E ll De Vluchtelingen in Nederland moeten nu een plaats vinden ET HUIS Het Nederlandse Roode Kruis patroniseert vluchtelingenkamp VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Aller inspanning blijft gevraagd Overal in Nederland blijkt geluk kig het besef te heersen, dat de hulp aan Hongarije en speciaal aan de naar Nederland gekomen Hongaarse vluch telingen niet afgedaan is met de eer ste spontane acties, doch dat blijven de belangstelling en hulpverlening nodig blijft om deze mensen in Ne derland een nieuwe bestaansmogelijk heid te bieden. De Hongaarse gezinnen, die naar Delft zullen komen, zullen daar een tot wooncomplex, omgebouwd fa- briekskantoor vinden, dat het perso neel van centraal woningbeheer kos teloos in hun vrije tijd gereed zullen maken. Het gemeentebestuur van Rijswijk stelde gisteravond 2 woningen voor vluchtelingen beschikbaar en de ge meenteraad van Bergen (N.H.) zal één woning vrijhouden voor vluchte lingen. De raadszitting van deze laat ste gemeente had een rumoerig ver loop door het voorstel van een VVD- afigevaardigde, die een bedrag uit de gemeentekas beschikbaar wilde stel len. De burgemeester vreesde moei lijkheden met Ged. Staten, de frac ties waren onderling verdeeld over het voorstel en de gemeentesecretaris moest de burgemeester voor deze ge heel onverwacht mededelen, dat het voorstel van de VVD-er aangenomen was. B. en w. zullen zich nu beraden over de grootte van het bedrag. De 12.500 gulden, die de bewoners van Putten voor de vluchtelingen bij een gegaard hebben, zullen niet op een algemene girorekening gestort worden, maar zullen besteed worden voor de Hongaren, die naar Putten komen en reeds in Putten vertoeven. De 26 Hongaarse vluchtelingen, die gisteren te Kortehemmen bij Drach ten aankwamen, vonden daar ieder een paar pantoffels, die de bevolking van Smallingerland daar voor hen neergezet had; de federatie voor de wasindustrie spoort haar leden aan voor de vluchtelingen, die in woon oorden en kampen ondergebracht zijn, gratis de was te verzorgen; de Nederlandse confectie-industrie zal 800 vluchtelingen gratis in de kleding steken. Inmiddels zijn de eerste 25 Honga ren, die in de mijnen zullen gaan werken, te Sittard aangekomen, waar zij maandag a.s. hun werk zullen be ginnen. SER-MELKPRIJSRAPPORT WAARDELOOS GENOEMD. Het S.E.R.-rapport over dc garan tieprijs voor melk, waarin de meer derheid aanstuurt op vermindering van onze melkproduktie, wordt in het jongste nummer van het Alge meen Zuivelblad, het orgaan van de ver. voor zuivelindustrie en melk hygiëne, „volledig waardeloos ge noemd. „Men moet aan colleges geen rap porten vragen in dit geval: geen gelegenheid geven om zich als advi seurs naar voren te dringen over onderwerpen, waarvan men geen be grip heeft", aldus het zuivelblad. Bloed moest uit Ierland komen Patiëntje had zeer zeldzame bloedgroep Gistermorgen ontdekte men in een kliniek in Nederland dat 'n 1-ja rig kind, dat men een bloed-transfu- sie wilde toedienen, bloed van een zeer zeldzame bloedgroep heeft, die men tot nu toe slechts twee keer had geconstateerd. De eerste maal ge schiedde de ontdekking van deze bloedgroep, een variant van de bloed groep „O" met in de bloedwei een anti-stof tegen de „0"-groep, in 1952 bij een familie in Bombay. De groep wordt daarom in Nedec- land .Bombay-bloedgroep' genoemdDe tweede maal ontdekte.men het voor komen van deze groep bij een boe renfamilie in Ierland, nabij het plaatsje Limerick. Het bloed van het kind werd snel ter bevestiging van de sensationele ontdekking naar het centraal labora torium van de bloedtransfusiedienst te Amsterdam gestuurd, van waaruit men met zo mogelijk nog meer spoed het „Lister-instituut" te Londen van de behoefte aan bloed van de Bom bay-bloedgroep verwittigde. Ook in Londen was dit bloed niet voorradig, zodat contact opgenomen werd met de bloedtransfusiedienst te Limerick, die zonder