DUINSTREEK Scherp „Baron" [n Zandvoort bleek boef uit Emden VRIJDAG 7 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 HAARLEMMERMEER Geboren; Franciscus Marius z. van N. J. van der A en A. M. Th. van der Zei; KIhziena Elisabeth d. van K. Koning en E. Udo; Ellen Machteld d. van J. W. Engelse en C. J. Sohindeler; André z- van D. Moleman en P. van der Kwast; Du- vera Margaretha Maria d. van P. A. L. Luijben en A. van Roode; Gode- fridus z. van F. van Vlimmeren en M. G. Spreeuw; Jeannette d. van N. W. Caspers en W. W. van Honscho- ten; Johannes z. van C. Lanser en C. Vroegop; Geertruida Petronella d. van S. Wijnhout en G. J. van der Zaal; Anneke d. van C. Langhout en M. Koolhaas; Leonardus Nicolaas z. van N. G .J. van der Riet en C. A. Verdel. Ondertrouwd: Willem de Koter 20 j en Maria Elisabeth Helt 20 j.; Wil helmus Xaverius Loogman 25 j. en Maria Adriana Nibbering 25 j.; Jan Slinger 25 j. en Johanna Maria Coens 24 j.; Johannes Petrus Lemmer 23 j. en Krijntje Steenks 23 j.; Petrus van Heumen en Johanna Wilhelmina Pe ters; Leonardus Johannes Ignatius Borghols 26 j. en Anna Catharina Maria de Koning 27 j.; Marius Jacob Korsuize 33 j. en Sjoukje van Wee- nen 25 j.Jan Schalk 18 j. en Apo- lonia Anna Bisschop 18 j.; Roelof Jacobus Jansen 23 j. en Cornelia van Tol 22 j. Gehuwd: Jan Willem Karsenberg en Wilhelmina de Waal; Ewoudt de Wit en Geertruida Roeland; Johan nes Petrus Toonen en Wijnanda van Daal. Overleden: Adriaan de Wit 45 j., edhtg. van D. van der Heiden; Jo hanna Petronella Maria de Jong 7 j.; Arjaantje KoomansBreure 72 j.; Ar ie de Groot 45 j., echtg. van N. N. van Roodbergen; Karl August Tho mas 58 j., echtg. van E. Schmidt; Jan de Waal 67 j., echtg. van A. W. Vonk. Vertrouwen in Britse regering Het Engelse Lagerhuis heeft don derdagavond een motie van vertrou wen in liet beleid van de Britse re gering ten aanzien van het Midden- Oosten met 312 tegen 260 stemmen goedgekeurd. Een motie van afkeuring van de so ciale oppositie aangaande dit beleid werd verworpen met 327 tegen 260 stemmen. In het eerste geval bedroeg de meerderheid voor de regering dus 52 stemmen, in het tweede geval 67. EDEN VOLGENDE WEEK TERUG. Premier sir Anthony Eden en lady Eden zullen de volgende vreek vrijdag in Londen terugkeren. Dit is donderdag officieel in de Britse hoofdstad meegedeeld. Zoals bekend, houdt de premier op Jamaica een rustkuur. In politieke kringen wordt ver klaard. dat sir Anthony maandag 17 december weer in het Lagerhuis 1 verschijnen. De afwezigheid van de premier zal dan, zoals in het voornemen lag, drie weken geduurd hebben. OPVOLGER VAN KARDINAAL GRIFFIN. Z.H. de Paus heeft mgr. William Godfrey, aartsbisschop van Liver pool, benoemd tot aartsbisschop van Westminster. Mgr. Godfrey volgt kar dinaal Bernard Griffin op, die op 20 augustus is overleden. Men verwacht, dat mgr. Godfrey, als aartsbisschop van Westminster in het college van 'kardinalen zal wor den opgenomen. POTLOOD en GEEST No. 516. Horizontaal: 1. groente, 3. devies. 8. water in Friesland, 9. oli- fants-oppasser, 10. godin van tuin en ooft. 12. spil van een wiel, 13. lichaamsdeel, 14 academische titel (afk.), 15. zoon van Jacob, 17. steen klomp, 19. luitenant (afk.), 20. voer tuig, 21. orient-express (afk.), 22. republiek in M.-Amerika, 21 bloem, 26. water in N.B., 27. een soort van grove tarwe, 28. telwoord. Verticaal: 1. zwartbruine verf, 2. jongensnaam, 3. inwendig lichaams deel. 4. tijdrekening, 5. afkorting van mangaan, 6. maand van het jaar, 7. bijl met lange steel, 9. deel van een kerk, 11. noodzaak, dwang, 14. meis jesnaam, 16. slepend gedeelte van een kleed, 17. stand. 