Modehuis MAISON SPIER Ziektekostenvoorziening gemeente- personeel door Leidse raad aanvaard Scherp Winstpunt voor /Vondel' PD ATIQ 500 Poplin Overhemden en I ISÏlH I 15 500 paar Kristal Nylons H» van Woudenberg 50 jaar in gemeentedienst C.F. Kiers neemt afscheid Een nuttig geschenk? DINSDAG 27 NOVEMBER 1956 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Ditmaal werd de eindstreep bereikt: Het voorstel over de ziektekostenvoorziening voor het gemeenteperso- neel heeft gistermiddag in de Leidse raad eindelijk eens de eindstreep kun nen halen. Het is niet eens tot een stemming gekomen. Waarschijnlijk, om dat de fractie van de P.v.d.A. wel voelde, dat zij nooit de gewenste meerder heid zou behalen. Wij herinneren u aan de voorgeschiedenis: in de zitting van 14 juni 1954 werd eenzelfde voorstel door de raadsleden met 18 tegen 17 stemmen verworpen. Door vacantie van één van de raadsleden, die zeker vóór het voorstel zou hebben gestemd, werd nog eens benadrukt hoezeer de mening van de raadsleden in balans was. Daarom ook hebben enige raadsleden later op het opnieuw behandelen van deze zaak aangedrongen, terwijl bij de behandeling van de begroting in 1955 een voorstel van de P.v.d.A. is uitgegaan om een ziektekostenverzekering te ontwerpen. Intussen was er in het standpunt van de ambtenaren-organisaties niets veranderd: zij waren en bleven vóór een ziektekostenvoorziening volgens de I.Z.A.-regeling. Daarom zal de WD zich niet tegen het voorstel verzetten. De heer De Kier (Prot. Chr.) vindt dat men niet jaren op een een lande lijk ziektekostenregeling kan blijven wachten. De ambtenaren krijgen in de IZA medezeggenschap. Ook hij wees op het overleg met de ambtena- Er werd niet gestemd Gistermiddag heeft de Leidse raad nog eens anderhalf uur besteed om deze zaken uit te praten, Eri door de iets gewijzigde houding van de V.V.D. vooral, die open oog had voor de wensen van de ambtenaren, hoewel zij gruwt van het nivelleren van par ticulier initiatief, wist ieder al van het begin van de vergadering, dat de gemeente-ambtenaren hun zin zouden krijgen. Landelijke plannen doorkruist. De heer Sommeling (PvdA) be treurde het, dat deze zaak zo lang op zich heeft laten wachten. Hij herin nerde aan de bezwaren, die de PvdA destijds heeft ontwikkeld; die bezwa ren bestaan gedeeltelijk nog. Een aantal regelingen regionaal en incidenteed doorkruist de plannen voor een landelijke voorziening. De ambtenaren moeten wel héél goed weten wat zij willen. De cijfers voor de IZA-regeling zijn gebaseerd op_.de salarissen die vóói 1 juli oe- taald werden. Hij wees op de nadelige verschillen tussen IZA-premie en de bureau-premie. Bovendien kent de IZA-regeling ongunstige franchises. Bezoek var. huisarts, verpleging etc. vragen bijbetaling van de verze kerden. Ook hierin is de bureau-pre mie gunstiger. Het voorstel, dat destijds door zijn fractie is ingediend, is naar zijn me ning op de achtergrond geraakt. Wil van de ambtenaren. De heer De Bree (KVP) zei dat het standpunt van zijn fractie in de afge lopen twee jaar niet gewijizgd is. De stukken van de gemeente spreken ook duidelijke taal. Hij wees er op, dat het gemeentepersoneel in hoge mate teleurgesteld was toen de ziek- tenkostenvoorziening niet dóór ging. „Nu heeft de raad een nieuwe kans. Hij kan zich scharen achter de tien tallen gemeenten in Nederland, die tot de IZA-regeling zijn overgegaan. Indien dit voorstel, zo stelde hij vast, onverhoopt ook ditmaal niet. de gewenste meerderheid kan krijgen, dan betekent dit, dat met de wens van het gemeente- personeel opnieuw geen rekening is gehouden. VVD verzet zich niet. De heer Portheine (VVD) zei, dat zijn fractie weinig enthousiasme voor dit voorstel *on opbrengen. Er is ech ter één lichtpunt er moest iets gebeu ren en er gebeurt weer iets! Hij is