Prinses stuurde „Statendam" en Piet ging mee als verstekeling „Trek Scheveningse boulevard door naar Velsen" kaas Drees verdedigt 5-mei-standpunt Schijntanks voor de landmacht Oneerlijke vinder van fl 2.000 werd na twee uren gearresteerd Het sparen van bollengrond en bereikbaar maken van 't strand Rumoer rondom de Habo Jongen speelde met vuur Ondanks enthousiaste getuigen werd magnetiseur veroordeeld VRIJDAG 25 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ligt maar te tuoelen: gaat honger uoelen. geniet een haTtig maal. vindt sijn vtouw ideaal.' zonder vrouwlief te wehfeen iets voedzaams ontdekken.3 Een goede huisvrouw heeft altUd KAAS ln huis. ZU weet ook hoe vlug Je van KAAS een voedzaam en hartig hapje kunt maken. Vraag Uw leverancier naar het kaasreceptenboekje. Of stuur even een briefje (extra 10 ets postzegel bij sluiten) naar Het Nederlands Zulvel- bureau, Groot Hertoglnnelaan 36. Den Haag. Doe^méér met Publlballt w Hal Nadartandi Zut^alku. (Advertentie.) 16-Jarige expeditieknecht viel niet op tussen de honderden (officiële) gasten Als een volleerd kapitein stond kroonprinses Beatrix gistermorgen aan het roer van de „Statendam" en stuurde onder het waakzame oog van de echte kapitein het schip door de. golven. Zonder dat de opvarenden dit bemerkten had do kroonprinses even voordat het schip na zijn officiële „doop-vaart" om tien uur de steigers van Rotterdam naderde, het roer ln handen genomen en de kapitein leg de haar precies uit, hoe de stuur*** "u op zee zich oriënteert en de gege verwerkt. Na een hartelijk afscheid vond er nog een kort oponthoud plaats bij een der winkeltjes, die zich aan boord bevindt. Mevrouw G. H. Voor. horst overhandigde de prinses daar 4 gouden beeldjes voorstellend de „Sta tendam", voor haar-zelf en haar zus jes. En terwijl de prinses de loopplank afliep, hield een groep rechercheurs nauwkeurig de vertrekkende passa giers in de gaten, want aan boord moest zich een jonge expeditie* knecht bevinden, die clandestien de officiële vaart meegemaakt had. Naar de mening van de minister president miskennen sommige leden der Eerste Kamer de houding van de regering ten opzichte van de vie ring van de bevrijdingsdag. De regering deelt het gevoelen, al dus de minister-president, dat de be vrijding op 5 mei telkenjare feeste lijk dient te worden herdacht en dat de betekenis hiervan behoort te wor den uiteengezet aan het opgroeiende geslacht. De vraag is echter of ook de vijfde mei jaarlijks vrij gegeven moet wor den. Dr. Drees noemt met betrekkinj hiertoe nog eens de omstandighed~n dat de verjaardag van de koningin en de vijfde mei dicht op elkaar lig gen en dat vele plaatsen in Nederland als bevrijdingsdag diè dag vieren, waarop de plaats zelve werd bevrijd. Om de hoge kosten te drukken heeft de landmacht in Nederland be sloten om met schijntanks te gaan oefenen. De grote tanks zijn n.l. zeer duur in het gebruik en men moet naar West-Duitsland om de zware Centuirontanks de kans te geven zich volledig te ontplooien. De zware tanks blijven dus op stal en voor de oefeningen zal binnen kort gebruik worden gemaakt van voertuigen, die overal kunnen rijden, zelfs op de gewone wegen in Neder land. Ze zijn dus voor de instructies en de tactische beginsele nvan groot belang. Het chassisi en de motor van de schnijtaniks zijn die van gewone drie tonners met vierwielaandrijving. De opbouw bestaat uit twee hou ten schilden ter weerszijden van het chassis en een