Leidse actie voor eenzamen heeft zich uitgebreid DE LEIDSE BIOSCOPEN? HUIBERS DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Parachute kan het Roode Kruis onschatbare diensten bewijzen Scherp Religieuse artikelen Lotte Goslar danste in Treslong ZATERDAG 1 DECEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Oudstrijders in De Harmonie Eerste meisje sprong uit liefde Kapitein W. B. ten Cate Brouwer, die gisteravond in de bovenzaal van rest. De Harmonie voor de Ned. Bond van Oudstrijders een lezing hield over parachutespringen, had het zwaartepunt van zijn betoog gelegd op de vredesdoelen, die de parachute kan dienen. In oorlogstijd is de parachute tot ontwikkeling gekomen, maar zoals uit de inleiding bleek de idee is veel ouder en moet gezocht worden in de 18de eeuw. In 1797 werd boven een Parijs park de eerste sprong gemaakt met een parachute, die in grote lijnen op de huidige lijkt. De springen kwam heelhuids .maar doodmisselijk aan de grond, omdat de parachute te weinig lucht doorliet en hij door de intense schommeling last van zijn maag had gekregen. Behalve deze misselijkheid verwierf deze eerste springer met zijn sprong ook de liefde van een meisje, en dit bleek een kordate jongedame te zijn, want voordat 20 jaren verstreken waren, had zij al 15 sprongen ge maakt. Rusland ging voor. De ontwikkeling is toen ongeveer een eeuw stil blijven staan. Militair zag men er weinig in, omdat 't vlieg tuig nog niet bestond en de ballon slechts een zeer beperkt militair ap paraat leek. Tijdens de eerste wereld oorlog zocht men naar grotere veilig heid voor de ballonvaarders, die bo ven vijandelijke linie neergeschoten werden en de parachute kwam in het brandpunt van de belangstelling te staan. Omstreeks 1917 ging men denken aan militaire operaties, die met parachutisten uitgevoerd konden worden; van een reddingsmiddel werd de parachute dus gemaakt tot een aanvalsmiddel. Rusland ging hierbij de wereld voor, maarhet einde van de oorlog kwam, vóórdat een parachutisten-onderdeel was gevormd. In de na-oorlogse jaren ging Rusland ijerig verder met het africhten van parachutisten. Frank rijk volgde 10 jaren later, onmid dellijk gevolgd door Duitsland Engeland ging meedoen, toen de oorlog in 1939 ieder ogenblik kon uitbreken. Onmiddellijk bij het begin van de oorlog bleek de parachutisten-activi teit doorslaggevend te zijn en de ge allieerden vormden tijdens de oorlog grote keurkorpsen, die speciaal afge richt waren op springen en vallen. Methoden. De oude en ook thans nog voor be ginners gebruikte vrom van springen gaat met een aan het vliegtuig be vestigd touw. Dit koord breekt, als de parachutist uit het vliegtuig is en de zwaarte van de: val trekt tevens de parachute uit de koker. Tijdens de laatste oorlog kwam echter de zgn. vrije sprong in gebruik. Hierbij moet de springer zelf de parachute tijdens de val uit de koker trekken. Het is duidelijk, dat hierbij veel tegenwoor digheid van geest en zelfbeheersing van de parachutist wordt vereist. Deze methode werd noodzakelijk voor meer verborgen landingen, zoals tijdens de oorlog boven Nederland, wanneer het vliegtuig niet laag kan komen en de parachutist niet te ver mag afdrijven. Burgerlijke Stand Geboren: Dirkje dr van W. van den Oever en A. Kuijt. Kazimierz Jerzy Andrzej Bernardus zn van J. Bro- dalski en J. L. H. Schilperoort. Trijn tje Nicoline dr van A. van I)ijk en A. RemmerzwaaL Willy René zn van W. M. Wiessenberg en D. Macaré. Arnoldus Franciscus zn van B. P. Lindeman en A. M. E. Paulissen. Si- mone Korinne dr van A. C. Haak en C. den Boer. Anne Marie dr van