Agenda gemeenteraad te Leiden "mzeefofi Mieuivjuata -CLdueitentiën „De volle waarheid" sloeg in be>« DINSDAG 11 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Twee bedrijfsongevallen. Een 43-jarige watergasstoker aan de Stedelijke Lichtfabrieken werd gistermiddag om vijf over half drie bij zijn werk getroffen door een val lend gewicht van drie kilo. Met bloe dende verwondingen aan het hoofd werd de man door de E.H.D. over gebracht naar het academisch zie kenhuis. Tijdens het afbrame^ van een ketel inde werkplaatsen van de Ned. Elektrolasch Maatschappij aan de Zoeterwoudse weg, gleed het gevaar te van de rollen, waarop het bij deze bewerking geplaatst was en kwam tegen een andere ketel terecht. Een 50-jarige arbeider raakte be kneld tussen de twee stalen cylin ders. Met inwendige kwetsuren werd de man naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Ver. „Onze Vloot". In het Academiegebouw zal he denavond de vereniging „Onze Vloot" een filmvoorstelling geven over het EXTRA SUBSIDIE VOOR MEDISCH OPVOEDKUNDIG BUREAU B. en W. van Leiden stellen de raad voor aan de Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau te Leiden over de jaren 1953, 1954 en 1955 een extra subsidie toe te kennen ten bedrage van 3.440. BURCHTCOMPLEX. B. en w. van Leiden stellen de raad voor het „Bu-nchtcomplex" bij verlening te verpachten aan P. J, van Leeuwen, te Leiden, voor de tijd van vijf jaar, tegen een pachtsom van lü.O'UO.per jaar. Leidse Amateurfotografen haalden Oosten naderbij Gisteravond kwamen de leden van de LAFV wederom bijeen in de „Doelen", om te genieten van een uiterstinteressante lezing met kleu rendia's over het Nabije Oosten. Ir. A. M. Overeinder, die deze le zing met een zeer geestig commentaar gat, wist de aanwezigen uitstekend te boeien. Uiteraard staan deze streken in het middelpunt van de belangstel ling, hetgeen duidelijk bleek uit de buitengewone grote opkomst. Door een toegewijd klublid beschik te men deze avond voor de eerste maal over een handige projectie-tafel, die hierbij goede diensten bewees. Voorafgaande hield de voorzitter, de heer J. G. Grompelman een praat je over retoucheren van vergrotin gen, hetgeen hij met praktische toe passingen duidelijk' maakte. KONINGSTRAAT WERD GRACHT. Gistermorgen stond de Maresingel in een minimum van tijd onder wa ter, omdat een heipaal gestoten was op een buis van de waterleiding. De vrouwen in de Koningstraat, kwamen op de drukke maandagmor gen zonder water te zitten. De geul, die men in 'het midden van de straat had gegraven liep vol water, zodat de singel hierdoor het aanzien kreeg van een oud Leids grachtenstraatj;. In de loop van de dag werd h i waterleidingeuvel door de L.D.M. verholpen. onderwerp: „Het ontstaan en bedrijf van het Suezkanaal". De film, die gëdraaid wordt in de filmzaal van het academiegebouw, begint om acht uur. Afscheid van pastoor Franse Alle leden van Groen-Wit, vanaf 12 jaar, worden verzocht a.s. woens dagavond om kwart voor acht aan wezig te willen zijn in .de gymzaal, Rapenburg 48, in verband met het afscheid van pastoor Franse. De les sen gaan gewoon door. „Ars Aemula Naturae". Op zaterdag, 25 secember zal in het stedelijk museum „De Lakenhal'' een tentoonstelling geopend worden van werkende leden van het Leids schilder- en tekengenootschap „Ars Aemula Naturae". De openingsplech tigheid zal verricht worden door burgemeester Van Kinschot. Kindermiddag. Het wijkhestuur van de K.A.B. in de St. Leonardusparochie geeft op zaterdag 15 december a.s. voor de kinderen van de wijkleden een ge zellige kindermiddag in het: zaaltje van de speeltuin Wester kwartier aan de ten