L f )LWT£LGAT &>jLMüm C> itor\, (L Godsdienstig en sociale structuur in Ceylon unstleven in Leiöen Kinderen Prof. voor het St. wijk speelden Lidwinahuis [deSoePfL r^TOTRDAC 24 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 #/t Pp fr Kinderen speelden met lucifers U weet hoe het gaat in een huis houding. Kinderen zijn wild op het spelen met lucifers; zij weten een gevuld doosje te bemachtigen en gaan onbespied een leuk maar le vensgevaarlijk spelletje spelen. Voor al na de Kerstdagen zit het gooche len met vuur de kinderen in het bloed. Zij zijn aan lichtjes en vuur zo gewend geraakt, dat zij er de eer ste tijd nog geen afscheid van kunnen nemen. Hoe gevaarlijk het spelen met lu cifers is, is gistermorgen weer be wezen in het huis Michielstraat 20 te Leiden, waar kinderen in de bedstee 's morgens kwart vóór acht het juiste tijdstip vonden om ongestoord met vuur te spelen. De ouders lagen nog te bed. Maar op een kwaad moment werden zij gealarmeerd door een verschrikt ge roep van de kinderen, die zagen, dat het matras had vlam gevat. De vlam men hadden al respectabele afmetin gen aangenomen, maar gelukkig wa ren vader en moeder nog op tijd om het snel om zich heen grijpende vuur te blussen. De kinderen hadden geen letsel opgelopen. Dit kinderspel had echter rampza lig kunnen zijn, want in de bedstee lagen pakken tijdschriften en een kan met petroleum opgeborgen Aanloopjes van de tram. De tram heeft gisteravond op de Rijnsburger weg aanloopjes moeten nemen. De stroomvoedingsdraad ter hoog te van perceel 121 was n.l. onklaar geraakt, omdat een z.g. afstandhou der was gebroken. Van 10 uur tot kwart over elf heeft de tram steeds eerst vaart moeten maken om een stroomloos gedeelte in de lijn te kun nen overbruggen. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen mum mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Leidse Agenda DONDERDAG 24 JANUARI: Kath. Vrouwengilde. Film- en de monstratieavond, Gulden Vlies, kwart voor acht nam. „Levend Geloof", godsdienstvoor dracht: rector G. A. Beek. „In de Vrolijcke Erke", 8 uur nam. Statenkring Leiden. Forumavond, in den Vergulden Turk, half acht nam. Raad v. Maatsch. en Cult, overleg. Jaarvergadering. „Central" 8 uur nam. K. O. Residentieorkest. Solist Abbey Simon. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Vervolgcursus 8 uur R.K. Lyceum. VRIJDAG 25 JANUARI: Smalfilmliga. Causerie -over teken film. Cantine Smit's Röntgenappara- tenfabriek Herengracnt 34, 8 uur nam. Lissone Lindeman. Reisavond. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. ZATERDAG 26 JANUARI: R.K. Instuif Haagweg. „Disco-Va- ria" gevarieerd programma. Leonar- dushuis Haagweg, 8 uur nam. Accelerando. Mondaccordeon- avond en cabaret. Na afloop bal. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Zeeverkenners „De Paulus" Ouder avond. Lyceum Mariënpoelstraat 8 uur nam. V.E.G.L.O.: Gezellige bijeenkomst. Oud Hortuszicht (Witte Singel 59) 8.15 uur nam. ZONDAG 27 JANUARI: R.K. Instuif O. L. Vr. Hemelvaart. Gezellige dansavond. Maria Gijzen- steeg, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstel ling geologie in Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. 