DUINSTREEK Hulpverlening aan minder-validen en invaliden te Voorschoten Grammofoonplaat L. VA 51 GEELEN Koopt een St. Nicolaas cadeau waar Uw gehele gezin plezier van heeft RADIO - TELEVISIE - BANDRECORDER - GRAMOFÜON VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 GEMEENTERAAD KATWIJK Zaalprobleem blijft voorlopig 'n probleem De raad van Katwijk kwam gister avond in vergadering bijeen. Na ope ning biedt do voorzitter aan de le den van de raad de gemeentebegro ting en de bedrijfsbegrotingen aan, die op later datum in Commissiever gadering zullen worden behandeld en daarna in openbare raad. Voor het bouwrijp maken van gronden in het uitbreidingsplan „Overduin" wordt aan b. en w. een crediet toegestaan van ƒ430.000. De heer Haasnoot dringt op spoed aan met het werk, wat de voorzitter toezegt. B. en w. krijgen toestem ming tot het uitlenen van overtolli ge kasgelden. B. en w. krijgen mach tiging om voor 1957 kasgeldleningen aan te gaan tot een bedrag van 2 miljoen gulden. Nog een zwaar punt betreft het preadvies op het beroepschrift van B. M. P. Kornet met betrekking tot een hem geweigerde bouwvergun ning. De rij van sprekers wordt ge opend door mr. J. van der Plas, die aanvangt met te zeggen, dat ieder een in Katwijk sympathiek staat te genover het doel van de heer Kor net, waardoor in een dringende be hoefte aan zaalruimite zal worden voorzien. Als we, zegt spr., de zaak zuiver formeel behandelen, staan we voor de noodzaak het verzoek af te wijzen, omdat het plan ligt binnen het wederopbouwgebied. Dat plan, nota bene, van 1946 zal misschien nooit uitgevoerd worden. Dat die toe stand nog zó ligt, acht spr. een staal tje van absoluut verkeerd gemeente beleid. Het is geen kunst om elk plan voorlopig op de lange baan te schui ven. Spr. vraagt, of er dan hier geen oplossing voor te vinden ia? Temeer daar de heer Kornet bepaalde toe zeggingen doet waardoor de gemeen te altijd schadeloos gesteld wordt. Er is met de heer Kornet ongetwijfeld een overeenkomst aan te gaan, die allen zal bevredigen. Vervolgens voerden het woord de heren Nas- veld, dr. Borleffs, A. Pronk, H. Haas. noot, die allen spreken in dezelfde geest als mr. J. van der Plas. Ook vinden zij, dat b. en w. zich er wel al te gemakkelijk vanaf maken. Als er gelegenheid geschapen wordt om zaalruimte te verkrijgen moet dat met beide handen aangegrepen wor den. En hoe staat het met dat plan van 1946. De voorzitter antwoordt, dat van het genoemde plan nog niets be kend is.. Maar. met de wet in de hand kan de raad niet anders doen dan het verzoek afwijzen. Helaas is er een groot gebrek aan zaalruimte. Maar we zitten in een dwangpositie. De enige oplossing is 't zaalprobleem tot een bevredigend einde te bren gen. Dat is niet gemakkelijk. Maar b. en w. kunnen de raad de toezeg ging doen alles in het werk te stel len, om een snelle oplossing te zoe ken. Meerdere leden voerden in tweede instantie het woord, maar de oplossing komt niet, waarna de voor- De Lesseps moet weg De Egyptische regering heeft beslo ten het standbeeld van Ferdinand de Lesseps, de stichter van de maat schappij die de Suezkanaai heeft la ten graven, te vervangen door een vrijheidsbeeld. Met dit vrijheidsbeeld wil men de nagedachtenis eren van de Egyptische „martelaren", die het leven hebben gelaten bij de Brits-Franse landin gen. Het standbeeld van de Les seps staat bij de ingang van het Suez kanaai in Port Said. Eoka dreigt De Eoka heeft iedereen die op Cyprus met de Engelsen samenwerkt met de dood bedreigd. Het nieuwe dreigement van de Cyprische venets- organisaties