Nieuw leven in de hulpactie Hongaarse vluchtelingen Achterstand in de telefoonaansluitingen Valschermdemonstratie in het water gevallen GIRO 9200 TE LEIDEN Scherp D&óf fief SLMtLGAT f VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Kamer van Koophandel Rijnland? Leden benoemd en herbenoemd De voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rijnland, de heer T. M. H. van Waveren, die in de gis termiddag gehouden vergadering van deze Kamer reeds oppervlakkig aan dacht schonk aan het juist deze dag verschenen advies van de Sociaal Economische Raad, zeide met zorg de financiële en econ. ontwikkeling van ons land tegemoet te zien. Spr. ge looft, dat dit advies wijst, op het spoedig verdwijnen van onze wel- vaart-in-schijn. Dit is, aldus de heer Van Wave- ren, geen gevolg van het oorlogsge beuren van de laatste drie maanden, doch een zeker teken van de snel I achteruitgang van het Nederlandse economische leven, dat bij de eerste stoot gedwongen is om straffe maat regelen te nemen, zoals deze door de S.E.R. thans zijn aangekondigd Er zit voor ons volk, aldus spreker, niets anders op, dan zuinig te gaan leven en niet te denken, dat wij in een periode van hoogconjunctuur le ven. De heer Van Waveren hoopt, dat de regering de wijsheid zal vin den om de bevolking en het bedrijfs- een eindbedrag van 167.075, met een nadelig saldo van f 19.475. Door het heffen van opcenten op de bij dragen voor het Handelsregister, denkt men dit tekort weg te wer ken. Herbenoeming. Tot leden van de Kamer werden herbenoemd de heren p J. Anes, C. A. Bos, G. J. den Heeten, ir. J. J. G. v. Hoek, P. J. v. Hoeken, J. H. v. d. Kloot, C. D. Ligtvoet, W. G. J. v. d. Linden, A. Oosthoek, E. S. Prins, G. Schrama, W. J. E. Tissing en F. J. E. Urlus. In de vacature van de heer W. Bergman werd de heer A. War- naar te Sassenheim benoemd, terwijl de heer P. A. de Jong te .Oegstgeest in de plaats van de heer M. J. Wij- tenburg tot lid der Kamer werd ge kozen. In verband met het uittre den van de heer Wijtenburg i':htte de voorzitter zich in een sympathiek woord tot deze „veteraan" der Kamer, hem dankend voor al hetgeen hij in het belang van industrie en bedrijfs leven heeft gedaan. Wederkerig dankte de heer Wijtenburg de Ka mer voor het vertrouwen, dat zij zo vele jaren :n hem heeft willen stel len. Tot leden van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onder leven met geleidelijkheid aan te pas- wijs te Lisse werden benoemd de sen aan de toekomstige verminderde heren C. F. Meerfpoel en W. J. E. Begroting '57. Nadat in deze vergadering de te Tissing. RESIDENTIE-ORKEST IN LEIDEN. I Op donderdagavond 6 december'zal het Residentie-orkest te Leiden on der leiding van Willem van Otterlbo in de Stadsgehoorzaal het vierde abonnementsconcert van dit seizoen verzorgen met solistische medewer king van de Amerikaanse violist Stanley Weiner. Van Otterloo zal l.^t concert doen aanvangen met een uit voering van de suite „Der Buerger als Edelmann" van Richard Strauss, waarna Stanley Weiner het viool concert van Tsjaikowsky zal spelen. Na de pauze zal Van Otterloo de symfonie „Mathis der Maler" van Paul Hindemith dirigeren. AFSCHEID VAN MYTYLSCHOOL. Vanmorgen nam mevr. Th. L. de RuyterDe Wildt afscheid als hoofd van de Mytylschool te Leiden van personeel, leerlingen en ouders omdat zij de pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt. Zij werd o.m. toe gesproken door het nieuwe hoofd, de heer Tieleman, die haar prees voor haar vele diensten in het belang van het gebrekkige kind verricht. Voorts werden woorden van dank gesproken door de heer Otten, die sprak namens de ouders. Aan het slot van deze korte bijeenkomst bood de scheidende directrice aan haar opvolger symbo lisch een grote sleutel aan. Zij ontving vele geschenken