren op de laatste textielbeurs 4 gulden hoger. Textielhandel Adr. v. Ooy Jr BREESTRAAT 39 LEIDEN Het adres, waar U op vertrouw de wijze zowel voor woning textiel als voor dames-, heren- en kinderconfectie terecht kunt. N.B. Stop uw jongens en meis jes in die lekkere, warme X duffelse AUTOCOATS (ruim 500 stuks nu nog voorra dig). Recht over het postkantoor ADR. v. OOY Jr BREESTRAAT 39 LEIDEN Telef. 20890 Giro 214527 SPREKERS OP AGRARISCH CONGRES K.V.P. Op het agrarisch congres der K.V. P., dat op 9 februari a.s. om 11 uur te Utrecht in „Tivoli" zal worden ge houden, zullen als sprekers optreden mr. Ph. C. 'M. van Campen, direc teur van de Coöp. Centrale Boeren leenbank te Eindhoven, en mr. T. Brouwer, secretaris van de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond te Den Haag. Mr. van Campen zal spreken over „de betekenis van de landbouw voor de volkswelvaart in het licht van het financicel-economisch perspectief', terwijl mr. Brouwer zal antwoorden op de vraag: „de zelfstandigheid van de boerenstand veilig in het werkpro gram der K.V.P.?". LEIMUIDEN VIER MEISJES TE WATER Gistermiddag kregen langs de Wil lem van der Veldenweg vier meisjes van de St. Jozefschool een ongewenst bad. Het dochtertje van Am. Hcuzen reed met een klein zusje achter op haar fiets naar huis. Ongeveer hal verwege deze weg raakte zij de macht over haar stuur kwijt met het gevolg dat fiets en de beide meisjes de sloot terecht kwamen. De kin deren zagen geen kans de kant te bereiken. Tiny Scholten en Mary Beuk, die het ongeluk zagen gebeu ren, bedachten zich niet lang en stap ten moedig ook in het water. Samen slaagden zij erin de vriendinnetjes te redden. Nadat zy in de buurt van droge kleren waren voorzien kon het viertal tevreden over de afloop huis waarts gaan. Over de fiets bekom merden zij zich niet. Die werd later door enkele jongens opgevist. W0UBRUGGE ACTIE VLUCHTELINGENHULP. Door het plaatselijk comité 'Vluch- telingenlhuLp Rijnstreek" wordt in overleg met de feestcommissie 1928 te Wouforu-gge en Wilhelmina te Hoog- made, een loterij georganiseerd ten bate van de 30 Hongaarse vluchtelin gen, die in deze streek worden op genomen. De hoofdprijs is een fiets of een wasmachine. De loten a één gulden zijn verkrijgbaar tussen 24 jan. en 24 febr. Gaarne bevelen wij deze liefdadige actie aan. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: tabakszak, verzilverde broche, bruine kinderwant, ijzeren hamer, kinderhandschoen, siergespen voor damesschoenen, diverse wanten. Een moeder van vijf kinderen, voonachtig aan de Beuienstraat te Deurne is gistermorgen omstreeks zeven uur op de onbewaakte overweg te Zeilberg (gemeente Deurne) door een passerende trein gegrepen en op slag gedood. Omtrent de toedracht van het ongeval tast men nog in het duister. Door een vallende kruiwagen werd enige dagen geleden bij de Am bachtsschool in de Frederik Hendrik straat te A'dam een 58-jarige heer ge raakt. Het slachtoffer is gisteren aan de bekomen verwondingen in het Wilhelminagasthuis overleden. H. K. H. Prinses Wilhelmina heeft gisteren het „Panorama Mes dag" in de Zeestraat te Den Haag bezocht, waar een tentoonstelling gehouden wordt van werken van de schilder en graficus Henry Kley. De prinses was vergezeld van haar dame du .palais, mevrouw H. J. de Savornin Lohman. 950 Repatriërende» uit Indone sië zullen op dinsdag 26 januari a.s. met het m.s. „Johan van 01 den-bar- neveld" van de Stoomvaart Maat schappij „Nederland" im de Amster damse haven aankomen. Het schip zal ligplaats nemen langszij de loods Holland, waar om half negen 's mor gens de debarkatie een aanvang zal nemen. DRONKEN OP DE BROMMER. Bij verstek veroordeelde de Haag se Politierechter, overeenkomstig de eis van de officier van justitie een schilder uit Leiden tot een geldboete van 30 of 6 dagen en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Een getuige verklaarde dat de man op 12 augus tus 1956 