verlaagt nu 60 VAN HOUTEN <70 LOONSTATEN Mis voor Hongaren uit Leiden en Omgeving in „de Vrolijcke Arke" VAN HOUTEN de cacaoprijzen m cacao LET OP! GELDERBLOM'S vleeswaren bediijf met een vliegende reclame!! KOORDEINDE 37 Adverteren doet verkopen MAANDAG 14 JANUARI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „IsTen HozTa" - Weest Welkom Nog enkele adressen gevraagd „Isten Hozta" God heeft u ge bracht, waarvoor in de plaats wij, Ne derlanders, zouden zeggen: „Weest Welkom", stond gistermorgen te le zen aan de ingang van „In de Vro lijcke Arke", waar ongeveer zestig katholieke Hongaren uit Leiden en Omgeving een H. Mis bijwoonden, die opgedragen werd door pater R. Radanyi S.J., aalmoezenier der Hon garen, Op het feest van de H. Familie, het kerkelijke gezinsfeest bij uitstek, wa ren vele Hongaren als verdreven le den van een groot gezin weer ver enigd rond het altaar, waar een land genoot van hen de Mis opdroeg. Ont roerend klonken een viertal door hen zelf gezongen liederen, die de intieme sfeer van deze bijzondere gebeurtenis onderstreepten. Een feestelijke ge beurtenis, die een tragische achter grond had, omdat de mensen die hem bijwoonden, in hun eigen land die rust en vrede niet konden vinden, en honderden kilometers van him ge boorteplaats eindelijk een onderdak vonden, dat hen niet meer doet her inneren aan de barbaarse omstandig heden, waaronder zij eens leefden. Achtereenvolgens zongen zij in hun eigen taal een Kerstlied, het Gloria, Heilige Heer, en het Hongaarse volks lied. Preek van pater Radanyi. Na het Evangelie sprak pater Ra- d?yi hen, eveneens in 't Hongaars toe- en wees op de bevoorrrechte positie van de Hongaarse vluchtelingen in Nederland. Gpr. is in zeer vele kam pen in de West-Europese landen bij zijn landgenoten geweest, maar steeds duidelijker besefte hij de uitzonder lijke menslievendheid, die zijn ver dreven landgenoten hier, in Neder land, mogen ervaren. Hij had gezien, hoe in slecht geoutilleerde kampen de mannen en vrouwen van elkaar gescheiden leven en op eigen gele genheid naar werk moeten zoeken. Hier, aldus spr., worden zij spontaan opgenomen er. delen in de haast spreekwoordelijke huigelijkheid om dat hun een eigen huis is aangeboden Hij veroordeelde ook de handelwijze van een aantal Hongaien, vooral in het zuiden van het land, die zich van hun voorrecht niet bewust waren en een beschamend figuur sloegen. Allen raadde hij aan, de voortvarendheid van het Nederlandse volk tot voor beeld te nemen door zuinig en sober te leven. Ten slotte wenste hij ieder een za lig nieuwjaar. Op Oudejaarsavond had hij, zoals de radioluisteraars zich zullen herinneren, die wens al ge daan in de Margriethal in Utrecht, waar toen een groot aantal Hongaren bijeen was, maar voor hen die dat toen niet gehoord hadden wilde hij zijn wens herhalen. Ook deelde hij mee, dat dit jaar nog een Hongaars kerkboek zal worden uitgegeven en verzocht iedere belangstellende hier voor zijn naam op te geven. Na afloop van de H. Mis vroeg hij iedereen, die nog wilde biechten, van Burgerlijke Stand Geb.: Vivien dr. v. H. Bloot en J. Bregman; Wiro Oswald Frank George zn v. I. G. M. Janssen en W. M. de Haas; Willem Friso zn v. W. F. Stou te en E. C. Kriek; Maria Anthonia dr. v. J. P. Mollers en F. C. van Schoo- ten. Overl.: F. V. G. van Spaandonk, man, 81 jaar; M. Vijlbrief, onge huwde vrouw, 52 jaar. deze gelegenheid gebruik te maken, omdat hij door zijn drukke werk zaamheden eerst over twee maanden weer in Leiden kan zijn. Feestelijk ontbijt. Tijdens het ontbijt vernamen wij, dat pater Radanyi in juni van het vorig jaar uit België kwam, waar hij aan de