is vervat in een bekend making van de verzetsleider Dlgenis. De bekendmaking is gedrukt op strooibiljetten die in Limasol en an dere plaatsen zijn verspreid. „Ik verklaar", dreigt Digenis, „dat allen die wapens dragen voor de on derdrukker of in zijn dienst staan onze vijanden zijn en dat zij gedood zullen worden". Digenis rekent onder de vijanden van de Eoka „alle leden der strijdkrachten, de politie en dc hulppolitie, de agenten van de in lichtingendienst en alle verraders oj> geacht van welk ras of godsdienst". Men acht het veelbetekenend dat in deze opsomming ook de hulppolitie is opgenomen. Die immers is vrijwel geheel gerecruteerd uit de Turkse bewoners van het eiland. In mei van dit jaar kwam het voor het laatst tot een bloedige botsing tussen Grieken en Turken. Daarna "heeft de Eoka de Turken steeds ontzien. Het dreigement is echter in hoofd zaak gericht tegen de Engelsen: „Wij zullen de strijd nog scherper voeren on met hardere middelen. Dit zijn geen holle dreigementen: de Eoka houdt woord". zitter de toezegging doet, dat ge tracht zal worden door b.v. opnieuw in overleg te treden met de heer Kor net over het zaalruimteprobleem of anders van gemeentewege te trach ten hierin te voorzien. Na deze toe zegging wordt het preadvies van b. en w. met alg. stemmen aangenomen. WARMOND Verkenners organiseren gezellige avond. Overweldigend succes boex- te de R.K. Verkennersvereniging Sint Tarcisus met de loterij. Nauwelijks twee weken na de start \an de ko nijnenloterij ten bate van de vereni ging waren alle loten uitvertcocht. De trekking van de loterij is daar om vervroegd en zal zaterdagavond 1 december om 8.30 uur in „De Burcht" plaats vinden. Aan deze trekking zullen enige attracties wor den toegevoegd. Ieder die deze avond bezoekt zal een extra lot worden verstrekt, terwijl op deze loten aan het eind van de avond een extra konijn zal worden verloot. Verder zal aan elke 25ste bezoeker een prijsje worden uitgereikt. Op deze avond zal oo'k het rad van avontuur draaien met een stroom van prijzen, zoals taarten, worsten, banket, ko nijnen, etc., etc. In een verwarmde zaal zal een ge zellig zitje zijn, terwijl er ook een lekker kopje koffie wordt geschon ken, dit geheel zal worden omlijst met gezellige muziek. Kath. VrouwenbewegingIn „De Burcht" hield de R.K. Vrouwenbe weging een bijeenkomst. Door afwe zigheid van de presidente opende GIRO 777 EN GIRO 993). De stand van giro 777 van het Ne derlandse Rode Kruis te 's-Graven- hage is heden gestegen tot ƒ2.821.661.91. De stand van giro 999 van het Nationale Comité Hulpverle ning Hongaarse Volk te Amsterdam is vandaag gestegen tot 2.402.382.57. SPORT OLYMPISCHE SPELEN. Voor de eindstrijd 100 meter vrije slag dames hebben zich de volgende acht zwemsters geklasseerd: 1. Dawn Eraser (Austr.) 1. min. 3 sec.; 2. Lor raine Crapp (Austr.) 1 min. 3.1 sec.; 3. Faith Leech (Austr.) 1 min. 5.2 sec.; 4. Marion Roe (N.-Zeeland) 1 min 5.3 sec.; 5. Virginia Grant (Cana da) 1 min. 5.5 sec.; 6. Shelley Mann (VS) 1 min. 5.5 sec.; 7. Joan Rosazza (VS) 1 min. 5.9 sec.; 8. Natalie My- burgh (Z. Afr.) 1 min 6 sec. KORTE golf Een Haagse motorrijder, die van de Carnegielaan de Groothertoginnelaan te Den Haag opreed, kwam in aanra king met de stoeprand, tengevolge waarvan hij kwam te vallen. Hij werd naar de Ursulakliniek te Was senaar overgebracht, waar hij korte tijd later overleed. Harde wind was er de oorzaak van dat de „Straat Madoera", een mo torschip in aanbouw, dat naar een Rotterdams dok gesleept zou worden, gisteren de Baanhoekbrug bij Slie- drecht niet kon