18. lijfeigene, 20. zij vlak, 21. gem. in N. Brab., 22. dikke boterham, 23. patroon, 25. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 515. Horizontaal: 1. standje, 6. sta, 7. alp, 9. te, 10. hop, 12. s.i., 13. patat, 15. fier, 16. raam, 17. leges, 19. es, 21. nel, 22. nu, 23. Let, 25. eer, 26. tornado. Verticaal: 1. sté, 2. Ta, 3. noot, 4. ja, 5. els, 6. stijfsel, 8. plamuur. 10. Haren, il. parel, 13. pel, 14. tas, 18. geen, 20. set,22. Noe, 24. To, 25. ed. KATWIJK Gemeenteraadsvergadering. De eerstvolgende openbare vergadering van de gemeenteraad zal gehouden worden op woensdag 12 december a.s. des morgens kwart over 9 in het raad huis. In deze vergadering zal o.m. de begroting voor 1957 worden behan deld. Een door het gezamenlijk ge- meentepersoneel gevoerde uurloon actie ten bate van de Hongaarse vluchtelingen bracht in totaal 410.69 op. LEIDSCHENDAM Begrotingstekort van ƒ245.250,47 Uit een zo juist verschenen begro ting voor 1957 blijkt, dat de inkom sten en uitgaven een nadelig verschil j van 245.250,45 vertonen. Niet alleen de steeds stijgende lasten voortko- mende uit de nieuwe investeringen, I maar ook de algemene stijging van het loon- en prijspeil zijn oorzaak van i dit nadelig saldo. Volgens B. en W. zal het noodzake lijk zijn de reeds verhoogde uitkering 1 uit het gemeentefonds voor het a.s. jaar nogmaals te verhogen. In af wachting van een gunstige beslissing dienaangaande zal het genoemde te kort geput worden uit de gemeente lijke saldi-reserve, welke thans 408.599,45 bedraagt. Naast de vastgestelde uitbreidings plannen Raadhuis, Park Leeuwen- bergh, Nieuwstraat, Damlaan, Veur- se straatweg is thans een uitbreidings plan in voorbereiding n.l. het plan „De Heuvel" zich uitstrekkend langs de van Ruysdaellaan. Het partieel uitbreidingsplan „Stomp wijk" wordt sinds geruimen tijd ver traagd door onzekerheid over de plan nen voor een provinciale weg. Aan gezien verdere woningbouw in Stomp- wijk van dit wegenplan afhankelijk is zal als het plan eenmaal vaststaat met de grootste spoed de woningbouw bevorderd worden. Ook het vestigen van het geneeskundig wijkgebouw in Stompwijk wacht op de definitieve wegenplannen. Er bestaat echter ge gronde reden om te verwachten dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van een R.K. Jongensschool in Stompwijk spoedig zal afkomen. Voor de bouw van een R.K. U.L.O.- school in Veur is de rijksgoedkeuring dezer dagen afgekomen. De huisvesting van de kleuterscho len laat over het algemeen veel te wensen over en B. en W. hebben plan nen om daarin verbetering aan te brengen in studie. De uitbreiding van de woningvoor raad heeft nog geen merkwaardige vermindering van de huisvestings moeilijkheden tot gevolg gehad. Ook in Stompwijk wordt het bouwen van volkswoningen noodzakelijk geacht. Zodra het voor dit deel van de ge meente in voorbereiding zijnde stede bouwkundig plan gereed is, zal het bouwen van woningen in Stompwijk bevorderd worden. De niet-rendabele kapitaalschuld per inwoner bedroeg in 1956 132.99 en wordt voor '57 geraamd op f 198.71 en voor de rente op deze kapitaal schuld resp. 14.80 en 29.78. De straat verlichting kostte in 1956 per inwoner 2.63 en wordt voor 1957 geraamd op 2.68, de reinigingsdienst resp. 3.50 en 4.06, de plantsoenendienst resp. 3.24 en 3.98. De onvoorziene uitgaven voor 1957 zijn gebaseerd o-p 1.50 per inwoner met een totaal van 21.150 Geb.: Geertruida A., d. v. A. Kra keel en C. G. de Beer; Agnes J. M., d. v. P. C. Blokland