fötdemmd. DE SPOKENJAGE NIEUWJAARSPUZZEL In de Krantentuin IN EN OM HET HEIDEHUIS Correspondentie ZATERDAG 29 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 'ÏT~[ IÏ47 Horizontaal: 1. een Myth, figuur, naar hem is januari genoemd en nieuwjaarsdag was hem gewijd, 5. aanspreektitel van een koning of kei zer, 8. zijtak Elbe, ll.mondeling, 15. dieventaal, 17. dorpje in N. Brab. bij Eindhoven, 19. stad in Duitsland, 21. zeeroofvis, 23. kledingstuk voor de regen, 26. hetzelfde, 28. bloeiwijze 29. voornaamwoord, 30. vordering, 31. kaap in Spanje tussen Valencia en Alicante kaap de la 32. voor zetsel, 34. boom, 35. bekende afkor ting, 36. departement aan de Atl. Oceaan ten Z. v. d. Loire, hoofdstad La Roche, 39. telwoord, 42. muziek noot, 43. zot, 44. niet verplaatsbaar, vast, 45. rivier in Egypte, 47. ik (Lat.), 49. klein kind, 51. muziek noot, 52. morsdoekje, 54. afkorting van selenium 55. sterk riekende ac tieve zuurstof, 56. druivensap, 58. afkorting op telegramformulieren, 59. opium, toebereid om te roken, 61. ku bieke meter, 63. larve van de lang pootmug, 64. lichte, gekeperde wol len stof, 65. per expresse (afk.), 66. hoepel, 67. kloek, 68. voornaamwoord, 70. nauw, 72. academische titel (afk.), 73. ledger (afk.), 74- vaarwel, 75. oude wijnmaat, 77. januari, 84. be kend dier, 86. son eminence (afk.) 88. deel van een woord, 90. gedeelte ener erfenis, 92. uitroep, 93. niet dik, 95. muzieknoot, 96. stuk stof, 98. vaarwel, 99. de dato (afk.), 100. ri vier (Spaans), 101. andere naam voor Wodan, 103. snelschrijfkunst, 107. Rom. keizer, 108. langzaam (muziek), 110- de Indische zonnegod, 111. ineen- gedrilde vezels, 113. nevens, 114. zon der enige verhevenheid, 115. meer op de grens van de Ver. Staten en Ca nada, 116. harde delfstof. Verticaal: 1. een der vier evangelis ten, 2. akelig, 3. Zwitsers kanton, 4. soortelijk gewicht (afk.), 5. sociëteit (afk.), 6. wijnpeiler, 7. eenmaal, 8. aanloop, 9. barmhartigheid, 10. buiten haven, 11. rund, 12. koor van zangers, 13. tegen, 14. vindt men om een lamp, 16. lichaamsdelen, 18. royal mail (afk.), 20. kasteel, 22. vis, 24. niet een, 25. op die tijd, 27. achting, 29. een soort van appel, 33. vergadering van het ministerie, 36. volgens andere (afk.), 37. muzieknoot, 38. lidwoord, 40. eerwaarde heer (afk. Lat.), 41. pers. voornaamwoord, 43. ontkenning (Eng.), 46. lidwoord (fr.), 48. gering, laag, 50. vaartuig, 51. schaaldier, 53. zonderling, 55. rivier in Duitsland, 57. artikel van een wet, 60. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 62. rijksgrens (afk.), 65. rustwedde, 69. bekend knaagdier, 71. gebod, 74. waterstand (afk.), 76. telwoord, 77. luitenant (afk.), 78. gekheid, 79. muze der ster renkunde, 80. familielid, 81. op die plaats, 82. familielid, 83. gewicht (afk.), 85. atmosfeer (afk.), 87. plech tige gelofte, 89. aarden vuurpotje, 91. bloedhuis, 92. schijn, voorkomen, 94. kleur, 97. overzetvaartuig. 98. slede, 100. verstand, 192. landtong, 104. hoogste punt, 105. afkorting van gada- linium, 106. dorpje onder de Drentse gem. Vries, 107. niet droog, 109. deel van de bijbel (afk.), 112. Rom. munt. Een gouden polshorloge, drip waar debonnen ter waarde van vijf en twintig gulden, vijf van tien gulden en tien prijzen ter waarde van vijf gulden worden ter beschikking ge steld van de inzenders van een goede oplossing op onze Nieuwjaarspuzzle. Tot vijf en twintig januari van het volgend jaar heeft u de tijd om onder het motto: „Nieuwjaarspuzzle" uw