DE SPOKEN JAGE ET HUIS Strengere keuring op „grijze bollen" te verwachten Vijfdaagse werkweek bij Unilever Is de schipper schuldig aan de dood van Amsterdams knaapje? van LEVEN en DOOD VRIJDAG 7 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT Hyacintenkwekers vergaderden „We mogen over het afgelopen seizoen niet klagen. Weliswaar is het overschot wat groter dan we ver wacht hadden, maar het zag er aan vankelijk naar uit, dat alles veel slechter zou aflopen. Wat de keuring op „grijze" partijen betreft, moet men er rekening mee houden, dat deze strenger zal gaan worden. Als we dit niet zouden doen, komen er moeilijkheden met de Plantenziek- tenkundige Dienst, die de eisen ho ger gaat stellen. Men kan aan deze wensen tege moet komen. Er zijn nu groene werk- bollen te koop van vrijwel alle han delssoorten. Het devies voor de hya cintenkwekers moet zijn: prima kwa liteit leveren. We zullen dus streng moeten gaan selecteren. Dat zei de voorzitter van „De Hyacinth", de heer Jac. Th. de Vroomen, gisteren op de ledenvergadering, die in de Lissese „Nachtegaal" werd gehou den. Een vergadering, waarvoor een grote belangstelling bestond. Flink overschot. De heer De Vroomen deelde ook nog mee, dat op 10 oktober j.l. voor 385.000.aan bollen was ingele verd en goedgekeurd. Naar vrij be trouwbare schatting hadden de ex porteurs toen nog voor ƒ345.000. aan hyacinten in hun schuren liggen. Een deel daarvan zal na 10 oktober nog geëxporteerd zijn, maar veel daarvan is in het surplus terecht ge komen, De 10% verdeelde spr. on der in 7% voor het surplus (goede bollen, die geen kopers konden vin den en dus doordraaiden) en 3% voor abnormaal (bollen, die om de een of andere reden ziekte, e.d.) niet verhandeld kunnen worden. De verkochte bollen waren vrijwel alle maal blauwe variëteiten, in hoofd zaak Bismarck. Het wit en het geel was de afgelopen zomer zeer duur. Wat de keuring betreft, zei de heer De Vroomen, dat men op de goede weg is. Op „grijs". De directeur van de keuringsdienst, de heer F. Limburg, ging in een uit voerig keuringsverslag de werk zaamheden in het afgelopen jaar na Voor het eerst moest het gehele hya cintenareaal op grijs" worden -ge keurd. De kwekers zien in deze keu ring terdege hun eigen belang. Zijn de zgn. raappartijen lang niet smet teloos, men heeft daarnaast een se- lectiepartij, dat „groen" is. Is voor de raappartijen dit jaar nog enige soepelheid betracht, de eisen hier voor zullen het komende seizoen strenger worden. Sprekende over het geelziek zei de heer Limburg, dat men er het afgelopen seizoen heel wat gunstiger voor stond dan de laatste jaren het geval is geweest. Toch zouden ver schillende kwekers attenter moeten zijn in de bestrijding van het geelziek. Men is vaak nog al eens gemakke lijk in het nemen van risico's. Heet- stoken is een machtig wapen tegen deze ziekte. City of Haarlem was de variëteit, die, zoals altijd, het sterkst was aangetast. Aaltjesziekte kwam men slechts sporadisch tegen en bij AMSTERDAMS MEISJE GESCHAAKT. Een 18-jarig Amsterdams meisje, Thea Maria Z., is sinds maandag jl. spoorloos. Haar vader heeft reden om aan te nemen dat zij zich in gezel schap van de 29-jarige Duitser Ro land Bliersbach in Schotland bevindt. De Amsterdamse kinderpolitie is ge waarschuwd, en deze heeft de assis tentie ingeroepen van Scotland Yard. Reeds enige tijd maakte de Duitser, die in de Nederlandse hoofdstad is ge boren, het meisje het hof. Haar ouders hielden haar streng onder controle. Het afgelopen weekeind ging zij logeren in Arnhem. Zij is niet meer teruggekeerd. Haar ouders kre gen een boodschap dat zij enige we ken met vakantie ging. De vader, een Amsterdams zakenman, heeft tegen de Duitser een aanklacht ingediend wegens schaking. De politie acht het waarschijn lijk dat het tweetal op het ogenblik in Glasgow verblijf houdt. de keuring op huidziekte kon men 'n belangrijke verbetering waarnemen. Corso. Verder besloot de vereniging „De Hyacint" aan het corso 1957 deel te nemen met de fraaie wagen „Hyacin- tentuin", die bij de tentoonstelling der ontwerpen verleden week in „Treslong"4 al zo sterk de aandacht trok en bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de aftreden de en niet herkiesbare leden Th. Jonkheer en L. F. v. d. Meij gekozen de heren A. Braam, Heemstede en R. C. Segers, Lisse. Op een vraag of de keuring ook voor de variëteiten King of the Blues en Queen of the Pinks strak aange haald zal worden, zei de voorzitter, dat er van deze soorten geen zuivere bol is te vinden. Men kan deze soor ten echter nog niet missen, maar men moet zijn partijen zo goed mogelijk zien te maken. De heer Van Rijn meende, dat „De Hyacint" op het terrein der voor lichting aan particulieren wat ach terloopt. Hij had een bol, een Lady Derby, geplant in een plastic zakje met een soort glaswol en bood hem de voorzitter als verlaat St. Nico}aas- cadeau aan. De heer De Vroomen verzekerde hem, dat hij de bal in de originele „glas"-verpakking in huis zal zetten en de volgende vergade ring zal men horen of men op deze methode inderdaad hyacinten in huis in bloei kan trekken. Aan het slot dankte de heer De Vroomen de scheidende bestuursleden voor de aan de hyacintencultuur be wezen diensten. i Regering zal PBO voorzichtig behandelen De regering meent dat van over heidswege grote voorzichtigheid moet v/orden betracht bij het rechtstreeks aanmoedigen van het bedrijfsleven en het initiatief nemen tot instelling van publiekrechtelij Ke bedrijfslicha- men. Hier ligt eer een taak voor de Sociaal-Economische Raad dan voor de met de P.B.O. belaste bewinds man. Zo gemakkelijk zou immers de indruk kunnen ontstaan, dat publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie een ander woord is voor staatsbemoeiing, terwijl daarmee juist het tegendeel wordt beoogd. Alles moet worden vermeden wa, er op zou lijken, dat de gedachte van de P.B.O. aan het bedrijfsleven wordt opgedrongen. Minister Struycken vertrouwt, dat deze gedachte op den duur zozeer ge meengoed zal worden, dat het be drijfsleven haar uit eigen beweging zal verwezenlijken. Dit standpunt sluit niet uit, dat het nodig is geble ken en nog wel eens jal kunnen blij ken de instelling van publiekrechte lijke bedrijfslichamer» te bevorderen ook wanneer daarover geen overeen stemming met de bedrijfstak in haar geheel is kunnen worden verkregen. Dan zal echter eerst wel zorgvul dig moeten zijn overwogen of- en moeten vaststaan dat het algemeen belang deze instelling bepaaldelijk vordert. Voor de minister staat vast, dat de overdracht van bevoegdheden niet zal mogen leiden tot het regelen door de bedrijfslichamen van alles wat zich slechts even daartoe leent. Voor de bedrijfsgenoten en hun vrije pri vaatrechtelijke organisaties moet rui me armslag blijven. De minister stemt dan ook in met het standpunt, dat in de aanvang van het bestaan van publiekrechtelijke bedrijfslicha men het zwaartepunt niet ligt in de verordenende taak. Besparing van stookolie Op grond van de door de regering Opgelegde beperking met twintig pro cent van het gebruik o.m. van stook olie heeft de dii-ectie van Unilever N.V. besloten met ingang van 15 de cember a.s. het hoofdkantoor te Rot terdam des zaterdags te sluiten. Van- NACHTELIJKE SCHIETPARTIJ IN DEN HAAG. Gisternacht bemerkten agenten een man, die zich op verdachte wijze op de Hart Uibbigkade ophield. Zij som meerden hem te blijven staan, doch de man zette het op een lopen, waar op de agenten vijf waarschuwings schoten losten. Bij de achtervolging werd de man, in de Roelofsstraat aan gehouden. Een burger had daar zijn rijwiel voor de voeten van de vluch teling geworpen. De zaak is in onder-, zoek. zelfsprekend zal deze maatregel een tijdelijk karakter dragen, namelijk voor zover de genoemde beperking van kracht zal zijn. De hierdoor ver loren gegane arbeidstijd zal uiteraard dienen te worden ingehaald door ver lenging van de kantoortijden op de overige werkdagen. Men zal met in gang van maandag 10 december des ochtends een kwartier eerder begin nen. De lunchpauze zal met een kwartier worden verminderd. DODELIJK AUTO-ONGEVAL. De 82-jarige heer de W. is gister avond te Baarn dodelijk verongelukt toen hij een brief wilde posten op de Amsterdamse straatweg. Bij het over steken van de weg werd hij door een volkswagen geschept. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is de heer De W. overleden. Op grond van oude wet Is koningin Juliana Brits onderdaan? Een commissie uit het Engelse Ho gerhuis, dat het hoogste rechtscolle ge in Engeland vormt, heeft woensdag vastgesteld, dat de oude wet van 1705, volgens welke alle rechtstreekse af stammelingen van keurvorstin So phia van Hannover, kleindochter van Jacobus I, Brits staatsburger zijn, nog steeds van kracht is. Dit betekent, dat ongeveer vierhonderd dragers van Europese koninklijke en adellijke titels, onder wie koningin Juliana, aanspraak kunnen maken op het Britse staatsburgerschap. De commissie uit het Hogerhuis heeft hiermee de uitspraak van de Britse Hoge Raad van Beroep van 16 november 1955 bevestigd. De uitspraak was gevraagd door prins Ernst August van Hannover, zoon van de laatste Duitse keizer en broer van koningin Frederika van Gi'iekenland. Deze wil liever bekend staan als kleinzoon van de laatste hertog van Cumberland dan als klein zoon van keizer Wilhelm II. Behalve koningin Juliana zijn ook afstammelingen van prinses Sophia: koning Boudewijn van België, koning Haakon van Noorwegen, koning Gus- taaf van Zweden, de groothertogin van Luxemburg, koning Frederik van Denemaxken. PRIESTERWIJDING BIJ PATERS LAZARISTEN. De bisschop van Roermond zal zon dag 9 december in het Misiehuis der Paters Lazaristen te Panningen de H. Priesterwijding toedienen aan de fraters W. Bos, Koningslust en C. Tuijp, Voldendam. Radio-activiteit ten bate van landbouw Dc regering acht het volstrekt noodzakelijk, dat ons land een Insti tuut krijgt voor de toepassing van radioactieve stoffen in de landbouw, omdat deze stoffen niet meer als hulpmiddel bij de beoefening van de moderne landbouwwetenschap kun nen worden gemist. Zij meent, dat het instituut te Wa- geningen zal moeten worden geves tigd, daar het geïntegreerd met an dere instituten zal moeten samenwer ken. „Indien aan het aspect van de toe passing van radio-actieve stoffen in de landbouw thans onvoldoende aan dacht zou worden besteed, moet wor den verwacht dat ons land binnen enkele tientalllen jaren op het gebied van het landbouwkundig onderzoek ver zou achter raken", aldus schrijft minister Mansholt aan de Tweede Kamer in een nota. Op de begroting wordt in totaal 299.000 gulden meer gevraagd ten bate van het op te richten instituut. 6 Maanden geëist Wegens het veroorzaken van dood door schuld en het niet verlenen van hulpbetoon heeft de officier van ju stitie gistermiddag tegen een 3l-jari- ge schipper uit Heemstede een gevan genisstraf van zes maanden geëist. Op woensdagmiddag 27 juni had verdachte met een boot op de ring vaart nabij halfweg een roeibootje overvaren die door drie Amsterdam se jongens was bemand; een der jon gens (12 jaar) is verdronken. De bei. de andere jongens, als getuige ge hoord, deelden mee, dat zij om hulp hadden geroepen. Gezien noch gehoord. Volgens verklaring van verdachte heeft hij het roeibootje niet opge merkt. Hij stond aan het stuur, voel de onverwacht een licht stootje en dacht, dat het een stuk hout was of zo iets. Verdachte kon zich niet meer herinneren of de jongens om hulp hadden geroepen. Hij was geheel van streek en honderd meter verder is zijn boot op de wal gelopen, vermoe delijk doordat verdachte onbèwust zijn motor heeft afgezet. Keerzijde. Een 43-jarige schipper, die met zijn boot in de ringvaart gemeerd lag en onmiddellijk na de aanvaring te hulp was gesneld, verklaarde, dat als de jongens in de roeiboot waren blij ver» zitten er z.i. niets