passeren. Daar de weersverwachting tevoren bekend Was, trad er geen stremming in het treinverkeer op. Tijdens een regen- en hagelbui reed gisteravond onder Groesbeek bij Nijmegen een scooterrijder tegen een personenauto. De scooterbestuur der, econoom bij de eerste r.k. levens verzekeringmaatschappij te Nijme; gen, werd zo zwaar gewond, dat hij onmiddellijk overleed. Een bedrag van 200.000 gulden werd gisteren door de voorzitter van de stichting „Rheumatiekfonds dr. Jan van Breemen" te Den Bosch in ontvangst genomen van de Neder landse Vereniging tot Rheumatiek- bestrijding. Het bedrag, voor weten schappelijk onderzoek bestemd, Ts eên aandeel uit de nationale rheu- ma-aktie, in 1955 gevoerd. De Apeldoornse gemeenteraad heeft gisteren met 27 tegen 4 stem men de begroting voor 1957 goedge keurd. De K.V.P.-fractie stemde te gen, omdat aan de reeds jaren naar voren gebrachte wens dat ook het r.k. bevolkingsdeel in het regenten college van het semi-gemeentelijke Juliana-ziekenhuis vertegenwoordigd wórdt, nog geeen gevolg is gegeven. Scheepsberichten ALBIREO 30 nm te Colombo. ALHENA 29 v Bremen n Hamburg. BENINKUST 30 te Freetown. DIEMERDIJK 29 Bilbao. DORESTAD (t) 29 v Fao n Balik Papan. GADILA (t) 29 v Miri n Singapore. HEEMSKERK 29 nm te Genua. HESTIA 29 te New York. JAGERSFONTEIN 29 Bremen. KARIMUN 1/12 Colombo verw. KOTA INTEN 29 v Dakar n R'dam. MERWEDE 29 te Huil. MIJDRECHT (t) 30 te Houston. OLDEKERK 29 v Hong kong n Shanghai. OOSTKERK 30 te Sydney. SAROENA (t) 30 te Pladju. TARA 30 te Galveston. TOMORI 30 te Vizagapatam. WITMARSUM 29 v Hous ton n Brownsville. WONOSOBO 29 te Bombay. mevrouw Weijers-Sikking deze avond. Hierna werd een brief voorgelezen van mevrouw Van der Willigen, die door het Lourdesfonds der vereniging de bedevaart naar Lourdes had kun nen meemaken. Zij was vol lof over de reis en het verblijf in Lourdes en dankte alle leden, die het voor haar mogelijk gemaakt 1 adden deze bede vaart te kunnen maken. Na nog enkele mededelingen begon mej. Do Schakenbos met haar lezing „Feesten in het gezin". Op heel pret tige wijze vertelde zij over alle fees ten in de loop van het kerkelijk .'aar en over Ue manier, waarop deze feesten zo goed en mooi mogelijk kunnen worden gevierd. Vooral met het oog op de kinde ren is het zo goed, om van elk feest iets bijzonders te maken en daar het vooral de taak van de moeders is, om dit goed te doen slagen, was deze avond voor allen zeer leerzaam en in teressant. WASSENAAR Wethouder sprak over gemeentebegroting Gisteravond heeft cfl? nieuwe afde ling Wassenaar-zuid van de Katha*: lieke Volkspartij in het wijkgebouw van het Groene Kruis in het Kerke- hout een vergadering gewijd aan de gemeentebegroting voor 1957. De voorzitter van het afdelingsbestuur, mr. J. P. M. Aghina verwelkomde in het bijzonder wethouder Th. J. M. Rees van den Ende die zich bereid verklaard had een inleiding te hou den over de begroting en dr. J. J. M. Veraart, voorzitter van de KVP- fractie in de raad die aanwezig was om vragen te beantwoorden. De heer Rees van den Ende ver telde om te beginnen iets van de be grotingspositie van de gemeente Wassenaar. Tot en met 1955 is de financiële positie van de gemeente steeds achteraf rooskleuriger geweest dan de begrotingen konden doen vermoeden dank zij meevallers, die men bij het opstellen van de begro ting niet heeft kunnen voorzien. De verwachting, dat ook over 1956 en 1957 de financiële uitkomsten achteraf gunstiger zullen zijn is on gegrond. Het is, aldus de heer Rees van den Ende, definitief afgelopen met de meevallers. Het