Van Nelle's Thee RIJNSTREEK Opnieuw glansrijke overwinning van Lorraine Crapp TELEVISIE Franse mosterd^:. Adverteren doet verkopen VRIJDAG 7 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BOSKOOP Televisietoestel voor bejaarden. Het televisietoestel, dat door giften van de ingezetenen kon worden ge schonken aan de bejaarden in het tehuis voor Ouden van Dagen, is door de wethouder van onderwijs woens dagavond overgedragen. LEIDERDORP Geb.: René Alfred, z. v. E. A. Th. Vonk en P. C. Brummelkamp; Pie- ternella Catharina Johanna Elisabeth, d. v. T. den Os en A. J. Verheij; Jo hannes, z. v. W. Moraal en L. Crama. Geh.: H. J. Kraaij en G. H. Molema. Overl.: Sj. Chr. van Veelen 76 j. RIJPWETERING Sinterklaasfeest. Sinterklaas, als je komt in de stad Denk aan mij, denk aan mij, toe stuur me wat. Wie dit pittige Sinterklaasliedje op vijf december door de volle zaal kin deren heeft horen zingen en daarbij de van vreugde stralende gezichten heeft gezien, is met de vaste overtui ging naar huis gegaan dat als dagenen die tot dit feest, hoe dan ook hebben bijgedragen, er van verzekerd kunnen zijn, dat hun bijdrage voor de volle honderd procent tot zijn recht is ge komen. Het feest, dat de leerlingen van de scholen hebben gevierd is een stijlvol feest geweest. Ook de gro tere kinderen hebben evenals verle den jaar de sfeer van de echtheid prachtig bewaard. Ze hebben door zang, voordracht en spel zichzelf hun mede-leerlingen, de Sint en de Pieten, de medewerkers en de be zoekers een paar uur ware vreugde bereid, waarop ze nog lang kunnen teren. Ondanlks de goede zorgen blijft het natuurlijk mogelijk, dat er fouten zijn gemaakt. Zo gemakkelijk ont glipt in de drukte iets aan de aan dacht. Het comité houdt zich voor opbouwende kritiek dan ook aanbe volen, opdat het daarmee bij volgende gelegenheden zijn voordeel kan doen. TER AAR Twee drenkelingen werden nog net gered De bloem is ten knechts van. de kwe ker A. v. d. Hoorn zijn aan een groot onheil ontsnapt. Toen zij met een boot geladen met chrysantenstek en voortbewogen door een aanhangmotor de poel overstaken, is de boot omge slagen en kwamen de beide inzitten den F. en J. Sanders in de wilde gol ven terecht. F. Sanders wist zich nog vast te klampen aan de omgeslagen •boot, maar de andere dreef hulpeloos rond. Op het luide hulpgeroep is C. Mank naar de plaats des onheils gevaren en mocht erin slagen de beide drenkelingen te redden. Voor de ene was dit hoog tijd, want reeds enkele malen was hij verdwenen in de diep te. Hij kon zich ook niets herinne ren van wat er gebeurd was. Geluk kig is dank zij de nog juist op tijd opgedaagde huilp het leven van twee drenkelingen gered. ZEVENHOVEN UITVAART A. F. VAN DER WEIJDEN. In de parochiekerk van Zevenhoven had gistermorgen de uitvaart plaats van de heer A. P. van der Weijden, oud-wethouder dezer gemeente. De Zielerustmis werd opgedragen door een neef van de overledene, kapelaan M. van der Weijden uit Terheide (N.B.), daarbij geassisteerd door ka pelaan G. H. Lagerbeng uit Langeraar en pastoor H. Tabink uit Zevenhoven. Behalve, door de familie werd de plechtigheid bijgewoond door de bur gemeester van Zevenhoven, door eni ge raadsleden en door vertegenwoor digers van organisaties, waarin de overledene tijdens zijn leven een be stuurlijke functie had vervuld.. ZOETERWOUDE Feestavond. De L.T.J, en L.T.M. vieren morgenavond in het Patro naatsgebouw het Sinterklaasfeest. Aanvang 7.45 uur. Geboren: Jacobus Theodorus Maria zn van W. de Jong en M. M. Verha gen. Elizabeth Anna Christina dr van L. J. van der Post en M. M. Th. Paar- dekooper. Maria Catharina Marce- lina dr van G. W. Turk en M. C. Zandbergen. Ronaldus Willibrordus Leonardus zn van N. E. Ammerlaan en