H. Vlasveld en A. C. Ravesloot. Aaltje dr van J. Cornelisse en W. Spitse. Willibrordus zn van M. Overdijk en J. Roelandse. Gerardus zn van G. Zierikzee en M. G. van der Veer. Overleden: L. Platteel weduwnr. van S. den Hoed 83 jr. G. van der Lee man 87 jaar. J. M. van Leening, \touw 41 jaar. A. E. Remans, doch ter 4 jaar. P. de Zwijger, weduwnaar van A. van den Hoek 70 jaar. Ondertrouwd: O. B. Leget en R. B. Heijmans; C. J. Rijsbergen en G. Kluivers; J. Brandt en W. R. Mulder; K. L. Pfeiffer en M. A. Paijens; P. H. Opdam E. G. van Voorthuijzen; T. Barten en A. Schaafstra; W. F. Hen driks en G. Jongerbloed; R. J. Arke- veld en L. Kr kier; J. I. Wolfs en A. Selier; H. de Nooij en D. Kraan; A. G. van der Born en C. Vijlbrief; A. D. Charlouis en M. J. H. Akkerhuis; A. F. Plag en A. van Kins; H. Gulde- mond en J. G. de Knegt; H. A. van Tol en J. S. R. Onvlee; I. Baart en E. A. van Dijk; J. Blokzijl en E. G. Dek ker; A. de Wolf en E. B. Ouwersloot; H. j. Koolmoes en J. W. Verhoeven; F. W. de Jonge en J. J. van der Walle; J. P. Zandvliet en C. E. Zaalberg; J. Wessel en E. K. Tuinstra. POTLOOD en GEEST Oplossing no. 511. Horizontaal: 1. Belg, 4. edik, 7. oer, 8. room, 9. waar, -11. salaris, 14. les, 15. periode, 19. rein, 20. olie, 21. rek, 22. taks, 23. kerk. Verticaal: 1. bars, 2. loos, 3. gema lin, 5. daar, 6. kers, 9. wasdoek, 10. air, 12. Leo, 13. zee, 15. prat, 16. riek, 17. elke, 18. berk. Springende hulpteams Het tweede gedeelte van de lezing was meer hoopgevend voor de arme mensheid, die van de ene zenuw oorlog in de andere rolt. In vele lan den van de wereld worden momen teel parachutisten-teams opgericht, die volledig getraind worden voor hulpdiensten tijdens rampen-vlieg tuigongelukken, lawines, watersnoden bosbranden e.d. Vooral Canada heeft op dit gebied reeds een grote hoogte bereikt. Meis jes en mannen worden daar tot sprin gende Roode Kruisteams opgeleid, die bestand zijn tegen grote ontberingen en tot grote krachtsprestaties, zoals lange marsen, bergbeklimmen en im proviseren, in staat zijn In Nederland is de parachute tot nu toe een min of meer stiefmoeder- k lot beschoren. Het leger op de defensie ingesteld heeft rond 1950 het parachutistencorps opgeheven en de burger vereniging, die het sprin gen thans als sport beoefent, moet naar Frankrijk gaan om trainings centra te vinden. Toch is tijdens de ramp gebleken, dat een goed getraind springend Roode Kruis kostbaar zou zijn geweest. Kapitein Ten Cate Brouwer, die zijn boeiende lezing met vele persoonlijke ervaringen lardeerde, vertoonde ter illustratie twee filmpjes, over het Roode Kruiswerk per parachute in de bergen van Oostenrijk en over de Nederlandse trainings-resultaten. Aan het slot van de avond beland de men tijdens de discussie op poli tiek terrein. Reeds bij de ooening had de voorzitter, majoor b.d. M. Ver hoeven, een envol woord gewüd aan Hongarije en stemming in het Westen. Het was reeds on^ebruike'ük laat, toen de voorzitter met krachtige hand een einde aan de overi"ens zeer interessante discussie maakte. Haarlemmerstr. 123, Leiden Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. (Advertentie). GEM. AANKONDIGING AFSCHAFFING BRUGGELD, WIJZIGING HAVENGELD. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 1 januari 1957 te Leiden geen bruggeld meer ver schuldigd zal zijn bij het doorvaren van de gemeentelijke bruggen. Voorts is het tarief voor het haven geld met ingang van dezelfde datum gewijzigd. Nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen ten kantore van de Markt- en Havendienst in het Waag gebouw, alhier. UITBREIDINGSPLAN. De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat die gemeen teraad in zijn vergadering van 2 november 1956 heeft bepaald, dat een herziening van het partiële uitbrei dingsplan „Leidenzuidwest", vast gesteld bij besluit van 26 januari 1943 en goedgekeurd bij besluit van Ged. Staten van de provincie Zond-Hol land van 22 februari 1949, no. 434/1, wordt voorbereid. De herziening heeft betrekking op het gebied, begrensd door het bij raadsbesluit van 6 juni 1955 vastge stelde partiële uitbreidingsplan „Lei den.zuidwest", de Voorschoterweg en de Korte Vliet. Leiden, 30 november 1956. De burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Leidse Agenda ZATERDAG 1 DECEMBER. R.K. Instuif Soosavond. Leonardus- huis-Haagweg. 8 uur nam. Leidse Pluimvee en Konijnenver. Tentoonstelling Oud Hortuszicht 8 11 uur nam. Diepzeeshow. Waaggebouw. Van 2 uur tot half zes en van half acht tot half tien nam. De Bonte Duif. Tentoonstelling Bel- levue. 611 uur nam. MAANDAG 3 DECEMBER. Club de Limetz. Bijeenkomst. „E yal" Doezastraat 8 uur nam. Diepzeeshow. Waaggebouw van uur tot half zes en half acht tot half tien nam. DINSDAG 4 DECEMBER. St. Eloy. Adviesavond. Geb. Chr. Soc. Belangen. 7.308.30 u. nam. WOENSDAG 5 DECEMBER. Diepzee-show Waaggebouw. 2 uur •half zes. Strooiavond. DONDERDAG 6 DECEMBER. Sinterklaas. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Sinterklaasavond. Caba ret Henk Buckman. Doelenkazerne half acht nam. VRIJDAG 7 DECEMBER. Ambtsaanvaarding dr J. R. von Ronnen. Rede Groot Auditorium. 4 u. nam. JOKVP-krinj Leiden. H. v. Ruiten (Gouda) over: Jonge mensen en jon ge volkeren. In den Vergulden Turk. 8 uur nam. ZATERDAG 8 DECEMBER. „Sempre Crescendo" Gala-concert. Kurhaus Scheveningen. Half negen nam. TENTOONSTELLINGEN. Start V. Stedelijk Museum „De La kenhal" tot 10 december. Ned. legermuseum „Gen. Hoeffer" Lustrumtentoonstelling „Pro Patria" t/m 16 december op werkd. 105 u.; zondags van 15 uur. Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. weekend 12 dec. zal de dienst v/orden waargenomen door: dr. Jas- perse, Den Haan, Postel, Stoffers, Wijdincks. Dokterdienst Oegstgeest: dr. H. Varekamp. KERSTFEEST EEN FEEST VAN CHRISTUS Samenwerking met enige kerken Op de vooravond van Kerst mis luiden de klokken van alle kerken in Leiden. Zij herinneren eraan, dat het kerstfeest een Christusfeest is. Vorig jaar is er in de Sleutel stad sprake geweest van een overleg tussen vertegenwoordi gers van verschillende kerken, die onder het motto: „met kerst mis mag niemand eenzaam zijn", de burgerij opwekten, zoveel mo gelijk eenzamen, die niet in staat zijn het kerstfeest met anderen te vieren in de intimiteit van eigen familiekring binnen te ha len. Deze actie is een groot succes geworden. Ook andere plaatsen in Nederland hoorden er van, met het gevolg, dat de kring van organisatoren, naamloos werkt, gunstige reacties kreeg. Dit jaar heeft deze groep haar acti viteit uitgebreid. Men heeft zijn be langstelling gericht naar het wezen van de kersttijd zelf en naar de tijd van voorbereiding, die daaraan voor af gaat. De stijl in de kerstviering is in de ze tijd dikwijls zoek. Zonder dat voorbeelden genoemd worden, kan ieder begrijpen wat er bedoeld wordt, indien men wijst op een al te mate riële en verzakelijkte kerstviering. J In een onderhoud met de pers leg- aeh de vertegenwoordigers van de katholieke en protestantse kerken er volstrekt de nadruk op, dat zelfs het wóórd: vele zijden kerstfeest, er op wijst, dat het een WAT BRENGEN Casino. Een aardige film van Frank Capra draait deze week in „Casino". In „Durf te leven" krijgen we de geschiedenis te zien van een sympathieke jongeman (James S'e- wart), die goedhartig genoeg is om al zijn dromen over verre reizen en carrière maken in het belang van anderen te verruilen voor een dood gewone baan als directeur van een bescheiden bouwkas. In het vredige Amerikaanse plaatsje, waar bij trouwt en kinderen groot brengt, 'heeft hij één grote vijand: de rijke Potter, die niet rust vóór hij dè spaarkas heeft geliquideerd. Als hem dit eindelijk door een valse mani pulatie gelukt is, verlaat de directeur van de bouwkas zijn woning met de bedoeling een eind aan zijn leven te maken. Dan komt er echter een en gel, die hem laat zien hoe al zijn goede daden de levens van zijn naas ten gunstig hebben beïnvloed. Als by niet geboren was zou het er zo veel slechter voor de stad hebben uitgezien. Hij keert terug naar vrouw en kinderen, de burgers van de stad steken hun syympathie niet onder stoelen of banken. Deze film wordt gedragen door het innemende spel van James Steward. Hierom en om het feit, dat het geslaagde gege ven voortreffelijk verfilmd is, kan een bezoek worden aanbevolen. De film is voor iedereen toegankelijk. Lido. In de film „Engelentoet", de bijnaam voor de film, die in de in 't Hollands genoemde film „Zolang er vrouwen zijn" de hoofdrol vervult, maken we kennis met een gewezen oorlogsvlieger, Philippe Lerroux. Hi.i heeft een knap voorkomen en iedere vrouw is op het eerste gezicht ver liefd op hem. Na 'n eerste mislukking laat hij zich alleen in met vrouwen, waaraan geld „te verdienen" valt, want het heerschap heeft blykbaar 'n broertje dood aan werken. Na tuurlijk gaat het goedzolang het goed gaat, want als hy een plan in elkaar zet om 'n rijke vrouw middels wat handlangers haar geld afhandig te maken, ontmoet hij daarbij verzet van 'n vriend, een welmenende vriend zelfs ondanks de persoon in kwestie het niet verdient, zulk een goede geest te bezitten. Zo raakt de char meur en boemelaar in eigen netten verstrikt en we zien hem voor het laatst, als een van zijn „slachtoffers" het maar veiliger vindt overhaast met een vliegtuig het land te verlaten Door de KFC gekeurd voor 18 jaar. Trianon. „Inspecteur Callaghan en de geheime code" is natuurlijk een politiefilm, maar van een zeer bij zondere soort, want geheime codes komen gewoonlijk voor in spionage- zaken. In dit geval gaat de spionage- affaire om het bezit van de formule voor de vervaardiging van kobalt- bommen, en aan inspecteur Slim Callaghan is de opdracht verleend om zijn neus daar eens tussen te ste ken. Het is een Franse film en der halve kan men wel raden, dat het geval niet zo loodzwaar is uitge werkt. Wel wordt er behoorlijk in geknokt en wordt er soms zeer lu guber en mysterieus gedaan, maar inspecteur Slim Callaghan neemt het leven in Frankrijk van de Franse kant op de film speelt zich n.l. grotendeels af in het uiterste zuiden van Frankrijk en daar is voor een moedig man blijkbaar heel wat te beleven. Natuurlijk loopt het zó af, dat de inspecteur nog heel wat whis ky's zal kunnen drinken. Toegang 18 jaar. Rex. Zoals de film „Meisjes van de grote stad", laat zien, wordt de jeugd, die gevangen is in de uit zichtloze sloppen en stegen van de grote stad, beheerst door het verlan gen een uitweg te-vinden en een le ven te leiden zoals anderen. De toe nemende misdadigheid onder de jeugd van de grote stad vormt een probleem dat criminologen, psycho logen en politie-mensen over de ge hele wereld bezighoudt. In „Meisjes van de grote stad" worden we mid den in de achterbuurten geplaatst van een willekeurige stad, waar