I MILLER BROS Virginia-rokend Nederland is enthousiast! Kosters van Leiden en omgeving feestelijk bijeen in zustershuis Meerburg" zet al(es op alles om zich te kunnen handhaven Noodlanding op de Oude Singel? KORTE golf Gouden huwelijk in Ter Aar U zult het óók zijn! VRIJDAG 25 JANUARI 1957 DR LETDRF, COURANT PAGINA 7 De kosters van Leiden en omgeving houden eens in het jaar een feestelij ke bijeenkomst in het klooster van de zusters Carmelitessen aan de Oude Vest te Leiden. Gistermiddag waren de leden van de R.K. Bond van Kosters in het dis trict Leiden wederom verzameld. Ook hun echtgenoten warén voor dit feest uitgenodigd. Na een kort lof in de kapel hield men zich bezig met verschillende ge zelschapsspelen. De voorzitter van het district de heer C. Kraakman, koster te Voorhout, sprak een woord van welkom. Later op de middag toonde de zoon van een van de leden van de bond, George van den Heuvel uit Alphen, dat hij tot verbazingwek kende goocheltoeren in staat is. Hij verblufte de toeschouwers keer op keer met zijn vlot voorgedragen to- vertoeren. Het gezellig samenzijn duurde tot zeven uur, tenslotte ge bruikte men de maaltijd. Bij de feestelijkheden waren ook aanwezig de geestelijk adviseur van de bond, pater Ph. Roothaan, S.S.S., en de heer A. Koene, voorzitter van de R.K. Bond van Kosters in de bis dommen Haarlem en Roterdam. De foto geeft een beeld van de har telijke sfeer onder de vergaderde kos ters. „Schieten met de buks" behoor de tot de vermakelijkheden op deze middag. V.l.n.r. Jacques Sluis, Woerden; J. de Rijk, Noorden; H. v. d. Hoeven, Zoeterwoude-Meerburg; daarachter voorzitter C. Kraakman, Voorhout; J. Molenkamp, oud-koster Oegstgeest; d.a. J. Fransen, Noordwijk-Binnen, daarnaast C. Molenkamp; Oegstgeest; onder P. Kortekaas, Wassenaar, met geweer J. van Velzen, Roelofarends- veen, J. van Velzen, Leimuiden en C. van Zijl, Rijpwetering. (Foto: „De Leidse Courant"). Critiek op raadsvergadering De voetbalvereniging Meerburg heeft woensdag een buitengewone vergadering belegd, waar alle moei lijkheden en mogelijkheden in een zeer druk bezochte vergadering zijn besproken. De voorzitter, de heer de Vrind, gaf een overzicht van de hui dige situatie en over dé behandeling van deze kwestie in de Zoeterwoudse raad. Allerminst bevredigde hem en alle overige leden, die deze raadsver gadering bezochten, de medewerking van het gemeentebestuur. Bevreem ding had gewekt de uitlating van burgemeester Smeets, dat de tóestem ming van Ged. St. meer dan een jaar was uitgebleven. Als excuus noemde de burgemees- Het lijkt er op, alsof het parkeer probleem in de binnenstad van Lei den opnieuw is uitgebreid, want de ze foto bekijkend zou men zeggen, dat een piloot zijn toestel zo lang op de Oude Singel heeft geparkeerd. In werkelijkheid maakt deze jager van de Koninklijke Marine deel uit van een transport van vier vliegtui gen dat vanmorgen langs de Oude Singel voer. De kisten kwamen van het vlieg veld Valkenburg en waren bestemd voor het vliegveld „De Kooy" in de omgeving van Den Helder. Natuurlijk trok deze merkwaardige vracht veel belangstelling van de burgerij. Vooral bij de Turfmarkts- brug trokken de ongewone bezoekers aan de Sleutelstad veel aandacht. De foto toont het transport wach tend op het openen van de Pauwburg t.o. de Pelikaanstraat. (Foto: „De Leidse Courant") Bij de stormen die onlangs de Canarische eilanden hebben geteis terd, zijn 28 personen omgekomen en een groot aantal gewond, aldus is donderdag officiee lte Las Palmas, bekendgemaakt. Er werden 165 hui ze nverwoest. „Rapsodie in Fruit" heet de kleurenfilm, die heden in aanwezig- beid van minisiter S. L. Mansholt in het Seinposttheater