dralen de be wuste landbouwer, de 41-jarige Pa trick Ryan, die op zijn land aan het werk was, een halve liter bloed af nam. Het bloed is gisteravond te half tien op Schiphol aangekomen. Maar nog zijn alle moeilijkheden niet overwonnen, want nu moet nog maals in het centraal laboratorium een minutieus onderzoek worden in gesteld naar de aard van de bloed groep van de baby, want in geval van een niet geheel overeenstemmen van de groepen is het gevaar groot dat het bloed na de transfusie gaat klon teren. Dit precisie-onderzoek drufde men echter niet aan, zolang het bloed uit Ierland niet was aangekomen, het kind kon zelfs de kleinste hoeveelheid bloed niet meer missen. Op verzoek van het Internationale Rode Kruis te Wenen zal het Neder landse Rode Kruis het patronaat op zich nemen van het vluchtelingen kamp Judenau, dat op enige afstand van de Oostenrijkse hoofdstad gele gen is. Onder patronaat verstaat men in dit geval, de verzorging van de vluchtelingen door een speciaal team. Voor voeding en dekking van de kampbewoners zal, evenals tot nu toe, het Internationale Rode Kruis zor gen, dat van de aangevoerde levens middelen bepaalde partijen voor de vluchtelingenkampen ter beschikking stelt en het ontbrekende aankoopt uit de middelen die door diverse natio nale Rode Kruisverenigingen voor igt doel zijn geschonken. Enkele maanden. Het Nederlandse team, dat zo spoe dig mogelijk zal vertrekken, zal be staan uit leden van het Rode Kruis- Hongaarse ouders vonden hun zoon Jongste kind nog zoek Woensdagavond zijn in het kamp „Vakantievreugd" bij Ommen, waar ruim 80 Hongaarse vluchtelingen zijn ondergebracht, drie leden van een gezin herenigd. Een 18-jarige jonge man, die tijdens de maaltijd binnen kwam, herkende in twee der aanzit- tenden zijn vader en moeder, die nog in onwetendheid verkeerden over zijn komst. Toen de Russen hun acties in Hongarije begonnen, waren de jon gen en zijn ouders 400 km. van elkaar verwijderd. Zij vluchtten afzonderlijk over de grens. De ouders kwamen met het eerste transport vluchtelingen nsar Nederland en de jongeman met het derde. Hij vernam pas in Utrecht dat ook zijn ouders in Nederland wa ren; het gezin mist nu nog een vijf jarig kind. In het P.T.T.-rustoord te Ootmar- sum hervond een Hongaar gisteravond zijn broer en schoonzuster. Geen communist in gemeentecommissie De voorzitters van de Delftse ge meenteraadsfracties van de democra tische partijen hebben de raad me degedeeld, dat zij het ongewenst ach ten, dat een vertegenwoordiger van de CPN zitting heeft in de commis sie voor de verdeling van de woon ruimte. Zij hebben woensdagavond in de gemeenteraadsvergadering het com munistische raadslid C. Notenboom uitgenodigd zijn standpunt na de ge beurtenissen in Hongarije te herzien. Hij verklaarde echter communist te zijn en te blijven, waarop de overige fracties mededeelden, dat hun lid in de betreffende commissie terugge trokken zal worden, zodat een nieu we commissie gevormd zal moeten worden. Bij het voorstel om de presentiegel den van deze vergadering af te staan aan het comité Delft voor de hulp aan vluchtelingen, zei de communist, dat zijn presentiegeld kon worden ge stort op het gironummer van het Nederlandsch Roode Kruis. De vergadering had een rustig ver loop. korps, te weten een leider, een arts, een verpleegster, een voedingispecia- list, een huishoudkundige, een maga zijnbediende, een administratieve kracht en iemand die in staats is voor de recratie van de kampbewoners te zorgen. Overwogen wordt of aan dit team nog een of meer helpstera zul len worden toegevoegd. Het ligt in de bedoeling dat het Rode Kruisteam deze taak gedurende ten minste en kele maanden zal vervullen. Lifter bleek 'n autorover Woensdagavond werd een Amster damse automobilist, die aan een jon geman te Delden een lift gegeven had, toen hij op verzoek van de lifter zijn auto nabij de Amersfoortse Echoput