en bloemen. Burgerlijke Stand Geboren: Agatha Lucia, dr. v. J. van den Berg en H. Olijerhoek. Jo- Besloten werd aan de ministerraad landa, dr. v. W. van Helden en C. een schrijven te zenden, waarin Kamer aandringt om het daarheen verlenen subsidies waren vastgesteld, j te leiden, dat ten spoedigste voldoen werd uitvoerig gesproken over de sa- de vergunningen tot het bouwen van menstelling vtn de begroting voor het jaar 1957. Zij werd vastgesteld op Vergadering ARKA Leiden Na het Lof in de kapel van het S.F.L. aan de Nieuwstraat, onder welk Lof de geestelijk adviseur, ka pelaan G. Lemmers een predikatie hield over de saamhorigheid en naas tenliefde onder de ambtenaren, kwam de afdeling Leiden van de A. R.K.A. bijeen in „Het Gulden Vlies". De voorzitter, mr. Th. J. C. Ver duin, heette in zijn openingswoordje de nieuwe geestelijke adviseur, kape laan G. Lemmers, van harte welkom om hem vervolgens in die functie te installeren. Mr. Verduin betuigde zijn voldoening over het feit, dat de I.Z. A.-regeling, die de ziektekosten voor de ambtenaren vastlegt, zonder hoof delijke stemming door de Leidse raad werd aangenomen. Alvorens over te gaan tot het uit reiken van de prijzen aan hen die gedurende de afgelopen wervings actie het grootste aantal leden had den aangebracht, zeide de voorzitter, dat de afdeling thans 289 leden telt, maar dat de secretaris een lijst bezit met namen van 71 katholieke ambte naren, die nog niet georganiseerd zijn. Spr. hoopte dat ook zij spoedig de weg naar de A.R.K.A. zullen vin den. De prijzen bestonden uit loten voor een gratis Rome-reis ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van de A.R.K.A. in 1957. Mr. Verduin memoreerde voorts, dat de heer W. J. Kriek in oktober a.s. 35 jaar als secretaris aan de Leidse afdeling verbonden zal zijn. De dank, die de voorzitter hem bracht voor het vele werk, dat de heer Kriek in deze jaren heeft ver richt, werd onderstreept door applaus van de aanwezigen. Op zijn beurt vroeg de secretaris de aandacht van de leden om mede te delen, dat voorzitter Verduin twee weken geleden er in mocht sla gen de titel van meester in de rech ten te behalen. Zijn felicitaties wer den door de zaal overgenomen, en hiermee was tevens het officiële ge deelte van de vergadering ten einde. de nodige ruimten voor telefooncen trales worden afgegeven. De Kamer is van oordeel, dat er in ons land een grote achterstand bestaat t.a.v. het aantal telefoonaansluitingen en het tekort aan bouwvolume voor het stichten van telefooncentrales. Tenslotte is rog gesproken over de verzilting en de reiniging van het oppervlaktewater in Rijnland. Een vraagstuk, waarmede de Kamer zich in de toekomst intensief zal bezig houden. Een rapport over deze pro blemen is reeds in concept gereed. Marchand; Willem, zn. v. W. van Went en M. Neuteboom; Edgar Hen ry, zn. v. J. J. Bodde en A. G. van 't Kruys; Wilfridus Martimis Maria, zn. v. J. M. van der Maat en C. J. Luibbe; Alida Rosalina, dr. v. J. P. Heemskerk en A. T. Hage; Wilhelmina Amerika, dr. v. J. van der Eent en A. van der Plas; Piet, zn. v. H. de Vries en S. van der Heemst. Getrouwd: J. B. Bussemaker en H. J. Fsiber; A. de Goederen en F. H. van Hest; D J. van Weizen C. G. Ssgaar; A. Ruben en G. H. Somer. C. J. van der Meer en C. W. M. van Klink; A. J. W. van Winsen en W. J. Willebrand; H. G. van Houten en C. van Meurs. Een feestelijke sigaar - in goud gevat De kwaliteit kunt U aflezen uit de verpakking: een huls.van goud- cellofaan rond élke sigaar! Een uiterlijk met allure... en een aroma zonder weerga - dit is dè sigaar voor elke gelegenheid, die U een feestelijk karakter wilt geven! 