J mtLGM* SfeJ imasoD RIJNSTREEK DUINSTREEK KA C A. DE WIT's MAANDAG 31 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT IVIENU NA DE MAALTIJD. Een week geleden hebben wij al een verhoogde activiteit onder de Academieburgers gesignaleerd in het stukje onder de titel: „Haec Rapsn- burgi Ergo" („Dit omwille van het Rapenburg"). De universiteit onder meer is het niet eens met het besluit van de gemeenteraad om op het Rapen burg een geheel afwijkend model lantaarn te plaatsen. In onze courant van zaterdag jl. heeft u over het protest van de Alma Mater "méér kunnen lezen. Professoren, studenten en verdere verzoekschriftschrijvers hebben ech ter van deze Rapenburg-verlichting een duistere en hopeloze affaire ge maakt. Zij hebben de pen gegrepen en een petitie aan de Kroon geschreven. De lantaarns zijn echter al besteld, het besluit van de gemeenteraad is genomen, nadat maanden-lang een proeflamp op het Rapenburg heeft gebrand. Vóór het besluit in de Raad geno men werd heeft het gemeentebestuur geruimen tijd naar het juiste model lantaarn gezocht. Het heeft zich laten adviseren door deskundigen op esthe tisch en technisch terrein. In die tijd hadden de „protestanten" van het Ra penburg, onder wie er ongetwijfeld enigen zijn, die in nauwe relatie met de gemeente staan, hun actie moeten beginnen. Feestavond KAB-Hartebrug De KAB-wijk „Hartebrug" hield zaterdagavond in het St. Antonius Clubhuis een feestavond. Als de hoofdschotel van het feest was aan gekondigd het optreden van het Resi dentie-cabaret „Mozaiek". Verder wa ren aanwezig het accordeondstenpaar de Galanti's en twee zangeresjes, de Wimi's, met liedjes -uit Texas en Bali. Een goochelaar „dr. Judio" zorg de voor het mysterieuze deel van het programma. Dit bestond dus uit een mozaïkaal en een muzikaal deel, en dit laatste was verreweg het beste. Op virtuoze wijze regen de Galanti's populaire melodieën tot een goede potpourri aaneen. De Wimi's, die reeds voor de radio-microfoon gestaan hebben, zon gen charmant. De goochelaar volgde men, steeds minder van de manipu laties begrijpend, geboeid. De TV- kijkers moeten hem al eens op het scherm gezien hebben. Het cabaret stelde echter een wei nig teleur. De conferencier was te langdradig en te lang van stof. Zijn praatjes leidden slechts enkele ma len tot humor, bijvoorbeeld in zijn verhaal over de schoonmaak van zijn vrouw. Na de verloting gingen om half twaalf de stoelen van de vloer voor een gezellig dansje, o.l.v. de heer Henny Boes. Medewerking werd ver leend door een dansorkest, dat onder leiding stond van de heer v. d. Kwar tel. Thans na zovéél maanden -heeft dit namenrijke verzoekschrift iets van een „menu na de maaltijd". Eerste lustrum. De bejaardensociëteit „St. Gemma" van de Herensingelparochie gaat donderdag a.s. haar eerste lustrum vieren met een feestprogramma, uut vermeldt een Gezongen H. Mis, een ontbijt en een vrolijke avond. Geen sterke drank op de weg. De Vereniging voor Alccholhestrij- ding op de Weg verzoekt ons U op 'e wekken in die laatste minuten' vóór de klok vanavond twaalf slaat te den ken aan het grote gevaar van „al cohol op de weg". Uw lijfspreuk in 1957 moge zijn: Als ik moet rijden drink ik niet. Als ik gedronken heb rijd ik niet. Ieder jaareinde pleegt de krant een balans op te maken van blijde en droeve gebeurtenissen in het afgelo pen jaar. Een zeer sombere balans-post op de Leidse oudej aars-rekening is wel, dat in het jaar 1056 in de Sleutelstad tien dodelijke verkeersongevallen plaat' vonden. Het droeve ongeval in de Haarlem merstraat hedenmorgen maakte het tiental vol. „Grazige weiden", film voor K en O Twee volle Casino-zalen waren er zaterdagmiddag getuige van, hoe de verdroomde negergezichtjes v .n leer lingen van een zondagsschool zich op losten in wat hun kinderfantasie zich voorstelde van de he.nel. Vertoond werd n.l. voor