TOSSEN BALIE en Uitbreidingsplan te Leiderdorp gedeeltelijk goedgekeurd door GS 5chevp Nog duizend Hongaren De toren van Zwammerdam wordt hoger dan men dacht Raad van Zoeterwoude zwichtte niet voor ultimatum-Leiderdorp DINSDAG 4 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Ged. Staten van Zuid-Holland heb-1 kenpolder en de Zijllaan- en Meye- ben het uitbreidingsplan van Leider- polder gewenst is dat ruimte wordt dorp, vastgesteld in de raadsvergade- vrijgehouden voor een eventuele ring van 7 oktober 1955, ten dele doorverbinding van de Spanjaards- goedgekeurd. Een viertal bezwaar- brug naar de toekomstige stadswijk, schriften t.w. van de heren Jac. Hane- Daarom zal de bestemming van het graaff, W. Kwakernaak, en H. "W. thans voor industrie- en opslagterrein Heijkoop te Leiderdorp en de heren aangewezen gebied moeten worden W. en J. W. Barendje te Leiden zijn vervangen door een agrarische be- ongegrond verklaard. De heer Hanegraaff maakte be zwaar tegen de in het uitbreidings plan geprojecteerde straat, welke door een hem in eigendom toebe horend perceel grond, waarop enige huizen en een werkplaats staan, zal lopen. Hij heeft er geen bezwaar te gen dat zijn werkplaats zal verdwij nen, mits hem een behoorlijke scha devergoeding wordt gegeven en hij in de nabijheid een nieuwe werkplaats zal krijgen. De heer Kwakernaak, die landerijen in de Zijllaan- en Meije- polder heeft, voerde aan, dat hy zijn land niet kan missen, omdat twee zoons eveneens in het bedrijf werk zaam zijn. De heren Barendse uit Lei den zien zich door het uitbreidings plan beknot in hun tuinbouwbedrijf. Wat betreft het bezwaarschrift van de heer Hanegraaff zijn Ged. Staten de mening toegedaan dat een door trekking van de Doeslaan in verband met de ten westen van de Doeslaan ontworpen woonwijk, noodzakelijk en in stedebouwkundig opzicht juist moet worden geacht. Er zijn waar borgen, dat de heer Hanegraaf een billijke schadevergoeding zal krijgen. Ged. Staten vinden, dat de doortrek king van de Munnikenweg slechts 0.15 ha van de gronden van de heer Kwakernaak beslaat waardoor de schade voor de heer Kwakernaak niet van enig belang genoemd kan wor den. Ook de bezwaren van de heren Barendse uit Leiden worden onge grond geacht omdat de reclamanten bij de uitvoering van het plan hun be drijf moeten prijsgeven maar dat bij aankoop of onteigening een behoor lijke schadevergoeding zal worden ge geven. Omdat in de toekomst een reeds in voorbereiding zijnd uitbrei dingsplan tot een geheel andere opzet zal kunnen leiden, waarbij met de belangen van de heer Heijkoop reke ning wordt gehouden, hebben Ged. Staten ook het laatste bezwaarschrift ongegrond verklaard. Wel zijn Ged. Staten echter van oordeel dat het in verband met de mogelijkheid van de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk in de Munni- KATWIJK Geboren: Jacob z. van C. Ros en M. van Duyvenvoorde; Yvonne Mathilde d. van G. L. Groenink en J. M. Lagerberg; Krijna Jacoba d. van D. van Rijn en W- van Duyn; Hendrik z. van W. Durieux en A. van der Wiel; Jan Eduard z. van J. Boezaard en M- van der Bent; Bar bara Wietske d. van A. A. Konsta pel en iï. Lindekamp; Dingena Maria d. van E. P. Potjewijd. en D. J. Mijs; Gerrit z.van G. van Beelen en A. Van der Plas; Rudolf Antonius z. Van A, J. Molenkamp en J. A. Hes gels. Ondertrouwd: M. van der Plas en J Paap; J. Zwaan en T. van Dijk; G. Aandewiel en A. Burggraaff; J. H. G. Hoevens en M. M- Kriege; A. N. Wassenaar en S. Guyt; J. de Mol en J. J. Schaap; G. J. van Klaveren en M. W. Vriethoff; W. Barnhoorn en A. van Duyvenvoorde; N. Ouwe band en L. Hoek; J. de Heijer en A- Aandewiel. Getrouwd; J. van Duyn en C. Varkevisser; C. de Jonig-h en M. S. Van der Plas; C. Miseroy en W. Vink; j. Vooys en M. de Best; C. T. van Schie en C. J. A. N'Oordermeer. Overleden: J. Pelsma 74 j.; G. Bus $1 jaar.