universiteit van Leuven ge studeerd heeft. Eén der Hongaren die aan de tafel aanzaten is moeder van een groot gezin, en vluchtte een der eerste dagen van de november- opstand naar het Westen. Groot moet haar ontgoocheling geweest zijn, toen zij, eenmaal in ons land, vernam, dat haar man en kinderen nog steeds in Boeda pest zijn. Deze maand nog gaat zij terug. Het zal niet de enige tragische om standigheid zijn, waaronder de Hon garen van gisteren naar Nederland kwamen. Maar ondanks al het droe vige, dat hen moest overkomen, gelo ven wij toch dat ieder, toen hij of zij om één uur gistermiddag zijns weegs ging gelukkig was, en het Leidse or ganisatiecomité oprecht dankbaar. Pater Radanyi, die tijdens het ont bijt een praatje met de aanwezigen maakte, vernam dat van de in totaal dertig Hongaarse jongens er enkele bij zijn, die nog niet door Leidse ge zinnen zijn opgenomen. Graag had het comité ook deze jongens onder gebracht, maar er zijn geen adressen meer voorradig. De jongelui zoeken hun vertier bij gebrek aan beter op straat en erg gunstig gehuisvest zijn ze evenmin. Men kan zich opgeven bij mevrouw Van Wely-Van Deene, Breestraat 12, Leiden. HAZERSWOUDE KLEUTER TE WATER GERAAKT. Tijdens het spel geraakte het 5- jarige zoontje van de familie S. aan de Tuinstraat te water. Door hulp geroep van andere kinderen werd de heer Bontebal uit Gouda, die daar juist passeerde, daarop opmerkzaam gemaakt. Hij begaf zioh te water, waarbij hij kans zag de kleine dren keling op de veilige wal te doen be landen. Zowel drenkeling als redder werden door de omwonenden van droge kleren voorzien, zodat dit on geval nog goed afliep. In de sloot gewaaid. Dat de wind krachtig kan zijn., heeft het zoontje van 9 jaar van de familie Rijkaart ondervonden. Met zijn vader op de Voorweg fietsend, werd het ventj. op een gegeven moment door de sterke wind met rijwiel en al opge nomen en in de naast de weg gelegen vrij diepe Wetering gedeponeerd. Het ventje verdween geheel onder water. Met ijlings toegeschoten hiulp gelukte ■het de vader om zijn zoontje op het droge te brengen. Het rijwiel werd later opgevist. ZOETERWOUDE KORENBONDAVOND „RIJNSTREEK". Onder grote belangstelling werd na een onderbreking van twee jaar weer een korenbqndavond gehouden. Onder de aanwezigen bevonden zich deken P. Juffer mans, de pastoort van de Groenendijk en Hoogmade, de zeereerw. heer Chr. Wüst en kapelaan Visser van Hazerswoude-dorp en de directeur van de kerkmuziekschool te Utrecht, de zeereerw. heer H. Voncken, spreker van deze avond. De koren van Hazerswoude-Rijn- dijk, Hoogmade, Meerburg en Groe nendijk lieten muziek horen van de verschillende stijlen in de kerk muziek. Directeur Voncken, die de kritiek moest verzorgen, besprak eerst de verschillende stijlen en nam daarbij de zwaar verguisde roman tische stijl onder zijn vaderlijke be scherming. Met nadruk wees hij de koren er op, de klassieke polyphone- muziek te bestuderen en uit te voe ren, zo mogelijk in samenwerking met jongenskoren. Tijdens de pauze werden aan negen nieuwe zangers de diploma's uitge reikt door de deken, die daarbij de wens uitsprak, dat het voorbeeld van deze koren door vele jongelui zou worden nagevolgd. Directeur Voncken nam daarna het woord en gaf ons een helder inzicht in de nieuwe encycliek van Paus Pius XII omtrent de kerkmuziek. De eenzijdige bespreking der pers van deze encycliek is mede oorzaak ge weest, dat er vele reacties werden teweeggebracht, als zou de Paus iets nieuws verkondigen. Het tegendeel is waar. In niets wijkt de Paus af van het beroemde Motu Proprio van 'de heilige Paus Pius X. Dezelfde begin selen en dezelfde