REEDS NU grote prijsverlagingen in Kleuter- en Kinderkleding In Noordwijkerhout bestond de St. Elisabethvereniging 25 jaar „Pro Ecclesia" voor mevrouw Van Leeuwen-Van Eeden gfvf.stigde en vertrokken personen in en uit leiden DINSDAG 11 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 In-intieme kring herdacht gisteren de St. Elisabethvereniging in de pa rochie van St. Jozef te Noordwijker hout haar 25-jarig bestaan. Gedurende eenzelfde tijd heeft mevr. M. A. van Leeuwen-Van Eeden in het bestuur zitting gehad. De presidente der vereniging, me vrouw van der Weijden-de Wert nam, na een korte werkvergadering, het woord en memoreerde dit jubileum. De juiste datum van oprichting der vereniging is niet bekend; er is trou wens heel weinig van de geschiedenis der St. Elisabethvereniging op papier bewaard gebleven. Toen 40 jaar geleden de St. Jozef - parochie van de moederparochie St. Victor is afgesplitst bleef in de nieu we parochie de oorspronkelijke St. Elisabethvereniging haar taak nog 15 jaar waarnemen. Daarna .werden de omstandigheden van die aard, dat de oprichting van een eigen paro chiële vereniging met als doel: het verstrekken van extra voeding en andere nodige hulp aan kraamvrou wen en zieken noodzakelijk bleek. Van de oprichting af heeft mevr. van Leeuwen in het bestuur zitting gehad, waarvan vele jaren' als secre taresse. Het was mevr. van der Weijden en de overige bestuursleden zeer wel be kend, dat mevr. van Leeuwen dit ju bileum maar liever ongemerkt voor bij had willen laten gaan, maar de verdiensten van de jubilaresse voor de vereniging en dus voor de gemeen schap van de parochie wettigden het even stilstaan bij dit feit. In het bij zonder noemde de presidente haar werk gedurende ongeveer 12 jaren als hoofd van de organisatie voor hulp in de huishouding. Op dit gebied heeft mevr. van Leeuwen waarlijk pionierswerk verricht. Namens de vereniging bood de pre sidente haar een blijvende herinne ring aan deze dag aan. Pastoor C. C. Standenmeyer zeide, dat het de Kerkelijke Overheid niet onbekend was gebleven, wat de jubi laresse in die 25 jaren voor de Sint Elisabethvereniging heeft betekend. In die periode is veel goeds gedaan in naastenliefde. Het heeft daarom Z. H. de Paus behaagd om mevr. van Leeuwen en in haar alle bestuursle den, die in de afgelopen 25 jaar hun Aetherklanken WOENSDAG. Televisieprogramma'si AVRO: 17.00—17.30 Voor de kinde ren. VARA: 20.00 Afscheid H. Ooster huis. 20.10 Asmodee, spel. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde rrnuz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 3.15 Gram. 8.30 Annus, muz. 9.00 Voor de zieken. 9.2'5 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichte muz. 10.10 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Rusthuis Awgenita, hoorspel. 12.10 Vocaal ensemble. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 12.37 Eerste adventsston- de. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Inter kerkelijk Thuisfront. 13.200 Lichte muz. 13.45 Jeanne d'Arc au bücher, oratorium. 15.00 Kamerrouz. 15.30 Metropole orkest en klein koor. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gram. 18.00 Muz caus. 18.20 Lichte muz. 18.45 Op het lichtspoor, caus. 19.00 Nieuws en weer bei'. 19.10 Orgelconcert. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omroeporkest en solist. 21.10 Weg en werk der kerk hervormers, caus. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Gram. 22.10 Lichte muz. 22.35 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport uitslagen. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Ontbijtklub. 8.00 Nieuws. 8.18 Ont- bijtklub. 8.50 Voor de vrouw. VPRO 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinbouwmededelinigen. 12.33 Voor het platteland. 12.33 Roemeens orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellings- agenda. 13.13 Promenade orkest. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.50 Rege- rimgsuitzending: Rijksdelen Overzee: F. Wagner: Suriname, de Nederlandse Antillen en het Koninklijk Instituut voor de tropen. 18.00 Nieuws en com mentaar. 13.20 Hammondtrio. 18.40 Act. 13.50 Gram. 19.00 Gevar. liedjes. 10.10 Het sociale vraagstuk als we reldvraagstuk, caus. 19.25 VARA- Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Gram. 20.55 Je moet een beetje van de mensen houden, hoorspel. 21.50 Lichte muz. 22.15 Pool- licht, caus. 22.30 Lichte muz. 23.15 Gram. 23.30 Hammondorgelspel. 23.50 24.00 Socialistisch nieuws in Espe ranto. beste krachten in dienst der naasten liefde hebben gesteld, de onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice toe te kennen. Pastoor Standenmeyer spelde hier na mevr. van Leeuwen het ere-kruis op en feliciteerde haar als eerste met deze onderscheiding. Mevr. van der Weijden liet namens het bestuur haar felicitaties vergezeld gaan met een prachtig boeket bloe men. Mevr. van Leeuwen dankte allen voor deze onverwachte huldiging en verzocht pastoor Standenmeyer haar hartelijke dank speciaal aan Z. H. de Paus tot uitdrukking te willen bren gen. Ballet Marjo. Het optreden van de Haagse Balletgroep Marjo gister avond in de zaal van Brama mag dan wat het aantal toeschouwers betreft en daardoor financiëel allerminst een succes zijn geworden, de weinige aanwezigen in de zaal hebben van dit optreden zo genoten en zij hebben hun waardering voor het gebodene zo on omwonden getoond, dat mevr. Goe- koop en haar danseressen en dansers zeker niet teleurgesteld naar Den Haag zijn teruggekeerd. Het ballet Marjo bracht een in structief programma d.w.z. zoals de leidster mevr. Goekoop-Santhagens in haar inleiding het uitdrukte, de groep wil hen, die nog geheel vreemd staan tegenover de kunstuiting „ballet", trachten duidelijk te maken, wat nu eigenlijk ballet is en vooral ook, hoe ar het beroep van danseres of danser is. Vóór de pauze demonstreerden de dames en heren aan de bar en los daarvan op het toneel de training, kalm beginnend om 't koude lichaam op temperatuur en de spieren los te krijgen en steeds zwaarder wordend tot de moeilijkste passen, bewegingen en draaien toe. De danseressen deden dit voor hen toch slechts routinewerk met zoveel opgewektheid en toewij ding en mevr. Goekoop zorgde voor een zo onderhoudende en geestige toelichting, dat reeds tijdens dit toch zuiver instructieve deel van het pro gramma de toeschouwers evenzeer op temperatuur kwamen als de mensen op het toneel en menige oefening reeds met een spontaan applaus be loond werd. Na de pauze zagen wij alles, wat wij in het eerste deel gezien hadden weer, doch nu verwerkt in een aantal korte dansen. Eerst 3 volksdansen n.l. een oud-hollandse boerendans, dan een Landler en tenslotte een vurige Spaanse dans. In de eerste zagen wij Lya Mens en Hans Jurg Messerli, in de 2e Anneke Smeeman met Frans de Reuver en in de 3e weer Lya Mens. Carla Muller danste vervolgens een allercharmanste Piccicato zo puntig en snel, dat het enthousiasme snel steeg bij de toeschouwers. Buitenge woon veel succes oogstten vervolgens Anneke Smeeman en Hans Jurg Mes serli met