een gangster schrik en vrees zaait onder de jeugd. De man wordt, wanneer hij uit geldzucht een moord heeft ge pleegd, klein gehouden door een meisje, dat zegt van hem te houden. De jongens en meisjes die verdacht worden de moord gepleegd te heb ben. zetten het offensief in en win nen, hoewel men de moordenaar niet levend in handen krijgt. Dat echter de rechter de dader van de roof vrijspreekt, omdat die uit angst voor de elektrische stoel de werke lijke moordenaar heeft uiteeschakeld, vormt geen bijster geslaagd slot van het verhaal. Toegankelijk voor 18- jarigen. Luxor heeft „Het trottoir" opnieuw van een verlengstuk van een week voorzien. Toegang 18 jaar. feest van Christus is. De actie richt zich dan ook naar alle christenen; de leidraad, die door de initiatiefnemers werd opgesteld, kon door alle deelne mende kerken geaccepteerd worden. Komst. Geslaagd. Te Rotterdam is geslaagd voor het semi-artsexamen aan de stichting klinisch hoger onderwijs de heer J. van Leeuwen uit Leiden. Zilveren jubileum op r.k. Huishoudschool. Op feestelijke wijze werd heden morgen op de r.k. huishoudschool aan het Galgênwater mej. M. van Erkel gehuldigd, die gedurende 25 jaar met voorbeeldige trouw en toewijding het schoolgebouw heeft schoongehouden. Vergezeld van enkele familieleden werd de jubilaresse op school ont vangen, waar elk van de groepen en opleidingen haar op eigen en origi nele wijze haar felicitaties kwam t aanbieden. De beste wensen gingen Duidelijk wordt hierin gemaakt, vergezeld van vele aardige attenties. welke betekenis de advent, d.i. komst, T~J~ J~ J:1_: heeft voor de viering van kerstmis. Met „komst" duidt men aan: de herdenking van Christus' eerste komst (waarvan we door onze jaartelling elke dag worden herinnerd). Zijn steeds herhaalde komst in ons en tenslotte Zijn tweede komst (eind- voltooiing, maranata). De oude Messiaanse profetieën, waaronder de „O antifonen", brengt men in herinnering als zeer geschikte lectuur in de dagen onmiddellijk vóór kerstmis. De ondernemers van deze actie stel len zich voor een en ander door het verspreiden van raambiljetten te on dersteunen. Geen organisatie. Ten overvloede zij tof slot vermeld, dat het ook dit jaar niet de bedoeling is het onderbrengen van eenzamen in de gezinnen te organiseren. Van ieder wordt verwacht, dat hy „hart en ogen zal openen". In eigen directe omgeving zijn meestal wel mensen bejaarden, kamerbewoners, verpleeg- ons het korte leven van een bloem plastisch voortovert of het leven van geboorte tot dood doordanst, het is alles, schijnbaar luchtig en yl, van een weloverwogen ritme en soms van een unieke gratie. Haar mannelijke partner, de Deen Fred Olbeck, ontpopte zich niet slechts als een vaardig danser, doch vooral als een conferencier pur sang en een cabaretier van het eerste plan Kostelijk was hij ook in zijn liedjes als b.v. Scarlet Ribbons en zijn paro die op een Engelse ballade, maar vooral in zijn satirieke monoloog als Hollywood-cowboy waarin hij en passant op fijne wijze de Amerikaan se dollarverering hekelde en enkele sneers weggaf aan het adres van een bekende Nederlandse cabaretier, die reeds een tijdlang in Hollywood ronddwaalt. Geestig van voordracht was zijn Hollandse liedje „Als de blaren vallen op het Haagse Voor hout" en onnavolgbaar zijn kleine „gevecht" met de microfoon. Wim Hartingsveld was een uitste kende man aan de vleugel en alles, dans, woord en muziek was bij el kander cabaretkunst van een hoogte zoals het slechts aan weinigen gege ven is te brengen en meer waard dan honderd bonte avonden of ander ge doe waar wij ons week