31 ct., in dozen van 10 stuks DOOR HARDE WIND Teleurstelling op een doorweekt terrein Op een terrein achter het Neder lands Leger- en Wapenmuseum can de Pesthuislaan waren gistermiddag velen bijeengekomen om getuigen te zijn van een parachutedemonstra tie door acht leden en r ud-leden van Pro Patria. Het veld stond onder water en hoog-gehakte dames, gesteund door heren in groot tenue, bewogen zich glibberend door de modder aan de rand van het weiland. Het terrein was klein genoeg om de parachutisten vlak bij te zien landen en dit voor uitzicht, benevens de verwarmende invloed van de op het veld geschon ken spiritualiën, deden de wachten den de toekomst niet somber in zien. Het was zonnig op het landings terrein en, hoewel zich boven de ho- POTLOOD en GEEST No. 511. Horizontaal: 1. Europeaan, 4. azijn, 7. aardsoort, 8. vet der melk, 9. bijwoord, 11. loon, 14. onderricht, 15. kringloop, afwisseling van tijden, 19. zuiver, 20. vette vloeistof, 21. lat werk, 22. vast rantsoen, 23. bedehuis. Verticaal: 1. nors, 2. listig, 3. echt genote, 5. op die plaats, 6. vrucht, 9. weefsel, 10. schijn, voorkomen, 12. jongensnaam, 13. grote uitgestrekt- groot deel van deze displaced persons Leidse stichting opgericht hulp te kunnen verlenen aan de Hongaren, die binnenkort in de Leid se gemeenschap zullen worden opge nomen, en tevens om te zijner tijd ook nog een aantal displaced persons te kunnen onderbrengen, is op initia tief van de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, op 26 no vember de verjaardag van het ver zet van de Leidse Universiteit de Stichting voor Vluchtelingenhulp in het leven geroepen. De hulpverlening zal bestaan in het treffen, en voor zover nodig in stand houden, van voorzieningen, waardoor de betrokken vluchtelingen een aan hun situatie aangepaste huisvesting krijgen en een verzorging, welke, waar mogelijk, zullen leiden tot het verkrijgen van een functie in onze samenleving. In deze stichting zullen de ver schillende groeperingen en gezindten van deze stad vertegenwoordigd zijn. Het dagelijks bestuur is voorlopig als volgt samengesteld: prof. mr. J. C. van Oven, voorzitter, mr. H. F. A. Donders, ondervoorzitter, de heer E. H. Moens, penningmeester en mr. M. J. Blok, secretaris. De dagelijkse werkzaamheden worden verricht door een werkcomité, dat telefonisch te be reiken is onder nr. 31941 en gehuis vest is in het gebouw van de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken, Steenschuur 21. VEERTIG HONGAREN. komende maanden ongeveer 40 Hongaren, in hoofdzaak jonge mensen, in Leiden zullen worden opgenomen. De verwachting bestaat, dat, wanneer zij aan huisvesting en kleding zijn ge holpen en er werk voor hen gevon den is, zij op den duur in hun eigen onderhoud zullen kunnen voorzien. Het onderbrengen van studenten zal geschieden door het Universitaire Asylfonds, maar er zullen niet veel Hongaarse Studenten naar Leiden ko men, want de studierichting achter het Uzeren Gordijn is practisch ge heel gericht op de technische oplei dingen en de landbouw. Delft, Eind hoven en Wageningen zullen derhal ve de grootjte toeloop krijgen. 'roor de vlucht van tienduizenden Hongaren naar het westen begon, be vonden zich reeds grote groepen vluchtelingen in de kampen van West-Duitsland en Oostenrijk. Een heid zout water, 15. trots, 16. land- bouwvork, 17. iedere, 18. boom. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal: 1. raak, 4. rat., 6. Lena, 7. been, 9. A.D., 10. nee, 12. en, 13. verdelen, 16. i.e., 17. An, 19. kalender, 22. na, 23. eed, 24. d.i., 25. maan, 27. egel, 29. sa, 30. snel. Verticaal: 1. rede, 2. An, 3. aande len, 4. me, 5. teen, 6. lava, 7. belan den, 8. nn., 11. Ee. 14. Ria. 15. end, 18. bril. 19. ka^s, 20. Ee, 21. edel, 22. N.M., 26. Aa, 28. ge. heeft, omdat hun arbeidskracht be- STEUN VAN ALLE LEIDEN AARS. HET IS LOGISCH, dat voor het aandeel van Leiden in het ver zachten van het lot der vluchtelingen, een beroep wordt gedaan op de gehe le Leidse burgerij. De inzameling, die op 7 november is gehouden, is voor het grootste gedeelte als werkkapi taal aan de stichting ter beschikking gesteld. Dit bedrag 15.000, is uiter aard lang niet voldoende om te ge raken tot een blijvende verzorging van de vluchtelingen. Daar er nu in Leiden een Stichting voor Vluchtelingenhulp is, opgericht met de volledige instemming van de lingenhulp, die ook de belangen van de in Nederland vertoevende Honga ren behartigt en coördinerend zal werken, wanneer dezen over het land verspreid zijn, is het niet meer nodig, dat bijdragen uit de gemeente Leiden overgemaakt worden op he* beken de gironummer 999. Zij kunnen wor den gegeven aan de stichting, die op korte termijn veel geld nodig heeft. De stichting doet een beroep op alle Leidenaars om door uurloonacties, bijdragen e.d. daadwerkelijk steun te verlenen aan de in nood verkeren de vluchtelingen. Bijdragen kunnen worden gestort op girorekening 9200 ten name van de Amsterdamsche Bank te Leiden onder vermelding Nederlandse Federatie voor Vluchte- van „hulp aan vluchtelingen". OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN. Woensdag j.l. is de oudste inwoon, ster van Leiden, mevrouw de wedu we Cornelia van Lierop geb. Kuyper in de leeftijd van 99 jaar overleden. In april van het volgend jaar zou zij honderd jaar zijn geworden. Mevr. Van Lierop woonde in het pensiK) van het St. Elisabeth-ziekenbuis aan de Hooigracht. De oudste inwoonster van de Sleu telstad is thans .zo vernemen wij van de burgerlijke stand mevr. de wed. Annetje van der Graaifgeb. Van Galen, die 96 jaar oud is. Zij woont aan het Utrechtse Jaagpad 109. Prinses juichte prins toe. Het plaatje van de dag hebben de fotografen, die gistermiddag tijdens het défilé de Breestraat bevolkten, gemist. Uit eén raam op een boven verdieping ergens in de Breestraat keek n.l. een belangstellende prinses uit over de feestelijke stoet, die pas seerde. Toen haar vader, prins Bernhard passeerde, zwaaide zij juichend een geerd werd, al een bestemming gevon- groet, aangemoedigd door haar vrien den. Daarnaast is er echter nog een aantal, dat gerubriceerd ig in de groep „perspectiefloze gevallen". Het zijn chronische zieken, blinden, t.b.c.-pa- tiënten, ouden van dagen, personen met een physieke handicap, wedu wen met jonge kinderen e.a. Deze groep zal niet in het vergeetboek ra ken en wanneer straks de Hongaren hun bestemming hebben gevonden, zal de nieuwe Stichting voor Vluch telingenhulp ook aan deze mensen in nood aandacht besteden. dihnen, die eveneens gevaarlijk diep uit het venster bogen. De prins werd echter door zijn re presentatieve plichten in beslag ge nomen; hij zag of hoorde niets. Konijnen-tentoonstelling. A.s. zaterdag en zondag organiseert de LPKV haar jaarlijkse klubtentoon- stelling in Oud-Hortuszicht. Als keur meesters fungeren de heren S. Broers uit Tilburg en H. IJtsma uit Hoorn. Ingeschreven zijn 159 konijnen, welke plm. 29 rassen en vele kleur- slagen bevatten. De opening geschiedt zaterdag a.s. om 8 uur. Voor zondag is de expositie geopend van 10 tot 18.00 uur. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht mej. C. van Prooyen te Rot terdam. SCHAVER L. A. MARKS 25 JAAR BIJ GROFSMEDERIJ. In de directiekamer van de Konink lijke Nederlandse Grofsmederij werd hedenmorgen de heer L. A. Marks gehuldigd," die vandaag zijn 25ste jaar in dienst van de smederij voltooide. Directeur ir. M. C. de Jong prees de jubilerende schaver, die met be langstelling en opgewektheid zijn werk in de draaierij verricht, en con stateerde, dat de opgewektheid en de bereidwilligheid van de jubilaris een zeer gunstige invloed op zijn om geving uitoefenen. Het hartelijk proficiat ging ge paard met een enveloppe