geraamde tekort zal in 1957 26,— per hoofd van de bevolking bedragen. De wethouder deed enkele mede delingen over de nieuwe regeling van het woningbouwcontingent. Tot nu toe werd aan elke gemeente een bepaald contingent toegewezen. Voor Wassenaar bedroeg dit contingent voor de jaren 1954, 1955 en 1956 in totaal 250 woningen, een veel te be scheiden aantal, omdat in drie jaar tijds het aantal aanvragers met on geveer 40o toeneemt. De nieuwe regeling maakt contin- gentering mogelijk op grond van de aanwezige bouwcapaciteit. Wasse naar werkt in dit opzicht samen met de andere randgemeenten rond Den Haag. De nieuwe regeling heeft als eerste resultaat opgeleverd, dat in plaats van de 100 woningen, die nog resteerden van het oude contingent gebouwd kunnen worden. 137 wo ningwetwoningen, 42 huurwoningen (thans in aanbouw) en bovendien het flatgebouw voor bejaarden van de Nederlandse Protestantenbond dat gelijkgesteld kan worden met een 53-tal woningen. De 137 woningwetwoningen zullen door de Wassenaarse Bouwvereni ging, die juist dezer dagen met een plan gereed kwam, gebouwd wor den, vermoedelijk in de loop van 1957. Daarna is de r.k. woningbouw vereniging St. Willibrordus aan de beurt voor een 150-tal woningwet woningen, waarvoor de plannen eveneens in de maak zijn. Dodelijk ongeval Op de rijksstraatweg bij de Maal drift te Wassenaar is gistermiddag om ongeveer kwart over vier een 47 jaar oude eigenaar van een schoon maakbedrijf te Den Haag, toen hij onvoorzichtig de weg overstak, door een personenauto aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer had, komende uit de richting Leiden, zijn auto geparkeerd en wilde de weg oversteken naar een koffietent, terwijl met ongeveer 90 kilometer snelheid een auto naderde uit de richting Den Haag, De auto mobilist, B. uit Bilthoven deed alle moeite om de voetganger te ontwij ken, maar tevergeefs. Hem treft geen schuld. OUDERS BODEN FILMPROJECTOR AAN VOOR ONDERWIJS. Op een ouderavond in de openbare school aan de Bloemcamplaan heeft de voorzitter van de oudercommissie, dr. J. H. Jaarsma gisteravond na mens de ouders de school verrijkt met een fraai filmprojectie-apparaat. De voorzitter overhandigde het ge schenk dat bekostigd werd uit een door de achtereenvolgende ouder commissies „gekweekt' batig saldo aan de voorzitter van het „school bestuur", burgemeester dr. S. F. A- C. M. Baron van Wijnbergen, die met wethouder K. Huibregtse de avond bijwoonde- OPBRENGST HONGARIJE-ACTIES 19.000,—. In Wassenaar zyn in de afgelopen Naar aanleiding van een verzoek uit de raad om advies te willen ge ven omtrent de mogelijkheid van het verlenen van toelagen aan minder- validen en invaliden zoals dit sedert kort elders geschiedde, komen b .en w. thans met het besluit niet alleen de mogelijkheid van de financiële hulpverlening te doen bestuderen, doch tevens systematisch te doen on derzoeken welke minder-validen er in deze gemeente zijn en welke maat regelen moeten worden genomen om revalidatie mogelijk te maken. B. en w. zijn van oordeel, dat in de eer de medisch eita ste plaats moet worden getracht de medische en sociale revalidatie van de mindervaliden te bewerkstel ligen. De te verlenen hulp zal moeten worden onderscheiden in bevorde ring van de revalidatie en het ver weken kort achter elkaar twee col lecten gehouden voor de hulpverle ning aan het Hongaarse volk: een buscollecte door het Rode Kruis en een lijst-collecte door een plaatselijk comité voor hulpverlening aan het Hongaarse volk. Dé Rode Kruis-col- lecte bracht f 5864,78 op, de lijst- collecte tot nu toe