de dans „Etalagepoppen". Tenslotte danste Carla Muller als waardig besluit De Meeuw. De cho reografie van al deze dansen was van de hand van mevr. Goekoop zelf en wij hebben bewondering voor haar gave om zulke dansen te maken, dat mensen, die praktisch nog nooit bal let gezien hebben, iets goeds en toch voor hen bevattelijks te zien krijgen. Dat zij voor haar dansen goede mu ziek weet te kiezen is duidelijk als wij uw namen noemen alg Röntgen, Steffen, Honegger en Maxwell. De voorzitter van de Raad van Overleg, de heer Meijer, dankte met enkele welgekozen woorden mevr. Goekoop en haar gezelschap voor het gebodene en bood de leidster een bouquet bloemen aan. Geboren: Henricus Leonardus Joannes Maria, zn v. J. v. Eeden en J. A. H. Betting; Paulus Cornells Ma ria, zn v. C. M. v. Steijn en E. C. H. Damen. Ondertrouwd: J. B. C. den Elzen 26 jr en F. G. Arts, 24 jr; T. C. H. War merdam, 26 jr en M. A. van den Burg 22 jr. Getrouwd: P. N. Kemming en E. M. Duivenvoorden; J. A. Heemskerk en M. B. C. van Schie. Overleden: G. W. F. J. Verbunt 76 jr; C. M. M. Broekhans 90 jr; N. de Wit, 78 jr; Th. A. Kind, 81 jr; C. Prin- senberg, 54 jr; H. Hammer, 86 jr; M. M. de Raaij, 66 jr. HILLEG0M Geb.: J. A. van Deursen en E. M. Semp, z.; A. Koppert en C. van der Vliet, z.; H. Klinkhamer en P. de Haan, d.; H. Klinkhamer en P. de Haan, d.; A. M. van der Burgh en A. van Lunteren, z. Ondertr.: P. van Trigt en C. G. van Rooden; R. Kerkhoven en G. M. van der Jagt; Chr. B. Verkaart en H. M. Middelkoop; J. Wiedijk en M. L. Klinkenberg; N. Oudshoorn en S. Aangeenbrug. Getr.: J. Salier en U. W. N. Hensel; N. H. Kors en M. Th. Kroon; A. C. P. van Veen en J. J. van Saasen; P. Korsuise en A. M. Mink. Overl.: B. van der Steen, m., 76 j.; G. Sierenburg, vr. 75 j., wonende te Haarlem; P. C. Versteege, m., 86 j. K6TWIJK AAN DEN RIJN R.K. Vrouwengilde. Zeer velen hadden aan de uitnodiging van het bestuur van het r.k. Vrouwengilde gehoor gegeven om een voorlichtings avond voor huisvrouwen bij Je wo nen in het parochiehuis, dat gister avond geheel bezet was. Het was wat men noemt, een „knalavond".'De presidente, mej. C. J. A. van Stijn opende de bijeenkomst met het stor ten van een gebed voor de ongeluk kige Hongaren om vervolgens wel kom te heten de eerw. moeder en enkele zusters van Pension „St. Jozef" en mej. Molenaar en de heer Van Lijnden, die bij een en ander de nodi ge toelichting zou geven en de vele opkomenden. Na een tekenfilm gaf men een demonstratie met een mo derne keukenuitrusting en nog vele andere snufjes op huihoudelijk gebied, een modeshow waaraan enige dames meewerkten, 'n wel zeer aantrekke lijk nummer, dat de volle belangstel ling had van de dames. O.m. toonde men vele gebruiksartikelen maar al les is te veel om op te noemen. Een en ander werd nog afgewisseld met leerzame films, waarna tenslotte enige aai'dige verrassingen. De presi dente was stellig de tolk van alle1 aanwezigen toen zij na afloop dank bracht aan allen die medegewerkt hadden om deze avond tot een ge notvolle en leerzame avond te maken. KATWIJK UITBREIDING ZEJEHOSPITIUM. Het Rotterdams Zeehospitium te Katwijk aan Zee is uigebreid met 'n revalidatie-afdeling voor lijders aan kinderverlamming. De nieuwe afde ling zal donderdag 13 december a.s. te 15.00 uur officieel worden geopend door de directeur-generaal van de volksgezondheid, prof. dr. P. Mun tendam. M00RSWIJK Jaarvergadering I\ISV. Gisteravond hield MSV (omvattende alle onder- terugblik wordt geworpen, maar ook „Flora". De opkomst was zeer goed. De