tot stilstand bracht, door de lifter met een steen op het hoofd geslagen, zodat hij bijna het bewust zijn verloor. De Amsterdammer wist echter de aandacht van een passerende auto mobilist te trekken, waarop de jon geman de vlucht nam. Een langsrij dende militaire ambulance verleen de eerste hulp en bracht de Amster damse automobilist naar het Juliana- ziekenhuis, waar o.m. een hersen schudding geconstateerd werd. De politie, die onmiddellijk met speurhonden uittrok, kon twee uur later een 24-jarige inwoner van Haaksbergen arresteren, die aan het signalement van het slachtoffer vol deed. De jongeman, die te Apeldoorn gearresteerd werd, bekende de over val uitgevoerd te hebben teneinde in het bezit van de auto te komen. NASLEEP VLIEGTUIGRAMP UITGEWIST. De laatste van de huizen die ver woest werden, toen op 22 september een vliegtuig viel op de stadswijk S trijp bij Eindhoven, is thans zover hersteld, dat ze volgende week door de bewoners betrokken kan worden. De schadeloosstelling der slacht offers door het ministerie van oor log heeft bijna haar beslag gekre gen. Nog slechts enkele van de 22 betrokken gezinnen wachten op de definitieve afrekening, waarop zij overigens reeds ruime voorschotten hebben ontvangen. De getroffenen zijn allen tevreden over de wijze waar op zij geholpen en schadeloosgesteld zijn. Van de bij de ramp gewonde per sonen staan er nog enige onder me dische controle. Een 10-jarig meisje van het gezin Linnemans wordt nog op de afdeling plastische chirurgie in het ziekenhuis te Tilburg ver pleegd. BOERDERIJ TE DUUR VERKOCHT. Tegen de Amsterdamse koopman J. de W. en de veehandelaar G. H. uit Medemblik eiste de officier van Justitie bij de meervoudige economi sche kamer van de Alkmaarse recht bank wegens overtreding van het Prijsvormingsbesluit 1941 (prijsop drijving) resp. 4000 en 3000 boete. Zij hadden in 1954 hun bemiddeling verleend bij de verkoop van een boerderij onder 't Zand (N.H.) voor 51.600 plus een vergoeding van 1500 van de verkoper en 5000 van de koper ontvangen. Mr. J. de Jong uit Amsterdam, die tot vrijspraak concludeerde, was van oordeel, dat hier slechts van een re delijke winst kon worden gesproken. Kamerleden dringen aan op ziekenfondswet Aantal fondsen te groot Het is de wens van de meeste frac ties in de Tweede Kamer, dat de mi nister zo spoedig mogelijk met een ziekenfondswet komt ter vervanging van het ziekenfondsbesluit, dat nog uit de jaren van de bezetting stamt. Mr. J. Th. M. Vreeze (KVP) hield tevens een pleidooi voor een ruimere subsidie-politiek op het gebied van de volksgezondheid. Mr. Vreeze is lan delijk voorzitter van het Wit Gele Kruis. Woordvoerders van de fracties der PvdA, WD en C.H. vroegen daarnaast beperking van het grote aantal ziekenfondsen in Nederland. Dit zal de fondsen meer financiële mogelijkheden schenken. Thans is het bijv. in Amsterdam zó, dat bij de fondsen het aantal mutaties der leden zeer groot is. Om de geringste rede nen wensen de verzekerden van zie- kefonds te veranderen. Naar de me ning van de heer F. H. v. d. Wetering (C.H.) zou het aantal fondsen in ons land met 40a 50 procent kunnen ver minderen. Minister Saiurhoff zal de volgende week de begroting van de afdeling volksgezondheid verdedigen. Duister werk van werkster Gearreiteerd Na een urenlange speurtocht door 's Gravenhage, waarbij verscheidene café's en adressen werden bezocht, is het twee Rotterdamse rechercheurs tenslotte gelukt een 37-jarige werk ster uit Den Haag aan te houden, die een Hilversumse veekoopman te Rot terdam van 600 heeft beroofd. In een café te Rotterdam hadden tw.ee veekooplieden uit Hilversum eergisteren kennis gemaakt met de werkster. Men ging naar een ander cofé en daar voelde de werkster er opeens niets meer voor de kennisma king voort te zetten. De mannen, die enigszinds onder invloed van sterke drank waren, vonden het niet erg, maar plotseling miste