draaibare metalen to ren. De bewapening bestaat uit een bren en een metalen vuurmond, die geen echte schoten kan lossen, maar toch zo gebouwd is, dat men er donder slagen mee kan afvuren. Aan de vernieling van het oefen terrein zal op deze wijze een einde gemaakt worden. WEDUWE OPGELICHT DOOR r „FINANCIERINGSINSTITUUT"" In Alkmaar heeft een weduwe een klacht ingediend bij de politie, omdat zij bedrogen is door een z.g. finan cieringskantoor, dat de naam van „Hofgeest" voert. Op aanraden van een financier had zij de uitkering van de verzekering na het overlijden van haarman, groot 6.000, bij dit z.g. financieringsinsti tuut belegd, aangelokt door een vrij hoge rente. De weduwe heeft enige keren de rente uitbetaald gekregen, maar later niets meer van haar geld gehoord. De schuldbekentenis van „Hof- geest", die de weduwe aan de politie overlegde, bleek zeer summier en aanvechtbaar van inhoud. Men mag wel aannemen, dat dit kantoor gepro- Deze 16-jarige Rotterdamse jon gen had enkele dagen voor de proefvaart aan zijn ouders ver klaard, dat hij met de „Statendam" mee zou varen. Zijn ouders hadden eens toegeeflijk geglimlacht, want Piet was slechte expeditieknechtje bij de Holland-Amerika-lijn en der gelijke personeelsleden worden doorgaans niet uitgenodigd om aan officiële vaarten deel te nemen. Toen Piet echter woensdagavond niet thuiskwam en ook op het werk werd gemist, ging men naar de politie en vertelde Piets plannen. Piet heeft ondertussen een prach tige reis gehad en nam het onder houd met de politie na afloop op de koop toe. Hij was ongemerkt aan boord gekomen en daar was het nie mand opgevallen, dat hij niet bij het gezelschap behoorde. Met het officiële gezelschap had hij het schip bezichtigd, was mee aan tafel gegaan en had vlak bij de prin ses gestaan. De directie van de Holland-Ameri ka-lijn was helemaal niet geestdriftig over het initiatief van haar expeditie knechtje en de jongen werd op staande voet ontslagen. De moord op de agent leugdige moordenaar stond voor de rechter De officier van justitie bij de recht bank te 's-Gravenhage heeft gisteren tegen een veertienjarige jongen uit 's-Gravenhage terbeschikking stel ling van de regering geëist, omdat de jongen op 5 juni van het vorige 'jaar de 54-jarige hoofdagent van politie A. J. Ax met een bijl heeft ver moord. De behandeling van de zaak ge schiedde, omdat de jongen minderja rig is, met gesloten deuren. De jongen sloeg de hoofdagent de hersens in, omdat hij diens pistool wilde bemachtigen. De moord gebeur de in een politieposthuis in het Zui- derparüc in Den Haag. Als verdediger voor de jongeman trad op mr. Ph. C. M. van der Ven uit 's-Gravenhage. De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. Gouden geheugen van hulpkassier Een 34-jarige tuinder uit Amster dam zag gistermorgen in het gebouw van de boerenleenbank te Diemen twee bankjes van duizend op de grond liggen, juist toen hij voor het loket stond. Hij bukte zich stak de biljetten in zijn zak en vertrok naar Amsterdam, waar hij aan een collega vroeg een der biljetten te wisselen. Hij vertelde, dat hij het gevonden had en dat zijn collega de helft zou krijgen, als het „klein" was. Ondertussen zat een 65-jariige be ambte te Diemen in duizend angsten. Toen liij thuiskwam, ontdekte hij. dat hij tweeduizend gulden miste en spoedde zich terug naar de bank. Het geld was daar niet als gevon den opgegeven, maar wel herninerde de hiulpkassier zich, dat een klant, die