- POTLOOD en GEEST stemming met uitsluiting van kassen bouw. Ged. Staten zijn dan ook van mening dat aan dit onderdeel van het plan goedkeuring moet worden ont houden. ALPHEN AAN DEN RIJN Strijd op de planken. De propa- ganda-commissie van de pl. muziek vereniging „Crescendo" organiseert op 7 en 8 januari een wedstrijd voor amateur pianisten, zangers en zange ressen, tonelisten, kunstfluiters, ac cordeonisten enz. Een deskundige jury zal de mooie prijzen toekennen, terwijl als attractie voor de belang stellenden de gelegenheid wordt opengesteld mee te jureren. De or ganisatie hiervan berust bij de heer W. v. d. Louw, Vorselenburgstraat 6 •bij wie men zich tot 10 december als deelnemer aan de wedstrijd kan aan melden. BODEGRAVEN Tafeltennis. De kath. tafelten nisclub Sportief, uitkomend in de eerste klas van de NTB, speelde te gen het eerste team va.i Gouda. De Bodegravers kwamen uit met G. Walven, J. van de Bosch en H. van Schaik; de Gouwenaars waren M. Lammers, C. de Graaf en A. van Teereling. Voor Sportief wist G. Walraven al zijn partijen te winnen, terwijl H. van Schaik geen enkele tot winst wist te brengen. J. van de Bosch won van Teereling en de Graaf, maar verloor van M. Lam mers. Het dubbelspel werd gespeeld door G- Walraven en J. van de Bosch tegen Lammers en Teereling. Na spannende strijd werd het een Bo- degraafse zege. Hierdoor kwam de eindstand op 64 voor Sportief. Voor de Vereniging van Han delsonderwijs slaagden te Alphen aan den Rijn voor het diploma kan toorstenografie mej. D. Brouwer en voor het diploma machineschrijven de heren P. Jansen en C. Muller. Zij werden opgeleid door het instituut VABOS. Geboren: Caroline H. d. van H. GriffioenHeykoop; Marrigje A. d. van J. van EltenOp 't Land; Jo hannes z. van A. RietschotenPro- vilij. Getrouwd: A. van Rinsum en A. Fey. BOSKOOP Scheepvaartbeweging. Geduren de de maand november is de hefbrug over de Gouwe te Boskoop 2135 keer geopend geweest voor het doorlaten van 4199 vaartuigen. Bovendien pas. seerden 381 kleinere vaartuigen, waarvoor de brug niet geopend hoefde te worden. zinetank, groene capuchon, muntbil jet,, gezichtsbeschermer, achterlicht van bromfiets, groene ceintuur, re servetank van bromfiets, portemon- naie met inhoud, paarlen halsket ting, broche (goudkleurig) zakdoek, huissleutel, kinderportemonnaie met inhoud, zondagschoolkaartjes, wollen das, donkergrijze mantelknoop, meer dere wanten en handschoenen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. Gehuwd: Dirk Sorgdrager 32 j. en Cornelia Boer 26 j. DE MEIJE St. Nicolaasfeest L.T.J.L.T.M. Zaterdagavond werd in de zaal van Michielsen het traditionele St. Nico laasfeest gevierd door de land- en tuinbouwjongeren. In afwijking van de vorige jaren werd dit niet in Bo degraven, maar in De Meije gevierd. De voorzitter, de heer W. Bakker, heette allen welkom onder wie de geestelijk adviseur kapelaan Voor- twist, pastoor Schulte en de technisch adviseur, de