leer. De kerkmuziek heeft als essentiële taak de lof van God en de stichting der gelovigen. En bovenaan blijft staan het gregoriaans, dat zelfs een volksbezit moet worden. Daarom voor alles volkszang in de parochies. Fris en vlot en zo goed mogelijk uitgevoerd. Dan pas is het stichtend voor de gelovigen. Naast het grégoriaans moet ook de meerstemmige muziek gehandhaafd blijven. Geen eenzijdigheid in de kerk. Behalve het orgel mogen ook andere geschikte muziekinstrumenten ge bruikt worden. Maar onze koren hoeden zich ervoor orkesten in de arm te nemen, daar wij in deze geen traditie kennen, zoals in Oostenrijk en Duitsland. Nederland heeft een eigen kerkmuzikale traditie. Directeur Voncken repeteerde tenslotte met alle zangers de anti- phonen „Quinque prudentes" en „As- pergesme". RAYONWEDSTRIJDEN EHBO. Gistermiddag vond in het parochie huis aan de Schénkelweg de rayon wedstrijden van het district Leiden van Kath. E.H.B.O. plaats. De organi satie van deze wedstrijden berusten bij het bestuur van de plaatselijke afdeling van de kath. E.H.B.O. te Zoeterwoude en was daarbij in goede handen. Na een bespreking van de te be handelen ongevallen door de jury leden vond de wedstrijd een aanvang. Voor de senioren hadden ingeschre ven de afdelingen Leiden, Roelof- arendsveen, Stompwijk en Zoeter woude en voor de junioren Hoog made I en II, Leiden, Roelofarends- veen, Rijpwetering en Zoeterwoude. Als juryleden traden op resp. dokter H. W. J. M. J. Kortmann, mevr. Van Dan en de heer De Boef en voor de junioren dokter W. A. J. M. J. Kort mann, mej. Pley en de heer v. d. Lek. De wedstrijden hadden dank zij de goede organisatie, een vlot verloop. Alvorens de prijzen werden uitge reikt hield dokter Kortmann een na beschouwing over de te behandelen onderwerpen en lichtte uitvoerig de motivering toe welke geleid hebben tot de door de jury samengestelde modelbehandeling. Hierna werd door de voorzitter van het district Leiden de heer P. Aver- dieck, de uitslag bekend gemaakt. Senioren: le prijs wisselbeker, Lei den 385 punten; 2e prijs Zoeterwoude 380 punten, 3e prijs Stompwijk 380 p. 4e prijs Roelof ar endsveen 360 p. De beoordeling van de comman danten van de verschillende groepen was: le prijs mej. v. d. Helm (Stomp wijk) 95 pnt.; 2e prijs mej. Oostdam (Zoeterwoude) 90 pnt.; 3e prijs de heer Tijssen (Leiden) 75 p.; 4e prijs de heer C. v. Velzen (R'veen). Junioren: 1. Zoeterwoude 267 pnt., 2. Leiden 238 p., 3. Roelofarendsveen 220 p., 4. Hoogmade I 211 p., 5. Hoog made II 176 p. De commandanten werden als volgt gewaardeerd: 1. De heer Jac. Kort mann (Zoeterwoude) 84 pnt.; 2. Mej. v. d. Meer (Roelofarendsveen) 75 p.; 3. Mej. Dikhof (Leiden) 68 p.; 4. Mej. Hoogeveen (Hoogmade II) 66 p.; 5. Mej. Wolvers (Rijpwetering) 66 p.; 6. Mevr. v. d. Ploeg (Hoogmade I) 41 p. Tenslotte sprak de heer J. N. J. v. Nieuwe Britse regering Het nieuwe Britse kabinet onder leiding van Macmillan is thans ge reed. Selwyn Lloyd blijft ook in het nieuwe Britse kabinet minister van Buitenlandse Zaken. R. A. Butler, die de rivaal van Mac millan voor het premierschap was, krijgt de portefeuille van binnen landse zaken. Daarnaast blijft hij lord geheimzegelbewaarder. Minister van financiën, als opvol ger van Macmillan wordt Peter Thor- neycroft, minister van handel in het kabinet-Eden. De beslissing van de nieuwe pre mier, Harold Macmillan, om Selwyn Lloyd als minister van buitenlandse zaken te handhaven, wordt door diplomatieke waarnemers te Londen beschouwd als een aanwijzing, dat ook het nieuwe kabinet de buiten landse politiek van de afgetreden re gering-Eden ten volle onderschrijft. Selwyn Lloyd was