hij na de beambte geholpen had, zich voor het loket gebukt had. Via een strookje werd de naam op gespeurd en de politie kon de tuin der nog op zijn werk in Amsterdam arresteren. Bollendeskundige over wegenaanleg: Op de door de Ned Tuinbouwraad i enkele punten van het strand. Een belegde voorlichtingsdag te Den Haag boulevard zou t heeft dr. A. J. Verhage i.v.m. dreigende gevaren, dat grote wegen de bollenvelden zullen gaan door snijden een revolutionair plan op gediend: trek de Scheveningse boule vard zo ver naar het Noorden, dat men over deze weg naar de tunnel in Velsen kan rijden. De bloembollenstreek, zo betoogde dr. Verhage, is een centrum, dat prak tisch iedere Nederlander kent. Men is zich echter niet beWust wat er nu eigenlijk gebeurt, daar men de bol lenstreek altijd bezoekt in een tijd, dat de bollen de streek tot een kleu rig geheel maken. Ieder, die de totale exportpositie bekijkt, is er zich van bewust, dat de Nederlandse bloem bollen een waardevolle bijdrage ge ven aan de export en bovendien de goodwill, die Nederland in het bui tenland heeft veroverd, nog vereter- ken. Hei bollenvak zal nooit kunnen wijken voor de verder gaande indu strialisatie, omdat dit vak niet kan overplaatsen, wat bev. met een groen- tencultuur nog wel zou kunnen, om dat de bloembollencultuur i.v.m. bo demgesteldheid en waterhuishouding eenvoudig niet verplaatst kan wor den. Bovendien heeft de bloembol lenstreek een uiterst belangrijke cen trumfunctie. Het wegvallen van dit centrum zou aan de bollenexiport gro te schade toebrengen. Een groter gevaar dan de industrie achtte dr. Verhage de doorkruising van de cultuurgond door nieuwe honderdduizenden kunnen spreiden en de aantrekkings kracht van het strand zeer verhogen, in praktisch alle jaargetijden. Wan-t neer de aanleg van een boulevard op te grote waterstaatkundige bezwa ren zou stuiten, zou overigens het in veel grotere mate bereikbaar maken van het strand ook mogelijk gemaakt kunnen worden door de aanleg van een aantal wegen dwars door het duingebied, waardoor het aantal pun ten waarop men het stand kan berei ken belangrijk vergroot wordt. Ik ben mij ervan bewust, aldus dr. Verhage, dat de aanleg van deze wegen niet zodanig kan geschieden, dat ook het gehele duingebied recreatie ter rein wordt voor de bevolking der ste den. Zowel de drinkwatervoorziening als de kustverdediging zullen hierte gen trouwens ook wel bezwaren ma ken. Maar het bereikbaar maken van het strand door de aanleg van we gen, die niet het duingebi^J, maar het strand bereikbaar maken kan naar mijn gevoel niet op gegronde bezwa ren stuiten. Overigens brengt de aanleg van wegen door de streek zelf nog een gevaar met zich mee. Door de steeds verder gaande toename van het ge motoriseerd verkeer zal men tot ver breding moeten overgaan. Bij de hui dige ver keers wetgeving wordt de rechterrijbaan bij toenemend verkeer overbelast, terwijl de linkerrijbaan nog slechts voor ongeveer 50% wordt benut. Uitbreiding tot een zesbaansweg geeft daardoor een tweede linker- fiteerd heeft op het goed vertrouwen I deling langs het strand voor velen van enkele spaarders, die waarschijn-1 e^n uitnemende ontspanning zou be- lijk hun geld kwijt zullen zijn. I tekenen, ziet men een concentratie op tage wordt benut, terwijl de rechter rijbaan overbelast blijft. De totale capaciteit na een uitbreiding tot zes baansweg neemt op deze wijze slechts toe met de geringe benutting van de toevoerwegen naar