's Zon dags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Dienst der apotheken: De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18, tel. 2O085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst geest tel. 26274. OEGSTGEEST DONDERDAG 24 JANUARI. Kath. Vrouwengilde: „Pottenkij le tter in Amerika". St. Josephzaal pa rochiehuis, 8 uur nam. Examen handenarbeid voor jeugdleiders. Gisterenmiddag deden 13 cursisten van de L.J.A.-cursus handenarbeid in het Leidse Volkshuis hun prak tisch examen voor het B-diploma. Het was een drukte van belang, want 64 jongens en meisjes, verdeeld in groepjes van acht, waren onder leiding van de examencandidaten ijverig bezig met boetseren, aard appelstempelen, knipwerk en andere handenarbeid. Het getal 13 bleek geen ongeluks getal te zijn, want na afloop kon aan alle candidaten het B-diploma han denarbeid voor jeugdleiders worden uitgereikt. De geslaagden zijn de dames J. Be- kooy, C. Buurman, H. W. v. d. Heij den, P. de Laaf, Th. A. Lemmers, A. Paarlberg, J. Roos. W. Rozendaal, L.- Verboom en A. C. M. van Zijp en de heren R. Kop, B. P. M. Rosdorff en A. Verlind. LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS. De Leidse Vereniging van Postze gelverzamelaars hield gisteravond in „De Kleine Burcht" haar jaarlijkse al gemene bijeenkomst. De voorzitter, de heer D. J. Meiboom sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de geweldige opkomst der leden. Nadat de voorzitter een kort resumé had gegeven van het afgelopen jaar, dat een goed jaar is geweest, werd de lijvige agenda aan de orde gesteld met de resp. jaarverslagen en ballo tage van enkele nieuwe leden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. M. Minnema stippen wij aan dat het ledental weer is vooruitgegaan en thans 238 bedraagt. De financiën wezen een batig saldo aan. Vermeld dient nog te worden, dat voor dit jaar de jeugdbij eenkom sten gehouden zullen worden op de 2e dinsdag van elke maand in het VCT-huis, Gerecht 10, vanaf 7 uur. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat dit in zyn geheel bij ac clamatie werd herkozen. Bij de inge komen stukken was een schrijven van de Holland Amerika Lijn waarin werd medegedeeld dat de gelegenheid werd geboden om bij de eerste vaart van de Statendam op 6 febr. a.s. speciale enveloppen mede te geven, welke voorzien worden van het bootstempel en eventueel van de posterijen in New YorVoor deze leden bestaat de mogelijkheid daarvan gebruik te maken. Men kan daarvoor inlichtin gen vragen bij de heer G. M. Min nema, Boerhaavelaan 41 te Leiden, waar die enveloppen te verkrijgen zijn, doch slechts tot uiterlijk maan dag 1 febr. a.s. eerste post. Boedhisme heeft invloed De heer G. D. van Wengen hield gisteravond in het Museum voor Vol kenkunde voor zeer veel belangstel lenden een lezing over de godsdien stige en sociale structuur in het mo derne Ceylon. Spreker begon met een overzicht te geven van het Boeddhisme in Azië. Men schat het aantal Boeddhisten on geveer op 500 miljoen. Deze gods dienst uit zich nog veel in herden kingen en luisterrijke feesten. Het was in Kapilavastu, een plaats die juist binnen de grens van het huidige Nepal ligt, dat de Boeddha het levenslicht aanschouwde. Naar de overlevering wil, werd de toe komstige Boeddha geboren uit' de rechterzijde van zijn moeder, Konin gin Maya, toen