immers, tezamen met de afgetreden, premier, in hoofd zaak verantwoordelijk voor de Britse Suezpolitiek. De meesten dezer waarnemers wa ren verrast door het 'handhaven van Selwyn Lloyd. Men had over het al gemeen zijn vervanging verwacht, opdat een nieuwe figuur de voor naamste vraagstukken van de periode- na-de-actie-tegen-Egyp te, namelijk 't herstellen van het Brits-Aimerikaanse vertrouwen en de onderhandelingen met Egypte over een regeling van het geschil om het Suezkanaal, had kun nen behandelen. BENZINE-BONNEN VOOR VREEMDELINGEN IN FRANKRIJK. Daar over het verkrijgen van ben zinebonnen voor vreemdelingen die Frankrijk binnenkomen steeds weer andere geruchten de ronde doen, pu bliceren wij hier de exacte gegevens, die ons door de K.N.A.C. werden ver strekt: Automobilisten uit den vreem de hebben in Frankrijk recht op een hoeveelheid benzine van maximaal 200 liter. Het aantal bonnen dat wordt verstrekt is afhankelijk van het ver bruik van de auto en de af te leggen afstand tot de plaats van bestem ming. Bij een verblijf van langer dan tien dagen heeft men nog eens recht op een toewijzing van honderd liter. Tijdens het verblijf in de plaats waar b.v. de vacantie wordt doorge bracht heeft men voor de terugtocht wederom recht op een hoeveelheid benzine die maximaal 200 liter kan bedragen. Aan de grens kan men worden in gelicht over de dichtstbijzijnde plaats waar men de bonnen kan verkrijgen en over de jpeningsuren der kanto ren. De K.N.A.C. verzoekt intussen aan de Nederlandse automobilisten die ernstige moeilijkheden ondervinden, dit aan haar door te geven, opdat de Automobiel Club zich met de desbe treffende instanties in verbinding kan stellen. Diemen, voorz. van de kath. E.H.B.O., afd. Zoeterwoude een dankwoord voor aller medewerking. Geboren: Maria Catharina, dr. v. G. P. van der L/ubbe en P. Koek; Wilhelmina Maria Jacoba, dr. v. H. C. Schrader en C. C. Arkenstijin; Si belle, dr. v. F. van der Loo en R. S. de Bres; Anna Agatha, dr. v. C. M. Versteegen en M. J. A. Kou-wen- ihoven; Philippus, zn. v. P. Jongbloed en J. P. van Noort; Cornelia Johanna Leonarda, dr. v. J. P. de Koning en C. M. van Rooden; Josin-a Gesina, dr. v. G. J. van Diemen en E. J. van der Poel; Johanna Cornelia, dr. v. A. Th. Berg en J. C. van der Hu-lst. Ondertrouwd: P. N. C. Ruigrok, 32 jr. te Naaldwijk en P. M. M. van der Poel, 27 jr.; A. Verhagen, 22 jr. te Leidsöhendam en C. C. Overde- vest, 23 jr.; H. vain Brugge, 19 jr. te Leidien en J. H. van Haastrecht, 20 jr. Getrouwd: C. L. A. de Groot en A. G. van Diemen, C. W. van Velzen en J. A. Ammerlaan. Waarschuwing aan Eisenhower De Sowjet-Unie heeft zaterdag avond gewaarschuwd dat het plan van president Eisenhower voor het Midden-Oosten ernstige volgen kan hebben. „Gezaghebbende Sowjetkringen ge loven, dat het program van de Ver. Staten tot gevaarlijke consequenties kan leiden en dat de verantwoorde lijkheid daarvoor op de V.S. rust", verklaarde het officiële Russische persbureau Tass. In een verklaring die over radio- Moskou werd uitgezonden, zei Tass dat de V.S. in strijd met de Verenigde Naties handelen door Amerikaans kolonialisme in het Midden-Oosten te bevorderen. Tass zei dat de boodschap van de president een ernstige bedrei ging voor de vrede in dat gebied vormt „De V.S. hebben zelfzuchtige oog merken. Het hoofddoel is voordeel te trekken uit de verzwakking van Frankrijk en Engeland in het Mid den-Oosten, en hun plaats in te ne men", beweerde Tass. Tanks van plastic Het Westduitse ministerie van De fensie onderzoekt de mogelijkheid tanks van plastic te bouwen. Blijkens een toelichting op de begroting 1956 van dat