voorz., de heer F. Boele, wees in zijn openingswoord op de belang rijkheid van een jaarvergadering, want het is de gewoonte dat op een dergelijke bijeenkomst niet alleen een terublik wordt geworpen, maar ook de plannen worden bekeken voor de toekomst, redenen waarom hij ver heugd was dat zovelen aan de op roep hadden gehoor gegeven. Tot zij spijt moest hij mededelen, dat de se cretaris, de heer H. P. M. v. d. Voort, wegens ziekte verhinderd was. Na lezing der notulen, werd het jaarver slag uitgebracht, waaruit sprak dat het verenigingsleven van MSV uit stekend was. In het afgelopen jaar was opgericht een volleybal-afdeling, terwijl het ledental de 700 reeds ver is gepasseerd. Het le lustrum werd op waardige wijze gevierd, zowel ker kelijk als op sportgebied. Deelgeno men werd met 152 leden aan de Nortgho-wandeltocht. Ook aan andere sportwedstrijden werd met succes deelgenomen. De sportuitwisseling met Olympia uit Hilversum is ook dit jaar weer een groot succes ge worden. Op waardige wijze was MSV vertegenwoordigd bij de inhaling van Z.Exc. de bisschop van Rotter dam ter gelegenheid van het feest van St. Jeroen. Door de voorzitter werd medede ling gedaan dat maatregelen getrof fen zijn, dat het clubblad in den ver volge regelmatig zal verschijnen. liet jaarverslag van de penningmeester was lang niet zo optimistisch als dat van de secretaris, want het afgelopen boekjaar moest afgesloten worden met een nadelig saldo van ƒ487.31. In de nie.uwe kascommissie werden benoemd rnej. Grè Waasdorp en de heren B. Pleij en P. Schelvis. Na vaststelling rooster van aftreding van de hoofdbestuursleden,werd na enkele besprekingen besloten het bestuur te machtigen tot het aangaan van een wettelijke aansprakelijkheidsver zekering, waarvoor een post van 100,werd uitgetrokken. Inzake een verzekering tegen ongevallen moest het bestuur mededelen, dat dit plan nog in studie was zodat hierover nog geen nadere medede lingen konden worden gedaan. Het vaststellen van de begroting 1956—1957 zal het H.B. wel enige hoofdbrekens gekost hebben, want de allernoodzakelijkste uitgaven moes ten worden geraamd op 9121.50, waartegenover begroot kon worden aan inkomsten 7265,alzo een tekort op de begroting van 1856.50. Hierna kreeg de bijeenkomst eer: meer feestelijk karakter. St. Nico- laas in hoogst eigen persoon bracht een bezoek. De MSV-band zorgde op voortreffelijke wijze voor het muzi kale gedeelte, zodat de jeugd zich spoedig waagde aan een dansje, ter wijl de genoeglijke sfeer werd ver- hoofd met het uitdelen van St. Nico- laas-surprises en het houden van en kele gezelschapsspelen. RIJNSBURG ONTSLAG WACHTMEESTER. De Centrale Raad van beroep te Utrecht, die vandaag uitspraak zou doen in de zaak van de 39-jai'ige wachtmeester le klasse bij de rijks politie T. B. te Rijnsburg heeft zijn beslissing aangehouden in afwach ting van een nader onderzoek. De betrokken "politieman werd in mei van het vorig jaar ontslagen wegens onbehoorlijk optreden je gens zijn districtscommandant, die hem er van betichtte, dat hij in diensttijd twee zijner kinderen op de fiets naar school had gebracht. Deze beschuldiging werd door P. B ten stelligste ontkend. ST0MPWIJK Harddraverijver. „Nooit Gedacht". Het bestuur der Harddraverij ver. „Nooit Gedacht" had oorspronkelijk besloten haar jaarvergadering te hou den op woensdag 12 december. We gens omstandigheden kan dit niet doorgaan. De vex-gadering is nu vast gesteld op dinsdag 18 december a.s. 