een hunner het geld en aangifte bij de politie volgde. Via een taxichaffeur, die de vrouw naar Den Haag had gereden, begon het onderzoek met als uitgangspunt de plaats, waar zij in de residentie was uitgestapt. De vrouw werd na een intensieve speurtocht gearres teerd en bekende. Tijdens een taxi rit van het ene café naar het andere was de sigaret van de koopman tus sen zijn kleding gevallen. De werkster was behulpzaam geweest het rokertje op te vissen, maar had en passant de bankbiljetten, die los in de binnen zak van zijp colbert zaten, laten ver dwijnen. Wettelijke dwaling. Tijdens de gemeenteraad van Put ten ontdekte men gistermiddag, dat de gemeente reeds sinds 1798 ten on rechte meent een kerktoren in haar bezit te hebben. Tijdens de Franse tijd werden wel alle kerktorens het eigendom van de gemeente en dit is na Napoleon ook zo gebleven in Putten, maar in 1798 is men vergeten om ook de grond van de kerktoren op het ge- meentebezit te doen overschrijven. Daar de wet bepaalt, dat hij, die de grond bezit, ook eigenaar is van alle opstanden, is de toren dus niet van de gemeente, doch van de Her vormde kerk te Putten. Omdat het ondoenlijk is deze kwestie kadastraal te herstellen, zal de gemeente de toren van de Her vormde Gemeente kopen voor de symbolische som van 1. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn berzorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland (8 dec.); Brazilië: ss. „Libertad" (3 dec.); Ca nada: ss. „Maasdam" (5 dec.); ss. „Zuiderkruis" (8 dec.); Chili: via New-York (5 dec.); Ned. Antillen: ms. „Helicon" (3 dec.); Nieuw Zee land: via Engeland (8 dec.); Surina me: ss. „Cottica" (5 dec.). Inlichtingen betreffende de verzen, dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Aalsmeer der tuinder heeft nu bloeiend bedrijf in Canada 6 jaar geleden trok haak de Wilde uit Aalsmeer naar Canada. Hij kwam als tuinman in dienst bij het bekende Chanteclet Hotel in de Laurentian Mountains, ongeveer 70 km ten Noorden ▼an Montreal. Nu heeft hij een eigen hoveniersbedrijf met 20 man personeel. In Canada probeerde Izaak de Wilde talrijke sigarettenmerken. Een goede bekende, „Sweet Caporal", werd zijn lijfmerk. „Ik rook teveel", zegt hij. „ongeveer twee pakjes pee dag. „Sweet Caporal" is de enige sigaret, waarbij ik geen last heb van mijn keel". Originele verklaring ligt ter inzage. Nederland schenkt het bestt aan Canada, Canada schenkt bet beste aan Nederland: 0p.POR4L (Advertentie). Dieselolie en propaangas ook taboe op zondag? Het ziet er naar uit, dat Den Haag een stokje gaat steken voor een groot aantal listige ontduikers van het zondagsrijverbod, die met dieselolie of propaangas hun rijgenot tot en met de zondag willen voortzetten. Omdat gebleken is, dat ook vele an deren op deze manier „legaal" op de komende zondagen willen blijven rij den, vreest men ten departemente een ongewenste vermeerdering van het gebruik van aardolieproducten. Voorts heeft de minister van fi nanciën, H. J. Hofstra, een wetsont werp ingediend ter verhoging van het bijzonder invoerrecht op benzine tot 24.25 per 100 liter en een overeen komstige verhoging van de motorrij tuigenbelasting voor dieselauto's. Hiertegen is met de meeste klem geprotesteerd door de gezamenlijke verkeersbonden als de KNAC, de ANWB., de EVO en andere organi saties. Grote boerderijbrand in Nieuw-Vennep Woensdagmiddag is brand uitge broken in de kapitale boerderij van de heer Joh. Verkuyl aan de Sloterweg in de gemeente Nieuw-Vennep. Land bouwmachines, de twee geiten en de hele oogst werden door het snel om zich heen grijpende vuur verslonden. De schade, die volledig door verze kering is gedekt, bedraagt 185.000. De waarde van de boerderij en de in boedel schat men op 125.000, maar tevens gingen kermiswagens en -attributen van de Leidse kermisex ploitant P. K. verloren; de waarde van zijn verloren gegane bezittingen bedraagt de