Verjongde Duitse voetbalploeg klopte Rode Duivels met 4-1 De eerste zege van DOSR Waarom Verbonden Watersport afwijkende mening had over Melbourne Zomerprogramma werd vastgesteld Zware mist was zaterdag spel breker bij voetbalwedstrijden MAANDAG 24 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 NIEUWE HOOP voor SEPP HERBERGER OP HERSTEL VAN DUITSLAND De interland-voetbalwedstrijd tus sen Duitsland en België, gespeeld te Keulen en geleid door de Nederland se scheidsrechter Bronkhorst, is ge ëindigd in een 41 zege voor de Duitsers. De ruststand was 21. Geen van de spelers, die in 1954 te Bern deel uitmaakten van het Duitse team dat wereldkampioen werd, was gekozen voor de wedstrijd tegen de Belgen. Het was een jeugdige ploeg, ,die Sepp Herberger het veld instuur de. Zonder klinkende namen, zonder een Fritz Walter, zonder een Liebrig en ook zonder een Posipal. Maar toch is het experiment geslaagd, meer dan geslaagd zelfs, want bijna tweemaal drie kwartier heeft het Duitse team de Belgen zijn wil opgelegd. Geen wonder, dat een dolgelukkige Sepp Herberger na afloop de hand kwam drukken van de voorzitter van de Westduitse voetbalbond, dr. Bauwens, die vandaag zijn 70e verjaardag viert en die zei reeds op deze dag het mooiste geschenk te hebben ontvan gen. Het stadion in Keulen was niet uit- helft. Weer zagen de zestienduizend toeschouwers van wie ruim tien duizend uit België afkomstig waren een aanvallend Duits team. Het Belgische legioen kreeg weer hoop toen Coppens een hoekschop wist te forceren. Maar ook deze corner le verde voor de gasten niets op. Een combinatie tussen Coppens en Orlans die echter werd besloten met een slecht gericht schot van de laatste scheen de veronderstelling te recht vaardigen, dat de Belgen opnieuw in de aanval zouden gaan. Maar voor het zover kon komen gingen de man nen van Herberger onbarmhartig voort de defensie van de Rode Dui vels uit positie te spelen. De beslissing. Dertien minuten na de hervatting viel de beslissing. Nog wel op een ogenblik dat de Duitsers met 10 man speelden, omdat hun stopper Wevers door een blessure gedwongen werd het veld tijdelijk te verlaten. Van ze ker twintig meter afstand vuurde Kelbassa een ke'hard schot op het verkocht. Er waren ongeveer 60.000 Belgische doel af. Hij verraste Dre- toeschouwers aanwezig, toen ter wijl enkele sneeuwvlokken neer dwarrelden onze landgenoot Bronkhorst het beginsignaal gaf. De eerste aanvallen waren al voor de gastheren. Maar Dresen in het Bel gische doel kreeg vooralsnog weinig moeilijk werk te verrichten. In snel le en verrassende aanvallen over speelden de Duitsers hun tegenstan ders, die het in het begin slechts kon den brengen tot enkele weinig ge vaarlijke solo-acties van middenvoor Coppens en diens binnenspeler van der Wilt. Toch was het doelman Kwiatkowski van de Duitsers, die het eerste gevaarlijke schot te ver werken kreeg. Linksbinnen Houf bracht hem in moeilijkheden, ten koste van een hoekschop redde Kwiatkowski. In het Belgische doel had Dresen niet over geluk te klagen. Enkele schoten van Kelbassa en Schroder gingen rakelings naast. Het Duitse offensief duurde onverminderd voort. In de 27e minuut kwam de verwach te treffer. Een throughpass van links buiten Waldner bracht middenvoor Kelbassa vrij voor Dresen en het schot van de Duitse aanvalsleider was te goed gericht om de Belg ook maar een kans te geven (10). sen volkomen, en de stand was 31 Met tien man Bpeelden de Duit sers, geestdriftig aangevuurd door de tienduizenden op de tribunes, verder. Vijf minuten later verscheen We vers hoewel hij nog duidelijk door zijn verwonding werd gehandicapt weer binnen de lijnen. Slechts de hechte verdediging van onze zuider buren maakte, dat de Duitsers voor lopig niet tot scoren konden komen. Veel verder dan een corner in de 25e minuut kwamen van Kerckhoven en zijn mannen niet. Een wildgeba- rende