„Met de rug tegen de muur" werd crediet voor Vlietwijk' aangevuld Gemeenteraad Leiderdorp stelt ultimatum aan Zoeterwoude! TELEVISIE LIGT voet mnl. Kantoorbediende Jonge Adm. Kracht ENIGE TSJDWAARNEMERS VINK Firma VINK ZONEN Buschauffeurs Conducteurs ZATERDAG 1 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN In de gemeenteraad van Voorscho- project van 1 x/> miljoen was te ver ten werden verschillende onderwer pen behandeld. Het meest belangrijke voorstel was wel het beschikbaar stellen van een aanvullend crediet van 142.735. voor de bouw van de 107 woningen met 3 garages en 2 winkels .in de Vlietwijk. Dit voorstel werd door de raad aanvaard staande met de rug tegen de muur. De vergadering van de vroede vaderen der gemeente Voor schoten werd dit keer opgefleurd met beschuit met muisjes, een pre sentje van de heer Eysink Smeets, ter gelegenheid van een blijde gebeurte nis in zijn gezin. Evenals de andere gemeente-amb tenaren zullen ook de gemeente secretaris en de gemeente-ontvanger delen in de uitkeringen van de 6%. De gemeente wijkt hierbij af van het Rijk. De uitkering zal geschieden met terugwerkende kracht van 1 juli af en niet vanaf 1 september. De heer Pels was het met de argumen tatie van het college niet eens, maar stemde wel voor. Tot lid van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs werd met alg. stemmen gekozen de heer J. W. M. Simons, die zich hier voor herkiesbaar had gesteld. Het voorstel inzake hulpverlening aan minder-validen en invaliden, zoals wij dat gisteravond uitvoerig in ons blad hebben uiteengezet kreeg de volle instemming van de leden van de raad. Het werd met algemene stemmen aanvaard. De gemeente kan zich een eigen geluidsinstallatie aanschaffen. Het wordt een Philips-apparaat en gaat f 1400 kosten. Het zal gebruikt wor den voor B.B. doeleinden en verder voor alle gelegenheden waarbij de gemeente betrokken zal zijn en waar dit apparaat zijn diensten zal kunnen verlenen. De heer De Groot had bij dit voorstel wel graag een aanbieding gezien, omdat er op dit terrein nogal een grote verscheidenheid bestaat. Z.h.st. werd besloten over te gaan tot aankoop van een bestelauto en een tweetal gereedschapswagens voor de Gemeentebedrijven. De bestelauto merk Volkswagen wordt voorzien van een imperiaal en koppeling, zodat de gereedschapswagen hieraan verbon den kan worden. Voor deze aankoop is benodigd f 6.460.voor de" auto en f 2400.voor de 2 gereedschapswa gens. De Reinigingsdienst krijgt uit breiding- door middel van een kip wagen met een zijbeladingssysteem. Hiervoor zal worden aangeschaft een International-chassis, dat geleverd zal worden door H. Englebert N.V. uit Voorschoten, terwijl de opbouw met hydraulische kipinrichting verzorgd zaL worden door de Geesink N.V. uit Weësp. De oude auto, die geheel op is, heeft nog een restwaarde van f 650.—. Het zal zo zijn, dat de opbouw ge makkelijk te verwijderen is, wanneer de wagen dienst zal moeten doen voor ruimen van puin en derg. Te vens willen B. en W. overgaan tot aanschaffing van een 2e zandstrooier. Voor dit alles is een totaalcrediet nodig van f22.000. Z.h.st. werd dit voorstel goedgekeurd. Aan het Ambachtshuis wordt ver betering aangebracht voor zover het de verwarming betreft. De oude ko- ler.kachel wordt verwijderd en ver vangen door een Evenair oliekachel. Een 200 literdrum voor de olie zal geplaatst worden in de kelder. De aanschaffinesorijs bedraagt f 675 De nodiee reparatiewerkzaamheden aan de leidingen van de centrale ver warming van het gemeentehuis, die een bedrag vorderen van f 1750.— zijn nodig geacht en z.h.st. gaf de raad zijn goedkeuring. Voor het aan brengen van 'n uitgang van de R.K. Kleuterschool via het Burgemeester park ten behoeve van de veiligheid f an de leerlingen bestond bii de raad geen bezwaar. De gemeente kooot daarentegen een perceel grond van het F TC. Armbestuur voor de oriis -an f 1150.