Kieskring Leiden van de K.V.P. besprak de resultaten van het landbouwbeleid Half zwaar DE BURCHTZAAL WAS STAMPVOL Noodtoestand - vooral in de veehouderij - vraagt oplossing Opkomst had een demonstratief karakter bijzonder lekker! de Half zware v shag! OMGEVING Wat lezers schrijven MAANDAG 17 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Dat er in agrarische kringen en vooral in de veehouderij ontstem ming heerst over de landbouwpolitiek van de regering, is zaterdag weer eens duidelijk gebleken op een bijeenkomst van de Kieskring Leiden van de K.V.P., welke geheel was gewijd aan de noden in de landbouw. Reeds lang Voor voorzitter A. C. A. Deerenberg de vergadering opende, was de grote taal van de Burcht stampvol met agrariërs, die hun hart eens wilden luch ten, terwijl aan de bestuurstafel de belangstelling van de K.V.P. voor de agrarische problemen bleek uit de aanwezigheid van vijf Kamerleden, de heren dr. ir. W. J. Droesen uit Roermond, J. Groen uit Alkmaar, J. H. W. van Koeverden uit Buren, M. P. v. d. Weijden uit Nieuwkoop en C. J. v. d. Ploeg uit Haarlem. Voorts gaven nog blijk van belangstelling de landelijk voorzitter van de K.V.P., mr. v. Doorn, en de voorzitter van de L.T.B., de heer Kampschoer. ben voor de noden in de agrarische sector, zelfs al zou dat tijdelijk geld kosten. In dit opzicht, aldus de heer v. d- Ploeg, mogen we onze voorlichting wel eens anders richten. De boeren weten hun politiek slecht aan het volk te verkopen. Als de melk één cent duurder wordt, is Nederland in rep en roer, maar anderzijds kan men constateren, dat b.v. de kolen- prijs zeer sterk gestegen is en deze stijging zonder veel critiek als een noodzaak is aanvaard. De heer v. d. Ploeg stelde in zijn inleiding, dat de landbouwpolitiek sinds jaren gericht is op twee doel stellingen: een zo groot mogelijke productie en een redelijke beloning voor boer en arbeiders. De regering heeft bij het streden hiernaar voor het eerst gebruik gemaakt van mid delen als voorlichting, onderwijs, ruilverkaveling en andere vormen van landverbetering en ten aanzien van een redelijke beloning is er ge werkt met garantieprijzen voor be paalde producten, toeslagen e.d. En 't resultaat. Vanmiddag, aldus de heer v. d. Ploeg, gaat 't om de vraag: „En wat zijn nu de resultaten?" Om hierop te antwoorden, aldus spreker, moeten we eerst bedenken, dat het landbouwbeleid nog berust op afspraken, welke kort na de oor log zijn gemaakt tussen de georgani seerde landbouw en de overheid. Tot 1951'52 is het goed gegaan, omdat de opbrengst hoger was dan de ga rantieprijzen, maar nadien is men op de garantieprijzen teruggevallen en is in de practijk gebleken, dat de grondslagen van het beleid niet juist waren. Terwijl de algemene wel vaart toenam, boerde de landbouw achteruit. Volgens de heer v. d. Ploeg had de overheid, zonder het principe der af spraken aan te tasten, wel wat meer kunnen doen. De regering is erg schriel te werk gegaan en hoewel de tuinbouw zich nog vrij goed heeft kunnen redden, is de veehouderij door de melkprijs in een noodtoe stand gekomen. Het Landbouwschap heeft echter niet stil gezeten en er is gewerkt aan een plan tot wijziging van de grond slagen van het prijsbeleid. Er wordt naar gestreefd om in de kostprijsbe rekening te verdisconteren de eige- naarslasten, vergoeding van de be drijfsleider en de arbeid van de boer en zijn gezinsleden. Voorts zal men moeten bedenken bij het prijsbeleid, dat de lonen der landarbeiders nog opgetrokken dienen te worden. Motivering. Ook aan de motivering besteedde de heer v. d. Ploeg veel aandacht. Als wij spreken over een ander land bouwbeleid, dan gaat vaak bij de burgerij het idee leven: De boer heeft weer steun nodig. Men dient echter te bedenken, dat handhaving van een krachtige agra rische bevolking en opvoering van de landbouwproductie nodig is voor het algemeen welzijn. Onze welvaart steunt niet alleen op handel en industrie, maar ook op de landbouw. Van onze totale export neemt de landbouw i/3 voor zijn re kening en wel op een wijze, die zeer gunstig is voor onze deviezenpositie. En daarbij komt ook, dat ons volk voor een belangrijk deel gevoed wordt door de landbouw. Daarom meet de regering een open oog heb- No. 522. Horizontaal: 1 dans partij, 4. oude wijnmaat, 6. stoere vent, 7. pers. voornaamwoord, 9. lid woord (Fr.), 10. onderofficier van de zeeartillerie, 15. donkergrijs en dunbladig gesteente, 16. gerucht, 17. vroeger. 