gebeurd zou zijn. Volgens deze schipper had de verdachte het roeibootje kunnen zien. Voorts was er wel om hulp ge- roepen, want deze schipper heeft daarop gereageerd. De officier van Tijdens de afwezigheid van de be woners is gistermorgen een 15-jarig dienstmeisje uit Rotterdam In de wo ning van de familie B. aan de Staten- weg in brand geraakt, i Als een brandende fakkel holde ze I de straat op. Een man van de gemeen- j tereiniging en een automobilist wis ten de vlammen te dovr x met hun overjassen. In zorgwekkende toe stand moest het meisje met ernstige brandwonden in de derde graad aan schouders, armen, benen en x*ug, in het ziekenhuis Bergweg worden op genomen. Zij was in brand geraakt toen ze in de keuken met spiritus de kachel van de centrale verwarming aan wilde steken, en de kachel reeds bleek te branden. De vlam sloeg in de fles, die ontplofte. Een buurman doofde een begin van brand. (82) KORTE golf Een bijzondere frankeerzegel zal binnenkort worden uitgegeven dooi de postadministratie van Nederlands Nieuw Guinea, Op de zegels, ontwor pen door de heer D. van Gelder te Veere en gedrukt in rotogravure bij Enschede en Zn. te Haarlem, rust een toeslag, die ten goede komt aan de leprabestrijding in Nieuw Guinea. Van 15 december 1956 tot en met 15 maart 1957 zullen deze zegels aan de filatelisten-loketten verkrijgbaar zijn. Een zakje met 4400 gulden werd gisteren door een dame uit Den Haag in de Bo.erenstraat aldaar gevonden. Ze deponeerde het bij de politie, waar weldra een Chinees restaurateur uit Apeldoorn aangifte kwam doen van zijn verlies. Tijdens bouwwerkzaamheden bij de N.V. Geerdings Kurkfabriek te Apeldoorn viel enige dagen geleden een 54-jarige voorwerker van een hoogte van ruim 3 y meter. De man is gisteren aan de 'bekomen verwondin gen overleden. Een hond heeft gisternacht bij een landbouwer te Terschuur (onder de gemeente Barneveld) een veertig tal kippen doodgebeten. Beenderen van praehistorlsche dieren zijn door een zandzuiger opge haald bij de Roggebotsluis te Kam pen. In 't opgezogen zand vond men een draaier van m een steppewisent, resten van een mammouth en een schedel met hoornpit van een wild rund alsmede andere resten van een steppewisent. De bisschop van Haarlem zal woensdag 12 decembex- geen audiën tie verlenen. justitie was van mening, dat de ver dachte de dood van de jongen op zijn-geweten heeft. Hij nam het hem zeer kwalijk, dat hij geen hulp heeft geboden. De raadsman merkte op, dat de schipper zich na het tragische ge- beux-en van zijn goede zijde heeft la ten zier\. Naar zijn oordeel heeft de schipper het bootje niet kunnen zien en de jongens waren de roeikunet niet machtig. Pleiter deelde nog mee, dat verdachte eens het leven van een kind heeft gered en dat hem zeker geen gebrek aan verantwoor delijkheidsgevoel kan worden ver weten. Hij concludeerde, dat vrij spraak moet volgen. Uitspraak 20 december a.s. ECONO MISCHE POLITIERECHTER VERBROKEN ARBEIDS VERHOUDING. Overeenkomstig de eis van de of ficier van justitie veroordeelde de Haagse Economische Politierechter een 21-jarige landarbeider uit Ha- zerswoude, tot een geldboete van 35 of 14 dagen. Op 23 januari jl. heeft hij zijn arbeidsverhouding verbro ken. Hij had zijn baas ontslag ge vraagd, maar deze wilde hem niet la ten gaan, omdat hij toch al personeel te weinig had. De dokter had tegen verd. gezegd, dat hij ontslag moest vragen, omdat hij steeds zo'n last van hoofdpijn had. Toen verdachte geen ontslag kreeg, is hij weggeble ven, BIJVERDIENSTE. Voor de Haagse Economische Po- litierechter stond terecht een groot handelaar in groenten en fruit uit Rijnsburg. Verdachte had groenten gekweekt zonder hiervoor in het be zit te zijn van een vergunning. „Ik had een grote schuld en daarom wil de ik er iets bij verdienen", zei de verdachte. Dit was niet de eerste keer dat verdachte voor zo'n feit terecht stond. „U maakt er niet zoveel ernst mee", zei de officier van justitie