—Deze grond is bestemd voc' ïn+bveid'urr van het Burgemees ter Berkhoutpark. Aanvid'epd crediet voor het >nnwn,nn van de 107 woningen Vlietwijk. Na veel praten is dit voorstel z. st. aanvaard, zii het dan dat de raad wel bepaalde wensen had. De heer Pels informeerde eerstens waarom het advies van de Commissie van Openbare Werken niet was opge volgd. Dit advies bestond hierin, het voorstel een week aan te houden. De heer Van Eist vond de huren van de ze huizen wel hoog, gemiddeld van 12.65, maar gezien de woningnood zullen we dit plan toch wel moeten aanvaarden. Het gemis van de vlie ringen voelde spr. aan. Om de curve- prijs te benaderen moesten de vlie ringen vervallen. Zou het toch niet mogelijk zijn hierin alsnog te voor zien. Openbare aanbesteding was, volgens spr., juister geweest. De heer v. d. Hulst betreurde het tenzeerste, dat de bouw van huizen maar steeds duurder wordt. De hui zen worden straks onbetaalbaar. Moeten er in deze aangelegenheid geen maatregelen getroffen worden? Voor het grote bedrag, ongeveer VA miljoen gulden, komen er uiteinde lijk 107 woningen, die aan minimum eisen voldoen. Het gemis van de vlie ringen woog bij spr. zwaar. Hij gaf de raad in overweging om b.v. dit voorstel 1 week aan te houden en dan in Den Haag de situatie bespre ken om tot de mogelijkheid te ko men in deze huizen vlieringen aan te brengen. De heer Dekker gaf als zijn me ning te kennen dat de huizen zonder vlieringruimte aan de magere kant zijn. Openbare aanbesteding bij een kiezen geweest. De voorzitter gaf uitvoerig ant- oord. Het advies van de commissie van Openb. Werken was niet zo maar terzijde gelegd. Het college heeft vol komen begrip voor de geuite wensen inzake de vlieringen. Ook het college had liever huizen met vlieringen. Héle besprekingen zijn gevoerd, maar noodgedwongen moesten de vlieringen vervallen. Het stemde spr. tot vreugde, dat het zover was geko men, dat in het 4e kwartaal 1956 doorsturing van de Prov. Directie van dit object, waarbij de prijzen boven de curveprijzen lagen, naar het Ministerie is tot stand gekomen. A.s. week gaat het naar de Centrale Directie, die voor de behandeling ongeveer drie weken nodig hebben en Verwacht kan dan worden dat nog voor 1 januari a.s. de premieregeling binnen is. In verband met de bouwcapaciteit heeft de gemeente voor 1957 197 wo ningen in aanbouw nodig. Als dit niet gelukt, dan raken we dit object kwijt. Uitstel van een week is daarom niet verantwoord. Dat de huur hoog is, is een realiteit, die we maar hebben te nemen. Openbare aanbesteding was door de Prov. Directie ontraden. Het moet als een wijs besluit worden gezien, dat wij dit besluit hebben op gevolgd. In het tweede betoog van de ver schillende sprekers kwam wel naar voren, dat vlieringen toch wel als een minimum moesten worden gezien waarop de voorzitter met klem her haalde wat hij reeds in eerste instan tie had-gezegd, dat dit voorstel geen uitstel kan gedogen, ondanks dat de vlieringen niet in dit project zijn op genomen. Het zijn geen totaal uitge klede woningen en geen grondslagen van krotten. Zij verdienen de naam van volwaardig. Het college zal wel proberen om binnen 2 maanden al- 115 dames en 19 heren. Een dame werd les te doen om alsnog een mogelijk-1 afgewezen. heid te vinden voor een goede oplos sing van de bergruimten. De heer Fortanier constateerde, dat de raad weer met de rug tegen de muur staat. De K.V.P. zal, gezien de grote nood aan woningen en groot aantal woningzoekenden dit object niet afstemmen, ofschoon deze wo ningen niet acceptabel zijn. Spr. hoopt, dat het college alles zal pro beren om de gevraagde voorzienin gen alsnog te krijgen. Toen het voor stel in stemming werd gebracht stemde niemand tegen. Wethouder Schrama feliciteerde de burgemeester met het behaalde succes en dankte hem voor het vele werk, dat met tact en geduld door de voorzitter in