aan week mee moeten vergenoegen. W. PRINS rfiTWk'K ASN DEN RIJN Voor zondag -wordt de dienst waargenomen voor Katwijk, Valken burg en Rijnsburg door dokter M. H. Hiueting, Rijnstraat 33, tel. 2152. VOORSCHOTEN 5000STE SPAARBOEKJE. Bij de Coöp. Boerenleenbank Voor schoten is vanmorgen het 50C0ste spaarboekje uitgereikt aan de heer D. J. W. Pieters, wonende aan de Kon. Marinelaan7. De bank zorgde bij deze feestelijke gebeurtenis vor een eer ste inleg van 25. Prachtig resultaat van collecte voor Hongarije. De huis-aan-huis- collecte voor de Hongaarse vluchte lingen, verzorgd door de federatie WH, heeft 5.407.38 opgebracht. Hoewel door de bedrijven reeds afzonderlijke acties waren gevoerd, hebben verschillende directies ook deze collecte nog weer gesteund met een bijdrage, waardoor in totaal nog eens 1.959.50 bijeenkwam. Door het Marinekaanp werd bovendien nog 68.25 bijeengebracht. In totaal heeft deze geldinzameling dus opgebracht het voor Voorschoten bijzonder mooie bedrag van 6.535.13. Bovendien moet hierbij nog in aan merking genomen worden, dat in de protestantse kerken reeds ongeveer 3.000 gecollecteerd was! Volleybalnieuws. De volleybal team van Rouwkoop behaalden de volgende resultaten: dames: LUSV Rouwkoop 22; Donar IIRouwkoop II 22; heren: Rouwkoop—PSVA 0—3. SVLV. Het St. Nicolaasfeest voor de seniorenleden van SVLV is gesteld op zondagavond a.s. in het bondsgebouw. Het belooft gezellig te worden. Een bandje uit Noordiwijk is gearrangeerd. In een speechje roemde de directrice zondagsdienst der doktoren van de school ijver, zorgzaamheid, wordt gedurende dit weekeinde waar netheid en zuinigheid van mej. Van genomen door dr. F. H. W. Swen, 'rken en belichtte zij vooral haar eurseweg 20, tel. 2356. Voor de zus- De dans, als kunst der beweging, is zo oud als de wereld. Onder de plastische kunstuitingen de meest uitdrukkingsvolle, de moeilijkst te begrijpen en de minst begrepene, is de dans niettemin de expressie der kleine dingen van het dagelijkse ge beuren en tegelijk van het leven zelf. Vluchtig en ijl houdt zij ons dit leven voor van ogenblik tot ogenblik als een flitsend lichtbeeld, haastig, niet gevangen in verstijfde lijnen en vormen. Begenadigde danskunstenaars zijn er slechts weinig en onder hen neemt Lotte Goslar een geheel eigen plaats in. Haar parodiërende en ironiseren de kunst doet ons het leven zien in al zijn facetten, vreugdevolle en smartelijke, gelukkige en tragische Bijzonder de laatste, want door alle ironie en lichte spot heen dringt soms de tragiek zich in haar dansen aan de toeschouwer op, als is het dan niet in die mate dat hier van een tragische kunst moet worden gespro ken. Lotte Goslar is in de wereld van de kunst geen onbekende. Zij was het die met Erika Mann in de derti ger jaren Berlijn aan haar voeten had met het befaamde politiek-sati- rische cabaret „Die Pfeffermühle", totdat het werk onder de gewijzigde, toen nog binnenlandse structuur van het Duitse Rijk onmogelijk werd., In 1937 trad zij voor de eerste maal in ons land op; ging later naar Ame rika waar haar kunst, de danspanto- mine, niet werd begrepen zó zelfs dat zij eenmaal al haar contracten ge annuleerd zag. In 1954 kwam zij voor de tweede maal naar Nederland en thans, na een wèl succesvolle tour nee door de Verenigde Staten is zij met haar gezelschap wederom op de Nederlandse podia verschenen. Vrij dagavond trad zij op voor een klein maar geestdriftig publiek in Tres long te Hillegom. Als dansparodiste heeft Lotte Gos lar haar weerga niet. Licht ironise rend weet zij met haar verbluffende, schijnbaar zo eenvoudige