inzending toe te sturen aan de PUZZLEREDACTIE van de Leidse Courant. OPLOSSING KERSTPUZZEL Het Kerstliedje dat de oplossing vormde van de Kerstpuzzle luidde: „NU ZET IK NIET MIJN ZINNEN OP AARDSE DINGEN MEER: MARIA WIL IK MINNEN, EN JEZUS LIEVEN HEER." Dit liedje was te vinden wanneer het puzzleschema als volgt werd in gevuld: Horizontaal: 1. zegen, 5. Eist, 8. looi, 11. zadel, 15. allee, 17. teder, 19. dille, 21. vaak, 23. grootmoeder, 26. imme, 28. elf, 29. kg, 30. are, 31. nar, 32. Ir, 34. ion, 35. ne, 36. Deense, 39. dissel, 42. Pb, 43. wen, 44. ganzeveer, 45. Dan. 47. ami, 49. N.S., 51. Ne, 52. zijn, 54. ra, 55. eend, 26. dame, 58. v.k., 59. komma, 61. Spree, 63. knoet, 64. stier, 65. Be, 66. eren, 67. neon, 68. in, 70. Uri, 72. Lr, 73. Rr, 74. ego, 75. ara, 77. omstreeks, 84. Inn, 86. K.H., 88. entree, 90. Nivose, 92. de, 93. Ran, 95. Da, 96. era, 98. Ate, 99. Mt, '00. arm, 101. unie, 103. allegaartje, 107. Naab, 108. edele, 110. tille, 111. onder, 113. toren, 114. echo, 115. teil, 116. neder. Verticaal: 1. Zevenaar, 2. gaaf, 3. elk, 4. nl., 5. eer, 6. storen, 7. tête, 8. Leon, 9. Oreade, 10. Ide, 11. Z.L., 12. Ali. 13. demi, 14. leenbank, 16. egge, 18. dm, 20. iris, 22. ale, 24. oase, 25. drie, 27. mop, 29. Kennemerland, 33. redemptorist, 36. de, 37. N.G., 38. i.e., 40. Sr, 41. la, 43. W.I., 46. N.Z., 48. makker, 50. snater, 51. Nasser, 53. ijverig, 55. emoe, 57. Erin, 60. on, 62. Ee, 65. buskruit, 69. November, 71. ia, 74. en, 76. re, 77. o.r., 78. meel, 79. Sereth, 80. rij, 81. entree, 82. kiet, 83. S.V., 85. N.E., 87. Han, 89. taal, 91. omen, 92. dra, 94. nier, 97. agia, 98. aalt, 100. aard, 102. Ede, 104. Lee, 105. al, 106, jol, 107. nee, 109. en 112 dn. De uitgeloofde missaals werden ge wonnen door: A. M. van Kins, Gasst-aat 68 te Lei den; N. J. W. Pouw, Koekoekstraat 6 te Nieuwkoop en J. H. Juffermans, Hoofdstraat 273, Sassenheim. S. G. v. d. Hulst, wonend aan de Rijndijk 7 te Voorschoten won een sigarettenkoker en met hem hoorden ook soldaat J. C. v. d. Kroft, Lnr. 36.08.08.210, 4de T.D. Bat. A-Cie, 1ste pel. gelegerd in de Oranjekazerne te Schaarsbergen en N. v. d. Werf, Stuwstraat 4 te Leiden tot de geluk kigen. De gezelschapsspelen kwamen te recht bij C. Romijn, Heereweg 115 te Lisse; Mien Veldhuyzen, Westeinde 25, Zoeterwoude en Corrie Heems kerk, „Hoeve Westdorp" 28 in Koude kerk a. d. Rijn. De sieraden, tenslotte, erden toe gewezen aan: J. C. van Tol, Akkerhof 16 te Leiden; Joop Zandbergen, Haar lemmerstraatweg 12 te Oegstgeest en J. van Leeuwen, Parkstraat 61 in Lei den. De winnaars en winnaressen krij gen hun prijzen thuisbezorgd. Geen tekort aan sla-olie Korte stagnatie Oliebollen en appelbeignets zullen op oudejaarsdag lustig in de Neder landse keukens kunnen sudderen en bakken. Dit is de geruststelling van de zijde van de slaolie-industrie aan de Nederlandse huisvrouw. Geruch ten doen de ronde, dat er niet vol doende slaolie zou zijn, maar het te gendeel Is waar. Weliswaar is er op het ogenblik in de winkels enige schaarste aan slaolie omdat onder de invloed van oorlogs geruchten viermaal zoveel is gekocht als normaal, maar dat de Nederlandse industrie tekort zou schieten in de voorziening is onjuist. De Nederland se slaolie-industrie heeft op het ogen blik voldoende voorraden om in ja nuari meer dan voorheen af te leve ren, doch de buffervoorraden zijn door de hamsterwoede zodanig ge slonken, dat er bijna geen afleveren mee aan was. De industrie heeft on der invloed