A. M. Th. Smits. Henricus Adria- nus Leonardus Maria zn van P. C. van Zaal' en C. M. Omtzigt. Maarten zn van A. Wondergem en C. Leijs. Johanna dr van M. Splinter en J. Boom. Gerardus Theodorus zn van J. Kransse en G. Nierop. Maria Jo hanna Martina dr van G. P. Ammer laan en M. M. Berk. Geertruida Cor nelia Adriana dr van C. J. van der Hoeven en G. M. van Benten. Overleden: M. Zijp 78 jr wed. van W. Hóogzaad. Ondertrouwd: P. J. Jansen 27 jr te Hazerswoude en G. W. Th. Uljee 28 jr. Th. L. van Niekerk 26 jr en C. J. Vink 25 jr. Getrouwd: A. M. Karsten en W. M. van Niekerk. G. A. M. van Mil en M. J. van Leeuwen. J. G. van Velzen en M. Th. J. Zandbergen. WOUBRUGGE Feestelijk einde winkelweek. On der zeer grote belangstelling van de ingezetenen werden donderdagavond de winnaars bekend gemaakt van de fraaie prijzen, beschikbaar gesteld door de onlangs opgerichte midden standsvereniging. Telkens, wanneer een waardebon uit de enorme karn ton tevoorschijn kwam, ging er een luid applaus op voor de gelukkige winnaar. De harmonie hield met po pulaire wijsjes de stemming er in. De meeste van de vijftig, vaak zeer fraaie cadeaux, bleken terecht gekomen te zijn bij ingezetenen van de gemeente. Voorzitter H. Burggraaff bood na af loop de Harmonie, die èèn dezer da gen haar 59-jarig bestaan hoopt te vieren een enveloppe met inhoud aan namens de middenstandsvereniging. Alle deelnemers betuigden hun te vredenheid over het succes van deze ondernomen actie. Ook Australische zege op de 1500 m. heren Dat de 400 meter vrije slag dames een felle strijd zou worden tussen de beide Australische favorieten Lor raine Crapp en Dawn Fraser, waarvan Loraine de beste papieren had, was een uitgemaakte zaak. De loting voor de finale had een zeer merkwaardig resultaat opgele verd. De drie Australische zwemsters, die zich uit de series in de eindstrijd hadden geplaatst, hadden, vreemd genoeg, na loting de banen, die naast elkaar lagen: Lorraine Crapp kreeg baan vier, Dawn Fraser baan vijf en Susan Morgan baan zes. Naast Susan Morgan lag de Hongaarse Eve Gyar- matiSzekely en op baan acht de Frangaise Heda Frost. Valeria Gyenge (Hong.) verscheen op baan één aan de start met naast haar de Ameri- kaansen Sylvia Ruuska en Marley Shriver. Na het startsignaal waren Lorraine Crapp en Dawn Fraser het snelste v/eg. Tot aan de 100 meter bleven zij vlak bij elkaar liggen met een lengte voorsprong op de Amerikaanse Sylvia Ruuska. Daarna kwamen Valeria Gyenge, Eva GyarmatiSzekely, Su san Morgan, Marley Shriver en Heda Frost. Daarna versnelde Lorraine haar tempo, maar pas na 200 meter had Lorraine een kwart lengte op de taai vasthoudende Dawn gewon nen. Sylvia Ruuska lag toen nog in derde positie met vier lengten achter de beide Australische „vechtjassen". Valeria Gyenga was inmiddels van de vierde positie teruggevallen naar de zevende. Na 300 meter was Lorraine Crapp 1 yu lengte voor op Dawn Fraser, tor- wijl haar landgenootje Susan Morgan in vijfde positie lag. Valeria Gyenge viel steeds meer terug en ging nu als laatste door het water. Op de laatste 100 meter sprintte Lorraine Crapp met een zeer zeld zame kracht en vergrootte haar voorsprong op Dawn Fraser. Lorrai ne tikte als eerste aan in de prach tige tijd van 4 min. 54.6 sec., waar mee zij het olympisch record, dat zij op 5 decemlber tijdens de series tot 5.0O, terugbracht, opnieuw verbeterde. Officieus staat 't wereldrecord met 4 min. 47.2 sec. op naam van Lorraine op 20 oktober j.L gemaakt. Dawn Fraser bezette op fraaie wijze de tweede plaats en de Amerikaanse Sylvia Ruuska, die haar derde posi tie tot het laatste toe had weten te handhaven, legde beslag op de bron zen medaille. De olympische kampioene van 1052, Valeria Gyenge, faalde volkomen. Zij werd achtste en laatste in 5.21.0. De uitslag luidde: 1. ol. kampioene Lorraine Crapp (Austr.) 