Coppens poogde in de laatste fase van de strijd nog een strafschop af te dwingen, nadat hij in het straf schopgebied van de Duitsers ten val was gekomen, maar de heer Bronk horst liet doorspelen. Negen minuten voor het einde van de strijd scoorde Wevers met een kopbal het vierde doelpunt, nadat hij een pass van Waldner uitstekend had opgevangen. Ook de laatste minuten van het spel waren voor de Duitsers. Een golf van geestdrift ontlaadde zich van de tri bunes op het moment dat de heer Bronkhorst het eindsignaal gaf. „Wij hebben verdiend gewonnen", zei Sepp Herberver na afloop tegen de journalisten, die hem omringden en hij vervolede: „Wij zijn op de goede weg". Een mening, die onze landgenoot Kerel Lotsy, vice-presi dent van de Fifa. deelde, getuige ziin woorden; „Ik heb gezien, dat Duits land uitstekende voetballers heeft en ik geloof, dat zij in de tijd die ligt tussen nu en het Wereldkampioen schap 1958 een uitstekende ploeg zullen kunnen opbouwen". Belgisch tegen-offensief. Na de openings-treffer verhoogden de Duitsers de druk op de Belgische defensie. Maar de Rode Duivels ga ven de strijd niet op, ze slaagden er zelfs in de Duitse achterhoede voor moeilijkheden te plaatsen. In het bij zonder de combinatie tussen Houf en Orlans waren gevaarlijk. Het succes bleef niet uit en in de 37e minuut kwam een voorzet van Orlans bij linksbuiten Moyson terecht. Door een hard sbhot van deze vleugelspeler kwam België aan de gelijkmaker (1—1). De Belgen trachtten de be slissing reeds nu te forceren en zij bleven in de aanval. Maar de Duit sers kwamen onweerstaanbaar terug. Eerst moest Dresen, door voor de voeten van de aanstormende Kel bassa te springen, redden en even later was een misverstand tussen stopper van Kerckhoven en linksback Dries er de oorzaak van, dat de Duitse rechtsbuiten Vollmer het tweede doelpunt voor zijn ploeg kon scoren (21). Bijna was het zelfs nog voor de rust 31 voor de gast heren geworden, toen Dresen bij een corner al geslagen was en Dries op de doellijn redding moest brengen. DE TWEEDE HELFT. Een lichte sneeuwval bemoeilijkte het spel in het begin van de tweede DSOSJC 2—3. Hoewel bijna de gehele wedstrijd het DSO-elftad er beter voorstond en ook in fedte voorkwam te staan, hebben de Noordiwijkers kans gezien in de laatste zeven minuten van de wedstrijd de bordjes te verhangen en de overwinning mee naar huis te nemen. Bij de aanvang van de wed strijd gaat het spel vrijwel gelijk op. Langzamerhand werkt DSO zich los en met het voordeel van eigen ter rein wordt langzaam maar zeker het SJC-doel onder druk gezet. Na ruim twintig minuten weet de midvoor G. Lamboo uit een goed opgebouwde aanval de score te openen. Met een fraaie kopbal verdwijnt de bal on houdbaar in het SJC-doel (10). KRAAKTE MEERBURG MET 5-0 Eindelijk is het DOSR gelukt een rand van het strafschopgebied een overwinning te behalen. Een over-1 vrije trap te nemen, maar gelukkig winning, welke er mag zijn, want voor DOSR bracht nu de lat redding, met niet minder dan 50 moest Meerburg de kracht van een herboren DOSR erkennen. Dit herboren zijn was in hoofdzaak gelegen in een gewijzigde opstelling, alsmede de terugkeer in het eerste elftal van twee reeds in vroegere ja ren beproefde krachten n.l. C- van Klink en C. Castelein, welke beide laatsten in de verdediging inderdaad een verbetering betekenden. Eerlijk heidshalve moeten wij er ook aan toevoegen, dat het vertoonde spel van Meerburg niet veel krachtsver toon inhield. Overigens was deze 50 overwinning geenszins geflatteerd en mag het voor de Veenders een grote voldoening zijn, dat deze zege volko men verdiend was. Reeds na de aftrap bleek het, dat DOSR zich dit keer niet gemakkelijk gewonnen zou geven. Integendeel, het initiatief was volkomen aan de Veenders, en hierdoor kreeg de Meer burgverdediging reeds direkt veel werk te verzetten. Tot een gevaarlijk