heer C. v. Schaik. Ver volgens werden door de leden enige zelfgemaakte Sint Nicolaasliedjes gezongen, tijdens welke de Sint zijn intrede deed. Deze wees in zijn toe spraak op het belang van de beide organisaties en wekte zijn gehoor op ook op de diverse vergaderingen en ontwikkelingsavonden in groten ge tale aanwezig te zijn. Het hoogtepunt van deze avond vormde het uitdelen van de pakjes. De collecte voor de Hongaren zondag j.l. onder de H. Missen ge houden neeft opgebracht 123, NIEUWKOOP EM. PASTOOR VLOOTHUIS. Emeritus pastoor G. A. J. Vloothuis van Nieuwkoop, die sedert vorig jaar september in het Sint Joseph- pension te Alphen m den Rijn verblijft, is uit voorzorg voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Ruitersport. De bekende rij ver eniging Prins Bernhard uit Nieuw- veen en omliggende plaatsen geeft haar jaarlijkse feestavond ditmaal in Sporthotel De Koker in Nieuw koop en wel op vrijdag 7 december a.s. Het -al een vrolijke avond wor den, waaraan „De Molukkie Ha- waians" uit Boskoop hun medewer king zullen verlenen. Aangezien hiervoor grote belangstelling zal te- staan, haaste men zich bij de leden al vast kaarten te bestellen. Men zie ook de advertentie in dit blad. ROELOFARENDSVEEN DOSR. In verband met het St. Nicolaasfeest is het inplaats van woensdag op donderdagavond trai ning. Naar wij vernemen is dc regering bereid alsnog duizend Hongaarse vluchtelingen op te nemen boven de tweeduizend, die hier te lande al zijn ondergebracht. Gisteren is reeds een selectieteam, bestaande uit ambtenaren van de de partementen van Justitie, Sociale Za ken en Volksgezondheid en Maat schappelijk Werk, naar Oostenrijk vertrokken. In het geheel zullen dus straks drieduizend Hongaren in ons land zijn opgenomen. Bovendien zullen tweeduizend Hon garen tijdelijk in ons land komen in afwachting van hun vestiging in an dere landen. Tijdens hun verblijf hier ter lande zullen zij op clie vestiging worden voorbereid. Aanbesteding. Doör b. en w. van Boskoop zal op maandag 17 dec. a.s. 's morgens om 10 uur in het Raadhuis worden aanbesteed, het bouwen van een brandweergarage met droogtoren en 2 woningen met behorende werken, op een terrein St Nadat de gemeenteraad van Zwam merdam was geopend door voorzitter, burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn, deed deze mededeling dat de heer Joh. van Wijngaarden (CHU), wegens vertrek naar Woerden de raad zal verlaten. Als zijn opvolger is benoemd de heer B. Konijn, die ech ter zijn benoeming nog niet heeft aangenomen. De heer Joh. van Wijn gaarden was dan ook nog aan 'ezig in zijn kwaliteit van raadslid. De restauratie van de toren zal meer kosten dan aanvankelijk ge raamd. De spits wordt nl. hoger. Dit was niet tevoren te voorzien, daar eerst bij het wegbreken van de nieu we aangebrachte stenen, eind vorige eeuw, kon worden beoordeeld hoe de toren was geweest. De kosten bedra gen 8.890.waarin rijk en provin cie subsidie verlenen. 4.889,50). Om het kerkterrein komt 'n muur tje van oude Rijnsteen. De aan van-, kelijke raming enkele jaren geleden was 8.270.De aannemer vraagt thans 9.246.Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad tot deze werken. Een van de woningen op de hoek VosholstraatVan Aerssenstraat zal bestemd worden als verpleegsterswo ning. Daarbij zal dan worden ge bouwd een gebouwtje voor opbergen artikelen van de Ver. Kruishulp, bed den, enz. De kosten zullen 4.800. bedragen. De raad gaat hiermede ac- coord. Daar er voor al deze werken veel geld nodig is kwam ter sprake de moeilijkheid geld te verkrijgen. Mo gelijk kan door een kasgeldlening hierin worden voorzien. Een begin selbesluit tot opname van 500.000. werd genomen. Het lidmaatschap van de ANWB blijkt voor de gemeenten 25.per jaar te .zijn sinds de oprichting van de bond. Er was een verzoek dit be drag te verhogen. Besloten wordt tot een verhoging tot 40.per jaar. Gezien het vele werk dat deze bond doet, waarvan ook de gemeenten pro- aan de Zijde. GEVONDEN VOORWERPEN. woord. Een verzoek van de KNAC wordt afgewezen. Aan het personeel wordt 6 toe- Sjaal, handpompje, dop van ben- 1 gekend ingaande 1 juli 1950. No. 513. Horizontaal: 1. hetzelfde, 4. in zee uitlopend gebergte, 7. berg keten op de grens van Europa en Azië, 9. een ordegelofte afgelegd heb bende, 10. voorzetsel, 11. bosgod, 1'5. aartsvader, 18. gem. in Gelderland, 19. voorgeschreven kerkgebruik, 20.- me- f»alhoudend delfstof. Verticaal: 1. eertijds hoofdbestuur der van de republiek Venetië, 2. Scheepstouw, dat aan de toppen van een ra zit, 3. aardsoort, 4. afval van stro, 5. jongensnaam, 6. klap, 8. be dorven, 12. zijtak Elbe, 13. wees-ge groet-gebed, 14. platte dolk (Indone sië),. 16. honingdrank-, 1-7.- vaarwel, Qpioecing morgenavond. Oplossing no. 512. Horizontaal: 1. plafond, 8. Karei, 10. es, 12. sir, 13. Be, 14. nes, 16. rol, 17. artistiek, 18. dra, 19. are. 20. i.e., 21. mal, 23. &n.,- 24. renet, 25. sandaal. Verticaal: 2. L.K., 3. aas. 4. Fries- ïand, 5. oer, 6. n.l., 7. genadig, 9. tel kens. 11. serre. 13. broers, 15. sta, 16. R4ay 24.- men, 22 Lea, 24, ra, 25, Ta.- De gemeenteraad van Zoeterwou- de kwam gisteravond in spoedeisen de vergadering bijeen. Wethouder Van Leeuwen en de heer Wesselingh waren wegens ziekte niet aanwezig. De voorz. deelde mede, dat Leider dorp niet genegen is de voorwaarde betreffende de overname van de transportleiding Watertorengrens Hazerswoude Zoeterwoude onder do voorwaarde te aanvaarden ten aan zien van eventuele aanspraken, die de gemeente Hazerswoude op deze leiding kan doen gelden of*zal ióert gelden. Integendeel hebben b. en w. aan Leiderdorp wijziging van dit stand punt gevraagd en wel op korte ter* mijn n.l. voor dinsdagmorgen 10 Uur. Zulks met het oog op het kopen van materialen in verband met mogelijke prijsstijgingen. Ter bespreking van een preadvies van b. en w., dat niet aan de pers verstrekt was, gaat de raad in ge heime zitting. De waterleiding-commissie had deze morgen voor deze zaak reeds een vergadering gehouden. Na heropening stellen b, en w. voor: a. het eerder gedaan aanbod aan de gemeente Leiderdorp in te trek ken; b. afwijzend te beschikken op het voorstel van de gemeente Leider dorp; c. aan de gemeente Leiderdorp aan te bieden de transportleiding in de gemeente Hazerswoude ter overna me voor de som van 17/13^/ 92.000 zijnde conform 't voorstel van de ge meente Leiderdorp de halve aanleg- kosten van de transportleiding ad ƒ170.000 vermeerderd met ƒ7000 wegens te verwachten prijsstijgingen met de bepaling dat de overdracht eerst zal plaats hebben nadat Zoeter woude de nieuwe te leggen transport, leiding in gebruik heeft gesteld; Uit dit voorstel blijkt, dat de ge meente Zoeterwoude in plaats van de transportleiding over te nemen, deze nu aan Leiderdorp ter overname aanbiedt. Het