en C. J. Scheenaard; Sebastiana M. P., d. v. J. M. Olyhoek en M. J. T. van Leeu wen; Leonardus C. M., z. van C. L. Jansen en J. H. van Rijn; Cornells I J. M., z. v. J. T. Hooymans en R. A. M. Dudink; Antonius H. M., z. v. A. N. Keijzer en M. A. M. Bergsma. Ondertr.: W. van Eek en A. L. M. de Laat te Den Haag; P. A. van Schie te Ptfnacker en J. M. T. van Dijk. Getr.: M. C. J. Havik en J. J. Rommelse te Den Haag; J. F. van Vliet en J. C. M. van Boheemen; J. J. van der Kraan en M. J. H. Vol- water. LISSE Voetbalprogramma Lisse. Voor de tweede maal treedt Lisse dit sei zoen in het strijdperk tegen HillegoiA. We geven Hillegom niet veel kans om het ongeslagen thuisrecord van wee seizoenen in Lisse te breken. Aan vang 2.30 uur. Het twede elftal wint de laatste wedstrijden met korfbalcijfers. Het ingeslagen VCS 2 igng met 51 ten j onder. Blijven zij in de running te gen Wassenaar 2 uit? Aanvang 12 uur. Het verdere programma luidt: Rouwkoop 2Lisse 3, 2.30 uur; Tey- lingen 3Lisse 4, 2 uur; Lisse 5 Foreholte 3 12 uur; SVLV ALisse A 2.30 uur; Lisse BDocos B, 1.30 uur; Lisse CWSB D, 12 uur. Tafeltennis Reflex. Het eerste team haalde tegen RTC U een be nauwde doch verdiende 64 z^ge. De tweede competitiewedstrijd die ze deze woek speelde tegen Sparkler werd een ruime 91 zegen, dank zij Theo Reeuwijk die zijn 3 games wist te winnen. Het tweede team deed het niet minder goed. RTC. 3 ging kans loos met 1—0 ten onder. Het 4e team wist het ook deze keer niet tot een overwinning te brengen. ATTC 3 uit Alphen toonde zich met een 91 overwinning de sterkste. Program ma: Reflex 4TOV 2; Reflex 3LP SV 2. Zang en Kleur. De kanariever eniging houdt op 8 en 9 december een tentoonstelling in het clubgebouw, Kanaalstraat 90. Dr. H. A. Holl, Veldhorststraat 50, neemt dit weekend praktijk a.'aar. LISSE (De Engel) Nieuwe tafeltennis vereniging in „De Engel". Alle tafeltennislief- hebbers in „De Engel" worden door de Jeugdraad uitgenodigd om op dinsdag 11 december de oprichtings vergadering van een nieuwe vereni ging in „De Engel" bij te wonen. De vergadering begint om 8.15 uur in het verenigingsgebouw. Broeder-overste zal namens de parochiële jeugdraad mededelingen doen over het be schikbaar stellen van gelden om ma terialen aan te schaffen. N00RDWIJK ST. NICOLAASFEEST VOOR BEJAARDEN. Voor de tweede maal is een groepje dames op succesvolle wijze er in ge slaagd een Sint Nicolaasfeest voor de 'bejaarden van geheel Noordwijk te organiseren. Het is verblijden in dit verband te kunnen vermelden, dat deze dames door de spontane mede werking van Noord wij ks burgerij alle bejaarden hebben kunnen tracteren en voorzien van twee surprisepakjes. Vele autobezitters stelden bun wa gen beschikbaar, om degenen, die het Iepen moeilijk valt, van en naar huis te vervoeren, terwijl de fa. Beuk zelfs 3 autobussen beschikbaar stelde om ruim 100 bejaarden van Zee naar de feestzaal te brengen. De toeloop voor deze avond was zo enorm, dat zaterdagavond de aanvrage stopgezet moest worden. Met grote vreugde heette mevr. Crama de 350 feest gangers welkom en bracht dank aan haar medehelpster en de gehele bur gerij. Daarna werd het doek opgehaald en vergastte de accordeonvereniging „Melodie" de aanwezigen op muziek. Nadat de heren van een rokertje en de dames van een snoepje waren voorzien, kwam Arie Westgeest voor het voetlicht. Voorts trad op het trio Steenvoorden, dat op verdienste- telijke wijze liedjes ten beste gaf. Zelfs Sint en Piet kwamen op be zoek, waarbij de Sint leuke herinne ringen ophaalde aan het oude