van de stagnatie in het Suezkanaal en stakingen in Nigeria en de Verenigde Staten moeilijkhe den gehad met de grondstoffenvoor- ziening. Daarom zyn de machines in enkele fabrieken enkele dagen stop gezet, waarbij deze machines tevens een grote beurt hebben gehad. Be gin januari draait alles weer normaal en zelfs harder dan voorheen, zodat er geen enkele vrees behoeft te be staan dat de Nederlandse huisvrouw onvoldoende slaolie voor haar keu ken zal kunnen krijgen. (Vervolgverhaal) Tegen twaalf uur was het weer heel anders geworden. Er viel een fijne mot regen en van de mooie witte straten was niets anders over dan een vieze modde rige massa. De kinderen haastten zich dan ook dadelijk uit school naar huis. Ook de kinderen van het Heidehuis. Eric en Sjaak, Lidy en Leny, allemaal op de fiets naar huis. De schooltassen waren vol, de rapporten hadden ze mee gekregen want ze hadden nu vakantie. Eric, voorop, had de grootste haast. Z'n vader en moeder zouden immers vandaag in Utrecht aankomen en hij mocht met oom mee in de auto om hen te halen. Hij wilde z'n spullen eerst nog opbergen en z'n kastje netjes in orde maken, moeder was immers zo pre cies. Toen het stel thuis kwam was de tafel al gedekt en konden ze meteen begin nen. De auto stond al buiten. Er was geen tijd te verliezen. Wie zouden er allemaal mee mogen? Ze keken hun vader vragend aan. Het liefst zouden ze allemaal meegaan, maar met bet oog op de kleintjes ging dat natuurlijk niet. Tenslotte zouden Sjaak en Eric mee gaan, want als oom en tante en de kof fers er nog in waren, was. de auto hele maal vol. Leny en Lia zouden moeder helpen, die in de keuken nog veel te bakken en te braden had en ze zouden op Roosje en Iztvann passen. Als moe der aan 't koekjes bakken was, viel er altijd nog wel wat lekkers af en dat wisten Leny en Lia wel. Ze hadden goed gedacht, want onverwacht kwam moeder binnen met een schaaltje waarop vier mannetjes van krentenbrood lagen. Wat zagen die er toch leuk uit. Moeder schonk een kopje thee en toen aan 't smullen. Kleine Roosje had er pret in en Itzvann schaterlachte toen hij er eerst een beentje en later een armpje af hapte. Hij pulkte de krentjes uit het lijfje en hapte toen alles op. Zo ging de middag voor de thuisblijvers toch nog prettig om. Aan het station was het een drukte van belang. Iedereen haastte zich om de Kerstdagen met hun familie te vieren en de treinen waren meer dan vol. Oom keek eens op de klok en zei tot de jon gens dat de trein wel spoedig zou komen. Verlangend keek Eric al in de richting vanwaar de trein zou komen. Nu het tijd stip van het weerzien zo dichtbij was, verlangde hij toch wel heel erg naar zijn ouders. „De Italiaanse expres zal vermoedelijk met een kwartier vertra ging aankomen" Oei, dat was een teleur stelling! „Kom we gaan maar wat heen en weer lopen, dan blijven de voeten warm", zei oom en hij nam de jongens mee het per ron over. De treinen kwamen af en aan. De reizigers stapten in- en uit. Mensen die elkaar in lange tijd niet gezien had den, begroetten elkander heel hartelijk. Ze hadden zoveel te zien, dat het kwar tier om was. voor ze het wisten en de grote geweldige lokomotief het station statig binnenreed en vlak bij hen stopte. Nu was het uitkijken en elkander in de drukte niet kwijtraken. Mijnheer Ter.