20. voorzetsel, 21. water in Friesland, 22. gelijk, 24. zeehond, 25. vis- Verticaal: 1. klein zeeschip met laag boord, 2. maanstand (afk.)3. lol, 4. telwoord, 5. bakt men brood van, 8. zuil, 9. bloem, 11. nieuw (Gr.), 12. mijnheer (Eng.), 13. vogel, 14 waterblaasje, 17. rimpel in het voor hoofd, 18. rivier in Nederland, 19- kleur, 22. afnemend getij, 23. mu zieknoot. Oplossing morgenavond. Vragenuurtje. Na deze inleiding vormden de vijf Kamerleden een forum en werden de boeren in de gelegenheid gesteld, om hun hart te luchten. Dat hier be langstelling voor bestond, moge blij ken uit het feit, dat één afgevaar digde reeds een brief met 35 vragen aan de voorzitter overhandigde. De wijze, waarop België het Land- bouwprotocol ten nadele van de Ne derlandse tuinbouw hanteert, kwam uiteraard al spoedig ter sprake. De moeilijkheid in deze kwestie ligt in het feit, dat hier de tuinbouw lijdt, terwijl de landbouw uit het protocol voordelen trekt. Het forum achtte echter een protest van regeringswe ge gerechtvaardigd. Hoe de K.V.P. denkt over de pro ductiefactor kapitaal, blijkt uit haar standpunt ten aanzien van de ver goeding eigenaarslasten. Doorbere kening aan de pachter zal andere paohtverhoudingen scheppen, waar bij onderscheid gemaakt dient te worden tussen prima bedrijfsgebou wen, en mindere. Een duidelijk inzicht werd dóór het forum gegeven inzake de verdedi ging van de melkprijs bij de begro tingsdebatten van vorig jaar Nadat verklaard was, dat de melkprijs be langrijk te laag was, zegde de mi nister toe dat deze kwestie opnieuw bekeken zou worden. Door deze toe zegging werd de kans op succes bij het indienen van een motie uitgeran geerd. Andere situatie. Dit jaar ligt de toestand anders. Het forum ontraadde enkele krach tige middelen o.a. staken, die uit de vergadering naar voren werden ge bracht. De verwezenlijking van de gerechtvaardigde wensen kan wor den verkregen door een zo groot mo gelijke steun aan de K.V.P. en de standsorganisaties. De toestand ligt dit jaar anders. De kwestie van een ander landbouwbe leid is nu geformuleerd en gemoti veerd. De K.V.P. zal alle krachten inspannen, om aan de zorgwekkende toestand in de landbouw een einde te maken. Het concrete plan zal uiteraard moeilijkheden ontmoeten, maar voor de overheid zal het ook moeilijk zijn om „neen" te zeggen- Het wachten is nu op de memorie van antwoord van de landbouwbe groting. Zodra deze verschenen is, zal de K.V.P. weer in overleg treden met de K.N.B.T.B. De forumleden waren ervan over tuigd, dat er iets voor de landbouw zal worden gedaan. Arbeidskrachten. De stormachtige ontwikkeling van de industrie heeft voor de landbouw ook het probleem van de arbeids krachten meegebracht. Bij het weg vallen van zoveel arbeidskrachten zal het moeilijk zijn, om de productie op peil te houden. Men ziet ^tier in zekere zin de te rugkeer naar een toestand, die onge wenst is nml. de kinder- en vrou wenarbeid. Dikwijls kan men geen personeel krijgen, maar als men het kan krijgen, moet men het ook nog kunnen betalen! En dit is helaas maar al te dikwijls niet het geval. Men vond het ook verre van pret tig, dat juist nu de melkprijsver hoging aan de orde moet. komen de toeslag op de melk zal vervallen. Dit moment is zeer ongunstig voor een dergelijke maatregel. Nog vele andere zaken o.a. bouw volume voor dienst- en bestemmings woningen, het behouden van inves teringsmogelijkheden juist in ver band met de personeelsschaarste, vet gehalte van de melk ('t is niet het juiste "Ogenblik om daar thans over te beginnen i.v.m. een dan noodzake lijke