dat gedeelte van baan, die^ tot een nog lager percen- het land, dat boven 'het Noorzeeka- J4 4 4 J naai ligt. Wanneer een smalle strook grond als de bloembollenstreek nog eens gesplitst zou moeten worden door een grote weg, dat zou dat de uitoefening van het bedrijf ten zeer ste kunnen schaden. Immers: veel kostbare en haast onvervangbare grond zou verloren gaan. Als oplossing zie ik, aldus dr. Ver hage, dat deze noodzakelijke toe voerwegen om de bloembollenstreek heen worden geleid. Men kan deze leggen ten oosten van de streek, n.l. door de Haarlemmermeer en oostelijk van Leiden en Den Haag of ten wes ten van de streek. Men zou de Sche veningse boulevard door kunnen trekken. Ik kan niet beoordelen, zo vervolg-* de spr., of de aanleg van een derge lijke boulevard langs de kust op on overkomelijke waterstaatkundige be zwaren zou stuiten. Afgezien daarvan zou deze aanleg ook grote voordelen hebben. Ik meen, de anleg van een der gelijke weg zó zal kunnen geschieden dat de drinkwatervoorziening niet in gevaar zal worden gebracht. Boven dien zou het gehele westelijke strand toegankelijk gemaakt worden, wat in het westen van Nederland een grotere recreatiegelegenheid zou betekenen. Herhaaldelijk, o.a. bij het ontwer pen van een streekplan voor 't West- land, wordt gestuit op de begrijpe lijke wens om voldoende recreatie mogelijkheden voor de grote stadsbe volking te houden. Een toegankelijk maken van het strand zou naar de mening van dr. Verhage betekenen, dat miljoenen mensen daar hun ver pozing zouden kunnen zoeken en waarlijk niet alleen in de zomermaan den. Tot nu toe is het Noordzeestrand slechte op enkele plaatsen bereikbaar en zowel in de zomermaanden als in andere jaargetijden, waarin een wan- Auto rijdt van pont Burgemeester en wethouder van Rozenburg gedood In een noodlottig ongeval zijn gis teravond de burgemeester en de wet houder van Rozenburg, jhr. L. G. Just de la Paisières en de heer S. C. van Helden, om het leven gekomen. Bij het oprijden van de pont te Erielle weigerden de remmen van de auto, die bestuurd werd door de ge meentesecretaris, de heer J. Kuiper. De wagen geraakte te water, de be stuurder kon door het personeel van de pont worden gered, maar de beide andere inzittenden verdronken. Het gezelschap kwam van een ver gadering van de colleges van b. en w. van Voorne(Putten en Rozenburg. LIEFDESLEED BRACHT SOLDAAT VOOR RECHTER. Tot een militaire detentie van vijf weken heeft de krijgsraad te Arnhem een dienstplichtig soldaat, die zich 3 november van het vorig jaar naar Meppel begaf om daar zijn vroegere meisje met het meegenomen dienst pistool dood te schieten, veroordeeld. Aan dit besluit gaf hij echter geen gevolg: hij wilde toen de wijk nemen naar het buitenland: bij Nieuwe- schans is hij echter door de konink lijke marechaussee aangehouden. Bij zijn eis zei de auditeur rekening te willen houden met Ce omstandig heden, waaronder het feit gepleegd werd, en met de huiselijke omstan digheden van beklaagde. derde rijbaan. De overgang van vier baanswegen naar achtbaans neemt weer een belangrijke oppervlakte cul tuurgrond weg. Een wijziging van on ze verkeerswet naar het Amerikaan se voorbeeld in het genre „Keep your lane" zou de aanleg van zesbaanswe- gen naar het gevoel van dr. Verhage veel gemakkelijker maken, zonder in dat geval het aantal verkeersongeval len te doen toenemen en met een veel economischer gebruik van de totale wegoppervlakte. Prof. dr. P. Theijse