schot kon DOSR vooralsnog niet ko men. In het eerste half uur was er aldus weinig bijzonders aan de orde, maar daarna dachten wij toch, dat DOSR de leiding zou nemen. Via de binnenkant van de paal kwam de bal retour, waarna de kopbal van de DOSR-midvoor over de lat ging. In tussen liet Meerburg zich ook niet onbetuigd, maar keeper Oomen had deze middag blijkbaar ook zijn zelf vertrouwen herwonnen, want hij bracht enkele malen op fraaie wijze redding. Dat een doelpunt niet kon uitblijven was zeker, en hiervoor zorgde linksbuiten C. van Amster dam met een fraai doelpunt (10).. Zijn broer Harry van Amsterdam wilde hier blijkbaar niet voor on derdoen, want na prachtig samenspel zorgde hij voor het tweede doelpunt (2—0). Als na de rust bet spel nog maar 2 min. oud is, krijgt Meerburg op de Te Werve nam revanche op Teylingen Te Werve was op visite bij Teylin gen en heeft zich wel gewroken op de eertijds geleden nederlaag van 51. Teylingen moest nu met een 30 nederlaag genoegen nemen en dit was nog verdiend ook. Wel is waar kon Teylingen geen goed doen en zat alles deze middag tegen, maar het spel was toch wel erg bedroe vend. Dit lag niet aan de achter hoede, daar Zoet en v. Hagen, als mede keeper Giele prima werkten. Bij het eerste doelpunt menen wij dat Giele niet geheel vrij uit ging, maar later werd dit zeker door hem vergoed door een hard ingeschoten penalty keurige wijze te keren. MOORDRCEHT—BOSKOOP 3—4. In een rommelig gespeelde wed strijd heeft Boskoop de zeide punten mee naar huis kunnen men. Direct na de aanvang trok Boskoop ten aan val en het was Lamoree ie met een fraaie kopbal uit een corner zijn club de leiding gaf (1—0). Enkele minu ten later speelde Van Bemmel zich goed vrij (02). Dit was blijkbaar tevel voor de thuisclub, want zij be gon feller te spelen. De gasten raak ten daardoor uit hun spel, waarvan Moordrecht een goed gezruik maak te. Bij een fout van de Boskoop-de fensie verkleine Van Adrichem de achterstand (12), doch nog vóór de rust was het Van Bemmel, die met een keurige kopbal de stand op 13 bracht. De achterhoede van Moor drecht kon dit blijkbaar niet hebben en zonder dat v. Bemmel in het spel betrokken was kreeg hij een trap in gelaat. Hiervoor werd een vrije trap toegekend, doch de verstandhouding v/erd er niet beter. Pelsgraaf wist voor de rust de achterstand nog te verkleinen (23). De tweede helft gaf niet veel fraais meer te zien. Moordrecht trachtte op alle mogelijke manieren een gelijk spel te behalen, hetgeen aanvanke- In de jaarvergadering van de Kon. Nederlandse Verbonden Watersportver enigingen heeft de voorzitter, de heer E. Crone, een verklaring afgelegd over de houding van het bestuur inzake het NOC-besluit van 6 november. Na eer overzicht te hebben gegeven over de ge beurtenissen, welke voor, tijdens en na de vergadering inzake het terugtrekken van de Nederlandse ploeg voor Mel bourne. hebben plaats gegrepen, zeide de heer Crone: „Hoe is het te verklaren, dat de KVNWV een andere mening heeft gehad over dit vraagstuk? Ik her inner thans aan de gedachte van de Coubertin, die op het standpunt stond, dat de spelen een machtig middel zou den zijn om beter internationaal begrip en vriendschap te scheppen. Een groot aantal landen heeft zich op de spelen voorbereid, evenals wij. Er zijn in lOk lukte toen een Ingeschoten bal STEhSfcZZ tegen de onderkant van de lat in Aetlgtreeft, geeft het niet gauw op. Zijn wij als meter en als raadgevend ingenieur van het verbond. Later nam hij de functie van secretaris waar, nam zitting in diverse commissies en werd tevens secretaris van de zeilraad. In 1927 werd hij medewerker aan „De Waterkam pioen" en sedert 1945 heeft hij het hoofd redacteurschap vervuld. Hij heeft Belgie en Nederland vertegenwoordigd in de International Yachtracing Union. Toen België deze vertegenwoordiging overnam werd ir. Loeff gekozen tot ondervoor- NOC-besluit