te 's-Gravenhage voor het eerst werd vertoond. Deze film is in opdracht van het produkt- schap voor groenten en fruit gemaakt om de huisvrouw vertrouwd te ma ken met de teelt, de winning en de kwaliteit van fruit op het .moderne bedrijf. Een uitgelezen gezelschap van vooraanstaande op het gebied van de land- en tuinbouw, de handel in land en tuinbouwprodukten en van de iand- en tuinbouworganisaties woon de deze eerste voorstelling, by. ter het feit, dat hem steeds geen ge hoor was verleend. Bevreemding wekte ook de houding van de heer v. d. Ploeg die, zoals hij verklaarde, ge heel op de hoogte was, maar volgens het bestuur van Meerburg in zijn uit latingen blijk had gegeven juist niet op de hoogte te zijn. Het bestuur noemde zijn houding ten opzichte van Meerburg bijna vijandig en had de indruk gekregen dat de heer v. d. Ploeg deze kwestie maar liever op de lange baan geschoven zag, hetgeen het einde van de voetbalvereniging zou betekenen. Maar dat is geenszins de'hedoeling van Meerburg, aldus de heer de yrind, en hij verzocht de ver gadering met voorstellen te komen om ondanks alle moeilijkheden, Meerburg te laten voortbestaan. Uit de vergadering bleek, dat men het volkomen met het bestuur eens is en in alle opzichten achter het bestuur staat. Ook was de vergadering van mening dat alles in het werk gesteld moet worden om de vereniging te la ten voortbestaan en verschillende suggesties werden naar voren ge bracht, die door het bestuur in be handeling zullen worden genomen en waarop we niet willen vooruitlopen. Een van de geopperde plannen be helsde de gedachte om bij een neven vereniging onderdak te zoeken. Po gingen daartoe waren reeds onder nomen, maar zijn, hetzij om princi piële of om andere redenen, afgestuit. In dit verband wordt mede overwo gen over te gaan naar de zaterdag middagcompetitie. Op een vraag uit de vergadering, hoever de aanleg van het terrein nu eigenlijk gevorderd was, deelde de voorzitter mede, dat nu toe een bedrag van rond 70.000,was uitgegeven voor het plan in eerste instantie. Hierin zijn begrepen kosten van aankoop grond, vergoeding aan de Ned. Heidemij, een definitieve overgang over de Meer burgwetering en de aanleg en bestra ting van een pad langs de wetering. Weliswaar komt dit ook ten goede aan de noodschool, doch deze laatste is inderdaad slechts een noodgeval en zal mettertijd weer verdwijnen. Hier voor had men gevoeglijk met de noodbrug kunnen volstaan. Benodigd was nu nog een bedrag van 53.000 voor de aanleg van het terrein. En daarvoor, aldus de voorzitter, heeft burgemeester Smeet/5 gesuggereerd dat de vereniging Meerburg daartoe een lening zou aangaan, waarvoor de gemeente garant zou staan, en daar mede de aanleg van het sportveld zou financieren. Hieruit blijkt dat de aan leg wel doorgang kan vinden mits het geld ervoor gevonden wordt, alleen het gemeentebestuur van Zoeterwou- de wil dit afschuiven op de voetbal vereniging zelf, die hier uiteraard niets voor voelt. Tenslotte werd una niem besloten om in geen geval over te gaan tot opheffing van de "vereni ging, desnoods laat men de vereni ging, om het zo eens uit te drukken, bevriezen om, wanneer het terrein er uiteindelijk is opnieuw te beginnen. Niettemin zit het bestuur niet stil en zal o.m. contact opnemen met de Ned. Kath. Sportbond en ook met het N.O.C. Om te trachten de deprime rende geest van de leden, welke he laas ook zijn stempel drukt op het spel van de spelers, getuige de min der goede resultaten in de laatste we ken, deed de voorzitter een beroep op de leden, om te trachten de ter reinkwestie tenminste uit. hun ge dachten te bannen tijdens de wed strijden en het idee te laten varen, dat