4 min. 54.6 sec. (nieuw ol. record). 2. Dawn Fra ser (Austr.) 5.02.5; 3. Sylvia Ruuska (V.S.) 5.07.1; 4. Marley Scrive (V.S.) 5.12.9. 5. Eva Stzekely (Hong.) 5.14.2; 6. Susan Morgan (Austr.) 5.14.3; 7. He da Frost (Fr.) 5.15.4; 8. Valeria Gyenge (Hong.) 5.21.0. De uitslag van de 1500 meter vrije sla luidde: 1. en ol. kampioen. Mur ray Rose (Austr.) 17.30.9; 2. Yamana- ka (Japan) 18.003; 3. Breen (V.S.) 18.08.2; 4. Garretty (Austr.) 18.26.5; 5. Slater (Canada) 18.38.1; 6. Boiteux (Fr.) 18.38.3; 7. Aoki (Japan) 18.38.3; 8. Winxam (Austr.) 19.06.2. De gouden medaille van het water - polotoernooi is gewonnen door Hon- garije. De uitslag van de wedstrijd tegen Zuid-Slavië is 21 voor Hongarije Zuid-Slavië heeft de zilveren medaille veroverd, terwijl Rusland op de bron zen beslag legde. De eindstand van het toernooi luidt: Hongarije 5 5 0 0 10 203 Zuidslavië 5 3 11 7 138 Rusland 5 3 0 2 6 14—14 Italië 5 2 0 3 4 10—13 Ver. Staten 5 1 0 4 2 10—20 Duitsland 5 0 14 1 1120 TEKORT AAN MEDAILLES. Bij de prijsuitreiking voor de gym- nastiekwedstrijden kwam men me dailles tekort en sommige winnaars zullen het voorlopig buiten deze on derscheidingen moeten stellen. De 5C00 toeschouv/ers, bij wie de hertog van Edinburgh, moesten een half uur wachten voordat de uitrei king begon, terwijl officials overal op zoele waren naar de begeerde tro feeën. Tijdens de plechtigheid was mevr. Valerie Ilerpich, leidster van de da- mesturnploeg, zeer onder de indruk van het feit, dat zij vele yan haar pupillen voor de laatste maal zag. Want het Hongaarse team van 176 dames en heren valt uiteen. Sommi gen keren terug naar hun land, an deren blijven in Australië of gaan naar de Ver. Staten. Een groot aantal Hongaren is in drie bussen naar de luchthaven ge reden waar een gecharterd vliegtuig klaér stond om hen na%r Milaan te brengen. Er werden vele tranen ge stort toen zij afscheid namen van de genen, die achterbleven. De Hongaarse waterpoloploeg zal na afloop van de spelen niet naar Hongarije terugkeren, zo heeft de se cretaris van de Amerikaanse Atletiek Unie verklaard. Het team vertrekt in zijn gezel schap naar de Ver. Staten voor een aantal demonstraties, waarvan de op brengst ten "goede komt aan het steunfonds voor Hongarije. FRANKIE LAINE WIL HANDTEKENING VAN FAITH LEECH. In het olympisch dorp hebben en kele beroemde kunstenaars een con cert gegeven. Een van hen was de bekende Amerikaanse filmspeler en crooner Frankie Laine. Na afloop van de voorstelling werd hij bestormd door autogrampagers, iets wat de Amerikaan nu eenmaal niet vreemd is op een gegeven ogenblik be vond zich een blond meisje voor de zanger en vroeg met een lief stemme tje om zijn handtekening. Frankie Laine keek het meisje aan, nam het handtekeningenboekje, dat zij hem voorhield, keek toen nog eens oplet tend naar het meisje en in plaats van zijn handtekening te zetten gaf hij haar zijn vulpenhouder. Hij nam een klein boekje uit zyn jasje en over handigde dit het verbaasde m-isje. Frankie Laine zei daarop tegen haar: „U behoef geen handtekening van mij te hebben, maar ik wil er wel graag een van u hebben". Het meis je bloosde en zette haar handteke ning. Faith Leeh. Als beloning kreeg het Australische zwemstertje toch de handtekening van Frankie Laine. Laatste Berichten Na advies van de ziekenfondsraad en van de Sociaal-Economische Raad te hebben ingewonnen heeft de mi nister van sociale zaken en volksge zondheid besloten, de premie van de verplichte ziekenfondsverzekering voor het jaar 1957 te handhaven op 4.2 procent. TOESTAND IN HONGARIJE. Volgens het onafhankelijke Ween- se blad „Neuer Kurier" is het indus triegebied van Bor^od het centrum van het gewapende verzet in Honga rije. In het Buekk- en Tatrageberg- te zouden een 25.000 opstandelingen zich verzameld hebben. Voorts zouden, volgens dit blad, de Russen de deportaties van Hongaren camoufleren door de mensentrans porten via Roemenië naar de Sowjet- Unie te zenden. Wilt U iets weten? Vraag H. L. Als iemand in de- cembet 1956 65 Jaar wordt, wanneer begint dan de uitkering waarvoor rentezegels zijn geplakt. Antwoord. Op de 1ste dag der kalendermaand waarin betrokkene 65 jaar wordt. 