Noord, wijk. In de pauze werd koffie met koek en gebak geserveerd en een gratis verloting gehouden. In het verdere gedeelte van de avond werk ten nog mede de bekende goochelaar Amarao en muzikale clowns. Aan het slot bracht wethouder J. v. Leeu wen hulde en dank aan de dames voor de organisatie van deze mooie avond. Actie .I.N. Gisteravond had in café Flora de trekking plaats om de prijzen, welke beschikbaar gesteld waren door de winkeliers in Noord- wijk-Binnen. Het televisie-toestel inclusief complete plaatsing werd ge wonnen door mevr. N. v. Bohemen, Losplaastweg alhier, de gasoven door de heer Th. Roodenburg, Voorstraat. Tafeltennis. Woensdag j.l. vond er een tafeltenniscompetitie-wed- strijd plaats tussen twee Noordwij k- se teams. Dolfijn 2 ging op bezoek bij T.O.V. I. Het Dolfijn-team kwam uit met een invaller. J. Hazenoot viel in voor N. Smit, wat geenszins een ach teruitgang betekende. Hij won n.l. twee partijen en als hij de partij te gen Hermans niet te licht had opge vat, zou hij waarschijnlijk ongeslagen gebleven zijn. Zijn belangrijkste par tij speelde hij tegen G. Turk. Hij won en nam daarmee revanche op de eertijds geleden nederlaag. J. de Ruyter en R. de Groot won nen beiden één partij. De stand was toen 54 in het voordeel voor TOV. Het dubbel moest beslissen of er voor Dolfijn een nederlaag of een gelijkspel uit de bus zou komen. J. Hazenoot en R. de Groot speel den samen tegen het koppel Turk- Hermans. Nadat de eerste game ver loren was gegaan, herstelden de Dol- fijnmannen zich uitstekend en wisten tenslotte te winnen waardoor zij aan een nederlaag ontkwamen en de twee clubs de punten broederlijk konden delen. HOORDWIJKERHOUT Oliebollen-actie Een aantal da mes heeft het initiatief genomen om door middel van een oliebollen-ver koop de financiële middelen van de Hulpactie voor Hongarije te verster ken. Door de medewerking van de St. Bavo stichting en enkele automobi listen zullen a.s. zaterdag 8 december overal in het dorp en de Zilk langs de huizen oliebollen ten verkoop worden aangeboden. De dames hopen massa's van deze voedzame en sma kelijke lekkernijen aan de man en de vrouw te brengen, opdat een zo groot mogelijk bedrag voor steun aan de Hongaarse vluchtelingen kan worden overgemaakt. Televisie-toestel op drie bonnen Mevr. Lambinon uit Amsterdam, die met de St. Nicolaasdagen bij haar schoonzoon en - dochter te gast was en die bij de aankoop van enkele surprises een drietal bonnen in han den kreeg,, heeft deze bonnen bij de enkele honderdduizenden in de bus gestopt en het geblinddoekte lid van het Middenstandscomité, de heer H. de Klerk heeft uitgerekend één van haar bonnen uit de enorme hoop gevist. Het formuliertje was goed ingevuld en werd op een van de 64 prijsenve- loppen geplakt, waarbinnen de prijs stond genoteerd. Bij het openmaken van de enve loppen onder toezicht van de Adj. der Rijkspolitie, H. Vlaskamp, bleek, dat zij de winnares van het televisie toestel was. Dolgelukkig ontving zij korte tijd later het comité, dat de prijs kwam thuisbrengen. Zij deelde ons mede, dat zij het toestel bij haar schoon zoon, de heer E. Peetom in de Hoog straat zou laten staan, maar dat zij zich de vrijheid voorbehield, telkens wanneer zij daarin idee heeft, naar een uitzending te komen kijken. Vanzelfsprekend ging de heer Peet oom daar volkomen mede akkoord. Tevoren had de heer B. v. d. Hoorn zijn hartelijke dank uitgesproken voor de welwillende medewerking van de gemeentelijke en politiële autoriteiten. De verkeersvragen vormden de laatste weken de vraagstukken