Catestraat. Tegen entree van twee dubbeltjes kunnen kinderen bo ven de vijf jaar met hun vriendjes van een vrolijke middag genieten. Het programma begint om half drie. Kaartjes zijn te krijgen aan de adres sen Toussaintkade 49, L. v. Deyssel- straat 5, Roemer Visscherstraat 21, Storm Buysingstraat 28 en Lopsen- straat 14. Alfred van Sprang sprak in Leiden In de foyer van de Stadsgehoor zaal sprak gisteravond Alfred van Sprang, die, juist teruggekeerd uit Hcngarije, vertelde over Alaska, en I na de pauze over Rusland en zijn westelijke satellietstaten, en ten slotte over zijn belevenissen tijdens de Hongaarse vrijheidsstrijd, een maand geleden. De avond stond auspiciën van „Het Boekhuis" te Leiden. Een aandachtig gehoor volgde spr. voor de pauze toen hij sprak over zijn belevenissen in hoge Amerikaanse noorden, dat vlak aan Rusland grenst en daarom een enorme militaire betekenis heeft. Bo vendien vertelde hij over de lang- ,zaam uitstervende Eskimo's en de bewoners der ver uit elkaar liggende steden. Een kleurrijke film illustreer de het geheel. Na de pauze hoorde men over Van Sprang's bezoek aan Moskou en Le ningrad, over zijn gesprekken met Russen en bewoners van enige satel lietstaten. Voor deze laatsten is het communisme vrij nieuw; men leeft er onder terreur, de bevolking mist alle geestelijke vrijheid. Maar dat in Hongarije zo'n mas sale ontworsteling aan dit Russische juk, dat begin november bloediig de kop ingedrukt werd, had spr. niet verwacht. I Uw maaltijd hoeft U niet op te breken Een of twee Rennies blussen dat zuurbranden dadelijk. 'n Uitkomst die Rennies, voor alle lijders aan Brandend Maagzuur. Zorg steeds ze bij de hand te heb ben. Makkelijk bij U te steken één voor één hygiënisch verpakt nog makkelijker in te nemen, zonder water of wat ook. Vraag Rennies bij Uw Apotheker of Drogist. U moet ze in huis hebben, voor Uzelf, voor Uw huisgenoten. (Advertentie) No. 518. Horizontaal: 1. ooft, 5. Voegwoord, 8. hoepel, l'O. voorzetsel, 11. meisjesnaam, 13. koppelriem voor jagershonden, 15. maanstand (afk.1, 17. plant, 19. oningewijde, 21. rode Spaanse wij.n, 22. godin van de vrede, 24. de Griekse letter p., 25. bergplaats, 27. gebod, 29. muzieknoot, 31. bont jas, 33. Europeaan, 34. water in Lim burg. Verticaal: 1. modepop, 2. plaats in de oudheid, 3. niet dik, 4. twijg, 6. soort onderwijs (afk.), 7. een soort grove tarwe, 9. jongensnaam, 12. bij - woord. 14. puntje, 16. bakt men brood van, 18. onbep. voornaam woord, 19. boom, 20. welgevormd, 23. lusthof, 26. hogepriester te Silo, 28. figuur in het kaartspel, 30. rund, 32. afkorting van selenium. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 517. Horizontaal: 1. leed, 4. Dan, 6. Ier, 7. ara, 9. cm., 10. tra, 11. la, 12. kei, 13. hes, 14. taan, 16. pont, 17. Inn, 18. noot, 19. N.T., 20. hees, 22. reus, 23. ba, 24. tets, 25. vijl. Vèrticaal: 1. lichting, 2. Eem, 3. er, 4. dra, 5. Aa, 7.. Ari. 3. mast, 10. ten, li. Lent, 12. kan, 13'. hoes, 15. ant, 16. poes, 18. neus, 20. het, 21. hal, 22. re. 23. bij. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 17 december a.s. te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Voorstel inzake het overplaatsen van mejuffrouw L. Th. Kohier als onderwijzeres van de openbare lagere school aan de Timorstraat naar de openbare opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S. aan de Du Rieustraat. Voorstel tot het overplaatsen van mejuffrouw E. H. J. Huibtegtse ais onderwijzeres van de openbare school voor buitengewoon lager on derwijs, verbonden aan het gesticht „Voorgeest" te Oegstgeest, naar de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Marnix- straat. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoedingen waarop de besturen der bijzondere scholen voor gewoon voortgezet gewoon en uitgebreid la ger onderwijs, over 1953 aanspraak maken en de bedragen van de vol gens artikel 101, eerste lid, der La- ger-onder wijs wet 1920, voor vergoe ding in aanmerking komende kosten dier scholen, over dat jaar. Voorstel inzake verhoging van het bij raadsbesluit d.d. 28 maart 1955, no. 73, beschikbaar gestelde krediet voor de bouw van vier lo kalen ten behoeve van de r.k. meis jesschool voor uitgebreid lager on derwijs aan de Haarlemmerstraat No. 34, op een terrein gelegen naast de r.k. school voor gewoon lager en derwijs aan de Potgieterlaan no. 7. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Inrichting van Lief dadigheid voor Roomsch Katholieken orn medewerking voor het aanbren gen van een oliestookinstallatie bij de ketels der centrale verwarming in het gebouw van zijn scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Os- en Paardenlaan 2-Lusthoflaan 2&08O) Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Inrichting van Lief dadigheid voor Roomsch Katholieken om medewerking voor het aanschaf fen van leermiddelen ten behoeve van de school voor gewoon lager on derwijs aan de Haarlemmerstraat ^o. 250. ((ƒ3.650). Voorstel inzake het vaststellen van de bedragen van de vergoeding, waarop de besturen der bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijr alhier, over 1953 aan spraak hebben en de bedragen der volgens artikel 34, eerste lid, va-; het Besluit buitengewoon lager on derwijs 1949, voor vergoeding in aanmerking komende kosten dier scholen. Voorstel inzake het verlenen van voorschotten aan besturen van bij zondere kleuterscholen op de exploi tatievergoeding over 1956. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs om medewer king voor de stichting van een nieuw gebouw op een terrein aan de Asserstraat, zulks ten behoeve van zijn thans aan het Plantsoen geves tigde kleuterschool. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de eerste inrichting van het gymnas tieklokaal van de gemeentelijke be- drijfstechnische school en het aan brengen van een kurklinoleumvloer in dit lokaal. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verbete ren van in gemeentegebouwen ge vestigde jeugdverblijven. Voorstel inzake het verlenen van subsidie aan een aantal muziekver enigingen. Voorstel inzake verhoging van het bij raadsbesluit van 7 november 1955, no. 333, aan het r.k. Kerkbestuur van de Parochie van de H. Lodewijk ten behoeve van de restauratie van de H. Lodewijkskerk toegekende bij- Voorstel inzake verhoging van het bij raadsbesluit van 17 oktober 1955, no. 316, voor de aanleg van zes sport velden en voor het uitvoeren van grondwerk ten behoeve van de aan leg van een bospark iri de Kikker polder beschikbaar gestelde krediet. Voorstel inzake het vaststellen van een partieel uitbreidingsplein „Lei- den-Rodenburgerpolder'. Voorstel inzake het verhogen van het bij raadsbesluit van 3 september 1956, no. 262, ter voldoening van de schadeloosstellingen terzake van ont eigening van grond, gelegen aan de Boerhaavelaan, beschikbaar gestelde bedrag. Voorstel inzake het opnieuw verle nen van machtiging tot het rooien van bomen en het vervreemden van te rooien of gerooide bomen. Voorstel inzake het opnieuw ver lenen van machtiging tot het verhu ren van gemeenteeigendommen voor reclamedoeleinden. Voorstel inzake verpachting van het „Burcht-complex". Voorstel om Burgemeester en Wet houders te machtigen op voet van do Woningwet voor een aantal wonin gen voor bejaarden aan te vragen eri te aanvaarden uit 's Rijks kas een bijdrage; als bedoeld in art. 24a, on der 3, van het Woningbesluit. Voorstel inzake goedkeuring van de exploitatierekening van het com plex der oude woningen (W.W. I) van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswonin gen over het boekjaar 15 september 1954/1955. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1957. Voorstel inzake het beleggen van overtollige kasgelden gedurende het jaar 1957. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de Nederlandsche Middenstandsbank N.V., kantoor Lei den, betreffende rentegevende beleg ging van gemeentegelden. Voorstel tot het vaststellen van het maximum van het krediet in reke ning-courant met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor het jaar 1957. Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de verordening van 17 maart 1952 tot wijziging van die van 22 no vember 1948, regelende de heffing en de invordering der leges- en expe- ditiegelden ter Secretarie, bij het Oud-Archief en aan het Bureau van de Burgerlijke Stand te Leiden. Voorstel om in te stemmen met toetreding van de gemeente Dor drecht tot de gemeenschappelijke re geling Gemeentelijke Gas voorziening Zuid-Holland. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het doen van kapitaalsuitgaven in 1957 voor de Gasfabriek en de Elektriciteitsfabriek. Voorstel tot het vaststellen van een verordening houdende wijziging van de Gasverordening en van de veror dening houdende wijziging van de Ele'ktriciteitsverordening. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het treffen van enige voorzieningen aan de verwarming en de warmwa tervoorziening in enige gebouwen van de psychatrische inrichtingen „Endegeest" c.a. Voorstel tot het goedkeuren van de rekening over het jaar 1955 van het College van Vrouwen'kraammoe- ders. Voorstel inzake het toekennen van een extra-subsidie aan de Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau te Leiden over de jaren 1953, 1954 en 1955. Voorstel inzake het. toekennen van subsidie aan de Stichting Medisch Kleuterverblijf „Margriet". Voorstel inzake het toekennen van een subsidie aan de Stichting ter be vordering van de Schooltandverzor- ging te Leiden. Vraag» prijslijst ran f50 voorradig» plano's an orgels Huurkoop l5°/o contant restant in 4 laar. TEL. 2106 (K1726) BODEGRAVEN (Advertentie) MEER GELD NODIG VOOR RESTAURATIE ST. LODEWIJKS KERK. In de zitting van 7 november 1955 heeft de Leidse raad besloten aan het r.k. kerkbestuur van de parochie van de H. Lodewijk ten behoeve van de restauratie van de H. Lodewijks kerk een bijdrage te verlenen van 15% van de op 155.761,50 geraam de restauratiekosten, zulks tot een minimum van 23.365. De restauratie kosten moesten nader worden ge raamd op 180.000.Dit is een ge volg van de omstandigheid, dat het aanbestedingsbedrag hoger bleek te 2ijn dan de oorspronkelijke begro ting. In verband hiermede heeift de Mi- TARIEF: Kleine advertentiën 1.50 Gewone advertentiën - 0.17 In verband met de feestdagen is spoedige opgave ten zeerste gewenst. Advertentieafdeling DE LEIDSE COURANT D E VOLLE WAARHEID IS, dat de leden van K. die gisteren nister van Onderwijs, Kunsten en We- tensohappen de ten behoeve van de de opvoering door het Rotterdams restauratie toegekende subsidie, wel- Toneel van het spel „De volle waar- /e15Sl.50be^r °vLtgSd meegemaakt, zich uit- 60% van l&O.OOO of 108.000. Het kerkbestuur heeft het college ver zocht te bevorderen, dat ook de ge meentelijke bijdrage wordt bepaald een bedrag van 180.000. Het j bestuur van K. en O. graag een stuk mers echter niet wilden brengen