's avonds 8 uur in café 't Blesse Paaxxl. WARMOND Roode Kruis. Vanaf 13 decem ber wordt huis aan huis antwoord gehaald op de folders, die u in het begin van deze week in de brieven bus zult vinden, om u op te geven als donor voor de Leidse Bloedtrans fusiedienst èn als lid van het Roode Kruis. Stel de huisbezoekers niet teleur! WASSENAAR NED. KINDEREN VOOR KERST FEEST TE GAST BIJ AMER. MARINIERS. Traditiegetrouw zullen ook dit jaar weer de in Den Haag gestationeer de leden van het Amerikaanse „Ma rine Guard detachment" een grote kinderschaar uit het St. Antonius- huis te Wassenaar bij het licht van de kerstboom een feestelijke middag bezorgen. Morgenmiddag van 2 uur tot half vijf zullen ruim honderd tijdelijke ..weesjes" uit het kindertehuis Oud Clingendael bij hun goede buren, de Amerikaanse mariniers, in hun ge meenschappelijk kwartier in Wasse naar te gast zijn om te genieten van een gul onthaal, waartoe ook „Santa Claus" het zijne zal bijdragen. De kinderen, vanaf de hele klein tjes, die op de arm van verzorgsters zullen komen tot de 12-jarigen, zul len onder de kerstboom worden be dacht met speelgoed en lekkernijen, terwijl zij de prestaties van een goo chelaar kunnen bewonderen en ge nieten van een paar grappige kin- derflimpjes. Extra koopavond in Kersttijd. De plaatselijke middenstandsorganisaties hebben zidh tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek, het slui tingsuur van de winkels op woens dag 19 december te stellen op 9 uur 's lavonds in plaats van om 1 uur middags. Op 20 december begint de periode, waarin de winkels volgens de bestaande verordexxing tot des avonds 9 uur mogen open zijn. Het erzoek van de middenstand komt dus neer op een uitbreiding van deze termijn met een dag. B. en w. hebben geen bezwaren en stellen de raad voor, het verzoek in te willigen. Boom blijft staan uit veiligheids overwegingen. Naar aanleiding van opmerkingen van enkele raadsleden delen b. en w. in/ie memorie van ant woord mede, dat de boom op de hoek van de SchouwwegOud Wassenaar. seweg voor de politiepost niet zal worden verwijderd, omdat juist door deze boom in de hand gewerkt wordt, dat het verkeer de bocht op dit kruis punt zeer langzaam, en voorzichtig neemt. Wat lezers schrijven WERKGROEPEN K.V.P. Leiden, 9 december Als ik goed geluisterd heb darx is mij verteld, dat de Leidse afdeling van de K.V.P. ruim 2000 leden telt. In „De Opmars" van deze week lees ik, dat „de dag van Werkgroepen in verschillende plaatsen geslaagd mag heten". Bravo! Was daar ook de Leidse afdeling vertegenwoordigd? In Leiden was of is een werk groep maar naar buiten heb ik er nooit iets van gemerkt. Hoe komt dat? Aan wie de schuld? Is hier sprake van te weinig interesse? Zo ja, dan is het toch zaak, dat men moet begin nen met het stimuleren van de kie zer, wat men moet verstaan onder een Studieclub, een Documentatie- club, een Propagandaclub ja zelfs een stoottroep. Het behoort toch de taak van het afdelingsbestuur een deskundige op dit gebied de leden over die verschil lende clubs te doen voorlichten. Wanneer men de betekenis van de ze clubs heeft verstaan, kan men daarna tot het oprichten van deze clubs overgaan. De mening heeft toch niet postge vat, dat het werk van de Werkgroep niet is het verspx-eiden van folders in de verkiezingstijd? In dezelfde „Opmars" lees ik, dat de leden van de werkgroepen in de K.V.P. de plaats veroveren, die de beste waarborg biedt voox de toe komst. Want, zij hebben de plaats in te nemen van de huidige vertegen woordigers in Raad en Parlement. Is de Leidse afdeling zich dat wel bewust? Ruim 2000 leden en een werkgroep, indien die in Leiden bestaat, die niets van zich laat horen. Wordt het nu geen tijd, dat het be stuur van de Leidse afdeling eens aan het verwezelijken van een werkgroep begint? Maar dan direkt op korte termijn. Zij, die zich voor bovengenoemde clubs interesseren, laten die zich mel den bij het secretariaat van de afde ling. 