ministerie, wordt 2.500 mark aan proeven op dat terrein besteed. Deskundigen menen dat met plastic gepantserde tanks sneller en beter te hanteren zouden zijn dan die met stalen beplating en minder kwets baar zouden zijn voor radioactiviteit in een eventuele atoomoorlog. Sumatra doet onafhankelijk De militaire raad van Midden-Su matra, die drie weken geleden de macht in dit gebied overnam, heeft zondag de regering in Djakarta uit gedaagd door bekend te maken, dat hij aan de residenties Djambi en Riauw de status van provincie heeft toegekend. De centrale regering was bezig met juridische voorbereidingen om het zelfde te doen. Radio-Padang maakte zondag be kend, dat de voorbereidende commis. sie voor provinciale autonomie van de Riouw-archipel, tussen Sumatra en Singapore, ontkend heeft, dat het een delegatie naar Djakarta heeft ge zonden om met de centrale regering over de autonomie voor de archipel te spreken. De commissie zou alleen het besluit van de revolutionaire raad van Midden-Sumatra erkennen, aldus de radio. DE BENDEN OP JAVA. Maandag is uit Bandung gemeld, dat een convooi vrachtauto's, waar mede militairen en ondernemingsar beiders werden vervoerd, tussen de thee-ondernemingen Pakhawat en Tjiweh, in het zuidelijk deel van West-Java, in een hinderlaag zijn gevallen, welke door een bende van 100 opstandelingen was gelegd. Twee militairen en twee ondernemingsar beiders werden gedood. Voorts werden nog twee andere soldaten gedood en twee gewond, toen een bende een aanval deed op een jeep, welke op weg was naar de thee-onderneming Tjondong, nabij Garoet. De administrateurs van de thee ondernemingen in Ihet gebied van Pengalengan hebben gesloten om voortaan voor het vervoer van hun produkt geen gebruik meer te ma ken van de wegverbinding tussen Bandung en Pengalengan, in verband met de toegenomen activiteit der ben den. KORTE golf BINNENLAND. Bij het oversteken van de Scho- terweg te Haarlem is zaterdagmid dag do 84-jarige heer W. Venema door een auto gegrepen en zodanig gewond, dat hij 's avonds in het St. Joannes de Deo ziekenhuis is over leden. Een Amsterdammer, die zonder vergunning gisteren per auto op visi te ging, vertelde de politie, dat hij als oorlogsslachtoffer geen vergun ning nodig had. De politie wees hem erop, dat alleen invaliden, die een motor-driewieler berijden, vrijgesteld zijn, zodat zijn vierwieler in beslag genomen werd. Tijdens het onverwacht overste ken van de Graaibeweg te Nijmegen werd de Ii9-jarige Nijmegenaar J. Kuipers vrijdag zodanig gewond, dat hij zaterdag in 'het Canisiusziekenhuis is bezweken. Door onbekende oorzaak kwam zaterdag op de Warsenerdyk te Om men een 72-jarige weduwe onder een bestelauto. De bejaarde dame werd vrijwel op slag gedood. BUITENLAND Een verlaten Romeinse stad ln de Syrische woestijn is volgens de „Daily Mail" gemaakt tot een gehei me Sowjet-basis. Het gaat om Resafa, een plaats ongeveer 200 km. van Alep. po. In de enorme kelders van de ruïnes ligt oorlogstuig, dat via de havenstad Latakia uit het communis tische blok is aangevoerd. In de basis bevindt zich voorts een sterke Rus sische zender. Bilaspoer, de hoofdstad van het gelijknamige prinsdom in Noordwest- India, zal door een groot stuwmeer worden verzwolgenals over drie jaar de dam in de rivier de Soetley zal zijn voltooid. De dam zal de hoog ste ter wereld zijn. De 3.700 inwo ners van Bilaspoer krijgen een nieu we stad, die hoger op de heuvels wordt gebouwd. De filmspeler Eddie Cantor is zaterdagavond naar een ziekenhuis te Hollywood overgebracht, nadat hij aan het einde van 't televisieprogram, dat ter gelegenheid van zijn 65ste verjaardag werd