- fcerge vond het maar beter om bij de uitgang te gaan staan, dan konden ze elkaar zeker niet missen. En jawel hoor, daar zagen ze vader en moeder in de verte al aan komen schuifelen tussen een menigte mensen. Het duurde dan ook nog eventjes voor ze bij elkaar wa ren en daarna sloeg Eric zijn armen van vader's en moeder's hals tege lijk. Hij wist gewoon niet wie hij 't eerst zou omhelzen. De omstanders keken ont roerd toe. Zo'n hartelijk weerzien zagen ze niet alle dagen.: Eindelijk waren va der en Sjaak aan de beurt om hen te ver welkomen en toen gingen ze, beladen met koffers, de trap af en de auto in. De versgevallen sneeuw was wat op gaan vriezen, zodat vader alle aan dacht by de weg nodig had om niet door de gladheid te slippen. Onderwijl vertelde Eric honderd uit over de bele venissen van het Heidehuis en natuur lijk werd het kleine Hongaartje niet vergeten. Zijn moeder had al verheugd gezien dat het zo best met Eric's benen èing maar ze vroeg er nog niet naar. V^-der vertelde over al het moois dat in Italië gezien hadden maar daar kwam hij voorlopig niet over uitge praat. In de koffer zaten mappen met platen van reprodukties van bekende schilderijen, daar zou Eric zeker belang in stellen. Tante begon het koud te krij gen. In Italië was het lang zo koud niet als hier in Nederland. Er blies een kou de oostenwind over de vlakte. Iedereen erlangde naar een kop lekkere warme koffie, maar dat zou nog wel een poosje duren want ze kregen pech. Plotseling stond de auto stil geen benzine meer. Wat nu gedaan? Ze stonden op een een zame landweg, midden tussen de denne- bossen. Vader stapte uit om aan de voorbijgaande auto's te vragen of ze een reserve-tankje benzine bij zich hadden dan konden ze tenminste verder rijden een benzinepomp. Niemand had re serve-benzine bij zich. 't Was bitter koud telkens als de auto open ging woei er een ijzige windvlaag binnen. ,,Ja er zit niets anders op, dan dat Sjaak met een auto meelift om wat ben zine te halen en dan weer terug komt liften". Ze hadden geluk en Sjaak mocht met een auto mee naar de eerst- olgende benzinepomp, die zeker 5 km. verder lag. Na ongeveer 20 minuten wachten stopte er een grote vrachtauto vlak bij hen en daar stapte Sjaak uit met een blik van 5 liter. Nu waren ze gered en binnen een paar minuten was de auto weer op gang en ging het huiswaarts, al waar moeder en de kinderen al vol on geduld zaten te wachten. Moeder was al ongerust geworden. Je kon immers nooit weten. Nu met die gladde wegen waren ongelukken geen zeldzaamheid. Gelukkig daar was de bekende toeter en even later kwamen een gelukkige vader en moeder met Eric in hun mid den, het huis binnen. (Wordt vervolgd). OPLOSSINGEN VAN DE VORIGE RAADSELS. 1. robbedoes; 2. aalmoes, 3. tamboer; 4. bruidegom; 5. kletsmajoor. Leo Klein, Ambonstraat 7, Lelden heeft deze week het boek gewonnen. Het word je deze week toegezonden Leo. SPELLETJES VOOR DE OUDEJAARSAVOND. WIE HEEFT DE RING? De kinderen zitten om de tafel. We hebben een touw dat zolang is, dat ieder kind het met twee handen kan vasthou den. We schuiven er een gordijnring aan en knopen dan de uiteinden van het touw aan elkaar. De kinderen houden het touw vast met beide handen en leg gen de vuisten op de tafel. Eén van de kinderen gaat een eindje van de tafel staan met z'n rug naar de kinderen toe en telt langzaam hardop tot drie ter wijl de anderen de ring doorsturen en luisteren naar het tellen. Op drie keert het kind zich om een probeert nu te zeg gen, wie de ring in handen heeft. Raadt hij goed, dan mag hij nog eens, raadt hij mis, dan mag het kind, dat de ring in handen heeft. Niemand mag natuurlijk