echter van mening, dat b. en w. op een me.kwaardige wijze, met de cij fers gegoocheld hebben. Waarom zijn de juiste cijfers over IZA- en bureau- premie niet zonder meer bekend ge maakt? Het bureau ziektekosten ver zekering is een particuliere onderne ming, niet ieder wordt verplicht er aan deel te nemen en de cijfers zijn gunstiger. Zijn fractie wil echter re kening houden met de mening van het georganseerd overleg, dat zich achter dit voorstel heeft POTLOOD en GEEST No. 508. Horizontaal: 1. eerste toon van een octaaf (muziek), 5. meisjes naam, 6. stadje in Neder-Silezië, 8. pastoor (afk.), 9. gem. in N. Brab., 11. rund, 13. telwoord, 15. familielid, 16. gom. in Drente, 17. arbeidseen- heid, 19. soort van hert, 21. -»ude Egyptische zonnegod, 22. woedend, 24. sint (afk.), 25. honingbü, 27. boom- loot, 29. ereschot. Verticaal: 1. meervoud (afk. Lat 2. rivier (Spaans), 3. bedektbloe;er.de plant, 4. oude lengtemaat, 5. vlakte maat, 7. optelling, 8. jongensnaam, 10. sprong. 12. getwijnd garen, 14. zelfkant, 15. aardsoort, 18. wiel, 20. Europeaan, 22. spoedig, 23. munt in Boclgarije, 26. spil van een wiel, 28. ontkenning (Eng.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 507. Horizontaal: 1, slot, 3. tuil, 5. ido, 7. alant. 9. arm, 11. Riouw, 13. opera, 15. Ari, 16. stunt, 18. olm, 20. loods, 22. dra, 23. tree, 24. gras. Verticaal: 1. sofa, 2 .til, 3. Tonia, 4. lauw, 6. dar, 7. ampul, 8. tros, 10. rot, 12. uil, 14. anode, 16. snit, 17. tor, 19. muis, 21. dag. Enquête. De heer Goslings (PvdA) stelde vast, dat in het ziekenfonds ook sprake is van medezeggenschap. Indien men stelt dat de vakvereni gingen er vóór zijn, betekent dit niet dat alle amlbtenaren voorstanders zijn. Hij vroeg of de gemeente cl eens een enquête heeft geinouden onder de employé's. Tenslotte betoogde hij, dat juist de grote gemeenten liever niet tot de. I.Z.A.-regeling overgaan. Hij zei, dat hy niet tegen een voorziening voor de ambtenaren is. Het gaat er om welke regeling de beste is. 700 Van de 1000. Wethouder Menken gaf een over zicht van het tot stand komen van het voorstel van b. en w. Het onder zoek van de verschillende mogelijk heden heeft veel tijd gevi-aagd. Eén van die belangrijkste argumenten voor de I.Z.A.-regeling, noemde de wethouder het feit, dat 700 van de 1000 gemeenten in Nederland bij deze verzekering zijn aangesloten. In Zuid-Holland 120 van de 170 gemeen ten. Over de franchises zei de wethou der, dat indien deze vijf procent van 't salaris overschrijden de ge meente het meerdere voor haar reke ning neemt. Met de heer De Kier en met de ambtenaren-organisaties vond hij de medezeggenschap van groot belang. De besturen zijn samengesteld voor 50% uit ambtenaren en 50% uit ge meentebestuur. In antwoord op de heer Goslings, die naar 'n enquête had gevraagd, zei de wethouder, dat z.i. de organisatie de spreekbuis van de ambtenaren is. Aangenomen. Na uitvoerige replieken betoogde de heer Meester, fractievoorzitter van de PvdA, dat zijn fractie zich haar verantwoordelijkheid tegen over de gemeenteambtenaren be wust is. Hij vroeg zich echter of of het college wel heeft gewerkt in de richting van overeenstemming gezien het feit, dat een ongeveer ge lijkluidende regeling indertijd met 18 tegen 17 stemmen is verworpen. Spr., die van mening was, dat de raad thans met de rug tegen de muur staat in feite is alleen maar de IZA-regeling voorgelegd zei, dat zijn fractie bij de huidige stand van zaken, niet op een stemming za. aandringen. Het voorstel werd vervolgens zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Tegen vijf uur sloot de voorzitter de openbare vergadering. De raad bleef daarna nog voor een geheime zitting bijeen. Hamer-agenda. De rest van de agenda werd in snel tempo afgehandeld. Mej. mr. A. Versprille werd met 30 stemmen en één stem blanco geko zen tot gemeente-archivaris. Bij het aannemen van het voorstel tot straataanleg in Leiden Zuid-West merkte de heer Huurman (Prot.