en hij eiste een geldboete van ƒ25 of 10 dagen, voor het eerste geval. Ver dachte heeft het op twee plaatsen te gelijk gedaan en voor het tweede ge val 700 boete of 70 dagen, waar van ƒ600 boete of 60 dagen voor waardelijk met een proeftijd van één jaar. De Economische Politierechter veroordeelde hem voor het eerste geval conform, maar voor het tweede veroordeelde hij de verdachte tot 700,boete of 70 dagen, waarvan 600 boete of 60 dagen voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar, Voor de economische politierechter te Utrecht dienden heden de eerste twee gevallen van overtreding van het zondagsrijverbod voor motorvoer tuigen, gepleegd in het arrondisse ment Utrecht. Het eerste geval betrof een 38-ja- rige mejuffrouw, die zondag j.l. te half zes 's ochtends op het Vi'eeburg werd aangehouden omdat zij in strijd met de distributiewet met haar auto een gast, die zich had verlaat, naar huis had gebracht. De officier van ju stitie was van mening dat hier geen enkele reden tot verontschuldiging bestond en requireerde tegen de da me 100.boete subs, twintig dagen hechtenis. De economische politie rechter möakte er 75.of vijftien dagen van. Het tweede geval betrof een 40- jarige landbouwer uit Culemborg, die zondag j.l. zijn bejaarde oudex-s naai de kerk aldaar had gereden, terwijl hij niet in het bezit was van de ver eiste ontheffing. Hij had deze wel aangevraagd, maar zij was niet afge komen, zodat hij het er maar op ge waagd had. De officiex van justitie was van me ning dat dit geval heel wat minder bezwaarlijk was dan het vorige, maar er was niettemin een overtreding be gaan, zodat straf onontkoombaar was. Rekening houdende met de omstan digheden, requireerde hij tegen de landbouwer 30.— boete. subs, zes dagen hechtenis. De politiei'echter, mede rekening houdend met het feit, dat de verdachte tengevolge van be slaglegging zijn auto vijf dagen had moeten missen, bepaalde de straf op 10,boete, subs twee. dagen hech tenis. IK! 42). Hij vroeg ihet expres, in de hoop dat het enig resultaat zou hebben, en hij kon niet dromen, welk een schrik hij veroorzaakte. Hector wierp hem een woedende blik toe, mrs Baxter keek ontsteld en Anthea lachte zenuwach tig. „Mijn werk is vertrouwelijk, Bun ny, strikt vertrouwelijk. Het helpt niet of je er al naar vist. Wat moest je vanmorgen in Brighton doen?" „Ik probeerde een nieuwe wagen". „Zyn liefste bezigheid", glimlachte mrs Baxter, zich herstellend. „Ben je verzekerd?" „Nee, mevrouw ze weten dat ik race en willen me niet verzekeren". „Misschien hebben ze gelijk. O ja, Sir Joshua vertelde me, dat hij met je in de club zat, toen ik me in Picca dilly zo schandelijk gedroeg Sis Joshua hief de magere, blauw- dóoraderde hand op. I „Sara, ik smeek je geen woord meer. Ik begrijp 'het volkomen". „Beste" zei ze vastbesloten, „als vrouw van mijn leeftijd hoor je, Paul van mijn leeftijd ze schrikt wanneer ze aan haar leeftijd hei'in- nerd wordt (en dat op de vriendelijke j manier!) en de beste van haar oude I vrienden niet wil herkennen, dan be hoort ze haar verontschuldiging te maken. Dat doe ik bij deze. Sir Jos- I hua en ik kenden elkaar jaren en jaren geleden en het is heerlijk hem weer te zien". I De oude man bloosde licht: „Het is erg lief van je, Sara maar heus I Hij zweeg en keek verwonderd naar Dimitri, die zijn gastvrouw in geërger de verbazing aanstaarde. Bunny ving die blik op en kreeg een schokje. Wat was er intussen met die twee? Hij j moest denken aan de man met het wassen gezicht en het maakte hem vermetel. „Wel moeder B., we kennen u het record toe voor de eeuwige jeugd. Iedereen zegt, dat u in al die jaren geerx steek verouderd bent". „Ik dank je. Bunny", zei ze vrolijk, „hoewel ik veranderd ben. Het schijnt vanavond complimentjes te regenen en ik word bepaald ij del". „Nu, het is een feit en geen ver beelding. Hebt u dat geheim ergens in Hertfordshire ontdekt?" Hij wiêrp de bom met een lach en zag de