van 6 november. Na een zitter van de internationale organisatie mgjgjj -4» de zeilsportf „aast kroonprins Olav. Alhoewel er nu iets forser en harder wordt gespeeld, blijkt dat DOSR reeds profijt kan trekken van de goede training. Meerburg, dat nu de buitenspelval opent, is hiermede niet erg fortuinlijk, want tot tweemaal toe kost dit hun bijna en doel punt. DOSR is nu overwegend in de meerderheid. Nadat de DOSR rechts binnen P. Kerkvliet alleen voor de Meerburg-keeper vanaf 2 m- afstand in diens handen schoot, herstelt hij zich echter keurig als hii direkt hier op uit een goede DOSR-combinatie met een beheerst schot de stand op 3—0 brengt. 13 Minuten voor het einde, als de Meerburgverdediging voor vermeend buitenspel blijft staan, is het H. van Amsterdam, die hieroo snel reageert en de stand voor DOSR op 4—0 brengt. Vlak voor het einde is het de DOSR-rechtsbinnen P. Kerkvliet, die het 5de doelpunt voor zijn rekening neemt. 2e Kerstdag gaat DOSR, waar schijnlijk nu met meer vertrouwen, op bezoek bij ASC te Leiden. Aan vang te 2.15 uur en vertrek per dienstbus te 1.13 uur. ROODENBURG—HPSV 0—0. Een wedstrijd waarvan weinig te genieten viel en speciaal beide voor hoeden een totale onmacht van pro ductiviteit toonden. De eerste aanvallen waren voor de gasten maar geleidelijk nam Rooden- burg het initiatief in handen echter zonder succes. Chouffour kreeg nog 'n paar goede kansen, die ongebruikt bleven en waar ook de HPSV-voor- hoede schotloos bleef, kwam de rust met O—0. Ook in de tweede helft ging de strijd gelijk op met beide doelen om beurten in gevaar. Toch kreeg HPSV nog de beste kansen, maar zo als reeds gezegd, bleef de Rooden- burg achterhoede de situatie volko men meester, Het laatste kwartier deed de thuisclub nog heftige pogip- gen verandering in de stand te krij gen, echter ontbrak elke stootkracht, zodat men eindigde zoals begonnen was. doel stuitte (33). Boskoop beant- woordde dit doelpunt met meerdere felle aanvallen, doch zag een zuiver doelpunt, dat Lamoree door op fraaie wijze in te koppen, scoorde, geannuleerd. Kort daarna was het echter Loef, die bij een scrimmage voor het Moordrecht-doel de over winning daar bracht waar hij hoorde (3—4). WASSENAAR—HW 0—0. Wassenaar kwam gistermiddag op eigen terrein tegen HVV met een ge wijzigd elxtal binnen de lijnen. En de mannen van het iverkehout begon nen die wedstrijd zo snel en enthou siast, dat HVV al direct in de verde diging gedrongen werd. Ongeveer 20 minuten duurae dit Wassenair-offen- maar de scheidsrechter kende het niet toe, volgens zeer velen ten onrechte. J. Uitten bogaard, de Wassenaarse rechtsbinnen, was alleen op het Haagse doel afgerend en had de bal, langs de uitlopende keeper Spek king heen, tussen de palen gedepo neerd. De bal moet al een duidelijk stuk over de doellijn zijn geweest, voordat Heiimel hem wegwerkte. De scheidsrechter, die ergens op het middenveld stond, had zelf geen doelpunt geconstateerd en ging af op het advies van de grensrechter. Halverwege de eerste helft kwam HVV voor het eerst tot enkele ge vaarlijke aanvallen. Een gevaarlijk moment beleefde de Wassenaar-ver dediging, toen Colthoff de bal uit een voorzet ineens op zijn schoen nam, maar net naast knalde. Stol had wei nig geluk met kopballen en schoten, die niet zuiver genoeg waren om in valler-doelman Hopman het lastig te maken. In de tweede helft werd de strijd spannender, doordat beide doelen om beurten in gevaar kwam en Prosman en Buitelaar en Uittenbogaard stelden pogingen in het werk om keeper Spekking te verslaan, maar deze was in goede vorm. En aan de andere kant stuitte een schot van Stol af op het lichaam, van doelman Hopman, ter wijl Colthoff een fraaie kans miste door naast te schieten. zelf in de bezettingstijd niet teleurgesteld in die hooggestemde gedachte? En toch streven wij dit doel op dit ogenblik na. Wij hadden