- Chr.) op, dat men een uitbreidings plan moet hebben voor men derge lijke besluiten kan nemen. Wethouder Jongeleen betoogde, dat er zioh bij de uitvoering van zo'n plan veelal moeilijkheden voor doen. Hij kon nog niet zeggen, wan neer een uitbreidingsplan in de raad komt. De wijzigingen vertragen de plannen, maar zij zijn steeds verbe teringen. Is het nodig? Bij het voorstel tot vernieuwing bij de brandweer nevelspuit nieuw chasis wees de heer De Hosson (K.V.P.) er op, dat hij als lid van de commissie van financiën er al op ge wezen had, dat de commissie-leden niet altijd de noodzaak van een aanschaffing kunnen beoordelen. Nu weer bij de aanschaffing van mate riaal voor de brandweer vreesde hij, dat een perfectionisme van verschil lende diensten, de gelden van de goe gemeente gaat opslokken. De voorzitter zei, dat het slechts af kan gaan op de adviezen van de commandant van de brandweer, die in de loop der jaren heeft bewezen, dat de door hem aangevraagde nieu wigheden noodzakelijk bleken. Niet nodig. Vier wethouders verwijderden zich snel, toen de burgemeester het onderwerp verhoging van de wet houders-wedde aan de orde bracht. Zij kwamen echter niet ver, want de hamer viel nog vóór zij de deur naar de koffiekamer hadden kun nen bereiken. De raad vond het zonder meer goed. Aardig toneelwerk van verjongde groep Een geheel verjongde toneel groep „Vondel" heeft gisteravond in het zaaltje van de speeltuinver eniging „Oosterkwartier" te Lei den een opvoering gegeven van „De Voetbalpool". Hoewel Arnoiu Ridley dit prettige stuk voor het beroepstoneel heeft geschreven, leent het zich ook uitstekend voor een amateur-opvoering. Dit werd gisteravond bewezen. Het toneel blééf te genieten, ondanks het feit, dat de tonelisten van „Vondel" het gehele gamma van fouten toon den, die amateurs plegen te maken. Het gegeven is simpel maar amu sant: een Engelse familie, die een weinig door geldzorgen wordt ge kweld, speelt met goed gevolg mee in een „voetbalpool". Geldzorgen zijn verdwenen. Het blijkt echter al gauw, dat de familie naast rijker niet gelukkiger is geworden. Man en vrouw krijgen ruzie; zoon dreigt in een gevaarlijk politie-zaakje terecht te komen en de dochter verliest haar verloofde. Maar dan blijkt, dat het nichtje Jacky vergeten heeft het in- vulformulier op de bus te doen.... Beloften. Wij willen voorop stellen, dat dit nieuwe ensemble van K.A.B.'s „Von del" beloften inhoudt. Eén van de voornaamste feilen, die wij echter moesten constateren, was het gebrek aan rolvastheid van de spelers. Dat is jammer. Het behoeft niet zó te zijn, dat de belangstellen den op de eerste rijen door de sou- fieuse vooraf worden ingelicht over de trouvailles, die in aantocht zijn. Men lacht dan nog wel, maar niet zo hard meer. De meeste spelers missen voorts nog de losheid van bewegen, die alléén de ervaring kan brengen. Vooral de jongeman, die in dit stuk voor Martin Latham speelde, leed aan dit euveL Ook hier wreekte zich bij verschil lende spelers het gebrek aan rolvast heid, dat een zekere starheid in de manier van spreken en acteren bracht. Aardig spel zagen wij van Carol" Stafford, de dochter des huizes en van het nichtje, Jacky Worral, die zich voortreffelijk in de rol van bak vis had ingeleefd. Ook Philip en Ruth Stafford ga ven als het echtpaar, aardige dingen te zien. Winstpunt. De toneelgroep „Vondel" heeft met dit toneelstuk getoond, dat zij met gemak een niet al te critisch publiek een gezellige avond kan bezorgen. Zij heeft de aanwezige vertegen woordigers van verschillende vereni gingen laten zien, dat zij „er nog is". Dit is een tweede winstpunt, na de verbetering, die wij na een