men eigenlijk voor niets speelt, omdat de dreiging van een opheffing der vereniging in de lucht hangfc In de hoop dat dit mocht gelukken en er betere resultaten mochten «üfoéden geboekt in de komende wi besloot de voorzitter, nadat kapelaan Keesen, ook nog eéffe een woordje over deze kwestie had ge zegd. Leer hem kennen, zoals honderdduizenden vóór U. MILLER BROS is de King Size met smaak-zekerheid, dank zij het grote smaak onderzoek, dat vooraf over geheel Nederland werd gehouden. Dat maakte deze 80 ets King Size zo fantastisch goed! Profiteer daar óók van! MILLER BROS, de nieuwe Virginia King Size van 80 ct. Modern lang van formaat, dus met alle voordelen van 'n King SizeEen mélange van edele, goudgele virginia- tabakken, die ook U enthousiast zal maken. de Virginia KING SIZE (Advertentie). dat hy nog een goede gezondheid ge niet De gezondheid van de bruid is ook nog vrij goed, maar zij is zeer slecht ter been, haar handen daar entegen zyn nog eer goed en hier van profiteren haar kinderen volop. En dat is nog zeer welkom, want bijna allen hebben een flink gezin. Een en vijftig kleinkinderen heeft dit gouden echtpaar. De zorgen van beide gaan nog steeds uit naar het wel en wee van al hun kinderen, en tot de uitgebreide zaken die hun zoons voortzetten t.w. slagerij en grossierderij in vlees en slachterij. Het zal op 30 januari voor dit echtpaar een drukke dag worden. Want de grote familie en talrijke vrienden en bekenden en handels relaties zullen de dag meevieren en belangstelling tonen. De dag zal beginnen met een H. Mis in de parochiekerk van de H. Hadrianus te Langeraar om God te denken voor de rijke zegen hen ge schonken. Woensdag 30 januari wordt er in Ter Aar weer een gouden huwelijks feest gevierd. Het echtpaar C. van der Pijl-Clasina Egberts is het gou den paar. Beiden werden geboren in 1882. De bruidegom op 23 april, de bruid op 26 februari. Op die data zullen zij dus 75 jaar worden. Uit dit huwelijk werden tien kin deren geboren, waarvan er een is overleden. Vijf zoons en vier doch ters zijn nog in leven, hiervan zijn er acht getrouwd. Een dochter is in het klooster getreden en is nu hoofd onderwijzeres in Velsen-Driehuis. De gouden bruidegom is nog zeer kras en de handelsgeest die hem van jongsaf eigen is geweest heeft hem ook nu nog niet verlaten. Ook is hy de stichter van de exportslachterij, die nu nog wordt voortgezet door zijn zoons. Reeds als jongen is hij werk zaam geweest op de slachterij van J. Heemskerk, bij de oudere Ter Aar- ders nog wel bekend. Verder werkte hij in slachterijen te Hoek van Hol land, Amsterdam en Uithoorn. Daar na is hij begonnen als exportslach ter speciaal van schapen en kalveren. Van lieverlede is dit bedrijf uitge groeid tot de bekende slachterij en slagerij van de firma C. N. van der BijL De bruidegom, bekend om zyn zin voor humor, zal ons niet kwa lijk nemen als we opmerken dat hij een moorddadig leven achter de rug heeft. Nog altijd gaat hij, geholpen door zijn jongste zoon vee voor de slachterij inkopen. Hieruit blykt wel Te Doetinchem is gistermiddag de boerderij van de landbouwer J. G. L. Helming te Gaanderen by Doe tinchem door tot nu toe nog onbe kende oorzaak afgebrand. Zes koeien en 24 varkens kwamen in de vlam men om. Ook de gehele voorraad graan en hooi, alsmede de huishoude lijke inboedel werd een prooi der vlammen. Toen de brandweer uit Doetinchem verscheen, was het achterhuis al afge brand en waren de vlammen reeds naar het woongedeelte overgeslagen, dat eveneens tot de grond toe af brandde. De heer Helming die de boerderij bewoonde, was tevens eigenaar. Het was laag verzekerd.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9