'n K.V.P.-lid. J. C. Klink en fam.. koopman in oude metalen, Doelengracht 7. C. Sloos en fam., caféhouder. Smidsteeg 5. A. J. van Draanen en fam., hotelemployé, Rijns- burgerweg 18. G. G. Groeneveld Meijer, Rapenburg 83. A. I. M. Cremers, Witte Singel 97. G. van Hout, vloot-aalmoeze- nicr. Noordeinde 2a. J. P. Adrian, Drie Octoberstr. 35. P. W. van Schendel, Witte Singel 10. A. M. Vastbinder, Roo- denburgerstr. 63. J. M. v. d. Kraan-Van Beek. werkster, v. d. Waalsstr. 7. L. M. Overmars, Langebrug 53. P. J. Vermond, havenarbeider, Alexanderstr. 49. F. S. J. de Ronde. Groenhovenstr. 12. H. P. L. R. Wcnger. kweker, Kaiserstr. 13. G. M. J. v. Kins-Zandbergen, Gasstr. 68. H. F. Heerkens Thijssen, Rapenburg 17. G. Muste. Vreewijkstr. 10. E. J. Goosen, Kanaalstr. 24. G. M. J. Legrand, assisten te Ac. Ziekenhuis, Rijnsburgerweg 10. Th. Planten, Witte ingel 94. H. J. Busse- maker-Faber, Boerhaavelaan 24. H. Sol- leveld, Boerhaavelaan 24. W. R. Neute boom, Haarlemmerweg 64. M. O. Coors- Manupassa. Boerhaavelaan 2. H. de Jong, Benzinepompmonteur, Ververstr. 49. M. Th. J. van Dongen, verpleegster. Schol- tenstraat 4. W. Pel, Witte Singel 90. J. W. Hof. Rijnkade 13. H. J. Aubel, Rijn kade 13. A. v. Tongeren-Van Dijk, Oranjegracht 121. M. P. Bouwman, win keljuffrouw. Korte Langestr. 16. C. de Boer, stuwer NS, Haarlemmerstr. 295a. S. P. Steendam. elektro-technicus. Thor- beckestr. 50. A. C. de Mooij-Ras, Amstel- straat 5. C. van der Klis, Rijnsburger weg 144. M. Th. L. van Hoof, Witte Singel 96. S. H. Bloembergen, Klok- steeg 14. VERTROKKEN PERSONEN H. J. van de Wetering en fam., Lorentz- kade 65, Leersum, Pr. Irenelaan 1. J. van der Pol en fam.. Suringarstr. 13, Maarn, Bakkersweg 56. J. N. Bezuur en fam., Veilingkade 20, Amsterdam, Hoofddorp plein 17 II. G. Overdijk en fam., Celebes- str. 10, Alphen a. d. Rijn, Aarkade 71 rd. J. A. Edelaar en fam.. Hoge Rijndijk 100, Noordwijk. Oude Zeeweg 42. K. M. G. Vink-v. Beelen en fam., Bronkhorst- straat 2a, Amsterdam, D. Sonoystr. 49. S. Smit en fam., Warmonderweg 45, Ned. Nw Guinea. H. Haak en fam.. Boshof 32, België. M. P. Hoogduin, Kanaalweg 200, Sassenheim, Wasbeeklaan 8. Y. G. P. v. Tuyn-Kersten, Nieuwstr. 47, Ver. Staten v. N. Amerika. A. Ravestein, Pietersk.- grt 16, Amsterdam, Honthorststr. 42II. K. H. Verlinde. v. Slingerlandtin 9. De Bilt U.. Bilderdijklaan 15. W. J. Wille- brand. P. de la Courtstr. 47. Warmond, Dorpsstraat 100. T. C. Eradus, K. Galge water 9, Gouda, Gr. Florisweg 73. M. B. J. J. van Noort. Morsweg 55d, Breda, Oosterhoutseweg 58. A. Volkers, Rapen burg 122, Den Haag, Ruychrockln 149. DODE EN GEWOND*: BIJ BEDRIJFSONGEVAL. Op het terrein van de Eerste Ne derlandse coöperatieve kunstmestfa- briek te Vlaardingen is gistermiddag een bedrijfsongeval gebeurd, dat aan een persoon het leven heef. gekost en waarbij een tweede werd gewond. Bij werkzaamheden in een loods schoten twee pijpdelen van elkaar, ten gevolge waarvan twee arbeiders, die op een ladder met deze werk zaamheden bezig waren, kwamen te vallen. De 27-jarige A. S. uit Vlaar dingen was er het ergste aan toe. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij in de afgelopen nacht over leed. Zijn mede-arbeider, de'50-jari- ge L. N., eveneens uit Vlaardingen, moest met een zware hersenschud ding in het ziekenhuis worden opge nomen. AANRANDER GEARRESTEERD De rijkspolitie te Terschuur heeft de man, die ervan werd verdacht vrijdagmiddag j.l. op de Bielderweg te Tei'schuur een tienjarig meisje te hebben aangerand, gearresteerd. De politie had gisteravond een man uit de gemeente Barneveld aangehouden die beantwoordde aan het signale ment, dat het meisje van haar aan rander gaf. Ook bezat deze man een blauw-grijze auto en was hij vrijdag op de bewuste tijd ter plaatse van het misdrijf gesignaleerd. De man heeft vanmorgen een volledige be kentenis afgelegd. MELKBEDRIJF VERPLICHT MELK TE LEVEREN AAN SLIJTER. Uitspraak in kort geding. Vanochtend heeft de president van de rechtbank te Haarlem, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, uitspraak gedaan in een kort geding tussen de melkhandelaar A. Hoogen dijk (eiser) en het melkbedrijf „De Landbouw" N.V. (gedaagde), beiden uit Haarlem. De president bepaalde, dat gedaagde verplicht is melk te le veren volgens de zuivelverordening, die gebaseerd is op de wet voor eco nomische delicten. Deze wet schrijft voor, dat niet-levereri als een mis drijf kan worden beschouwd. De pre sident wees de eis van de melkhande laar toe. Het korte geding hield vex'band met de melksanering, die op 3 de cember te Haarlem is ingevoerd. De heer Hoogendijk behoort tot de ne gen van de 230 melkhandelaren, die besloten hebben niet aan de sanering mee te werken. Hij noemt zich een vrije handelaar en betrekt zijn melk van „De Landbouw". Daar hij ver moedde, dat hij na 3 december meer melk kon slijten dan vóór de sane ring, had hij om meer melk gevraagd. „De Landbouw" weigerde dit echter en daarom eiste de heer Hoogendijk in een kort geding, dat hem meer melk zou worden geleverd en bij riet voldoen aan deze eis betaling van een dwangsom van 500 gulden per dag. W. de Groot. Utr. Jaagpad 118, Leid- schendam, Neeslouwerweg 5. N. J. de Groot-v. Klaveren, Narmstr. 36. Leid- schendam, Neeslouwerweg 5. E. Wester- mann, Witte Singel 90, Amsterdam, Prinsengrt. 803 hs. J. Bruisma. Witte Singel 27. Emmen. Angelsloërdijk 23. W. L. Th. Hensing-Hermans. Vreewijkstr. 14. Noordwijk. Q. v. Uffordstr. 34. A. Muller, Rapenburg 13, Utrecht, a/b „Veelgewc- ten", Vechtdijk t 'o 151. M. J. van Zeljl- Overdijk, Celebesstr. 10, Alphen a.d. Rijn, Aarkade 71 rd. E. A. Brussel-Loomans. Merelstr. 24. Den Haag, v. Breughel- straat 205. R. A. Dool. Sumatrastr. 47, Haarlem. Wagenweg 20. H. Tit. Beesten markt 13, Rotterdam, Engelsestr. 75a. J. M. Opwijrda, K. Rapenburg 2. Den Haag, Goudenregenstraat 197. H. W. Wilzing, Rijnsb.weg 10. Den Haag. G. Deynoot- straat 10. L. Kruijne. Rijn- en Schie- kade 78. Brielle. Voorstraat 126. J. Klok man, Boerhaavelaan 43, Amsterdam, Rooseveltlaan 189 III. J. J. M. Bcrbee, O. Herengrt. 22, Gilze, NB, Chaamse- weg 1. C. A. Kluyver, Rapenburg 123, Amsteram, Joh. Verhulststr. 89. W. Ger ritsen. Kolfmakerstg 26a. Den Haag, Kranestr. 54. M. C. J. Nievaart. Hoge Rijndijk 55. Geleen, Pr. Erenslaan 44. A. M. Th. van Thiel. Hoge Rijndijk 165, Australië. M. C. van de Wetering, Lo- rentzkade 65. Den Haag. Thorbecke- straat 237. J. E. A. Wilschut, Lammen- schansweg 105, Don Haag. Riouwstr. 139. D. J. Benschop. Rijnsb.weg 10. Den Haag, Klepstraat 28. W. J. P. M. van den Broek, Rijnsburgerweg 10. Bussurn. Dr. Schaep- manlaan 19. N. A. M. de Vries, Joh. de Wittstr. 43. Oostvoorne. Obalaan 3. G. Th. A. M. Bots, Oude Vest 35. Dordrecht, Joh. de Wittstr. 