vorige opvoering hebben kunnen signaleren. Mer> bevindt zich op de goede weg. De heer C. Slegtenhorst, voorzitter, die de avond opende, wees op de be hoefte aan nieuwe jonge krachten van de toneelgroep. Kapelaan G. Lemmers, geestelijk adviseur van de vereniging, sprak aan het slot van de avond dankwoor den. Hij noemde het amateurtoneel een uitgelezen mogelijkheid om per soonlijkheid te ontwikkelen. Theo Wisse speelde in de pauzes piano muziek, die van smaak en muzikali teit getuigde. Contactavond Gezinsvoogdij en Patronage in De Lakenhal Het doel, waarvoor de verenigin gen r.k. gezinsvoogdij en patrona ge" en „Pro Juventute Rijnland" gisteren op een contactavond in „De Lakenhal" bijeen waren, was die per in te gaan op de strekking van het werk van de verenigingen van gezinsvoogdij. Het lag tevens ln de bedoeling, dat er gesproken zou worden over de problemen, waar mee men in dat werk voortdurend kennis maakt. Teneinde de leden stof tot spreken te geven werden twee filmpjes ver toond. De eerste rolprent, van Ame rikaanse herkomst, die handelde over de anspstverschijnselen bij kinderen, werd ingeleid door drs. D. Burgy. Spreker stelde vast, dat de weten schap nog niet achterhaald had wat eigenlijk angst was. Wanneer we aan nemen, dat het een afwerende hou ding is tegenover dreigend kwaad, zal het duidelijk zijn, dat de verschij ningsvormen van angst uiteenlopen. De verschillende uitingen zijn o.m. afhankelijk van de leeftijdsfase. Wan. neer de opvoeders cup de juiste wijze beantwoorden aan de door het kind gevoelde behoeften, dan er veel voor komen en verholpen worden. Na de pauze werd een tweede, Deense film vertoond, waarop vier oorzaken van diefstallen door kinde ren werden getoond: verveling, ge brek aan liefde, behoefte aan vrien- Ter gelegenheid van St. Nieolaas ontvangt iedere koper boven 75 gulden een poplin Overhemd cadeau en boven 50 gulden een paar Kristal Nylons cadeau. Damesmantels - Tailleurs en Swaggers II Winterjassen - Autocoats - Costuums - Dames Gabardine - Egypt. Linnen Heren Gabardine Egypt. Linnen Damespantalons - Teddy Jekkers II Colberts - Pantalons - Bromfietsjekkers NO IRON OVERHEMDEN 16.80 - TRUIEN, VESTEN, HANDSCHOENEN, DASSEN, enz. Haarlemmerstr. I09, Leiden Schakel*, Voorzorg* en Vestazegels worden in betaling aangenomen (Advertentie.) Feesteling bij Lichtfabrieken Zoals we reeds meldden, herdacht gisteren de heer H. van Woudenberg, chef van de interne controle aan de Stedelijke Lichtfabrieken, de dag, waarop hij 50 jaar in gemeentedienst was. In de directiekamer, waar hij werd gehuldigd, waren o.m. aanwezig de burgemeester jhr. F. H. van Kinschot, de wethouder van de bedrijven, de heer D. v. d. Kwaak, de directeur der Lichtfabrieken, de heer ir. Y. Ykema en vertegenwoordigers van de perso neelsvereniging. De burgemeester, die de jubilaris dank bracht voor al zijn activiteiten, zowel in als buiten zijn eigenlijke werkkring (de jubilaris is o.a. ook lid van de Prov. Staten van Zuid-Hol land), diens accuratesse en be langstelling voor de menselijke ver houdingen roemde, deelde hem mede, dat het H.M. de Koningin had be haagd hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij speldde hem de daarbij behorende versierselen op de borst. Wethouder Van der Kwaak sprak eveneens in waarderende trant en sprees het aangenaam contact, dat UIT HET BEURSJE VAN SINT NICOLAAS. Het is ver over zevenen, wanneer een vrouw langs het water van de Oude Singel loopt, verzonken in diep dronkemansgebed, dat verraadt, dat Sinterklaas in het verschiet is. Haar monetaire aandacht wordt plots bruusk verstoord als een pa pieren rijksdaalder in 't water waait. Goede raad is duur: het kostbare ding drijft ver van de kant. Het stoort zich zelfs niet aan de rukwinden en kab belt rustig met de golfjes mee. De vrouw kijkt in