resterende som. De brand is ontstaan tijdens het starten van een automotor; er sloeg een vonk over op de kurkdroge vlas oogst en in een ommezien laaide de schuur en de boerderij als een fakkel. Onmiddellijk waarschuwde men de brandweren uit Niew-Vennep, Hoofd dorp en Aalsmeerderdijk, maar aan vankelijk stonden zij machteloos te genover het vuur met het gevolg, dat de hele boerderij tot de grond toe afbrandde. MR. B. J. M. VAN SPAENDONCK ERE-DOCTOR. Op de 29ste Dies Natalis van de Katholieke Hogeschool te Tilburg heeft mr. B. J. M. van Spaendonck, secretaris van het Curatorium der Hogeschool, het ere-doctoraat in de economische wetenschappen ontvan gen als eerbetoon aan zijn grote ver diensten voor de opbouw van een op christelijke beginselen gebaseerde sociaal-economische ordening. De doctorsbulle werd overhandigd door zijn promotor prof. dr. F. J. H. M. van der Ven, die in een rede de ere-doctor huldigde. P.T.T.-KANTOORHOUDER BLEEK ONBETROUWBAAR. De officier van justitie bij de rechtbank te Rotterdam heeft gis terochtend tegen een 49-jarige oud- kantoorhouder van de PTT te Haas trecht een jaar gevangenisstraf met aftrek geëist, waarvan vier maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Verdachte zou meer dan tien jaar lang in zijn functie geld van girostor tingen hebben achtergehouden. „Het is onbegrijpelijk, dat het kantoor van de PTT in Gouda, waar Haastrecht onder ressorteert, de fraude niet eer der ontdekte", vond de officier. Zowel de officier als de verdedi- ger merkten op, dat verdachte al het geld gebruikt heeft voor zijn gezin, waarin men veel met ziekte te kam pen had. Mede omdat van der B. gisteren bericht gekregen heeft, dat hij ont slagen is, vroeg de raadsman een lichtere straf. De griendwerker W. Stigter Hzn., te Ammerstol, heeft in een gazen korf, die hij aan een slootkant had geplaatst, honderd zwarte waterrat ten gevangen. Twee wandelaars op de provinciale weg UithoornHaarlem zijn vannacht om twaalf uur door een personen auto aangereden. Eén van hen brak beide benen, de ander liep inwendige kneuzingen op. Beiden zijn in het ziekenhuis te Haarlem opgenomen. 36). door ALAN SULLIVAN. Hector, met kleine teugjes zijn kof fie drinkend, aarzelde. Wel wetend, dat hij zelf geen vlug denker was, zag hij in Bunny een waardevolle bondge noot als het maar zou kunnen. Bunny zou de uitweg wel vinden, als er een was. Hij had het spoor al ge vonden en zou het niet meer kwijt raken. „Wel, we moeten gaan. Bedankt voor de lunch". „Was niet kwaad, wel kom je nog op de club, Hec?" „Misschien morgenmiddag ik weet het nog niet. Klaar, Anthea?" Haar handschoenen aantrekkend lachte ze tegen Bunny. „Wel bedankt, het was heerlijk. Ik vind het zo leuk, kennis te maken met Hectors beste Ze aarzelde blozend. „Het spijt me, dat ik u niet op Monk's Mount kan inviteren, maar mijn stief vader is zulk een kluizenaar. Later misschien". Ze lieten Bunny achter in gesprek met de Maitre d'hotel en liepen zwij gend Berkeley Square in. Eindelijk vroeg Anthea: „Wat zullen we nu doen?" „Wat je wilt. Naar een bioscoop?" „Mij is het goed. Was het niet vreemd van mr. Marchant en hoe wist hij het?" „Hij wist het niet, vóór jij je ver ried. Nu zal hij de rest wel uitvissen. Net iets voor hem". „En wat dan?" „Dat weet ik ook niet. Wij mogen hem niets vertellen. We kunnen enkel afwachten. Er gaat wel iets gebeu ren daar ben ik zeker van". „Hector ik heb 'toch geen lust om naar een bioscoop te gaan". „Dan stevenen we terug naar St. James Square en zal je vertellen waarom ik van je houd". „Dat is veel leuker dan vreemde gelieven op het doek te zien". Ze keerden op hun schreden terug en waren het huis al dicht genaderd, toen hij ineens bleef staan. „Wat zeg je me daarvan?" Voor mrs Baxters huis stond een taxi en daaruit stapte een oude heer, op twee stokken geleund. Moeizaam strompelde hij naar de deur en schel de. Hij was keurig gekleed