van de dag en tot het laatste uur vorm den zich studiegroepen, die het We genverkeersreglement uitplozen. Het antwoord op vraag 1 is, dat de voetganger in het gestelde geval links op de weg mag lopen. Op grond van artikel 50 van dat reglement mag het rijwiel niet op de standaard naast het trhottoir worden geplaatst en het is een automobilist verboden buiten de bebouwde kom zijn voertuig zonder de voorgeschreven verlichting te par keren. S&SSENHEIM PLOTSELING OVERLEDEN. Mevr. S. H.v. Br., die gisteren met de bus van de N.Z.H. in de rich ting Haarlem reed, raakte te Hille gom plotseling bewusteloos. Zij werd hotel Sisterman binnengedragen, waar zij korte tijd later overleed. Mevr. S. H.v. Br. was 60 jaar. AFSCHEID VAN HOOFD ONDERWIJZER M. J. A. POST. Morgenavond bestaat er gelegenheid voor de ouders en andere belang stellenden, om afscheid te nemen van de heer M. J. A. Post, die op 1 okto ber j.l. zijn taak als hoofd van de r.k. jongensschool heeft neergelegd. De jeugd heeft reeds afscheid genomen van de hoofdonderwijzer, die overi gens in Sassenheim zal blijven wo nen. De bijeenkomst morgenavond begint om kwart over acht en wordt gehouden in het KSA-gebouw. Geboren: Godefridüs Albertus zn van P. M. C. Koot en J. J. van der Geest. Marina Celia dr van K. Over- vliet en L. Both. Helen Louise Kris ten dr van G. de Groot en A. B. Boot. Levina Cornelia dr van A. J. Kaar semaker en D. Boer. Paulus Johan nes Gerardus zn van A. van der Zwaan en C. M. Hertog. Jeroentje dr van F. Havenaar en W. A. Varkevis- ser. Marie José dr van Th. H. van der Hulst en Th. C. Borst. Gijsbertus An tonius zn van J. A. Wolvers en M. Turenhout. Petrus Abraham zn van J. A. Wolvers en M. Turenhout. Ondertrouwd: D. Koudijs 26 jr te Warmond en A. van Goeverden 25 jr. H. L. Hoogkamer 28 jr te Noord- wijkerhout en J. A. van der Voort 29 jr. Overleden: H. J. Preenen 76 jr. C. L. van Reijsen, 76 jr. VOORHOUT MET BEEN ONDER TRACTOR. Gisterochtend omstreeks negen uur wilde de heer Van Leeuwen van de Oranjekade in Voorschoten bij de ga rage van de fa. Ouileniborgh aan de Kon. Julianalaan van zijn tractor stappen, voordat de motor stilstond. Hij raakte daarbij met zijin been de versnellingshandle, waardoor de trac tor weer in beweging kwam en de heer v. L. met zijn been bekneld raakte. Hy had echter nog de tegen woordigheid van geest om het con tactsleuteltje om te draaien, anders had de tractor de garagedeuren stuk gereden. Het slachtoffer kwam er niet zo best af. Zijn enkel was zo bescha digd, dat dr. Swen het noodzakelijk achtte hem naar een ziekenhuis te laten vervoeren. Door vleestransplan tatie zal de diepe wonde moeten ge nezen. St. Laurentiusstam. Op de laatst gehouden stamibijeenkomst van de voortrekkers van de St. Laurent-ius- groep, besloten de leden om een actie te voeren onder de jongemannen om te komen tot uitbreiding van de stam. Vele activiteiten konden het laatste jaar niet uitgevoerd worden wegens gebrek aam deelneming. De Laurentiusparochie heeft geen jon- gemannenbeweging en het doel van de stam is nu deze leemte op te vul len door leden aan te trekken, die in vrij stamverband aan alle activiteiten zullen deelnemen. *De voortrekkers zullen in de komende dagen een grootscheepse actie ondernemen en zij verwachten dat vele jongemannen tot de stam zullen toetreden. Sinterklaas bij ouden van dagen. Sint Nicolaas heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de sociëteit voor ouden van dagen in „Het Wapen van Voorschoten". Dat dat een groot feest is geworden voor de geregelde soosbezoekers