voorstel wordt met algemene stemmen aangenomen. Ernstige zorgen voor de kas gelden. De voorzitter deelt mede, dat de Boerenleenbank van Zoeterwoude niet bereid is de kasgeldlening groot ƒ300.000 die op 31 dec. afloopt voort te zetten. Een kasgeldlening groot 100.000 kan per 1 januari tegen een rente Van 4xA°fo wel verleend worden. Er moeten behalve de aflossing van genoemde kasgeldlening binnen kór* te termijn belangrijke betalingen gedaan worden, o.a. voor het bouw* rijp maken van bouwgrond, voor wo. ningbouw enz., zodat het verkrijgen van een kasgeldlening groet 500.000 zeer dringend is, Het verkrijgen van een vaste le ning groot 900.000 bij de Bank Van Ned. Gemeenten is niet geslaagd. Deze aanvrage ié ftp eeri Wachtlijst geplaatst. B. en w. stellen voor machtiging te verlenen tot het aangaan van een kasgeldlening maximaal ƒ800.000 te gen de rente die daarvoor bedongen zal worden. Deze kasgeldlening zal nu bij de Bank van Ned. Gemeenten aangë= vraagd worden. Zonder discussiën wórdt het vóor- stel aangenomen. De vergadering werd hierop zonder rondvraag gé sloten. K.AJB. Op de uitnodiging, diê de leden ontvingen voor dé kaart avond tot meerdere ere van St. Ni- colaas, vergat het bestuur de vrou wen en de verloofden Van dê léden mede uit te nodigen. Het ver vacht a.s. vrijdagavond eek de vreu *en en Verleefden! Verschillende verhogingen van de secretaris en ontvangerswedde wor den eveneens goedgekeurd. Ook de wethouders zullen een hogere wedde krijgen. Dit betrof een voorstel van Ged. Staten en overgenomen door B. en W., maar zoals de heer Blok zei, niet door de W's. Maar in elk geval komt de verhoging er. De subsidie voor de stichting voor- en nazorg geesteszieken in Zuid Hol land wordt verhoogd tot 0.06 per inwoner, was 0.05. De begroting voor 1957 zoals deze aan de raad wordt aangeboden sluit zonder extra rijksbijdrage, terwijl er een onvoorzien is van plm. 5000.- En toch vermeldt de kapitaaldienst verschillende belangrijke werken. Bestrating Withenluststraat, Buiten dorpstraat, Van Aerssenstraat, Brug straat. Het aanbrengen van beplan tingen langs de verschillende oude en nieuwe straten. Dë verlichting van Goudsestraatweg en Oud Bodegra ven in samenwerking met de gemeen te Bodegraven. De bouw van een R.K. Uloschool, indien er tenminste een contingent voor komt, evenals van een gymnas tieklokaal. De begroting van het bur gerlijk armbestuur sluit met een be drag van 12.500.De begroting van het woningbedrijf met een be drag van 48.500.09. Bouwen in de Vinkebuurt. Na een lange voorbereiding zal er eindelijk in de Vinkebuurt kunnen en moeten worden gebouwd door Zwam merdam. De heer Hoogteyling betreurt het, dat de woningen buiten de gemeente worden gebouwd. Wethouder Blok en Van Leeuwen wijzen hem er op dat hij blij mag zijn dat er gebouwd zal worden, nu nog steeds zovelen wo ningzoekenden jaren staan ingeschre ven. Door het plan Vinkebuurt zal aan de woningmisère van velen een eind kunnen worden gemaakt, indien enkele jaren achtereen kan worden doorgebouwd. De heer Hoogteyling bleek echter liever niet te bouwen en stemde te gen de bouw der 40 woningen. Mevr. de Groot-Kempen vroeg of de oude woningen in de Vinkebuurt gesaneerd zullen worden nu er goede huizen komen. De voorzitter zegt, dat Alphen a. d. Rijn daar zeker aan mee zal werken. Burgerlijk armbestuur. Bij de rondvraag had de heer Staal bezwaren tegen het burgerlijk