zij vertoefde in het Lumbinipark. Deze plaats is door oudheidkundig onderzoek terugge vonden. Het eiland Ceylon is voor 2/3 Boed dhistisch gezind. De Boeddha Jayan- thi wordt daar door de Staat gefi nancierd. Twee typische kenmerken ontdekt men hier, n.l. dat men aan het Boeddhisme veel strenger de hand houdt en dat op school het Singalees geleerd wordt, zelfs is er een Boed dhistische leerstoel op de universi teit. In zuid- en midden-Ceylon is er naast het Boeddhisme ook het Hin doeïsme. Echter door overvloeiing kan men geen scherpe grenzen meer trekken. Voorbeelden hiervan zijn de verschillende Hindoe-beelden in de Boeddhistische tempels, de Boeddhis tische priesters en het ritueel bij het binnenhalen van de rijstoogst. Een grote bijzonderheid is het, dat op Ceylon nog een kastenstelsel is, in andere Boeddhistische gebieden heeft men dit nog nooit ontdekt. Het Boeddhisme is door Mahinda, een zoon van Acoka, naar Ceylon ge bracht. De voorouderverering verzet te zich niet tegen deze nieuwe gods dienst, het werd veeleer als een nieuwe verlossingsleer beschouwd. Omdat de taal goed aansloot vulden deze twee godsdiensten elkaar vlug aan. Na enige eeuwen komt er een tweede aansluiting, n.l., dat van het Hindoeïsme, door de verovering van Ceylon door de Cola's. Er kwamen vele Hindoetempels, het kastenstelsel werd verstevigd, terwyl Hindoe-go den in de devala's en vihara's ver eerd werden. Thans vindt men sporen van drie godsdiensten dooreen, mede door het afglijden van het oorspronkelijk Boeddhistisch ideaal. De bevolking vindt op 't ogenblik de Jataka-ver- halen veel meer populair dan de ge schiedenis van Boeddha. Naast de sterke reliquieën-verering houdt men grote pelgrimstochten. De pirith-ge- zangert, gezongen bij het uitdrijven van boze geesten, lijken veel op de Tibetaanse liederen, terwijl de voor ouderverering weer sterk van zich doet spreken in het offeren van de kleren van een dode aan de pries ters voor de overledenen in het hier namaals. De verschillende kasten uitten zich in Ceylon o.a. in de werkzaamheden, kleding en de aanspraak. Door het onderwijs en het toenemend verkeer is er toch een verzwakking te con stateren. Hoewel het in de dorpen nog vrij sterk is, veranderen hier de toestan den ook. Als laatste behandelde de heer G. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld „Moord en strafbare manslag in die Suid-Afrikaanse strafreg", de heer S. Postma, geboren te Lyden- rurg (Z.A.) en thans wonende te Leiden. D. van Wengeni de Tapasa-monniken, een secte die in 1952 ontstaan is. Het verhaal wil, dat een jongeman al zijn aardse bezittingen weggaf en door zijn vele meditaties, meestal op een kerkhof gehouden, volgelingen trachtte te winnen. Voor ueze Tapasa. monniken heeft de bevolking veel eerbied. De directeur van het Volkenkunde museum bedankte de heer Van Wen- gen voor zijn zeer interessante lezing, die met een prachtige collectie dia's werd geïllustreerd. Rotterdams Harpkwintet MET DE BIJZONDER geestdriftige en langdurige bijvalsbetuigingen aan het einde van het eerste optreden in Leiden door het Rotterdams Harp kwintet, gisteravond voor de Leidse Kunstkring, heeft dit voortreffelijk ensemble gekregen wat het ruim schoots verdiende. De namen van de spelenden Wim