laten merken, wie de ring heeft en bij drie moet iedereen onmiddellijk stil zit ten. WIE GOOIT ZES? Aantal kinderen onbepaald. We hebben nodig een vel wit papier, een dobbelsteen en voor ieder kind een knoop. Deze knopen moeten voor ieder kind verschillend zijn. Men tekent 4 cirkels op het papier. Voor ieder kind tekent men er een lijn in. Om beurten wordt nu gegooid. Wie 6 gooit zet zijn knoop op de bui tenste cirkel. Telkens als iemand weer 6 gooit schuift hij op zijn eigen lijn een cirkel verder. Wie het eerst op de bin nenste cirkel is, heeft het gewonnen. Trees Zonderop, Leiden schrijf ook nog eens een gezellig briefje erbij. Trees. Ton Straathof, Woubruggc. Dit was toch wel een heel erg klein briefje Ton Dini Wortman, Noordwijk B. Jij doet altijd zó trouw mee, dat je echt wel een prijs zou verdienen. Jammer hé, dat het deze keer weer mis was. Rietje v. Nes, Nw.hout. Heb je dat versje zelf gemaakt? Ik heb het wel nooit ergens gelezen, maar ja, ik lees natuurlijk niet alle boekjes. ARM POPPEKIND. Mijn popje is ziek. o ik weet geen raad. Zc viel uit de wagen, zo maar op straat. Ze viel op de stenen, hard op haar kop. Ik bukte me gauw en raapte haar op. Ik stopte haar weer in de wagen heel vlug. Toen reed ik angstig naar huis gauw terug. En over m'n wangen, daar rolde een traan. Van angst ging mijn hart veel vlugger slaan Mijn moes zag me komen; ze stond voor de ruit „Maar lieve kind, wat is er met je gebeurd?", riep ze uit. Ik snikte: „ikke, ikke" en wees op de pop. En hakkelde: „zijzijzij viel op haar kop. Moe pakte haar uit de wagen en keek. De stumper, die zag van de schrik erg bleek. „Zo", zei ze, „maar kijk eens, wat een geluk. De mooie kop, is gelukkig niet stuk". Rlekie Zijerveld, Ter Aar. Fijn dat je het verhaal van het Heidehuis zo mooi vindt. Jammer genoeg is het haast uit, want we zijn er al zó lang mee be zig. Wie weet hoe gauw je weer kunt schaatsen. Annie en Nellie Veldhuizen, Nw.hout. Het St. Nicolaasfeest is jammer genoeg al weer voorbij. Jullie tekeningen zijn aar dig. vooral die zwarte Piet is enig. Leuk dat Nellie voortaan ook met ons mee doet en fijn dat jullie de verhaaltjes zo mooi vinden. Dag kinders. Jeanne Oudshoorn, Rijpweterlng. Je hebt goed geluisterd meisje toen de meester het verhaaltje voorlas en ik kan me best begrijpen dat je er een negen voor gekregen hebt. Nu mogen de andere kinderen er ook van genieten. )E PANNEKOEK VAN PRINS MAURITS Toen prins Maurits vergeefs Den Bosch belegerde, wilde hij op een keer zijn ontbijt buiten de tent gebruiken. Hij liet een tafel en een stoel buiten zetten en schikte zich aan tafel. Zijn ontbijt be stond uit een pannekoek met veel eieren er in. Toen deed hij zijn gebed.... Op datzelfde ogenblik floot er een kogel langs de stadhouder heen en ver splinterde tafel en pannekoek. Toen de prins zijn ogen open deed en de versplin terde tafel zag, schrok hij niet. Hij liet weer een andere tafel en een verse pannekoek brengen. Toen hij klaar was met zijn ontbijt schreef hij 'n brief aan „Grobbendonck". „Oorlog is oorlog", zo schreef hij, „maar een stadhouder op zo'n onbeleef de manier van zijn ontbijt te beroven is toch al te erg. En dan nog wel een dikke pannekoek met zoveel eieren er in. Ik verzoek u, dit niet meer toe te laten". Hij liet een bode met een witte vlag de brief aan de belegerde burcht bren gen. De bode liet lang op zich wachten, maar eindelijk verscheen hij. Hij had een brief van Grobbendonck en een dikke pannekoek met