45. H. Besselsen. Woon wagenkamp, Amsterdam. Oudezijds Ach terburgwal 89. I. J. Hoekstra, Groen- hazengrt 12, Deventer, v. Haexbergen- straat 17. F. Th. A. de Haas, De Sitter- laan 63, Zwitserland. Marktberichten LEIDEN. 11 dec. Vette varkens. Aanvoer: 263 vette varkens. Note- x'ingen: grossiersvarkens 1,901,98, lichte 1,781,92; slagersvarkens 1,97 2,01; zeugen 1,751,84. Handel vlot. BODEGRAVEN. 11 dec. Kaas. Aanvoer 27 partijen, prijs 2.38 2.51. Handel matig. ROTTERDAM 11 dec Vee To taal aanvoer 2972; weektotaal 4753. 500 vette koeien; 730 gebruiksvee; 80 vette kalveren; 183 glaskalveren; 852 nuchtere kalveren; 119 varkens; 212 biggen; 88 paarden; 3 veulens; 191 schapen en lammeren; 14 bokken en geiten. Vette koeien 304—320, 290—300, 280290; vette kalveren 300320, 280300, 260280; graskalveren 450, 350, 275; nuchtere kalveren 63, 55, 45; biggen 57, 48, 40; slachtpaarden 235, 220, 210; schapen 135, 11, 100; lammeren 130, 110, 95; kalfkoeien 1100, 950, 725; melkkoeien 1100, 950, 725; varekoeien 800, 700, 600; vaarzen 775, 675, 475; pinken 540, 440, 340. Vette koeien: aanvoer iets ruimer, handel goed, goed prijshoudend, pri ma's boven notering; vette kalveren: aanvoer iets minder; handel redelijk; vooral niet lager in prijs; graskalve ren: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, ruim prijshoudend; nuchte re kalveren: aanvoer groter, handel vlot, wat stijver in prijs; biggen: aan voer iets korter, handel flauw, niet geheel prijshoudend; slachtpaarden: aanvoer als -vorige week, handel ta melijk, ruim prijshoudend; lamme ren: aanvoer kleiner, handel levendi ger, prijzen vooral niet lager; melk en kalfkoeien: aanvoer tamelijk, han del stil, prijzen onveranderd; vare koeien: aanvoer matig, handel kalm, prijshoudend; vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, handel kalm, prij zen stabiel. ROELOFARENDSVEEN 10 dcc. Bloemen. Cyclamenbloemen 88 113, Anemonen 60, Troschrysanten Orchid Beauty 6376, Am. aanwinst 6067, Long Island 6775 per bos, id. stuks Balcombe 1011, Am. Aan winst 1314, Long Island 1014, Crimson 914, Am. anjers Rode Sim 15-M7, Rose Sion 1718, Elisabeth 1314, Brenner 2024 p. st. RIJNSBURG, 11 dec. Bloemen. Tulpen: Celline 240—260, White Seal 200210. Narcissen: Helios 7479, Early Glory 85—95, Cragford 75—80, Freesia gemengde 3848, geel 50 65, wit 4050, Blauwe Druifjes 40 48. Troschrysanthen; Hambei' 105 125, Balcon 110—120, L- Island 85— 100. Gex-m 9095, Schlager 8595, Or. Beauty 8095, Jozef 6070, al les per bos. Hyacinthen: L'Innocen- cen 2236, Pink Pearl 3048, Anna Max-ie 3033, Am. Anjers: witte Sim 1517, rode Sim 1418, rose Sim 1618. Tulpen met bol: Brill. Star 1014, alles per stuk. Anemonen 740—780 per 100. VINKEVEEN, 10 dec. Groente. Andijvie 32—48 ct, boerenkool 1621 ct, groene kool 1316 ct. waspeen I 21 ct, waspeen II 1617, witlof A II 8085, idem B I 7280, idem B II 6877 ct, alles per kg; selderij 15 ct per 'bos. BESHULSTVEILING BOSKOOP. Beshulst le soort ƒ2.804.10; 2e soort 1.602.20. Beshulst met gele bes 4.204.60. Goudbonte hulst ƒ3.70—3.80; Prikhulst ƒ3.70; Zilver- bonte hulst 3.50; Beshulst J. C. van Tol ƒ3.704.40; Oranjehulst met bes ƒ2.40—2.90; Blinde hulst ƒ0.27; Sit- kagroen 1.101,80; Blauwe spar- groen 1.301.40; Plumosa groen 0.59. Al deze noteringen per kg. Per stuk: Hex verticilata takken le soort 0.90; 2e soort 0.56; Pernet- tyatakken per bos i.101.70; Pex*- nettyaplanten 1.10—1.40 (met witte bes); idem met rode bes ƒ0.80.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3