Clemens, fluit; Salvatore Tomasso, viool; José Stor- diau, alt; Samuel Brill, cello en mevr. Margot Broeders, harp stelden al heel wat moois in het verschiet, hoe wel toch eigenlijk de grote zaal van de gehoorzaal allesbehalve een ideale omgeving is voor zulke fijn gehan teerde, mooie kamermuziek. Het programma was met zorg ge kozen, maar voor de doorsnee-con certbezoeker (die veelal nog iets heeft tegen moderne muziek) moeilijk. Van Pierné, de schepper van La Croisade des Enfants, hoorden wij: „Variations libres et Finale". Het pastorale thema wordt door de componist verwerkt in 17 variaties, hetgeen hij melodisch en rhytmisch voortreffelijk heeft gedaan. Zijn klanken liggen in pasteltinten; en bijzonder gevarieerd is de ex-' pressie. Alles was zó geacheveerd en kunst zinnig, dat de verwachting hoog ge spannen was om het Trio voor viool, cello en harp van Ibert te mogen be luisteren; een fraai werk, vitaal en tintelend. Een rustpunt is de Elegie, die men (klaar en duidelijk) het mooiste heeft gevonden als zangrijke passage, maar laat men de virtuose Finale niet wegcijferen. Volkomen kwam alles tot zijn recht wat brille en dinamische nuancering betreft, hoewel de grote ruimte een handicap moet zijn geweest om de ijle Franse kamermuziek zó uit te voeren als nu het geval was. Welk een eenheid en wederzijds begrijpen, geven en nemen! Malipiero's Sonate a cinque met de wisseling in stemming ondanks de aaneengeslotenheid van het geheel, en zijn melodische wijze van componeren boeide de luisteraars om aard en type van melodie en harmonische wending. Badings' Capriccio voor fluit, harp en strijktrio, meerdelig tot één deel saamgebonden, is tekenend voor deze knappe componist. Van karakter meermaals tragisch, dan weer be weeglijk, capricieus en lyrisch; met R.K. LEESZAAL LEIDEN. Ontwikkelingslectuur. Algemene geschiedenis der Neder landen dl. 9—11: v. Andel en v. An- del-Ripke: Heropvoeding door arbeid; Arnold: Het spel van uw kindVBlöte- Obbes: Kijken en maken; Bomans: Wandelingen door Rome; Breedveld: Omzwervingen door het eidetisch rijk; Brom: Alberdingk Thym; de Bruin: Het sociaal probleem; Carri- ghar: Bevrozen zomer; Chandu: Leer uit uw handschrift; De gevaren van de atoombom; De horizon van de schrijftafel; Ehrströhm: Dokters- vrouw op Groenland; Gesprekken psychotherapie in het licht van gods dienst en moraal; Görres: Beeldena ren Gods; Gunther: Afrika in de branding; Guitton: De wereld, Chris tus en de Kerk; Haitsma Muiier en v. Beusekom: De secretaresse; Hooft- man: Journalist in de lucht; Jansen: Huwelijk in ballingschap; Maltha: De goddelijke liefdegang; Melchior: Ge kluisterd Kongo?; Merton: Uw naaste als uzelf; Misset: Een halve eeuw; hengelsport; Neubert: De vallei dei- koningen; Neuhaus: Melk; Nolthe- nius: Renaissance in Mei; Ortega: De opstand der horden; Pfaff: Hendrik de Man; Pieper: De regels van het maatschappelijk spel; Renckens: Is- raëls visie op het verleden; Romijn en de Bruin; Vandaag IV; Schwartz: Vreemde woorden; Sevensma: Be knopte geschiedenis van het kostuum; Smit: De dirigent en zijn koor; Staal: Onder de gouden zon van het mor genland; de Vries: Hoera! Daar is de poppenkast: Walpole: Hoe hoog is de lucht; Westerlaken: Zo wordt U rij- vaardig en.een goed automobilist; Willis: De adembenemende tocht van de Seven Little Sisters. Nederlandse romans. Berghuis: Drie vrouwen; Beuving: Diefstal van diamanten; Bi-eedveld: Meneer Severeynen; Eekhout: De ondergang van de Waerdycke; v. Eyk: Het huis aan de gracht; Franquinet: Onvoltooid overspel; v. Gent: De my sterieuze J. G.; idem. Triptiek voor moord; Jacobs: Paard gevonden; Jonckheere: De zevende haven; v. Kerkhove: De bungalow; v. d. Kooy; Trommels van Kroekoc; Kruysman: Tussen eb en vloed; Mertin: Het ver langen; Mons: Hier bij ons gebeurt immers nooit iets; Oelah: De priester en de moordenaar; Panhuysen: Ge woon bespottelijk; Penn: Dode macht, domme kracht. Vertaalde romans. Andres: De reis naar Portiuncula; Barret: Vreemdelingen op aarde; Christie: Driehoek op Rhodos; Kwaad onder de zon; Lord Edgware sterft; Cronin: Opstandig ideaal; Dostojew- ski: Misdaad en straf; Dürrenmatt: De verdenking; Gordon: Daar is dc dokter; Johnson: Catherine Carter; Kiely: Gods proeftuin; Kokku: Jou- ni; Ledig: Het Stalinorgel; Nichols: De maanbloem; Russel: De levende aarde; Weinreb: De Babyloniërs. Franse romans. Duitse romans. Bergengruen: Der Tod voor Reval; Schnack: Dorine vom Amselberg; Sneides: Die Geishas des Captein Fis- by. WASSENAAR FIETSER STAK ONVOORZICHTIG OVER. De 68-jarige wielrijder P. uit Den Haag, die onvoorzichtig de Rijks straatweg overstak, werd aangereden door een ^ovM-nenauto, bestuurd door de G. jit Rotterdam. De wielrijder liep een hersenschudding op en een snij wond boven het linkeroog on is per ambulance-auto naar het gemeen te-ziekenhuis aan de Zuidwal te Den Haag overgebracht. Onder het motto „Door de Jeugd Voor de Jeugd" traden de kin derclubs van „De Professorenwijk" op als gastspelers in het Sint. An- thoniusclubhuis voor de bewoners van het St. Lidwinahuis en nog enkele R.K. instellingen hier ter plaatse. Het geheel werd verzorgd door de kinderen uit De Professoren- wijk. Het programma bestond uit balletdansen, volksdansen en enige toneelstukjes, ook werd belange loze medewerking verleend door het Muziekenseihble „Gibatos" o.I.v. de heer Peltenburg. Bij het balletdansen vielen vooral op Joke Peltenburg en Yvonne Bon net maar de hoogtepunten 'van de avond waren de toneelstukjes „Vio la's Vleugels" en „Een jongetje ver mist". Met overgave vertolkten de jonge spelers en speelsters hun rol len. En het bleek, dat de jongens en meisjes onder leiding van verschil- lende damesleden met grote ijver hebben gestudeerd. Onder de jonge spelers schuilen zeker krachten, die een belofte inhouden voor de toe komst. Groot was de algemene vreugde on der de jongelui toen in de pauze aan de grotere kinderen de ftïlegenheid werd geboden een dansje te maken. Allen die deze avond hebben mede gemaakt hebben zeker genoten van het gebodene. Hiervan getuigde ook het hoofd van het St. Lidwinahuis, Zuster Accursia in haar dankwoord voor al datgene, wat De Professoren wijk deze avond geheel belangeloos voor de kinderen uit de diverse in richtingen hebben gedaan. Haar dank woord liet zij gepaard gaan met een aardige versnapering voor alle spelers en speelsters. De voorzitter van de Professoren- wijk J. P. A. de Vrind sprak in zijn slotwoord de wens uit, dat de vriend schapsbanden tussen het St. Lidwina huis en de Prof.wijk