ruim 13.000, Er kunnen nog giften worden over gemaakt op giro 33.45.30 van de'Rot- terdamse Bank N.V. te Wassenaar, met vermelding „Hulpactie Honga rije". OPSTELLEN EN TEKENINGEN OVER DIERENBESCHERMING. De Wassenaarse afdeling van Die renbescherming" heeft verleden jaar voor het eerst, ter gelegenheid van dierendag, een opstel- en tekenwed strijd voor de Wassenaarse school jeugd uitgeschreven en het resultaat was zo aardig, dat besloten werd, er een jaarlijkse wedstrijd van te ma ken. Dezer dagen heeft in hotel Bianca in de Gravestraat de uitrei king van de prijzen plaats gehad. Mr. A. Zwanenburg vertelde de jon gens en meisjes, dat de dames en heren van de jury een moeilijke taak gehad hebben. Er kwamen ongeveer 150 opstellen en tekeningen binnen en er was aan de inzendingen zo veel moeite en tijd besteed, dat het moei lijk viel, de prijswinnaars aan te wij zen. De winnaars waren; Op de Annaschool: Bernadette Wü- sen, Elma Laurier, Annie van Wie- ringen en Thea Erwich. Mariaschool: Ria Ouwerkerk, Thea v. Zutphen, Nelly Kok, Trees van Haastrecht. Nutsschool: Roeit Rogaar, Suzan Stüis en Herman Kolff. Openbare school Bloemcamplaan: Mildred van Leeuwen, Gerard Hei- dinga, Mergreet van Gunsteren, Bart Prins, Harmance Kruthoffer en Con nie Bakkerschut. Openbare school van Z. van Nije- veltstraat: Didi van Kreijenveld, Irene Kramer. Nelly Verzaal, Willy van Leeuwen, Kees Prins, Hans Klumpers, Eric Scheltema, Mieke Lansen en R. Bolhuis. Pius X school: Reinier Noordover, J. Bakkers, Mischa Driessen, Aat Koot. Twee groepsinzendingen werden bekroond: werkstukken van de leer lingen van de Mariaschool (een prachtige voorstelling van een groot aantal dieren uit sprookjes) en van de Annaschool (een vrolijke optocht van kuikentjes ter ere van dieren dag). Geboren: Jan Jacob Joseph, z. van J- M. G. Meulenberg en G. M. D. Lennarts; Albert z. van J. A. Draaijer en G. G. Koops; Margare- tha Maria d. van C. A. Voorham en A. M. van der Ham; Jan Geerlig z. van R. de Boer en S. de Leeuw; Hen- strekken van een uitkering. Ter be vordering van de revalidatie zijn door de afd. sociale zaken reeds veel maatregelen getroffen. Zo werden personen uitgezonden naar revalida- tie-inrichtingen, door bemiddeling van de gemeente werd aan enkele dames schrijfmachine-onderwijs gege. ven en werd een braille-schrijfmachi- ne verstrekt aan een blinde. Bij de gehouden enquête is gebleken dat er nog enkele personen zijn ten aanzien waarvan revalidatie-mogelijkheden dienen to worden onderzocht. Op de begroting voor 1957 werd hiervoor een bedrag van ƒ2000.uitgetrok ken. Wat het verstrekken van een gel delijke uitkering betreft is er alleen een regeling voor de blinden getrof fen. De kosten, die de gemeentebe sturen voor deze mensen maken, worden voor 60% door het Rijk te rugbetaald. Voor de overige gehandi capten is door het rijk geen speciale regeling vastgesteld. Het verstrek ken van een uitkering aan gehand! capte gezinsleden kan echter zeer ge. wenst zijn. De invalide- en minder- valide gezinsleden brengen voor het gezin veel extra kosten mee. Deze kosten moeten door het gezin worden opgevangen. Los van de vraag of het brengen van finantiële offers door de overige gezinsleden van harte ge schiedt, is het voor de gehandicapten zeer pijnlijk, om ook financieel van hen afhankelijk te zijn. Het hebben van een eigen inkomen, zij het dan dat het niet door arbeid kan worden verkregen, zal de afhankelijkheid van deze mensen verminderen en zal henu in staat stellen zich iets meer te veroorloven, waardoor hun scha mele rest levensvreugde kan worden verhoogd. Daarom stellen b. en w. de raad voor om aan inwonende ge zinsleden, die door blijvende geeste lijke- of lichamelijke invaliditeit, niet tot enige arbeid van betekenis in staat zijn een bedrag beschikbaar te stellen, Voor 1956 is dit bedrag te stellen op 300.