ons", aldus ging de heer Crone verder, „niet los mogen maken van die andere landen, die hetzelfde doel nastreefden. Wij hadden onze kameraden niet in de steek mogen laten. Het NOC stond op het standpunt, dat het ideaal van de Coubertin een zodanige knauw heeft gekregen, dat wij niet mochten gaan. De verbonden watersportvereni gingen huldigden de mening, dat on danks die knauw wij toch moesten gaan." De heer Crone had, voordat hi7 deze verklaring aflegde, gezegd, dat, het geen zin zou hebben over dit punt in discussie te treden. Uit de vergadering sprak de afgevaar digde van „Vennemeer" zijn leeawezen uit over het feit, dat de vertegenwoor diger van de KVNWV ter NOC-vergade- ringe, de heer Simon de Wit, zijn be zwaren tegen het voorstel om niet naar Melbourne te gaan, heeft geuit. Ir. J. Loeff erelid.- Ir. J. Loeff. de scheidende secretaris van de KVNWV, werd warm gehuldigd. Zijn functies in de zeilsport, nationaal en internationaal, 2ijn talrijk geweest. Dertig jaar geleden kwam hij in dienst VIOS—BLAUW ZWART 0—0. Blauw Zwart heeft gisteren in de uitwedstrijd tegen V'IOS bitter te leurgesteld; zo slap werd er door de klu'b uit Wassenaar g-aspeeld, dat VIOS zeker een overwinning had kunnen behalen als zij in de voor hoede een goede schutter beschikbaar had gehad. Er ontwikkelde zich aanvankelijk een gelijkopgaande strijd, met om beurten kansen voor beide voorhoe den. Halverwege de eerste helft be gon langzaam maar zeker VIOS de boventoon te voeren.. Maar ook in de voorhoede van de thuisklub gingen enkele kansen verloren door slecht schieten. Ook de -tweede helft kenmerkte zich, vooral wat Blauw Zwart aan gaat, door slap voetbal en door slecht plaatsen. VIOS kwam verscheidene malen gevaarlijk voor het Blauw Zwart-doel, dat echter door Dick van Leeuwen voortreffelijk werd verde digd. Aan hem dankt Blauw Zwart voor een belangrijk deel het doelpunt loze gelijke spel. SJC probeert deze achterstand in te op. Boekel van Teylingen kreeg al ALPHEN—ARCHIPEL 2-3 Het gaat bergaf bij Alphen en de oorzaak daarvan is, dat men in het begin de zaken niet genoeg aanpakt. De eerste aanvallen zijn voor de be zoekers en de aanvallen die Alphen lanceert stranden alle op de buiten spelval van de gasten, een machtig wapen van ArchipeL Reeds na 5 min. hebben de gasten succes als de naar linke afgezwenkte rechtbinnen een schuiver lost waar Britsemer royaal over heen duikt (1-0) Dit inspireert Alphen en een aantai corners is het gevolg, uit een dezer kopt Fr. Mees in, doch de bal wordt door de rechts half uit de doelmond gekopt. De strijd gaat nu meer op en neer. In cie 35e halfspelers waren deze middag i min. krijgt Archipel een vrij schop te zwak en de voorhoede was wel hetnemen, waaruit de bal goed voor zwakste punt, zelfs v. Elk deelde J wordt geplaatst, de toegesnelde mid- deze keer in de malaise. Te Werve i voor Mallée rondt dit met een goed was op alle fronten de sterkste. Snel- doelpunt af (0-2). Volgens veler me- heid, dekking, plaatsing enz., alles ning was dit buitenspel, maar de pro- was af. Teylingen had daar geen vat J testen van Alphen-zyde worden VAN DE ENGELSE VELDEN Weinig verandering op de ranglijst halen, maar de druk van DSO blijft onveranderd. De doelpaal voorkomt zelfs, dat de achterstand niet nog groter wordt. Met zulke kansen is het voor de supporters van DSO teleur stellend als vlak voor het einde van de le helft door 'n fout van de kee per, SJC de gelijkmaker weet te plaatsen (11). De tweede helft zet enigszins sloom in. 7-30 Kijft echter sterker en volkomen verdiend weet de rechts binnen Kees Pelle na twintig minu ten de stand op 2—1 te brengen. DSO voelt zich zeker van de overwinning en speelt kalm aan. Het schijnt, dat SJC zich bij de nederlaag zal neer leggen. Tegen het einde laait de strijd eenter op en dan wordt er gevoet bald. Wat niemand verwachtte ge schiedt: Zeven minuten voor het ein de ziet SJC de kans schoon en de stand is gelijk (2—2). Nog geen twee minuten later wordt wederom het DSO-doel doorboord en SJC leidt (2—3). Wel wordt er nog vinnig ge speeld, doch de achterstand is niet in te halen en SJC neemt de punten mee naar Noordwijk. dadelijk een mooie kans, doch het schot ging naast. v. Elk doet het op dezelfde wijze Dan grijpt Giele keu rig in bij een zeker doelpunt van de r.