die oip deze mid dag ook het woord voerde, meende dat de aanleg van een boulevard langs de kust niet economisch zou zijn of men zou aan deze weg ook moeten kunnen bouwen. Vermoedelijk komt de weg die naar de Velsertunnel voert door de Haarlemmermeerpol der. Verder werd op deze dag ook nog het woord gevoerd door ir. W. L. van Lakerveld over de ontwikkeling van de Nederlandse industrie in westelijk Nederland. Leveranciers zijn ijlings naar het kantoor van de Habo (het gemeente lijk bouwbedrijf van Den Haag) ge gaan om directe betaling te vragen, naar aanleiding van een uitlating van de heer Nieukerke (V.V.D.) in de Haagse gemeenteraad, dat de woning bouw door de Habo zou geschieden „tegen calculaties, die bij onvoorzie ne omstandigheden tot een debacle zouden kunnen leiden". Dit werd gisteren in de Haagse raad medegedeeld door wethouder Van Lissa Nessel. De wethouder voeg de de heer Nieukerke toe, dat hij zich er voor moest hoeden het eigen nest te bevuilen. Er is kennelijk een mis- verstand over de controlerende taak Tingen was voldaan, van de Habo, aldus de wethouder. „Er wordt beweerd, dat deze instelling al leen moet controleren en corrigeren. Maar dat kan niet, omdat de controle rende cijfers afkomstig moeten zijn van een instantie, die weet wat bou wen is. Daarom is het nodig, dat die instantie, i.e. de Habo, zelf bouwt". De wethouder deelde mede, dat op 1 januari 1957 bij de Habo 1361 wo ningen in uitvoering waren. MGR. DAMEN 25 JAAR PRIESTER. Mgr. drs. J. W. L. Damen van het bisdom Roermond, kerkelijk gezant- schapsraad bij het Nederlandjs Ge zantschap bij het Vaticaan en verte genwoordiger van het Nederlands episcopaat bij het Vaticaan en rector van het Pauselijk Nederlands College, te Rome, herdenkt 12 maart zijn zil veren priesterfeest. Ofschoon Mgr. Damen heeft laten blijken, dat hij 12 maar liefst zo ge ruisloos mogelijk wil laten voorbij gaan, doch aan de andere kant velen verwachten, dat zij bij deze herden kingsdatum in de gelegenheid wor den gesteld van hun erkentelijkheid blijk te geven, hebben Mgr. H. Eras, pastoor te Vught en Mgr. Mr. Fr. Op de Coul uit Den Haag, directeur van het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding zich be schikbaar gesteld voor het in ont vangst nemen van giften teneinde een behoorlijk bedrag bijeen te kun nen brengen, dat door middel van een cheque op 12 maart geheel ter vrije beschikking van Mgr. Damen zal worden gesteld. Toezending van een naamkaartje zal het de initiatiefnemers mogelijk maken de namen van de gevers be kend te maken. Sinds zijn verblijf in Rome heeft mgr. Damen ontelbare Nederlanders en Nederlandse instellingen veelzij dige diensten bewezen. Giften kunnen van heden af, met aanduiding van de bestemming, wor den gestort ofwel ten name van mgr. H. Eras, pastoor, Taalstr. 51 te Vught (gironummer 102458) ofwel ten name van mgr. mr. Fr. Op de Coul, Bezui- denhoutseweg 269 te 's-Gravenhage (gironummer 73648). Installatie raadslid in lege zaal In Utrecht is gistermiddag hert, nieuwe communistisch raadslid, de heer A. W. H. Dor, die de plaats moest innemen van de heer Kramer, geïnstalleerd in een bijna geheel ver laten raadzaal. Alleen de voorzitter, wethouder Ploeg en de door de wet vereiste ambtenaren waren van deze plech tigheid getuige. De raadsleden, die eerder al van hun standpunt ten op zichte van 'het gebeuren in Hongarije en de consequenties daarvan ten op zichte van de communisten hadden getuigd, demonstreerden