is een feit, waarop de organisatrices van het UVV met grote ■vreugde en voldoening kunnen terug zien. Zwarte Piet haalde de dolste caprio len uit. Er werd natuurlijk dapper ge- zoïigen en verder hadden de dames nog voor leuke attracties gezorgd. Een muzikale clown verleende be langeloos zijn medewerking, een her sengymnastiek tussen een dames- en herentaem leverde een overwinning op voor de heren. Ook het uitpakken van de cadeau tjes en het voorlezen van de rijmpjes was een vrolijk onderdeel van het geLsaagde programma. Burgemeester Van der Hoeven en zijn echtgenote kwamen nog een ogenblik hu i be langstelling tonen, en freule Sohim- melpenninck van der Oye getuigde van kaar belangsteling door het ge hele feest bij te wonen. Sinterklaasfeest KAV. De KAV vierde weer het jaarlijks Sinterklaas feest voor de 3-jarige kleuters. De broeders van de B.N.S. hadden hier voor gratis een zaaltje afgestaan, dat heel gezellig was ingericht. Ehige leerlingen vormden een bandje, waar. door aan het geheel een gezellige sfeer werd gegeven. Sinterklaas maakte in eigen persoon zijn opwach ting in gezelschap van 2 pieterman nen. Na enige kinderen apart te heb ben genomen, die een liedje mochten zingen en niet verlegen waren, kre gen alle kleuters een pakje. Hierna werden nog enige liedjes1 gezongen begeleid door de band. Daarna werden alle aanwezigen vol- oi getracteërd op chocolademelk en speculaas. Na deze gezellige middag gingen de 23 kleintjes met hun moe ders tevreden naar huis. WASSENAAR N. A. NAP, RIDDER NED. LEEUW. Bij K. B. is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw de heer N. A. Nap, lid-secretaris van de „commissie tot herstel van de fi nanciële zelfstandigheid van gemeen ten en provinciën", wonende te Was senaar. GAS EN ELECTRICITEIT IN JANUARI A.S. DUURDER. B. en w. hebben de raad voorgesteld met ingang van de maand januari 1957 de gas- en electriciteitstarieven te verhogen. Wassenaar is, wat deze tarieven betreft, gebonden aan de gas- en electriciteitsleverancier Leiden en het Leidse GEB heeft laten weten, dat als gevolg van de gestegen kolen- prijzen en de overige bedrijfskosten een tariefsverhoging noodzakelijk is. Door een verdere aanpassing van de Wassenaarse tarieven aan die van Leiden zullen er enkele wijzigingen komen in het tariefstelsel. De bedra gen, die tot nu toe geind werden we gens meterhuur, zullen komen te ver vallen. Het eenheidstarief voor gas bedroeg tot nu toe 18 cent per m3 en zal op 1 januari worden 19 cent voor de eerste 30 m3 en daarboven 181/2 cent. De meterhuur van 30 40 cent per maand komt te vervallen. Wat het vastrechttarief voor gas be treft, dit blijft in de maanden maart tot en met augustus onveranderd 14 cent, in de overige maanden wordt het verhoogd tot 16 cent per m3. De meterhuur vervalt en aan vastrecht zal voortaan niet 20 cent per vertrek maar een vast bedrag van 2.10 per maand verschuldigd zijn. Het oppervlaktetarief voor electri- citeit zal worden verhoogd van 9 tot 9 1/2 cent per kwh, terwijl de vaste bedragen van dit tarief ook enigzins zullen worden verhoogd. In enkelta rief worden de tarieven van 28 cent verhoogd tot 31 cent, van 24 cent tot 271/2 cent en van 21 cent tot 24 cent. B. en w. wijzen erop„ dat het niet mogelijk is de 10% marge, die Was senaar tot nu toe boven de Leidse elektriciteits-tarieven gehandhaafd heeft, te laten vervallen. Voor de na bije toekomst worden nieuwe tariefs verhogingen voor elektriciteit onver mijdelijk geacht. VERBOD VOOR SPEELAUTOMATEN IN CAFE'S B. en w. van Wassenaar hebben de gemeenteraad