een groot aantal film liefhebbers van K. en O. de film Gra zige Weiden, geheel door negers ge speeld. De regisseurs Mare Connely en William Keighley maakten de film al in 1936, maar voitig jaar gaf Warner Brothers er een nieuwe kopie van. Hfj is toen ook in een der Leidse bioscopen vertoond. De film laat zien God's toorn over de zondige levenswijze der mensen ten tijde van Noë, en diens tocht over niets dan water in de ark. Kostelijk was het aan boord brengen der bees ten, soms in hokken en kisten, met steeds erop vermeld: twee hiervan, twee daarvan. Maar de ondergang van Jeruzalem, de tocht van Moses door de woestijn, de engelen in de hemel ontbreken evenmin. Een schitterend exemplaar van religieuze-film-ma kerij, uniek als wij het wel hebben door het optreden van uitsluitend ne gers. Wat lezers schrijven HET ALMA MATER-KOOR. Leiden, 31 dec. Het 4e lustrum van het R.K. Alma Mater-koor werd gisteren in de Pa rochiekerk van de Hartbrug besloten met de meerstemmige Mis-Christus Rex van H. Andriessen. Een gezon gen H. Mis, subliem gedirigeerd door de direkteur Willem Mizée en aan het orgel Bram Martijn. De parochianen van de Hartebrug hebben kunnen constateren dat de katholieken van Leiden trots mogen zijn op zo'n koor. Gaarne leg ik de nadruk op de instandhouding van het koor, door Uw onmisbare steun. Deze steun kan men volbrengen door hij of zij die de zangkunst wil len beoefenen, zich schriftelijk mel den bü de heer C. Zandbergen, Plantsoen 103, of zich als donateur ad ƒ5. per jaar te doen opgeven. A. C. H. SPEEL, secr. Lustrum-Commissie Alma Mater-Koor. Leidse Agenda DINSDAG 1 JANUARI. „De Schouwspelers". „Het Biecht geheim". Schouwburg. 8.15 uur nam. WOENSDAG 2 JANUARI. Kamer van Koophandel Rijnland. Nieuwjaarsvergadering. Lakenhal, 3.30 uur nam. Kerstboomverbranding. Schutters veld. 8 uur nam. Kamer van Koophandel. Nieuw jaarsvergadering Lakenhal, 3.30 uur nam. DONDERDAG 3 JANUARI. K. O. „John en Julie". Casino theater. 10.30 uur v.m. en 14.30 uur nam. Bejaarden-sociëteit Herensingelpa rochie. Eerste lustrum. 9 uur v.m. ge zongen H. Mis, waarna ontbijt in zaal Maria Gijzensteeg. Feestavond 8 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 28 dec. tot 4 januari zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Goud van Napels", vol wassenen. (Matinée: „The stars are singing", alle leeftijden). Lido: „Rock, rock, rock", alle leeftijden. Luxor: „Kitty in de grote wereld", alle leeftijden. Trianon: „Brei Madels vom Rhein", alle leeftijden. Rex: „De verkenners der verlo ren bergen", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN. „Het leven van Buddha in de Kunst", Mus. v. Volkenkunde, Steen straat la. Tot 14 februari, geopend van 104 uur, zondags van 14 uur Fototentoonstelling. Prentenkabi net, Kloksteeg. Ned. Fotografen Kunstkring tot en met 31 december. Dienst der apotheken. Op maan dag 31 december zijn des avonds vanaf 6 uur) en des nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecep- ten: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammen schans weg 4, tel 23553; apotheek Óegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Op zondag 1 januari is vanaf des morgens 8 uur tot des avonds 12 uur alleen geopend apotheek van Driesum. Vanaf 24 uur wordt de dienst weer waargenomen door apo theek van Driessum, Zuidier-apotheek en apotheek Óegstgeest. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL Op nieuwjaarsdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan.de openbare straat te plaat sen. I Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op dins dag worden bediend, zal nu plaats hebben op vrijdag 4 januari 1957. De wnd. Directeur Gem. Reni- gings- en Ontsmettingsdienst. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. Djakarta kan het zelf veel beter De Indonesische regering heeft het Nederlandse voorstel om de kwestie van de processen tegen de Nederlandse arrestanten in Indonesië voor te leg gen aan het Internationale Hof van Justitie, verworpen. Dit wordt meegedeeld in een nota, die te Djakarta aan de Ned. verte genwoordiger is overhandigd in ant woord op de Nederlandse nota, welke de processen tegen de Nederlanders een schending van de rechten van de mens noemde. In de Indonesische nota worden de Nederlandse beschuldigingen van de hand gewezen en wordt gezegd, dat de processen in overeenstem ming met het internationale recht wa ren gevoerd. Volgens de nota was de Nederlandse nota „onjuist" en be oogde zij de Indonesische recht spraak te beledigen. ALPHEN AAN DEN RIJN INTOCHT VAN BURGEMEESTER Z. BRUINS SLOT. Door de Chr. Oranje Vereniging en de Wilhelmina Vereniging wordt in overleg met het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn de intocht van de nieuwe burgemeester verzorgd vanaf de grens der gemeente tot het bor des van het raadshuis. De gang van zaken is als volgt: Aan de grens der gemeente, richting Zwammerdam, zal een comité van ontvangst om 14 uur aanwezig zijn ter verwelkoming van de burgemees ter en zijn familie. Na het formeren van een korte stoet wordt direct naar het centrum van de gemeente doorgereden. Onder weg zullen enige groepen zich bij de stoet aansluiten, zodat verwacht mag worden dat een feestelijk geheel bij het raadhuisplein zal arriveren. Hier zal gepoogd worden door middel van vaandel, vlag of iets dergelijks, de burgemeester een blijk van een bloeiend verenigingsleven te geven. Hierna wordt het raadhuis betre den, waarna de commissie van ont vangst het gezelschap overdraagt aan de commissie van de raadsleden, die de burgemeester naar binnen leidt. De commissie van ontvangst aan de grens van de gemeente bestaat uit de heren L. de Graaf, G. v. Staal duinen en P. Groenhart. Van de bevolking wordt verwacht, dat zoveel mogelijk de vlaggen wor den uitgestoken, terw'jl nadere gege vens over het programma door mid del van de pers bekend zullen wor den gemaakt. Aanrijding. Op de wegsplitsing Prins Bernhardlaanrijksstraatweg LeidenUtrecht vond zaterdagmor gen omstreeks 10 uur een vrij ernsti ge botsing plaats tussen een drietal motorvoertuigen, waarbij het even wel slechts bij aanzienlijke materiële schade is gebleven. Het ongeval is veroorzaakt door de bestuurder van een personenauto met aanhangwagen van de directie van de autobusonder neming Maarse en Kroon, de heer H. J. te Aalsmeer. Deze kwam de PrirB Bernhardlaan afrijden en wil de links de rijksstraatweg oprijden. Hierbij verleende hij echter geen voorrang aan een uit de richting Lei den komende bestelauto, bestuurd door de heer D. Z. wonende te Al phen a. d. Rijn, die zich op de voor- rangsweg bevond en voornemens nog niet bekend gemaakt. Tenslotte v/as een aanvullend krediet voor de bouiw van de brandweergarage met twee bovenwoningen oorzaak dat de leden dieper ingingen op de finan ciële toestand van de gemeente. Hier een goede gelegenheid om te be zuinigen, meende men. Wanneer een soberder uitvoering zou worden toe gepast en b.v. de toren verviel, kon men waarschijnlijk zonder deze aan vulling van 19.500 toekomen. De voorzitter was echter van mening dat dit de juiste weg niet was. Hij gaf een zeer uitvoerige uiteenzetting van de gang van zaken en een overzicht van de toestand van de gemeentelijke financiën, waarbij bleek dat hoe wel deze niet rooskleurig is Bos koop toch altijd nog met zijn schul den beneden de 50% van het Neder landse gemiddelde is. R0EL0FARENDSVEEN Wedstrijden NKJB ten einde. Tot de laatste avond van de competitie in biljarten en klaverjassen geor ganiseerd door de NKJB is de spanning gebleven voor het behalen van het kampioenschap. Sportief is er gestreden om de eer en tijdens de gehele competitie heerste er een ge zellige sfeer. De eindstanden van deze competitie