met inhoud, het vererend getuigschrift van de Mij voor Nijverheid en Handel, de draag, medaille bij dit getuigschrift en een blauw herinneringsbord. De heer P. de Voe, liet als kern lid zijn toespraak ook met geschenken gepaard gaan en de heer G. Schraa, sprak als werkmeester van de draaierij de laatste officiële felicitatie uit, waarna het dankwoord van de ju bilaris en dampende kopjes koffie de huldiging besloten. rizont aan alle zijden hoge wolken opstapelden werd er druk gevlogen. Waar men het vliegtuig Valkenburg vermoedde, hees zich moeilijk een amphibievliegtuig uit de boomtop pen, na enige tijd gevolgd door een Dakota van de transportafdeling van de M.L.D. Men staakte de studentikoze kri tiek op de modder en het weer bij het gerucht: „Daar heib je ze!" Het vliegtuig won hoogte en zocht het veld, waar oranje markeringslappen waren uitgelegd. Het kwam keurig over, maakte een bocht en kwam terug. Een rookpot werd aangestoken om de piloot de windrichting op de grond te laten zien. Weer zwenkte de Da kota. De derde keer dat de piloot zijn kist boven het droppingsterrein bracht, steeg de spanning. Op ruim driehonderd meter werd ongeveer boven de Rijnsburgerweg een dummy afgeworpen, een zware zak zand aan een felgele parachute. Snel dreef het ding af en na onge veer twaalf tellen belandde het on der aan de spoorlijn naar Den Hf Pro Patria-expositle geopend. En met de dummy was ook de teerling geworpen; de windsnelheid van 35 knopen, rond zestig kilo meter per uur, maakte springen voor het achttal te riskant. Het feest ging dus niet door en te leurgesteld modderden de belangstel lenden naar het legermuseum, waar de lustrumcoirnmissie recipieerde. Op de receptie waren o.m. aanwezig gene raal Calmeyer, voorzitter van het stichtingsbestuur van het museum, burgemeester en mevrouw Van Kin schot, de Commissie voor de Socië teit Minerva, de secretaris van de Se naat, prof. dr. S- E. de Jongh en de direkteur van het legermuseum, ko lonel b.d. C. A. Hartmans. Een kort woord door de comman dant van „Pro Patria", de heer C. A. Evers, werd beantwoord door gene raal Calmeyer, die zeide dat de lei ders van morgen, in deze tijd van vervlakking blijk geven belang te hechten aan zekere innerlijke waar den, waarvan „Pro Patria" een uiting De weerbaarheidsvereniging is niet slechts een symbool, zij draagt de weerbaarheid uit en daarom was het spreker een waar genoegen de ten toonstelling te openen, die de geschie. denis van het korps weergeeft. Door met een kris in Indonesië veroverd door een Patriïst een oranje lint door te slaan, opende de generaal de expositie, die tot 16 de cember te bezichtigen zal zijn. Leidse Agenda Oegstgeest. Filmavond paters van Cadier en Keer. „Lourdes en zijn wonderen". Parochiehuis 8 uur nam. ZATERDAG 1 DECEMBER. R.K. Instuif. Soosavond. Leonar- dushuis, Haagweg, 8 uur nam. Jubileum „St. Cunera". Feestelijke bijeenkomst Huize St. Lidwina 11.30 uur v.m. Hoogmis door mgr. Jansen in St. Petruskerk. 9 uur v.m. Recep tie 's middags van 2.303.30 uiur. Leidse Vogelvrienden. Tentoonstel ling. Clubgebouw „Oosterkwartier". 1022 uur. „De Bonte Duif". Postduiventen- toonstelling „Bellevue" 611 u. nam. ZONDAG 2 DECEMBER. Leidse Vogelvrienden. Tentoonstel ling. Clubgebouw „Oosterkwartier". 