om- UITBREIDING R.K. MEISJES- dat het gezelschap niet over de no- SCHOOL HAARLEMMERSTRAAT, j rejS(jécors beschikte. Het moge waar zijn, dat een stuk van Ibsen meer „cultuur" gebracht zou hebben een feit is ook, dat Pim Dekkers viel de rol ten deel van de gekwelde verdachte, die in het besef van zijn onschuld wanhopig vocht om uit het net van het bewijs materiaal te ontkomen. Hij werd daarin voortreffelijk bijgestaan door Lia Dorana, als de verslagen echtge note, die op deze éne avond heel wat te verwerken kreeg. Zij beider» ver- weerden zich tot het uiterste tegen K. en O.-maandblad bleek, had het onverzettelijkheid van de recher che, vei'persoonlijkt in de inspecteur van Leo de Hartogh, die er bijna in stekend geamuseerd hebbëra. Zoals uit de december-aflevering van het Oip 23 augustus 1954 besloot de Leidse raad medewerking te verlenen aan het bestuur van de Inrichting van Liefdadigheid voor Rooms-Katholie- ken te Leiden, voor het bouwen van vier lokalen ten behoeve van de r.k. meisjesschool voor ulo aan de Haar lemmerstraat 34, op een terrein, ge legen naast de r.k. school voor glo aan de Potgieterlaan 7, werd voor deze uitbreiding een krediet beschik baar gesteld van 148.100. Dit krediet blijkt niet toereikend om de uitbreiding te bekostigen. Naar raming zal nog 12.730 nodig zijn welk bedrag in 40 jaren kan wor den afgeschreven. De overschrijding is hoofdzakelijk een gevolg van werk zaamheden, die in het oorspronkelijke plan niet waren opgenomen, waar onder het aanbrengen van een olie- stookinrichting op de centrale ver- warming&installatie. De door het schoolbestuur verschul digde waarborgsom zal een verhoging ondergaan met 15% van 12.730. Leidse Agenda DINSDAG 11 DECEMBER. Alg. Kath- Werkgeversver.: drs. C. J. J. de Wit over „De verantwoorde lijkheid voor de prijzen". „In den Vergulden Turk". 8 uur nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. Mei. A. J. v. Nienes: Wat gebeurt er met ons belastinggeld? Levendaal 1, 8 u. nam. Apulische Gnathiaceramiek in Lei den. Lezing door dr. J. H. C- Kern, Rijksmus. v. Oudheden. 8 uur, nam. K. O-, Rotterdams Toneel: „De volle Waarheid". Schouwburg, 8 uur nam. Expogé. W. H. Offringa over Rem brandt. De Harmohie, 8 uur nam. WOENSDAG 12 DECEMBER. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk half acht nam. „Uitkomen met uw inkomen", le zing door mej. Noordman. Royal" 8 uur nam. K. O-, Rotterdams Toneel: „De volle Waarheid". Schouwburg, 8 uur nam. Nieuw Jeugd Toneel. De beer en de Pasja", Schouwburg, 9 en 11 uur voorm. Prof. mr. F. M. baron van Asbeck ovc-r Suez- en Panamakanaal. Aca demie. kwart voor acht nam. Selskip „Frvslan". Fryske Sinte- klaesjoun. Opfiering fan „It Hynste- middel" fan B. v. d. Veen. troch le den fan de tonielploech. Kofje mei sükerguod. spultsjes ensf. Jacoba- zaal Den Burcht, kwart voor acht nam. DONDERDAG 13 DECEMBER. Veron. Mobiele zend- en ontvang- apparatuur. Zaal Rehoboth, 8 uur nam. N.R.K.M. Kerstbiieenkorpst. Pas toor Brans; „Verwachting en Vervul ling". „Gulden Vlies", 8.15 u. nam. Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Concert, cellist Gaspar Cassado. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. gevlogen was dank zij het geraffi neerde miljonairszoontje, waaraan Eric van Ingen een onverbeterlijke gestalte gaf. Zwakke plekken waren er nergens, zelfs het dienstmeisje Trudie (Ria Vroemen) was een knap gespeeld rollet5 e. De Rotterdammers hebben onder de toeschouwers „De volle waarheid" j regie van Bob de Lange de zaal dan- ,v~, T,aKKori 0Qjc uitstekend weten te amuseren, VRIJDAG 14 DECEMBER VOLA. „Sterk- en zwakstroomka bels". Stadsgehoorzaal 8 uur nam. - VEBO-Leiden, Kerstveetentoonstel ling. Opening in 't Schuttershof 10 Uur v.m. ZATERDAG 15 DECEMBER „Ars 1 emula Naturae". Tentoon stelling door leden De Lakenhal. Opening te 3 uur nam. KAB. St. Leonardus. Kindermid dag. Zaal speeltuin „Westerkwartier" (ten Catestraat) 2.30 nam. KVP-kringvergadering „De land bouwpolitiek der Regering". De Burcht 2.15 uur nam. JO-KVP. Tien-jarig bestaan. Pia norecital. Gulden Vlies. 