gegeven, was flauw gevallen. Volgens de arts, die hem behandelt, is Cantor geheel uitgeput. Binnenkort zal in de buurt van Stockholm begonnen worden met de bouw van een ondergrondse atoom reactor voor de stadsverwarming. De reactor, die in 1960 voltooid zal zijn, zal voor de verwarming van 12.000 woningen zorgen. De bijna 300 personen, die zich door een brand op de hogere verdie pingen van een warenhuis in Fair banks (Alaska) geïsoleerd zagen, zijn gelukkig toch de vlammendood ont komen. Springzeilen, magyruslad- ders en zelfs aaneengeknoopte deken« brachten uitkomst. Vermoedelijk heeft de brand slechts één slachtoffer geëist. Marktberichten ROTTERDAM, 14 jan. Vee. To- taalaanvoer 1Ö65 stuks. 1144 Vette koeien; 72il varkens. Notering vette koeien le kwal. ƒ3.043.20, 2e kwal. 2j86—3.00 3e kwal. 2.76—2.66; varkens 109, 188, 186 per stuk. Overzicht: vette koeien aanvoer ie fes minder, handel kalm, niet geheel prijshoudend, enkele prima's boven notering; varkens aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen lager, enkele prima's boven notering. De geurige, zuivere van Houten cacao is drastisch in prijs verlaagd. Geniet nu van deze heerlijk-opwekkende lekkernij. ioo gram, vroeger 70 cent cent Ook alle overige verpakkingen zijn in prijs verlaagd: 250 gram in karton 1.45, in blik 1.7s 500 gram in karton 2.80, in blik 3.25 Iedereen is enthousiast, als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. vanaf f 19.50; twee-pers. vanaf f 26.50. Smit's bedden en tapiiten- magaz. Mare 98. Vrouwen- steeg 9. tel. 23913. 3F Gevraagd net meisje voor de morgenuren. Me vrouw Van der Meel. An- tonie Duycklaan 8. Leiden. G? Klaverjassen. Morgen dinsdag 8 uur wederom klaverjassen in „De Vriendschap". Zoeterwou de. 3? Kolenzeven, passend op uw vuilnisbak p. st. 2.10. Kachelpijpen, elle bogen, haardaansluitingen, mica. kachelkit. kachels, haardkachels, rolbushaard. wasfornuispotten. roosters en div. onderdelen. A. J. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 7-9. Leiden, tel. 26627. 3? Moderne geluidsfilm projector; electr. wasma chine: electr. telmachine: gasfornuis; grote mahonie uitschuiftafel met veel bla den; fraai ladekastje met beslag. W. F. Kooreman. Nieuwe Riin 9. t.o. V. en D.. let op. tel. 23261. Spoed. Vertrek Philips radio van 1956 type BX 310 A voor ƒ95.Ruton sleestofzuiger 125 V.. 3 maanden oud van 155. voor 80.Alexander- straat 7. fg Kanten bruidsjapon, met satijn gevoerd, com pleet met siuier en tasje, maat 38, geen gebreken. Prijs ƒ90.—. Te bevr.: Jan Lievensstraat 3. Leiden. 3? Te koop een woonhuis met complete. ruime bergplaatsen voor auto's of reparatie. Werkplaat sen gelegen aan ruim vaar water en rijweg. J. Keij- zer. Dorpsstraat 4. Lei- muiden. 3? Opruiming. Als U zelf uw meubelen wil bekle den. dan hebben wij zeer voordelige coupons van onze bekende kwaliteiten, bijna voor niets. Corpel. woninginrichting, Oude Rijn 28. Nieuwste model. Prijs 10 cent per stuk. Bij grotere afname reductie N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-3. - LEIDEN Vleesreclame n 8—10 uur: KARBONADE (met kL beentje) van 1.79 Van 10—12 uur: RUNDERLAPPEN Van 122 uur: SPEKLAPPEN van Van 24 uur: RIBK.ARBONADE Van 46 uur: M.AGERE SPEKLAPPEN 1.59 1.25 99 voor 0.79 1.79 Vlees wore nreckime Van 810 uur: Van 10—Vt uur: GELDERSE HAM. per 100 gram van 50 voor 35 ct. Van 122 uur: GEKOOKT SPEK, per 100 gram 25 Ct. Van 24 uur: Woensdag SPECIALE GEHAKTDAG 1.25 per 500 graan. 1.40 it HAMLAPPEN 2.0? per 500 gram. Donderdag doorregen ROOKSPEK 1.10 per 500 gram. DOET UW VOORDEEL. KOOPT OP DE VASTGESTELDE UREN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3