nieuwe prijsstijging) en vele andere problemen kwamen nog ter sprake. Het forum kon alle vragen onfnogelijk afwerken, maar een schriftelijke beantwoording werd toe gezegd. Het laatste woord werd gespróken door mr. v. Doorn, die er op wees, dat de K.V.P. bezitsvorming in haar vaan heeft geschreven en dus zeker niet zal toelaten om waar bezit is dit te zullen laten afbrokkelen. Hij gaf de aanwezigen de verzeke ring, dat buiten de agrarische des kundigen ook bij de andere Kamer leden het besef leeft, dat er een op lossing moet komen voor de nood in de agrarische sector. In dit verband wees hij ook op het agrarische con gres, dat de K.V.P. binnenkort zal houden. Ja, héél bijzonder is Douwe Egberts DRUM SHAG. Zachte en toch pittige halfeware shag, waarin de fijnste lichte en donkere tabakken zijn gemengd tot een ideale mélange! DOUWE EGBERTS (Advertentie) VOORSCHOTEN PATER H. DE GREEVE DROEG VOOR: „EEN OPZIENBARENDE RECHTSPRAAK". Op initiatief van het R.K. Vrou wengilde was deze mooie voor drachtsavond georganiseerd. De voor. drechtsavond werd gegeven in het. Cultureel Centrum aan de Pr. Marii- kelaan. Deze avond was voor ieder een toegankeliik en pater v. Rooijen sprak dan ook het welkomstwoord ♦ot de vele aanwezigen (er hadden er nog meer kunnen zijn). Hij verwel komde pater Henri de Greeve en de maniste mevroiiw Eks. Pater Henr> d« Greeve gaf zelf voor het begir v»n het spel een korte verklaring van de inhoud van dit stuk en noem de de originele titel „Een commissie voor objectief onderzoek". Voor de 246e maal voerde hij dit stuk op. De opbrengst is voor het Fonds van de Naastenliefde. Direct al bij de eerste woorden van de spreker herkende men de bekende stem van de radio, die een ieder zo goed in de oren ligt. Pater De Greeve speelt elke rol in dit stuk alleen. De voorzitter van de commissie van Humanisten en dan de verschillende opgeroepen perso nen zoals een vrouw uit het verzet, een kellner, een vliegenier, een op het goede pad teruggekeerd meisje, een actrice, een huisvader en huis moeder en hun kinderen en een pas toor. Al deze personen verhalen de betekenis van Maria in hun leven waarbij de voorzitter van de com missie van onderzoek van het bestaan van de Madonna het antwoord schul dig moet blijven. Het gehele spel is een sublieme hulde aan Maria, die zijn hoogtepunt krijgt in de prachtige declamatie van KIESKRING VERG ADERINK K.V.P. TE LEIDEN. Alphen a. d. Rijn, 16 dec. Naar aanleiding van de gehouden vergadering op zaterdag 15 dezer in „De Burcht" waarop de landbouw politiek speciaal i.v.m. de nood in vele veehouderijbedrijven werd be handeld komt het mij wenselijk voor ten le als bestuurslid van de kies kring Leiden en ten 2e als bezoeker van deze vergadering een en ander mee te delen. Het verzoek tot deze vergadering kwam enkele weken geleden van de afd. Rijpwetering der K.V.P. In het bestuur van de kieskring werd bij de vaststelling van het program voor deze winter, niet in het minst door de niet-agrarische leden, voorrang ge geven voor de bespreking van de agrarische politiek, dus voor de be handeling van de sociaal-economi sche en de fiscale politiek. Dank zij de voortvarendheid van dhr. v. Mil kon het beoogde doel n.l. half decem ber vergadering, gerealiseerd wor den. In de afgelopen week werd een prognose gemaakt van het aantal be zoekers, nu ja de zaal zou wel vol zijn, maar niemand wist het precies. Dat het bezoek zó massaal zou zijn, had echter niemand kunnen veronder stellen. Verschillénden moesten met een staanplaats genoegen nemen, on danks dat er nogal wat stoelen waren bijgekomen. Hieruit komt m.i. toch wel duide lijk naar voren, dat het noodzakelijk is en men ook aanvoelt, dat er mas sale demonstraties nodig zijn om in de gevoerde politiek verandering te brengen en de agrarische vertegen woordigers tot nog méér activiteit te prikkelen. Bovendien de leiding van de K.V.P. mee te geven, dat de agra riërs van de K.VP. recht verwach ten, zoals de K.V.P. altijd op grote steun van de agrariërs heeft mogen