steeds hechter mogen worden. lichte sier van fluit en harp, en ara besken', die de structuur omstuwen. Moeilijk te spelen om de virtuositeit, die e~aan ten grondslag ligt, waar onder de perfecte uitvoering evenwel niets te lijden heeft gehad. Het laatste werk Sonate k cinq van Joseph Jongen was vpor de toehoor der wel het meest begrijpelijke werk, omdat zoals in de toelichting te recht wordt gezegd men de Debus- syaanse sfeer waarneemt, en daar mede is men al goed vertrouwd ge worden. De ganse avond is de uiterst vir tuose muziek ook uiterst virtuoos, fijnzinnig en muzikaal uitgevoerd. Hoogst zelden meer hoort men een ensemble van zo voortreffelijk be speelde instrumenten, waarvan de klank heel en al tegen elkander was afgewogen. Het was een voordracht van respectabele geestelijke zuiver heid. Het kunstenaarschap van het Rotterdams Harpkwintet is door de ganse zaal naar waarde geschat en met enthousiasme toegejuicht. Voor de bloemen, die de voorzitter van de Kunstkring de harpiste aanbood, dankte zij hartelijk, haar medekun stenaars gul betrekkend in de hulde, die haar gewerd. J. KORTMANN. WARMOND VVV VERGADERDE. Onder grote belangstelling hield de afdeling Warmond van de V.V.V. een ledenvergadering in Hotel de Stad Rome. De voorz. van de vereniging, de heer F. Slager, opende de verga dering. Het verheugde de voorzitter te kunnen constateren, dat de V.V.V. in Warmond nog steeds zeer nuttig werk verricllt, ondanks het feit, dat de financiële positie der vereniging nu niet bepaald rooskleurig is. Het verheugt hem dan ook te kunnen mededelen, dat in de toekomst op meer financiële steun van de ge meente gerekend kan worden. Als tegenprestatie wil de vereniging het aantal leden trachten op te voeren. Naar aanleiding van een werkverga dering heeft het gemeentebestuur een tocht ondernomen naar de gemeente Koudekerke in Zeeland, waar een speciaal terrein wordt geëxploiteerd voor de bouw van zomerhuisjes, en welke plannen ook door particulieren worden gesteund. Het resultaat van deze excursie is geweest, dat ook door de leden van het gemeentebestuur is ingezien, dat een goedwerkende VVV onontbeerlijk is voor de ontwikkeling van de gemeente. Hij deelde mede, dat de afdeling Warmond van de VVV is toegetreden tot de Centrale Vereniging van Bloembollen gemeen ten en de hierbij aangesloten ge meenten zullen dit jaar een folder het licht doen zien. De burgemeester gaf hierna een uiteenzetting over de recreatieplan nen der gemeente. Als deze zomer een grote actie ten bate van het verbond voor veilig ver keer slaagt, dan zal Nederland het volgende jaar kunnen beschikken over een voorlichtingscentrum op het gebied van het Verkeer. In het kader van het 25-jarig be staan van het verbond zal namelijk een attractieve nationale actie wor den gevoerd, waardoor men hoopt de beschikking te kunnen krijgen over een bedrag van 2 a 3 miljoen gulden. Met deze gelden zal een land goed worden aangekocht waarover reeds onderhandelingen worden ge voerd, terwijl voorts uit deze fondsen het voorlichtingscentrum zal worden geëxploiteerd. In het nieuwe centrum zullen vrij wel alle categorieën, zowel de kwe keling als de beroepschauffeur cur sussen kunnen volgen. Aan het cen trum wordt een internaat verbonden, plaats biedende