arm bestuur. Hij wil deze instelling ver vangen door een dienst maatschappe lijke zorg en dan er een ambtenaar mede belasten. Nu wordt er teveel naar oude trant ondersteund. Het idee van de heer Staal vond geen bij val bij de andere leden, nadat weth. Blok er op had gewezen dat de drie leden van het Burgerl. Armbestuur zeker geen kapitalisten zijn, maar steun verlenen alsof zij het uit eigen- zak doen. Wij springen maar niet raak met het geld om. Ondertussen lijdt er niemand armoede. Maar ondersteunen zoals wel gebeurt, terwijl dit gezien het gezinsinkomen niet nodig is, dat gebeurt hier niet. De voorzitter adviseerde de heer Staal deze zaak eerst eens te over leggen met zijn mede-raadsleden er dan zo nodig met een voorstel te ko men. Daarna nam de raad met enige hartelijke toespraken afscheid Van de heer Joh. Van Wijngaarden. DE KWAKEL K.D.O. WINT MET 2—0 VAN B.W.B. Het le elftal kwam op eigen ter rein tegen het vrij sterke BWB uit. Als de gasten aftrappen, neemt KDO het spel in handen en mede gesterkt door de vrij sterk wind, komt het doel der gasten vaak ingevaar, doch het juiste schot weet men niet te vinden. De rust gaat met blanke stand in. Na de thee hebben de KDO'ers al dadelijk meer succes door hun korte spel tegen de wind in. Als Jan v. d. Vlugt na 6 minuten de bal krijgt toegespeeld, benut hij zijn kans door de bal onhoudbaar in de beneden linkerhoek te plaatsen (10). Nog geen 3 minuten later is het Maassen, die langs de lijn drib belt en in dezelfde hoek inschiet (20). De gasten proberen van alles doch de verdediging, vooral Joop Schelling stond als een rots in de branding en weet van geen wijken. De reserven speelden uit tegen Watergraafsmeer en wonnen eveneens met 23. Het derde elftal speelde ook uit en wonnen eveneens met 2—3 van BDK 4. Ook de junioren wisten hun partij te winnen. Zij speelden tegen ODOS uit en wonnen met 1—4. Een glorierijke dag voor KDO. WASSENAAR AANTAL WONINGZOEKENDEN STESG TOT BIJNA 700. Woningplannen op stapel. In het dezer dagen verschenen voorlopig verslag en de memorie van antwoord van b. en w. bij de gemeen tebegroting 1957 is door raadsleden en college uiteraard veel aandacht besteed aan de kwestie van de wo ningnood in Wassenaar. Deze nood is ten opzichte van het vorige jaar wéér gestegen; op 20 november j.l. stonden 689 erkende aanvragen om woonruim te of om grotere woonruimte geregi streerd. 251 van deze aanvragen zijn ingediend door jongelui met trouw plannen of jonggehuwden, die nog geen woonruimte bezitten. 101 ge zinnen van 2 personen blijken onvol doende te zijn gehuisvest, 128 gezin nen van drie personen, 108 gezinnen van 4 personen, 49 gezinnen van 5 personen en 48 gezinnen van 6 of meer personen. 22 aanvragers staan ingeschreven voor een huur tot 26.- Wat lezers schriiven Het ZONDAGSRIJVERBOD. Alphen a. d. Rijn, 3 december. Zo als ieder van ons weet, begint ons land een klein gebrek aan ben zine te krijgen. Wij hebben het reeds 2 zondagen zonder auto's en motoren moeten doen en vorige week gingen er geruchten rond, dat binnenkort ook de bromfietsen op zondag thuis zullen moeten blijven. Maar toen ik zondag j.l. de voetbal wedstrijd Blauw WitR.C.H. bij woonde in het stadion te Amsterdam, werd ik opgeschrikt door een vlieg tuig dat ongeveer een half uur lang reclame kwam vliegen voor een fa briek, die waarschijnlijk zijn St. Ni- colaas-omzet nog wat wilde vergro