rekenen. Uit de opkomst op zaterdag middag met 'n tekort aan arbeiders op de bedrijven komt m.i. de grote nood zaak van verbetering van de huidige situatie naar voren. Van K.V.P. zijde o.m. bij monde van de voorzitter Mr. v. Doorn werd het standpunt van de K.V.P. op overtuigende wijze beves tigd. Hij was ter vergadering om „een riem onder het hart te steken". Dat was tactisch bijzonder goed. Dominerend was de plaats van de volksvertegenwoordiger, dh v, d. Ploeg, die voor de bezoekers, die vra gen wensten te stellen bekende kost opdiende, voor degenen die wat min der insider waren een practische be schouwing hield over de gevolgde lijn in de agrarische politiek. Uit het optreden van het forum bleek tevens, dat we momenteel in het L.T.B. ge bied met de heren v. d. Weyden en Groen in een zwakke situatie verke ren. Deze heren hebben zoveel jaren hun uiterste krachten gegeven en door hun optreden in allerlei organen hebben zij het zo druk dat voor de behartiging van de agrarische belan gen vrijwel geen gelegenheid over blijft en zeker niet voor intensieve bestudering. Het is mij bekend, dat mijn standpunt een algemene gewor den is de laatste jaren, hoewel het publiek vrijwel nooit gezegd en nog minder geschreven wordt. Zeer belangrijk was de uitspraak van de heer v. d. Ploeg, dat de geor ganiseerde landbouw middels het Landbouwschap „pas in 1956 tot een eensluidend standpunt was gekomen in het te voeren beleid" en dit via de bekende nota's aan de regering kenbaar heeft gemaakt. M.a.w. in het landbouworganisatiewezen en bijzon der in eigen L.T.B.-verband moet de eigen belangenbehartiging activer en concreter worden behandeld. Dan de vergadertechniek. Deze is een geheel ahdere als men in L.T.B.- kring in het algemeen gewend is. Deze techniek van vergaderen is als de techniek n.l. dat draait en het gaat door vrijwel zonder haperen. De heer Deerenberg is fors en radicaal, dat siert hem; hij heeft er slag van om een vergadering in de hand te hou den, zeker een grote vergadering en tijdig er een eind aan te maken. Deze bezoekers en speciaal de 22 vragenstellers in eerste ronde waren naar Leiden gekomen om het him volksvertegenwoordigers eens te ver tellen, hoe het stond in de veehou derij, met hun uitkomsten, met de arbeidsvoorziening, stijgende kosten welke alsmaar getolereerd worden door de regering en op zijn hoogst gelijkblijvende opbrengsten, waaraan de regering tot heden te weinig doet. Deze mensen waren in 'het geheel niet naar Leiden gekomen om een uiteenzetting te krijgen van het des kundige forum. Zij wilden en moes ten zelf spreken, zij waren er niet op gesteld dat het forum de middag zou volpraten. Daarom is het heel verklaarbaar, ondanks de buitengewoon goed ge slaagde demonstratie, dat er verbitte ring en ontevredenheid was over deze techniek van schriftelijk ingeleverde vragen. Het is hun K.V.P. waarin ze willen praten, geen lammetje en stemvee willen zijn en niets mogen zeggen. M.i. was 't beter geweest om van de 22 de helft gelegenheid te ge ven in eerste ronde hun schriftelijk ingeleverde vraag mondeling toe te lichten. Bij de beantwoording bleek meermalen dat geheel anders beant woord werd als bedoeld met de haas tige inlevering. Ondanks deze minder prettige noot stond de vorzitter plot seling voor deze situatie en moest direct een practische beslissing ge nomen worden. Practisch was de uit komst, echter geen voldoening. De heer Deerenbreg verdient ondanks dit toch hulde en lof en het vertrou wen van de L.T.B.