—. Voor 1957 ach ten b. en w. een bedrag van 2000. voldoende. Bij het verlenen van toe lagen zullen door het college de vol gende normen in acht worden geno men. De uitkering bedraagt: a. voor presonen van 16 t/m 20 jaar ten hoogste 9.per week; b. voor per sonen van 21 jaar en ouder hoog stens 12 per week. Eigen inkom sten niet uit arbeid verkregen wor den ten volle gekort. Van de uit ar beid verkregen inkomsten wordt het bedrag, dat 3per week over schrijdt voor 2/3 deel gekort met dien verstande dat het totaal bedrag der uitkering en eigen inkomsten nimmer meer zal bedragen dan 13.50 per week voor personen van 16 t/m 20 jaar en 18.per week voor personen van 21 jaar en ouder. drikus Petrus Maria z. van H. J. Bollen en H. A. M. Horsten. Ondertrouwd: G. Anker en M. van der Wel; T. P. J. Papenhoven en M. G. Rallekom; S. Tijsima en M. H. Geurts; H. Roelevink en C. C. Rieff; R. van I-Ieusden en C. M. Kurvers; A. van Luijk en L- A. M. Blom; A. A. Visscher en A. J. de Groot; R. van der Wijk en Y. Meindersma; W. A. F. Stokhulzen cn A. Y. Schuurman; P. C. van Keppel en A. E. Dorjesson. Getrouwd: T. van Leeuwen en B. S. P. Zandvliet; G. W. Ruijgrok en A. P. Overdevest; M. J. Barbier en S. A. M. Groenewegen; N. J. Belle- gom en A Hoek; F. P. T. H. Holtzer en A. M. de Hoop; C. J. Goulooze en W- B. F. van Peer; J. J. J. van der Kroft en A. J. van der KrOft. Overleden: Willem Albertus Karei Bernhard 48 j.; Laurens Nicolaas Wouter Vogelesang 61 j.; Anthonia Voorthuyzen, 74 j. (Bat in piaató aan utaCai& Gistermiddag stapte een, zich van geen kwaad bewuste scheeps- telegrafist uit een K.L.M.-vlieg- tuig, dat juist uit Parijs was gearriveerd.Onmiddellijk schaar- deti zich tientallen verslaggevers rond de gangway, de landings' trap, en met een benijdende blik legden ijverige fotografen voor eeuwig het ogenblik vast, waarop „mr. Onassis" zijn eerste stap op Nederlandse bodem zette. Men vroeg hem, of l]j in derdaad een bekende dok- en scheepswerf maatschappij ging ko pen, hoeveel tankschepen hij in Amsterdam tegelijk ging bestel len, en met welke rederijen hier te lande hij besprekingen zou gaan voeren. Groot moet de teleurstelling iian de, regen en kou trotseren de, persmensen geweest zijn, toen het gezicht van „de miljardair" een steeds groter vraagteken be gon te vertonen, want hij was helemaal geen miljardair, althans niet de bekende Griek Aristo- teles Onassis. Deze man doet n.l. alle renteniers het water uit de mond lopen bij het horen van zijn levensgeschiedenis. „Ja", zei de telegrafist, Jtffc heet wel Onassis, maar niet die U bedoelt. Ik ben Griek, maar er wonen in Griekenland meer mensen die Onassis heten en desondanks toch geen geld hebben." Inderdaad bestonden er geruch ten over een bezoek van de echte Onassis, maar de pers mensen hebben bot gevangen, in plaats van de walvisvaarders eigenaar. Ze zijn met een wiis- heid meer naar huis gegaan, t n.l. niet alle hondjes Fikkie heten. Marktberichten LEIDEN, 30 nov. Vee. Aanvoer 3 stieren, 65 melkkoeien; 250 vette koeien; 100 vare koeien; 14 graskal veren; 14 vette kalveren; 65 nuchtere kalveren; 40 vette schapen; 2271 vet te lammeren; 29 varkens (zeugen); 205 schrammen; 517 biggen; 15 geiten. Prijzen; melkkoeien 9701080; vette koeien sch. gew. 2.503.20; vare koeien 650850; graskalveren 200280; vette kalveren lev. gew. f 2.252.75; nuchte kalveren (si.) lev. gew. 1.201.50; vette schapen 95120; vette lammeren 90125; zeugen (dracht.) 