het water. Voor bijgangers stoppen en kijken ook in de donkere diepte. Dan belt de vrouw ergens aan en vraagt een bezem. Er komt hulp en na hevig roeren in het water, blijft het vodje in de lange bezemharen hangen. Het belandt met een voorzichtige zwaai cip het droge. Gelukkige afloop van een klein dcama: Nu kan Sinterklaas tóch nog komen! Geslaagd. Voor het tandarts-examen is ge slaagd de heer A. C. Blok te Leiden. Klaverjascompetitie KAB. Het KAB-wijklbestuur van de paro chie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph, herinnert de KAB-leden uit deze parochies eraan dat a.s. don derdag n.m. 8 uur in het zaaltje Maria Gijaensteeg met een nieuwe klaverjascompetitie wordt begonnen. Dames zijn ook van harte welkom. Deze competitie duurt tot Kerstmis. S.F.L.-klompjes. Het S.F.L. zet ook dit jaar zijn klompjes onder vele schoonstenen. De weldoeners, die Sint Nieolaas van het Sint Franciiscus Liefdewerk finan cieel ondersteunen, worden verzocht ook nu weer de klomp goed te ge denken. Ergerlijke vernielzucht. Twee jongens, een van' negen on een van acht jaar, werden gistermid dag door de Leidse politie aangehou den, toen bij bezig waren met het vertrappen van kunstbloemen van de versieringen in het Van der Wérff- park. Zij werden meegenomen naar •het bureau, waar zij door, hun al daar ontboden ouders konden worden afgehaald. den en te weinig belangstelling van déouders. De getoonde films hebben aan de gestelde verwachtingen voldaan, want levendig was de discussie, die volgde en de heer D. Burgy kreeg lastige •nragen te beantwoorden. Er was ten slótte nog gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe Haagse kinder rechter, mr. J. W. Knottenbelt. menigmaal tussen hem en de jubilaris bestaat. De directeur voegde daar ook zijn waardering aan toe voor het werk, dat de jubilaris in zijn functie aan de fabrieken presteert, maar ook de pret tige verstandhouding met hem als voorzitter der personeelsvereniging als lid van de medezeggenschaps commissie. Verder voerden het woord drs Boersma als afdelingschef en de heer A. van Slooten namens de groep Lichtfabrieken van de „ABVA". Namens de personeelsvereniging sprak de heer J. J. C. Snel. Hij maakte zich tot tolk van het voltal lige bestuur door de voorzitter met zijn jubileum en hoge onderscheiding van harte geluk te wensen. Hij stelde de bijzonder aangename wijze van optreden van de jubilaris als voor zitter in 't licht en prees zijn prettige opvatting van zijn overkoepelende functie, waardoor de personeelsver eniging practisch alle werknemers der Lichtfabrieken telt. Als blijk van sympathie werd hem een schilder stuk en mevr. Van Woudenberg een bouquet aangeboden. Ook de vice- voorzitter, de heer Wittenaar, sloot zich bij de vorige spreker aan. In de cantine werd daarna de gele genheid tot feliciteren gegeven voo; het personeel en andere belangstel lenden, waarbij de heer Schüller als voorzitter van de Algem. Bond van Ambtenaren, waarvan de heer van Woudenberg bestuurslid is, hem op hartelijke wijze toesprak en daarbij een passend geschenk namens deze bond overhandigde. Ir. Mackenzie volgt hem op Op 30 november a.s. zal de heer G. F. E. Kiers, hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de provincie Zuid Holland, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op ver. zoek uit zijn ambt worden ontheven. Tot zijn opvolger is benoemd ir K. J. Mackenzie, hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in de provincie Dren the. Levensloop. De heer Kiers is op 3 november 1891 te Kampen geboren. Na het ver laten van de HBS studeerde hij aan de K.M.A. te Breda. In 1922 werd hij kapitein. Hij had de leiding bij de bouw van vele kazernementen. Van 1923 tot 1925 was hij, als kapitein van speciale diensten, directeur van de scholen van het regiment genie