aan plusminus 100 personen. Voorts zal bij het landgoed een verkeerspark worden aangelegd waarbij men denkt aan het voorbeeld dat het Disney-land in Amerika heeft gegeven. Met miniatuurvoertuigen zal ook Je jeugd in dit par'- kunnen rijden en daardoor reeds vroeg met bepaalde verkeerssituaties vetrouwd worden gemaakt. Ma rktberichten GOUDA, 24 jan. Kaas. Aange voerd 18 partijen; le kwaliteit 2.40 2.49. Handel goed. LEIDSCHKNDAM, 23 jan. Eieren. Op de weekmarkt waren de vol gende partijen aangevoerd: 2600 eieren no. 0 J 16.50—17.00; 6700 eieren no. 1 14.2514.65; 13200 eieren no. 2 12.2012j85; 18000 eieren no. 3 11.4011.70; 5900 eieren no. 4 10.50 10.95; 4400 eieren no. 5 9.55—10.25 500 eieren no. 6 9.25. ROELOFARENDSVEFN 23 jan. Bloemen. Freesia's 1.401.80, blauwe druifjes 20—29, tulpen Im perator 80—82, Krelage 52—67, E. Eddy 100117, Golden Harvest 85 150, Rose Copland 76—100, purper Coppuand 100—113, White Sail 81— 105, Paris 99-^101, Hillegarde 59— 70, Early Queen 60—75, Topscore 100105, Paul Richter 101105, Wintergold 6480, Overdale 6774, Crown Imperial 7280, Piquante 92115, Lustige Witwe 83105, v. d. Eerden 95108, Nansen 8999, Pierson 6368, Demeter 100. Narcis sen: Magnificence 53—64, Helios 52 —59, Early glorie 6073, Golden Harvest 80—86, l'Innocence 7578, Buxton 47—51 p. bos. Am. Anjers 1522 p. stuk. VINKEVEEN, 23 jan. Groente. Boerenkool 4647; groene kool B 19; v/aspeen 39: witlof A II 41—44; idem B 3341; idem B II 2836 cent per kg.; selderij 33 cent per bos. J^ÏÏhBIEDiriGEri ^OAGWET/SCHt ^.^PR'JZEfl MAARlEMMERSTPAAT 164-166 BUnsburg - Vliet N.Z. 77 ALEEN GELDIG VRIJDAG en ZATERDAG TOILETZEEP O? Narcy, stuk VRUCHTEN HAGEL 200 gram LUCIFERS 2 grote pakken Plantenmargarine zoutloos, pak HARING in tom. hoog blikje APPELSTROOP flinke beker VRUCHTENGEIES 250 gram SNIJKOEK van 49 NU SI AM RIJST droogkokend, 500 gr WALNOTEN 250 gram KNAPPERTJES grote rol, NU ZOUTE BOLLETJES in gratis bus ZALM, hele moot, blik NU DADELS 38 WITTE BONEN grote pot SPINAZIE literblik CAPUCIJNERS kant en klaar, blik SPERCIEBONEN literblik 99 - 89 - DOPERWTEN M I Hero, literblik SNIJBONEN flinke pot APPELMOES 2 potten weer AARDBEIEN blik 89 - 79 MANDARIJNEN flink blik KERSEN op sap grote pot ANANAS halfliterblik VRUCHTENWIJN PERZIKEN ICQ literblik NU ZOETE SPAANSE O 1 Q literfles weer BISCUIT 250 gram GOUDSE MOPPEN 250 gram MORENA'S, een lek ker koekje, 250 gr. COCOSRONDJES voor bij de koffie 250 gram RUMSTAAFJES 200 gram Mocca-Advocaat- Sprits, 250 gram ARN. MEISJES. KRAKELINGEN 200 gram SPECULAAS 'verpakt, 500 gram RUMBONEN 150 gram ANANAS-PUNTJES 150 gram SINAAS-STICKS 150 gram MUSKETFLIKKEN 150 gram IJSCUPS, wit en bruin, 150 gram Choc. Krakelingen 150 gram KOELHUIS- BOTER zolang voorradig GEBR. GEHAKT 150 gram PROCUREURSPEK 100 grum Saksische Smeer- leverworst, 150 gr. JACIITWORST 150 gram SCIIOUDERHAM 150 gram Runder Rookvlees extra mooi 150 gr. CORNED BEAF Import, 150 gram SMEERKAAS volvet, 2 pak JONGE GOUDSE V.V. KAAS, 500 gr. BELEGEN KAAS V.V. 500 gram HARDE GOUDSE 1 CQ KAAS. 500 gram 1ÜJ KIEREN nr. 5 1 OQ 10 stuks EIEREN nr. 4 1 1 q in eti ilro 49 59 65 68 69 89 79 59 145 155 129 Aan dc Cassa bij 3.00 Prachtige bus met CACAO NU speciale prijs 99

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3