8 uur nam. R.K. Instuif. Causerie door kape laan De Jong. Leonardushuis Haag- weg, 8 uur nam. Acc.Ver. D.V.V. 27ste Jaarfeest. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond-, nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20il36; Apotheek Oegstgeest, Wil. helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. met ingenomenheid hebben geaccep teerd. Het' stuk is een Engels detective stuk, maar nu eens niet in de gebrui kelijke vorm. Het publiek heeft nl. al gauw door, wie de moordenaar is en het is duidelijk, dat de verdachte ten onrechte van de moord wordt beticht, ook al is het bewijsmateriaal volkomen „rond" volgens de recher che. De spanning zit in de vraag: hoe komt de vent daar uit? Wij zullen die spanning niet wegnemen, maar volstaan met te constateren, dat er vele verrassende en goed gevonden wendingen in de situatie optreden, waarvan wel de aardigste is, dat de vermoorde opeens doodleuk komt binnen wandelen. DIT VERRASSENDE en uitermate boeiende spel van de z.g. „per fecte misdaad" (met een klein foutje) wordt door de Rotterdam mers tot in de puntjes verzorgd. Aan Burgerlijke Stand Geboren: Marianne Ewdokija, di van J. Ligtvoet en D. E. Kalinina; Cornelis Gerardus zn van C. v. Ton geren en J. J. Bink; Reginald Richard Jacobus zn van R. R. de Corte en J. H. M. Holverda; Wilhelmina Cornelia dr van P. Fontein en C. de Wind; Wil lem, zn van W. van Duijn en C. Rem- melzwaal; Sarina dr van J. Rijsber- gen en B. E. de Bruin; Leonardus Maria Aloysius zn van N. M. M. Ko- nings en M. H. F. Gerits; Joep Nico- laas zn van A. M. Schmand en L. F. M. Kousen; Fetje, dr van F. Vinke- stijn en J. Koemans; Joseph Anthonie zn van J. A. Wakka en A. Beij; Wil helmus Johannes Maria zn van A. K. Wolterink en W. H. Schoonwater; Jo hannes zn van J. van Haastrecht en A. C. M. Oomen; Maria Geertruida dr van W. J. van Rijn en J. M. Borst. Overleden: B. P. du Croix, man 77 jr; B. M. Steemers, vrouw 63 jr; C. de Wilde vrouw 72 jr. Getrouwd: J. van Rossen en A. W. van Son; A. J. Lankhorst en M. M. van der Mark; E. Teekens en J. M. Th. Goddijn. K.A.V. „DE BATAVEN". Ook aan de Bataven is St. Nicolaas niet ongemerkt voorbijgaaln. Voor het eerst sinds enige jaren werd dit feest bij de Bataven weer gevierd. Za terdagavond j.l. kwam een groot aan tal leden bijeen in de Ronianuszaal teneinde de goede Sint te ontvangen. Een roezemoezige menigte Bataven ging om 3 uur de komst van Sinter klaas voorbereiden. Bij afwezigheid van de voorzitter, sprak de secre taris, de heer H. Mentink, het ope ningswoord, waarna de heer Spadon de leiding van de avond op zich nam. Na een gezellige serie dansen ar riveerden Sinterklaas en Zwarte Piet. Enige leden werden bij Sin-1- ontbo den en de vermaningen waren niet van de lucht. Vervolgens werden de surprises uitgereikt, waarna Sint zich terugtrok. De hierna gehouden verloting werd een succes en ver liep zeer geanimeerd. Nadat men nog enige tijd gezellig bijeen was ge bleven, gingen de Bataven tegen het middernachtelijk uur uiteen. SUBSIDIE VOOR HARMONIEëN B. en W. stellen de raad van Lei den voor aan de muziekverenigingen „Leids Politie Muziek Gezelschap", „Werkmans Wilskracht", „Nieuw Le ven", „Concordia", „R.K. Leidse