-ers in Zuid-Hol land. Voorts nog een opmerking. Het lijkt mij een kapitale denkfout om bij voorbaat er maar van uit te gaan, dat de consument het zo verschrikke lijk zal vinden wanneer hij de kost prijs van melk zal móeten betalen, m.a.w. enkele centen meer zal moe ten betalen. Hoewel dit voor de con sument niet prettig en soms ook moeilijk is, is het toch de gewoonste zaak. om voor wat men koopt de volledige prijs te betalen. Het lijkt erop dat het voor kolen en voor vlees en andere artikelen normaal, maar voor melk abnormaal is. Bij meerdere slagers in Noord- en Zuid-Holland heb ik gevraagd in de eerste helft van 1956, hoe het stond met de verkoop van het duurdere rundv lees en het toen goedkopere varkensvlees en de goedkopere vleessoorten. Algemeen werd meegedeeld, dat ondanks grote prijsverschillen er vrijwel geen ver schillen in aankoopgewoonte te con stateren waren; de vettere soorten werden zeker niet meer gekocht. Het is daarom m.i. een psychologische fout om van landbouwzijde alsmaar te verzekeren dat het zo moeilijk is om de kostprijs te laten betalen. De Volksvertegenwoordigers gaan na het zelf meerdere keren yerteld te heb ben, het zelf ook nog geloven, wan neer zij dan in de positie van de on derhandelaar met de minister over de prijs van b.v. melk verkeren. Dat er dan ook beslist niets van terecht komt, staat bij voorbaat vast. De enigste verbetering in deze situatie is, de positie bereiken van minder praten, minder pubi;riteit en een ver antwoorde prijs v' teP-n. TH. W. J. VERHOEF. het gedicht van pater Schreurs. Met een ballade van Chopin werd het spel besloten. Het geboden spel bood voldoende gelegenheid tot meditatie en verdieping. Het was ontegenzeg gelijk een avond die voldoening schonk. Pater van Rooijen dankte pa ter Henri de Greeve, die bereid was gevonden om deze voordracht in Voorschoten te houden. Ook de pia niste betrok spr. in zijn woorden van dank. Spr. hoopte -dat het gebodene goede vruchten mocht voortbrengen, GEBRUIK GEZONDHEIDSCENTRUM. Door een lid van de raad is eens gevraagd naar een overzicht van het gebruik van Gezondheidscentrum. Het hier volgende overzicht geeft tussen haakjes de cijfers van 1955 en de getallen rechtstreeks achter de gebruiker de cijfers van 1956 tot en met september 1956. Het gebouw wordt gebruikt door specialisten 193 uur (154); Consultatiebureaux 210 y~ uur (228); E.H.B.O.-verenigingeen 142 uur (183). Voor Moedercur sussen van het Wit-Gele Kruis -14 uur (20); door nazorgdiensten gees telijke nazorg en nazorg t.b.c. 18 uur (8^); door het Ziekenfonds Haar lemmermeer e.o. 108 uur (106); door de kraamcentra van het Groene Kruis en Wit-Gele Kruis 36 uur (36) door de bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis 2 avonden (2 avon den). Door de schoolartsendienst 57 uur. Verder nog voor vergaderingen van de stichting Gezondheidszorg, het Wit-Gele Kruis, het Groene Kruis, het Oranje Groene Kruis, het Roode Kruis enz., in totaal 17 avon den (13 avonden in 1955). In 1955 is elf maal een bezoek gebracht door diverse groepen o.a. uit Frankrijk, Duitsland, Denemarken en Indonesië. Tot en met september 1956 heeft be zichtiging van het gebouw plaats ge vonden door groepen uit New Delhi, India, een deputatie uit Cassablanca, Marokko, de directeur van het Roo de Kruis en een afgevaardigde van het Ministerie van Volksgezondheid van Joego-Slavië, het gemeentebe stuur van Limmen, de Ver. van v/ijk verpleegsters te Den Haag, wijk verpleegstersopleiding van het Groe ne Kruis te Rotterdam, idem van het Wit-Gele Kruis te Voorburg. Voorts verscheidene malen groepen studen ten van de Universiteit van Leiden. Daarnaast is in beide jaren het aan tal individuele bezoekers groot ge weest. Gemeenteraad. De raad komt bijeen vrijdagavond a.s. om zeven uur. Op de agenda straat o.a.: het geven van een naam aan het gemeen, telijk verenigingsgebouw aan de Pr Marijkelaan. Enige pachtzaken, zo als verpachting van gronden en be ëindiging van een pachtovereen komst. Wijziging van de ontslagda tum van de gemeente-ontvanger me juffrouw M. S. J. van Geest. Voorstel tot inrichting van volkstuinen. Voor stel tot verhoging van het maximum, bedrag der vlottende schulden voor 1957 tot een bedrag van 1.500.000. Verhoging van de subsidie voor het kleuteronderwijs over het jaar 1955. Normen armenwet gewijzigd. B. en w. laten weten, dat zij mede naar aanleiding van de in de laatste jaren plaats gehad hebbende algemene loonsverhogingen de normen voor de berekening van de onderstand inge volge de armenwet