waren: Klaverjassen: 1. Piet Droogh en Wil v. d. Meer; 2. Fon Koek en Toon Koek; 3. Martien Hogenboom en Mar- tien Bakker; 4. Nic. v. d. Wereld en Hein Klein; 5. Kees van Berkel en Jan Klein; 6. Koos Volwater ,en Har van Veen; 7. Henny Hogenboom en Koos Verdel; 8. Gerard Wesselman en Th. v. d. Meer; 9. Piet Bakker en Ferdy Hogenboom; 10. Ton l'Amie en Nic. van Egmond. Biljarten: 1. Jan Wesselman; 2. Kees v. d. Meer; 3. Jos. v. d. Meer; 4. Har van Veen. Na afloop werd door de voorz. Har van Veen een woord van gelukwens gesproken tot de kampioenen. Hierna werden onder applaus aan de kampioenen 3 grote bekers over handigd. HAZERSW0UDE UIT DE RINGEN GEVALLEN. Toen een onderwijzer van de open- bpe school zich met zijn klas leer lingen in het gymnastieklokaal be vond, vroeg een der leerlingen óf zij even aan de ringen mocht werken. De onderwij er stemde hierin toe. Het 12- jarig dochtertje van de heer A. de Kort, greep de ringen en ging aan het slingeren. Toen zij flink hoog was liet zij plotseling de ringen los en kwam te vallen. Zij werd met een zware hersenschudding opgenomen en naar haar ouderlijke woning ge bracht. Botsing, zonder voorrang. Zater dagavond te omstreeks half acht ge beurde er op de hoek Gemeneweg Rijndöjk weer een ernstige aanrijding door het niet verlenen van voorrang. Een chauffeur van een bestelauto uit Bergschenhoek verleende wel voor rang aan het rechts komende ver keer, maar niet aan een bestelauto bestuurd door een chauffeur uit Voor schoten, die uit de richting Leiden kwam. Laatstgenoemde greep de be stelauto komende van de Gemeneweg in de flank, waardoor de auto uit Bergschenhoek omkantelde. De chauf feur moest op advies van dokter Blauwendraad ter observatie naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Een der inzittenden, die uit de auto werd geslingerd, kwam met de schrik vrij. Beide auto's liepen nogal schade op. De auto uit Voor schoten moest door een kraanwagen worden weggesleept. LEIDERDORP Kerstboomverbranding. Van ge- raadsvergadering van dit jaar waren meentewege worden oudejaars- de leden reeds in Oude jaarsstemming, avond 11 uur op het terrein hoek - - - - Cortslaan-Groenedykstraat de kerst bomen verbrand. De kerstbomen KATWIJK AAN DEN RIJN Brandje stoken. De wrn. inspec teur van politie deelt mede dat de kerstboomverbranding bij gunstig weer zal plaats hebben op woensdag 2 januari 1957 namiddag te ongeveer half zes. Vanaf 3 uur nam. kunnen de kerstbomen worden ingeleverd op het open terrein langs de N. Duinweg langs de Provinciale weg. De zondagsdienst wordt voor de doktoren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg op 1 januari waargenomen door dokter E. E. van der Laan, Rapenburg 1, tel. 2810. LEIDSCHENDAM Afscheid. Wegens zijn benoe ming tot adjudant vam de districts commandant van de rijkspolitie te Den Haag heeft de groepscomman dant van de rijkspolitie te Leidschen- dam, de heer C. P. Reij, afscheid genomen van de Leidschendamse groep, waartoe ook de gemeente Noot dorp behoort. In de raadzaal hadden velen zich verenigd o.a. de burgemeesters van Leidschendam en Nootdorp, de he ren Banning en Schölvink. Na het welkomstwoord van opperwacht meester G. de Groot sprak burge meester Banning, mede namens de burgemeester van Nootdorp, een af scheidswoord, dank brengend voor de goede diensten welke de heer Reij aan de gemeente heeft bewezen. N00RDWMK 75 JAAR BESTAAN BLOEMBOLLENCULTUUR NOORDWIJK. Naar wij vernemen zal het 75-jarig bestaan van Bloembollencultuur afd. Noordwijk feestelijk worden herdacht op woensdag 9 januari 1957. Des middags zal in het Hof van Holland een receptie worden gieihou- dien van 2.303.30 uur voor genodig- was rechtdoor te rijden. De bestelauto greep de zo goed als nieuwe Ford in de flank. Achter deze bestelauto na derde met vrij grote snelheid even eens een bestelauto, bestuurd door