ten. Dat is hem van harte gegund, doch juist nu ons land zo op de ben- zine-brandstof moet bezuinigen lijkt het mij wel wat overbodig, dat dit re clame vliegen althans op zondag wordt toegestaan. VIND-PREMIE ONVINDBAAR. Woubrugge, 1 december. Geachte redactie, Wat een vlugge en nette afwerking, en dat nog wel van een overheidsin stantie? In de eerste dagen van de maand juni zag ik in het weiland achter prikkeldraad en een paar sloten iets vreemds liggen, wat mij zo interes seerde dat ik niets onbeproefd heb ge laten om' het te pakken te krijgen, al ben ik bijna 6), en met een gescheur de broek enz. bereikte ik ten slotte mijn doel. En wat vond ik? Een radio-sonde, met een door de koeien vernielde pa rachute. Na enkele inlichtingen te hebben ingewonnen, stelde ik mij in verbin ding per briefkaart met het K.N.M.L te De Bilt, waar ik pas na achttien dagen bericht op kreeg. En wat was dit bericht?: ,.Er zal u een doos ge zonden worden om het een en ander in te pakken, en ons toe te zenden. Na ontvangst zal u een vind-premie worden toegezonden." De doos was er de andere dag, >en ik heb meteen het een en ander inge pakt en verzonden. Maar wat de vind-premie betreft? We zijn nu 5 maanden nadien, maar de vindpremie is nog steeds niet ge arriveerd. Nu vraag ik iedere lezer: is dit za kelijk of niet? En dat nog wel van een overheids instantie! Met beleefde dank voor de plaat sing verblijf ik met de meeste hoog achting. W. VAN DER MEER. per maand 182 gegadigden voor huren van 2735 per maand, 329 gezin nen voor huren van 36—55 per maand en de overige 156 aanvragers voor huren van meer dan 56.per maand. In totaal steeg het aantal aan vragers ten opzichte van verleden jaar met 26, ondanks het feit, dat kortgeleden nieuwe woningwetwo ningen aan de Zonneveldweg en Dr. Mansveltkade in gebruik genomen konden worden waardoor, ook door „opschuivingen" 114 aanvragers van de lijsten konden worden afgevoerd. Scheepsberichten ABBËKERK p 3 Reunion h Kaapstad. ALBIREO 4 te Cochin. ALHENA p 3 Vlissingen n Antw. CRANIA (t) 6 nm Bombay verw. DORDRECHT (t) 3 v Londen n Philadelphia. EENDRACHT 2 te Sfax. HESTIA 2 v New York n Port au Prince. JAPARA krl 4 te Singa pore. JAVA 3 v Colombo n Las Palmas. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 3 v Fremantle n Melbourne. KOROVINA (t) 3 v Stanlow n Curagao. LEKKERKERK 3 v Genua n Algiers. LOOSDRECHT (t) 4 te Mombasa. MODJOKERTO 4 te Abadan. MIJDRECHT (t) 3 v Houston n Landseud vo. POELAU LAUT 3 v New Yofk n Porto Grande. PRINS FREDEPJK HENDRIK 3 te Sligo. RIJN- KERK 3 te Zanzibar. TEIRESIAS 3 v Antwerpen 5 Liverpool verw. TJITJA- LENGKA 2 v Kaapstad n Rio Janeiro. VAN CLOON 5 te Shanghai verw. WEL TEVREDEN 3 v Padang n Rotterdam. WILLEM RUYS 4 tè Tj Priok; WONO- S0B0 4 të eeehin: ONDER INVLOED ACHTER HET STUUR. Een chauffeur uit Katwijk aan Zee v/as op 18 aug., na gebruik van 6 borrels, met zijn auto gaan rijden. De gevolgen waren niet uitgebleven, v/ant na eerst slingerend door de straten van Katwijk gereden te heb ben, was hij, toen hij met 100 km. snelheid een bocht nam, omgeslagen, Verdachte gaf toe gedronken te heb ben, maar het waren „mastr" 6 bor rels geweest, en hoogstens had hij 50 km. gereden. Het O.M. geloofdi gereden, waarbij de lantaarn met heid op minstens 100 km. geschat hadden en de hoge snelheid ook uit de lange remsporen gebleken was. Het O.M. vond het een ernstige mis stap voor