275—325; schram men 6095; biggen 8445. Handel: melkkoeien rustig; vette koeien stug; vare koeien tamelijk; graskalveren slepend; vette kalveren matig; nuchtere kalveren stug; scha pen en lammeren stil- zeugen, schrammen en biggen matig. Kaas. Aanvoer 12 partijen Goudse; 2 partijen Leidse. Goudse extra kwaliteit tot 2.48; Goudse 2.352.40. Leidse le kwaliteit tot 2.53. Handel: lui. ROELOFARENDSVEEN, 29 nov. Bloemen. Chrysanten: Long Island 1416; Loveliness 1517; Crimson 16 20; Aanwinst 1923 per stuk; Orchi Beauty 98—107; Am. Prunus 65 68; Kauffman 7074; Aanwinst 103 110; Schlager 8790; cyclamen per pot 6774; Cyclamen per bos 113 117. Blau/we Wimpel 240275; Marijke 140—195; Oranje Zon 120—150; Rose Sim 24—28; Rose Sim geringd 1417 Rode Sim 2029; Rode Sim geringd 13—18; Witte Sim 18—22: Witte Sim geringd 12—15; Brenner 23—27; Bren ner geringd 14—17; Betty Lou 15—19. Koopt voor hem of haar een Zo'n geschenk is altijd welkom! Een uitgebreide collectie bijhet vanouds bekende adres. HAARLEMMERSTRAAT 55 to. REX-theater LEIDEN 2T In- en verkoop van 2e hands herenkleding, win terjassen, jekkers, regen jassen, costuums, werkjas- jes, sportjasjes, broeken. Groenewegen. Lange Raamsteeg 5, de speciaal zaak v. Leiden en omstre ken. tel. 23759. ■g1 Prijsbiljarten zaterdag avond a.s. en dinsdag avond a.s prijsjassen enz. om banketletters, banket staven. speculaaspoppen enz.. Café Groenedijk. A. en C. van der Voort. Rijn dijk 96, Hazerswoude. 2? De Janvossensteeg is schitterend verlicht. Doet bii ons uw inkopen en neem deel aan de Vossen jacht en de etalagewed strijd om prachtige prij zen. *5* Naaimachines. Wij heb ben weer enige gebruikte hand- en trapnaaimachi- nes. Prima kwaliteit en volle garantie. Fa. P. J. v. Steijn en Zn. Nieuwe Rijn 46b. Leiden, tel. 24809. 2? Rotan meubelen, baby- en poppenwiegen in diver se modellen en prijzen. Uit eigen werkplaats. Voorde- lige aanbieding. Fa. Ferin. ga Sluiter, Nieuwe Pijn 26. Leiden. Tel. 25377. 2T Wilt U vader verrassen met St. Nicolaas geef hem dan een mooi Ball-point. Wij hebben n.l. voor U het merk Ballograf vanaf ƒ1.95 tot ƒ7.90. De meest gevraagde pen. Halpa Vul- Dcn8peciaalzaak. Haarlem merstraat 64. t.o.h. Fruit- paleis. 2T Wilt U uw vrouw ver rassen? Geef haar dan een horloge! Klassieke model len, zeer voordelige prij zen. Komt U even kijken? Geopend tot half tien 's avonds. Uurwerkliniek Lage Rijndijk 8 (tegenover halte stadsbus) Voor duurzame St. Nicolaasgeschenlten naar VINK STRIJKIJZERS, regelbaar en normaal WASMACHINES en CENTRIFUGES STOFZUIGERS 8TRAALKACIIELS STRAALLAMPEN KEUKENUITZETTEN PETRO LEUMSTELLEN BROODTROMMELS BAKOVENS VOORRAADSETS STRIJKTAFELS in verstelbare uit voering, AUTOSTEPS KINDERDRIEWIELERS HANDSCHOENEN FIETS TASSEN ZAKLANTAARNS RIJWIELLAMPEN, Ook nu weer een zeer grote sortering SCHAATSEN, o.a. Noorse schaatsen, Baiangrud, Viking, Nooltgedagt, met originele schoenen. FIRMA VINK A ZONEN ZUIDEINDE 18 ROELOFARENDSVEEN - TELEF. 1713—330 AALMARKT U Enorme sortering in de klasse merken PHILIPS GRUNDIG TELEFUNKEN radiotoestellen vanaf 88,^-, graraofoon» v^naf 79.Grundig bandrecordèrsvanaf 498.televisie vanaf 495.Doet Uw inkopen bij de Radio- en Televisie-specialisten voor Leiden en omliggende plaatsen: FA. J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN iïll dan pas bent U verzekerd van een 100% service. r TOT WOENSDAG IEDERE AVOND GEOPEND

Leidse Courant | 1956 | | pagina 3