1016 uur nam. „De Bonte Duif". Postduiventen- toonstelling „Bellevue" 106 u. nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apothe Kok, Rapen burg 9, tel. 24807Apo 1 eek „Tot hulp der Mensheid" Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. „Het leven van Buddha in de Kunst", Mus. v. Volkenkunde, Steen- straat la. Tot 14 februari, geopend van 104 uur, zondags van 14 uur nam. „Start V". Sted. Mus. „De Laken hal" tot 10 december. BIOSCOPEN. De films in de week van 30 nov. —7 dec. zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Mens durf te leven", alle leeftijden. Lido: „Zolang er vrouwen zullen zijn", volwassenen. Luxor: „Het trottoir" 18 jaar. Trianon: „Inspecteur Callaghan en de geheime code", 18 jaar. Rex: „Meisjes van de grote 10.30 uur v.m. Parade af te nemen door Z.K.H. Prins Bernhard, Stad- stad", 18 jaar. SASSENHEIM SLACHTOFFERS VAN DE GLADHEID. Vele automobilisten zijn vanmorgen slachtoffer geworden van de glad heid. Vele wagens slipten en kwamen in de berm of tegen heg terecht, ter wijl er ook enige botsingen uit voort kwamen. Omstreeks 8 uur vanmor gen kon men tussen Sassenheim en Oegstgeest ongeveer zeven gevallen van slippen waarnemen, waarbij min of meer ernstige schade aan de voer tuigen werd aangebracht. Het ergst was het tussen Klinkenberg en Post- brug, waar het verkeer richting Am- steraam gedeeltelijk omgelegd moest worden. Jo-KVP. De a-fd. Sassenheim der Jo-KVP, vergaderde gisteravond in de Oude Post. Het aantal belang stellenden was niet zo groot. De voorzitter, de heer B. v. Spoelen, Sfw"gT„?LnTmei;b0Ó^G.ëTh: medewerkers, t.w. mej. Noordm.n y z<jn de Enge] gistermidd(g een keuringsrit maakte i.v.m. even- zirb vrij veel jongeren. De Instuif heeft zich ten doel gesteld deze jon geren in haar midden op te neinen, opt!ft de integratie in het maatschap pelijk leven zo gunstig mogelijk zal vent pen. Tijdens de St. Nicolaasviering op zondag 2 december in het KSA-ge- bouw zal de Sassenheimse Instuif de aandacht van haar leden vragen voor enkele grootse acties. Op 9 december zal in de Jaarbeurs hallen een nationale Instuif rendez vous v/orden gehouden, waarbij naast ongeveer 4.000 Instuivers een groot aantal jeugdige Hongaren aanwezig zullen zijn. Ben grote actie is in voorbereiding om aan alle Hongaarse leeftijdgeno ten een Kerstpakket te kunnen aan bieden. De hiervoor benodigde gelden zull- len o.m. worden ingezameld via een verloting a.s. zondag. Geboren: Martina Johanna Catha- rina dr. v. J. Th. Hoogervorst en M. J. Opzeeland; Carolina Theresia Henriëtte Maria, dr. v, P. H. Blom en A. M. J. Satter; Pieter, zn. v. A. Verheul en W. van den Akker; Pe trus Gerardus, zn. v. C. W. van der Meij en W. Th. Noordermeer. Overleden: Cornelis van Veen, 83 j. LISSE AUTOBOTSING. Terwijl een korporaal van de Tech nische troepen met de volkswagen- uit Leiden en de heer Mens uit Lisse van harte welkom. Spr. zette nog maals het doel en streven der Jo- KVP uiteen, waarna hij mej. Noorde man het woord verleende. Dit lid van de Leidse gemeente raad gaf een uiteenzetting hoe een gemeenteraad werkt en hoe men wordt gekozen. Uitvoerig behandelde zij ook de daarmede simenhangenae werkzaamheden. Na de pauze werd er een forum ge vormd door mej. Noordman, de heei Mens en de heer Schrama uit Sassen heim. Verschillende problemen werden aan dit forum voorgelegd o.a. over de communistische partij en de woning nood in verband met de Hongaarse vluchtelingen. Een zeer geanimeerd debat volgde. Instuif en de Hongaarse jongeren. Onder de in Nederland opgenomen Hongaarse vluchtelingen, bevinden tuele vordering, verleende de bestuur der van een Vauxhail op het Kruis punt Grachtweg—Molenstraat geen voorrang en botste tegen de Volks wagen, Beide auto's werden vrij zwaar beschadigd De politie maakte proces verbaal op. DE MEIJE BAKFIETS TE WATER. De groentehandelaar Vermey uit «Zwammerdam had zijn bakfiets met groente en fruit woensdagmiddag langs de weg ter hoogte van de boer derij van J. Vergeer geparkeerd stsan. Toen hij terugkwam van een klant zag hij tot zijn schrik de bakfiets door een rukwind in beweging ko men en de steile wegberm afglijden in het water. Met behulp van enige om wonenden heeft men het grootste ge deelte van de lading kunnen bergen.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2