troepen. Burgerlijke Stand Geboren; Johanna Alida Maria, dr van G. A. Geerlings en J. Zonneveld; Aantje, dr van P. van Egmond en A. Schijf; Petronella dr van J. H. van Leeuwen en P. Crama; Godefridus Maria zn van H. J. Verberg en W. B. M. Laken; Hendrikus Johannes Ma ria, zn van J. J. Vogelaar en C. S. v. Deursen; Hendrik Willem zn van L. Balkenende en T. A. C. Zirkzee; Teu- nis, zn van C. Dekker en J. L. Ver kerk. Overleden: A. R. Verbrugge, man 65 jaar. Gehuwd: E. C. Groeneweg en K. C. M. van den Elshout; C. T. Bogaards en A. J. van der Meij; C. Zirkzee en E. Zwaan; J. J. Maasdijk en M. J. M. Linderhof; H. J. Eradus en L. Lamers P. Prins en A. van Berkel. SINT NICOLAAS geeft 't 0VERDUIN heeft 't Alleen HOOIGRACHT 62 Leiden - Tel. 25650 uia venen ue» Te Leiden. De heer Kiers aanvaardde in 1925 een benoeming als directeur van bouw- en woningtoezicht te Leiden. In 1935 werd de heer Kiers be noemd tot inspecteur van de volksge zondheid voor de volkshuisvesting, met als ambtsgebied de provincie Zuid-Holland. Van 1 augustus 1946 af is hij in zijn huidige functie werk zaam geweest. De heer Kiers heeft in het open baar leven te Leiden en in het .and vele functies bekleed. Onder meer in de diaconie der Hervormde Gemeen te. Hij zit in het bestuur van het diaconessenhuis te Leiden, in de ge meentelijke commissie voor bejaar denzorg en voor de hofjes. De heer Kiers blijft in Leiden wo nen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. ex. Slavi sche taal- en letterkunde de heer W. H. C. Smit te Leiden. Leidse Agenda DINSDAG 27 NOVEMBER. Archeologische Lezing. Les Vikings et la Normandie. Rijksmuseum van Oudheden. 8 uur nam. „Huishoudelijke en gezinsvoorlich- ting". Excursie Brandweerkazerne. 9.30 uur v.m. Kath. Bond voor het Gezin. Pijeen- komst leden en belangstellenden. Na afloop film: „Meneer de Gouvernan te" Casino. 9.15 nam. K O. „Klank en beeld uit Frank rijk". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. R.K. EHBO „Peerke Donders". Be- gingoursus. Mariënpoelstraat, 8 uur namiddag. WOENSDAG 28 NOVEMBER. Lissone-Lindeman, Filmavond, De Burcht, 8 uur nam. Rollei-voordracht door K. de Groot, Stadsgehoorzaal 8 uur nam. Emigratie-filmavond, Den Burcht, 8 uur nam. K. O. Nieuw Ned. Toneelgez. „Detective-Story", Schouwburg, 8 uur nam. Lezing; dr. R. T. Zuidema; „400 jaar Ethnologie in Peru", Rijksmu seum v. Volkenkunde, 8 uur nam. Jubileum Pro Patria. Schietwed strijden te Katwijk; Taptoe Pieters kerkhof, half negen nam. Leidse postzegelverzamelaars. ,Baar- frankeerstempels". De Kleine Burcht. 8 uur nam. DONDERDAG 29 NOVEMBER. Jubileum „Pro Patria". Overdracht nieuwe uniformen, Pieterskerkhof. 10.30 uur v.m. Parade af te nemen door Z.K.H. Prins Bernhard, Stad- I huis, 12.20 v.m. A-R.K.A. Leiden. Gezellige avond. Na lof in Kapel Nieuwe Rijn 52, in „Het Gulden Vlies", aanvang lof half 8. Kamer van Koophandel „Rijnland". Vergadering, Stationsweg 43, 2.30 u. nam. R.K. EHBO. „Peerke Donders". Ver volgcursus. Mariënpoelstraat 8 uur namiddag. ZATERDAG 1 DECEMBER. R.K. Instuif. Soosavond. Leonar- dushuis, Haagweg, 8 uur nam. Jubileum „St. Cunera". Receptie St. Lidwina, 11,30 v.m. Pontif:- cale H. Mis door mgr. Jansen in St- Petruskerk, 9 uur v.m. Leidse Vogelvrienden. Tentoonstel ling. Club-gebouw „Oosterkwartier". 1022 uur. ZONDAG 2 DECEMBER. Leidse Vogelvrienden. Tentoonstel ling. Clubgebouw „Oosterkwartier". 1016 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807; Anotheek „Tot hulp der Mensheid" Hooigracht 48, tel. 21060; Apotheek Oegstgeest. Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. „Het leven van Buddha in de Kunst", Mus. v. Volkenkunde, Steen straat la. Tot 14 februari, geopend van 104 uur, zondags van 14 uur nam. „Start V". Sted. Mus. „De Laken hal" tot 10 december.

Leidse Courant | 1956 | | pagina 2