de Alphenaar J. G., die dezelfde rich ting volgde. Hoewel deze zijn voor ganger nog kon passeren, gelukte het de bestuur der. ondanks krachtig rem men niet de personenauto te vermij den, waarna hij het front van deze wagen aanreed. Alle drie wagens werden zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. BOSKOOP Zuinige Raad in Boskoop In de laatste openbare gemeente- hoewel de ernstige toestand van de gemeentefinanciën niet kon worden verheeld. Dit bleek al spoedig bij het verzoek om medewerking van het bestuur van de vereniging tot stichting en instand houding van een christelijke kleuter school voor de aanschaffing van meu bilair en ontwikkelingsmateriaal Aanvankelijk was men van mening, dat deze kosten door het rijk zouden worden vergoed, doch voor reeds be staande scholen kornien deze kosten voor rekening van de gemeente. Er werd in principe besloten de gevraagde medewerking te verlenen. Eenzelfde verzoek was ontvangen van het bestuur van de r.k. kleuterschool. De verhoging van de jaarwedden van de wethouders tot 1700 was geen bezwaar. Dat kan er nog wel bij, want zoals de voorzitter opmerkte, de wet houders zijn onbetaalbaar. De gewijzigde subsidieregeling voor de verenigingen Het Wit Gele Kruis en Het Groene Kruis kon aller in stemming verwerven, zodat deze gebracht werd op 3 per jaar per lid. Ook de verflioging van de elektrici teitstarieven ging zonder commen taar. De steeds verder gaande stij ging van kosten maakt dit nu een maal noodzakelijk, terwijl Boskoop contractueel gebonden is de Leidse tarieven toe te passen. Hierna volgde de aanbieding van de ontwerp-be- grotingen van de gemeente, de ge meentebedrijven en de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg voor het dienstjaar 1957. De cijfers van de begroting werden kunnen aldaar gebracht worden. De woningcommissie van Leider dorp zal vergaderen op donderdag 3 januari 7 uur nam. in het gemeente huis. Ondertrouwd: G. L. J. Schön- beck 35 j. te Wassenaar en G. van der Voort 26 j. Gehuwd: O. den Hollander en A. Kalkhoven. Overleden: E. M. Lugtenburg z. 3 maanden. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: grijs wollen heren vest, melkbus, deksel van een melkbus, blauw wollen halsdoek, zwarte lede ren dameshandschoen, pr. zwarte dames glacé handschoenen, veelkl. armbandje, zakkam in étui en spie geltje, rood-groen geruite sjaal, pr. bruine kinderwanten, ijzeren rijplaat, bruin-beige handschoen, meerkl. kin derhandschoen, sleutelbos in zw. 1. étui, rozenkrans in étui, rood led. damesportemonnaie m. inh. oorbel. Aan komen lopen jong poesje, geel- harige herdershond, zwart hondje met witte bef. Verloren: kinderwagendekje wit en blauw, negen vaten w.o. een Shel- vat, groene regenbroek, br. led. por- temonnaie met inh., bruine glacé handschoen, pr. herenhandschoenen, gerookte schouderham, zwart lederen want, bonboekje m. 2.50 aan ze gels, gr. ballpoint, dameshoiloge, br. gev. handschoenen, zilveren arm band, vulpen. Een u-o-o-Wfioedig. 1957 Zowel zakelijk als privé. OUDE VEST 111 TEL. 35328 Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Toneelavond K.A.B. Gebrek can ruimte noodzaakte de K.A.B. haar toneelavond, welke jaarlijks om streeks Kerstmis wordt gegeven, dit maal in het Dorpshuis te Leiderdorp te houden. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer God- dijn, in het bijzonder welkom de af gevaardigden van de K.A.V. en mevr. Wand met haar band, die als altijd weer voor de muzikale omlijsting zorgde. Heel in het kort memoreerde de voorz. het afgelopen jaar met als hoogtepunt het 40-jarig bestaan, de oprichting van het Gezinshulpfonds, dat evenwel nog niet de belangstel ling heeftvan de leden, welke het behoeft. Een dringend beroep op medewerking richtte hij tot de aan wezigen. Eveneens geldt dit voor d*. Crede Pugnoclub die dringend aan vulling behoeft. Verder