uitwerking. Anthea hield de hand voor de mond om een uitroep j te smoren. Dimitri "keek hem ijskoud aan en Hector zag vuui-rood. Mis Baxter was de enige van het „Monk's Mount-stel", die kalm bleef. Maar ook zij zag wat bleek. Ze slaagde erin te lachen. „Beste jongen, houd je me voor zo ijdel?" Het was handig, want daar kon hij niets op zeggen. Niet, dat hy nog wat had willen zeggen na zijns inziens de roos zo goed te hebben getroffen! Di mitri begon haastig een heel verhaal tegen Sir Joshua over autosport in 1 Bulgarije. Hector praatte tegen An thea en voor het moment stond Bunny buiten het gesprek, zeer tot zijn voldoening. Na een tijdje hoorde hij mrs. Baxter Absaloms naam noe- imen. „Juffrouw Darvill's stiefvader is een merkwaardige man. Hij is kluizenaar en geleerde. Ik zie hem meestal als j ik bfj Anthea logeer". I „Ik hoop hem dan ook eens te ont moeten", zei Sir Joshua; „ik heb gro te eerbied voor de wetenschap. Woont hij bij Hertford?" „Ja, en ik kom er ook van tijd tot tijd", mengde Dimitri zich in het ge sprek; „van wetenschap heb ik geen verstand, maar ik schiet er vette pa trijzen". „Ik ken heel wat geleerden. Welke tak bestudeert mr. Absalom?" „Anthropologic, nietwaar, Hector?", vroeg mrs Baxter snel en zonder aar zelen. Hij knikte. „Ik weet er niets van, behalve het beetje dat ik gelezen heb; dus stelt u mij alstublieft geen vragen. Sir Joshua". „ïk weet er vermoedelijk nog min der van dan u, maar ik las enkele maanden geleden iets heel interes sants. Als het waar is, zaJ het een hele omwenteling betekenen. Het schijnt, I dat onder bepaalde omstandigheden onze levensduur aanzienlijk zou kun- j nen worden verlengd". „Ik herinner het rne". „Ik vond het heel belangwekkend. INiet dat ik er zelf van zou willen profiteren". Dimitri staarde hem over de tafel aan: „Zou u het voor uzelf niet wil len? Waarom niet?" Zijn stem had een vreemde klank. „Als ik oprecht moet antwoorden: om verscheidene redenen". „Mag ik vragen, welke?" Het was duidelijk, dat de oude di plomaat een uitermate eerlijk ver ziend, fijnfoelend en schrander man was. Hij wist niets van alles, wat al len behalve Bunny wisten, en dat gaf grote waarde aan wat hij nu ging zeggen. „Het is misschien het belangrijkste aller onderwerpen en ik heb er veel over nagedacht. We denken eigenlijk nooit aan het einde van ons aards be staan voor we eraan herinnerd wor den, dat het niet ver meer af is. Als we dan beseffen, dat we de smaak in het leven verliezen, komen we soms in opstand. Noemt u dit een in stinct?" „Nu, en of", riep Dimitri; „een heel sterk instinct". „Toegegeven. Ondersteld nu, dat we voort konden leven hetgeen, naar u zult toegeven, graaf onmo gelijk is waarom zouden we dat prettig vinden?" Hij zweeg, glim lachte tegen Anthea en zei: „Ik stel voor, dat we het de jongeren vragen, Goed?" j „Best", knikte mrs. Baxter, „Uitste kend. Vraag het hun!" „Dan begin ik met juffrouw Dar- i vill, Beste, neem eens aan, dat ik een tovenaar ben. Ik bied je tweemaal de normale levensduur. Wat zeg je daarop?" I Het was een gewichtig ogenblik en I het meisje verzamelde haar krachten. Slechts enkele dagen geleden had Absalom haar dezelfde vraag gedaan. Geheel onder zijn invloed had ze ge antwoord, dat ze liever wilde dat een ander dat voor haar besliste. Vermoe- delijk wist Dimitri dit. Maar thans nu Dimitri zijn levenskansen uit haar antwoord kon opmaken, wat moest ze nu zeggen? Als ze de waarheid zei, wist hij dat zijn leven ten einde liep. En liegen kon ze niet. Toen herin nerde ze zich dankbaar mrs. Baxters aanbod. Die zou het met Dimitri in or de brengen. „Het is heel moeilijk", zei ze lang zaam, de doordringende blik van de Bulgaar op zich gericht voelend. „Hangt het niet helemaal van de om standigheden af? Als ik er een hoog doel mee diende, zou ik bereid zijn. Maar het moest een heel gewichtige reden hebben. Meer kan ik niet zeggen", (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1956 | | pagina 9