opnieuw voorgesteld het hebben van speelautomaten in café's en andere voor het publiek toe gankelijke plaatsen te verbieden. In een vorige raadsvergadering werd na een uitvoerige discussie een dergelijk voorstel aangehouden, omdat een deel van de raad meer voelde voor een vergunningstelsel, of voor het beper ken van de speelgelegenheid tot een apparaat per zaak. B. én w. zetten in een nieuw uit voerig preadvies uiteen, welke grote bezwaren er kleven aan een vergun ningstelsel. Als vergunningen voor speelautomaten worden uitgegeven, ligt daarin besloten dat de plaatse lijke overheid het gebruik van deze toestellen niet laakbaar acht. De con trole op het naleven van de voor waarden, die aan een dergelijke ver gunning verbonden zouden moeten worden, zou een uiterst moeilijke en tijdrovende zaak zijn. Ook van het toelaten van een toe stel per zaak verwachten b. en w. weinig heil. B. en w. handhaven daarom hun voorstel, om alle automaten te verbie den en wel een ontheffingsmogelijk heid te scheppen, waarvan echter spaarzaam gebruik gemaakt zal wor den. B. en w. wijzen in hun preadvies op een schrijven van twee plaatselijke geheelonthoudersverenigingen en van de centrale kerkeraad der hervorm de gemeente te Wassenaar, die op een verbod aandringen. „Het blijkt maar al te zeer" aldus de kerkeraad, dat dit hazardspel een zeer demoralise rende uitwerking heeft in menig ge zin. Ook de geheelonthoudersorgani saties wijzen op de uitermate verder felijke invloed, die de automaten op de jeugd hebben. De commissaris van politie blijft, aldus b. en w., aandrin gen op een verbodsbepaling. Nieuw wandelpark opengesteld. Burgemeester en wethouders van Wassenaar delen mede dat het weste lijk gedeelte van het landgoed „De Hartenkamp" voor het publiek is opengesteld. Het opengestelde gedeel te wordt begrensd door de Backers- hagenlaan en door een sloot, die door het landgoed loopt. Er werd hier een aantal nieuwe wandelpaden aange legd. Het nieuwe wandelpark is uit sluitend toegankelijk via de ingang aan de Backershagenlaan. Geboren: Rosalia Petronella dr van E. J. Beijersbergen van Henegouwen en J. C. Huisman. Franciscus Petrus zn van F. P. van Eeden en M. B. Noordover. Cornelis Johannes Jozef zn van C. G. Knijnenburg en H. Schaper. Ondertrouwd: G. L. Ellinger en A. Brugge. P. J. Simons en A. B. Be- kooij. J. Vermeer en G. Buwalda. M. van Hameren en E. M. van den Ak ker. M. A. Boerema en H. C. Gou- looze. Overledeno J. Jorwerda 26 jr. H. C. Wagtho 60 jr. W. F. Bovet 47 jr. H. M. C. Preijer 64 jr. J. I. Niessen 66 jr. F. J. Peters 49 jr. A. Rietveld 2 mnd. ADEL VERPLICHT Politie pakte Duitser op kleine fout Een kleine fout werd de oorzaak, dat een 39 jaar oude Duitser en diens 20-jarige dochter, die reeds lang door de politie werden gezocht, door de sa menwerking tussen de Nederlandse en Duitse politie te Embden gearres teerd kon worden. In de oorlog deserteerde de man naar Zweden waar hij zijn miadadi- gerscarrière begon. Onlangs streek hij neer in Zandvoort, waar hij en zijn dochter zich in een hotel uitgaven als baron en barones. De verzending van een brief, die hij poste restante naar Embden stuur de, betekende het einde van zijn loop baan. De adressering klopte niet en daarom werd het stuk teruggezonden naar het adres van afzending, het Zak van Sinterklaas in R'dam verdwenen en weer teruggevonden Toen Sint' Nicolaas woensdagavond in een huis te Rotter dam-zuid met gezang werd binnengehaald, ver moedde niemand, dat enkele ogen blikken later het gezang zou ver stommen om plaats te maken