op deze wijze. Zij hadden wel de presentie lijst getekend, zodat aan de verplich- JEUGDIGE WIELRIJDSTER DODELIJK VERONGELUKT De 14-jarige wielrijdster Martha Kool is gisteravond omstreeks half Mgr. Paolo Giobbe, pauselijk in ternuntius in ons land, zal zondag 27 januari des morgens een bezoek brengen aan de Italiaanse mijnwer kers in Zuid-Limburg. Om tien uur zal hij in de Rectoraatskerk te Leij en- broek Sittard een pontificale hoog mis opdragen. Tijdens de Mis zullen vijf Italianen hun eerste heilige com munie ontvangen. Mgr. Giobbe zal na afloop verscheidene Italianen het heilig vormsel toediènen. De man had toen nog één bankje van duizend op zak. Met het andere was zijn collega naar het station Mui- derpoort gegaan en had daar hon derd briefjes van tien gulden voor gekregen. Beide mannen werden gearresteerd, doch na proces-verbaal weer vrijge laten. Oorkonde voor Ierse boer Het bloed van Patrick Ryan, de boer uit Oola in Ierland, dat enige tijd geleden naar Nederland gebracht werd voor een patiëntje van het kin derziekenhuis in Utrecht, heeft zyn heilzame werk gedaan. Ryan heeft bericht gekregen van dr. J. J. van Loghem van het centraal laborato rium van de bloedtransfusiedienst, dat het kleine meisje gered is. Men zal zich herinneren, dat Ryan bloed heeft van de op zichzelf nor male bloedgroep O maar dat door bij komende stoffen tot een uitzondering van één op de 10 miljoen behoort. Toen de toestand van het één-jari ge patiëntje in Utrecht zo slecht was, dat een operatie nodig was, werd naar een donor gezocht van dit bij zondere bloed. Via de medische lite ratuur en de bloedtransfusiedienst in Limerick kwam men bij Patrick Ryan terecht. Het Nederlandse Rode Kruis zal Ryan uit dank een oorkonde aanbie den. ONTPLOFFING DEED VLIEGTUIG VERONGELUKKEN. Het voorlopig onderzoek naar het ongeval met een Firefly opleidings vliegtuig van de marineluchtvaart dienst op 21 december 1956 voor de kust nabij Scheveningen, waarbij twee militairen der zeemacht het le ven verloren, heeft aan het licht bracht, dat in de motor van het vlieg tuig tijdens de vlucht door nog niet opgehelderde oorzaak brand is ont staan, waardoor een ontploffing is veroorzaakt. De vlieger is vermoedelijk bij d$ ontploffing dodelijk gewond, zodat hij geen noodlanding kon uitvoeren. De mede-inzittende, die waar schijnlijk reeds bij de ontploffing be wusteloos was geraakt, is verdron ken. GEVAARLIJKE VONDST IN BARNEVELD. Woensdagmorgen is een grote zak met handgranaten, trotyl en andere explosieve stoffen gevonden bij de ingang van het Kasteel De Schaffe- laar te Barneveld waarin behalve de stafschool van de Bescherming Be volking ook de mijnopruimingsdienst gehuisvest is. Vermoedelijk is het gevaarlijke goedje hier 's nachts neergelegd door iemand die 't oorlogstuig clandestien in bezit had. Vermoed wordt dat er verband bestaat tussen deze vondst en de geheime wapenhandel die enige tijd geleden in Lunteren werd ont dekt. Zoals wij gisteren reeds hebben ge meld is de familie Van ICeckhout, wo nend in de Olmstraat te Breda, door het kordate ingrijpen van twee buurvrouwen voor een ramp ge spaard. Het zesjarig zoontje wist in afwezigheid der beide ouders lucifers te bemachtigen. Toen zijn kleren een maal in brand stonden gooide hij in zijn verbouwereerdheid een brandend stuk papier in het bedje van een tweejarig ziek broertje en rende daarop doordringend huilend de tuin in. Mevrouw Van Peer rolde hem in de tuin