2) Als iemand 65 jaar is en z(jn ar beid blijft voortzetten en premie blijft betalen, krijgt hij in geval van ziek te ook ziekengeld? Antwoord. Ja zeker, dat heeft niets te maken met de ouderdomswet of het bedrijfspensioenfonds. Zolang u nog geen 70 bent, worden er geen andere voorwaarden gesteld dan die welke golden voor die leeftijd. Voor u geldt dus: ziekengeld, indien u pre mie blijft betalen. Wel geldt de bepa ling, dat voor de wachtgeld- en werk loosheidsuitkering geen premie meer mag worden ingehouden, want die wet is op een 65-jarige niet meer van toepassing. Dat scheelt u 0,9 wel niet veel, maar u ontvangt dan uw volle loon uit arbeid, tegen inhouding van (zoals het nu is) 2,1 voor het ziekenfondsbesluit. verder maximaal 1 voor de ziektewet. Natuurlijk wordt loonbelasting ingehouden. Naast dat loon ontvangt u dus uw bedrijfspensioen en uw ouderdoms pensioen. Elk jaar dient u wel een aangiftebiljet voor de inkomstenbe lasting aan te vragen, want u moet ook van deze twee laatste uitkerin gen belasting betalen. Bij de aanslag wordt rekening gehouden met de reeds ingehouden loonbelasting. 3). Betreft uitkering bedrijfspen sioenfonds. Antwoord. U dient nu reeds een aanvraag om pensioen in te dienen, dan bereikt u daardoor dat u van de dag af waarop u 65 wordt, uw be drijfspensioen zult ontvangen. Wacht u er meer dan 3 maanden mede, dan loopt u de kans, dat de uitkering pas ingaat op de dag waarop uw aanvraag bij het fonds is binnengekomen. Herenbent U veel 's avonds van huls, geef dan Uw vrouw een televisie toestel en ze zal U niet meer missen. Dames.... is Uw man dikwijls des avonds weg, geef hem dan een t.v.- toestel en hij gaat de deur niet meer uit. Of deze raad altijd uitkomt, dat kun nen wij U niet garanderen maar wel kunt U er van op aan dat alle bij ons gekochte televisie- en radiotoestellen vakkundig worden geplaatst. Dat wij hier de beste materialen voor gebruiken en dat onze ser- vicedlenst volledig achter U staat. Als het moet dag en nacht. Gjal U eens kijken AhU one praehtige klei/ren collectie vol ziel (Alpenchalet.AlpMSporhvol Alpeh.hibyl*ol(jlle Agopee loodram), danjeum IM innaaiden opi tefëyimen Eeiswnogtv'memv". De scherpzoete gember uit het verreCKina.de suikeruit Brabant, de heldere agar van de kusten der Japanse en Koreaanse eilanden en de dieprode frambozen uit de Hollandse Betuwe, zij zorgen - tezamen met ervaring en vakman schap - voor de perfecte, natuur zuivere smaak van de talloze Paré producten. Adverteert in dit blad ÏÏevm Vrijdag zorgt ervoor ...t fnet de volledige medewerking van har man) 1 Nog hebt U kans op Van Nelle's Luxe-Theekistje met 2 pakjes „Golden Cup" Thee (totale prijs 8.25) Met enig geluk kunt U nu nog in het bezit komen van Van Nelle's „Golden Cup" Thee in de schitterende Luxe-verpakking. Een artistiek Italiaans theekistje in goud en zilver reliëfwerk, versierd met historisch jachttafereel. Maar dan vandaég nog naar de winkel! Snel! En mocht het uitverkocht zijn... Van Nelle's „Golden Cup" Thee is een blijvende verrassing voor allen die thee drinken om smaak, geur en kwaliteit: Van Nelle-kwaliteit!

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3