-binnen van Te Werve. Doch vijf minuten later breekt laatstgenoemde door de verdediging en geeft een laag schot in de linkerhoek, waar Giele juist verkeerd en te laat naar dook (01). Haverkort kreeg daarna een kans, doch de bal gaat juist langs de buitenkant van de paal. Als de r.-buiten van Te Werve de bal krijgt toegespeeld geeft deze keurig aan de r.-binmen, die onhoudbaar inschiet (2—0). Na de rust hadden wij nog moed, maardaar valt niet veel over te vermelden, daar er maar één elftal door de arbiter weggewuifd. 5 Min. voor de rust heeft doelman v. cL Berg een keihard ingeschoten bal niet klemvast en Fr. Mees werkt het le der in het doel (1-2). Na de thee een aanvankelijk op en neer gaande strijd zonder dat er zich doelrijpe kansen voordoen. Allengs wordt Alphen sterker. Na 25 min. een hard schot van J. Mees, de mid- half slaat de bal met beide handen neer en toch weet men hieruit te doel punten. De arbiter geeft echter een strafschop en deze wordt door Fr. Mees benut (2-2). Het gejuich van de Alphen-anhang was nog niet ver stomd of het was alweer 2-3. Vanaf de aftrap wordt de bal door de Archipel aanvallers meegenomen, Bakhuis lost een harde schuiver en de effect- speelde en dat was Te Werve. Hier £olle bal springt over de knielende bleek hoe sterk de achterhoede van Hritsemer heen in het doel (23). Teylingen was, daar in de laatste minuut het 3de doelpunt pas werd gemaakt door de schuld van de zo sterk spelende Zoet. Deze werd moedeloos over de voorhoede en trok zelf naar voren met gevolg het laat ste tegenpunt (30). Een algehele omzetting bij Alphen brengt ineens veel meer vaart in de ploeg en nu gaat de tegenstander met de rug tegen de muur. Maar wat men ook probeert: de Hagenaars maken de boel potdicht en er is geen doorko men meer aan, Negen league-wedstrijden moesten zaterdag worden afgelast; de beruch te „fog" was er de oorzaak van. Het zouden er zeker meer zijn geweest, wanneer niet het ontsteken van de lichtinstallatie in sommige gevallen het zich had vergroot. Dat was onder meer het geval bij de ontmoeting Coventry CityCrystal Palace. Maar na 55 minuten doofden de lampen on verwachts en toen kon de scheids rechter niet anders doen dan de wedstrijd staken. De stand v/as op dat moment nog 00. In de eerste divisie gingen zes wedstrijden niet door. Zov/el rang lijst-aanvoerder Manchester United, als runner-upTottenham Hotspur kwam niet in het veld, zodat de rangschikking aan de top geen veran dering onderging. Manchester heeft 32 pnt. en Tottenham Hotspur 29. Wolverhampton Wanderers speelde wel. De ploeg klopte Blackpool derde op $e lijst met 41. De „Wolves" namen hierdoor deze derde plaats van Blackpool over, maar hun achterstand op de leiders bedraagt nog 5 punten, bovendien heeft Wol verhampton één wedstrijd meer ge speeld dan Manchester United. Het was de tiende zege Van Wolverhamp ton Wanderers in de laatste 12 ont moetingen van de club. Voor een groot deel was dit succes te danken aan de Engelse internationaal Den nis Wilshaw, die drie doelpunten voor zijn rekening nam. Ook Arsenal bleek goed op schot. Op Highbury versloeg het Birming ham met 40 en maakte daardoor een sprong van de achtste naar de vijfde plaats op de ranglijst. Een goed begin voor Jack Crayston, die daags tevoren tot manager van de Londenaars was benoemd. Charlton Athletic, laatste op de ranglijst, verloor opnieuw. Nu met 42 van Luton Town. Maar ook het één plaats hoger geklassseerde Sun derland werd verslagen, zodat