door het zand en mevrouw Buynsters, die een huis verder woont dan mevrouw Van Peer, ging naar binnen. „De rook sloeg me in de 'keu tien tengevolge van een aanrijding J ken al tegen", zei ze later. „Ik liep door een personenauto op de Prins Hendrikkade in Amsterdam, om het leven gekomen. Het meisje reed op de linker weg helft. De bestuurder van een haar achterop komende auto moest, om een aanrijding te voorko men, naar rechts uitwijken, waardoor hij tegen een geparkeerde auto reed. De rijdende wagen draaide om zijn as en reed vervolgens tegen de wiel rijdster op. Haar vriendinnetje dat achterop zat brak een been. In het Wilhelminagasthuis is Martha Kool aan haar verwondingen bezweken. Het andere meisje kon naar huis wor den overgebracht. Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom stond gisteren terecht een magnetiseur uit Velsen-Noord we gens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, in de gemeente Roosen daal en omgeving. Enkele personen uit West-Brabant die voor de behan deling van hun ziekte bij de magneti seur in Velsen te rade waren gegaan hadden hem gemakshalve naar Roo sendaal doen overkomen en gezamen lijk de reiskosten daarvoor betaald. Het gevolg hiervan was dat de magnetiseur reeds sinds vorig jaar april iedere week in Roosendaal di verse personen behandelde. De getui gen waren vol lof over de vorderin gen die ze bij patiënten, meest kin deren, hadden geconstateerd. Zij ver klaarden dat het bezoek aan de mag- door, en in de huiskamer sloeg mij de schrik om het hart. Het beddegoed in het ledikantje stond aan weers zijden in brand, en daar tussen in zat de kleinste. Ik rukte het kind uit het bedje, legde het ergens in een hoek en begon het beddegoed naar buiten te gooien, zodat er niets meer brandde in de kamer. Intussen had mevrouw Van Peer de kleren van de huilende jongen ge doofd, hem onder de kraan gehouden en daarna, om hem geen kou te laten vatten, in een deken gerold. Onder wijl was ook de brandweer op de hoogte gebracht en kwam met veel lawaai de dichtbevolkte buurt te vergeefs in, want de vlammen wa ren inmiddels gedoofd. De jongen, die op zo onvoorzichtige wijze met lucifers was gaan spelen zal eerst over enige maanden van zijn ernstige brandwonden genezen zijn. VERZENDING ZEEPOST netiseur voor hen geen aanleiding is om ook nog huisartsen en specialisten te blijven consulteren. Verdachte gaf de feiten volmon- i Met de volgende schepen kan zee- dig toe; ofschoon hij thans van zijn ijjgt worden verzonden. De data, gaven een soort beroep maakt, is waarop de correspondentie uiterlijk toch, zo zei hij, ook de naastenliefde hem niet vreemd. De officier van justitie eiste, omdat de behandeling van 4 personen ten laste was gelegd, 4 x 50 boete sub sidiair 2 x 10 dagen hechtenis. De verdediger uit Amsterdam meende, dat de magnetiseur erkend wordt, daar aan een magnetiseuse evenals aan een arts een zondagsrijvergun ning is afgegeven. Hij vroeg de meest clemente straf. De kan*"- veroordeelde hem tot 4 x .f 50 beet" subs. 4 maal 1 d?g h ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Australië via Engeland 2 febr. Brazilië ss „Alioth", 29 jan. Canada ms „Seven Seas", 30 jan. Chili via New York, 30 jan. Indonesië s.s. „Neureus" 28 jan. Nieuw-Zeeland via Engeland 2 fe bruari. Suriname ss. „Cottica" 30 jan. Inlichtingen betreffende de verzen- r'ingsdata van postpakketten geven I rio po?fVantoren.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6