danstech- niek ale stemmingen tot expressie te brengen. Deze kleine vrouw weet ge heel alleen het toneel te vullen tot een schouwspel waarnaar men ge boeid zit toe te zien. Of zij nu een schrille heksendans uitvoert of ons de stille intimiteit van Moeder's dans voor ogen stelt; trouw en toewijding, op grond welke eigenschappen de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen de fees- telinge een oorkonde met bijbehoren de hangers verleende. Mejuffrouw Van Erkel werd nog toegesproken door verschillende lera ressen en door het hoofd van de afd. Huishouding en haar assistente. ucjadiucii, Kdinciucwuueib, verpieeK- sters, studenten - die het prettig weer waargenomen door. Apotheek zouden vinden het kerstfeest in een I Boekwnt. Aootneek Haven en Apo- gezellige omgeving te vieren. De klokken waarschijnlijk ook de gemeentelijke zullen luiden op maandag 24 december van 6 uur tot j 6.10 uur nam. ter belle men het gezondheidscen trum, tel. 2177. WASSENAAR VOETGANGER VEROORZAAKTE ONGEVAL EN KREEG PROCES VERBAAL. Op de secundaire weg langs de rijksstraatweg werd de 36-jarige H. S. uit Amsterdam, die te voet onvoor zichtig de weg overliep aangereden door de 50-jarige bromfietser C. West geest uit Wassenaar. De bromfietser kwam te vallen en liep een zware hersenschudding op. Hij werd per ambulance-auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De voetganger, die klaagde over pijn in de linkerheup, werd vervoerd naar het r.k. ziekenhuis in het West einde in Den Haag. De bromfiets werd licht beschadigd; tegen de voet- Boekwijt, Apotheek Haven en Apo- ganger werd proces-verbaal opge- theek Oegstgeest. maakt. Dienst der apotheken. Zater dag 1 december zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 26274 Zondag 2 december is van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend Apotheek Boekwijt. De nachtdienst wordt vanaf 24 uur 2630 november 1956, Laagste Hoogste koers koers. vrijdag 30 november 1956 laatste tijdvak koersverschil Alg. Kunstzijde Unie Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Amsterdam Rubber H.V.A Ver Deli Mij en 3—314 Nederland 1947 3 Invest, cert. Ned 3 Nederland 1962-64 Sint Nicolaas komt. Evenals andere jaren is St. Nico laas bereid gevonden enige kostbare uren van zijn zo schaarse tijd af te staan voor de belangen van de St. Lodewijksgroep. De H. Man, die overal van op de hoogte is, kent de vrij precaire toe stand van de kas, vandaar dit nobele gebaar!! Donderdag 6 december van 10 uur tot 22 uur is de Sint nog voor een bezoek beschikbaar. Wenst U dus de H. Man met zijn knecht bij U op bezoek, stelt U zich dan in verbinding met de geheim- sekretaris van de Sint: H. Montanus, Tiboel Siegenbeekstraat 3, Leiden, die alle verdere afspraken met U Indonesische fondsen i wil maken. I Algemeen Ned. Scheepvaart Unie t.o.v. 23 nov 193 219 205 5/8 11 1/4 168 182 172 11 192 1/2 202 195 7 275 1/2 299 1/2 282 1/2 17 266 287 1/2 274 11 216 253 234 1/4 19 1/4 307 346 323 20 1/8 ex claim ex claim ex claim 671 737 698 3/4 27 1/8 180 190 1/2 181 5/8 10 161 171 1/4 165 6 1/2 160 168 1/4 163 5 295 315 1/4 300 - 20 70 74 71 1/4 90 1/4 96 1/4 93 4 1/2 88 1/8 89 3/8 89 3/8 7/8 89 1/4 91 90 3/4 1 5/8 88 7/8 90 1/4 90 1/4 1 3/4 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) A.N.P.C.B.S. Beursindices 1953 Aandelen 1 7.737.529 Aandelen 8.587.110 Obligaties 13.255.046 Obligaties 12.318.681 Internationale concerns Industrie Scheepvaart vrijdag 23 nov. 257,21 148,90 169,33 97,68 102,43 vrijdag 30 nov. '58 244,18 143,88 161.17 95,77 184.18

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2