een beroepschauffeur en eiste 100 boete of 25 dg. en intrek king van het rijbewijs voof de tijd van 1 jaar, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De pl.v. kanton rechter mr. v. d. Brink, veroordeel de verdachte tot 80 boete of 20 dg., en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 1 jaar yoorwaardelijk met een'proeftijd van jaar-. Een Wassenaarse dame had op 18 juli, rijdende met haar auto op de Rijnsburger weg bij de Lijsterstraat, niet rechts gehouden, waardoor zij tegen een paard en wagen van een groentehandelaar uit Katwijk was opgereden. Het paard was zó ge schrokken, dat de groenteman er niet meer mee had kunnen rijden. Aan de wagen had hij voor 60 schade gekre gen waarvoor hij een civiele vorde ring instelde. Het O.M. was van me ning, dat verdachte niet goed had opgelet. Het O.M. eiste 25 boete of 10 dg. De pl.v. kantonrechter mr. v. d. Brink, veroordeelde verdachte tot ƒ40 boete, met toewijding der civiele vordering a 60-. Een dame uit Rotterdam-, had op 25 sept., rijdende met haar auto op de Rijksweg te Oegstgeest, het ver keer in gevaar gebracht, door met 80 km. snelheid door een bocht té rij den. Zij was hierdoor met haar auto omgeslagen en zó ernstig verwond, dat zij 6 weken in een ziekenhuis had gelegen. Het O.M. wees er op, dat zij haar snelheid te hoog had op gevoerd: het O.M. betwijfeldè óf zij na dit ernstige ongeval wel voor zichtiger is geworden. Het O.M. eis te ƒ50 boete of 20 dg. De pl.v. kan tonrechter mr. v. d. Brink wees ver dachte er op, dat als zij weer zo genomen. Hij veroordeelde haar tot 50 boete of 20 dg. WEG GEBLOKKEERD. Een chauffeur uit Leiderdorp ha'di 18 sept. op de snelverkeersweg tè Roelofarendsveen het verkeer in ge vaar gebracht, door bij avond zijft auto dwars over de weg te plaatsen. De situatie werd nog gevaarlykeïf daar hij met zijn voertuig de weg aï\ sloot direct achter een bocht. Het ge volg was een ernstige aanrijding, waardoor de inzittenden van de auto ernstig verwond werden. He't O.M-. eiste ƒ60 boete of 20 dg. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot 40 of 20 dg. NIET OP DE TRAM GELET. Een landarbeider uit Katwijk aaft den Rijn was op 18 sept., te Rijns burg, zonder op het verkeer te lei ten, met zijn vrachtauto de overweg van de N.Z.H. tram opgereden, ter wijl op korte afstand een tram na derde. Het gevolg was een aanrij ding met de tram, waardoor een jon gen van de vrachtauto was gevalleA en een hersenschudding had gekre gen. Het O.M. eiste 35 boete of lö dg. Daar de schade aan de N.Z 14. Tramwegmaatschappij was betaal.)-, veroordeelde de kantonrechter tot 30 boete of 10 dg-. NIET OP DË SPOORWFOBOJMITV GFT Ï"I\ Een onderwijzeres uit De A Haag was, komende vah DeA Haag, met haar auto 14 sept. tegeA de spoorbomen aan de Vinkweg op gereden, waarmij de lantaarn met rood licht, die zij had aangereden^ naar een tegenligger gesingerd werd-. Zij erkende geheel links gereden tè hebben en niet op de spoorbomen ger- let te hebben. Het O.M. eiste 25 boete of 10 dg. Uitsprak conform-. J.TM1TS? GFT7^r»FJV.. Een straatmaker uit Leiden, had 14 Sept. met zijn motorrijwiel op dé Haarlemmertrekvaart geheel links gereden, en was nabij de gewezen Warmondertol in botsing met een te gen ligger gekomen, waarbij 306 schade was ontstaan. Het O.M. eistè 75 boete of 25 dg-. Hij kreeg 46 feeete of 14 dg-.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2