vroeg hij te gedenken de slachtoffers in Hon garije die alles, zelfs hun leven of ferden, ook voor ons, om te ontko men aan de wurgende greep van het communisme. Hoewel hij zich ver heugde over de opkomst (de zaal was vrijwel geheel gevuld) zou hij toch ook eens graag wat meer belang stelling zien als er een ontwikke lingsavond werd gehouden. Vervol gens was het woord aan de onder afdeling „Liefde voor Toneel", dit zich uitstekend van haar taak heeft gekweten. Ditmaal eens geen Kerst spel maar een luchtig blijspel geti teld: „De dochters van de baas". In deze klucht beheerst een niet meer zo modern gegeven het spel nl. van een in goede doen gekomen gezin heeft de moeder het wat hoog in de bol gekregen en tracht haar doch ters aan adellijke echtgenoten te kop pelen. De oudste dochter werkt aan vankelijk hieraan mee maar de twee andere dochters met pa aan 't hoofd, staan hier vierkant tegenover en wil len niets liever dan de medewerkers van Pa Wortel in de familie opgeno men zien. En dan komen de verwik kelingen, welke er toe leiden dat aan nemer Wortel, gespeeld door J. Kok, met zijn jongste dochter, door Truus Vervoorn, een soort compagnon schap sluit om de plannen van Ma en de oudste dochter te doen mis lukken. Hoe dit ten slotte mislukt, dank zij de onberekenbare en dwaze invallen van de 17-jarige Annemiek, waarmede zij tenslotte de adellijke verloofde van haar oudste zuster ontmaskerd als een onbetrouwbare charmeur, is in dit stuk kostelijk uitgewerkt. Na een ietwat aarzelend begin kwamen de spelers spoedig in hun rol en vooral Truus Vervoorn, als Annemie/k, die het ene ogenblik een geraffineerde intrigante en dan weer het onschuldige jongste zusje uitbeeldde, speelde haar rol uitste kend. Het extra-applausje voor haar taak aan het slot was dan ook ten volle verdiend. Maar ook de niet gemakkelijke rollen van Gerda en haar adellijke Archibald, resp. ge speeld door Wilma v. Rijn en Piet v. d. Geer, werden prachtig uitgebeeld. De overige rollen pasten zich, de een meer, de ander minder, hier goed bij aan en gaven met elkaar een vertolking waarvan door de aanwe zigen ten volle is genoten. Het was de g.a. die na mevr. Wand bedankt te hebben voor haar trouwe medewer king, met een geestig woord dank bracht aan de spelenden en aan de regiseur, de heer Fianen, voor het geen deze met het gezelschap heeft gepresteerd. den en van 3.30—4.30 uur vóór de leden en verdere belangstellenden. Te 8 uur 's avonds zal er voor de leden met hun dames een feestavond aangeboden worden in het Casino, waarbij een cabaretgezelschap zal op treden en een gezellig samienzijn na afloop van het programma. Kerstv'ering bejaarden. De r.k. bond van bejaarden en gepensioneer den „St. Joseph" heeft vrijdag onder grote belangstelling Kerstfeest ge vierd in de grote zaal van het Juve naat bij de Kerststal en Kerstboom. Door de voorzitter, de heer A. Meijer, werd deze bijeenkomst geopend met een woord van welkom in het bij zonder tot de g.adv, de dames van het zangkoortje van de „H. Familie" en de heer Joop Koevoets, declamator uit Leiden. Dank bracht spr. aan de vele parochianen van „binnen" en „zee", die door hun giften het be stuur in staat hadden gesteld deze middag te organiseren. Vervolgens las de voorzitter een schrijven voor dat he bestuur had verzonden aan b. en w. van Noordwijk, met het verzoek dat aan die 65-jarigen, die momenteel, steun ontvangen ingevolge de Nood wet Ouderdomsvoorziening, ook nu 1 jan. a.s. dezelfde gemeentelijke toe slag zal worden uitgekeerd. Op zeer verdienstelijke wijze bracht het da meskoortje een zestal liederen ten gehore afgewisseld door declamatie van de heer Koevoets. Deze uitvoe ring werd op hoge prijs gesteld. In de pauze werd een kopje koffie geser veerd, terwijl de dames van versna peringen en de heren van een roker tje werden voorzien, waardoor de aangename