en leek zwak. Ze zagen hem binnengaan. „Grappig!" zei Hector. Lieve Sara, ik wil niet vergeten zijn; ontvang me dus terwille van vroeger. J. A. Dit stond met bevende letters ge schreven op een visitekaartje, waar van een hoek was omgevouwen. Mrs. Baxter staarde er naar, ver ward. Vroeger! Dat was meer dan veertig jaar geleden, in Mexico. En Joshua herinnerde het zich nog. Het speet haar, dat ze hem niet vroeger had leren kennen. Ze was wegge trokken, van stad naar stad. Telkens onder een andere naam, om haar oude vrienden te ontwijken. Wat haai' tot vier dagen geleden ook gelukt was. Maar nu, wetend wat ze wist en berustend in het onvermijdelijke, was ze een andere vrouw dan die, welke schrok toen ze de oude diplomaat in Piccadilly ontmoette. Ze zuchtte, zei dat ze dadelijk be neden kwam, en maakte zich zo mooi mogelijk, maar gevoelde zich een gekalkt graf. Glimlachend en met uitgestoken handen betrad ze de salon. „Ach, Joshua, ik hoopte dat je zou komen; maar wat moet je niet van me denken?" „Lieve Sara, de tijd der wonderen schijnt nog niet voorbij. Laat ik open hartig verklaren, dat jij het grootste van allemaal bent. Vier dagen gele den stond ik verbaasd; nu sta ik ver stomd. Het is drie-en-veertig jaar sinds we in Mexico afscheid namen? Heb je al die jaren geslapen? Of hoe doe je het?" „Dat is mijn geheimpje. Heb je me vergeven, dat ik je niet herkende?" „Begrijpelijk, aangezien ik zo ver ouderd ben. Je was bang, dat lk je als een tijdgenoot zou begroeten. Je ontvangst van vandaag maakt het ruimschoots goed". „Je was altijd galant, Joshua. Je zult niet op een verklaring aandrin gen, wel?" „Mijn lieve", zei hij teder, „heb ik ooit op iets aangedrongen behalve dat je me niet vergeten zou?" I Dit roerde haar. Haar ogen werden vochtig en hij vatte haar hand en liefkoosde die. „Vergeef me het gebeurde. Ik zag je uit de club en stond nu ver steld. Het leek ongelooflijk en toch was je het je houding, je ge baren - je glimlach. En mr. Mar chant, die naast me zat, vertelde dat je mevrouw Baxter was! Ik weigerde het te geloven en holde nee, hollen kan ik eigenlijk niet ik haastte me naar buiten. Je sprak met een ken nis en ik stoorde je. Vergeef me. Je had gelijk te doen zoals je deed, aan gezien je niet langer mevrouw de weduwe Wiltbank bent. Je bent ze ker hertrouwd?" „Nee ik ben niet hertrouwd". „Ik schyn niets dan bétises te zeg gen vanmorgen. Ik hoorde, dat je een jaar na mij Mexico verliet. Hoe lang geleden lijkt dat nu, Sara. En wat heb je al die tijd uitgevoerd, als ik vragen mag?". „Gereisd tot ik er genoeg van heb". „Alleen krijg je er gauw genoeg van". Ze knikte, zijn blik voelend. Hoe mooi was hij oud geworden! „Sara!" „Ja. Joshua". „Nadat ik Mexico verliet, zocht ik je maar ik kon je niet vinden, ner gens, en er schenen maar weinig Wiltbanks te bestaan. Zie je, beste, ik dapht, dat je misschien sympathie voor me koesterde en Haar lippen beefden. Plotseling greep ze zijn hand en drukte die. „Je hebt me gezocht!", fluisterde ze. „Ja, Sara, enige jaren lang tot wel, tot ik niet langer een bege renswaardig echtgenoot was. En dat is al lang geleden. We begrepen el kaar altijd 7.o goed je begrijpt me". De waarheid overstelpte haar en haar hart stond bijna stil. In haar ijver om het noodlot te ontlopen, ter wijl ze elke paar jaar van naam en woonplaats wisselde, was ze gevlucht voor de enige man, die ze eigenlijk had liefgehad. En hij had haar ook lief. „Had je me maar gevonden!", zei ze onvast. Ze keken elkaar aan, die twee en de tranen liepen langs mrs. Baxters wangen. Hij wiste ze af en glimlachte. „Ziedaar, alweer een domheid. Ik had mijn mond moeten houden, maar dat je zo geheel dezelfde bent geble ven, deed alles weer bij me opkomen. Wat zal ik zeggen, beste? Op jou hebben de jaren geen uitwerking, maar als ik het nog tien maanden kan uAmuden ben ik ééner«negent.tf

Leidse Courant | 1956 | | pagina 5