voor tranen met tuiten. Want toen Sint aanstalten ging maken om de pre sentjes uit te delen, waren deze zoek. Zwarte Piet, misschien doof slaap overmand, had onderweg de zak met geschenken verloren. Gelukkig wist Sint raad en in hoogst eigen persoon draaide hij het alarmnummer van de politie 9.4. De politiemannen aan de andere kant van de draad konden hem meteen vertellen, dat hij zich geen zorgen behoefde te maken, want op de Groenedaal was de zak met ge schenken gevonden. Weldra was een auto van de politie op weg naar de Sint en de tranen van de huilende kinderschaar waren toen spoedig ge droogd. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Highland Monarch" (10 dec.); Australië: ss „Iberia" (15 dec.); Brazilië: ss „Highland Monarch" (10 dec.); Canada: ms „Prins Willem II" (13 dec.); Chili: via New York (13 dec); Indonesië: ms „Oranje" (11 dec.) Ned. Antillen: ms „Isis" (10 dec.); Ned. Nw Guinea: ms „Oranje (11 dec.); Suriname: ms „Hydra" (10 dec.); Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: ms „Jagersfontein" (11 dec.) Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Zandvoortse hotel. Daar bleek, dat de brief een groot aantal valse dokumenten bevatte. De Nederlandse politie nam contakt op met haar collega's in Duitsland, met het gevolg, dat de man en zijn doch ter, die haar vader bij diens misdadi ge praktijken behulpzaam was, wer den gearresteerd, verdacht van 34 misdrijven, o.m. diefstal, oplichting, chantage cn handel in valse doku menten. Scheepsberichten ALMDIJK 6 te Antw. AMSTELMEER p 6 kp Comorin n Bombay. CALTEX THE HAGUE (t) 6 te Antw. DORESTAD (t) p 6 Ceylon n Balik Papan. ENGGANO 6 v Yulinkong n Singapore. ERINNA (t) 7 te Singapore. ITTERSUM 6 v Eastham n Houston. JAGERSFONTEIN 6 v Ham burg n Antw. KABYLIA (t) 6 v Pauillac n meer v Maracaibo. KARIMATA p 6 Gibraltar n Nieuw Guiena via Algiers. KELLIA (t) 6 v Gefle n Amsterdam. KRYPTOS (t) 6 v Petit Couronne n Rot terdam. LEUVEKERK, 9 te Aden verw. MATARAM p 6 Las Palmas n Dakar. NANUSA 6 v Singapore n Manilla. SLAMAT 8 te Colombo verw. SLOTER- DIJK p 5 Scillys n New York. TARA p 6 Keywest n Antw. THEOBALDIUS 7 te Harburg. UTRECHT 6 v Dakar n Rotterdam. VASUM (t) 6 v Mena al Ahmadi n Las Palmas. ZONNEWIJK 7 te Gibraltar. Marktberichten LEIDEN, 7 dec. Vee. Aanvoer 2928 stuks vee. Stieren 3; melkkoeien 50; vette koeien 240; vare koeien 61; graskalveren 24; vette kalveren 11. nuchtere kalveren 82; vette schapen 100; weide schapen 15; vette lam meren 1629; varkens (zeugen) 28; schrammen 160; biggen 515. Notering: melkkoeien 970, 1080; vet te 2.503.20. vare koeien 650, 850; graskalveren 2.002.95; vette kal veren 2.252.85; nuchtere kalveren 1.201.50; vette s-chapen 90, 120; vette lammeren 90, 125; zeugen (drachtige) 275, 325; schrammen 60, 95; biggen 34, 45. Overzicht: vette koeien handel vrij goed; verse koeien handel kalm; vare koeien handel tamelijk, vette kalve ren handel flauw; graskalve.ren han del kalm, nuchtere kalveren handel vlot; vette lammeren en schapen han del matig; zeugen, schrammen en biggen handel matig. LEIDEN, 7 dec. Kaas. Aange voerd 14 partijen Goudse. Notering: Goudse extra kwal. tot f 2.48; le kwal 2.352.40; handel kalm. LEIDSCHEDAM, 6 dec. Eieren. Aangevoerd werden 2800 eieren no. 0 17.20—18.90 6400 eieren no. 1 f 15.90 16.30; 10900 eieren no. 2 f 14 00 14.50; 22500 eieren no. 3 13.00— 13.55; 920 eieren no. 4 12.10—12.65; 3800 eieren no. 5 11.3012.25. Te vens werden verhandeld 10 kippen 2.15—360. 10 duiven 0.50—0.55.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2