sfeer ten zeerste werd verhoogd. Aan het slot deelde de voorzitter mede dat het aantal de 160 bijna had bereidt. Hij sprak de wens uit, dat ook in het komende jaar de mogelijkheid er zal zijn, om nog en kele ontspanningsmiddagen voor de bejaarden te organiseren. WARMOND Honderdjarige vierde haar verjaardag Honderd jaar te worden en dan in een uitstekende lichamelijke en gees telijke gesteldheid, is toch maar aan enkele zeer bevoorrechten geg ven, waarvoor men God grote dank ver schuldigd is. Na de plechtige H. Mis, die zater dag in het St. Liduinahuis te War mond werd opgedragen bij gelegen heid van de 100ste verjaardag van mevr. Kuiper-Weytenburg, heerste er al terstond een gezellige sfeer en de schat van bloemen, die aan het adres van de jubilaresse was bezorgd, gaf het geheel een prachtig en fees telijk aanzien. - De burgemeester met zijn echtge note, de pastoov, de voorzitter van het regenten-college de heer F. Slager en de regent, de heer J. van Vliet waren de eersten, die de honderdjarige hun gelukwensen kwamen aanbieden, waarbij de burgemeester tevens de gelukwensen aanbood van het ge meentebestuur, welke licitatie ver gezeld ging van een prachtige bloe menmand. Alle bewoners van het huis, onder wie ook de eerw. overste en de zus ters leefden mee met dit unieke ge beuren en de feestelinge kwam han den tekort, om alle gelukwensen in ontvangst te nemen. Zij werd overla den met geschenken, zodat de kamer te klein was om deze te bergen. Het was bewonderenswaardig or- te zien hoe, onvermoeid, zij van dit feestelijk gebeuren genoot. Men kreeg in het geheel niet de indruk, dat hi r iemand werd gehuldigd die de tweede eeuw van haar leven was binnengegaan. De gehele dag was het een komen en gaan van belangstellenden. Dat de jubilaresse zeer onder de indruk was van dit alles, behoeft geen betoog. Des middags bracht de muziekvereniging „St. Matthias" haar een muzikale hul de, waarbij de voorzitter dezer ver eniging, de heer Th. de Vroorr.en, de jubilaresse complimenteerde met deze voor haar uitzonderlijke dag. Deze muzikale hulde, die voor haar geheel onverwacht kwam, was volgens haar de bekroning van het feest. Nadat de officiële huldiging was beëindigd bleef men nog geruime tijd in meer intieme kring bijeen, waarbij de jubilaresse *.og verschillende zeer interessante voorvallen en feiten uit haar lange leven vertelde, waarbij de enorme tegenstellingen van het leven van nu en een kleine eeuw geleden bleken. Tegenstellingen die nu niet altijd ir. het voordeel van de tegen woordige tijd uitvielen. Zo God het wil, alduö de jubilares se, zal ik nog gaarne enkele jaren bij mijn kinderen en kleinkinderen wil len blijven en wij hopen van harte dat haar dit nog gegeven moge zijn. De energie en wilskracht, hiertoe is er nog in overvloed. VERBRANDING KERSTBOMEN. Teneinde te voorkomen dat ieder op eigen gelegenheid over gaat tot het verbranden van de kerstbomen, waarbij brandgevaar niet is uitgeslo ten, zal deze verbranding plaats vin den op een centraal punt. Ieder wordt verzocht aan deze ceremonie te wil len deelnemen. De verbranding zal dit jaar geschieden op het gemeen telijk sportterrein. De drumband van St. Matthias verleent medewerking, (vertrek vanaf de Baan). Een en an der zal geschieden op donderdag 3 januari a.s. des namiddags 7 uur. Geslipt. Tengevolge van de glad heid van de weg, slipte nabij de Ko- renmolenbrug een volkswagen en de ze kwam dwars over de weg te staan. De bestuurder waarschuwde de uit Leiden naderende bus van de N.Z.H. dat de weg versperd was. De bus chauffeur remde, maar door de glad heid van de weg kon hij zijn wagen niet in bedwang houden. Deze glipte het rijwiel pad over, vernielde een hek en kwam tegen de woning van de heer V. M. tot stilstand. Er ont stond gelukkig alleen materiële scha de.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 6