op de Oude Vest te Leiden dronken op zijn bromfiets had gere den. Uit de stukken bleek, dat ver dachte bekende wel dronken te zijn geweest, maar hij zou niet op de brommer gereden hebben. De getuige had verdachte echter zien rijden. VERSLAAFD AAN DE DRANK. De officier van justitie bij de Haag se Politierechter eiste tegen een 40- jarige Leidenaar een geldboete van 40 of 8 dagen en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf mot een proeftijd van drie jaar. Op 17 augus tus had verdachte in de Thorbecke- straat te Leiden dronken op zijn fiets gereden. De bloedproef heeft uitge wezen dat verdachte 2,15 pro mille alcohol in zijn bloed had. Verdachte voerde aan, dat hij aan de drank was verslaafd omdat hij in onmin leefde met z(jn vrouw. Thans heeft verdach te echter ingezien dat de drank hem nog verder in de put helpt en daar om drinkt hij momentcel niet meer. De Politierechter veroordeelde hem tot een geldboete van 25 of 5 dagen en twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. HIJ SLOEG ZIJN RUITEN IN. Op 6 augustus 1956 heeft een hef truckchauffeur uit Leiden met een mes verschillende ruiten bij zijn bu ren ingeslagen. Voor dit feit stond hij thans terecht voor de Haagse Po litierechter, die hem hiervoor ver oordeelde tot een geldboete van f 40 of 8 dagen en één week voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar en toewijzing van de civiele vordering. Op 6 augustus was verdachte's vrouw een dagje uit en ging hij naar een café. Toen hij uit het café kwam was hij flink dronken en met een mes sloeg hij toen de ra men stuk. Op de vraag waarom hij dit gedaan had, antwoordde verdach te, dat hij ruzie had met de buren. De officier van justitie had geëist: een geldboete van ƒ60 of 12 dagen en drie weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. DIE BORREL KOSTTE 100 GULDEN Overeenkomstig de eis van dc offi cier van justitie,veroordeelde de Haagse Politierechter ceri niet ver schenen zeevisser uit Katwijk aan Zee tot een geldboete van 100 of 20 dagen en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar. Verdachte hoeft op 1 september 1956 onder invloed van alcohol een bromfiets bereden. LEIDERDORP NOGMAALS DE VERGADERING VAN „MEERBURG". In het verslag van gisteravond zijn enkele zinsneden niet geheel tot hun recht gekomen en behoeven voor een juiste oriëntatie een nadere uitleg. Voor wat betreft het uitblijven van de toestemming betrof dit niet Ged. St. maar de Rijkswaterstaat. Voorts moet het standpunt van de heer v. d. Ploeg zo gezien worden, dat hij deze kwestie meer zakelijk behandeld wil zien door overleg binnenskamers. Wat betreft de suggestie van de bur gemeester inzake de lening voor de aanleg van het sportveld, hiervoor hoopte hij dat van particuliere zijde dit bedrag beschikbaar zou worden gesteld, waardoor het plan tenslotte toch gerealiseerd zou kunnen wor den. ZWARE MISHANDELING. De procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof vorderde bevesti ging van de vonnissen, waarbij een landbouwer uit Ter Aar was veroor deeld tot zes weken gevangenisstraf en z(jn broer tot een maand gevan genisstraf voorwaarde)ijk met drie jaar proeftijd en 50 boete of 25 da gen hechtenis wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend. De broers, 24 en 18 jaar, hadden te Ter Aar op 30 juni vorig jaar een 47-jarige boer zo geslagen dat de man zeven weken ziek was. Op de bewuste dag waren de broers aan het werk geweest op hun eigen land. Zij hadden last van de rook van een vuurtje dat gestookt werd op het naburige land. De broers gin gen er op af en met behulp van een pomp op een bootje waren zij met waterstralen het vuur gaan blussen. Woedend hierover kwam dc eigenaar van het land erbij en zei dat de broers van zijn land moesten gaan. Het gevolg was dat er een geweldige vechtpartij ontstond. Het hof zal 6 februari a.s. arrest wijzen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3