Har monie Kapel", „Leids Harmoniege zelschap De Post", „Trouw en Durf" „Kunst en Genoegen", voor het jaar 1957 een subsidie van 500. toe te kennen, zulks onder voor waarde, dat elk der verenigingen op verzoek van de gemeente ten hoogste 2 concerten kosteloos verzorgt, en aan de muziekverenigingen „D.V.V." en „Crescendo" een subsidie van on derscheidenlijk 175.en 100. toe te kennen, onder voorwaarde, dat elk van deze verenigingen op verzoek van degemeente kosteloos één concert- verzorgt. waarvoor zij een dankbaar applaus in ontvangst mochten nemen. Ouderavond St. Jansschool Teneinde het contact tussen de ouders van de leerlingen en het on derwijzend personeel van de St. Jansschool aan het Rapenburg, te verdiepen, werd gisteren „In den Vergulden Turk" een ouderavond ge houden. Opgewonden klonken ouders en belangstellenden de stemmen tegen van de „Stormvogels", de oudste groep van deze school voor indivi dueel onderwijs, die met spanning wachtte op het ogenblik waarop ze voor de aanwezigen moesten optre den. Dat igenblik kwam al gauw, na dat het hoofd der school, de heer J. F. A. Verbraak, met een kort woord ouders en genodigden had welkom geheten. De heer Verbraak zette het doel van deze tweede ouderavond van de nog zo jonge school uiteen en dankte de twee aanwezige bestuursleden, pastoor F. A. Berneveld en de heer A. H. J. van der Horst, voor hun komst. Onder leiding van de heer F. van Ray en met pianobegeleiding door één der ouders, de heer Obdam, zon gen de Stormvogels daarna ver schillende liedjes, die bij de aandach tig luisterende ouders wel herinner- ringen aan de schoolbanken zullen hebben opgewekt. Het liedje van de Fiere Pinksterblom, voerden de jongens uit in een grappige orkestra tie van zelf-gemaakte „muziek-in- strumenten". Het zingen, waarin de ouders ook een wei'kzaam aandeel hadden, maakte voor de heer Verbraak de tijd rijp om zijn inleiding te .ou den op de film „Shyness", die de ouders een klein inzicht zou moeten geven in het werk van de school psycholoog en van de hulp, die hij kan zijn voor het onderwijs. Genoemde film schuwheid werd aanleiding tot een geanimeer de discussie over de verdiensten van de psychologen voor het onder wijs. Ook werd nog gesproken over de toekomstige ontwikkeling en de problemen rond de jonge St. Jans school. Laatste Berichten COMMUNISTISCH RAADSLID KLAAGT BURGEMEESTER AAN. De fractievoorzitter van de com munistische partij in de Velsense ge meenteraad, de heer Th. Kruisman, heeft bij de officier van justitie te Haarlem een klacht ingediend tegen mr M. M. Kwint, burgemeester van Velsen, vagens laster of belediging. Burgemeester Kwint zou in de bur-» gemeesterskamer, vlak na het uitbre ken van de opstand in Hongarije, een gesprek met de heer Kruisman heb ben afgesloten met de woorden: „Er uit, moordenaar". Volgens een verklaring van burge meester Kwint ging het gesprek over het al of niet aanzitten van dó Vel sense communistische raadsleden aan een raadsdiner, dat in de begrotings tijd gebruik is geworden teneinde de raadszittingen zo weinig mogelijk te onderbreken. Pe overige raadsleden hadden bezwaar tegen het aan één ta fel zitten met de leden van de C.P.N. en toen dit besluit aan de communis tische fractie werd meegedeeld, ont spon zich een twistgesprek, waarin de heer Kruisman, aldbs burgemeester Kwint, gezegd zou hebben: „Gij die zich vereenzelvigt met de genen, die de beste zonen van Hon garije ter dood brengen (bedoeld werd op de staatspolitie), zijt moor denaars." Daarop heeft burgemeester Kwint de heer Kruisman de deur ge wezen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2