dubbel zoveel eieren er in als er verloren waren gegaan. Ria Opdam. Oud-Ade. Alles goed Ria. Volgende keer zeker een dikke brief er bij. Berto Zuidwijk, Koudekerk. Die teke ningen b(j de oplossing zijn leuk. Ina de Haas. Warmond. Weer een nieuw nichtje er bij, die hartelijk wel kom is. We hebben heel wat nichtjes en neefjes, ik zou ze niet kunnen tellen. Corrie Zandvliet, RUpweterlng. Alles oké, Corrie. Willie Lenting, Ter Aar. Dat gebedje voor de Hongaren bidden alle kinderen op school, dus dat gaan we niet in de krant zetten. De bedoeling was goed Corrie. Gerry Duynhovcn, Warmond. Je hebt ook alles goed Gerry. Atie Lansdaal, Leiden. Fijn dat Je het gewonnen boek zo mooi vindt. Hier is je aardige verhaaltje. DE KLOMPEN. De boerin had haar tien kinderen .n bed gestopt en ging als gewoonlijk de klompjes tellen. Eén paar, drie paar enz. tot negen paar. Hé, één paar te kort, hoe kan dat nou?" Ze holde naar boven. Toen ging ze de kinderen tellen of er niet stiekum één, op zijn klompjes, vader achterna gegaan was. Ze telde: 1, 2, 3. 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Ja. ze waren er allemaal en toch maar negen paar klompjes! Opeens kwam Marietje, de jongste, haar bedje uit. En weet Je wat de boerin toen zag? Marietje had haar klompjes aangehouden, toen ze naar bed ging. Ze was verkouden en dacht, als ik mijn klompjes aanhoud, dan ben ik vast mor gen weer beter. Geertje v. d. Voorn, Nieuwkoop. Zo is Joke van Bentem je vriendinnetje, dan moeten jullie ook nog eens samen schrij ven. Wat ben jij dicht bij Sint Nico- laas jarig. Je verhaaltje komt niet meer in de krant. We denken niot meer aan Pieterman. Die is alweer in Spanje. Dag Geertje, ook de groeten aan Joke Jan v. d. Ploeg, Leiderdorp. Je hebt reuze je best gedaan op die tekeningen, vooral die twee kastelen waren erg mooi. Moet jij soms later huizenbouwcr worden? Ook die boerderij mot do mooie groene bomen vind ik prachtig. Je doet toch zeker ook mee met de Kerstprijs vraag? Mfen Opdam. Oud-Ado. Jammer hé Mien, da je geen prijsje hebt, de oplos sing zag er zo netjes uit. Misschien de volgende keer beter. Slnl on Dora Koot, Rijpwetering. Jul lie verhaaltjes over het Sint Nicolaas feest kwamen te laat en die kunnen niet meer geplaatst worden. Wc hebben nu alweer het Kerstfeest gevierd. Jammer hé! Toch heb ik ze nog met plezier gelezen. Christlen de Ilaas, Katwijk. Lees het briefje hierboven maar eens. Ook jouw Sint Nicolaasverhaaltje komt niet meer ln de krant, hoe jammer ik liet voor jou vind. We kunnen immers niet blijven praten over Sint Nicolans. Dat is weer voorbij. Marianne Duivenvoorden, Nw.hout. Ook jouw moet ik teleurstellen. Lees de briefjes van hierboven maar eens. Toch niet boos Marianne? Renee van Dam, Katwijk. Ik zal pro beren je kleine verhaaltje te schrijven. Wil je voortaan met inkt schrijven, dat is veel duidelijker. DE FILM. Ik was bij mijn tante en toen ging ik naar de film: Sjors en Sjimmie. SJors moest een huis bouwen. Terwijl hij stond te metselen kwam er een neger aan. met een lollie in zijn mond. Sjors keek niet uit waar hij liep en stootte de emmer om, boven op het hoofd van de neger. Sjors liep gauw weg. Toen hij een poos gelopen had, kwam hij weer bij de muur die hij aan 't metselen was en toen zag hij een man zitten met de emmer op zijn hoofd. Later zag hij dat het negertje Sjimmie was. Alle kinderen en hun ouders een Zalig Nieuwjaar van TANTE JO EN OOM TOON. (99)

Leidse Courant | 1956 | | pagina 11