deze aangelegenheid was verricht. Tot zijn spijt moest de voorzitter mededelen, dat het college nog niet was kunnen komen met een gefun deerd voorstel inzake dc woningen voor de slachtoffers voor Hongarije. In de eerstkomende raadsvergade ring van 21 december a.s. zal dit in behandeling komen, nadat het in de Commissie van Openb. Werken is be handeld. De rondvraag leverde een vraag van de heer De Groot. Hij con stateerde dat de tennisbanen niet als ijsbanen waren gebruikt. Hij infor meerde ernaar. Cursus Veilig Verkeer. In de raadszaal van het gemeentehuis heeft burgemeester C. J. van der Hoeven diploma's uitgereikt aan dames en heren, die een cursus veilig verkeer gevolgd hebben. Spr. was verheugd dat de belang stelling voor deze cursus zo groot was geweest. Het volgend jaar zal met twee cursusen begonnen moeten wor den. Het hedendaagse verkeer en speciaal in Voorschoten is zodanig, dat iedereen moet meedoen aan de „spelregels" van Veilig Verkeer. De cursussen waren begonnen met dames en 25 heren. Geslaagd zijn De gisteravond gehouden raadsver- dingen voor het onderwijs, de over- gadering, onder leiding, van burge meester K. v. Diepeningen, kenmerk te zich in de eerste plaats door een heel lange agenda met nog een aan vulling. De begroting-aanbieding, het investeringsplan en een geheime zit ting van een half uur. Middernacht was reeds lang verstreken, toen het einde kwam van deze wel buitenge wone zitting. Mede oorzaak van de lange duur was de drinkwatervoorziening van Leiderdorp, die, door het plaatsen van een aanjager door de gemeente Zoeterwoude op de gemeenschappe lijke transportleiding van Leider dorp en Zoeterwoude, de druk in Leiderdorp aanzienlijk deed terug lopen. De plaatsing van deze aanja ger, hetgeen zonder medeweten van het gemeentebestuur van Leiderdorp plaats vond, veroorzaakte een der mate ongewenste toestand, dat het college van b. en w. voorstelden een nieuwe transportleiding te leggen, maar nu in de Lage zijde. Over de transportleiding in de Hoge Rijndijk werd onderhandeld met de gemeente Zoeterwoude welke deze leiding voor ƒ135.000 in eigendom kon krijgen. Daartoe was in de raad van Zoeter woude reeds besloten en het college van'b. en w. van Leiderdorp waren dan ook ten zeerste verbaasd toen hen een schrijven van het gemeente bestuur van Zoeterwoude bereikte dat, ondanks de transportleiding in eigendom zou overgaan naar de ge meente Zoeterwoude, zij de gemeen te Leiderdorp toch mede-aansprake lijk wilde stellen voor het gedeelte transportleiding, dat zich in de ge meente Hazerswoude bevond. Zou in de toekomst ev. deze leiding verlegd moeten worden of anderszins, dan zou de gemeente Leiderdorp moeten bijdragen in de kosten ervan. Het duurde wel even voor de raadsleden zich realiseerden wat dit betekende, maar toen kwamen de tongen los. De voorzitter ontraadde ten sterkste eni ge aansprakelijkheid te nemen voor iets dat men niet in eigendom bezit. Hij stelde voor dit het gemeentebe stuur van Zoeterwoude mede te de len en binnen een week antwoord te verlangen of Zoeterwoude de lei ding mèt de aansprakelijkheid over wilde nemen. Een ruggespraak met de gemeente architect bracht schijnbaar meerde re argumenten naar voren, wat aan leiding gaf in geheime zitting over te gaan. Na heropening kreeg de heer Los het woord en zeide dat het voorstel van Zoeterwoude niet aanvaardbaar was en zakelijk ongebruikelijk. De gemeente Zoeterwoude moest de be treffende alinea laten vervallen en voor dinsdag a.s. mededelen of zij dit zo wenste te aanvaarden. Indien het antwoord langer uitbleef was de gemeente Zoeterwoude aansprake lijk voor de meerdere kosten die de gemeente Leiderdorp voor haar reke ning zou krijgen door dit uitntel. Met algemene stemmen werd dit voorstel aangenomen. De agenda. Veór dit rumoerig debat aan de orde kwam, was reeds een groot deel der agenda zonder discussie