hier evenmin wijzigingen in de rang schikking kwamen. Gelukkige zege van Leicester City. In de tweede divisie stond het be langrijke duel tussen de twee hoog geplaatste clubs op het programma; Leicester City ontmoette Stoke City. Leicester won met 32 en vergroot te daardoor de voorsprong tot 3 pun ten. Bovendien heeft Stoke één wed strijd minder gespeeld dan zijn grote rivaal. De beslissing viel pas in de laatste minuut van de wedstrijd, die van begin tot einde boeiend is ge weest, Bijzonder vreemd is het toegegaan bij Bristol Rovers-Doncastle Rovers. Tot de 65e minuut stond de thuis club met 1—0 achter. Toch wonnen de mannen uit Bristil, en nog w.l met 6—1 Een bijzondere prestatie leverde David Ward, rechtsbinnen van Bristol Rovers, hij scoorde een hattrick in 4 minuten tijd. Bristol Rovers staat thans vierde met 28 punten uit 23 wedstrijden. Nottingham Forest is derde met een zelfde aantal punten, evenwel vergaard in 22 ontmoetin gen. Het zware kerstprogramma -1 de meeste clubs moeten in acht da gen viermaal spelen blijkt niet ook voor de toeschouwers wat te veel slechts voor de voetballers zelf, maar ook voor de toeschouwers wat te veel van het goede te zijn. Deze zater dag tenminste woonden nog geen 400.000 bezoekers de wedstrijden bij. Meestal is de publieke belangstelling in de dagen voor kerstmis minder groot, maar het aantal toeschou wers, dat ditmaal de wedstrijden be zocht, is wel by zonder laag. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalBirming ham 40; BurnleyCardiff City 6—2; Luton TownCharlton Athle tic 42; Newcastle UnitedSunder land 62; Wolverhampton Wande rersBlackpool 4—1. Tweede divisie: Bristol Rovers Doncaster Rovers 61; FulhamNot tingham Forest 01; Leicester City Stoke City 32; Ley ton Orient Huddersfield Town 31; Lincoln CityBlackburn Rovers 12; Liver poolBury 20; Middlesbrough Barnsley 12; Notts CountyGrims by Town 01; Rotherham United- voor e,,. j--- In, tal van organisaties heeft de thans scheidende secretaris, die tevens vele jaren de functie van directeur van het Centraal Bureau voor de Watersport waarnam, de belangen van de watersport en van het natuurschoon behartigd. De heer Crone somde deze en velerlei andere verdiensten van de heer Loeff op en zeide voorts: „In de statuten staat, dat iemand tot erelid kan worden benoemd in verband met zijn verdiensten jegens het verbond of de watersport. De heer Loeff heeft zich èn voor het verbond èn voor de watersport verdienstelijk ge maakt. Een jurist zou misschien zeggen, dat door het woordje „of" in de statuten, de scheidende secretaris niet tot het ere lidmaatschap zou kunnen worden toege laten. Ik stel niettemin voor om Jan Loeff deze onderscheiding te verlenen." Na deze woorden stonden alle afge vaardigden spontaan op en brachten ir. Loeff een warme ovatie. Met een kort bescheiden woord dankte het nieuw benoemde erelid. Het olympische voorbereidingsfonds werd gehandhaafd, de basis is een vrij willige bijdrage van een kwartje per verenigingslid per jaar. Het aantal leden van het bestuur werd met 1 uitgebreid; ir. J. Loeff werd tot lid benoemd. Ook in de technische com missie werd ir. Loeff opgenomen. Prijsvraag verworpen. Het voorstel van het bestuur tot het uitschrijven van een prijsvraag voor het ontwerp van een snelle buitenboord motortoerboot. geschikt om er achter te water-skiën. ontlokte een langdurige dis cussie. Verscheidene afgevaardigden waren van oordeel, dat op onze plassen voor deze tak van sport geen ruimte is. Anderen beweerden, dat de ontwikkeling van het water-skiën toch niets is tegen te houden en dat men het door het maken van bepalingen beter in goede banen kan leiden. Bij stemming werd het bestuursvoorstel met een klein ver schil verworpen. Eveneens werd lang durig gepraat over het voeren van Dacronzeil of Dacrongenua in de Valken klasse en „Het Witte Huis" had zelfs voorgesteld