hebben gewijzigd. Hulpactie Hongarije. Onder dit motto hielden de gezamenlijke Padvind (st) ers-organisaties zaterdag j.l. een inzameling van levensmidde len ten behoeve van de nieuw- vluchtelingen en de vluchtelingen, die reeds vanaf 1948 in de vluchtelin genkampen in Duitsland en Oosten rijk verblijven. Het totaalgewicht van de levensmiddelen bedroeg 715 kg. en bovendien een kleine driehon derd gulden in contanten. O.a. werd er ingezameld: koffie 17^ kg. riist 107 kg., thee 14^ kg., bloem 62^ kg.. snoep 14 kg., conserven 49H kg., puddingpoeder 18 kg., suiker 37 kg., melk in blik 50 kg., vlees in blik 45 kg., kindervoeding 4 Jcg., maar - ook kerstkaarsen, eau de cologne, luci fers enz. enz. Maandagavond gaat de zending naar Amsterdam en woens dag per snel goederentrein naar Salz burg. Gemeente-ontvanger nog niet -op pensioen. Het was de bedoeling an het gemeentebestuur om met ir ang van 1 januari 1957 aan de per oioengerechtigde gemeente-ontvan ger mej. M. S. J. van Geest eervol oncslag te verlenen. Het is het col lege niet mogelijk gebleken, ondank? oproeping van sollicitanten naar de betrekking ontvanger-kassier der be drijven bijtijds een voordracht ter benoeming aan de raad voor te leg gen. Daarom stellen b. en w. voor te besluiten de ontslagdatum te verleg gen naar 1 april 1957. Mejuffrouw van Geest is bereid gevonden tot die datum haar diensten te vervullen. Toneeluitvoering „De Witte Non". Zaterdagavond presenteerde de Schouwspelers in het Cultureel Cen trum het bekende melodrama „De Witte Non". De liefhebber van dit genre toneelstukken kreeg een prima vertolking te zien. Tijdens d# pauze gaf de heer Theo van Duyn, direc teur en regisseur van het toneelge zelschap zijn visie op de nieuwe zaal. De heer Van Duyn had alle lof voor de zaal, was verrukt over de licht en geluidsmogelijkheden, maar noem de het toneel onbespeelbaar. Het had de toeschouwers reeds verbaasd, dat practisch geen decor werd gebruikt. De reden hiervan was, dat, wanneer er decorstukken geplaatst worden, er geen speelruimte overblijft. Boven dien blijkt het zeer moeilijk te zijn om een volle zaal te krijgen. „De Witte Non" is een uitgesproken kas stuk, ^overal trekt het volle zalen, terwijl nu de zaal slechts voor de helft gevuld was. Voorschoten zal vermoedelijk nog bekend moeten ge raken met de gedachte dat het een eigen toneelzaal heeft, waar ook in de toekomst beroepsartisten zullen optreden. Al met al was dit eerste optreden van een beroepsgezelschap geen groot succes, hoewel het gezel schap zelf zeer goed speelde. Aefherklanken TELEVISIEPROGRAMMA. NTS.: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.4522.20 Filmprogr. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele lustert, caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Voor de vrouwen van het platteland. 14.40 Cabaret.16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Koersen. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: Drs. C. S. I. J. Lager- berg: Fantasie en werkelijkheid bij Papoea's. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole ork. en solist. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 De Liefde van Christus dringt ons, klankb. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.30 Sopr. en piano. 11.50 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land-en tuin- bouwmeded. 12.33 Zang en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Koersen. 14.00 Gram. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Huz. caus. 16.00 Pianorecital. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dieren wereld en wij, caus. 17.30 Orgel en zang. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Op u komt het aan!!!! 18.40 Dansmuz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Kerst- muziek. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Viool en alt viool. 22.55 Ik geloof, dat23.00 Nieuws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Journ. 23.35—23.55 Gram.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2