wegge- hamerd, o.a. de verhoging van de hondenbelasting, de benoeming van dr. H. Bakema tot geneesheer voor de kosteloze vaccinatiën, de vergoe hoeveel goede grond er nog ten offer zal vallen aan de woningbouw en of men niet gedwongen zal worden tot hoogbouw over te gaan. De heer Schoppen (Gemeentebe lang) beziet hoofdzakelijk de gemeen. tefinanciën en vindt voorts, dat te weinig aandacht wordt geschonken aan recreatiemogelijkheden. Antwoord van de voorzitter. Deze gaat uitvoerig in op de wo ningbouw. Hij schetst de moeilijkhe den van de woningnood, vijand no. 1 Er is een lange wachtlijst, waarbij enkele z.g. crepeer-gevallen. Maar, zo zegt hij, dit zijn soms mensen die niet gewacht hebben tot hun een wo- ning werd toegewezen en ergens in- getrouwd zijn. Moeten deze nu voor gaan bij anderen die wel, en soms langer, gewacht hebben? De wonin gen verkopen is niet gemakkelijk. Een plan voor woningbouw ligt klaar .en maatregelen voor grondaankoop en schadevergoedingsregelen worden in behandeling genomen. Hij wil niet vopruitlopen op taxatierapporten over grote bedragen. Als deze niet goedgekeurd worden kan niet ge bouwd worden. Hij hoopt in 1957 111 woningwetwoningen te kunnen bou wen, waarbij een behoorlijk aantal voor grote gezinnen. De huizen aan de Dwarsweteringkade worden niet onbewoonbaar verklaard. Daar krijgt de gemeente geen toestemming voor. Wel kan hij mededelen dat stappen zijn gedaan om daar verbetering te brengen. Zo zal de polder de kade ophogen, waarna het college wil voorstellen deze kade over te ne men en te bestraten. Ook een riole- gen wil het gemeentebestuur voor ring aan de achterzijde der wonin- haar rekening nemen. Met de eige naar is overleg gepleegd en zal deze met de provinciale directie en het ge meentebestuur de zaak in ogen schouw nemen. Heel in beginsel, zo ging spr. voort, zijn enkele kerkge nootschappen overeengekomen in de loop der jaren een bejaardencentrum te bouwen op kleine schaal, niet zo als in sommige andere gemeenten die meer een streekcentrum hebben ge sticht. Vluchtelingenhulp. Er is over Hongarije gesproken, ging de voorzitter verder. Ik kan u mededelen dat in overleg met de Herv. diaconie te Leiden, wij de be schikking kunnen krijgen over het kinderhuis Voordorp dat, op een klein gedeelte na, van 1 januari '57 tot 1 januari '58 voor Hongaarse vluchtelingen te herbergen. In streek, verband heeft de voorz., met een groot aantal burgemeesters vergaderd eenkomst met de Bank v. Ned. Ge meenten voor het aangaan van een kasgeldlening ad 150.000. Subsidies werden verleend aan de Chr. LagereLandbouwschool te Al phen a. d. Rijn, voor uitzending naar een vakantiekolonie, vereniging voor voor- en nazorg van geesteszieken in Z.-Holland, en de vereniging voor Zwakzinnigenzorg te Leiden met die restrictie, dat aanvragen vóór éen bepaalde tijd moeten worden inge diend, willen zij voor behandeling in aanmerking komen. Ten behoeve van de secretaris wordt een Gestetner-stencilmachine aangeschaft ad 1400. Van Ged. Staten was bericht ont vangen dat deze overwogen de sala rissen der wethouders over de gehele lijn met 15% te verhogen, waardoor deze voor Leiderdorp op ƒ1150 zou den komen. De voorz. achtte een sa laris voor Leiderdorp van f 1500 ge motiveerd, gezien de enorme arbeid die móet morden verricht. Voorgesteld werd een schetsplan van een ambtswoning voor de bur gemeester bestekklaar te laten ma ken. De bouw zou een bedrag van 75.000 niet te boven gaan. Behandeling van de begroting. Dan volgen de algemene beschou wingen van de diverse fracties, wel ke de behandeling van de begroting vooraf gingen. Alle sprekers spraken hun waardering uit voor het colle ge van b. en w. met hun staf van personeel voor hetgeen in de ge meente is tot stand gekomen. De heer Moraal (A.R.) memoreerde een lan ge lijst van werken, o.a. de scholen en het zwembad welke in '57 in ge bruik kunnen worden