het gebruik van andere zeilen als die vervaardigd van katoen weefsels voor de nationale eenheids klassen te verbieden. In het seizoen 1956 was wel gebleken, dat het voeren van Dacronzeilen, zeer speciaal in de Val kenklasse, bepaalde voordelen biedt boven de gebruikelijke katoenen tuigage. Besloten werd. dat de Dacronzeilen niet bij de Regenbogen mogen worden gebruikt en wat de Valken betreft, niet in de eerste twee jaar. In alle andere klassen zijn deze zeilen toegestaan. De kampioensmedailles en wimpels werden door de heer Crone aan de win naars in de diverse klassen uitgereikt; degenen, die waren gekozen om naar de olympische spelen te gaan, kregen nog een speciale herinneringsmedailTe. De zeilkampioenschappen worden in 1957 gevaren in de internationale Draken- klasse, de Regenboogklasse, de Valken klasse, de Pampusklasse, de Int. Flying Dutchmanklasse. de 16 m2 streepklasse, de int. 12 m2 klasse, de Vrijheidsklasse, de Internationale Olympia, Finn- en 12 Voetsjollenklasse en indien daarvoor aanleiding bestaat ook in de Stern-klasse. In alle klassen zullen de wedstrijden plaats hebben op de Westeinder plas op 14 en 15 en 21 «n 22 september met als reservedata 4 en 5 oktober. De Oosten rijkse puntentelling wordt bij de kam pioenschappen toegepast. Het zomerprogramma vastgesteld. De belangrijleste wedstrijden van het zomerprogramma van de Kon. Verbon den Watersportverenigingen zijn als volgt vastgesteld. 21 en 22 april: KWV Loos- drecht internationale wedstrijden Fd- en Finklasse; 25 en 26 mei: Hollandia, Braassemermeer; 8—10 juni Gouda en Elfhoeven. Goudse zeilweek; 15 en 16 en 22 en 23 juni Westeinder zeilwedstrijden; 13 en 14 juli: Nationale en intern. Braas- sem; 2024 juli: Kaagweek; 27, 28 en 29 juli: Het Witte Huis, Nieuw Loos- drechtweek; 25 augustus: Loosdrecht en Koninklijke, Holland Week; 811 augustus: Kon., Hollandweek II, Zuider zee; 1722 augustus: Sneekweek; 24 en 25 augustus: Rotterdamse Z.V.; 24—27 augustus: Alkmaardermeer; 31 augustus en 1 september: Kralingse zeilweek; 31 augustus en 1 september: Haarlemse jachtclub en Haarl. zeilver., jubileum wedstrijden Noorder Buitenspaarne en Mooie Nel; 14, 15 en 21, 22 september: Nationale kampioenswedstrijden, West- einder; 28 en 29 september: Nat. en in ternationale Na-Braassem. BODEGRAVEN—HAASTRECHT 5-2. Op een zwaar doch bespeelbaar ter rein hebben Bodegraven en Haas trecht een sportieve wedstrijd ge speeld, welke Bodegraven uiteindelijk een verdiende en gi-ote zege heeft opgeleverd,. Eerst de 5e corner brengt het alleszins verdiende succes. De door Schoneville voorgezette bal wordt door Scheer hard en laag in geschoten (10). Nadat Bodegraven nog 2 corners heeft genomen, komt Haastrecht tot haar 2e hoekschop, al les zonder resultaat, terwijl uit de 8e corner van Bodegraven K. Sterk ra kelings naast kopt. Even later brengt dezelfde speler uit zwaar gehinderde positie de stand op 2—0. Als direct daarna bij een aanval van Haastrecht de linksbuiten voorzet, laat doelman van Eist de bal lelijk glippen en heeft rechtsbuiten Steenkamer wei nig moeite van korte afstand in te schieten. Reeds in de eerste minuut van de tweede helft scoort Hol voor Bode graven uit een voorzet van Voor- douw (31). Te ver opdringen wordt Bodegraven dan noodlottig. Haas trecht breekt door en uit een voor zet van links verkleint Steenkamer de achterstand (3—2). Daarmee is het voor Haastrecht afgelopen. Aan val op aanval rolt op het Haastrecht- doel af en als haar doelman daarbij eenmaal de bal net buiten het back- gebied opraapt, benut J. Sterk de we gens hands toegestane vrije trap (42). Tot het einde handhaaft Bo degraven haar meerderheid en het 10 minuten voor het einde door K. Sterk Bristol City 61Swansea Towngescoorde doelpunt is daarvoor een West Ham United 3'1. I alleszins verdiende beloning (52).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 8