genomen. Hij noemde Leiderdorp een vooruitstre vende gemeente, dank zij de activi teit van de burgemeester. Waar de financiën niet rooskleurig zijn de begroting 1957 sluit met een groot tekort vroeg hij of b. en w. niet een juist inzicht inzicht willen ge ven van de financiën, want, zo zeide spr., kunnen wij op deze wijze door gaan. Door snelle groei steeds zwaar der lasten. De heer Kuilenberg (K.V.P.) is ter» zeerste verheugd over de hulp en steun aan de slachtoffers uit Honga rije. Hij beseft, dat het college, door de in vliegende vaart voorthollende structuurverandering, in grote zorgen verkeert wat betreft de financiën. Vindt voorts, dat Leiderdorp een niet onbelangrijke plaats inneemt in de randstad Holland. Vraagt aandacht bij de woningbouw voor grote en middelgrote gezinnen. Hij vraagt, hoe het college denkt de sinds de laatste oorlog gebouwde huizen van de hand te doen. Ook vestigt hij de aandacht op de erbarmelijke toe stand van de huizen aan de Dwars weteringkade. De heer Nievaart (P.v.d.A.) heeft waardering voor de begroting al is deze niet sluitend. Hij komt met een wensen-program en wil dit niet bin dend zien. Zegt verheugd te zijn dat bejaardencentrum aan de orde komt. De toestand van de huizen aan de Dwarsweteringkade noemt hij schan dalig. De heer De Graaf (C.H.) zegt. waar regeren voorv't zien is, he' heden moeilijk if r> to-* komst te werpen. j zich af ten, met particulier initiatief voor op, de vluchtelingenhulp te organi seren. Een comité van drie personen zal de werkzaamheden leiden. Twee daarvan uit andere gemeenten heb ben zich reeds beschikbaar gesteld, een derde zal uit Leiderdorp aange zocht worden. Verhoging basisbedrag uit het ge- meentefgonds. Ook dit is genoemd, maar of dit verkregen wordt zal moe ten worden afgewacht. Hierna werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de begro ting. Uitvoerig ging de voorz. in op de vragen die de begrotingscommis sie had opgesteld. Uiteindelijk, na dat nog enige posten aan een nadere beschouwing waren onderworpen, werden de begrotingen goedgekeurd. Nog volgde de bespreking van het investeringsplan. Door het late uur kreeg dit niet de belangstelling wel ke het verdiende. Waar dit reeds uit voerig gepubliceerd is, kunnen we hiermede volstaan. Na nog enkele punten behandeld te hebben kon de voorzitter einde lijk voor de laatste maal zijn hamer laten vallen en de vergadering slui ten. Gemeenteraad Leidschendam De raad van Leidschendam kwam gisteren bijeen. Als eerste punt van de agenda werd aan de Heer C. A. van den Bosch te Stompwijk een perceel grond groot 2.90.00 ha ver huurd tot 1 december 1957 en een perceel groot 2.33.29 ha. tot 1 septem ber 1957 tegen een pachtprijs van 135.per ha. Aan de katholieke vereniging van land- en tuinbouwonderwijs werd opnieuw verhuurd de woning West- vlietweg 41 en twee leslokalen en een gedeelte zolder van de voorma lige openbare school tegen een jaar- huur van resp. 631.60 en 1479.20. De woning met schuur en erf van Ruysdaellaan 108 werd voor een jaar in huur gegeven aan de heer W. P. van Baren tegen een prijs van f 13.05 per week en de woning gelegen aan de heer M. Mutsaers. Besloten werd de woning destijds gekocht van de heer J. Th. Hendrks te verkopen aan de heer A. Th. van Beek voor de prijs van f 15.000.met de bepaling dat deze woning uiter lijk einde 1957 wordt ingericht tot een verkoop en reparatie van schoe nen benevens orthopaedische verzor ging en de bovenwoning dan tevens te gaan bewonen. Beslissing van de raad betrof de herziening van de bijdrage van par ticulieren in de kosten van het bouw rijp maken van gronden. Deze bij GANGETJE 12 dragen werden, voorzover het het tot f 15.80 en f 39.45 per vierk. meter voor zover het laagbouw dan wel hoogbouw betreft. Voor het bouwrijp maken van een complex gronden in de z.g. Zeehel denwij k omsloten door de Tromp straat, Piet Henstraat en de De Ruy- terstraat werd een krediet beschik baar gesteld van 45.000.—. Het gemeentebestuur kreeg van de raad toestemming voor de periode tot 31 december 1957 voor een bedrag ad. 2 millioen gulden kasgeldleningen aan te gaan en gelden in rekening courant op te nemen. Aan de kath. bibliotheek te Leid schendam en te Stompwijk werd resp. f 250.— en f 75.subsidie toegekend en aan de bibliotheek van het Nut f 100.onder voorwaarde, dat de boeken een algemeen ontwikkelend en onderrichtend karakter moeten dragen. De exploitatie vergoeding per leer ling voor de bijzondere g.l.o. de v.g.l.o. en de u.l.o. scholen werd vast gesteld op resp. f 40.06 f 44.en f.46.-. Het laatste belangrijke besluit was het toestaan van een krediet van f 43.985.voor de uitvoering van het restant vaarslotenplan. over deze kwestie en daar is beslo- plan „Raadhuis" betreft, verhoogd MARKTBERICHTEN. KATWIJK AAN DEN RIJN 30 nov. Groente. Bloemkool 11.0017.00; waspeen A 31.0042.00; Waspeen B 31.00—38.00; andijvie 20.00—46.00; Rode kool 12.0019.00; Gele kool 15.0020.00; Groene kool 26.00—28.00; kroten A 4.004.20; kroten B 1.50 1.90; uien 2.104.90; knolselderie 5.00—12.00; Sjalotten 25.00—27.00; spruiten A 73.0079.00; spruiten B 35.00—37.00 LEEUWARDEN, 30 nov. Kaas. Gouda volvet 2.142.15, Edammer 40+ 1.941.95, broodkaas 40 1.951.96. Stemming redelijk. AUTOMOBIELBEDRIJF vraagt voor de werk plaatsadministratie «en Leeftijd 1719 jaar. Liefst in bezit van Mulo-diploma. Brieven onder no. 7249 aan bureau van dit blad. N.V. GRONTMIj. - DE BILT vraagt voor spoedige indiensttreding voor haar kantoor te SASSENHEIM mnl. of vrl. (leeftijd tot 20 jaar). Sollicitaties met opgave van verlangd salaris te richten aan het districtskantoor, Kennemerplein 13, Haarlem. TYPEWRITERS (HOLLAND) N.V. LEIDEN zoekt wegens uitbreiding van de afdeling TIJDSTUDIE of personen, die hiervoor wensen te worden opgeleid, Vereisten; Leeftijd omstreeks 30 jaar. Grote nauwkeurigheid en Tekenvaardig heid. Praktijkervaring. MULO-opleiding strekt tot aanbeveling. Aan goede kandidaten kunnen gunstige voor uitzichten worden geboden. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring te richten aan de Perso neelsafdeling van ROYAL TYPEWRITERS (HOLLAND) N.V., Oosterkerkstraat 11, Leiden. Voor duurzame St. Nlcolaas-geschenken naar Strijkijzers, regelbaar en normaal Wasmachines en centrifuges Stofzuigers Straalkacheis Straatlampen Keukenuitzetten Petroleumstellen Broodtrom mels Bakovens Voorraadsets Strijktafels in verstelbare uit-« voering. Autoateps Kinderdriewielers Handschoenen Fietstassen Zaklantaarns Rijwiellampen. Ook nu weer een zeer grote sortering SCHAATSEN, o.a. Noorse schaatsen, Balan- grud, Viking, Nooitgedagt met originele schoenen. Zuideinde 18 - Roelofarendsveen - Tel. 1713330 Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Mij N.V. In verband met een reorganisatie vragen wij Vereist: rijbewijs BDE, leeftijd boven 21 jaar; bemiddeling bij opleiding alg. er kend chauffeursdiploma mogelijk. Vereist: min. leeftijd 21 jaar. Bij gebleken geschiktheid opleiding tot chauffeur mogelijk. Rijbewijs BE strekt tot aanbeveling. Geboden wordt: goed loon, afzonderlijke beloning vroege morgenuren, late avonduren en op zon en feestdagen. Goede sociale^voorwaarden. Vrij vervoer op ons lijnennet. Aanvragen om inlichtingen richten tot afd. Pers. Zaken, Leidsevaart 396, Haarlem, telefoon 38940, toestel 50. Entrée-prijzen 1.50 tot 6.Retour 3.25. TIJDIG PLAATSBESPREKEN NOODZAKELIJK. Zaterdag 1522 dec.: vertrek Noordwijkerhout 18.15 uur Zondag 16—23 dec.: vertrek Noordwijk 18.30 u. Woensdag 19 dec.: vertrek Leiden 19.00 uur Vertrek uit omliggende plaatsen wordt nader geregeld. SPECIALE PARIJS-KERSTREIS 5 dagen 99.vertrek 22 dec. REISBUREAU NOORDWIJK, tel. 2545 LEIDEN: N'HOUT: Beestenmarkt Hoogstraat tel. 32700 tel. 550

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3